Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) atala válasza Rolibvb (#4999) üzenetére


atala
Topikgazda

Milyen típusú tintát vettél? Pigmenteset, vagy dye tintát? De még ha pigmenteset is vettél, akkor sem biztos, hogy keveredni fog a gyári durabrite tintával. Lehet, hogy kicsapják egymást. Utángyártott pigmentes tintát csak úgy szabad használni, ha teljesen új tiszta tölthető patronba teszed, és a fejből is amennyire csak tudod, ki kell szedni a maradék tintát. Pl egy zsepit alátenni.

(#5002) atala válasza Pizzu (#5000) üzenetére


atala
Topikgazda

Azért ez ebben a formában nem igaz. Simán oldódik a vízben a durabrite tinta is, csak ha már papírra kerül, akkor ott már vízálló. Tehát, ha megszárad, akkor már tényleg nem oldja a víz.
Viszont ahogy írtam, elképzelhető, hogy nem keveredett el a két tinta.

(#5003) matteska


matteska
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.
Nagy várakozással üzemeltem be egy CSS rendszerrel felszerelt nyomtatót.
/Canon IP2700/
Mindössze kb 20 ml tinta fogyott a hozzátartozó tartályból (3 hete használom), amikor 15-20
sor kinyomtatása után a nyomat halványodik majd a papír alján már üres , s a következő oldal is üresen jön
ki.
A nyomtató karbantartás programját lefuttatva /tisztítás, fúvókaellenőrzés / minden stimmel , megfelelőnek látszik, azonban a leírt jelenség továbbra is megvan , illetve azt venni még észre, hogy bizonyos idő, 1-2 perc
elteltével nagyobb mennyiséget, 1-2 oldalt már képes egyhuzamban kinyomtatni. Egyhuzamban relatíve több oldalt képes akkor is nyomtatni ha lassabban végzem a nyomtatást "csendes üzemmód" -ban.

Csak spekulálni tudok, hogy sűrűbb lehet a tinta /?/, és így lassabban ülepszik a nyomtatófejhez ?
Lehet, hogy ez butaság, de ahonnan vásároltam azt a tanácsot kaptam, hogy a szintén berendelt 10 ml tisztító-folyadékot öntsem be a tartályba, aztán vagy 40-50 oldal kinyomtatása után megszűnhet ez hiba.
Egyelőre ezt nem tenném hogy a mellékelt tisztítószert higítónak használjam.
Olvasgattam a neten, de a tisztítófolyadék ilyetén felhasználását sehol nem látom.
Még annyit, hogy a capilláris cső nem levegös, feltehetőleg a tinta folyamatosan megy a hajszálcsőben a patronba. /vacak a tinta ? /

Van esetleg valakinek ötlete, javaslata, hogy mit tegyek ?

(#5004) matteska


matteska
csendes tag

pardon CISS rendszerű..

(#5005) Nagya21 válasza matteska (#5004) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Eccerü kérdés: a tartály kap levegőt rendesen??, nincs a szellöztető leszűkülve??
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5006) Rolibvb válasza atala (#5001) üzenetére


Rolibvb
csendes tag

szia! epsonhoz való tinta,h milyen már nem emlékszem nem volt időm foglalkozni vele azóta! A fejtisztítás a nyomtató progijával volt

(#5007) atala válasza matteska (#5003) üzenetére


atala
Topikgazda

Vagy nem kap elég levegőt, vagy alacsonyan vannak a tartályok.
Ha nem oldódik meg a probléma, vidd vissza oda ahol vetted. Gondolom vállaltak rá garanciát!?
Ne öntsél semmit a tartályba, ne hígítsd fel!

[ Szerkesztve ]

(#5008) Pizzu válasza atala (#5002) üzenetére


Pizzu
aktív tag

köszönöm a pontosítást!
így értettem volna én is csak nem voltam elég pontos
:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#5009) bladesks007 válasza Jarod1 (#4967) üzenetére


bladesks007
tag

Köszi, lehet, kipróbálom!

Ismét segítséget szeretnék kérni (bárkitől): ma vettem utángyártott pakkot (T01715) a DX8450-hez, kicseréltem mind a négy patront, viszont "nyomtatás" után kiadja hófehéren a papírt, miközben a PC - helyesen - telinek látja az összeset.

Sajnos a fejtisztítás sem segített, a helyzet változatlan. :((
Kísérletezgettem a betűk színét átállítva (mivel pusztán szöveget szeretnék nyomtatni):
- piros szín helyett valamiféle homokszínnel,
- lila, világoslila, sötétkék szín helyett egyúttal világoskék színnel, de legalább nyomtat...,
- azonban a fekete színű betűk esetén (és "Black Only" opciónál is) csak egy üres papír a végeredmény. :(

Mi lehet a gond? Beszáradhatott valamelyik fej (ha tippelnem kellene, talán a fekete)? Miként tudnám ezt a helyzetet orvosolni? (Gondolom, ha mindent sötétkékre állítok, ami a végén világoskék színben kápráztat, nem jelent megoldást, mivel így az egyik/több patron aránytalanul hamarabb fogy ki.)

Előre is köszönöm segítő válaszaitokat!

[ Szerkesztve ]

(#5010) Rolibvb válasza atala (#5001) üzenetére


Rolibvb
csendes tag

szia! epsonhoz való tinta,h milyen már nem emlékszem nem volt időm foglalkozni vele azóta! A fejtisztítás a nyomtató progijával volt

(#5011) zolee1967


zolee1967
tag

Sziasztok,

ma vettem észre hogy az Epson DX8400 nyomtatom fekete színe elmosódott. Eddig G&G tintát használtam, de most valamiért hagytam rábeszélni magam egy PROCOLOR nevű szintén után-gyártottra.
A waste ink szivacsot papir törlővel leitattam amennyire le tudtam, de továbbra is úgy néz ki a nyomtatás, mintha a fej elkenné a festéket.
Hogyan tudnám a problémát megoldani?

Zoli

(#5012) TheBoss21


TheBoss21
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Epson Stylus SX125 típusú nyomtatom. A következő vele a problémám:
Konkrétan az összes lámpája villog, nem érzékel se patront se lapot.
Scannelésnél pedig a következőt írja ki:"Nincs kommunikáció a lapolvasóval. Ellenőrizze, hogy a lapolvasó be van-e kapcsolva, megfelelően van-e beállítva, és megfelelően van-e csatlakoztatva. Ha SCSI-csatlakozást használ, indítsa újra a számítógépét"

Találkozott már valaki hasonlóval?

(#5013) schumi


schumi
aktív tag

hali

van egy 4450es nyomtatóm, 1 éve nem használtam, vettem hozzá nyomtatófej tisztító folyadékot, az és a sok fejtisztítás segített, a kék szín kivételével sikerült mindent működésre bírni.

Esetleg van tipp hogy az egyáltalán nem nyomtató kék szint hogyan tudnám működésre bírni ? (ezzel a folyadékkal próbálkoztam, meg körömlakklemosóval, alulra a nyomtatófej alá tettem egy nedvszívó papírt, és ezt is beáztattam a löttyel)

Ablakmosót még érdemes megpróbálni ? vagy tiszta alkohol ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5014) MaxxDamage válasza TheBoss21 (#5012) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Próbálj meg egy full reset -et a nyomin (bekapcsolós reset !) majd ha ez nem sikerül akkor másik patront rakj bele (ami még nem volt abba a gépbe) ha ezek nem segítenek akkor vagy panel , vagy scanner cis (szokott lenni) , már rég csináltam Epson nyomtatókat (Servicebe dolgoztam - RMA) , utoljára HP RMA-n voltam pár évet így a 2-t lehet kicsit keverem, mert a 2 gyártó más és más technology-t alkalmaz !

am. egy próbát megér ! ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5015) MaxxDamage válasza schumi (#5013) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos Epson és HP közt az a különbség, hogy Epson-nál nem a patron tartalmazza a nyomtatófejet (mint HP) így minden patron cserénél nem kerül a fej cserére (mint HP esetén) + az Epson nyomtatók szívattyúja nem a legjobb, mert egy idő után a fej és szívattyú is beszáradhat (csatornák / szivattyó szívó / kivezető kábel) ! (tísztítása nem egyszerű , sokszor cserét igényel - fej és szívattyú is együttesen!) , bekéne lépni a service menüjébe és teljes clean-t csinálni ! (az a legalaposabb!)
amennyiben ez sem oldja meg a problémát akkor sajnos csere vagy szétszedés és manual alkoholos clean szűkséges ! (vagy alkoholos kendővel, vagy lehet venni 100% clean alkoholt és azzal megtisztítani)

A kód te esetedben nem jó, mivel nem kijelzős a készülék (gondolom gari nincs rajt) :)
vagy vegyél egy new készüléket, vagy service ! :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5016) schumi válasza MaxxDamage (#5015) üzenetére


schumi
aktív tag

szia,
köszi,
én is már csak az alkoholban bízom ... aztán kipróbálom a nyomtatón is xD :DD , de viccet félretéve, alkohol nem károsíthatja, valahol mintha ilyet olvastam volna, hogy ajánlatosabb az ablaktiszító ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5017) MaxxDamage válasza schumi (#5016) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

RMA servicebe azt használtuk legvégső esetben , volt külön tisztító folyadék is (ilyen olajos szer... neve: citrosol) meg volt alkoholos kendő is külön ! - alkohol azért jó, mert felvitel után 100% elpárolog ! (tehát nem kell sajnálni)

Citrosol is jólenne ha betudnád szerezni :K
(asszem nem egyszerű)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5018) schumi válasza MaxxDamage (#5017) üzenetére


schumi
aktív tag

Na jól van akkor megpróbálom az alkoholt (gondolom nem lehet tiszta alhokolt bevásárló központokban kapni csak, gyógyszertárakban :/).

Még egy kérdésem lenne, sok videoban mutatják hogy közvetlen a festék beszivóba vagy mibe (ahol a patronnal találkozik a fej, vagy hogy mondjam..), fecskendővel nyomják be a tisztítószert vagy alkoholt, na most én is próbáltam ezt, de nem tudtam olyan erőt kifejteni hogy belenyomjam, próbáljam ugyanezt meg az alkohollal is, vagy ezt inkább hanyagoljam, mert tönkreteheti a fejet ?

köszi :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5019) MaxxDamage válasza schumi (#5018) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Külön gyártótól vettem 100% tisztító alkoholt (már meg nem mondom hol , de weben keresztűl rendeltem még)

A fej / koság (ahova a patron megy) van egy műanyag takaró-lemez amit kipattintva hozzáférhető a fejt tartó csavar és a fej (1 vagy 2db szalagkábel csatlakozást lehúzva) kivehető és rendesen megtisztítható (ehez a gép szétbontása szűkséges) :U :B

a fecskendős megoldást is megpróbálhatod !
(vagy bejön, vagy nem) :((

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5020) Thrawnad válasza schumi (#5018) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Ne nyomd át erővel a cuccot!
A patronba tegyél lötyit, és csak azt a színt nyomtasd, mondjuk egy nagy kék négyzetet.
Előbb utóbb ( inkább utóbb ha 1 évig nem ment) kitisztul.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5021) schumi válasza Thrawnad (#5020) üzenetére


schumi
aktív tag

köszi,
akkor ezt a beletöltőst próbálom majd ki, de akkor lehet érdemes a fejtisztítóval is próbálkozni (mert ide még nem próbáltam tölteni) vagy a tiszta szesz mindenképpen erősebb/jobb ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5022) Thrawnad válasza schumi (#5021) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Kezd a fejtisztítóval, majd ha nem megy alkohol

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#5023) schumi válasza Thrawnad (#5022) üzenetére


schumi
aktív tag

köszi !

most találtam otthon alkoholos clint is, arra ráparkoltattam néhány órára, aztán jön minden szépen sorba ahogy írtad :) :R

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5024) schumi válasza schumi (#5023) üzenetére


schumi
aktív tag

nem igazán sikerül a kék felélesztése :/ (próbáltam clin-t és fejtisztítót is (patronba töltve, és ezekkel átitatott papíron parkolva is a fejet).

mikor kéket nyomtatok, akkor egy rozsaszin szint nyomtat ki (ez esetleg attól lehet hogy ezt keverné még a kék mellé -?-, csak ugye most hogy nem tud kéket nyomtatni, csak a rozsaszín jelenik meg -?- )

Még az alkoholt próbálom majd meg... utsó lehetőségként

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5025) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
SX230-hoz használ valaki önreszetelős újratölthető patront? Ha igen, akkor adna tippet, hogy honnan, milyet vegyek? Vettem elvileg hozzá való CISS-t, de az nem jött be, abszolút semmit nem csinált vele a nyomtató, fel sem ismert egy színt sem.

(#5026) Pizzu válasza v.attis (#5025) üzenetére


Pizzu
aktív tag

[link]

nekem is ajánlották ezt használom
ezzel ha van valami tudunk segíteni
ém is elakadtam 1* 2*
segítettek :)

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#5027) v.attis válasza Pizzu (#5026) üzenetére


v.attis
őstag

Ugyanilyet rendeltem, illetve kinézetre az utolsó pöcökig megfelel ennek, csak önreszetelős chippel. 6 hó gari van rá, ki tudom próbálni, remélem jó lesz.
Még nem beszéltük meg, hogy üres, vagy töltött verziót kapom-e; elméletileg ha üreset kapok, azt is fel kell ismernie a gépnek és telinek kell mutatnia. Ugye?
Legalább ha mégsem jön be, nem lesz sem a patron festékes és a festék sem 'pazarlódik' el.

(#5028) Pizzu válasza v.attis (#5027) üzenetére


Pizzu
aktív tag

üresen nehogy belerakjad és elindítsad
legalább ioncserélt vizet rakj bele

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#5029) schumi


schumi
aktív tag

Na csak sikerult felelesztenem a keket vegre ! 1-1,5 eves nyomtato allas utan, a kek is kezd mukodni; mindent probaltam mar, a nyero kombo : ioncserelt viz kb 50%, tiszta alkohol kb 35-40%, clin alkoholos ablaktisztito, kb 10-15% os keverek.

Fecskendobe felszivva, a festek beszivo resznel atnyomva-visszaszivatva a folyadek elkezdte oldani a baromi kemenyre beszaradt tintat (mar mindent probaltam semmi nem hasznalt-az erdekes az hogy ezen szerek valahogy kulon kulon nem akartak mukodni, de egyutt osszemixelve jonak bizonyultak)...

Beszaradt epson fejekhez mindenkeppen ajanlom ezt a kombot ! :C

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5030) MaxxDamage válasza schumi (#5029) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek ! ;)
Gondoltam, hogy nem lesz egyszerű életre kelteni ! :)
Használd míg jó ! :DDD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5031) schumi válasza MaxxDamage (#5030) üzenetére


schumi
aktív tag

Koszi, es mindenki masnak is aki probalt segiteni :R

Mas : ti milyen color management beallitassal nyomtattok ?

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5032) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ha lenne nálatok egy Epson Stylus cx3200-as nyomtató, ami rendesen működik csak be van száradva akkor mit csinálnátok vele? Úgy, hogy ne csináljatok benne nagyobb kárt mint ami most is van.

Ha házilag nem megoldható akkor hová küldhetném ahol olcsón javítják vagy akár itt ph-en egy megbízható szerelőnek.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5033) schumi válasza Predator2 (#5032) üzenetére


schumi
aktív tag

Olvass feljebb 3 hozzaszolassal :P (@5029)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5034) Predator2 válasza schumi (#5033) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Beszerzés alatt állnak a "vegyszerek"

Leírnád a folyamatot lépésről lépésre, hogyan csináltad?
Biztos nem teszek nagyobb kárt a nyomtatóban?

Szét kell szerelni a nyomtatót? Vagy ha mégis benne kel csinálni akkor más alkatrészekben nem okoz kárt?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5035) schumi válasza Predator2 (#5034) üzenetére


schumi
aktív tag

Hali

Gyakorlatilag itt egy jóVideo , annyi a különbség ugye, hogy én nem a nyomtatófej tisztító löttyöt használtam (ill. azt is használtam de az teljesen hatástalan volt nekem), hanem az alkohol+ioncserél víz+clin ablakmosó (ez utóbbi szerintem elhagyható, alkohol+ion víz a lényeg) kombót.

1. Windowsban - epson software- nyomtatópatron csere (ez középre húzza mint ahogy a videon is látod a fejet)
2. középen van a fej, tápkábel kihúz
3. fejet odébb tol, alulra kéztörlő papírt teszel, hogy a folyadékot az szívja fel
4. az oldatunkat fecskendőbe felszív (kb én 1-2 ml-t használtam szinenként), majd ahogy látod a videon is a patron beszívó részéhez "csatlakoztatod", aztán szép lassan kezded átnyomni a folyadékot, majd félútón kis visszaszivatás, átnyomás
5. szinenként újra csinál a művelet (arra vigyázz hogy 1-1 szin fecskendőzés között, mosd ki a fecskendőt, ne vigyél át szint egyikből a másikba )
6. felitatod a kifolyt tintát alaposan (esetleg még cseréled menetközben a nedvszívó papírt, mert elég sok folyadékkot átnyounk oda)
7.patronok vissza (esetleg érdemes várni a nyomtatás előtt még néhány órát, hogy a fejben maradt szer, mégjobban kifejtse a hatását) - ezután azért 1-2 softwares fejtisztítás fog kelleni, mire nyomtatni fog, ill 1-2 képet nyomtass ki, hogy a maradék oldat is kijöjjön majd a fejből, és ezekután jó esetben működnie kell rendesen

Kárt SZERINTEM akkor tudsz okozni ha fullos alkohollal mosod át, hígítás nélkül, esetleg az kimarhatja a műanyagot (nem vagyok szakértő, az oldalakról összeszedett tudást, tanácsokat, és saját tapasztalataim írtam csak le, felelőséget nyilván nem vállalok semmiért, de nálam nagyon jó eredménnyel zárt a fent leírt módszer, a több mint 1 éve beszáradt festéket semmi más még csak meg sem indította)

üdv.
Schumi

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5036) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Van egy Stylus S22 nyomtatóm. Az a problémám, hogy ha bármit ki akarok nyomtatni, azt kéken nyomtatja ki. Néztem a beállításokat, de nem tudok rájönni mi lehet a gond. Utángyártott patronokkal használom. Másnak is volt már ilyen problémája? Mi lehet a gond?

(#5037) Predator2 válasza schumi (#5035) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm megpróbálom.

Hány milliliteres fecskendőt vettél hozzá? Hány milliliter oldatot csináljak és egy fúvókába kb mennyit kell belenyomni?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5038) schumi válasza Predator2 (#5037) üzenetére


schumi
aktív tag

ez jó kérdés sztem nekem 10 ml-es a fecskendő - nekem volt régről festék utántöltéshez, de amúgy gyógyszertárban is lehet kapni szerintem-

Én olyan 1-3 ml-el öblítettem át ahogy írtam fúvókánként. Persze ha kész vagy a tisztítással, és még nem az igazi, akkor lehet előlről kezdeni és mégegyszer újra csinálni.
De arra készülj hogy ha kifújattad a fúvokákat, utánna kell párat nyomtatni hogy visszajöjjenek a szinek, mert még a folyadék amit belenyomtál az fog először távozni.

ja és szerintem mindenképpen használj gumikesztyűt, ne úgy mint a csávó a videon :)

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5039) flash- válasza klac (#2990) üzenetére


flash-
veterán

melyik az a resetelő program?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5040) flash-


flash-
veterán

ment a nyomtató (dx4400) eddig úgy hogy a szinesek eredeti epsonok voltak,a fekete pedig procolor.
de most nem hajlandó,világít a piros lámpa...

kérlek adjatok ötletet mit tegyek

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5041) Nagya21 válasza flash- (#5040) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Vagy minden gyári szin, vagy minden UGY szin, ne keverd, mert keverc lesz tüle a nyomi.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#5042) v.attis


v.attis
őstag

Megjöttek a tölthető patronjaim. Fel is ismerte a nyomtató, működik szépen. A leírásban pont ez a típus nem szerepel, így nem teljesen tiszta a levegőző nyílás dolog. Ugye az a levegőztető ami a csipp-hez képest pont a másik végén van és ilyen kamrás, labirintus szerű rész fölött helyezkedik el. Jól csináltam, hogy abból vettem ki a dugót?

[ Szerkesztve ]

(#5043) Predator2 válasza schumi (#5038) üzenetére


Predator2
addikt

Ismerősömet elküldtem a gyógyszertárba alkoholért. A legerősebb amit adtak neki az 70% hígított alkohol. Ez is jó vagy csak a 100%-os?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5044) schumi válasza Predator2 (#5043) üzenetére


schumi
aktív tag

Az is jó, akkor nyugodtan csinálhatsz erősebb oldatot - tehát mehet bele több alkohol mint ahogy írtam

# v.attis : szerintem pont rossz pöcköt vettél ki, nekem is hasonló van, és ott a szines dugokat kell kiszedni

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#5045) atala válasza v.attis (#5042) üzenetére


atala
Topikgazda

Jó lenne látni oldalról is a patront. Érdekes, mert általában a színtelen kis dugót kell kiszedni, de most oda éppen az van írva, hogy ne távolítsa el. Fényképezd le oldalról, és akkor már többet tudunk.

(#5046) v.attis válasza atala (#5045) üzenetére


v.attis
őstag

Mint látható, a bal részen van a színes dugó. Az egy nagy kamrába nyílik, szerintem az a töltőnyílás. Ott van a chip is, azon a végén. A másik végén a színtelen dugó volt, ott van a több rekeszre osztott rész melyek kis réseken keresztül össze vannak nyitva. Szerintem a nagy kamrába nyíló dugót nem jó ötlet kivenni.
Mellesleg a színes dugó süllyesztve van, a másik (amit kiszedtem) az meg nincs. Egy hajszál választja el a dugót a nyomtató háztól amikor bemegy alá. Semmi logika nincs benne, hogy ami útban van, azt hagyjam benne.

[ Szerkesztve ]

(#5047) atala válasza v.attis (#5046) üzenetére


atala
Topikgazda

Én úgy nézem, hogy jó ez így, de talán másnak lesz biztosabb ötlete.
Nem volt hozzá leírás? Még angol sem? Itthon vetted? Mert akkor kérdezd meg ahonnan vetted.

(#5048) Predator2


Predator2
addikt

Epson stylus cx3200-as nyomtatóhoz (t040 fekete és t041 színes-hez) is lehet ilyen után tölthető patronokat kapni? Vagy csak utángyártott patron van olyan nincs amit tölteni is lehetne házilag?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5049) v.attis válasza atala (#5047) üzenetére


v.attis
őstag

Univerzális leírás volt amihez volt 4 fotó is, de pont nem ezekről a patronokról. Amik a fotón vannak, azok meg teljesen vegyesek: van amelyiknek a színes dugó a levegőztetője, van amelyiknek a színtelen, van amelyik le van ragasztva. Megkérdeztem, de még nem válaszolt.

(#5050) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Az mitől lehet, hogy csak a cián színnél rossz a nyomat? Már vagy 3x csináltam "tisztítást" a programmal de nem akar megjavulni teljesen. SX200 amúgy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.