Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Soltree válasza bara80 (#250) üzenetére


Soltree
csendes tag

Szia!

Biztos nincs magyar nyelvű telepítés a cd-n??? :F Próbáld meg esetleg az epson weblapjáról letölteni valami segédletet, nézz körül! :))

(#252) fer


fer
őstag

Ma feltöltöttem ezzel :[link]
a fekete patronomat (C45) de egyfolytában csíkosra nyomja a feketét! Mi lehet a baj, ennyire gyenge lenne ez a tinta, vagy valamit rosszul csinálok, a patron egyépként G&G! :W

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#253) fer


fer
őstag

Na lehet kezd megoldódni a problema! Valószínü buborékok lehetnek a patronban a feltöltés miatt, és ezáltal a nyomtatófejben is, de a sárgán már régóta van két csik, amit sehogy sem akar eltüntetni valószínü beszáradhatott két fuvóka! Ki tudja hogyan lehet a C45 -ről leszedni és kimosni a nyomtatófejet?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#254) brslacika


brslacika
csendes tag

sziasztok!
nekem egy epson stylus DX5000-es nyomtatóm van. ma vettem bele fekete patront kicseréltem ahogy kell. viszont nyomtatni nem akar. mi lehet a probléma? sürgős lenne nagyon. előre is köszi.

(#255) BearGOD válasza brslacika (#254) üzenetére


BearGOD
tag

használtad a progijában a patroncsere opciót?

(#256) Soltree válasza brslacika (#254) üzenetére


Soltree
csendes tag

Hello!

Valószínüleg a patronnal van a baj. Először én is így jártam. Betettem az utángyártott patront, és nem nyomtatott. A hiba az volt, hogy nem tudta kiszívni a festéket a patronból, ezért a sárga szalagocska alatt lévő légnyílást, tűvel megpiszkáltam, ami után a vákum teljesen megszűnt, a nyomtatás pedig újra gondtalan volt :C
Mondjuk ami azt illeti, először a frász kapott el :))

(#257) ildi


ildi
csendes tag

Sziasztok!!!
van egy EPSON DX4000es multifunkciós nyomtatóm, és az istennek se akarja többé felismerni az utángyártott patronokat, azt írja hogy nem kompatibilis, pedig már vagy egy éve mindig f@szán működött az utángyártott patronokkal. Letöltöttem ezt a Service Utility-s izét is, de mi a fenét kezdjek vele?? ráadásul ezt a típust nem is tudom kiválasztani a listából a progiban. Válasszam az unsupported model-t?? ez a kis progi meg tudja oldani ezt a patron nemfelismerős problémát? vagy kéne nekem egy ilyen chip újraíró? MIT CSINÁLJAK? légyszi vki segítsen, mert most nincs időm, hogy elmerüljek itt a korábbi hozzászólásokban, már biztos másnak is volt ilyen gondja. NAGYON KÖSZI BÁRKINEK A TANÁCSOT VAGY SEGÍTSÉGET!

(#258) RoyalFlush válasza ildi (#257) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az eredetit felismeri? Esetleg másfajta utángyártott patronnal próbáltad? Áramtalanítottad pár percig a készüléket (hálózati csatlakozóból kábelt kihúzva)?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#259) ildi válasza RoyalFlush (#258) üzenetére


ildi
csendes tag

kihúztam a hálózatiból, az USB-t is a gépből, de semmi változás. A driver is újra lett rakva. Gyári patronnal meg nem próbálkoztam, ezért veszek utángyártottat, azt is ugyanattól a cégtől (Remax). Lehet akkor következőnek majd megpróbálok egy másik céget. Addig is egyéb ötlet?:(

(#260) ildi válasza ildi (#259) üzenetére


ildi
csendes tag

mitől hülyül meg egyik napról a másikra hogy egyszer csak elkezdi nem felismerni az utángyártott patront???!!! :O :O
Ezzel a Service Utility-vel is mit kezdjek?? :F

(#261) RoyalFlush válasza ildi (#259) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Cserét követően, miután jobb szélre húzta a patronokat, tovább világít a tintacsepp melletti piros led? Melyik patron fogyott ki? Kiír valamilyen hibaüzenetet?

(#260) ildi: lehet kifogtál egy gyárilag hibás utángyártott patront.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#262) ildi válasza RoyalFlush (#261) üzenetére


ildi
csendes tag

nem hiszem, mert vettem még másik kettőt is azzal is ugyanazt csinálja. :(( kapásból 3 gyárilag hibás utángyártottat vettem volna?!

(#263) RoyalFlush válasza ildi (#262) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Akkor passz .. :U mindenesetre én tennék egy próbát más gyártó által forgalmazott patronnal ..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#264) ildi válasza RoyalFlush (#261) üzenetére


ildi
csendes tag

Hát a helyzet az az, hogy kiírta hogy nem ismeri fel, hogy nem kompatibilis vele, hagytam is a fenébe, aztán meg kiírta hogy közben kiürült egy másik szín (????), és azt cseréljem ki, de viszont mutatja hogy az állítólag nem kompatibilis színek viszont teli vannak, tehát úgymond a tintaszintet meg látja. A feketének meg erre kiírja hogy üres, közben meg még volt benne egy csomó még a másik színek cserélgetése előtt (a szint jelző szerint). Szóval most ami villog már fogalmam sincs hogy mire vonatkozik: az állítólag üres feketére vagy a nem kompatibilis másik két színre??? ha most vennék feketét és beleraknám, tutira arra is azt írná ki hogy nem kompatibilis, de nem lesz más választásom szerintem és így kell majd lecsekkolnom hogy működik e még. Lefogadom hogy akkor majd a 4. színnek fogja kiírni hogy nincs benne, pedig van.

(#265) ildi válasza RoyalFlush (#261) üzenetére


ildi
csendes tag

most látom csak hogy folyamatosan pirosat világít a LED, nem pedig villog a patron csere után. Ez mit jelent? mit jelent ha villog?

(#266) Soltree


Soltree
csendes tag

Sziasztok!

Na, nekem is meg van az eslő negatív tapasztalatom az utángyártott patronokkal! Egy fekete T0711-es patronról van szó, amit a REMAX-ban vettem. Eddig meg voltam elégedve a bolttal, de most elbizonytalanodtam.
A helyzet a következő: megvettem szépen a patront, még mielőtt teljesen kifogyott volna az otthoni, épp aktuális feketém. Nyomtatás közben eljött a kellő pillanat, kicseréltem a feketét, mindenre odafigyeltem és nem is volt semmi gond. Mindaddig, amíg az első A4-es fekete szöveget nyomtattam. Először egy 2-3 mm-es sáv volt hiányos, majd ez a sáv egyre csak nőtt. A fejtisztítások és helyreigazítások sorozata odáig vezetett, hogy közben már a cián is kifogyott, plussz a fekete patron hülyesége csak tovább fokozódott. Most már egyáltalán nem jön belőle semmi.
A hiba a patronban van (nem a fej, nem a szoftware, nem a dokk). Mikor megvettem már akkor gyanús volt hogy nem volt vákum a csomagban, de hát ki gondolta volna, hogy esetleg ez is baj lehet. A patront hiába ráztam, piszkáltam, sehogy sem akar normálisan működni.
Most a nyomtassolcson.hu-ról rendeltem egy garnitúrát. Remélem a legjobbakat.
Viszont azért elég elszomorító az, hogy folyamatosan próbálom magam meggyőzni, hogy "igen, még mindig olcsóbban jövök ki így, mintha folyton a kis garázsnyomdákat vadásznám", de ezekkel a bohóckodásokkal csak festék és pénzpazarlás lesz az egész. Remélem ez volt az utolsó rossz patronom :U

(#267) RoyalFlush válasza ildi (#264) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Khm. Soltree hozzászólásának olvasását követően én mindenféleképpen megfontolnám a #263-as postban leírtakat .. :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#268) Cufter


Cufter
tag

Ne haragudjatok, biztos le van már írva, csak én nem találom, de mit lehet csinálni azzal az utántöltött(G és G) patronnal amiben van még tinta csak a dx4400 nem enged nyomtatni, mert hogy nincs. Nincs vmi trükk, hogy mégis nyomtasson?

(#269) ildi válasza Cufter (#268) üzenetére


ildi
csendes tag

vagyis nem ismeri fel a nyomtató többé a patront?

(#270) Soltree válasza ildi (#269) üzenetére


Soltree
csendes tag

Ildi!

Milyen verziójú a patron? v1.0 vagy v3.1? (a chipre van ráírva)

[ Szerkesztve ]

(#271) Cufter válasza ildi (#269) üzenetére


Cufter
tag

Azt írja üres. Tettem bele telit azzal megy, de elég pazarlás hogy kb. harmadát benne hagyja a tintának! Gondoltam van valami "hosszan nyomni a gombot", vagy nem tudom milyen trükk, hogy addig nyomtasson még tényleg nem kerül a papírra tinta.

(#272) ildi válasza Soltree (#270) üzenetére


ildi
csendes tag

nincs rajta semmilyen szám! mert ha lenne, akkor az mit jelentene?

(#273) ildi válasza Cufter (#271) üzenetére


ildi
csendes tag

akkor lehet le kéne töltened azt a service utility progit, az meg tudja buherálni a patron szintet. Nekem szerintem ez hozta rendbe, mert most már raktam bele abból a színből amire azt mondta hogy kifogyott, és a másik kettőt, amit azelőtt meg nem akart elfogadni, később látta hogy tele van, és most már enged nyomtatni. Szóval hála a jó égnek nem kellett új nyomtatót vennem. De még így is van a tarsolyamban két félig üres patron, amit nem tudok hogy majd el fog e fogadni ha majd a most betett 3 vadiújból vmelyik kiűrül. Most ezt nem kockáztatom meg hogy leteszteljek egy ilyet.

(#274) ildi válasza Cufter (#271) üzenetére


ildi
csendes tag

azzal a progival le tudod úgymond "fagyasztani" a patron szintet. Ez így tényleg nem takarékos hogy nem engedi koppra felhasználni a patront.

(#275) Soltree válasza ildi (#274) üzenetére


Soltree
csendes tag

Nekem DX7400-as van, és üresre szívja a patronokat.

A patron száma (v1.0 vagy v3.1) a chipre vonatkozik. 2007. májusától gyártott Epson nyomtatók csak v3.1-chipes patronokkal mennek. Elképzelhető, hogy előzőleg mindig v3.1-es patronokat kaptál, most meg rádsóztak egy régebbi, raktár mélyén talált patront, ami csak 1.0-ás, és most a nyomtatód hisztizik :)

[ Szerkesztve ]

(#276) Cufter válasza ildi (#274) üzenetére


Cufter
tag

Letöltöttem SSC Service Utility-t. Nem találom benne a DX4400 nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

(#277) babszindzso


babszindzso
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket hogy epson stylus d92-es nyomtatóm van és hiába van feltelepítve az office nem ismeri fel egyátalán :W . Már többször újratelepítettem, de semmi nem használt. Mit lehetne tenni?

A válaszotokat előre is köszi

(#278) Soltree válasza babszindzso (#277) üzenetére


Soltree
csendes tag

Már mint mit telepítettél újra pontosan? Office vagy nyomtató?
Ha mindkettő újratelepítése sem hoz sikert, akkor lehet, hogy az op-rendszert kell újra rakni :U

(#279) edipqe


edipqe
senior tag

EPSON dx 5000-el ha már fent vannak a softverek hogy tudok scannelni?
anyuséknak kéne segítenem, de ha nincs elöttem a nyomtató nem tudom a dolgokat...
HELP!

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#280) RoyalFlush válasza edipqe (#279) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az asztalon talál egy parancsikont, EPSON Scan, azt elindítva a módnál én a professzionálist szoktam kiválasztani, így a legtöbb funkció megjelenik. Szerintem a legtöbbi beállítást nem nagyon kell magyarázom, képnél a 24 bites színmélység és 600 dpi-s felbontás szerintem jó, ha dokumentumot akar scannelni állítsa át 8 bites szürkeállományosra. Végül klikk a Beolvasás gombra.

szerk: ja és dokumentumok scanneléshez ajánlom mindenki figyelmébe a portablefinereader nevű programot.

Még valami eszembe jutott, ha telepítésnél a scanner illesztőprogramjait nem installálja fel, a Vezérlőpult -> Rendszer -> Hardver -> Eszközkezelőben frissíteni kell azokat.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#281) RoyalFlush válasza babszindzso (#277) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Rendszer -> Hardver -> Eszközkezelő
Nincs kérdőjeles eszköz?

Start -> Beállítások -> Nyomtatók és faxok
Látod a nyomtató ikonját és alatta az olvasó: üzemkész?

A nyomtatóhoz adott gyári lemezről telepítetted fel a megfelelő drivert, stb-t hozzá?

Pl. jegyzettömbben megírt dokumentumot sem tudsz nyomtatni?

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#282) gg72


gg72
veterán

Tudna valaki segíteni, hogyEpson R285-ös nyomtatóhoz milyen utángyártott patront lehet/érdemes használni?

(#283) Kötelező


Kötelező
senior tag

üdv.

kb 4 hónapja kifogyott a patron a dx 4450-es nyomtatóban amibe ma vettem patronokat 4 szint eredeti EPSON-t. erre beleteszem őket és még mindig világit a piros led hogy kifogyott az összes patron. ujrainditottam még akkor is. megcsináltam a progival is a patron cserét, az meg kiirja hogy nem kompatibilisek a patronok... Ötlet?? 10K volt a 4 szin és nem akarom feleslegesen megvenni... :W

:(

(#284) babszindzso


babszindzso
csendes tag

Sziasztok !

Köszi a válaszaitokat. Csak a nyomtatót telepítettem újra az op. rendszert nem. Az ikonjánál ki van írva hogy üzemkész, alapértelmezett is és gyári cd-ről telepítettem.Viszont az eszközkezelőnél kérdőjeles az egyéb eszközöknél az usb vezérlő Lehet hogy ez a baj?
Köszi

(#285) Sotho


Sotho
őstag

Hol tudok epson aculaser c900 hoz memóriát venni? (nem 90.000ért! :DDD )

(#286) Sotho válasza Sotho (#285) üzenetére


Sotho
őstag

up

(#287) RoyalFlush válasza babszindzso (#284) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Frissítsd az usb vezérlő illesztőprogramját.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#288) RoyalFlush válasza Sotho (#285) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az előbb találtam egy készüléket 64MB memóriával kibővítve 20k-ért, igaz a hirdetés tavalyi .. [link]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#289) Sotho válasza RoyalFlush (#288) üzenetére


Sotho
őstag

Köszike, dobtam nekik mélt. ;)

(#290) pideryus


pideryus
csendes tag

Sziasztok!

Nekem DX6050-es multim van és az alábbi a baja:

Zsír új patronokat raktam bele, mindegyik gyári.
A fekete és a bíbor ok, fullnak jelzi.
Ha berakom a sárgát, az is full.

De ha uccsónak berakom a ciánt is, akkor nem látja se a sárgát, se a ciánt! :F

Ha pedig a sárga nincs bent (csak cián-bíbor-fekete), akkor a ciánt hiányolja, de a sárgát fullnak jelzi! :Y

Hogy látja a sárga patront, ha nincs bent, vagy hogyhogy nem látja, ha berakom a ciánt???
Vagy ez a vég első jele, mindjárt letilt aztán mehet a qkába a 20ezres multi??? :W

Segítségeteket elősre is kösz!!

(#291) togi


togi
csendes tag

Sziasztok!
szükségem lenne működőképes epson stylus c70, vagy epson stylus photo 2000p nyomtatóra. Tudna-e valaki segíteni, hol juthatok hozzá?
Köszönöm szépen!

(#292) gyalogh3


gyalogh3
csendes tag

EMBEREK! LEGYETEK ÉBEREK!
C43SX nyomtatóm a soros LPT1: portra csatlakozik. Az SSC-vel lekezeltem, de utána lebénult -- eltünt. Hosszas nyomkodás után kiderült, hogy a Vezérlőpult: Nyomtató: Tulajdonságokban a Portot átíródott "Fájlbanyomtatásra". Mikor újra az LPT1:-be tettem a pipát újra visszamászott a "Fájlbanyomtatásra", de most már három LPT1:, LPT2:, LPT3: kockát mutatott (holott az Alaplapon csak 1 van). :U Itt rájötten, hogy nem elég csak a pipát betenni, de a "Port Beállítása" kockára kattintva is meg kell erősíteni. Az ilyen kéretlen belerondtások elhárítása több energiát fogyaszt, mint a tényleges munka." gyalogh3

gyalogh

(#293) edipqe


edipqe
senior tag

Hali elvileg 5000-es van anyósnak és az a baja, (többek között, de ez most nem ide tartozik :DDD )
hogy kifogyott egy patron, ki is cserélték, de villog a téma hogy cseréld ki a másikat is. holott abban még van.

ezt meg lehet oldani szoftveresen?

Nagyon szépen köszönöm! :R

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#294) Rackman


Rackman
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam egy Epson Stylus Photo 830U nyomtatót, amiből ki volt fogyva a patron. Vettem bele újakat feketét is szinest is, valamilyen utángyártott de az van ráírva hogy 100% kompatibilis meg minden. Belerakom, azt írja ki a hogy nem tudja felismarni a patront. Visszaraktam azt ami benne volt, arra is azt írja pedig azzal nyomtattak az tuti. Mi lehet a gond ? Nekem eddig egy lexmarkom volt abba akármilyen szart raktam azzal is nyomtatott még utántöltést is csináltunk és úgy is jó volt. Nem tudom ezzel mi lehet.

Köszi a segítséget

--== Rackman ==--

(#295) RoyalFlush válasza pideryus (#290) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Nekem csak olyan volt, hogy pl. színes kép nyomtatásánál valamelyik színt nem keverte hozzá .. kivéve a patront, összerázva, visszatéve viszont ismét jó volt.
Szerintem, ha garanciális még, vidd vissza az üzletbe ahol vásároltad.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#296) RoyalFlush válasza togi (#291) üzenetére


RoyalFlush
őstag

1. Google (eladó epson .......)
2. Adj fel egy hirdetést itt a PH!-n
3. Nézz szét a lakhelyedhez közel eső néhány üzletben (ha van a környéked ilyen bolt).

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#297) RoyalFlush válasza edipqe (#293) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Honnan tudod, hogy abban még van? A tintafigyelőben mi jelenik meg?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#298) feco88


feco88
tag

Sziasztok! Van nekem egy EPSON DX6000-es nyomtatóm. Egy idelyig utángyártott patront használtam de beleszáradhatott és jelzi hogy van benne festék de nem tudd belőle nyomtatni. a gari 2 hónapja járt le. Bevittem egy márka szervízbe és azt mondták hogy fejet kell cserélni de az 10-20 ezer között mozog és 6000Ft óra díjat számolnak fel, meg is mondták hogy min 2 órát ki is számláznak. Szereztem ehhez a típushoz való fejet meg ami a csippet olvassa de nem egészen tudok belejutni a masinába. Valaki tudd segíteni vagy útmutatóhoz linket küldeni, hogy hogyan tudom a nyomtató felsőrészét lebontani? Amiben ez az egész van sejtem hogyan tudom szétkapni, de nem férek elégé hozzá. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#299) Rozmár39


Rozmár39
csendes tag

Sziasztok! Ebben segítsen valaki!
Van egy Epson Stylus Color 685 nyomtatóm, jó régi.
Használtam, egyszercsak elkezdett villogni a piros, és kiírta, hogy
Maintenance call!
Parts inside your printer require maintenance or replacement. Contact your dealer.
Aztán egy lépést se tovább. Kb 5 éve használom soha se akart karbantartást. Mit lehetne vele tenni? Légyszi segítsetek!

(#300) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Sziasztok.

Van egy öregecske Epson Stylus C40UX nyomtatóm csak az a gond hogy a tinta be van száradva. Próbáltam már vízzel kimosni de nem segített. Esetleg valami tippetek lenne? Át szeretném alakítani valahogy, hogy NYÁKra tudjak nyomtatni vele, és ezért nem szeretnék egy új nyomtatót venni és sajna szerezni se tudok most mást.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.