Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Stirlitz válasza Stardust (#1500) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Na ugye, egy újabb elégedett sorstárs ;)

(#1502) Kuter válasza Stirlitz (#1501) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Hozzám került egy sx405 vadiuj.Elsö probaként beleraktam az utángyártot patronokat,szarul nyomtatott,patron ki ,eredeti be tökéletes volt,na mongom akkor mehet bele az után gyártott ,már megint szar ,ez a patron ki bele egy sx 105 be tökéletes ,gondoltam itt valam nem stimmel,eredeti patronbol tinta kisziv üres utángyártotba betölt ,jé tökéletes lett egyböl a nyomat,az egyik patron ki helyette betesz egy utángyártott feketét és már szar is let megint a nyomta kiszörösödött betük elusztatott kép,vissza raktam az utángyártott fekete,de eredeti tintát tartalmazo patront és láss csodát a nyomtatott kép,szöveg megint tökéletes.Gondolat ,szerintem már a fejben is van valami érzékelő ami a tinta minöségét figyeli mert amint csak egy patront ami utángyártott tintával volt feltöltve cseréltem elszarta a a nyomtatott szöveget,képet.Epson ujabb variácioja a védelemre szerintem.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1503) Krisz79


Krisz79
őstag

Ha valakinek van elfekvőben Epson Dx 3850-donornak érdekelne!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1504) lamiki válasza Kuter (#1502) üzenetére


lamiki
senior tag

Tudsz venni pigmentes tintát is utántöltőbe, ezzel kb. ugyanazt a minőséget kapod mint a gyárival, a vízbázisú tintát jobban beissza a sima másoló papír azért szőrösebb és mattabb.
A fényes fotópapírnál már kb ugyan olyan szépek a színek a pigmentessel, és a vízbázisúval is.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1505) mr_ricsi válasza Kuter (#1502) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Epson ujabb variácioja a védelemre szerintem."

Szerintem meg az elméleted hibás teljesen. A fejben marad kb. 0.5ml tinta. Ha a patron 5ml-jével 160 oldal nyomtatható, akkor a fejben maradottal 16 oldalt kellene nyomtatni, hogy kicserélődjön. Nálad viszont patroncsere után azonnal jelentkezik a változás.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1506) Auratech


Auratech
őstag

Sziasztok! FX1170-es nyomtatóm van.
A nyomtató hibátlan. Párhuzamos porton van. A hiba:
Nem nyomtat a gépről és kb 30-40 másodpercenként kiírja (nyomtatja):

1/412345x@plj enter language=acl

Mi a repedt répa lehet vele? Kábelt cseréltem. Az jó. De a hiba fennáll.

Köszönöm bárkinek is..! Gondolom a porttal lehet valami, de konkrét ötletem még nincs.

Auratech Field Recording

(#1507) Auratech


Auratech
őstag

No! Közben megoldottam. A biosban deff.-ra állítottam a II portot, aztán frissítettem a drivert.
Restart után megjavulódott. :D

Auratech Field Recording

(#1508) Kuter válasza mr_ricsi (#1505) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi.Na nem hinném hogy az,proba ismét tűzetesebben,amint nem eredeti tintás patron megy az sx405be kapásból nem használja a fekete patront fekete nyomtatásra,a színeből keveri ki és túl adagolja a tintát,(pigmentel is).ha nem látom nem hiszem el de feltöltök egy scannelt képet hogy lássátok hogy milyen szar az egyik sor jó a másik meg túladagolt,túlfolyt.ja és ahova a fej beparkol ott van egy fém keretes kereszt ,igen a szivacson,ilyet még nem láttam egyiknél sem.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1509) Kuter válasza Kuter (#1508) üzenetére


Kuter
senior tag

Képek

eredeti patron
http://kepfeltoltes.hu/view/091119/img009_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

utángyártott pigment
http://kepfeltoltes.hu/091119/img008_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

és itt lehet látni hogy a feketét is a színesből probálja kikeverni
http://kepfeltoltes.hu/091119/img010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1510) lamiki válasza Kuter (#1509) üzenetére


lamiki
senior tag

Az utolsó képet milyen programból nyomtattad? Úgy néz ki ott nem dolgozik a fúvókáknak a nagy része

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1511) Kuter válasza lamiki (#1510) üzenetére


Kuter
senior tag

Hi. Word.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1512) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Szaiasztok!problema megoldva!Van neken egy epson r285 nyomtatom es a belso szamlaloja leallitotta az egesz nyomtatot hogy vigyem szervizbe.Na mar most felulirtam a szoftjat a nyomtatonak es lett belole r290 mint ahogy valaki elotem ugyanigy jart el.A nyomtatot igy nem lehet hasznalni semmire mivel masfajta patront ker.Szerencsere nekem onresetelo patronjaim vannak amik egy szintig universalisak.Betettem a patronokat es lass csodat t0834-esseknek latja oket a nyomtato.igy ssc nelkul is le lehet nullazni a nyomtatot csak ezek a patronok nagyon sokba kerulnek annak akik keveset nyomtatnak de higgyetek el kb 10xresen visszahoztak eddig az arukat es most jon csak a folytatas ;] kivancsi vagyok a mechanika menyit bir majd ki :D

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#1513) Stirlitz válasza szuk_jozsef (#1512) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szuper, örülök, hogy sikerült megoldást találni!

(#1514) lamiki válasza szuk_jozsef (#1512) üzenetére


lamiki
senior tag

Amúgy egy ideje foglalkoztat már a gondolat, de nem túl sok nyomtatón tudtam még kipróbálni, a különböző számú patronokon lévő chipek vajon egyformák e?
Nem azok amelyikből kijön egy újabb verzió a chipből, hanem ami különböző számú patronokon van, mert szerintem a nyomtató csak a szoftverből tudja a patron számát. Legalább is a régebbieknél még így volt, és ha másik chipet teszek rá, azt is elfogadja. Pl Epson C60-asé T028 és T029, de folyt belőle a tinta, ezért kerestem bele itthon egy hasonló alakú patront a T040 és T041 méretileg egyezik, megtöltöttem, kinulláztam és azóta is szépen működik benne.
Bár a régebbi patronoknál sokáig nem jelölték a chip verziót, ezért gondolom, hogy a régebbi chipek csereszabatosak egymással.
Van ezzel kapcsolatban valakinek még valami tapasztalata?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1515) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Ha valahol belebotlana valaki Epson Dx 3850-be ,azt megköszönném.
Donornak jól jönne.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1516) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Ma egy igen érdekes dolgot állított egy ismerősöm, aki festékpatronok töltésével és nyomtatók javításával foglalkozik. Állítása szerint, töltött egy fekete patront, ami t711-es volt, és egy DX4450 hez tartozott. Nem resetelte, csak töltötte. Természetesen, amikor behelyezte, továbbra is üresnek látta a patront. A nyomtató bal oldalán lévő szimbolumok meletti ledek közül, amelyik a papír és tinta kifogyáskor villágit sárgán, ugye jelzett. Na az itt lévő gombot 25mp-ig nyomva tartva, a nyomtató azt mondta a patronra, most már teljesen töltött, és nekiállt rendesen nyomtatni. Tehát a patront elmondása szerint resetelte! Halott már valaki ilyesmiröl? Én nem akarom elhinni neki, arra gyanakszom, hogy legjobb esetben is, csak a színesekből keveri ki most a feketét. Van valaki aki kitudja probálni ezt? Nekem nincsen csak dx3850em, és űres patronom sincs per pill.

[ Szerkesztve ]

(#1517) lamiki válasza Stirlitz (#1516) üzenetére


lamiki
senior tag

Ilyenről még nem hallottam, egyedül olyannal találkoztam még, hogy az Epson Stylus Photo 870 és 915-ön nyomtatókhoz tartozó T007 és T008-as patronokat nem tudtam nullázni a chip nullázómmal, ezekem kívűl eddig még mindent nullázott.
Ezeket a chipeket egyedül az SSC Service Utility programmal tudtam kinullázni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1518) lamiki válasza lamiki (#1517) üzenetére


lamiki
senior tag

Jut eszembe a tesómék nyomtatója vagy Dx4050, vagy DX4450-es, most per pill. nem ugrik be és lassan ki fogy, legfeljebb tisztítok 2-3at és lefogy akkor üresre, és meg tudom nézni azon is.
Amúgy nem esetleg autoresetes chipes patron volt benne? Az Itmediánál is lehet ilyet kapni.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1519) klac válasza Stirlitz (#1516) üzenetére


klac
aktív tag

Hello.
Nekem is DX4450 es EPSON - om van, a led ek pirosan világítanak, nem sárgán.
De egy érdekes dologgal én is találkoztam. Megtelt a hulladéktinta gyüjtő és letiltotta a nyomtatást. Többször szétszedtem, kitisztítottam, nem ért semmit. Próbálkoztam különböző gombnyomásokkal, és lásd csoda történt, működik a nyomtatóm. Nem tudom hogy sikerült, de feketét és pirosat nyomtat egyenlőre. Kiürült eredetri patronokkal kisérleteztem. Mikor beindult akkor cseréltem utántöltött patronokra. Hát, végülis nagyon jó márka ez az EPSON. Én újból EPSON rajongó vagyok.
Üdv.

(#1520) Stirlitz válasza lamiki (#1518) üzenetére


Stirlitz
senior tag

nem. allitotta, hogy mezei utangyartott. gyanakodtam erre en is rogton. nem tudom mi tortent, de erdekes. letezik, hogy ugy viselkedne ilyenkor, mint egyes canonok, amiben ki lehet kapcsolni a tintaszint figyelest? es miert nincs errol a netten egy sor sem?

(#1521) lamiki válasza klac (#1519) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen ezeknél a multifunkciósoknál elvileg resetelni lehet a hulladék tinta gyűjtő számlálóját különféle gombnyomás kombinációkkal.
Próbálj 1-1 ml zöld bogároldós nyári ablakmosót lassan belenyomni azokba a csonkokba amelyik nem nyomtat egy fegykendővel. Persze előtte hajtogass össze fél ív papírtőrtőt, és tedd a fej alatti árokba, a fej alá, hogy feligya. (A fejet úgy tudod kézzel mozgatni, hogy bekapcsolod a nyomtatót, ha kimozdult pár cm-t a fej, gyorsan kihúzod a tápkábelt, és utána kézzel mozgatható)
Gondolom nincs még nagyon beszáradva, és 1-2 ml ablakmosó megoldja a beszáradt tintát.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1522) lamiki válasza Stirlitz (#1520) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha a netről szeded le a nyomtató meghajtó programot, akkor külön kell telepíteni az Epson status monitort, és ha nem telepíted akkor nincs tintaszint figyelés bár így még nem próbáltam, gondolom azért ilyenkor is jelzi ha kifogyott a patron.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1523) Stardust


Stardust
csendes tag

Hi, felraktam SX200-hoz a legújabb [link] drivert eredmény letiltotta az utángyártott patronjaimat :O :W
valakinek ötlet? reseterem nincs mert baxák hozni!

(#1524) Stirlitz válasza lamiki (#1522) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Erröl nincsenek információim. Feltételezem fent van a status monitor is, de ha tényleg sikerült így elhitetni a multival, hogy új üres patronok vannak benne..........

(#1525) Met


Met
nagyúr

Van valakinek itt P50-ese.
Csütörtökön vettem.
Az normális jelenség, hogy ha áram alatt van a nyomtató akkor pattogó hangot ad ki (mint a pohárba kiöntött szénsavas ital)?
Amikor bekapcsolom elhallgat 4-5 perc múlva megint hallani.

Az előző R300-asom nem csinált ilyet. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1526) lamiki válasza Stirlitz (#1524) üzenetére


lamiki
senior tag

Na kipróbáltam a tesómék DX4450-esén amit mondtál (1516-ra reagálás)
Nyomhatom én kifogyott tintánál akármeddig a stop gombot nem reseteli az a patronokat soha. Ha végre felengedem a Stop gombot, akkor megmutatja melyik patron az üres, hát ennyi.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1527) astra81


astra81
csendes tag

hi

megin én vagyok, a dx7400as ember aki eredeti patronokat használ.. szóval most azt kérdeném hogy lehet e egyenként tisztai e a fejeket. neten nem találtam infot eről az epson online cucca meg csak egyben engedné...

legalábbis nem csinálja meg mert két szinből már kevés van. de pazarolni nem szeretnék ilyen fasság miatt. köszönöm

(#1528) Stirlitz válasza lamiki (#1526) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Milyen stop gomb? Nem arra gondoltam, hanem a bekapcsoló gomb alattira egyböl, de mindegy is, mert elhinni nem tudtam, de gondoltam hátha megprobálkozik vele valaki. És sikerrel jár.

(#1529) mr_ricsi válasza astra81 (#1527) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"lehet e egyenként tisztai e a fejeket."

Csak egyszerre lehet az összeset.
(A gyári szervizprogijával lehet, de ahhoz úgysem férsz hozzá.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1530) norbi333


norbi333
csendes tag

Sziasztok!
Egy hónapja kaptam egy régi Epson stylus color 680as nyomtatót. Eddig jó volt, de most nem hajlandó semmit csinálni, világít, vagy villog mindkét lámpája, attól függően hogy megnyomom a középső gombot. Mi lehet vele?

(#1531) lamiki válasza Stirlitz (#1528) üzenetére


lamiki
senior tag

Igen egyről beszélünk, az a Stop gomb, meg a tintacsere és a tisztítás gombja is.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1532) lamiki válasza astra81 (#1527) üzenetére


lamiki
senior tag

Az SSC Service utility az engedi külön a feketét, és külön a színeseket tisztítani, csak ezt a típust már nem támogatja, de ott is csak a 3 színt egyszerre.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1533) mr_ricsi válasza Stardust (#1523) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hi, felraktam SX200-hoz a legújabb drivert"

Elvileg mostantól már csak a legújabb, V6 chipes patronokat fogadja el.
(A pletykák szerint a nyomtató firmwareét is módosítja, ezért a régi driver visszatelepítése sem segít. De ha van egy új patronod, egy próbát megérhet.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1534) lamiki válasza norbi333 (#1530) üzenetére


lamiki
senior tag

Ellenőrizted a tintaszintet?
Ha piros led folyamatosan világít akkor szerintem kifogyott a tinta.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1535) norbi333 válasza lamiki (#1534) üzenetére


norbi333
csendes tag

Nem jelez ki semennyi tintát egyiknél se. De még mindkettő nyomtatott. Honnan tudjam hogy melyik fogyott ki?

(#1536) wapee


wapee
tag

Üdv

Van egy Epson Dx7450 multi készülék.
Kifogyott a fekete, vettem után-gyártottat természetesen nem jó. Visszaraktam a gyárit,
erre kiírja hogy a cián sem eredeti. Most akkor WTF????

(#1537) lamiki válasza norbi333 (#1535) üzenetére


lamiki
senior tag

Töltsd le innen az Epson status monitort, mert ez gondolom nincs feltelepítve, ha nem jelzi ki a tintaszintet: [link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1538) lamiki válasza wapee (#1536) üzenetére


lamiki
senior tag

Az a baj, hogy nem olvastál fórumot :)
A T0711-714-es patronoknál nem szabad keverni az utángyártott és a gyári tintapatront, mert letiltja a patron chipjét a nyomtató, legalább is a V5.1-es chippel szerelt utángyártott patronnál még így volt, de azt mondják a V6.0-ás chippel szerelt utángyártott patronokat már lehet keverni a gyárival (én még nem láttam a saját szememmel)
Tehát vagy veszel 4 db utángyártottat V5.1-es chippel, és utána legközelebb már egyesével is cserélheted, vagy veszel V6.0-ás chipest amelyik kifogyott, és amelyiket nem ismeri fel a helyett.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1539) norbi333 válasza lamiki (#1537) üzenetére


norbi333
csendes tag

Köszi, ez fel van telepítve, de nem mutat semmit. Pedig nyomtattam vele, és egyszer csak nem tudtam a következőt kinyomtatni. Akkor láttam hogy ég mindkét lámpája. Ha megnyomom az alatta levő gombot akkor kiadja középre a patronokat. És ekkor villognak a lámpák. Ha újra megnyomom akkor visszaáll eredeti állapotba és újra világít mindkettő. Nem enged se fejtisztítást végrahajtani, se nyomtatni.

(#1540) lamiki válasza norbi333 (#1539) üzenetére


lamiki
senior tag

Régebben kijelezte a tintaszintet?
Szerintem telepítsd újra a meghajtó programot,és utána az Epson Status monitort is.
Ja töltsd le az SSC Service Utility 4.3-at ha feltelepíted akkor ott is megnézheted a tinta szintet, sőt mivel nem mai darab a nyomtató akkor már nézd meg, hogy áll a használt hulladéktinta gyűjtő számlálója, mert lehet amiatt is nemsoká letilt a nyomtató, de semmi gáz, ezzel ki tudod nullázni [link].
Amúgy meg veszel bele 1 színest és egy feketét, a 2 patront megkapod 808 Ft-ért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1541) norbi333 válasza lamiki (#1540) üzenetére


norbi333
csendes tag

Ezt feltettem de nem engedi az alapállapotba állítást. Tipp?

(#1542) lamiki válasza norbi333 (#1541) üzenetére


lamiki
senior tag

Mit nem enged? A hulladék tinta gyűjtő nullázását?
A linken amit írtam le van írva szájbarágósan, és fotóval, hogyan kell.
Tehát először installált nyomtatót, és printer típust állítsd be, aztán ha van akkor a túlcsordulást kell törölni, és csak utána lehet nullázni a számlálót.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1543) wapee válasza lamiki (#1538) üzenetére


wapee
tag

Köszi!
Inkább veszek eredetit(persze most vidéken vagyok és itt nincs, csak utángyártott). Most addig cserélgettem hogy jó lett.
Ez elég b**ság. Más gyártó ezt normálisan meg tudja csinálni.
Mind1

[ Szerkesztve ]

(#1544) lamiki válasza wapee (#1543) üzenetére


lamiki
senior tag

Mindenki maga dönti el, hogy vesz 1 db eredetit 2500-3000 Ft-ért, vagy vesz 4 db utángyártottat 2000 Ft-ért, vagy megtölti a 4 db-ot 150-200 Ft-ért.
Csak aztán ne szívjad nagyon a fogad ha amikor esetleg beszárad és a 10-12 ezer Ft-os garnitúrából kitisztít a nyomtató egy negyed tintapatront:) mire nem csíkoz, mert ilyen is van.
Nem hiszem, hogy más gyártó sokkal normálisabban csinálja, mindegyik védi az érdekeit különböző trükkökkel, chipek miegymás. Ez eladott patronokból élnek meg.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1545) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Ha valahol belebotlana valaki Epson Dx 3850-be ,azt megköszönném.
Donornak jól jönne.
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#1546) wapee válasza lamiki (#1544) üzenetére


wapee
tag

Figyi nekem tökmindegy mert nem én fizetem én csak nyomtatni akarok, de ha ilyen már bocsánat sz*rt adntak akkor már nincs mit tenni.
Most vettem bele eredetit a feketével semmi baja csaka ciánnal.
Pedig az is eredeti.
de ha kiveszem a magentát pl akkor jó.
Ezt most hogy kell értelmezni. Ha kiveszek 1 patront akármelyiket akkor jónak látja a ciánt ha bent van mindegyik akkor nem kompatibilis...
Most nem akarok belemenni a vitába h ilyen meg olyan gyártó, de azért EPSONnál eléggé szarrágás ez achipezés meg resetelés téma. Szerintem...

(#1547) lamiki válasza wapee (#1546) üzenetére


lamiki
senior tag

A HP fotópatronoknak meg még lejárati dátuma is van, ahhoz mit szólnál, ha még félig van a patron de lejárt a dátuma, amennyit gondolt neki a HP és utánna nem nyomtat :), a Canon újabb nyomtatói is chipesek már stb.
Vita tényleg nem lesz, sőt túlságosan győzködni sem foglak, nem vagyok az Epson védőügyvédje, nekem megéri kb 1 db gyári patron árából ( ha csak a tintát számoljuk, mert a többi hozzá csak egyszeri befektetés) 15-20x megtölteni a 4 patront, ennyi.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1548) lamiki válasza wapee (#1546) üzenetére


lamiki
senior tag

A ciánnal az a gond, hogy azt már letiltotta a nyomtató amikor betetted a gyári mellé az utángyártott patront, az már kuka, ennyi, ez egy védelem

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#1549) wapee válasza lamiki (#1548) üzenetére


wapee
tag

Jó védelem. Az ellen nem vééd.
Nem baj majd megy a kukába.
Ez melyik HP nyomtatónál van amit említettél?

[ Szerkesztve ]

(#1550) vnandor


vnandor
csendes tag

Sziasztok!!

Nekem olyan problémám van hogy vettem kb 3hónpja egy epson sylus sx 105 ös masinát. Kifogyott a gyári patron amikor már kevés bolt benne kivettem és megnéztem hogy mégis mennyi az a keveés, majd visszaraktam és kiírta hogy kifogyott, pedig még volt benne. Szereztem bele egy utángyártottat ami zsír új volt. felismerte eredetinek és használtam tovább. ma kivettem megnézni hogy milyen a márkája és amikor visszaraktam kiírta hogy üres vegyek újat.
Pedig még van benne tinta érezni meg hallani is lehet hogy lötyög benne. :S Nem lehet ez ellen tenni valamit? most kivettem a patront (utángyártott) és úgy állítottam hogy a festék a chip és a lyuk felé folyjon. Reggel megpróbálom hátha viszi, de azért elég idegesítő hogy még van benne de a nyomtató meg azt mondja hogy üres.... ráadásul nem is sok oldalra elég a benne lévő festék...
A másik problémám az hogy gyárilag 26 percet kéne nyomtatni normál sebességen (feketét). de 1 perc alatt kb 5oldalt ha kinyomtat normál sebességen, gyors sebességen kb tudja hozni a gyár által ígért 26oldalt na de az olyan halvány hogy nem lehet használni, mert ha nyomtat az ember azt el is olvassa (főleg az egyetemista, jegyzetek, pörgő rulez :)

Ha tudnátok valami tanácsot vagy megoldást találni a problémámra nagyon örülnék!!!

üdv Nándi

peace!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.