Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) lamiki válasza Stirlitz (#698) üzenetére


lamiki
senior tag

Nekem ami van SSC az nem támogatja a nyomtatómat, Epson SX200
4.30-as verzió van, ebbe szürke a tintaszint fagyasztás

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#702) lamiki válasza lamiki (#691) üzenetére


lamiki
senior tag

Na úgy néz ki megtaláltam az igazit :DD
Tacskó gazdaságos :) nyári szélvédőmosó bogároldós fajta, úgy oldja a beszáradt tintát is, hogy csak na.
A fejtisztító folyadék amit régebben vettem 700 Ft/ 30 ml, ez meg vagy 300 Ft/ 2000 ml

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#703) Stirlitz válasza lamiki (#702) üzenetére


Stirlitz
senior tag

:C :DD ;]

Hehe, ez aztán végkép filléres nyomtató. Akármi kell hozzá, az gazdaságos.....

[ Szerkesztve ]

(#704) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Két gép hálózatba van kötve. Az egyik gép USB portjára csatlakozik egy Epson Stylus DX3800 típusú nyomtató, meg van osztva. Ha kifogyóban van valamelyik patron, csak arról a gépről lehet nyomtatni, amelyikhez csatlakoztatva van.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#705) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Egy ismerősöm kérdését adnám közre, talán tudja valaki a választ:
Hogyan lehetne megtudni, hogy egy 2008 novemberében vásárolt Epson DX8400-asba milyen chipverziójú utángyártott patron használható?
Ugyanis a neten ehhez a típushoz általában 5.0-t írnak, de néhány helyen azt is, hogy 2008 nyarától már 5.1 kellene.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#706) lamiki válasza mr_ricsi (#705) üzenetére


lamiki
senior tag

Szerinten az 5.0 jó lesz, magamnak most vettem Epson SX200-at, és működik az 5.0-ás patronnal, és az 2008 év végi gyártás, gondolom abba is jó lesz, de a próba eldönti

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#707) mr_ricsi válasza lamiki (#706) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Remélem igazad lesz, mert a kezemben van egy kék patron, a dobozán az "updated for s20/sx20/s200..." felirat, és benne v5.0 van.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#708) lamiki válasza mr_ricsi (#707) üzenetére


lamiki
senior tag

Remélem úgy lesz.
Mondok valami vicceset, most kaptam az Epsontól 1 levelet, hogy nyertem az SX200-asommal a nyeremény játékukon, és visszakapom a nyomtatóm árát.
Ez eddig nem lenne vicces, de az már igen, hogy a nyeremény átvételének feltétele, a hiánytalanul kitöltött garancia jegy, és a vásárlást igazoló számla.
Nekem meg csak 1 nyugtám van, amin szerepel, hogy vettem egy SX200-at, mennyiért, mikor és hol, de nem számla, úgyhogy úgy néz ki cumi :W

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#709) mr_ricsi válasza lamiki (#708) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A magyar Epson írt, vagy az Epson EU?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#710) lamiki válasza mr_ricsi (#709) üzenetére


lamiki
senior tag

Magyar Epson:
Németh Csilla
Marketing coordinator
Epson Europe B.V.
Branch Office Hungary
Infopark sétány 1.
H-1117 Budapest
Elküldtem a nyugta másolatát nekik, még nem válaszoltak, de tartok tőle, hogy visszaírnak:
Így jártál :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#711) mr_ricsi válasza lamiki (#710) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem tévedsz! Ha a nyugtádon rajta van a nyomtató neve, ára, a bolt neve, cime, adószáma, akkor el fogják fogadni.
Te inkább azzal foglalkozz, hogy a garanciapapír rendesen ki legyen töltve.

Egyébként honnan tudták meg, hogy vettél egy nyomtatót? Vagyis hogyan keveredtél ebbe az akcióba?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#712) maxxum120 válasza lamiki (#708) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Ha megvan a nyugtád vissza sétálsz a boltba és elnézést kérve mondod hogy neked kellene róla számla mondanak egy ejnye bejnyét és kicserélik a nyugtádat számlára .
Én az egyik multiból vettem üzemanyag szivattyút , nyugtát adtak .
Amikor az asszony könyvelte volna le mondta hogy buktuk az áfát mert a nyugta kevés , de ekkor már eltelt kb 2 hónap .
Vissza mentem a halkan írom praktikerhez és adtak számlát .
Röviden ennyi a mese , tehát ne lógasd az orrod ha meg a nyugta lesz számla is .

(#713) lamiki válasza mr_ricsi (#711) üzenetére


lamiki
senior tag

Be kellet regisztrálni, van 1 játék oldaluk, azt hiszem az évégéig van náluk ez az akció. egy rádióreklámban hallottam

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#714) lamiki válasza maxxum120 (#712) üzenetére


lamiki
senior tag

Hát ez a Corában volt. Egy próbát mindenesetre megér, kösz az ötletet, bár elég hihetetlennek tűnik, mert áfás számlát nem hallottam még, hogy utólag bárki is tud kiállítani, pláne a múlt hónapról. Holnap megpróbálom, mert ma szülinapoztam:) van bennem vagy 1-2 szilva, legfeljebb elhajtanak. Ezt a vevőszolgálatnál meg tudják nekem csinálni?
De legalább írtak volna vissza valamit, hogy elfogadják, vagy nem fogadják el.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#715) lamiki válasza maxxum120 (#712) üzenetére


lamiki
senior tag

Ja és lényeges a dátum is, arra a napra állítottak ki áfás számlát amikor ténylegesen vetted, vagy amikor bementél számlát kérni? Mert a játékban be kellett regisztrálni a vásárlási dátumot is.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#716) lamiki


lamiki
senior tag

Ja hogy ne csak OFF legyen:
Az Epson nyomtatóknál az hogy mikor telik meg szerinte a hulladék tinta gyűjtő, nem annyira attól függ mennyit nyomtatsz, hanem mennyit tisztítasz. 2-3 tisztítás, és negyed tintapatronnak annyi. A havernak beszáradt egy Epson C45 nyomtató, próbálta kitisztítani, kb 1,5 patront nyomott ki a színesből és a feketéből is, rövid idő alatt. Na mivel nem lett jó ezután sem, kitisztítottuk bogároldós ablakmosóval a fejet. Megtöltöttük a patront, és a patroncserekor szokásos tisztítással már le is tiltott a nyomtató, felváltva villogott a piros és a zöld led, megtelt a hulladéktinta gyűjtő. A hibát csak SSC-vel lehetett orvosolni :)
Amúgy a srác annyit nyomtat, hogy évi 1 tintapatron bőven bejár neki.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#717) hotib


hotib
csendes tag

Üdv. Abban segíthetne nekem valaki hogy vettem egy sx105 nyomtatót és hol találom meg a gyártási dátumot, ha egyáltalán rajta van. Holnap jön v5 patron és most para van hogy jó lesz e egyáltalán. Csak a patron gyártásokat találtam azok 2008/12. Köszi előre is

(#718) lamiki válasza hotib (#717) üzenetére


lamiki
senior tag

Megfordítod a nyomtatót, és az aljába vannak sütve kis kb 1 cm-es karikák valahol szélen, kis karikában számok vannak, és egy számra pici kis nyíl mutat azt hiszem. Pl 2008-as év az 08, a 11 hónap az 11 stb

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#719) hotib


hotib
csendes tag

ha még él a fórum este akkor még egy kérdés. utánygyártott patront lehet resetelni vagy tölteni? nyomtató témába nem vagyok otthon és nem akarok fölöslegesen hülyeséget venni

(#720) hotib


hotib
csendes tag

ja és átforgattam kivül belül nincs rajta sehol dátum..
pedig igy már tudom mit kell keresni

(#721) lamiki válasza hotib (#720) üzenetére


lamiki
senior tag

Nekem SX200-as van, annak az alján a kis körök a működtető gombok felőli szélén vannak, kis picik ezek a körök, a ház anyagába vannak préselve, ha nem leled majd teszek fel róla 1 képet a hétvégén

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#722) lamiki válasza hotib (#719) üzenetére


lamiki
senior tag

Mindkettőt lehet, resetelni és tölteni is, bár a resetelés eléggé gyártófüggő úgy hiszem, mert nem mindegyiket sikerült nekem legalább is.
Tölteni meg a tetején tudod az után gyártott patronokat, a levegőztető nyílástól vissza vagy 3 cm-re kb, ez le van ragasztva, de van a papír alatt egy kb fél cm átmérőjű kör ezt ki lehet tapintani, itt van 1 lyuk a patronon, ezt a papír alatt csak egy vékony hártya fedi. na itt tudod injekciós tűvel lassan befecskendezni a tintát.
Tinta és chipreseter miatt keresd a printymaxot, vagy az árverezős oldalakon is találsz szép számmal.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#723) hotib válasza lamiki (#722) üzenetére


hotib
csendes tag

aha köszike :) utángyártottat le lehet meríteni teljesen, a gyárit meg nem mert akkor kuka ugye? ha jól olvastam

(#724) hotib


hotib
csendes tag

most olvasom hogy eredeti patront 24g alatt nem lehet resetelni? ez valós? megyek lemázsálom gyorsan :)

(#725) hotib


hotib
csendes tag

20g a feketém, akkor az bukó ezek szerint... Kár mert a szinesek meg még félig vannak, de azért nem veszek egy gyári feketét hogy ki lehessen fogyasztani a szineseket :)

(#726) hotib


hotib
csendes tag

na ezPrint patron lett V5-ös
és baszikse megenni.... erről ennyit, kidobjam a kukába vagy van valami ötlet?

(#727) hotib


hotib
csendes tag

én voltam balfék :) nem vettem ki azt a müanyagot ami kitámasztja a patron fülét és nem ment be a helyére :D most tökéletes mind tele van :) köszi a segítséget. ezPrint patronnal van tapasztlat reseteléssel kapcsolatban?

(#728) lamiki válasza hotib (#723) üzenetére


lamiki
senior tag

Az utángyártottnál nincs közvetlen kapcsolatban a tinta a chippel, míg a gyárinál igen, egy kis kamrára rá van szerelve 1 szenzor a chip alatt, ami nézi a tinta sűrűségét, elvileg, és ha eltér, nem pigmentes tintával töltöd, hanem univerzális tintával, megsemmisíti önmagát, valamint van a patronban 1 másik kamra ami ha kiürül nem lehet resetelni. Ilyenkor megy 25 % alá a gyáriban a tintaszint. Szóval a gyárit macerás resetelni, nekem nem sikerült, majd ha jutok gyárihoz kísérletezek még vele.
A gyári patronokat tedd el, ragaszd le a nyílásait, nehogy beszáradjanak, jó lesz az még ha gariztatni kell netán :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#729) lamiki válasza hotib (#724) üzenetére


lamiki
senior tag

Itt 1 kép amiről beszéltem

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#730) lamiki


lamiki
senior tag

Ez egy T0551-es utángyártott patron belseje:
jól látszik miért sokkal egyszerűbb ezeket megtölteni, persze vannak többkamrás, nem csak ilyen szivacsos megoldású patronok is, de azokat is nagyon könnyű tölteni felülről, a feltöltő lyukon.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#731) hotib


hotib
csendes tag

a gyári miért olyan rekeszes? láttam valami animációt hogy kavarog benne a tinta, nem szárad igy sehol talán azért. ezPrint patront reseteltél már?

(#732) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Lecseréltem az összes patront utángyártottra egy sx205 ösön. Ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy milyen időközönként nyomtassak , hogy biztosan ne száradjon be a patron?

Van avalami chip az epsonokban ami számolja a lapokat és kb 5000 oldal után letilt , hogy vigyem szervízbe. Tudtok valami programot vagy módszert mondani, hogy kikapcsoljam?

Beszéltetek valami szivacsról ami felfogja a tintát, ezt lehet ( kell ) cserélni vagy nem veszélyes és nem érdemes piszkálni? ( ha igen akkor hogyan kell cserélni / tisztítani? )

Köszi

Dudo

(#733) lamiki válasza hotib (#731) üzenetére


lamiki
senior tag

A másik oldala ugyan ilyen bonyolult a patronnak, bár ott főleg levegőztető nyílások vannak. Szerintem csak azért ilyen bonyolult, hogy ne érje meg 1-az 1-ben lemásolni. Még nem reseteltem ilyen patront, nekem ITMediás van de még nem ürült ki, ha reseteled, majd írd meg sikerült e.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#734) lamiki válasza King Charles (#732) üzenetére


lamiki
senior tag

A 716-os hozzászólás erre is igaz.
Én 2 naponta nyomtatok 1 fúvóka ellenőrző mintázatot, mert 2-3 tisztítás tapasztalat szerint annyi rengeteg tintát pazarol, hogy 5 db A4-es fotót kinyomtatok annyi tintából.
A régebbi Epsonoknál ha megtelt hulladék tintagyűjtő üzenetet kapsz, akkor az SSC Service Utility a megoldás, az újabbakat nem támogatja még ez a program. Ráadásul a multifunkciósakat, valami nyomógomb kombinációval lehet nullázni.

Pl ilyet találtam, nem tudom, hogy működik e SX200-205-nél, de valami hasonló lesz:

Reset Protection Counter Guide for CX6300, CX6400, CX6500 and CX6600

Follow these steps below to reset the protection counter for printer mentioned above.

1. Turn OFF the printer.
2. Press B/W + Color + Stop button together and hold
3. Press Power ON button and hold (4 buttons on hold now and don’t release the buttons until you see the light indicator is blinking. A message will be displayed on the LCD)
4. Release all buttons.
5. Press the Color button once
6. Turn OFF the printer.
7. Turn ON the printer and the protection counter should be resetted.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#735) mr_ricsi válasza King Charles (#732) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"milyen időközönként nyomtassak , hogy biztosan ne száradjon be a patron?"
2 hetente, és egy fúvóka ellenőrző minta tényleg bőven elég, csak a fúvókatérben lévő tintát kell frissíteni.
És tilos többször egymás után fejtisztítást végezni! Ha szükséges, kapcsold ki a nyomtatót, várj minimum 4 órát, és ezután jöhet a következő.

"Beszéltetek valami szivacsról ami felfogja a tintát, ezt lehet ( kell ) cserélni "
Nem kell.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#736) tiger71


tiger71
aktív tag

Üdv mindenkinek! Egy epson r220 nyomtatóval lenne problémám! Utángyártott patronokat használok, és nem hajlandó semmit nyomtatni, csak az üres papír jön ki... Eddig is ilyen patront használtam, szóval az nem lehet a baj forrása. Ma délután borítót nyomtattam, az első szép lett minden gond nélkül, aztán elkezdett csíkozni, majd elhagyta a piros, majd a sárga, aztán a kék színket, végül a feketét is... A státusz monitor kijelzi a tintákat, mindegyikben van még!

Mi lehet a probléma, találkozott valaki már hasonlóval?

Üdv Pali

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#737) lamiki válasza tiger71 (#736) üzenetére


lamiki
senior tag

A patronokban mennyi tinta van még? Ha már nem sok, akkor előfordulhat, hogy kifogyott a tinta belőlük, az mindegy, hogy azt jelzi még van benne. Mivel az után gyártottnál a chip nincs fizikai kapcsolatban a tintával, ezért azt nem tudja, hogy még mennyi tinta van benne, csak azt tudja mennyinek kéne benne lenni. Ha gyárilag nem töltenek bele eleget valamiért, akkor lehet ilyen, de ezt nagyon egyszerűen kiszürheted. Nyomsz bele 1 kis tintát fecskendővel, ha elkezd nyomtatni akkor ez volt a gond. Én már jártam így, és 1 új patron megoldotta a gondot.
Vagy olyankor is csinálhat ilyet amikor nincs megfelelő levegő ellátása a patronnak, de az kizárt, hogy mind a négy patronnál előforduljon egyszerre, ha mégis ez van, csak nagyobb nyomtatásnál fordul elő, és némi idő után megint lehet nyomtatni, mert ilyenkor csak az a gond, hogy nem tudja a tintát folyamatosan szivattyúzni a fejbe, mert vákuum keletkezik a patronban.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#738) lamiki válasza tiger71 (#736) üzenetére


lamiki
senior tag

Mindenképp érdemes bele venni egy új garnitúra patront, mert ebbe a típusba olcsó, 300 Ft körül már lehet kapni, és akkor megoldódik a gondod, akármelyik okozta a két lehetőség közül.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#739) hotib


hotib
csendes tag

nekem is ma volt ilyen. Elfelejtett magentát nyomtatni egyszercsak... Kivettem felráztam rendesen, visszaraktam, azóta hibátlna fotóminőség..

(#740) lamiki válasza hotib (#739) üzenetére


lamiki
senior tag

Én ilyenkor úgy csináltam, hogy letettem az asztalra 1 papírtörlőt, és addig ütögettem a patron alját az asztalhoz, amíg meg nem indult a tinta a patronban, de ez csak akkor segít ha egy légbuborék a ludas, de ha kifogyott a tinta akkor nem:)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#741) tiger71 válasza lamiki (#738) üzenetére


tiger71
aktív tag

Hello!

Köszönöm a segítséget!

Kipróbáltam a felrázást, meg leütögettem, de nem jelenik meg a tinta a patron alján, egyik színnél sem, akkor ezek szerint a patronokkal van a gond (nem jön ki belőlük a tinta), jövő héten veszek egy komplett garnitúra patront (csak felénk kb 800-900Ft darabaj), és kipróbálom! Tényleg nem tud valaki olyan helyet, ahol olcsón 300Ft körül lehet kapni, és postán is kiszállítják csomagban? Vagy valaki segítség? Előre elutalnám a vételárat + pk-t! :F :K :K :K :K

Predator Helios 300...

(#742) tiger71 válasza lamiki (#740) üzenetére


tiger71
aktív tag

Ja, és most, hogy leütögettem, kijelezte 2 patronnál is, hogy kifogyott... A többi kb 30-35%-on van, lötyög is benne a tinta, de ezek szerint ez a garnitúra "sz@r"...

Köszönöm a segítséget, már megijedtem, hogy befuccsolt ez a jó kis nyomtató... Nem szívesen vállnék meg tőle, mert eddig remekül muzsikált! :(

Üdv Pali :R :R :R

Predator Helios 300...

(#743) lamiki válasza tiger71 (#742) üzenetére


lamiki
senior tag

privát ment

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#744) tiger71 válasza lamiki (#743) üzenetére


tiger71
aktív tag

Vissza is! És ezer köszönet! :R :R :R

Predator Helios 300...

(#745) zsero


zsero
aktív tag

Tudnátok segíteni abban, hogy hol lehet Magyarországon folyamatos INK rendszert kapni Epson R1900 vagy 1400-hoz? Angolul CIS, nem tudom magyarul hogyan fordítják. itmedianak vannak rendszerei régebbi nyomtatókhoz, de újabbakhoz sehol nem találtam, csak Amerikában.

(#746) hotib válasza zsero (#745) üzenetére


hotib
csendes tag

Énis kerestem ciss rendszert de csak az itmedián találtam, ottse megfelelőt. Azt irták hogy utánajárnak hogy lesz e náluk. Amerikai és Angol "üzletekben" néztem énis, még olcsóbb is ott, viszont ha postázzák akkor egy 1000-el jött ki nekem drágábbra mint itmedia.... mármint nem vettem csak számoltam :) csak oda nehezebb reklamálni ha valamiért nem jó. egy patron meg egy resetter és ugyanott vagy csak kicsit gyakrabban kell tölteni mint a ciss tartályt. Bár ahogy tapasztalom nem fogy ki olyan gyorsan az utángyártott patron pedig egész nap nyomta a fényképeket..

(#747) danomiki válasza zsero (#745) üzenetére


danomiki
csendes tag

Szia!
Itt nézz körül:www.cityink express.co.uk.Tölük vettem CIS rendszert,tőkéletesen müködik,a tinta kiválló.
üdv miklospapa

(#748) lamiki válasza hotib (#746) üzenetére


lamiki
senior tag

Vagy itt is minden van:
[link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#749) kukarozz


kukarozz
csendes tag

Sziasztok,
Epson DX6050-eshez nem találok drivert XP-hez, még az Epson honlapon sem ami azért elég komoly.
Tudtok valamit, amivel ez orvosolható?
Előre is köszi
Rozz

(#750) kukarozz válasza kukarozz (#749) üzenetére


kukarozz
csendes tag

jaaa, mielőtt vki felvilágosítana, h van driver, igen van, csak ha rákatt., h letöltés, akkor kiírja, h az oldal hibás és ennyi. kampec.:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.