- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- Pajac: Nincs rá kapacitásom
- sziku69: Szólánc.
- eBay-es kütyük kis pénzért
- total90: SSD és HDD árak 2026-ban – most kell vásárolni, vagy várni 2028-ig?
- MasterDeeJay: Asus Q170M-C coffeetime mod!
-
LOGOUT
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
erich85T
csendes tag
Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Nem tudom, hogy mennyire nehéz megvalósítani, de ha esetleg van valakinek valami ötlete, esetleg kész megoldása a problémámra azt szívesen fogadnám. A kérdésem excel makro programozása témakörhöz kapcsolódik.
Van két oszlop, az első oszlopban nevek vannak a másodikban meg a névhez tartozó adatok. Valahogy így:
név - adat
a - x
a - y
a - z
b - q
b - w
b - p
b - qEzen táblázatot úgy szeretném transzponálni, hogy a név (egy adott sorban) csak egyszer szerepeljen, és az adatok a sorokból, egymás mellé kerüljenek oszlopokba. Így:
a - x - y - z
b - q - w - p - qTöbb problémát is meg kellene így oldani a kódolásban:
- a kódnak figyelnie kell az azonos neveket, mivel valamelyik névhez lehet másik névhez meg akár 200 adat is tartozhat.
- ennek megfelelően az egymás mellé kerülő oszlopok száma is változik
- át kell rendeznie a táblázatot,a fenti formának megfelelően stb stb.Ha valakinek van erre ötlete, hogy miképpen lássak neki, esetleg kész kódja van ehhez azt megköszönném.
Erik
Egyszerűbben írva:
Igen ez stimmel, valóban transzponálásról van szó. Viszont automatizálni szeretném ezt a folyamatot, nekem arra kell egy program, hogy a tartományt kiválassza és a fent leírt elv szerint transzponálja. Nagyon sok sor van a táblázatban, és a tartományok méretei is különböznek. Nekem azt kellene, hogy megvalósítsa a program, hogy kijelölje a megfelelő tartományt, jelen esetemben az egymás alatt lévő azonos neveket. Ehhez a névhez tartozó adatokat pedig egymás mellé oszlopba transzponálja.
tehát ebből:
név1 - adat1
név1 - adat 2
név1 - adat 3név2 - adat 4
név2 - adat 5
név3 - adat 6ezt csinálja:
név 1 - adat 1 - adat 2 - adat 3
név 2 - adat 4 - adat 5
név 3 - adat 6
Új hozzászólás Aktív témák
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- Antivírus szoftverek, VPN
- Game Pass Ultimate előfizetések 1 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel a LEGOLCSÓBBAN! AKCIÓ!
- Eladó egy Dell Latitude 5340 i5-1345U 16 GB DDR5 Törésgarancia
- LG 32MR50C-B Monitor
- HIBÁTLAN iPhone 11 64GB White-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4389, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 7000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Fferi50