Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) lamiki válasza bicskeyd (#1897) üzenetére


lamiki
senior tag

167. hsz.-tól olvasgass itt is ajánlanak tintákat.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1902) Stirlitz válasza bicskeyd (#1899) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Láttam a patronjaidról már a képeket, csak nem tudom mi a neve. Ami a dobozon látszik info, az csak egy nagy RE. Most ez nem hiszem, hogy a teljes neve. És ilyen még nem volt a kezemben. De estére szét berhelek egy patront, különös tekintettel a levegőző és töltő nyílásra. Lehet, hogy jók ezek a patronok nyomtatni amíg ki nem fogynak, de szerintem töltésre valami oknál fogva nem. A levegős fej miatti nyomtatási kép ezt mutatja. A nem tintakijelzős cyan se fain, akkor sem, ha azért használja. A fotó tinta jó dolog, azért attól még szépen lehetne nyomtatni. Ha nem is 4színes nyomtatóhoz van igazán. Csak megoldjuk a problémád, még mindenkinek sikerült eddig, ne add fel.

(#1903) bicskeyd válasza lamiki (#1900) üzenetére


bicskeyd
csendes tag

Olvasgattam ezt és ebből kiderült tényleg nem jó nekem ez a fotótinta.
Megtaláltam a patront ezek szerint nem G&G pedig valahol úgy volt hirdetve.

(#1904) Stirlitz válasza bicskeyd (#1903) üzenetére


Stirlitz
senior tag

És szerintük V5.0-ás is. Ez egy érdekes patron, én nem fogok ilyet venni, ezt megjegyeztem. Az epson-os anyagot olvastam, egyet is értek vele jó részben, de nem mindenben. Valóban az eredeti kelléket a legnehezebb eladni manapság, és utángyártott cuccal minőségi probléma léphet fel. Na de nem minden esetben, kitűnő minőséget lehet elérni jó pár utólagos cuccal is jóval kedvezőbb árral. Ami a gyári patronok árának 1/5-e. Legyen a gyári drágább, de ne ennyivel, ezt simán marketingel nem fogják tudni eladni az életben sem. Viszont ez az ő gondjuk.

(#1905) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

egy 20k körüli fotónyomtató és szkenner multira lenne szükségem

mindenképp új érdekel, havi szinten 100 db 15x10-es fotó és 50-100 oldal szöveg nyomtatását bírnia kéne. gondolom ezt mind bírja,alényeg a patron. olvastam itt, hogy lehet resetelni a töltött patronokat (lehet sántít a mondat, de a lényege megvan :) )

tudtok nekem a feltételeknek megfelelőt ajánlani? nyomtatót és patronokat (festéket) pontos megjelöléssel, hogy honnan milyet kell kérnem, hogy jó legyen bele? rezetelő is, ha szükséges

debreceni lelőhely előny, patronnál nem gond a bp sem, vagy webáruház.

olvasgattam korábban a topikot, és ha lesz időm, mélyebbre ások, de kell egy vonal, amin elinduljak, úgyhogy köszi szépen előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#1906) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Egy kérdés:
Kifogyott a fekete tinta, (T0711) V5-ös chippes, de a környékről már csak V6-ost lehet beszerezni.
Megfér ez a kettő egymás mellett? Vagy le kell cserélnem az összes patront?

(#1907) mr_ricsi válasza bicskeyd (#1903) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezt a piros dobozos patront az ismerősi körben sokan használják, és nincs vele semmi problémájuk.
v5.0 chip van rajtuk, de nekem már volt a kezemben olyan, ami v6.0-s. A dobozon kívülről nem volt semmi eltérés.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1908) mr_ricsi válasza lamiki (#1892) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha resetelsz egy utángyártott patront, hogy minden tinta kinyerhető legyen, megáll a nyomtatás, amikor teljesen kifogy a tinta, vagy nyomja a semmit?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1909) bicskeyd válasza mr_ricsi (#1908) üzenetére


bicskeyd
csendes tag

Ejnye-bejnye! nem nézitek a belinkelt képeimet :O ott látszik a CHIP
Jólvan na,azért biztos csak megnézegetitek.

[ Szerkesztve ]

(#1910) lamiki válasza mr_ricsi (#1908) üzenetére


lamiki
senior tag

Elméletileg 2 resetelés után sem fogy ki még teljesen a tinta belőle, a gyakorlatban meg elő fordulhat, attól függően mennyire igaz, hogy ténylegesen mennyi tintát töltenek bele a patronba a ráírthoz képest. Ha kifogyna akkor nyomná a nagy semmit, hiszen a nyomtató nem tudja, hogy kifogyott, mivel a chip szerint még van benne, de nekem ilyen sosem fordul elő, mivel én mindig megtöltöm a patronokat amikor kiürül a chip szerint, vagy még inkább előtte.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1911) lamiki válasza Lacpac (#1906) üzenetére


lamiki
senior tag

Elméletileg nyugodtan lehet keverni, a gyakorlatban meg előfordulhat, hogy az egyik márka V6.0-ását elfogadja, a másikét meg nem, mostanában már minden előfordulhat, akár az is, hogy az egyik ugyan olyan tipusú nyomtató megy az adott patronnal, a másik ugyan olyan típusú meg nem.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1912) McJoker válasza lamiki (#1910) üzenetére


McJoker
tag

Lehet nem ide kellene, de talán belefér. Szóval annyi kérdésem lenne tőled, hogy sima vízzel, vagy deszt.vízzel kevered a tintát töltésnél? :R

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1913) Stirlitz válasza McJoker (#1912) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Deszt vízzel.

(#1914) McJoker válasza Stirlitz (#1913) üzenetére


McJoker
tag

Köszi! :R

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#1915) lamiki válasza McJoker (#1912) üzenetére


lamiki
senior tag

Csak a fotó színek töltésekor használok desztillált vizet, ezt tegyük hozzá, vagy ha esetleg az adott tintával a nyomtatód túl piros vagy kékes vagy bármilyen árnyalatú képet nyomtat, ekkor a csúszkákon kívül desztillált vízzel is lehet csökkenteni a szín intenzitást, ezzel tintát is spórolhatsz, mert akár még olyan is előfordulhat, hogy az adott színt jelentősen felhígítva (20-30-50%) lesz jó a nyomtatás, persze ez csak nagyobb mennyiségű tintánál (500-1000 ml) érdemes kikísérletezni, hogy mennyi a jó hígítási arány a színhelyes nyomtatáshoz, 1x megcsinálod, és aztán jó sokáig nyomtatsz az adott összetétellel.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1916) bicskeyd válasza lamiki (#1915) üzenetére


bicskeyd
csendes tag

A pigmentes tintát is vízzel lehet hígítani?

(#1917) dacsama válasza dacsama (#1895) üzenetére


dacsama
csendes tag

Köszönöm a gyors segítséget. Most ugyan a nem vagyok otthoni gépközelben - nyomtató-közelben, de holnap ha hazaérek az lesz az első, hogy kipróbálom.
Ja, és 32-es.
Köszi még1x

(#1918) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Sziasztok!
Elméletileg létezik egy chip resetter program. Készülékem: Epson SX400.
Találtam egyet, elindítottam, beállítottam, hogy milyen készülékem van, de az ég világon semmit sem csinál.
Tudnátok javasolni egy chip resettert?

(#1919) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello
Az miért van, hogy ha nyomtatni akarok valamit két oldalasan például akkor első esetbe csak áttolja a papírt rajta hagyva két kis plecsnit majd ha újra elindítom akkor már kinyomatja de a betűközöket elbarmolja? :W Ha egy oldalasba nyomtatom akkor nincs gond.
Amúgy SX200.

(#1920) Jarod1 válasza Lacpac (#1906) üzenetére


Jarod1
addikt

hát én rendeltem 1 utángyártott szériát ugyanaz a gyártó,a színeseket felismerte de a feketét nem, megnéztem a fekete 6.0v volt

(#1921) lamiki válasza LA_COSTE (#1918) üzenetére


lamiki
senior tag

Itt is vagy vaterán, mert ehhez olyan, hogy chip reseter program nem létezik.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1922) lamiki válasza Jarod1 (#1920) üzenetére


lamiki
senior tag

A színes patronokon milyen verziójú chip volt?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1923) lamiki válasza bicskeyd (#1916) üzenetére


lamiki
senior tag

Úgy tudom igen, legalább is amit az Epsonokhoz használnak

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1924) dzsozefo válasza lamiki (#1923) üzenetére


dzsozefo
aktív tag

Akit esetleg érdekel, fel tudja használni.

[link]

(#1925) Stirlitz válasza dacsama (#1917) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nincs mit, gyere máskor is! :K

(#1926) LA_COSTE válasza lamiki (#1921) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Sejtettem, hogy kacsa az egész.

(#1927) Lacpac válasza Jarod1 (#1920) üzenetére


Lacpac
őstag

Én betettem a V5 színesek mellé a V6 feketét, és gond nélkül nyomtat vele.

(#1928) lamiki válasza Lacpac (#1927) üzenetére


lamiki
senior tag

Az egyiknek sikerül a másiknak nem, csak azt tudnám mi a különbség, valószínű a V6-os chippek között lehet kis különbség, és az egyik gyártó V6-osa kevésbé jól sikerült úgy látszik, mint a másiké, legalábbis erre gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1929) Jarod1 válasza lamiki (#1922) üzenetére


Jarod1
addikt

5 ös verzió volt

(#1930) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

mi a különbség a 210/215 és 410/415ös multifunkciós epsonok között?

(#1931) horrortown


horrortown
csendes tag

sziasztok.
Nekem dx4450-es nyomtatóm van, eddig eredeti patront használtam, és most vettem bele v6.0 chippes patronokat, de nem ismeri fel, vagyis mindre azt írja ki, hogy nem kompatibilis. A gép most 2 éves. Lehet ez a baja, hogy régi? Már az őrületbe kerget, mert 2 garnitúrát vettem bele, és mindegyiknék ezt írja ki... :(( :(( :((

(#1932) horrortown


horrortown
csendes tag

Megoldódott :)
ma is rászántam 2órát, és a végére sikerült, csomószor újra berak, kivesz, szoftverek újratelepítése, stb, aztán végső elkeseredésemben erősebben nyomtam be a patront, és elkezdte a festéket tölteni, majd eredetinek ismeri fel. :)
Ja, és csak a fekete után gyártott a többi szín eredeti, és így is elfogadta. ;] ;]
Szóval egy erőteljesebb fizikai sokk érte a gépbe, és azóta nyomtat szépen :))

(#1933) lamiki válasza izomhod (#1930) üzenetére


lamiki
senior tag

Semmi, a a burkolat színösszeállításán kívül 210/215 és 410/415.
A 210/410 és 215/415 között meg az LCD kijelző.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1934) lamiki


lamiki
senior tag

Hátha valakit érdekel: az Epson T0712-714-es V5.-ös chipes patronokat (tehát a T0711 feketét kivéve) kiárusítják itt
aki ilyet használ és tanácsaink ellenére sem adta még töltésre a fejét, az most vegyen csak 225 Ft/db!!!

Hogy ne csak off legyek: ugyan itt írják, hogy a 6. generációs patronok nem minden esetben működnek egyidejűleg az 5. generációs fekete és színes patronokkal !
Amit már jó pár valaki megtapasztalt, ezért akinek nem ismeri fel keverve a patronokat, az cserélje mind a 4-et V6.0-ásra, vagy csak V5-ösöket használjon, amíg ki nem hoznak egy javított chip verziót.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1935) r.laci38 válasza davidc (#821) üzenetére


r.laci38
tag

Ne tedd!
Nem tudom, hogy megoldódott-e a problemád, de nekem ez segített:

http://www.pcworld.hu/forum/lofiversion/index.php/t3786.html

:K

(#1936) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok nekem egy dx 5000 van. létezik hozzá ssc service utility mert ami van az nem jó.

(#1937) lamiki válasza vadasz70 (#1936) üzenetére


lamiki
senior tag

Az SSC az biztos nem támogatja, neten nézz szét, nem lesz egyszerű.
Mit szeretnél vele csinálni? A használt hulladék tinta gyűjtőjét nullázni?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1938) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Ma voltam bent egy tintapatronosnál és nagyon meglepett, hogy valaki milyen szenvedéllyel érdeklődik e szakma rejtelmei iránt....jó, hogy vannak ilyen emberek is! Sokat segített... :)

(#1939) Tötyi


Tötyi
csendes tag

Nemrég vettem egy SX105-ös multifunkciós nyomtatót. Semmi probléma nem volt vele, most viszont egyszerűen nem hajlandó nyomtatni. Berakta a nyomtatási sorba a cuccokat, és nem történt semmi, aztán egyszer csak kidobta az üzit, hogy nem ismeri fel a nyomtatópatronokat. Pedig azok vannak még benne, amiket adtak hozzá, ráadásul amikor utoljára megnéztem, még legalább félig volt mindegyik. Egyszerűen nem tudom életre kelteni. Valakinek ötlete?

(#1940) Tötyi válasza Tötyi (#1939) üzenetére


Tötyi
csendes tag

Hát, ez egyre érdekesebb... A nyomtatón most már világít a patron ledje, h gebasz van, a Status Monitor főablakán írja, hogy nem ismerhetőek fel a patronok, és piros x jellel át is húzza őket, viszont ha rákattintok az ikonok melletti "Információ" gombra, akkor abban mindegyiknek kiírja a típusát, a gyártási idejét, és azt is, hogy eredeti Epson a cucc. Nyomtatni viszont továbbra sem hajlandó...

(#1941) vadasz70 válasza lamiki (#1937) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Igen a tinta patront szeretném nullázni, van nekem egy kézi resetterem csak ezt is ki szeretném kipróbálni. Végül is a kézivel működik, És még azt szeretném kérdezni hogy melyik utántölthető tinta patront érdemes venni, amelyiknek a kamra elrendezése a legjobban tölthető és hol érdemes megfúrni?

(#1942) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, a problémám Epson DX 4400 Multifunkcios készülék Hibás egyik szint nem ismeri fel :R /nem is látja a patront/ lehet hogy beszáradt? vagy valami más baja lehet, aki már találkozott ilyen hibával kérem segítsen köszönöm

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#1944) ono88


ono88
csendes tag

Hello!

Tudnádtok segíteni? A következő lenne a probléma. Van egy SX405 multi nyomtatóm. Eredeti patronokkal teljesen tökéletesen megy, de ha utángyárotat veszek akkor a fekete nyomtatandó területeket csikosan vagy hiányosan nyomtatja. Elvileg 6.0 chippes utánygártot tintákról van szó. Az utánygártot 6.0 chipekes partonokat és az eredeti epson patronokat lehet keverni?

(#1945) bicskeyd válasza vadasz70 (#1941) üzenetére


bicskeyd
csendes tag

Szia! Én [innen] rendeltem és egyből felismerte. És furkálni sem kell. De olvass vissza 1kicsit a hozzászólásaimhoz és vannak képek rolla.

(#1946) Stirlitz válasza ono88 (#1944) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Lehet, de nem szerencsés. Van, hogy nincs vele probléma, van hogy azonnal tiltja a patronokat a nyomtató.

(#1947) lamiki válasza ono88 (#1944) üzenetére


lamiki
senior tag

Nyomtass egy fúvóka ellenőrző mintázatot, és ha kihagyások vannak benne, akkor csinálj 1-2 szoftveres fejtisztítást.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1948) lamiki válasza vadasz70 (#1941) üzenetére


lamiki
senior tag

Az SSC-vel nem tudod resetelni a patronokat!!!
Az nem arra való, arra csak a kézi chip resetered alkalmas. Ha azzal akarnád resetelni, akkor építeni kell hozzá egy áramkört amit a program a soros porton vezérel, nem hinném, hogy megérné vele kinlódni.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1949) lamiki válasza f.szabo (#1942) üzenetére


lamiki
senior tag

Ezt próbáld meg, vagy olvasd el az 1931-1932*es hozzászólást, csak 10-et kellett volna vissza olvasni a hasonló problémáért :) .

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1950) lamiki válasza vadasz70 (#1941) üzenetére


lamiki
senior tag

Patron töltése
A gyárit, és 1-2 a gyárihoz hasonló kialakítású patront kivéve nem kell semelyik patront furkálni, csak belenyomni a tintát egy feltöltő lyukon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.