Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128701) reelc válasza Dilikutya (#128700) üzenetére


reelc
veterán

Mert nem mennek el aprópénzért dolgozni. ;]

Amit írtál igaz a Black Fridayra is, bizonyos oldalaknál. Évente egyszer van kiugró forgalom, és még csak nem is 24 órában. A nap többi részét és az év többi napját bírja a rendszer.

(#128702) gyimger


gyimger
őstag

Az jó nekem, hogy a Steam most jobban hasonlít a webes felülethez?

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128703) FunPro válasza gyimger (#128702) üzenetére


FunPro
senior tag

Azt én nem tudhatom.

Én örülök, hogy végre normálisan tudom szűrni a játékokat.
Meg remélem innentől ha kategorizálom a játékaimat, azok megmaradnak akkor is, ha újrarakom a klienset. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128704) MZsoltee válasza Dilikutya (#128700) üzenetére


MZsoltee
veterán

Azért nem gondolom, hogy saját maguk üzemeltetik. Tuti valami bérszolgáltató az aki szerverparkban adja szervereiket.
Na ott lehet bérelni adott időszakra is minden bizonnyal nagyobb hardvert. Sőt jobb helyeken ez állítható, hogy úgy allokálja az erőforrásokat ahogy azok szükségesek. Ez olyan mintha tömegközlekedésben nem lenne puffer. Jön a temetős időszak és pl egy BKK is kénytelen plusz járatokat indítani...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#128705) Źşë' válasza FunPro (#128696) üzenetére


Źşë'
addikt

"Ha a nyomásnak köszönhetően ez a sáp csökken, a szerverpark fenntartása nehezedik. Azonban a felhasználó azt is elvárja, hogy növeljék a szerverparkot, mert előfordulnak leállások."

ez így van, de folyamatosan bővülő hálózatról beszélünk (te szólsz haverjaidnak hogy töltsék le a steamet, jöjjenek játszani multiban/coopban, lesz családod, megnő a gyerkőc, csinálsz neki steam accountot, hadd játsszon, még több potenciális vásárló mert bevonja az iskolatársakat, haverokat), a kliens folyamatos használata - > folyamatos vásárlások a marketplace-ről ez folyamatos bevételi forrás

tehát a folyamatosan bővülő hálózat megköveteli a szerverparkok fejlesztését, a hálózat bővítését - ha nem történne fejlesztés még több ilyen leállás lenne, ill. nem is tudnád a ~1000Mbiteddel leszedni (értsd. teljes sávszélességeddel) az adott játékot

(#128698) Dilikutya nem csak vásárkor fordultak elő leállások, nyilván akkor nagyobb eséllyel - amúgy tegnap este 8 felé volt egy pár perces megint, amit észrevettem - volt netem, csak a steam nem csatlakozott - direkt figyeltem

(#128697) _drk pont ezt mondtam, steam volt keményen az epic táptalaja

(#128704) MZsoltee szerintem is bérelhetik a szerverparkokat, több ipari vállalatnál tapasztaltam már ezt, raktározás - termelésre fenntartott bérelt épületek, céges autók bérlése, és már ott tartunk, hogy jobban megéri informatikai eszközöket is bérelni egyes cégeknél (nyomtatók, komplett számítógépek etc.)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128706) FunPro válasza MZsoltee (#128704) üzenetére


FunPro
senior tag

Na de épp ez az!

A BKK sem küld minden alkalommal két buszt egy szakaszon csak azért, hogy ebben a két hétben akadálytalanul eljuthasson az ember a temetőbe. Készenlétben állnak a buszok, aztán amikor szükség van rájuk, elindítják őket.

A szerverekre is ugyanez igaz. Amint túl nagy lesz a terhelés, bevetik a plusz erőforrást. Előre ők sem fognak plusz erőforrást bevetni.

Vagyis jobban mondva a plusz plusszát, mert ha tippelnem kéne azért a valve is erősít ilyenkor a szervereken, csak még így is alulbecsülik a igényeket.

Ha a bkk-s példát nézzük:
Lehet több buszt indít naponta a megszokottnál, de ha épp a 16:30-as busszal szeretne elmenni 200 ember, akkor kénytelen elindítani egy másodikat is 16:30-kor, nem fogja a népeket váratni a 17:00-ási buszig.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128707) MZsoltee válasza FunPro (#128706) üzenetére


MZsoltee
veterán

A BKV és a BKK lényegesen több buszt üzemeltet, mint ami a napi közlekedéshez szükséges. Ha nem így lenne, akkor egy villamos vagy metro pótlást, illetve az ilyen szezonális igényeket nem tudnák kiszolgálni, mint a temetőjárás. Még külön viszonylatot is indít.
[link]

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#128708) Mr.Csizmás válasza MZsoltee (#128707) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ azért karbantartás, baleset, műszakizás miatt mindig van kieső. mondjuk nagyobb baj, hogy néha nincs kit ültetni a vasra már.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128709) Dilikutya válasza Źşë' (#128705) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem az Origin-ről sem sikerült 1000 Mbittel tölteni, amikor rövid ideig olyan helyen laktam. Olyan 240-300 Mbit/s és békeidőben.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128710) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Ha már steam, kurvára nem csak akció napján fagyott le, kb 1 hete egy kurva nagy kalap szar, naponta kb 10X dob ki hibaüzenettel, hogy nem lehet csatlakozni, szégyen az egész, lassan szarabb lesz mint az epic, szégyelljék magukat, ez már a legalja.

(#128711) warcat válasza TheNewDawn (#128710) üzenetére


warcat
veterán

Nálad van a hiba.

EA: It's in the crate!

(#128712) TheNewDawn válasza warcat (#128711) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Minden más működik tökéletesen, és ez a useless fostalicska is, router resi után, anélkül nem.
Origin, Uplay, Epic, Battlenet tényleg minden hibátlan, ehhez meg már 5. nap minden este ( mióta halloween akciókor lefagyott 4-5 órára)router resi kell este, hogy elinduljon.

[ Szerkesztve ]

(#128713) Dilikutya válasza TheNewDawn (#128712) üzenetére


Dilikutya
félisten

Biztos, hogy ha a te routered újraindítása oldja meg a problémát, akkor másnál van a hiba? :U

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128714) Crytek


Crytek
veterán

Dracula 2: The Last Sanctuary steam free (és senkit nem kellett miatta lefizetni)

Ghost Recon Breakpoint már kapja is az első leárazást. Sima verzió 20%, Gold és ultimate verziók pedig 30%-ot (pc-n néztem)
Ennek én örülök, mert garantált, hogy ez a rész sokkal hamarabb lesz olcsóbb mint a Wildlands pedig az nem mai game..

Ja és igen figyeljétek origint és origines mailt mikor lesz aktiv a free hónap.
Plussz este ugye humble havi fos is vált. Reméljük a 10 játékos choicera már :)
És aki boxos november 1-4 igen ingyen BF 5 lehetőség. Lehet legyalulok valamit és letolom haver szerint fasza lett a single része.

Next PC Upgrade: 2022

(#128715) TheNewDawn válasza Dilikutya (#128713) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Yep, és ez igy normális, minden más működik rendesen, kivéve ez a használhatatlan fos, mert már lassan a fenntartásra is basznak nagyivben, ugyanúgy ahogy a vásárlókat is totál hülyének nézik évek óta.

(#128716) Dreimus válasza TheNewDawn (#128715) üzenetére


Dreimus
senior tag

Picit felgyültek a kártyás játékok, ezért nekem lassan a Steam vagy 7 napja 0-24ben üzemel kártya farmolás miatt, 0 hiba :)

Źşë': Kedvedért csináltam egy restart-ot, semmi gond, ajánlatok bejöttek, híreket 2-3 mp homokórázás után dobta is barát lista se volt több, játékok pöccre indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#128717) Źşë'


Źşë'
addikt

nekem mióta van ez az új felület egy kalap szar lett, eszeveszettül lelassult, meg megfagy - feladatkezelőből kell kiírtani... bétából ki is léptem, de most meg már élesbe megy, tegnap a gta5 csak loadingol loadingol, erre kinézek asztalra és látom hogy baszik bejönni a barátlista, az ablaka fekete, böngészőablak elő se jön... gta-t is újra kellett indítanom a klienssel együtt, persze az elején asztali átfedés/böngészőben néztem youtubon videókat hogy mi lett leakciózva a hetiben, erre pár ablak megnyitás/zárás után máris összefosta magát - megnyitok egy új ablakot átfedésben - semmi töltés csak szürke ablak - mondom dejó, kiléptem betából, erre megint beléptetnek akaratom ellenére ^^ :U

(#128716) Dreimus várd meg míg újraindítod, lehet nem leszel ennyire happy ^^)

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128718) reelc válasza Źşë' (#128717) üzenetére


reelc
veterán

Nem tetszik az új változat.
Kár, hogy nincs lite verzió, vagy valami.

(#128719) Dreimus válasza Źşë' (#128717) üzenetére


Dreimus
senior tag

Az új felület nekem se tetszik, főleg a 4K-s tv miatt ahol a 300%-os felskálázás sem tesz jót neki, de arra, hogy évente 1x vásároljak és amikor játszak elindítsak egy játékot nem mérvadó számomra. A steam procesz játék mellett 2,5% proci terhelést generál és 350MB ram-ot eszik meg, elviselhető.

[ Szerkesztve ]

(#128720) FunPro válasza Źşë' (#128717) üzenetére


FunPro
senior tag

Amúgy ha már a háttérfolyamatoknál tartunk:

Nekem mostanában a firefox böngésző tudja kicsinálni a gépet.

Én nem tudom mit csináltak vele, de néha gondol egyet, és megzabál 2+ giga ramot.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128721) Źşë' válasza FunPro (#128720) üzenetére


Źşë'
addikt

igen, detto, azt is néztem, én hajlamos vagyok sok tabbal futtani, és iszonyat ennek is a gépigénye :s

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#128722) Dilikutya válasza TheNewDawn (#128715) üzenetére


Dilikutya
félisten

Idejét se tudom, mikor volt a router újraindítva, az esetleges napközbeni áramszüneteket leszámítva, de a Steam-nek kutya baja nálam. Na hol itt az igazság? Te tényleg elhiszed, hogy egy helyi eszköz újraindítása oldja meg egy távoli szolgáltatás hibáját?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128723) Crytek


Crytek
veterán

Soulcalibur VI and Yakuza Kiwami in next Humble Monthly Bundle. The information leaked on Humble's official Twitter.

Next PC Upgrade: 2022

(#128724) TheNewDawn válasza Dilikutya (#128722) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Passz, az az igazság pusztán mérges vagyok, hogy évekig semmi baj nem volt, ( kivéve akciók napján) az új felület óta meg kifagyogat, lassú, be se lép, minden baja van.

(#128725) reelc válasza Crytek (#128723) üzenetére


reelc
veterán

Ha ez igaz, akkor a váltás nem most lesz gondolom, mert annak Humble Choice a neve, és amúgy is, miért csak kettőt emelnének ki? Írják a Choicenál is, hogy "All games revealed upfront. "

[ Szerkesztve ]

(#128726) oriic válasza Crytek (#128723) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#128727) Crytek


Crytek
veterán

Humble Monthly November

11-11 Memories Retold
Evergarden
Shenmue I & II
SYNTHETIK: Legion Rising

+ ugye a 3 csúcs game ismert volt

Humble Monthly December

Yakuza Kiwami
Soul Calibur VI
My Time Portia

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#128728) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

HB monthly mikor szamlaz? :F okt kozepen vettem eloszor.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128729) Crytek válasza Mr.Csizmás (#128728) üzenetére


Crytek
veterán

Nekem most az van hogy november 29-én vonja majd a mostani novemberi (Monthly december) árát..

Next PC Upgrade: 2022

(#128730) csaba951 válasza Mr.Csizmás (#128728) üzenetére


csaba951
veterán

Itt tudod megnézni:
https://www.humblebundle.com/monthly/subscriber?hmb_source=navbar
Manage your subscription -> Next billing date

De egyébként neked most nov. 29. lesz. Ha nem kell, akkor Pause a month, és a következő akkor nem 20 USD lesz, hanem csak 12. Minden hónap legutolsó pénteki napjáig lehet lemondani. Szerdán vagy csütörtökön mindenképpen lépj, mert pénteken napközben vonnak, nem este 7/8-kor.

Nekem egy főnyereménnyel ér fel a novemberi, és a decemberi ismert játékokkal is elégedett vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#128731) TheNewDawn válasza csaba951 (#128730) üzenetére


TheNewDawn
addikt

A novemberi szerintem vetekszik a valaha volt legjobb monthyval, a 3 húzócim után én már csak 1-2 szutyokra számitottam, ehhez képest.... A decemberi se tűnik rossznak, de ott már gondolkozom hogy legyen -e fillérbaszás lvl 99, és lemondom, hátha marasztalnak 3 $ al olcsóbban :D

(#128732) Mr.Csizmás válasza TheNewDawn (#128731) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mi abban a jo nekik, ha szunetelsz, utana olcsobb? Vagy forditva, miert dragabb, ha allandoan fizetsz? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#128733) TheNewDawn válasza Mr.Csizmás (#128732) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nekem jobb, többen mondták már hogy amint le akarták mondani az adott hónapot kaptak egy 3$ os kedvezményes ajánlatot hogy ne tegyék.

(#128734) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Nesztek epic gyűlölők:
Ezekkel az új funkciókkal bővül hamarosan az Epic Games Store
Még pár hónap és steam szintjére is ér... ;)

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#128735) FunPro válasza s7evcsenko (#128734) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem szertetném magam ismételni, de már induláskor a steam szintjénél egy hangyányival jobbnak kellett volna lennie.

Már ami a klienst illeti... :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128736) s7evcsenko válasza FunPro (#128735) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Én is csak ugyan azt tudom mondani: szerintem tökéletesen megfelelt jelen formájában is arra a célra, amire létrejött. :K

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#128737) TheNewDawn válasza s7evcsenko (#128736) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Pontosan. Ha megkérdeztek volna engem felhasználót előre, hogy mire is költsék a sok Fosnájtból befolyó bevételt, egy szuper kliensre instant, vagy ingyenes játékokra és majd csak aztán egy tűrhető kliensre, habozás nélkül utóbbit választottam volna.

(#128738) reelc válasza TheNewDawn (#128737) üzenetére


reelc
veterán

"Csak" jó klienssel nem vonzanak oda senkit, ingyen játékkal igen és exkluzívokkal is.
Ne feledd a sok "csak Steamre" alakot, aki Uplay, Origin stb.-t se használ, vagy nem vásárol ott. Nem hiszem, hogy csak azért, mert nincsenek a Steam szintjén. Inkább azért, mert nem oda gyűjtik a játékaikat.

(#128739) FunPro válasza s7evcsenko (#128736) üzenetére


FunPro
senior tag

Persze a fortnájtot még mindig el tudja indítani. ;]

Na de gonoszkodás nélkül:

Jogos amit írsz. Ha önmagában nézük a dolgot, a funkcióját ellátja.
Ha nem a steam-el versenyeztetjük, teljesen új felhasználóként nézzük, teszi a dolgát rendesen.

Viszont ha azt nézzük mennyire van partyban, nos... :(

#reelc

Pontosan!

Ha van 10 játékod, nincs probléma.

Viszont ha már 500, 1.000, 10.000 játékkal próbálod, kezdődnek a bajok.
Nekem van mindenféle kliensem, és a 600 körüli játékommal nem is számítok olyan nagypályásnak.

De már én is jártam úgy, hogy majdnem megvettem valamit dobozosan, mert elfelejtettem, hogy az már megvan. (Nevezetesen a crew volt az, amit még anno ingyen osztogattak uplay-en.)

Egy nagyob könyvtárat egyszerűen lehetetlen kézben tartani, ha 100 fele osztod a tételeket.

(Mondjuk azért a kliens is számít, mert a ps4 kontrollerem miatt én kénytelen vagyok mindent steam alól indítani. Meg ugye a steam mobilalkalmazásával bármikor rátudok keresni mi van meg, és nem futok bele olyan pofonba, amiről visszább írtam.)

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#128740) ZsZso


ZsZso
Közösségépítő

Ingyen EA Origin Access -t még senki se kapta meg, igaz?

Mondjuk azt írja, hogy "You’ll get your month of Origin Access Basic starting on or after November 1, 2019." de azt is hozzáteszi, hogy "If you don’t get your free* month right away, please wait a few days." :D.

Tudom-tudom, ajándék ló meg minden, de azért milyen már, hogy nov 1-től adnak 1 hónapot ingyen, de lehet csak x nappal később lesz aktiválva? Vicces, no. :B

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#128741) Executioner válasza ZsZso (#128740) üzenetére


Executioner
tag

Magyarul.

Szerintem ez is az előfizetés napjától számol. Így ha később kapod akkor később is jár le...

Exec

(#128742) ZsZso válasza Executioner (#128741) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Ó nem tudtam, hogy van magyarul is, köszi. Egyébként nem is az a pár nap érdekes, hanem hogy nem tudják pontosan ők sem, hogy mikor indul majd az ingyenes időszak. Fura, de annyi baj legyen! ;)

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#128743) gyimger


gyimger
őstag

Megjött az email az Origintôl az ingyen hónapos tagságról, elkezdték kiosztani őket.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128744) ZsZso válasza gyimger (#128743) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Köszi, hogy szóltál! Nekem még semmi, pedig már jóval előtte beállítottam az 2FA -t. Sebaj, hétvégéig úgysem annyira fontos, addig meg majd csak összehozzák.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#128745) Crytek válasza gyimger (#128743) üzenetére


Crytek
veterán

És innentől egy hónap, vagy csak a hónap végéig? (Nekem még nem jött meg a mail remélem jön majd. BF5 , Unravel 1-2 van az 1 hónapra betervezve :K

Next PC Upgrade: 2022

(#128746) gyimger válasza Crytek (#128745) üzenetére


gyimger
őstag

December 4-ig írja.

A Vampyre-t kezdtem volna letölteni (amíg jön az RDR 2), de már egy órája "preparing".

[ Szerkesztve ]

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#128747) bobalazs válasza Crytek (#128745) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Korábban azt olvastam itt hogy onnantól egy hónap hogy kapod. Még nem kaptam meg én se, de kösz hogy szóltál gyimger.

(#128748) Anonymusxx válasza gyimger (#128743) üzenetére


Anonymusxx
aktív tag

Én se emailt nem kaptam, se belépni nem tudok

" Your credentials are incorrect or have expired. Please try again or reset your password."

Reseteltem a jelszavam, de emailt erről se kapok...

(#128749) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Hogy rá van itt gerjedve mindenki az 5€-s adományra. :)
Battlefield V-öt a 3 ingyenes hétvégén nem sikerült nem hogy végigjátszani.... egyszer volt elindítva pár percre az első hétvégén, de idegesített az a valószínűtlen, élettelen színű grafika, ki is nyomtam. Mondjuk eleve majdnem a hétvége végére töltődött le a gyors magyarországi ADSL-el. Másik 2 hétvégén időm se volt gondolatban sem elindítani, egyik programból mentem a másikba. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#128750) Crytek válasza Dilikutya (#128749) üzenetére


Crytek
veterán

Nem értek hozzá de azok az ingyenes hétvégék a singlenél csak trialok nem? Most meg végig lehet vinni mindent ami benne van. Az azért nem ugyanaz..

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.