Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) lamiki válasza Gabi822 (#1049) üzenetére


lamiki
senior tag

918 és 919-es hozzászólás,
Amennyire emlékszem nem egyszerű belőle kiszerelni a fejet, ezért nem is tettem, némelyik régebbi típusét 2 csavar és 1-2 műanyag lepattintása után ki lehet szedni, ezt nem mertem és a nyomtatóban tisztítottam ki.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1052) klac válasza Gabi822 (#1049) üzenetére


klac
aktív tag

Hello.

Ez nálam is bevált [link], ja közben látom már van segítség, Ő profibb ezen témában, mivel az Ő hozzászólása a link is.
Üdv.
Laci.

[ Szerkesztve ]

(#1053) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello
Nemrég szereztem egy Epson SX200at. Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha kifogyna valamelyik szín belőle akkor elég ha az adott színt veszem meg? Utángyártottat vennék bele, ilyen esetbe nem kell mindet olyanra cserélni?
Üdv.

(#1054) lamiki válasza F_Zolee (#1053) üzenetére


lamiki
senior tag

A gyárit nem lehet keverni az után gyártottal, mert a chipet letiltja a nyomtató, és dobhatod ki a patront, nem fogja felismerni többet..
Ki kell cserélni az összest egyszerre után gyártottra, és ezután cserélhetsz később egyesével, használhatsz más márkájú patront is, ami V5.0 V5.1 vagy újabb verziójú, ill. ha 2009. március vagy május után gyártották (a kettő közül valamelyik) akkor meg van az esélye , hogy csak a V6.0-ás patron jó a nyomtatódhoz.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1055) Gabi822 válasza lamiki (#1051) üzenetére


Gabi822
csendes tag

Kösz szépen.
Majd megírom mire jutottam.
Üdv.

(#1056) F_Zolee válasza lamiki (#1054) üzenetére


F_Zolee
veterán

Értem. És hol tudom megnézni egyáltalán, hogy milyen verziójú az utángyártott? Mert a honlapon nem szerepel ilyen. Kérdezzek rá?

(#1057) lamiki válasza F_Zolee (#1056) üzenetére


lamiki
senior tag

Itt legutóbb V5.1-est adtak, de ahol már V6.0-ás van fel szokták tüntetni

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1058) lamiki válasza lamiki (#1057) üzenetére


lamiki
senior tag

lemaradt :B [link]
Nagyon ritka, hogy nem tüntetik fel, de ha kérdezed biztos megmondják.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1059) Zebu


Zebu
addikt

A mai napon beinvesztáltam egy Epson PX700W-be.

Remélem jól döntöttem. IGazából fotókat akarok nyomtatni. Mik a tapasztalatok ezzel?
Utángyártott patront mennyire éri meg használni?

Mivel nem fogok minden nap nyomtatni, kicsit aggódom a beszáradás miatt. Ez tényleg valós veszély még ezeknél az új készülékeknél is?

(#1060) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Volna egy kis gondom. Epson FX-880, Win7 64bit.
XP alatt is csak 880T driverrel ment rendesen, mert csak abban volt olyan papírméret ami kellett. De semmiféle rendes 64bites driver nincs ehhez a szarhoz (már bocsánat).
Sikerült a gyári Win7-es driverrel beüzemelni valamennyire, de a kívánt papírméretet csak manuálisan tudja kezelni, és ilyenkor nem dobja a lapot. Van valakinek ötlete, hogy miként tudom rávenni lapdobásra?

Köszi

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1061) lamiki válasza Zebu (#1059) üzenetére


lamiki
senior tag

Ez egy nagyon szuper kis nyomtató, nem találkoztam még vele, nem tudom mennyivel tud többet a Claria beivódó fotótintája a Druabrite Ultra tintához képest.
Gyanítom nem annyival tud többet, mint a amennyivel többe került a nyomtató :)
Bár a színenként 180 fúvóka és a 1.5 pl-es cseppméret elég meggyőző.
Utángyártottat nagyon megéri, ha sokat nyomtatsz, főleg a pénztárcádnak, bár itt tenni kell minőségi kompromisszumokat, az utángyártott tintával picit fakóbb képet nyomtathatsz mint a gyárival, és nem vízálló a nyomat.
Ezt főleg akkor veszed észre ha egymásmellé teszed a két nyomatot, amúgy nem olyan vészes. Viszont nagyon olcsó kb 1/6-a a gyárinak (488 Ft/db), ha meg veszel hozzá chip resetert, akkor a 6 patront megtöltheted összesen kb 300 Ft-ból, tehát kb durván 1/60-ad részéért a gyári tinta árának.
Én nyomtatás után laminálom a fotókat, és így nem gond a vízállóság.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1062) Zebu válasza lamiki (#1061) üzenetére


Zebu
addikt

Ez megnyugtató!

Jah nem volt olcsó, 43 volt szállítással együtt a pixmánián. 2 év garival. Remélem a héten megjön!

Igazából a hálózati elérés volt még fontos nekem. Remélem színhelyes lesz az egész, mert korábban lézerrel (Canon IRC4080) próbáltam fotókat nyomtatni és nagyon béna lett. Túl vörös lett az egész és nem sikerült összelőni a gépezettel.

Ez a reseter és töltés téma hogyan működik? ;)

Papírból milyen javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#1063) Quilly


Quilly
csendes tag

Van egy epson nyomtatóm Sx 405ös ,van hozzá kiürült patron (gyári)meg utángyártott patron két garni...és nem tudom ,de letiltotta a chipjeit fuvoka tisztitás után.a gyártó felhivott ,és azt mondta küldjem vissza :D sima levélben,bevizsgálják,ilyesmi,hurrá.
Van vkinek ötlete ,h lehet chipet resetelni,vagy ehez a T0711-714 hez soha semmi lehetőség sem lesz????

(#1064) mr_ricsi válasza Zebu (#1062) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Utángyártott tintával teljesen értelmetlen a színhelyességet követelni.
Vagy használod a gyári tintákat, amivel a nyomtató hozza a gyárilag beállított színhelyességet, vagy minden utángyártott tintához színkalibráltatod a nyomtatódat (és a tintától függően vagy jobb, vagy rosszabb minőséget sikerül elérned), vagy a 3. megoldás, hogy használod az utángyártott tintákat, és olyan lesz a nyomatok színe, amilyen éppen sikerül.
(És ne lepődj meg, ha pár év alatt teljesen kifakulnak a fotók, mert szerintem a gyári tintával sem tudják a 100 éveket, de az utángyártottakat meg sem vizsgálják tartósság szempontjából.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1065) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek.

Helyzet jelentést szeretnék tenni.
Epson FX105 Most vettem tehát új,gyári patronok kifogyasztva.
Utángyártott patronokkal egyből tökéletesen működik.
Szinhelyeség majdnem 90% durván,kalibrálás után majdnem 100% (fényképnyomtatásnál nem igen venni észre külömbséget.
Cserét számitógép nélkűl csináltam,és mind a 4 patront cseréltem egyszere,egyből felismerte.
Tipus:ORINK. OR-CTE0711/T0891 fekete
OR-CTE0712/T0892 cyan
OR-CTE0713/T0893 magenta
OR-CTE0714/T0894 yellow
CHIP V.6.

Tintacentrumban vettem.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1066) Stirlitz válasza Kuter (#1065) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ügyes vagy, és patront is jó helyen vettél. Legyen sok örömöd a nyomtatóban. De nem SX akart lenni azaz FX?

(#1067) Kuter válasza Stirlitz (#1066) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Igen SX 105.Köszi.
Üdv.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1068) lamiki válasza mr_ricsi (#1064) üzenetére


lamiki
senior tag

A kifakulás ellen szerintem elég jó a laminálás, elzárja a fotót a levegőtől, és vízálló is lesz :)
eddig még a 4 éve laminált fotók nem fakultak, pedig nem albumban vannak, mondjuk nem tudom mi lesz 10-15-20 év múlva. Bár amennyibe kerül nekem a nyomtatásuk :D (szerintem kijön egy A4-es fotó 50-60 Ft-ból laminálással), érdekli a kutyát, ha akarok nyomtatok 10 év múlva másikat.
Ha fény sem éri őket, az az okosok szerint még jobb, bár ez igaz a rendes fotókra is, azok is fakulnak az évek múlásával.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1069) lamiki válasza Zebu (#1062) üzenetére


lamiki
senior tag

patron töltés: [link]
chip nullázása: [link]

Papírból a gyári tintához a gyár Epson a legjobb, de annyival biztos nem jobb mit amennyire drága. 879-es hozzászólásnál is van írva pár dolog.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1070) lamiki válasza Quilly (#1063) üzenetére


lamiki
senior tag

1069-es hozzászólás. Már miért ne lenne lehetőség, elég régen lehet kapni resetelőt a T0711-714-es patronokhoz valót is, kb 2000 Ft körüli áron.
Valószínű keverted a gyári és utángyártott patront, a T0711-714-eseknél ezt nem szabad, mert a nyomtató letiltja a patron chipjét, ha egyszerre cseréled mind a 4 patront,, és főleg számítógépről lekapcsolt állapotban, valószínű nem lesz ilyen gondod. Utána már cserélheted egyesével is az utángyártottakat.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1071) Zebu


Zebu
addikt

Köszönöm a tanácsokat! :R .

(#1072) Kuter válasza lamiki (#1070) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Csak azt szeretném megkérdezni,hogy a fekte patronba pigmentál tintát lehet e tölteni,nem fog tönkre menni a fej,mert az utángyártott fekete hát fekete,de nem olyan mint az eredeti,szerintem nem pigment fekete van benne ,hanem valami más ,a színesekkel elégedet vagyok,azt nem piszkálmám.

Előre is kösz a választ.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1073) lamiki válasza Kuter (#1072) üzenetére


lamiki
senior tag

Már miért menne tönkre, a gyári tinta is pigmentes, mondjuk azt nem tudom, hogy viselkedik, ha összekeveredik a pigment festék az univerzális festékkel.

Javaslom úgy töltsd meg, hogy várd meg amíg kifogy a fekete, ekkor ne töltsd meg, hanem csak nullázd ki, és ismét nyomtass vele addig amíg nyomtat feketét, így jól kiürül a patron és csak utána nyomd bele a pigmentes feketét. Ha türelmetlenebb vagy akkor szívd ki belőle amit tudsz fecskendővel.
Ha nem jön össze, nagy kárt akkor sem okozol szerintem, max. veszel egy új utángyártott fekete patront 488 Ft-ért

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1074) Gabi822 válasza lamiki (#1051) üzenetére


Gabi822
csendes tag

Hali!
A Fejet ki tisztítottam vettem új patronokat.
Ki próbáltam és csíkozva nyomtat.
Csináltam több tisztítást, a nyomtató menüjéből.
Utána csak citrom sárgán nyomtatott.
Most meg sehogy.
Elindul mint ha nyomtatna de üres papír jön ki belőle.
MIT RONTOTTAM EL??????????? :W

(#1075) Stirlitz válasza Gabi822 (#1074) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Patronok levegöztető nyílásárol a matricát letépted? :F Ha már egyszer nyomtatót, mégha csíkosan is, nem hinném, hogy rögtön be is száradt.

(#1076) Gabi822 válasza Stirlitz (#1075) üzenetére


Gabi822
csendes tag

Most már igen :W
De miért csíkoz???

(#1077) lamiki válasza Gabi822 (#1076) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem került ablakmosó az érintkezők közé?
Levegővel kifújtad belőle?
Én pl. a múltkor úgy jártam a kompresszorból kis olaj bekerült a fejbe, fél patron ment el kb. a tisztításra.
Milyen márkájú patront vettél? Volt akinek némelyik márka csíkozott, én még nem találkoztam ilyennel.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1078) Gabi822 válasza lamiki (#1077) üzenetére


Gabi822
csendes tag

ezPrint.
Mind a 4.
A fej teljesen száraz volt.
De úgy emlékszem már régen is csíkozott azért nem volt használva. :(((

(#1079) lamiki válasza lamiki (#1077) üzenetére


lamiki
senior tag

Elég alapos volt amúgy a fej átmosása?
Én addig nyomtam mindig 1-1 ml zöld bogároldós ablakmosót a csonkokon keresztül a fejbe amíg elszíneződött az fej alá helyezett papírtörlő, amikor már csak nagyon halvány az elszíneződés akkor jó, addig kell mosni átfelé. Belenyomsz 1 ml-ert, majd visszaszívod, csinálsz pár ki-be pumpálást a fejbe. Ha jól illeszkedik a csonkra a mipolán cső akkor vákuum keletkezik ilyenkor a fejbe, és habos tintát szív vissza. Ezt megcsinálod párszor minden csonkkal sorjában és lehet nem fog csíkozni. Volt már olyan bogároldós ablakmosós tisztítás után, hogy 1-2 tisztítás elég volt szoftverből, olyan is volt, hogy egy teljes patron ráment mire tökéletes lett

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1080) Gabi822 válasza lamiki (#1079) üzenetére


Gabi822
csendes tag

Én úgy csináltam ,hogy a fej alá tetem a torlő kendőt és a fejen keresztül nyomtam az ablakmosó folyadékot.
Tehát alul kifojt. :B
Lehet hogy nem kellet volna.Aztán pedig levegővel is át fújattam.

(#1081) lamiki válasza Gabi822 (#1078) üzenetére


lamiki
senior tag

Pont az ezPrintet szapulták, azt írták csíkoz vele, vett másik márkát és azzal meg jó volt.
Én már már több gépbe raktam ilyen márkájú patront fejtisztítás után, T0711-714-est is és más típusú patront is, de soha nem volt ilyen gondom, nyomtatott vele több kevesebb tisztítás után rendesen.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1082) Gabi822 válasza lamiki (#1081) üzenetére


Gabi822
csendes tag

Nekem a gyári patronnal is csíkozott.
Holnap megint neki esek a tisztításnak.
Köszi.
Üdv

(#1083) Stirlitz válasza Gabi822 (#1076) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Minden minöségbeállitásnál csíkoz? Nekem a draft és a text beállításnál a fekete részek kis mértékben csíkosak. Mindig. Az ezeknél jobb minöségbeállításnál pedig tökéletes a nyomat.

(#1084) lamiki válasza Gabi822 (#1080) üzenetére


lamiki
senior tag

A levegő palackos volt, vagy kompresszorból nyomattad?
Ha kompresszorból, akkor fúvass jó sok levegőt pl a nyomtató tetejére, ha csillogó nyomot hagy akkor olaj kerül a levegőbe, és lehet ez a gond, ilyenkor a csonkokba ne nagyon fújj bele levegőt, ha mégis megteszed, utána nyomass bele ablakmosót, hogy kioldja az olajat a fúvókákból, mert amelyik fúvókában olaj van, az nem nyomtat addig amíg ki nem mosod belőle.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1085) lamiki válasza Gabi822 (#1082) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha csak pár csík van, akár olyan is lehet, hogy az a pár fúvóka meghibásodott a fejben.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1086) aartoo


aartoo
csendes tag

Szia lamiki!

Régóta használok utángyártott patronokat (ezprint). Eddig semmi gond nem volt. Most a sárga cseréje után 1-2 nyomtatást bírt, aztán azóta nem ismeri fel a sárga patront, pedig "hallhatólag" tele van. Mind v5.0-ás vagy v5.1-es. Szokott ilyen előfordulni, hogy látszólag ok nélkül letiltja? A chip reset segít ilyenkor? Pesten csinál valaki ilyet, ha nem szeretnék most venni egy resetelőt?

Az ssc service utility használható epson dx5000-eshez? Ha nem, akkor tudsz hozzávalót?

Köszi.

(#1087) lamiki válasza aartoo (#1086) üzenetére


lamiki
senior tag

A válaszom: nem tudom, nekem még nem tiltott le patront csak gyárit, azt is csak miután megpróbáltam megtölteni. Vedd ki a patront, nézd meg nincs e elmozdulva a chip rajta, nem tintás, vagy koszos e. A resetelés nem tudom segít e rajta, mivel nekem még sosem tiltott le, így nem tudtam még kipróbálni. A patroncserét célszerű kihúzott USB kábellel, számítógép nélkül csinálni, ha a mozgatás nem segít, akkor próbálj meg egy üres patront bele rakni, és utána felismertetni a tele patront. Végső esetben vegyél bele egy új sárgát.

SSC tudtommal a DX5000-eshez már nem jó, ezekhez is lehet okosságot találni, csak fizetős oldalakon, pénzért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1088) lamiki válasza aartoo (#1086) üzenetére


lamiki
senior tag

Amúgy még akkor is megéri venni resetelőt, ha nem akarsz foglalkozni az újra töltéssel, az a 2000 Ft-os ár még akkor is megtérül, ha nem töltöd meg patronokat, csak kinullázod, mert az utángyártott patronokban kb fele tinta benne marad, van amelyikben több, van amelyikben kevesebb, attól függően, hogy menyit töltenek bele a gyárban.
Megtölteni meg meg tudod, a legolcsóbb utángyártott patron árának 1/10-éért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1089) dok-534


dok-534
csendes tag

És hol lehet ilyen resetelőt kapni?

(#1090) lamiki válasza dok-534 (#1089) üzenetére


lamiki
senior tag

Küldtem linkeket privátban.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1091) Kuter válasza lamiki (#1090) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi.Köszi az linket ,megérkezett a resetelő.
Egy kérdesem lenne,olvasgatam itt hogy ha nem reseteli le a patront akkor meg kell forgatni.,ennél is vagy ennél jó alapból. Patron tip. 0711-714-ig utángyártott v.6. 13ml-is
Még félig van az utángyártott patron és már most kétszer annyi lapot nyomtatam ki,mint az eredeti 891 sorozattal.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1092) Stirlitz válasza Kuter (#1091) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Kuter honnét rendelted? (Nem Baranya megyei vagy véletlen?) És menyi idő alatt érkezett meg? Én múlt hét csütörtök este rendeltem, de még nem jött meg. G&G gyártmányut rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#1093) Kuter válasza Stirlitz (#1092) üzenetére


Kuter
senior tag

Ment Pü

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1094) lamiki válasza Kuter (#1091) üzenetére


lamiki
senior tag

1069-es hozzászólás
A T0711-714-es patronokat fordítva kell resetelni.
A 891-es sorozat lényegében a T0711-714-es csökkentett kapacitású változata.
Az utángyártott patronban meg sokkal több tinta van mint a gyáriban, de ennek nagy része még így is benne marad.
Amúgy melyik reselelőt vetted meg?

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1095) lamiki válasza Stirlitz (#1092) üzenetére


lamiki
senior tag

G&G gyártmányú biztos jó a T0711-714-es patronokhoz?
Én abból még csak olyat láttam ami nem jó hozzá!

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1096) Kuter válasza lamiki (#1094) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi.
Epson CHIP RESETER YXD-968 *71x 80x*

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1097) lamiki válasza Kuter (#1096) üzenetére


lamiki
senior tag

és ilyen gyorsan megküldték?
Gondolom itmediás akkor.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1098) Kuter válasza lamiki (#1097) üzenetére


Kuter
senior tag

Igen.Vasárnap feladtam a rendelést du felhivtak,és ma meg du 4 kor már it is volt a futár.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1099) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Nekem 61x-es patronjaim vannak, olyat keresek ami jó a 61x-es és 71x-es patronokhoz is.

(#1100) Kuter válasza Stirlitz (#1099) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi.Szerintem olyat nem fogsz találni,vagy ez vagy az.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.