Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751)



addikt

Megint itt vagyok.:)

Megint van egy rakás sorom midnenféle hülye számokkal.
Annyit kéne csinálni, hogy minden egyes sor elé oda kéne írni 5 darab nullát.

Tehát ami így néz ki, hogy 5301 abból ez kéne legyen 000005301.
Javaslat?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2752) Brutforsz válasza (#2751) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Két ötletem is van:

Az egyik az, hogy egy új cellában az ÖSSZEFŰZ függvényt használod, argumentumainak pedig a 00000 értéket, valamint a 5301-et tartalmazó cellát adod meg.

A másik az egyéni cellaformátum megadása, ahol beállítod, hogy a cella tartalma előtt jelenítsen meg 5 db 0-t. szerk.: Ha minden igaz (most csak séróból írom), "00000"# a kívánatos cellaformátum. Azonban ez csak megjeleníti a nullákat, a cella tartalmára nem lesz hatással. Ha az értékét is szeretnéd változtatni, akkor az első megoldást javaslom.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2753) válasza Brutforsz (#2752) üzenetére



addikt

Köszi szépen.

Az értéke is kell változzon, szóval az első megoldás lesz a nyerő.

Azt meg tudod még mondani, hogy van angolul az 'összefűz' függvény?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2754) Delila_1 válasza (#2753) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell az összefűz függvény.
Elég, ha ezt írod:
="0000"& cellahivatkozás
Amit kapsz, azt értékként beilleszted az eredeti számoszlopra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2755) Delila_1 válasza (#2753) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ÖSSZEFŰZ függvény angol megfelelője CONCATENATE.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2756) válasza Delila_1 (#2755) üzenetére



addikt

Köszi.
Holnap már élesben tesztelem.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2757) Grandi


Grandi
aktív tag

Biztosra veszem, hogy egy egyszerü kérdésem van, csak én nem tudok rájönni a megoldásra.
Órák óta szenvedek már vele.

Adott egy 5 cellás táblázat.
Ha vágolapra másolok több sort és beillesztem valahova aminek nem sok köze van az excelhez akkor ügye kavarodás lesz benne rendesen.
Hogy tudom ezt megőrizni,hogy úgy vágjam be,hogy ne legyen ez?
Igazából első 3 cellával nincs semmi gond, csak a 4. 5. cellák...
Próbáltam sorkizártat, sorkitöltést, létrehoztam már a kettő közé egy üres cellát amit kitöltöttem meg adtam hátteret stb. de ugyanúgy vágolapra másolva, majd beillesztve a sorok nem kerülnek egymás alá, hanem összefolyva átláthatatlan lesz.
Mivel, vagy hogy lehet azt elérni, hogy ha beillesztem valahova azt az 'arculatot" kapjam,amit ilyenkor az exceltáblázaton látok? Próbáltam már txtbe, worldbe még pdfbe is lementeni hátha.. semmi :(

Előre is nagyon köszönöm,

Grand

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#2758) Delila_1 válasza Grandi (#2757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Excelben kijelöltem a területet, ahol egyes cellákat félkövérre formáztam, másokat kiszíneztem, és CTRL+C-vel, CTRL+V-vel bemásoltam a Wordbe.
Megmaradt a formátum. A táblába számokat írtam, a Wordben is lehet velük számolni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2759) Delila_1 válasza Grandi (#2757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A betű típusát, a számformátumot és a háttér színét is viszi magával, csupán a szegély vastagságát nem. Azt átviszi, hogy a szegély folyamatos, szaggatott, vagy dupla, stb.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2760) Grandi válasza Delila_1 (#2759) üzenetére


Grandi
aktív tag

Köszi, hogy segítessz.

5 oszlop és 5447 sorról van szó.
Nem számok szereplenek benne.
Az a baj, hogy mivel ez excel, ezért elvesztik az oszlopok szélességüket.
A célom az lenne, hogy egy txt formátumba helyezzem át az excel tartalmát,
eredeti formáját megőrizve.
Ugyanis, így a sorok összecsúsznak a szöveg különböző hosszúsága miatt ( vélhetően ).
ezt szeretném valahogy kiküszöbölni.
Weboldalra kéne belinkelnem, de ha így ebben a formátumban teszem, a 4.-5. oszlop nem követi az excelben megadott távolságot, így a sorok különböző hosszúságúak lesznek és összecsúsznak.
Egyátalán megoldható az, hogy megőrizze az eredeti formátum egy txt dokumentumban?
Vagy egyéb, más megoldás valami program vagy nem tudom?
Azért txtben mert ha ott jó akkor a webfelületen is jó lesz.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#2761) Delila_1 válasza Grandi (#2760) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A nem mentendő lapokat érdemes kitörölni, majd a Mentés másként-ben a fájltípusnál a Weblap (*.htm; *.html)-t válaszd. Ez átviszi az oszlopszélességet, és a jobbra-balra stb. igazítást is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2762) animatrix11


animatrix11
őstag

kösz mindenkinek :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2763) Grandi válasza Delila_1 (#2761) üzenetére


Grandi
aktív tag

Köszönöm szépen a segitségedet, sokat segítettél.
Tervem nem sikerült,de már nem érdekel:)
Egészet lementettem hmtlbe, ahogy mondtad, ha onnan kijelölöm és beillesztem valahova ugyanúgy csúszik, hiába probáltam szerkeszgetni.
Úgyhogy a maga html-t meg feltöltöttem az oldalamra aztán, majd kattingatással megénzik és úgy már átlátható.

Köszönöm !

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#2764) animatrix11


animatrix11
őstag

még 1 kérdés: átlag függvénynél 4-5 oszlopot (osztályzatokat) átlagolok, minden oszlop mellett kijön egy átlag ezeket az oszlopokat a táblázat végén megint átlagolom, viszont ha valamelyk oszlopban nincs érték (abban a hónapban nem volt jegy) akkor a legvégső átlaogot nem számolja ki :F ha 0-t irok be akkor meg rosszul számolja ki
mit lehet ezzel csinálni :F

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2765) Delila_1 válasza animatrix11 (#2764) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ne az ÁTLAG, hanem a SZUM függvényt használd, és oszd a sorok, ill. az oszlopok számával. Úgy egyforma adatot kapsz.
Az ÁTLAG annyival osztja az összeget, ahány adatot talált a kijelölt tartományban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2766) lapa


lapa
veterán

üdv. tudja valaki hogyan lehet rábírni az excel 2007-et arra, hogy a pivot varázsló végén a szokott módon is megjelenjen a leendő pivot tábla? úgyértem baloldalt meglegyenek a kék kockák és bele lehessen huzigálni a mezőket? nálam van amikor megjelenik, van amikor nem... köszi.

upd: bazz, erre megtalálom. pivot options --> display --> classic layout. ez miért fájt nekik, hogy kivették?

[ Szerkesztve ]

(#2767) koob


koob
senior tag

4250
4250
4700
4700
4700
4710
...
Ez egy minta Autofilter-ből Sort by ASC egy oszlopból.
Azt szeretném hogy az azonosak egyszer szerepeljenek egymás alatt.
4250
4700
4710
...
Megoldás?

(#2768) fjani


fjani
tag

Sziasztok ! Excel táblázatban hogy tudom átállítani a betűtípust hogy minden nyomtatott nagybetű legyen? A meglévő táblázatom vegyesen van írva kis és nagybetűkkel és át szeretném állítani ha lehetséges.

(#2769) Brutforsz válasza fjani (#2768) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A munkalap összes celláját kijelölöd, majd Formátum > Kisbetű - nagybetű.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2770) koob válasza koob (#2767) üzenetére


koob
senior tag

up

a
a
b
b
b
c
c

-->
a
b
c

(#2771) Brutforsz válasza koob (#2770) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy nagyon erősen gányolás-jellegű megoldás:

Tegyük fel, hogy az A2 cellával kezdődik az adattáblád, és már sorba vannak rendezve az adatok!
A B2-be benyomod, hogy =HA(A2=A1;"";1), majd ezt a képletet lehúzod az adattábla utolsó soráig. Ekkor az azonos értékek közül mindig csak az első mellett lesz a B oszlopban 1-es, a többi cella üres marad.

Ezután a B oszlopra rázavarsz egy autoszűrőt az 1-est választva feltételként, és meg is van, amit szeretnél.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2772) fjani válasza Brutforsz (#2769) üzenetére


fjani
tag

"A munkalap összes celláját kijelölöd, majd Formátum > Kisbetű - nagybetű"-Ezt kifejtenéd érthetőbben mert elég bamba vagyok az excelhel és igy nem találom.

(#2773) Brutforsz válasza fjani (#2772) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Kifejtem: tévedtem. :W
Amit leírtam, az nem az Excelben működik így, hanem a Calcban (ez az OpenOffice táblázatkezelője). A két program működése - legalábbis ilyen alapvető dolgokban - szinte teljesen megegyezik, most sikeresen beleszaladtam a ritka kivételek egyikébe. Felváltva használom a két alkalmazást, így keverednek nálam a dolgok.
A tévedésért elnézést kérek.

Utánajártam, de Excelben nem találtam egyszerű megoldást, mindenhol nagyjából azt a workaroundot javasolják, amit pl. itt is olvashatsz.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#2774) koob válasza Brutforsz (#2771) üzenetére


koob
senior tag

tökéletesen használható megoldás :R

(#2775) Delila_1 válasza koob (#2770) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik megoldás az azonos tartalmú sorok törlésére
(feltételezve, hogy az adatok A2-ben kezdődnek, és rendezettek)

Sub azonos_törlése()
sor = 2
Do While Cells(sor, 1) <> ""
törlés = 0
Cells(sor, 1).Select
If Cells(sor, 1) = Cells(sor + 1, 1) Then
Selection.EntireRow.Delete
törlés = 1
End If
If törlés < 1 Then
sor = sor + 1
End If
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2776) Delila_1


Delila_1
Topikgazda

Valaki mondja már meg, hogy lehet beilleszteni ide egy makrót úgy, hogy a formátumát is megőrizze, megmaradjon az eredeti tagolás, ne a sor elején kezdődjön minden sor.
Így átláthatatlan.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2777) fjani válasza Brutforsz (#2773) üzenetére


fjani
tag

Semmi gáz ! Köszönöm !!!

(#2778) lapa válasza Delila_1 (#2776) üzenetére


lapa
veterán

"Kód" ? nemtom próbáltad-e. az mondjuk régen a macskakörömből aposztrófot csinált, nemtom a rios5 is csinálja-e.

(#2779) Delila_1 válasza lapa (#2778) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Köszönöm, legközelebb megpróbálom.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2780) lapa válasza Delila_1 (#2732) üzenetére


lapa
veterán

menj már miket tudok meg :). korábban kerestem pár kört feleslegesen, hogyan lehet a nézőkét egyből fullscreenben nyomatni... mire jó az excel totyik...

[ Szerkesztve ]

(#2781) animatrix11 válasza Delila_1 (#2765) üzenetére


animatrix11
őstag

ez sem müxik
azt irja hibának hogy üres cellával nem tud osztani

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2782) Delila_1 válasza animatrix11 (#2781) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[L:http://kepfeltoltes.hu/view/071025/_tlag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][C]

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2783) animatrix11 válasza Delila_1 (#2782) üzenetére


animatrix11
őstag

aha persze, csak az a gond, hogy ezt tudom, de egy átlag függvényből kijött eredményt szeretnék továbbátlagolni, és az nem megy :W

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2784) qestion válasza animatrix11 (#2783) üzenetére


qestion
aktív tag

ezt minden további nélkül engedi...

a pálya

(#2785) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Késedelmi kamat számításban tudnátok segíteni?

Egy társasház bifizetéseit vezetem excelben, a lakók kitalálták (jogosan) hogy aki nem fizet rendesen az kapja a késedelmi kamatot. Ez tök jól hangzik, csak nem tudom bevinni sehogysem excelbe...

Eddig így csináltam (pofon egyszerű)

első hónap:
előírás+befizetés=egyenleg

második hónap:
előző havi egyenleg+előírás+befizetés=egyenleg

göngyőlítve vitte tovább a tartozását, vagy túlfizetését, most valahogy közé kellene szúrjam a késedelmi kamat képletét. Van ötletetek? tudtok segíteni? 100 lakó miatt nem szeretnék szoftvert venni.

(#2786) Delila_1 válasza qpakcovboy (#2785) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A2-ben van a név, B2-ben az előírás, C2-ben a januári befizetés.
D2-be (februári előírás): =HA(C2="";B2*(1+x%/12);B2)
Az x helyére írd be az éves kamat mértékét.
Szerintem ezzel semmire sem mentek, a nem fizető továbbra sem fogja strapálni magát.
Nálunk ha valaki 3 hónapig nem fizet, a közös képviselő azonnal bíróságra viszi az ügyet, ott meg kiszámolják és behajtják a kamatot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2787)



addikt

Sziasztok!

Van sok cellám 12 jegyű számokkal, custom formátumban, ami így néz ki: #### #### #### tehát így mutat egy cella: 1253 5364 8965

Mindenképpen general formátumba kéne legyenek a cellák, viszont ha átállítom, akkor ez lesz belőle: 1.2535E+11

Na szóval azt kéne, hogy a cella formátum legyen general, viszont a szám maradjon meg ilyennek: 1253 5364 8965. A spacek nem fontosak, szóval lehet akár ez is: 125353648965, lényeg, hogy maradjon meg minden számjegy.

Köszi

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2788) Tosee válasza (#2787) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Jelöld ki a számokból álló cellákat->cellaformázás->szám-> és a kategóriák közül a számot válaszd, így már jól meg fog jelenni
+itt beállíthatod a tizedesjegyeket, és az ezres csoportosítást is

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#2789) válasza Tosee (#2788) üzenetére



addikt

Ok de az a lényeg, hogy nem lehet 'szám' formátumban. Hanem 'general' (asszem általános magyarul) kell legyen a cella formátuma minenképpen.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2790) Delila_1 válasza (#2789) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

1. Állítsd szám formátumra az oszlopot
2. Az első melletti lévő cellába: =FIX(cellahivatkozás;0)
3. Ezt másold végig
4. Irányítottan, értékként illeszd be az eredeti helyére.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2791) bumper


bumper
senior tag

Sziasztok

Azt kell megoldani, hogy két cellában írhatok csak és ott azt kapjam meg hogy egy adott oszlopban melyik városnévből van a legtöbb, egy másik cellában meg hogy abból hány darab van!
Csak az adott két cellába lehet írni!!!

help

(#2792) válasza Delila_1 (#2790) üzenetére



addikt

Köszi, mindig Te vagy a megmentőm :)

szerk: gondolom ez angolul a 'FIXED' függvény lesz

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2793) Delila_1 válasza (#2792) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.
Igen, FIXED.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2794) Delila_1 válasza (#2792) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Elküldjem e-mail-ben a funcs.xls file-t, ami felsorolja a függvényeket magyarul és angolul?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2795) válasza Delila_1 (#2794) üzenetére



addikt

Köszi, de van erre egy jó linkem.
Csak sajna otthon van meg és innen sosem érem el, de majd beküldöm magamnak, hogy meglegyen. Addig is majd kérdezgetem.:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2796) Delila_1 válasza (#2795) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

... én meg majd válaszolok, ha éppen itt leszek.
Küldj haza egy levelet, hogy ne felejtsd el.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2797) Delila_1 válasza (#2795) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt találod a funcs.xls-t
http://www.badongo.com/file/5057388

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#2798) válasza Delila_1 (#2796) üzenetére



addikt

jó ötlet ;)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2799) sonar


sonar
addikt

Sziasztok

Olyat hogyan tudok csinálni, hogy van három oszlopom és helyenként tagolva,
A három oszlop Típus, megnevezés, darab.
Pl.:

IC
TDA2616 ; 6
SIL9020 ; 4
.. ..
Tranzisztor
BC182 ; 10
BU152 ; 6
.. ..

Ez így nagyon hosszú oszlopokat alkot, valahogy meglehet csinálni, hogy csak a Típus mező látszódjon és ha ráklikkelek akkor nyíljon le?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#2800) Delila_1 válasza sonar (#2799) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen.
Az Adatok/Tagolás menüben.
Néhány dolgot állíthatsz is benne ízlésed szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.