Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) lamiki válasza kircso13 (#1600) üzenetére


lamiki
senior tag

Azért ne bízz benne, hogy ez mindig így lesz, mert általában ennyi állás után legalább 1/3-ad tintapatronba szokott kerülni a szoftveres fejtisztítás, mire minden fúvóka rendesen nyomtat.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1602) kircso13 válasza lamiki (#1601) üzenetére


kircso13
senior tag

hát nekem nem volt gáz :D, akkor szerencse :D

..,

(#1603) maxxum120 válasza helion (#1598) üzenetére


maxxum120
csendes tag

A patronokat nem tudod nullázni az ssc-vel , az csak a nyomtatóhoz használható .
Vegyél máshonnan patront , és szerintem menni fog a masina .
A patron nullázáshoz chip nullázó kell ami nem egy progi hanem kézzel fogható eszköz .
Ha olvasod a fórumot mindent megtalálsz , már sokszor ki lett vesézve ez a dolog .

(#1604) lamiki válasza helion (#1598) üzenetére


lamiki
senior tag

Chip nullázása: [chip nullázóval]
A gyári T0711-714-eseket tölteni és nullázni macerás.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1605) öregrocker


öregrocker
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Az RX520-om lapolvasója a lap szélétől kicsit beljebb egy elmosódott sávot produkál.
Mi okozza ezt, és hogy lehet ezt megszüntetni?

(#1606) Krisz79


Krisz79
őstag

Epson sx 100-hoz milyen a resetter tipusszáma?
Illetve a Dx3850-em még mindig vihető.
Köszi.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1607) mkRoland válasza lamiki (#1604) üzenetére


mkRoland
senior tag

Sziasztok!
Itt ugyan már feltettem a kérdést, de ebben a topicban is van erre utaló hsz, úgyhogy megismétlem önmagam: lamiki azt írta, hogy a 9-pines (t071x) patronokat úgy kell nullázni a 7-pines eszközzel, hogy fordítva teszem rá. Müxik ez vajon a fent említett típusú, v6.0-s utángyártott chipes patronokkal is, ha az eszközöm egy HA-1000-s? Köszönjük a választ (gondolom Krisz79 is hasonlóra kiváncsi)!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1608) lamiki válasza mkRoland (#1607) üzenetére


lamiki
senior tag

A resetelő kinézete kb. megegyezik, de a rajta lévő chip más, ha elolvasod a leírást amit belinkeltél, akkor magadnak is megválaszolhatod a kérdést.
A T0711-714-es patronokhoz nem jó a HA-1000-es, ahhoz pl a QE868-as jó, a printymax.hu-tól is tudsz ilyet rendelni, vagy lesz YXD-968-as az Itmediánál is előbb utóbb.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1609) maxxum120 válasza mkRoland (#1607) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Szia !
A HA-1000 nem fogja neked nullázni a T07 szériás chip-eket !
Nekem SK168-III , és QE-868 nullázók működnek .

(#1610) mkRoland


mkRoland
senior tag

Köszönöm, olvastam a termékleírást, de bíztam benne, hogy a forgalmazó csak nem próbálta ki fejjel lefelé belerakni a patront (meg azt írják, hogy 7-tűs, a patron meg 9-es, de a +2 tű nem abban vesz részt)... De akkor az úgy bukta. Keresgéltem az általatok ajánlottakat, de nem találok. Az itmedia-nál nem tudom, mikor lesz megint, de van yxd a vaterán. Akkor ezPrintes t0711-12-13-14 v6-tal az okés, ugye (leírást tudok olvasni, személyes tapasztalat érdekel)?

[ Szerkesztve ]

(#1611) Stirlitz válasza mkRoland (#1610) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nekem van mindkét resetelő, ha-1000 és yxd968 is. Ki is próbáltam,ha-1000nem jó a t71x és újabb patronokhoz. És persze yxd968 sem jo a t61xes patronokhoz. Ez van. Amúgy, amit írnak a leírásában itmediánál, azt valóban tudják, és megbízhatóan müködnek.

(#1612) Krisz79 válasza Stirlitz (#1611) üzenetére


Krisz79
őstag

szia.
yxd968-ast vegyek az sx100as nyomihoz?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1613) lamiki válasza Stirlitz (#1611) üzenetére


lamiki
senior tag

QE868-as meg egyaránt reseteli a 7 és a 9 érintkezős chipeket is.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1614) Stirlitz válasza Krisz79 (#1612) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pontosan! yxd968 kell neked.

(#1615) Stirlitz válasza lamiki (#1613) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Igen, írtad már, csak azt hittem az itmedia-s kinálatot vesézük.

(#1616) lamiki válasza Stirlitz (#1615) üzenetére


lamiki
senior tag

:R
Igen, csak a QE868-as annyiban jobb választás, ha valaha lesz esetleg régebbi Epson modellje is, akkor az ahhoz is jó lesz, vagy ha másnak kell megtölteni a patronját.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1617) mkRoland


mkRoland
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Eddig kinek mennyit bírt ki a resetelő (egyáltalán volt-e már olyan, hogy meghalta magát; kb. 1000 resetet írnak -> gondolom ezután csak egy elemet kellene benne cserélni, de az macerás)? Melyik patront nem sikerült nullázni?

[ Szerkesztve ]

(#1618) Stirlitz válasza mkRoland (#1617) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Sztem még senkinek, de igazad van, elemet kellene benne cserélni. És nem macerás, simán szétpattintható a készülékház.

(#1619) mkRoland


mkRoland
senior tag

Ez gyors válasz volt, köszönöm Stirlitz!
Van erre külön téma, de ha már itt vagy: milyen tintát ajánlasz (4 patronos: Cyan, Magenta, Yellow, Black)? Most gyári beállításokkal szerintem gyönyörűen nyomtat az ezPrint a LIDL-es A4-es AGFAPHOTO Premium Glossy vízálló papírra, és azonnal szárad (mindjárt töltök fel egy scannelt képet, a 96kbps-es netemmel); ha jól tudom, te Orink-et használsz (vagy valami hasonlót -> kipróbálnám azt is, de ha már bevált az egyik, maradok annál).

[ Szerkesztve ]

(#1620) lamiki válasza mkRoland (#1617) üzenetére


lamiki
senior tag

Amit eddig láttam 2 fajta modellt abban 2 pici csillagfejű csavar fogja össze a házat, azt kitekerve szétjön, és 3 db gombelem van benne, szerintem olyan amiből az Itmediánál 10 db-ot veszel 200 Ft-ért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1621) mkRoland


mkRoland
senior tag

Ahogy az előbb megígértem magamnak, itt vannak a képek:
eredeti
nyomtatott-scannelt.
Élőben a nyomtatott kép kevésbé kékes-zöldes, színekben majdnem tökéletesen élethű... (azt hiszem, a scanneremre ráférne egy kalibrálás.) A képet az A/4 fél oldalára nyomtattam (A/5).
Köszönöm Lamiki-nek is!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1622) lamiki válasza mkRoland (#1621) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen a scannelés mindig torzítja a színeket, a kinyomtatott kép mindig jobban hasonlít az eredetire, mint a scannelt , nekem is kékesebb lesz, gondolom a csúszkákkal való játszadozással ezen is lehet javítani, mint a nyomtató színhelyességén is.

Tintát meg most rendeltem a printymax.hu-tól 4800 Ft az Epson for USE 1100 ml-es tintaszett, én meg vagyok vele elégedve, fél litert már eltöltögettem belőle különféle Epson nyomtatókba.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1623) Stirlitz válasza mkRoland (#1619) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ha neked bejött az ezprint, használd nyugodtan. De sokaknak meg nem. Én Orink patronokat használok, legnagyobb nyugalomban. Nagyon egyszerű őket tölteni is. Takaró matrica felhajt, kis gumidugó kihúz, és simán beletöltök 12ml festéket. Amikor üresnek jelzi a nyomtató, akkor resetelem és nem töltöm. Következő alkalommal amikor üresnek jelzi, ismét töltök bele 12ml festéket és resetelem. aztán mikor megint üres csak reset, és így tovább és így tovább :D Itmedia-nál kapsz festéket utántöltéshez, jó az, meg vaterán meg tesz-vesz-en, meg ezer helyen kapni. Én tescosat használok épp, mivel maradt a lexmark nyomtatóhoz való, az is jó. De végül is bárhol is veszel festéket, majd ne felejtsd el színkalibrálni a nyomtatód.

[ Szerkesztve ]

(#1624) lamiki válasza Stirlitz (#1623) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen az Itmediás is jó tinta tanúsíthatom, a haver most vett belőle 400 ml-es tintaszettet 3000 Ft-ért,csak olyan nagy béna fecskendőket adnak hozzá, és a tűk sem hegyesek, hanem tompa végűek, de ez nem nagy gond, mert 30 Ft-ért vesz az ember fecskendőt+vastag tűt a gyógyszertárból.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1625) mkRoland


mkRoland
senior tag

Hogy ne csak OFF-oljak:
Ha a dx7400-mal szöveg minőségben nyomtatok nagyon csúnyán maszatos lesz a kép (gondolom a gyorsaság rovására áldozza a minőséget, ami az ezPrint utángyártott patronnál így mutatkozik meg). Ha kissé pontatlanul fejezem ki magam: szőrösek a betűk, vagy valami hasonló szakszó. Józan paraszti ésszel ezt annak tudom be, hogy túl sok tintát nyom ki a fejből, ami így nem áll meg egy helyen, hanem a papírlap mikroszkópikus réseibe beszivárog, így rontva az összhatáson (gondolom az eredeti Epson patron viaszos tintája megmaradna egy helyen). Ha azonban fotó vagy legjobb fotó minőséget választok, akkor rengeteget javul a helyzet (feltételezem, ilyenkor kisebb tintacsepekkel operál), a sebesség rovására (ki hitte volna....). (A nyomtató beállításainál (hogy kizárjam a színes patronok bekavarásának kockázatát) minden esetben beikszeltem a "Csak fekete tintával" pontot.) Ha gépről nyomtatok, ez nem gond, mert alapértelmezettként beállítottam a fotó minőséget. Na de ha "fénymásolok" PC nélküli módban akkor természetesen a nyomtató nem erőlteti a fotó minőséget. Van erre mód, hogy megváltoztassam (a sebesség másodlagos szempont)? SSC (még) nincs a nyomtatómhoz.
Tű, fecsi, gumikesztyű nem akadály, OMSz-nál dolgozok (NEM METEOROLÓGUS VAGYOK! A MÁSIK OMSZ!).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1626) lamiki válasza mkRoland (#1625) üzenetére


lamiki
senior tag

Abba nem tudsz belepiszkálni másoláskor milyen minőségben nyomtasson, szerintem a kb szöveg és kép beállítást használja.
Ha sima szöveget nyomtatsz akkor is inkább a szövegés kép beállítást használd, az nem olyan sokkal lasabb, de jobb minőségű, alig "szőrös", bár sokak szerint ez a szőrözés az nyomtatógyártó bosszúja a nem gyári patront használókon. Többek szerint ha a driver észleli, hogy nem gyári patront használsz kicsit elrontja a nyomtatást, én nem tudom, hogy ez tényleg így van e. Majd ha lesz pigmentes tintám meglátom szebben nyomtat e másoló papírra.
Epson pigmentes tintát meg lehet vásárolni, és akkor megszűnik a szőrözés, 1 liter 6200 Ft a printmaxnál, és az 1 litert kérheted úgy is, hogy pl 400 ml pigment fekete és 3*200 ml nem pigmentes (Epson for Use) színes tinta.
Vagy most küldenek 50 ml-es termékmintát egy olcsóbb pigment fekete tintából, majd megnézem milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1627) mkRoland válasza Stirlitz (#1623) üzenetére


mkRoland
senior tag

Stirlitz! Nézegettem az általad korábban ajánlott oldal honlapját Orink patronok ügyében, de azt írják, hogy ilyen most nincs. Ha csalódok az ezPrint-ben, átpártolok majd (ha még lesz).

[ Szerkesztve ]

(#1628) lamiki válasza mkRoland (#1627) üzenetére


lamiki
senior tag

Amúgy ha tölteni akarod, akkor mindegy a patron márkája nem?
Csak az első töltésig számít milyen tinta van benne, utána a saját tintád minősége számít.
Aztán már csak az a lényeg, hogy jól, és könnyen tölthető legyen, megmaradjon benne a bele nyomot tinta, ne follyon ki belőle bele a nyomtatóba.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1629) mkRoland válasza lamiki (#1628) üzenetére


mkRoland
senior tag

Így igaz. De a Te töltéssel kapcsolatos hsz-dben volt szó egy olyan, nehezen tölthető utángyártott patronról, amelyiknek az egyik oldalon nejlonfólia van, a műanyagon meg csepp alakú kivágás. Na nekem a kék és a magenta ilyen, a másik kettő meg csak műanyag. Egy helyről, egyszerre voltak rendelve az összes egy szállítmányból származik, mégis külsőre különbözőek, de gyártmányra ezPrint, a chip pedig mindnél v6.0. Ha emiatt a hártya miatt kifolyik a beletöltött tinta, akkor átmegyek Orink-ékhez.

[ Szerkesztve ]

(#1630) lamiki válasza mkRoland (#1629) üzenetére


lamiki
senior tag

Értem, nem volt dolgom még V6.0-ás EzPrinttel, a V5.1-es még kemény műanyag, házas, és jól tölthető volt, amiből nekem folyt a tinta, az nem tudom milyen márka volt, és ráadásul a T0611-14-es (pl DX3800-4800-ashoz való sorozat) volt.
Amúgy annyi fajta patron kapható, és annyi fajta chippel, hogy csak na, a minap kaptam egy rakás üres T0711-714-es patront, és abban volt annyi féle fajtájú, kialakítású,és különféle chippel szerelt változat, hogy még én is elcsodálkoztam.
Közben találkoztam olyan kamrás kialakítású (nem szivacsos, mert lötyög benne a tinta), patronnal is ami egy határig nagyon jól tölthető (6-7 ml), ám ha ettől többet nyomok bele, akkor elkezd alul folyni, és kb majdnem kifolyik belőle annyi tinta mint amit bele nyomtam. Persze a márkáját ennek sem tudom, mert nem nagyon divat feltüntetni :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1631) lamiki


lamiki
senior tag

Találtam egy újabb patron forgalmazót is, ott van a legolcsóbbak között, ismeri valaki?
Milyen márkát árul, mennyire gyors, megbízható stb [link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1632) mkRoland válasza lamiki (#1631) üzenetére


mkRoland
senior tag

Én innét rendeltem a legutóbb, a 9 patron (3x t071 + 2x t072 + 2x t073 + 2x t074) 3960-ba kerül (440/db); ezPrint gyártmány, 6. generációs chippel. Eddig mindennel meg vagyok elégedve (oldalon fellelhető infók, rendelés menete, fizetési módok, szállítás gyorsasága, kompatibilitás, minőség).

[ Szerkesztve ]

(#1633) zpalmai


zpalmai
csendes tag

Sziasztok,

Tudom, hogy valahol már leírta valaki a megoldást, de nem nagyon van lehetőségem két kisgyerek mellett végigolvasni 1600 hozzászólást. Valaki tud nekem segíteni, hogy a dx7450-es nyomtatóm chipjét hogyan kell nullázni? Annyira dühít, amikor kicserélem a patront, hogy még legalább félig van töltve, és ő már azt jelzi hogy tök üres. Folyamatosan dobom ki a pénzt az ablakon.

Ha valaki tud nekem segíteni, azt megköszönöm.

Üdv.

(#1634) Mike1987


Mike1987
csendes tag

Sziasztok!

Nekem annyi kérdésem lenne, hogy Epson SX105-ös nyomtatóból kifogyott a Fekete festék, de a maradék 3 festékből még van. Belehet-e állítani úgy a nyomtatót, hogy ilyenkor esetleg a 3 színből keverje ki a Fekete színt?

(#1635) mkRoland válasza zpalmai (#1633) üzenetére


mkRoland
senior tag

Epson Chip Resetter
Én most rendeltem a vaterán (mindenképpen t071x-el kompatibilis kell)!
Ha megérkezik, kipróbálom, bár itt a többieknek van pozitív tapasztalata (lamiki, stirlitz).
Sajnos ez egy újabb beruházás, annak a beszerzése nélkül nem lehet megcsinálni. De ez állítólag kb. 1000x használható. És ne dobd ki a nyomtató által üresnek hitt patronokat! Légmentesen lezárni, és fénytől, hőtől védve tárolni.

[ Szerkesztve ]

(#1636) mkRoland válasza Mike1987 (#1634) üzenetére


mkRoland
senior tag

Ha kifogyott, nem. Azt kell hinnie a nyomtatónak, hogy mindegyik patronban van még festék, különben nem enged nyomtatni (ez akkor idegesítőbb, ha kifogy a magenta, és te csak feketét nyomtatnál, de nem engedi). Az üresedés előtt (kb. 1/5-nél - elvileg) felajánlott egy választást a nyomtató a fekete patron kímélésének érdekében, hogy kikeveri a többi színből, ha nagyon fogyóban van (de ha már kifogyott, nincs mit tenni - cserélni kell, vagy resetelni (ha nem eredeti)).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#1637) zpalmai válasza mkRoland (#1635) üzenetére


zpalmai
csendes tag

Köszi a gyors választ. Én is megnéztem a Vaterán, ott 3.000 Ft-ért már lehet is kapni. Ez kisebb beruházás ahhoz képest, hogy a használaton belüli patronokat félig megtelve kidobáltam eddig.

Köszi.

(#1638) öregrocker


öregrocker
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Az RX520-om lapolvasója a lap szélétől kicsit beljebb egy elmosódott sávot produkál.
Mi okozza ezt, és hogy lehet ezt megszüntetni?

(#1639) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Ne, csak a Vaterán nézelődj! Itmedia, Printymax és sorolhatnám még. Google jó barát... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1640) Stirlitz válasza öregrocker (#1638) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Én hardver hibára gyanakszom, és nem tudok rá megoldást.

(#1641) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Hali mindenkinek !
Nem csak a Vatera létezik , a Tesz-vesz honlapján rábukkantam újra a printymax-ra .
Ott 2890-ért hírdeti a nullázót , de a jutalék árát ráterheli a postaköltségre .
Beszéltem velük telefonon , ha valaki hívja őket és nem az aukciós oldalon vásárol 500 Ft-ot megspórolhat .
Akit érdekel : printymax.hu .

(#1642) Stirlitz válasza mkRoland (#1635) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ha nincs Orink, akkor próbálhatsz szerezni Wox "márkájú" patront is, talán jobb is mint az Orink is picivel, de sajna rég láttam már. Azért hátha szerencséd lesz, próbálkozz.

(#1643) lamiki válasza zpalmai (#1633) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem 1600-at, csak 29-et :) 1604-es hozzászólás

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1644) lamiki válasza maxxum120 (#1641) üzenetére


lamiki
senior tag

vaterán is ott a printymax.hu pertj néven árul tintákat [link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1645) Tommi000001


Tommi000001
aktív tag

Helo Epson dx3850 es em van...
Pobélma:új patronnal sem akar igazi piros színt nyomtatni ,,2 fej-tisztítás után sem....

Van valakinek jő ötlete??

Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#1646) maxxum120 válasza Tommi000001 (#1645) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Szia !
Van két lehetőség , a könnyebb a kuka !
A nehezebb : olvasás a fórumon , és tacskós nyári szélvédőmosó !
Picit macerás de 90 % hogy megjavul a masina !

(#1647) lamiki válasza Tommi000001 (#1645) üzenetére


lamiki
senior tag

Azért pontosíthatnád kicsit, ha fúvóka ellenőrző mintázatot nyomtatsz nem nyomtat semmi pirosat? A többi szín tökéletes?
Ha csak kis része nem dolgozik a fúvókáknak akkor még meg lehet próbálni 1-2 fejtisztítást, ha sok kihagyás van benne, akkor nyomj a fejbe 1-1 ml nyári zöld bogároldós szélvédőmosót fecskendővel, (a fecskendő végét rászorítod a csonkra, ha ügyes vagy nem spriccol,mellé semmi sem) lassan, óvatosan, de csak abba a csonkba ami csíkoz, ezt megismétled max. 2-3-szor pár perces szünetekkel.
Előtte beraksz a fej alá fél ív összehajtogatott papírtörlőt, hogy feligya a szélvédőmosót. ( Bekapcsolod a nyomtatót, ha kimozdul a fej kihúzod a tápot, ekkor mozgatható a fej, be lehet tenni alá a papírtörlőt.
De csak óvatosan, mert ennek a típusnak nagyon érzékeny a fej, a túl nagy nyomás átszakíthatja a kamrákat, és akkor kampec, lett egy scannered.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1648) corners


corners
csendes tag

Sziasztok! Hol tudok venni, és milyen fajta chip reseter kell t0611-14 es utángyártott patronokhoz? Printymaxon néztem Maxxum120 tanácsára, de nincs. Itmedián azt írták nem jó a HA-1000 utángyártott patronokhoz. Aki használ ilyet, lécci írja már le,milyet, és hol lehet beszerezni, köszi!

(#1649) lamiki válasza corners (#1648) üzenetére


lamiki
senior tag

A HA-1000 jó az utángyártott patronok reseteléséhez is, csak azt írják nem garantált, lehet van olyan gyártó terméke amit nem resetel, de én még nem láttam olyat. Az itmediánál, vagy vaterán is beszerezhető 1800 Ft körűl + posta, a típus nem lényeges, mert a T711-714-esnél régebbi 7 érintkezős patronokhoz elméletileg mindegyik jó.
QE868 azért jobb választás, mert az reseteli a régebbi és az újabb patronokat is.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1650) Stirlitz válasza lamiki (#1649) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Teljes mértékben megerősitva saját tapasztalatokal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.