Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) kukarozz


kukarozz
csendes tag

na tessék
megnyitottam internet exp.-rel, azzal ment szépen
ezek szerint csak a google chrome nem szereti epsonékat,
de nyomatatni így se tudok, mert az egyik patron ki van fogyva és volt olyan kedves vki és kitalálta h epson nyomtatók csak fullteli patronokkal nyomtassanak (én feketét szeretnék, az van, de mivel cián meg nincs ezért nem nyomtathatok. szép.)

azért jól elírogattam itt magammal :D

jóéjt

(#752) mr_ricsi válasza lamiki (#713) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mi újság a nyereményeddel?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#753) lamiki válasza mr_ricsi (#752) üzenetére


lamiki
senior tag

Köszi az érdeklődést.
Elfogadták a nyugtát is, úgy néz ki megkapom, de fel kell érte utazni Pestre, bár még egyezkedek a csajjal, hátha rá lehet beszélni, hogy utalja el, ha mégsem akkor 10-én úgy is mennem kell az öcsémért Ferihegyre, és valahogy csak összehozzuk

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#754) laer válasza lamiki (#753) üzenetére


laer
csendes tag

Epson C 45 telepítőlemezt keresek az új gépre telepítéshez.
Minden megoldás érdekel

(#755) biota


biota
csendes tag

Segítséget kérnék 2 dologban.
1. Az Epson DX4000 nyomtatómat az SSC programmal akartam resetelni és azóta CX4000-nek látja és világít a 2 piros led, valamint villog 4 zöld led. Az eredeti telepítős CD-t nem fogadja. Valószínűleg az EEPROM-ba sikerült valamit beleírnom.
2. Epson C70 nyomtatónál kommunkikációs hiba lépett fel és sehogyan sem tudtam életet lehelni bele. Az addig tökéletesen működő nyomtatófejet áttettem egy másik C70-be, és itt viszont egy árva fúvóka sem működik, csak üres lap jön ki. A szalagkábel csatlakozás és maga a kábel jó.
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#756) mr_ricsi válasza laer (#754) üzenetére


mr_ricsi
veterán

epson.hu

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#757) eps.


eps.
csendes tag

helló!
epson r-340-es nyomtatóm van és karbantartást igényel. letöltöttem az ssc sec. progit,de nem tudom,hogy kell használni. ha estleg valaki segitene,megköszönném

(#758) lamiki válasza eps. (#757) üzenetére


lamiki
senior tag

Telepíted, elindítod, a Configuration menüjében beállítod az Installed Printerst, és a Printer modelst, és teszel 1 pipát a disable Epson status monitorhoz.
Ink monitor menülében megnézheted, mennyi tinta van a patronokba, és melyik fúvóka mennyit dolgozott már.
Becsukod a programot, ekkor leköltözik a tálcára, az óra mellé, jobb klikk a kis ikonján.
Neked a Protection counter menüje lesz érdekes, úgy hiszem.
Itt tudod megnézni és resetelni a megtelt hulladéktinta gyűjtő számlálóját, ha megcsináltad
az Extra menüben csinálj 1 soft resetet is, és kész

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#759) eps. válasza lamiki (#758) üzenetére


eps.
csendes tag

NAGYON KÖSZÖNÖM,MOST MÁR MŰKÖDIK!

(#760) ANT


ANT
őstag

Kérdés: ha ilyen fúvókaellenőrző mintát nyomtatok a normál nyomtatás előtt, akkor a (tintapocsékoló) fejtisztítás kimarad? Vagy ezt a fejtisztítást ki lehet kapcsolni fixen?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#761) lamiki válasza ANT (#760) üzenetére


lamiki
senior tag

Az Epsonok legalább is csak úgy maguktól is csinálnak időnként fejtisztítást, de amióta nyomtatok 2-3 naponta egy fúvóka ellenőrző mintázatot, nem vettem észre, hogy tisztított volna. Legfőképpen fotó nyomtatás előtt szeret tisztítani, meg közben is ha több oldalt nyomtatsz szerintem. Van benne 1 gumi csík is ami a fejről a maradék tintát lehúzza, már csak azért is kimegy szélre fej néha.
Ha Epsonod van és csíkoz valamelyik fúvóka, akkor pl az SSC-ből akár színenként is is tisztíthatsz, vagy csak feketét is.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#762) ANT válasza lamiki (#761) üzenetére


ANT
őstag

Igen, egy SX105 multifunkciós masina. Nem csíkoz, pöpecül nyomtat, csak ez a tisztítás kicsit sok tintát felemészt. Viszont úgy értelmezem, hogy az SX105-öt nem támogatja az SSC.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#763) lamiki válasza ANT (#762) üzenetére


lamiki
senior tag

igen sajnos :(, majd csak fogj ha kijön újabb verzió

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#764) SantaFe


SantaFe
csendes tag

Én a következővel küszködök! Van egy egy Epson C84-es nyomtatóm, ami nem hajlandó nyomtatni. Régen használtam (más van most helyette használatban), ez bizonyos, de most elővettem és gondoltam, hogy csatasorba állitom megint. Valamikor - úgy egy éve - beszáradt és nem akart nyomtatni sehogysem. Végképp nem nyomtatott semmit, egy szűz fehér lapot produkál az egész...Most nekiálltam szétszedni. Injekciós tűvel befecskendeztem a fúvókákat (higitóval) és igy hagytam egy fél napig. A sárga megindult, de csak a sárga. Ekkor megint szétszedtem - a fúvókákat és a fejet (ill. a kettő között lévő járatot) kitisztitani. Injekciós tűvel (+egy gumi lapkával) átpréseltem a higitót a fúvókák felé és vissza - most teljesen "kitisztult" mármint a folyadékot át lehet fecskendezni ide oda rajta. Összerakom. De... most sem nyomtat semmit...még sárgát sem. Várom az ötleteket, észrevételeket. Ja és ha valaki kérdezné EREDETI EPSON patronok voltak eddig benne (még a csere is)!

(#765) lamiki válasza SantaFe (#764) üzenetére


lamiki
senior tag

Hát a hígítóval valószínű megölted a fejet, oldja a műanyagot, főleg a nitro hígító meg az aromás. Tacskó bogároldós zöld ablakmosó, 20-30 ml elég a legjobban beszáradt fejhez is, csak utána ki kell fújni levegővel az érintkezőktől a nedvességet, és hagyni száradni kicsit mert tönkreteszi az elektronikát, zárlatot okoz, ha véletlenül oda is jut belőle

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#766) lamiki válasza ANT (#762) üzenetére


lamiki
senior tag

Igaz, hogy nem támogatja, de azért külön fekete és színes tisztítást lehet vele csinálni, nem pocsékolja pl a színeset ha csak a feketét kell tisztítani.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#767) SantaFe válasza lamiki (#765) üzenetére


SantaFe
csendes tag

Köszi a hozzászólást! Háztartási a hígitó, egyelőre patt a helyzet, pedig megindította a sárgát...Ja először levegővel fújtam ki én is, hatásos volt legalábbis kipréselte a festéket. Más nem lehetséges csak a fej lehet beszáradva?

[ Szerkesztve ]

(#768) mr_ricsi válasza SantaFe (#767) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Más nem lehetséges csak a fej lehet beszáradva?"
Már nem a fej van beszáradva, hanem tönkretetted. A háztartási lakkbenzin higítótól is megduzzadnak a műanyagok.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#769) Depeche13


Depeche13
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám.Dx 3800-ás nyomtatom nem ismeri fel a sárga patront.
nem tudok vele nyomtatni.Mi lehet a megoldás?????????
Köszönöm a segitséget.

(#770) Stirlitz válasza Depeche13 (#769) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Most cseréltél patront? Vagy egyszer csak "hirtelen" nem ismeri fel azt a patront amit idáig igen? Kicsit bövebben fejtsd ki légyszíves.

De biztos megoldás lehet, ha elmész és veszel egy új sárga patront. :) És természetesen ki is cseréled.

[ Szerkesztve ]

(#771) Depeche13 válasza Stirlitz (#770) üzenetére


Depeche13
csendes tag

Hali.

Vettem egy utangyartott patront.Eddig mindig felismerte.Most persze nem.Kicseréltem a tőbbi szint is,azokat felismeri. :O

(#772) Stirlitz válasza Depeche13 (#771) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Hibás a patronod, sajnos néha megesik. (Gondolom azon már túl vagy, hogy leellenörizted, rendesen a helyén van-e és biztosan érintkezik a kis chip.) Cseréltesd vissza a patront.

[ Szerkesztve ]

(#773) lamiki válasza Depeche13 (#771) üzenetére


lamiki
senior tag

Esetleg megpróbálhatod valami vékony, lapos csavarhúzóval mellényúlni a chipnek, fel-le-jobbra balra mozdulhat a chip kb. fél millimétert.
Lehet csak valamelyik irányban félre mozdult a chip és nem érintkezik emiatt minden lába az érintkező tüskékkel.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#774) Septimus


Septimus
csendes tag

Sziasztok!

Epson Dx 5050 styles multifunkciós nyomtatóm van /sajnos/.A problémák az gyárilag meglévő színes patronok kifogyásával kezdődtek.Sajnos a 12eft új szettre nem telik kellemes 5ml festékek ugye.A szines hetek óta fogyott ki a feket még aktív volt.Nem is használtam utána.
A gondom a következő után gyártott kompatibilis patronokra cseréltem a 3 színest a feketét is.A felismerte és mindent rendben lévőnek talált a nyomtató softveresen sem tiltakozott semmiért.A tesztoldal nyomtatásánál viszont 3-4 halvány csíkot hozott csak ki a papírra.A tisztító programnál meg semmit üres lap.Se fej se fúvóka tisztítás után nem változott a helyzet.Csupán egy nagy fekete paca jelent meg a kijövő lap hátulján 1x.
Szeretném megkérdezni a fejet és a fúvókákat manuálisan tisztítani ill szétszedni, hogyan lehet ennél a típusnál?

Amit megtudtam az elmúlt napokban azt megosztom hátha én is segíthetek vele.
A nyomtató nem működik ha bármelyik festékpatront nem ismeri fel vagy kifogyottnak látja.
Az eredeti epson patronokat után tölteni nem lehet mivel a gyári festék reakcióba lép az utántöltőével és nem nyomtatható ki. A fejet ablakmosó folyadékkal lehet tisztítani.
A 2007 után készült epsonoknál az után gyártott patronok verzió száma min V3.1 legyen vagy újabb.
Az után gyártott patronok töltésénél figyelni kell, hogy festék ne fogyjon ki teljesen belőle mert a chip letilt különben véglegesen (ekkor már resetelni sem lehet).Ha már jelzi a nyomtató, hogy kevés a festék akkor töltés előtt chip reseterrel ki kell "okosítani" a chipet, majd festékkel tölteni.
A chip reseter készüléken van 5 érzékelő tű ezeket kell a chip megfelelő pontjaihoz érinteni.5 pontosnál normál helyzetben a 9 pontos új chipelt patronoknál fejjel lefele kell tartani a patron a művelet közben.A reseter megvételénél figyeljünk milyen típushoz kompatibilis.
A tölteni kívánt patronok töltés műveleti helyét a tetején jelzik ezt a töltés befejeztével hermetikusan le kell zárni.Spec gumi dugó ami ut. szetteknél gyárilag adnak vagy szig szalag is megteszi.

A segítséget a kérdésemre előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#775) Stirlitz válasza Septimus (#774) üzenetére


Stirlitz
senior tag

A patronok levegőző nyílásáról letépted a szalagot, ugye? Ha igen, próbáld meg a fejet kitisztitani, úgy ahogy le is írtad.

(#776) tarBubbles


tarBubbles
tag

20 perce cseréltem ki a sárga patront a DX 8450-ben. Eredeti. Nem ismeri fel. Ezt most a patron hibája vagy a készüléké? Pont kifogtam egy hibás eredetit?:S

(#777) Stirlitz válasza tarBubbles (#776) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem fogod máskép megtudni, csak ha beteszel egy másikat....

(#778) tarBubbles válasza Stirlitz (#777) üzenetére


tarBubbles
tag

Igen, igen, csak ez drága mulatság:D

(#779) lamiki válasza tarBubbles (#776) üzenetére


lamiki
senior tag

A többi patron is eredeti?
Mert keverni nem lehet az eredetit és utángyártottat.
Megpróbálhatod a patroncserét, a számítógépről lekapcsolva is, hátha úgy elfogadja.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#780) tarBubbles válasza lamiki (#779) üzenetére


tarBubbles
tag

Mind eredeti! Piros és sárga egyszerre lett cserélve, a piros jó volt a sárga nem... Szerintem a patron a szar. A régivel simán kiírja a cserét, az újjal pedig, hogy nem ismeri fel:S

(#781) Stirlitz válasza tarBubbles (#778) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ezért írtam lejebb, sajnos... Nincs számlád? Egy normális bolt visszaveszi a hibás darabot.

(#782) tarBubbles válasza Stirlitz (#781) üzenetére


tarBubbles
tag

Sajnos már nincs. Na, szar volt a patron:(

(#783) Stirlitz válasza tarBubbles (#782) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Legalább ennek örülhetsz, hogy a probléma legalább megoldodott.

(#784) dsl3670


dsl3670
csendes tag

sziasztok!
holnap készülnék venni egy epson dx 3800 nyomtatót.
ezzel a ssc progival ki lehet deríteni hogy agyon volt hajtva a gép vagy tényleg keveset nyomtattak vele?
úgy néztem ebbe 350ft-től lehet patront venni. az utángyártottat is resetelni kell vagy azt ténylegesen ki lehet fogyasztani.
ellenérv esetleg a típus ellen?
köszi

(#785) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Sziasztok !
Elkelne egy kis segítség !
Vettem egy DX 4400-as nyomtatót , amit nem tudok a gépre telepíteni mert amikor össze kötöm a kábellel a nyomtató azt írja magáról hogy ő CX 4400 és nem DX 4400 .
A telepítő lemez és a gép kinézetre DX .
Elképzelhető szerintetek , hogy az előző gazdája beleturkált az elektronikába ?

(#786) lamiki válasza dsl3670 (#784) üzenetére


lamiki
senior tag

Az SSC-vel nem lehet semmiképpen.
Először azért mert az SSC nem támogatja ezeket, és az újabb multifunkciósakat, remélem csak egyenlőre, így nem írja ki ennél a típusnál, hogy mennyit ment a fej, és mennyi van még hátra neki, hogy megteljen a hulladék tinta gyűjtő, stb.
Ha támogatná, akkor sem tudnád meg, mert akkor ezek az értékek nullázhatók a támogatott nyomtatóknál.
Jó kis nyomtató az, 3-5 ezer Ft-ért ha meg tudod venni és nyomtat rendesen, mindenképp jó vétel.
Vásárlás előtt nyomtass vele legalább 1 fóvóka ellenőrző mintázatot.
Ezt számítógép nélkül is megteheted:kikapcsolt állapotban a nyomtatón lenyomod a STOP gombot, nyomva tartva bekapcsolod a nyomtatót, majd vagy 3 mp múlva felengeded a STOP gombot és elkezd nyomtatni.
Amúgy ennek a patronjai nullázhatók, ekkor még ezek az olcsó patronárak is megfelezhetők, ha veszel valami nagyobb kiszerelésű tintát. persze ez csak akkor éri meg ha sokat nyomtatsz

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#787) lamiki válasza maxxum120 (#785) üzenetére


lamiki
senior tag

Valamelyik fórumban olvastam hasonlót, már nem tudom hol, a srác ráengedte az SSC programot, de mivel nem támogatta a DX 4400-at, CX 4400-at meg igen ezért így állította be, és elcseszte vele a nyomtatót. Nem rád sózta véletlenül a nyomtatóját?
CX4400-asként nem tudod feltelepíteni?

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#788) lamiki válasza lamiki (#786) üzenetére


lamiki
senior tag

Na az előző hozzászólásomban butaságot írtam, úgy néz ki mégis támogatja ezt a típust, így ha nem nullázták ki még soha az SSC-vel akkor meglehet nézni, bár azt nem tudom amit kiír értékeket az mit jelent pontosan.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#789) maxxum120 válasza lamiki (#787) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Találtam SX-4400 drivert , most meg az a gond hogy nem fogadja el a TO711-14 patronokat .
Ja amúgy ez az a nyomtató amelyiknél kértem hogy ne licitálj rám .
Szerinted nem lehet vissza állítani Dx-re ?

(#790) lamiki válasza maxxum120 (#789) üzenetére


lamiki
senior tag

olyan nyomtató nincs SX4400, sőt szerintem CX4400 sem, fogalmam sincs, hogy vissza lehet e állítani, de pl a CX4300-as patronja ugyan az elvileg. Ezek szerint jól jártam, hogy nem vettem meg.
Próbáld vele megetetni a patronokat úgy, hogy nem dugod a számítógépre, mert az Epson Status monitor kavar be lehet, pont az előbb jártam így egy DX4450-essel. Nulláztam a fekete patronját és nem ismerte fel utána többet a feketét sehogy sem. Kértem 1 patroncserét számítógép nélkül, kivettem, visszaraktam, és elfogadta, de csak miután újraindítottam a számítógépet, mielőtt visszadugtam a nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#791) maxxum120 válasza lamiki (#790) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Fáradt vagyok elírtam .
Nem SX , hanem CX 4400 !!!
Letöltöttem a drivert megy a masina csak a patronokat nem látja , külföldi oldalakon találtam rólla képet kinézetre ugyanolyan a kettő , csak a CX be TO881-884 patron jár nem TO711-714 .
Ha a barátunk valahogyan átállította DX ről CX re biztosan működik forditva is .
Ha bárkinek akad ötlete írjon .
Jó éjt !

(#792) lamiki válasza maxxum120 (#791) üzenetére


lamiki
senior tag

úgy néz ki USA és Kanadai piacra került ez a típus, és valószínű tök ugyanaz, mint a DX4400.
Nem tudom, ha nem sikerül visszaállítani, kapsz e hozzá itthon patronokat.
A gép nélküli patroncserével sem ismeri fel a patronokat?
Mindenesetre érdekes, hogy az esupport.epson-europe.com-on említés sincs erről a típusról

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#793) lamiki válasza maxxum120 (#791) üzenetére


lamiki
senior tag

Próbálkozz az SSC-vel, Az extra menü Soft resetje, és a cartridge exchange menü lehet neked érdekes. Az SSC sokat tud, ha támogatja a nyomtatót, nekem pl Epson Stylus Photo 870 patronjait csak ezzel a programmal tudom nullázni, a nullázóval meg nem. Pedig ezzel a programmal elvileg nem lehet magában ilyet csinálni, és mégis működik.

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#794) maxxum120 válasza lamiki (#793) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Sajnos nem találtam idáig semmit .
Ha bárkinek van ötlete javaslata , hogy hogyan lehetne átállítani a CX 4400 nyomtatót DX 4400 -ra írjon .
Szerintem a két gép egy és ugyanaz csak a CX nem Magyarországra készült .
Nem tudtok firmware-t hozzá ?

(#795) Stirlitz válasza maxxum120 (#785) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Az a nyomtató halott, ezért nem licitáltam rá... 755 h.sz. a fórumban...

[ Szerkesztve ]

(#796) Cheif


Cheif
tag

Rossz, működésképtelen DX4000-est vennék nem túl drágán!
Ha valakinek van legyen szives írjon, megegyezünk!

(#797) maxxum120 válasza Cheif (#796) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Nekem úgy néz ki lesz egy .
Mennyit gondoltál érte ?
A négy patron utángyártott és tele van , a gép CX-nek hiszi magát .
Sajnos nem tom hogy az alaplapot cserélték ki , vagy az eprom-jába piszkált az előző gazdája .

(#798) mr_ricsi válasza maxxum120 (#797) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Tulajdonképpen milyen nyomtatót vettél, mert hol DX4000-est, hol DX4400-ast írsz.
Esetleg a címkéje is megváltozott az SSC-től :F

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#799) Cheif válasza maxxum120 (#797) üzenetére


Cheif
tag

Ha tényleg dx4000-res akkor érdekelne, de dx4400est írtál ez előtt, az viszont sajna nem érdekel.

valami olcsó jutányos árat tudnék érte adni, a patronokra nem igazán van szükségem, csak ha egyben adod, bár akkor sem tudnék sokkal többet adni érte!

(#800) maxxum120 válasza Cheif (#799) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Balfék voltam !
Az enyém 4400 !
Bocs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.