Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128551) Crytek válasza Źşë' (#128549) üzenetére


Crytek
veterán

Semmi kemény nincs ebben. Pénzéhes világban élünk = Epic store a megoldás.

Nem mellesleg ami epicen van minden jön majd steam-re. Jó Ubi nem ,mert ő nekik az epic miatt duplán jól járnak...
A többi kis nyomi szarja jön majd steam-re mivel egyik se meri meglépni hogy ne jöjjön oda.

Zombi Army is jön " In their official forum a dev said it's coming to steam Feb 2021. I'm gonna pass completely." Ghostbusters is jön majd.. Telltale -t nem hiszem bár az nem is érdekel az maradhat ott ahol akar :C

Next PC Upgrade: 2022

(#128552) cyberkind válasza Źşë' (#128549) üzenetére


cyberkind
félisten

Szomi a Watch Dogs 3, valamiért simán berendeltem volna a Gold-ot Steam-re (természetesen), de ha nem akkor nem.

Paranormal Cocktivity

(#128553) cskamacska válasza cyberkind (#128552) üzenetére


cskamacska
addikt

Nekem nem szomi a Wacsdogz, mert az Ubiszaft sok mindent tud, de következetesen tartani a franchise játékai színvonalát, azt nem. :) The Division 2 vagy a Ghost Recon Breakpoint előrendelők tudnának mesélni. ;]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#128554) s7evcsenko válasza Crytek (#128551) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"Pénzéhes világban élünk = Epic store a megoldás."
Azzal semmi baj nincs ugye, hogy a steam nem akar engedni a sarcból? Ők nem pénzéhesek mi?
-> egyenes következmény az Epic

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#128555) gyimger válasza Źşë' (#128549) üzenetére


gyimger
őstag

A Ghostbusters-t végigjátszottam, meg is lepődtem, hogy már nincs Steamen. A felújítottat is oda várom szeretettel.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128556) cyberkind válasza cskamacska (#128553) üzenetére


cyberkind
félisten

Csak London miatt szomi, így marad az AC régebbi része londonozni. :D

(#128554) s7evcsenko
Ha meg engedne, akkor se változna semmi, másrészt ezt a szisztémát fenntartani se olcsó és könnyű, sok munka volt ez, nemcsak berobbantunk egy shitnite-tal, amiből dől a zsé.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#128557) cskamacska válasza s7evcsenko (#128554) üzenetére


cskamacska
addikt

Tekintve hogy az Ubiszaft semmiért nem ad többet 20%-nál egy jó ideje, így azokat nem a 6% prémium fogja megtéríteni. Azokat a tízmilliók térítik meg amit a kínaiak utalnak nekik. ;]
Ha egy fél-indie Control-t 10,5(+ még akármennyi amiről nem tudunk, az nem volt a jelentésben hogy előzőleg vagy később még nem kapnak érte hűségpénzt) millió dollárért vették meg kilóra, akkor egy sokkal nagyobb Ubi név mennyibe fájhat a kínaiaknak? :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#128558) Crytek válasza s7evcsenko (#128554) üzenetére


Crytek
veterán

Epic szarja = kb 500 játéknak ad otthont (lehet sokat is mondtam)
Valve cucca = 70 ezer játéknak ad otthont.

Nos osszál szorozzál melyikhez mekkora szerverpark kell. Ja igen és a valvenak nincs szüksége arra hogy kilór megvegyen bárkit ,hogy oda adja ki a játékait. Mondjuk én a steam fejese helyében rohadt modon arcúl csapnám ezeket a moslékokat, hogy miután lejárt az epic lefizetési ideje jönnének steamre . Mondanám ,hogy oda menjetek ahova akartok ide bizony nem jöttök.. Nos 1-2 cég felsülése után megnézném ki az aki maradnak epic bérenc örökre... De a valve sose lépné meg ezt sajnos

Next PC Upgrade: 2022

(#128559) reelc válasza cskamacska (#128557) üzenetére


reelc
veterán

Ubi?
Lehet nem is fizetnek neki a kínaiak, hanem megállapodtak, hogy 2%-kal kevesebbet kérnek a Kínában terjesztés miatt. :D
Mert ugye mindenki szeretne a kínai piacon is teríteni, ezt meg helyi partnercéggel lehetséges kivitelezni, úgy tudom.

(#128558) Crytek: "Ja igen és a valvenak nincs szüksége arra hogy kilór megvegyen bárkit ,hogy oda adja ki a játékait." Igen, mert sok évig monopóliuma volt. Lefeküdt neki minden cég, mert másolásvédelem is a Steam és harc a kalózkodás ellen, meg ahogy írtad a Steam gépparkján megy a dolog. Ez nagyon kényelmes volt mindenkinek.
Ubi és társai később kaptak észbe, de nekik megéri a saját klienst és a hozzá tartozó dolgokat futtatni. Látták jól megy a Steamnek, hát csináltak saját platformot.

(#128556) cyberkind: A Valvenak is a saját játékaiból folyt pénz, utána csinálta meg a Steamet. Az Epicnek meg a Fortniteból. Mi is a különbség?
Mielőtt azt mondod, hogy a kínai pénz :), nyilván a Valvenek is kellettek befektetők egy ekkora váltáshoz a játékfejlesztésről. A jelek szerint megtalálták ők is a befektetőiket.

[ Szerkesztve ]

(#128560) _drk válasza reelc (#128545) üzenetére


_drk
őstag

Ezért is nézni kell majd a blizcont!
Vagy lesznek nagy bejelentések, vagy balhé lesz!
Ami egyedül zavar hogy bármit jelentenek be az blizzard módiban még 2-3 év.

[ Szerkesztve ]

(#128561) s7evcsenko válasza cskamacska (#128557) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Szépen lassan beáll mindenki az epic mögé, a steam meg csak ölbe tett kézzel nézi az egész folyamatot.
Mégis mire várnak? Mire számítanak? Hogy majd csak elfogy a kínaiak pénze?
Vagy?

(#128558) Crytek :
70ezer... de mik ezek? ennek a 80-90%-a hulladék. (számomra biztos)
A maradék meg simán fennterható egy sokkal kisebb szerverparkkal is...
A steam főzte magának ezt a sok gagyit, akkor csak építgessen magának szerverparkot köré.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#128562) Źşë' válasza Crytek (#128551) üzenetére


Źşë'
addikt

mondjuk nekem meg pont a Walking Dead gamek kellenének steamre...
amúgy nem értem hogy miért kell pártolni a valvét, epiccel szemben folyton védeni, egyik kutya másik eb... ugyan akkora szar a valve is mint az epic, sőt még nagyobb is mert... steamről vajon miért mennek át epicre a játékok? valószínűleg mert több marad a kiadók zsebében, lehet itt szidni az epicet de ez is olyan mint a politika, a mostani helyzetnek a táptalaja a múltban keresendő - tehát a pénzéhes valve miatt pártoltak el egy másik felületre a kiadók - egyik szüli a másikat a saját hibái után :C

tényleg ha nem tűnt volna fel évről évre, de nem kell évről évre statot nézni mert évente megrendezett összes sale alatt is jól látni azt, hogy más nincs a valve központjában csak a money, money money...
és akkor még ezek után ott van a saját fejlesztésű játékainak a mikrotranzakciós részei, és továbbá maga a steam felületből adódó marketplace... tehát minden money money money... steamnél.

(#128558) Crytek

"Epic szarja = kb 500 játéknak ad otthont (lehet sokat is mondtam)
Valve cucca = 70 ezer játéknak ad otthont.
"

ezt úgy írod mintha pont téged hatna meg ez az arány, mikor köztudott hogy számodra hulladék (nagyrészben) minden játék ami nem olcsó :D és steam nem oclsó! :D

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128563) Crytek válasza s7evcsenko (#128561) üzenetére


Crytek
veterán

És? El tudják adni így pénzt kereshet az is akinek csak ez a lényeg ha gagyi ha nem? Máshol is árulhatnák ezeket a hulladékokat mivel van gog , indiegala, humble, akármi..és jé mégis a steam-et választják.

Epic fel sem enged senkit sem aki nem kötelezi el magát fél/1 évre...(Kivétel Cyberpunk)

Źşë: Nincs április 1... hagyjuk már ezt a több marad a zsebében dolgot... Eladásokat nem tudunk sosem fogunk,de a hülye is tudja hogy ha egy időbe jönne ki steam-re is egy cucc 100% hogy sokszorosa lenne a steam-es eladás..

Ez kb olyan most mint a Cyberpunk hogy jön epicre...ki a tököm fogja oda venni a steam és a gog ellenében? Kutya se...

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128564) l.skywalker válasza Crytek (#128558) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nagy szerencse hogy az üzleti életben nem az ilyen bölcsességek mérvadóak :D

Money talks.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128565) Crytek válasza l.skywalker (#128564) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos igen. Ha így lenne akkor sose volna semmi exklúziv ami csak nekünk játékosoknak lenne sokkal jobb.De biztos egy nintendonak is szarul esnek az a több millió $ plussz bevétel ha kijönne mindenük pc, xbox, ps-re..és keresztbe minden game mindenre... De hát a gögös parasztság agy nélküli tevékenységeket szül ahogy látjuk

De mint látjuk a kiadóknak mi csak érdektelen számok vagyunk akiknek a véleménye semmit se jelent. Vedd meg azt onnantól "dögölj meg" ezek vagyunk mi a szemükbe

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128566) Źşë' válasza Crytek (#128563) üzenetére


Źşë'
addikt

ha józan paraszti ésszel elgondolkozol azon, hogy ha valakit érdekel a gaming, az megveszi a játékát, főleg streamerek, streamerek után emberek... most nem csóró magyarokból kell kiindulni, akik nem generálnak lófasz eladást sem a statisztikában, azon a kb 20% hasznon ami megmarad abból hogy az epic nem húzza le őket ennyire, akár már day1 ben sokkal nagyobb elaádsokat tudnak generálni, mint a sok "majd megveszem ha olcsó lesz" felfogású emberből, akik kivárják a pár dolláros bundliban, amiből aztán tényleg centnyi hasznuk lesz csak... vagy még annyi sem ^^

"hagyjuk már ezt a több marad a zsebében dolgot... Eladásokat nem tudunk sosem fogunk,de a hülye is tudja hogy ha egy időbe jönne ki steam-re is egy cucc 100% hogy sokszorosa lenne a steam-es eladás.."

de ezt sztem pont nem mi, vásárlók fogjuk megtapasztalni, hanem ők látják azt, hogy mennyivel jobbak a bevételek, a piaci mutatók, látatlanban is megmondom neked: minden azt bizonyítja, hogy jobbak ^^ mert egyre többen pártolnak el steamtől, egyre többen költöznek át epicre, ha még meg is jelenik majd idővel, többször el tudják adni kb day1 es árcímkével az adott programot :D

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128567) reelc válasza Crytek (#128563) üzenetére


reelc
veterán

"Máshol is árulhatnák ezeket a hulladékokat mivel van gog , indiegala, humble, akármi..és jé mégis a steam-et választják."
A GoG kivételével mindegyik általad felsorolt hely Steam kulcsot árul.
Nyilván azért is van a Steamen sok szemét, mert az üzletpolitikájuk alapján fel lehet tenni, de pl. a Humble mást tészta. Különben oda is özönlene a szemét.

(#128568) Crytek válasza reelc (#128567) üzenetére


Crytek
veterán

DRM free-t is árulnak pl gamersgate is... Szóval nem kell a terelés van az indie hulladéknak hely. De mivel ott a kutya se se venné őket mennek steam-re mert ismert és mert nem gyűlölik zsigerből

Źşë': Az epicet azért választják mert le vannak fizetve. És nem pedig azért mert jobbak lesznek az eladások. Kizárt hogy bármiből több fogyna oda mint steamen fogyna ha egyszerre jönne ki a dolog. És a sokkal több 30% az sokkal több lesz akkor is ha kevés 12%-os sarc. Szimpla matek.
És a moslék cégek persze ,hogy a 0. perces millió$-os lefizetést választják. És akkor még minket neveznek fillérba**ónak. ezek szánalmasabbak nálunk sokkal.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128569) l.skywalker válasza Crytek (#128565) üzenetére


l.skywalker
félisten

Én nem tudok csak a saját nevemben beszélni. Nekem az számít, hogy a legigényesebb alkotásokat kapjam meg lehetőleg - a saját pénzemhez képest - minél olcsóbban. A játék élményt sohasem a Steam vagy az Epic fogja biztosítani. Ők tartalom szolgáltatók. De a lényeget, amiért fizetsz a fejlesztő/kiadó párostól kapod. A Steam előtt is volt élet és voltak olyan címek amiket nem tudtunk lerakni. A Steam egy kényelmesebb világot hozott el, de nekem nem többek mint egy ISP vagy egy telekommunikációs cég. A legjobb belátásom szerint használom a szolgáltatásukat, de ha nem lennének is van mindig - főleg a mai világban - alternatíva. Ha a RDR2 végül nem jönne ki egyik másik Store-ban sem csak a Rockstar sajátjában akkor is megvenné mindenki, ugyanannyian - csak a fele társaság azt írna minden fórumra, hogy ha nem jön Steam-re ő meg sem veszi, de közben megveszi csak tagadja mert most a Steam a divat

Az indie fogalma is zavaros nálad kicsit. Ha tudnád hány játék számít Indie-nek. A játékipar gondja leginkább az, hogy túl híg már a fogyasztói oldal és túl hangos.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128570) reelc válasza Crytek (#128568) üzenetére


reelc
veterán

Aha, viszont a DRM Free nem Steam kulcsos megoldás. Viszont ezt jobban preferálják az emberek is. Pl. te is, akkor a kisebb kiadók és az indiek miért ne?
Ahogy fentebb írtam, korábban monopol helyzetet épített ki a Steam, mások későn kapcsoltak.

A GoG más tészta, de az sincs tele hulladékkal.

(#128569) l.skywalker: Én pl. szeretem a Battle.netet. Nincs az a sok számomra felesleges marhaság, mint Steamen. Az egyetlen hátulütője, hogy csak Blizz., ill. 1-2 Activision cucc van. Viszont megoldották maguknak, nem fognak se Steamre, se Epicre menni.
Igaz GoG-on jött ki pár régi címe a Blizzardnak.

[ Szerkesztve ]

(#128571) _drk válasza Crytek (#128565) üzenetére


_drk
őstag

PC-n pont jó mindenkinek az Epic mert így nagyjából meg is térül a pc port.
Ha működik a marketing úgy is megveszik, akár a saját launcherből.
A nagy kiadókat meg úgy se érdekeli csak a ps meg ms store mert onnan jön a money!

Nintendo meg platformot árul a játékaikkal, ugyan úgy ahogy ps is az exkluzivokkal. Ha a Zelda és Márió lenne pc-n, akkor fele annyi Switch nem fogyott volna.
Ez így éri meg a legjobban, és ez az amit az Epic nagyon jól csinál, mert az emberek türelmetlenek. Azonnal kell és most tehát akinek kell nem fog a steamre várni.

(#128572) Crytek válasza l.skywalker (#128569) üzenetére


Crytek
veterán

Persze tagadja lol.... Akkor minek adják ki majd a játékokat steam-re fél évvel később? Ja mert mindenki tagadta és megvette már sőt konzolt is vett érte..
Álomvilágban élsz ,de nagyon. Az ember a jóhoz hozzászokik (steam) a moslékot (epic)meg megveti és ezt nem csak mondás ignorálva van a vérbe azt kész.
Ez nem divat fika ami szar azt minél előtt el kell takarítani.. sajnos sokan vannak olyanok mint te :(

Next PC Upgrade: 2022

(#128573) Źşë' válasza Crytek (#128572) üzenetére


Źşë'
addikt

pont ezt írtam az előbb:

"(#128566) Źşë' egyre többen költöznek át epicre, ha még meg is jelenik majd idővel, többször el tudják adni kb day1 es árcímkével az adott programot"
- itt steamre gondoltam persze, amúgy ez már az ostoba vevők kiaknázása okosan című fejezet

totál bele lett az emberekbe nevelve, az hogy csak egy választásod van, és az a steam (amúgy ide is érvényes a politikai modell :D)

amúgy steam aktivitást nézve látom sok tizenéves vérpistike jellemzően irkálja folyton folyvást az indiegalas meg hasonló híreknél, hogy fck epic store meg hasonló szépségek :D divat lett zsigerből fikázni, még akkor is ha nem képes pénzt kiadni valamiért, jellemzően gyerekes és már már elég unalmas folyton ezeket a hozzászólásokat olvasni, ahogy írta l.skywalker, ott veszi meg az ember ahol megéri a számára, felnőtt fejjel kell gondolkozni, nem tizenévessel

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128574) Crytek válasza Źşë' (#128573) üzenetére


Crytek
veterán

"ott veszi meg az ember ahol megéri a számára" Ez nem így van. Akik eltartják a játékipart az bárhol megveszi mert azt hiszi holnap elpusztul a világ és AZONNAL akar játszani.. Nos láthatjuk pont az ilyenek miatt a mobil gaming termeli a legtöbb zsetont.... rajtam kívül kb senki se várja ki pl a 2 napos fejlesztést sstb hanem csenget komoly pénzeket (nem véletlenek a $ milliárdos f2p bevételek)
PC-n is ez van megveszik inkább az ótvarban csak hogy fél évvel előtt tolhassa... Szerencsére nekem sosem volt és nem is lesz ilyen fétisem

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128575) l.skywalker válasza Crytek (#128572) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az a gond hogy a minősítés nem a mi - főleg nem a te feladatod. Én egy korral előrébb járok, ha már érdekel a véleményem elmondom, hogy nekem a Steam is egy rém felesleges dolog. Szerintem az is "szar". De van ott is egy valag játékom, mert ott volt rohadt olcsó. De a legtöbb pénzt PC-n a GOG-on költöttem el, mert én szerintem pedig az a jó. De ez nem jelenti azt, hogy az én véleményem irányadó. Én így szeretem pont. Kettőnk között nem az a különbség, hogy én álomvilágban élek, hanem az, hogy én a fórumon kívül teljes életet élek, így nem kell meggyőznöm senkit semmiről, mert én csak beszélgetek azzal aki érdemes erre.

Te és pár hozzád hasonló felhasználó van itt aki:
1. A saját véleményét annak értelmi mélységétől függetlenül mindenkire rá akarja kényszeríteni
2. Mást és annak véleményét elolvasás nélkül titulál hülyeségnek

Én nagyjából le tudom szarni, legyen neked igazad. Az Epic szar a Steam pedig illatos fing ami csendes magányos estéken bekúszik a foltos atlétika trikód alá, kicsit megbirizgálja a szőrös mellbimbódat és amilyen gyorsan jött olyan gyorsan elillant. De te csak órákkal később veszed észre a hiányát és akkor fel jössz ide és rajtunk töltöd ki a csalódottságodat

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128576) Crytek válasza l.skywalker (#128575) üzenetére


Crytek
veterán

Én csak az emberekbe csalódok ,hogy ilyenné tették / teszik a játékipart amilyen. Nekik jó a szar is eltűrik. Majd patchelik stb.. Nekik jó ha minden exklúziv stb...

Én örülök ,hogy nem tartozom egyik csoportba se. Ezért is vásárlok úgy ahogy.Engem egy cég se **opasson.

Next PC Upgrade: 2022

(#128577) l.skywalker válasza Crytek (#128576) üzenetére


l.skywalker
félisten

De nem te döntöd el hogy mi a szar. Nekem a Steam szar. Neked az Epic. Nem a vásárlók miatt kurvult el a dolog, hanem a technológia miatt. Jött az internet, az online játék, az okostelefonok. Ez egy minden más területen megfigyelhető folyamat. Az becsülhető, hogy te nem adsz csak arra ami szerinted még értéket képvisel, de egyrészt ez csak a te véleményed, nem igazolható mindenkinek - másrészt olyan szereplőket hibáztatsz akik még jelen sem voltak amikor ezek elkezdődtek. A Steam idejében szerinted hány fizikai bolt ment csődbe? És nem a mi régiónkban.

A zene-, film-, írott sajtó piacán ezek ugyanígy végig mentek. Ott is sírtak az emberek. Mai napig van, hogy valaki engem basz.gat mert a könyveimet egy tableten tartom és olvasom. Én nyírtam ki a könyvipart. Minden kornak megvannak a nyertesei és a vesztesei. Szerintem a változással együtt kell élni. Nem kell behajolni neki. Ha te nem akarsz venni játékot az Epic-en akkor nem veszel. De ez a piac is elsősorban a pénzről szól. Mert lehet egy játék akármilyen jó, ha nem veszi senki akkor viszlát van. Ilyen fele kötöttségektől éppen az általad sokat kritizált Indie-k mentesülnek. Épp ezért hívják őket Indie-nek :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128578) Crytek válasza l.skywalker (#128577) üzenetére


Crytek
veterán

Mivel én egy személy vagyok én döntöm el,hogy nekem mi a szar..mivel én nem más érdekeit nézem hanem a sajátomét. Szóval szar az bőven. :C
De jó látni ahogy vergődnek... már várom mikor adják 10-esével a sok megvehető embernek az ingyen cuccokat hátha akkor több vásárlót szereznek maguknak.. Sőt biztos vagyok benne hogy karácsonykor megint lesz olyan akció hogy 5 euro sok cucc mert a maradék 10-et ők fizetik a kiadók felé... mert az epic csak azt tudja lefizetgetni akit csak lehet.
Valvenak ehhez elég volt a hírnév és mindenki őket választotta ennyi a különbség a kettő között.. Epicnek is van hírneve ahol szóba jön csak a gyűlölet megy és ez így van jól :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#128579) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

zárva vannak a boltok, és elfogyott a popcorn :U :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128580) l.skywalker válasza Crytek (#128578) üzenetére


l.skywalker
félisten

Így van! Ez a lényeg. Szerinted! Az elmúlt hsz-eidből csak ez az egy szó hiányzott ezért is álltam le veled "biciklizni". Így hogy eltekertünk idáig, csak annyit tudok mondani hogy elfogadom a véleményed. A saját véleményemet nem tudom igazolni ill. nem is akarom másra erőltetni - talán azt mondhatjuk bölcsen, hogy majd az idő eldönti.

Még annyi, hogy szerintem a Valve hírneve nagyrészt a monopol helyzetéből fakad. Én is szeretnék itthon 2Gbs internet csomagot, de a T nincs jelen nálunk, a saját szolgáltatónak pedig nem ad annyit. Ha megkérdezi valaki, h melyik a szolgáltatónk, elmondom neki és ez már hírnév innentől. Az más kérdés, hogy köt a monopol helyzet :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128581) Crytek válasza l.skywalker (#128580) üzenetére


Crytek
veterán

Régen se volt monopol helyzet.Bárki nyithatott volna saját boltot saját klienssel ,de nem tették mert ehhez moccanni tenni kellett volna azt meg láthatóan senki se szeret. Így mentek a valvehoz aki mindent elintézett helyettük (szerver, forgalmazást akármi)

Amit mondasz net ügyben az sem az. Bárhol bármikor lehet kötni mobil netet. Ja hogy drágálod ez esetben nincs miről beszélni ,de monopol helyzetről sem mivel van választásod csak nem élsz vele.

Next PC Upgrade: 2022

(#128582) l.skywalker válasza Crytek (#128581) üzenetére


l.skywalker
félisten

A monopol helyzetben nincs "volna". Monopol helyzet akkor van ha nincs másik választási lehetőség ugyanabban a kategóriában.

Ami a net szolgáltatót illeti:
A mobilnet szolgáltató és az ISP nem egy kategória

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128583) Crytek válasza l.skywalker (#128582) üzenetére


Crytek
veterán

Volna mindig van volt és lesz is. Csak mivel sírni könnyebb meg hibáztatni mást mint tenni érte....

Next PC Upgrade: 2022

(#128584) l.skywalker válasza Crytek (#128583) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mondja ezt az akinek "cry" a felhasználóneve :DDD

Nincs volna. Felhasználói szempontokat nézünk. Én nem egy kib.szott technológiai cég vagyok hogy versenyt adják a Valve-nak. Vásárlói szempontból nézem. Nem volt másik hasonló szolgáltató évekig. Ez okozta a monopol helyzetet. Az utcánkban sincs másik vezetékes net szolgáltató. Sírhatok vagy nevethetek akkor sincs. Ha elkezdek megalkudni mobilnettel meg más kategóriájú megoldásokkal azzal nem a tettrekészségemet bizonyítom hanem feladom a terveimet és mást hibáztatok érte. Mondjuk egy fórumon.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128585) FunPro válasza l.skywalker (#128577) üzenetére


FunPro
senior tag

"De nem te döntöd el hogy mi a szar."

Ezzel a megállapítással egy kicsit vitába szállnék.

A szolgáltatás, a játék, a kliens miattam van. Ahogy a kiadó nem törődik azzal, hogy nekem mi a jó, én sem fogok azzal törődni, hogy neki mi a jó.

Innentől kezdve, én pont letojom, hogy a buli végén neki mennyi csurran-cseppen.

Szóval én nem azt fogom nézni, hogy ki mennyit sarcol, hanem azt, hogy milyen szolgáltatást tudok igénybe venni a pénzemért.

Ezt csak azért írom, mert így igenis el tudom dönteni, hogy melyik a szar, mert ha az egyiken van 20 olyan plusz funkció, ami a másikon nincs, kész tények alapján el tudtam dönteni melyik a jobb. :K

Ezen lehet vitatkozni, hogy persze, majd idővel biztos jobb lesz...

De ha így állunk hozzá, akkor a félkész játék kiadásokon sem érten minek háborodunk fel...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128586) l.skywalker válasza FunPro (#128585) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezt ezért írtam mert egyszer sem tette hozzá, hogy "szerinte". Csak holmi fórumos szőrszálhasogatás...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#128587) gyimger válasza Crytek (#128583) üzenetére


gyimger
őstag

Igazából a pénztárcáddal tudnál szavazni. De mivel Te vallottan egy fillért nem költesz játékra, nem tudom, mennyit nyom latba a véleményed.

Úgy értem, mindegy, hol jelenik meg, ha pénzt nem adsz érte.

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128588) reelc válasza gyimger (#128587) üzenetére


reelc
veterán

Neki nem mindegy, mert Steamen kell, achikkal.
Alig fejezte be a pihenőt és megint Crytek vs mindenki más c. történet van.
Őt egyáltalán nem érdekli, hogy bárki is mit gondol arról, hogy ő mit gondol. Leírta már párszor.

(#128589) Crytek válasza gyimger (#128587) üzenetére


Crytek
veterán

Pontosan azt teszem egy petákot se érdekel egyik se.. nem véletlen amit csinálok ez tudatosan fel lett építve. Tehát döntöttem szavaztam. Szerintem én jártam jól és nem ők :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#128590) ZsZso válasza gyimger (#128587) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

De fizet a játékokért Crytek, csak Ő úgy van vele, hogy amit nem az igazi IRL melójával keres meg, hanem valamilyen más módszerrel az "talált pénz", szóval ha azt költi, akkor kvázi ingyen vannak a játékai. Te butus. :DDD

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#128591) Crytek


Crytek
veterán

[link]

Assetto Corsa végre 75%-ot kapott így kerek 5 EURO

Aki tolta: Billel milyen? Mint a Dirt Rally-k tehát játszhatatlan mert semmi eredményt nem lehet elérni vagy azért el lehet vele lenni?

(Ja és igen offba minek szürkítetek bármit is? :C )

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128592) kigyi_23 válasza Crytek (#128591) üzenetére


kigyi_23
addikt

Tolható billel, de azért ez is inkább sim mint arcade, de segítségekkel egészen jól használható kormány nélkül (gondolom én, mert amúgy kormánnyal toltam csak)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#128593) Crytek válasza kigyi_23 (#128592) üzenetére


Crytek
veterán

Ha csak kormánnyal toltad honnan tudod hogy milyen billel?

Next PC Upgrade: 2022

(#128594) SityiSXT válasza kigyi_23 (#128592) üzenetére


SityiSXT
őstag

Az, hogy választható a billentyűzet is, mint irányítási mód, nem jelenti azt, hogy azzal is jó, vagy akár elviselhető lesz. Az AC van annyira szim, hogy csak kormánnyal legyen jó. És ebbe beletartozik az is, hogy gamepaddel se jó igazából, billentyűzettel meg egyszerűen élvezhetetlen.

(#128595) csaba951 válasza Crytek (#128558) üzenetére


csaba951
veterán

Ezt meg is lépte a Steam. Most már megjelenés után 30 napon belül kötelező feltenni Steam-re is. Ha ez nincs meg, akkor nem engedik fel Steam-re. Ez a válasz a 6-12 hónapos Epic Store exkluzivitásra.

Seems like EA is coming back to Steam
Régen sikeres játékaik voltak. Ma baromi drága fejlesztésű, de borzasztó fogadtatású játékaik vannak. Iszonyúan kellhet nekik a pénz, ha ezt meglépik. Bethesda pl. hasonló okok miatt jött vissza. Ha az EA is visszajön, akkor előbb-utóbb a Ubisoft is vissza fog térni.

Fallout 76 now has a premium membership for $12 a month
Engem már az meglep, hogy még nem szűnt meg. ;)

Assetto Corsa-t teljesen felesleges billentyűzettel elkezdned. Pont azért, amiért a valós életben sem terjedtek el a billentyűzettel/joystickkal való irányítások. ;)

[ Szerkesztve ]

(#128596) Executioner válasza csaba951 (#128595) üzenetére


Executioner
tag

Az Ubisoft nem hagyta el a Steamet. Az Epic most kavar az éves exkluzivitással, de minden cím megjelenik Steamre is.

Exec

(#128597) huskydog17 válasza Executioner (#128596) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Pontosítsunk: az Ubi az Anno 1800-at és a Division 2-t nem hozta Steam-re és aktuális terveik szerint még több játékkal fogják ezt tenni, de náluk szerintem kevésbé lényeges, mert úgyis kell ott a Uplay kliens és az árak mindig az Ubistore-ban a legjobbak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#128598) Crytek válasza huskydog17 (#128597) üzenetére


Crytek
veterán

Mond ezt azoknak akiknek tele a steam wallet..

Next PC Upgrade: 2022

(#128599) huskydog17 válasza Crytek (#128598) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

:F
Ők ugyanúgy nem tudják megvenni Steamen a két említett játékot, szóval nem tudom mit akarsz ezzel.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#128600) l.skywalker válasza huskydog17 (#128599) üzenetére


l.skywalker
félisten

Szerintem ő sem tudja, csak bepótolja az elmúlt időszak kihagyott hsz-eit :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.