Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) szalacsis válasza HoReSz1975 (#2) üzenetére


szalacsis
csendes tag

kérj a felhasználótól engedélyt, hogy megkapd a 300 ezer, 30 ezer literes festéktartályra az engeday-t és biztos mindentmeg kapsz tőle mert Malvin iskolatársa "vót valamikor" teccikérteni a vizbűűl veszi ki a zoxigént.

(#302) RoyalFlush válasza szalacsis (#301) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kissé régi hozzászólásra válaszoltál (2006-01-19 15:45:09). :U

szerk: mellesleg nem sok értelme volt a mondanivalódnak ebben a formában..

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#303) Peeter


Peeter
csendes tag

Sziasztok!

Én egy dx 6050-essel veretem. Eddig nem nyomtam vele fényképet, most gondoltam nyomok párat. Photoshop CS3-ból szerettem volna nyomtatni, de dobott egy ilyet: "Some PostScript specific print settings (Emulsion, Interpolation, Calibration, Encoding) will be ignored since you are printing to a non-PostScript printer." Ezt én leokéztam, a nyomtatás elindult, de a barnított fényképemből lett egy fekete-fehér. Mondom OK, semmi gáz, majd kinyomtatom máshonnan, de mindenhol fekete fehérben nyomta ki. Valakinek valami ötlet a megoldásra? Ja egyébként Win Pistát használok.
Köszi előre is!

Üdv:
Peeter

(#304) zetorg


zetorg
aktív tag

kéne nekem Epson TMU 220A típusú POS nyomtatóhoz escape frekvencia leírás! :Y
elvileg ezzel a leírással tudnám DOS alól vezérelni a vonalkódok méretét...

nagy segítság lenne, ha tudna valaki prezentálni nekem ilyet...

(#305) Janesz22


Janesz22
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy vettem egy fél éve egy Epson DX4400-at és vettem hozzá sokszor már utángyártott patronokat (nem eredeti epsont) és mindig az a problémája, hogy vagy nem kompatibilis, vagy nem érzékeli eredetinek a patront.
Van olyan is, mikor elfogadja nem eredetinek a patront és egyszer csak kiírja, hogy kifogyott a patronból a tinta. Ekkor berakom még egyszer, akkor meg már nem kompatibilisként érzékeli, pedig hallani, hogy még lötyög is benne ráadásul a tinta.

Nagyon elegem van már ebből a nyomtatóból, legszívesebben kidobnám a francba.

A kérdésem az lenne, hogy nincs e esetleg erre valamilyen patch, vagy crack, vagy nem tom, egy progi, ami valahogy ezt a hülye programozását felül tudja írni és a nem eredeti epson patronokat is úgy érzékeli, hogy simán menjen, még az sem gáz, ha nem eredetiként ismeri fel, de ne dobja már ki félig teli a tintát...így is elég drága és kicsit nevetséges, hogy 4400 ft-ért veszek egy négy patronos szettet és nyomtatok vele kb 10 oldalt színesben, és kifogy..mert ez kissé vicces..

Na köszönöm előre is, remélem tudtok segíteni. Előre is hála érte egy életre!!

(#306) anakonda911


anakonda911
csendes tag

Üdv!

Az Epson DX4400 nyomtató telepítőcd-jét le lehet tölteni a netről?

(#308) jdbaro válasza Janesz22 (#305) üzenetére


jdbaro
csendes tag

nekem is ez volt hogy nem kompatibilis lereszeteltem és ismét megy feltöltöttem tintával és tökéletes

(#310) anakonda911 válasza jdbaro (#309) üzenetére


anakonda911
csendes tag

Köszönöm szépen! :-)

(#311) fer válasza jdbaro (#307) üzenetére


fer
őstag

Nem drága az egy kicsit? Én kapásból kettő helyet is tudok ahol jóval olcsóbb
1, [link]
2, [link]

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#312) jdbaro válasza fer (#311) üzenetére


jdbaro
csendes tag

Egy kicsit sem drága amiket küldtél linket olvasd el figyelmesen!

T07xx és T08xx szériákhoz nem használhatók!!

de ez igen!!!!!!

Ez enyivel töbet tud:

//T059520/T0596/T0597/T0611-614/T0631-634T0711-714/T0771-776/T0781-786/T0801-806/
ICBK46/ICC46/ICM46/ICY46/ICBK50/ICC50/ICM50/ICY50/ICBK13/IC5CL13

[ Szerkesztve ]

(#313) hanka válasza jdbaro (#312) üzenetére


hanka
tag

Csak ennyivel tud többet: T0711-714/T0771-776/T0781-786/T0801-806
És ezek közül sem mindet garantáltan.
Akkor is elég drágán adod, én odaadom 4800.-ért az enyémet ha kell.
A régebbihez meg 1800.-ért.

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#314) bogyo456


bogyo456
csendes tag

sziasztok!
van egy kis problémám!vettem egy epson DX4400 -as nyomtatót és azt írja ki hogy nem ismeri fel a sárga nyomtatópatront és nem akar nyomtatni viszont minden egyéb funkciója működik kivétel a nyomtatáshoz kapcsolódóak.Mi lehet a probléma?kérlek segítsetek.aki tud segíteni küldjön PÜ.-t!
köszi előre is.

(#315) dornaiz


dornaiz
csendes tag

A hét elején vásároltam egy Epson Stylus DX4400 tipusú multifunkciós készüléket.
A használati utasításnak megfelelően feltelepítettem. De nem sok sikerrel.
Az egységcsomagban kapott festékpatronokat üresnek találta a gép, valamint kommunikációs hibát jelzett. Egész héten próbálkoztam vele, hátha egyszer végre felismer mindent amit kell, de nem.
Elfutott a méreg, vásároltam egy új multipack festékkészletet (annyiba került, mint a készülék akciósan) valamint egy új USB kábelt.
Letöröltem az eddig telepített programokat, kicseréltem a festékpatronokat és a kábelt, és újra telepítettm a szoftvert.
Az eredmény megegyezik az előző telepítéssel.
Ezt a festékkészletet is majdnem üresnek találta, továbbra is kommunkiációs hibát jelez, bár azt azért látja, hogy eredeti Epson festék van a gépben.
Miután úgy érzékeli, hogy nincs festékem, ezért még tesztet sem tudtam noymtatni.
SOS segítséget kérek, mert már nem tudom mit tehetek még, azon kívül, hogy az egészet kidobom.

(#316) kispapa


kispapa
csendes tag

Hy!

Látom itt szakavatott forumozók vannak ezért is szeretnék segitséget kérni tőletek.
Szal a gondom a következő..van egy epson cx3650-es multi nyomtatóm,de és ez itt a gond úgy 2-3 éve nem használtam a cuccot.
Lakásfelújitás jött a gyerek stb....a patronok annó kilettek véve belőle,levolt rakva sztenderre a cucc.
Most az a szitu hogy beüzemeltem raktam bele új patronokat.
Nos a nyomtató azt csinálja hogy ugy csinál mintha nyomtatna de semmi nem jelenik meg a lapon,fuvóka ellenörzésnél sem köp ki tintát, hibát pedig nem jelez.
Valszinünek tartom hogy sok idő alatt beszáradtak-bedugultak a fúvókák,próbáltam fejtisztítást is de semmi.
Mi a véleményetek érdemes foglalkozni vele vagy inkább vegyek másikat, esetleg én vagyok a bal....sz és valamit nem próbáltam vagy elkottáztam?
Előre is köszi a segitséget.
Jahh és úgy mutatja a szintjelzője mintha fogyna a tinta annak ellenére hogy nem nyomtat :Y

[ Szerkesztve ]

(#317) bonat


bonat
senior tag

hello
nekem is CX3650-em van......kb 4 éve van meg.
most az a probléma lépett fel, hogy bármit nyomtatok, az egész A4-es lapot beteríti Feket és kevés színes tintával.......szó szerint fekete sávot húz....
ha a dokumentum egy oldalas Word...még akkkor is telehúzza Fekete csíkkal a lapot, sor végén lehet látni egy kis szinest is........
Megnéztem nyitott állapotban is, ahogy a fej mozog úgy egész részt alatta beteríti tintával.......
Már újratelepítettem, XP-n és Vistán is ezt csinálja.........
Nemtudjátok h mi lehet???
Egyszer kikapcsoltam és tudtam egy jó oldalt nyomtatni...és azóta...kész...ennyi.......rossz

(#318) Rozmár39 válasza dornaiz (#315) üzenetére


Rozmár39
csendes tag

Helló!
Segíteni ugyan nem tudok, de én is vettem egy DX4400-t, tökéletesen működik. Kinyomtattam már az eredeti fekete patront, cseréltem utángyártottra, ezzel is hibátlan.

(#319) bonat válasza bonat (#317) üzenetére


bonat
senior tag

hát voltam bent az ASC-nél és azt mondta a szervízes kolléga, hogy jobb ha veszek újat mert kb 10k-15k lenne a javítás (panel csere)
nemsemmi......
így lehet veszek DX7450-est 13k-ért

(#320) jdbaro


jdbaro
csendes tag

sziasztok véletlenül nem tudjátok a dx 4400 nél mire jó aha a hátulján leveszem a kis levehető műanyagot és ott van egy gumicső amit a megszívok fecsivel jön belőle a tinta

(#321) bonat válasza jdbaro (#320) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD passz
sztem ne basztasd.... :DDD

(#322) Marshall18


Marshall18
csendes tag

Helló! Nekem a dx4450-es a színes képeknél csinál furcsa dolgot. A képből 1 cm-es sáv jó, utána egy csík, majd megint 1 cm jó, aztán megint csík, és így tovább. Csináltam fejtisztítást, nyomtatófej beigazítást, de mégsem jó. Valami ötlet?

(#323) RoyalFlush válasza Marshall18 (#322) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Vedd ki a patront, az aljához és a tetejéhez szoríts egy papírzsebkendőt, rázd össze. Tedd vissza, nyomtass ki vele jópár oldalt. Nem túl gazdaságos, talán segít.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#324) antesz76


antesz76
csendes tag

Sziasztok. a nyomtatóm olyat csinál dx4400 hogy a sárga patront nem akkarja felismerni(utángyártot) de ettől függetlenül nyomtat belőle,mi lehet a gond?

(#325) RoyalFlush válasza antesz76 (#324) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Kapsz valamilyen üzenetet, vagy hogy jelentkezik a probléma?

Régebben csinálnt olyat, hogy patron cserét követően kiírt utángyártottnál valamilyen szöveget. Mióta más gyártó patronját használom, nincs hasonló jellegű üzenet.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#326) Bergkamp


Bergkamp
csendes tag

Sziasztok!
Van egy dx4400-am. Az a gond hogy kifogytak a patronok, vettem bele fekete patront mert csak szöveget szeretnék nyomtatni de nem enged nyomtatni azért rinyál hogy cseréljem ki a színes patronokat. Ne hogy már azért kelljen vennem egy egész csomag színes patront hoyg nyomtathassak fekete fehér szöveget:S

(#327) RoyalFlush válasza Bergkamp (#326) üzenetére


RoyalFlush
őstag

De, sajnos venned kell ... :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#328) gaben


gaben
aktív tag

Sziasztok!
Az igaz,hogy az Epson nyomtatók letiltanak egy bizonyos mennyiségű oldal kinyomtatása után(5000 ?) "szervíz" címen?
Most nézek egy Epson DX 7450-et ,érdemes erről tudni valamit?Esetleg tapasztalat valakinek?
Vannak ezek a logic márkájú utángyártott patronok,ezek milyen mibőségűek?

Köszi a segítséget!

(#331) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Sziasztok van egy R360-as nyomtóm és szerintetek normális az hogy ha kb 1 hétig nem nyomtatok akkor bármit nyomtatok ki előtte kicsit kerreg a nyomtató dolgozik és a tinta szint az 1/8 ával csökken minden nyomtatáskor

Az elején mikor kb 10 fotót kinyomtam normálisan fogyott a tinta, de ha pár napig pihentetem akkor mindig 1/8 ával csökkenti a tintaszintet. Mi ez? valami autómata fejtisztítás? vagy micsoda? Ha az akkor nem lehet kikapcsolni?

(#332) Fekete83


Fekete83
csendes tag

Vagy arra gondoltam hogy nem lehet úgy megoldani hogy minden nyomtatás előtt nyomok egy fúvóka ellenőrzést? Mert ha egy szer elkezd nyomtatni akkor szinte semmit se fogyaszt csak az első oldalon szóval 2 oldal kinyomtatása 2 hét alatt annyit fogyszt mint 50 oldalé egyszerre. Ez normális? Minden nyomtatómárka ezt csinálja?

(#333) RoyalFlush válasza Fekete83 (#331) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Mi ez? valami autómata fejtisztítás?

Igen, az. Kikapcsolni tudtommal nem lehet.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#334) felsál


felsál
tag

Sziasztok szeretnék venni a photo hall-ban egy nyomtatót, 20-ért 3 fajtát néztem.
Mivel nem értek hozzá segítenétek melyik éri meg leginkább?
HP Photosmart C4280
Epson DX6000
Epson Stylus SX205
Jó ár ez értük? Meg vmi ajándék fotó papír jár valamelyikhez, azt mondják 10ezer értékben :)

(#335) gaben válasza felsál (#334) üzenetére


gaben
aktív tag

Epson DX 6000-t ne mláttma 20 alat sehol,22-24-ért láttma minden hol aho lnéztem,ezért jó ár a 20,de a többi cska akkor éri meg ha kapod hozzá az ajándékot,mert ha máshol veszed meg lehet spórolni néhány ezrest...

Teszteket érdemes még megnézni,keress rá sztem,de összesítőket amit én láttam,ott kb. közepeset kaptak,jó alsó határát súrolja; de nem merültem bele...

Epsonoknál ha utángyártottat akarszm,akkor trükközni kelle egy kicsit a chippel...
Sx 205-höz jönnek hamarosan a V5 chipes utángyártott patronok...

(#336) felsál válasza gaben (#335) üzenetére


felsál
tag

Köszi a segítséget, végülis csak SX205-öt tudtam venni, amit írsz is.
Remélem nem bánom meg
Ez az utángyártott jóval olcsóbb?Epson féle 8-9 ezer ha jól láttam.
Mi az a V5 chip?
Egy A4-es fénykép nyomtatásnál sok festéket használ, vagy lehet is cserélni? :)

bocs a sok kérdésért :R

[ Szerkesztve ]

(#337) gaben válasza felsál (#336) üzenetére


gaben
aktív tag

ez a sok festék használat sok mindentől függ.....milyen képet nyomtatsz,mekkora,tehát mekkora a lefedettség,milyen papírra nyomtatsz,stb....mert ha foto papírra nyomtatsz akkor arra azt hiszem több festék kerül,mint a sima papírra...sőt talán a leggazdaságosabb akkor,ha egyszerre sokat nyomtat az emebr,mert pl. ilyenkor nem kell fejet tisztítani(ha sokáig áll,akkor valószínű,hogy kell)
Utángyártott amiket én láttam 630-780 közt vannak,de ezek még régebbi chipesek,de ehhez már a legújabb kell v5 chip.
Azért nem ilyne horribilis az eredetiek ára sem,2xxx huf asszem darabja,de lehet csomagban venni így olcsóbb...

(#338) felsál válasza gaben (#337) üzenetére


felsál
tag

2 és 5 megapixeleseket nyomtatnék.Próbáltam a napokban LIDL-ben vásárolt Agfa-Photo Glossy A4(1290- gondoltam ennyit megér, esetleg mást is érd.) papírra képet nyomtatni, de nem megy.Gondolom az a baj, hogy 240g-os és talán az már sok.Tudsz erről vmit?

Ez a fejtisztítás hogy is megy? Mikor kell és hogy? Esetleg itt már leírták?

Az árat én is csomagra értettem.

[ Szerkesztve ]

(#339) Bergkamp


Bergkamp
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne hogy tudom valahogy állítani a nyomtatás minőségét kézzel?
Mármint hogy én szabjam meg a DPI-t, mert így elég rossz hogy a piszkozat minőségnél semmi nem látszik a szövegből asszem 120 dpi, de a normál minőségű nyomtatásnál 360 dpi meg kicsit sok nekem. Én csak egyszerű olvasható szöveget szeretnék amit egy használat után a kukába raknék úgyis.(kb 200-250 dpi-re gondoltam). Remélem tudtok segíteni.

(#340) gaben válasza felsál (#338) üzenetére


gaben
aktív tag

Lidl-s paípírt ne mpróbáéltam.FEjtisztítás akkor kell,kezd beszáradni a patron:)
Ezt abból veszed észre,hogy erősen csíkoz,rosszul nyomtat.De automatikusan is csinálja,hogy nehogy beszáradjon...

(#341) Koxy911


Koxy911
csendes tag

Epson Stylus dx 4450 esem van és én is a "chipes hibával" találkoztam. Kérésem az lenne hogy tudtok e valahol 'SSC Service Utility' ujabb verziojat neten, ami ezt a típusú nyomtatót is ismeri? Ha nem, akkor legalább: ha ujratöltöm a patront mé mielőtt kifogyna, akkor is üresnek fogja jelezni a gép?

(#342) szőke71


szőke71
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérek!
Epson stylus C86 nyomtatóm van, és 3 éves. Otthoni célokra használtam, nem minden nap, de sűrűn.
Nekem is kiírta, hogy a nyomtató belső alkatrészei "lejártak", és vigyem szervizbe!
Én meg nem vettem komolyan, és le is állt. :((
Ha bekapcsolom a nyomtatót felváltva villog két piros lámpa a tintáé és a papírkijelzőé.
Keresgéltem a neten és megtaláltam ezt a f"órumot", és az én problémámat is "másoknál".
Letöltöttem azt a programot, amit javasoltatok a papír és a tinta chip lenullázásához, és megpróbáltam eligazodni a programon, de nagyon "angolul" van, :( az én tudásom kevés volt hogy a nyomtató számlálóját hogyan nullázhatom le, a festékpatroné az egyértelmű volt, de amire nekem szükségem van, azt eddig nem sikerült még megoldanom.
Ha van valaki ezt már használta és leirná magyarul is mi a teendőm, nagyon megköszönném!!! (SSC Service Utility)

És előre is köszönöm! :C

További szép estét! :)

(#343) felsál


felsál
tag

Szóval nem tudja vki, miért nem viszi az sx205 a 240gr-os glossy fotópapírt? Valahol utána lehet nézni mivel kompatibilis?

Egyébként hátha vki vétel vagy csere előtt áll. Szerintem baráti áron van:
Epson DX7400 12.990Huf
Auchan

[ Szerkesztve ]

(#344) fiatalember


fiatalember
csendes tag

Hol lehet olcsón patront venni Epson Stylus Photo 2200 hoz?

(#345) fiatalember


fiatalember
csendes tag

oh, nem 2200 hanem 220

(#346) fiatalember


fiatalember
csendes tag

vagyis pontosabban R220

(#347) fiatalember


fiatalember
csendes tag

ebbe 6patron kell szinenként

(#348) fiatalember


fiatalember
csendes tag

481-486 patronok kellenek bele

(#349) fiatalember


fiatalember
csendes tag

láttam olyat hogy ilyen literes tarályokat lehet rákötni, és ebből szedi a tintát
ilyet lehet itthon kapni?

(#350) fiatalember


fiatalember
csendes tag

csöveken megy a tinta a patronba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.