Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) ngabor2 válasza fiatalember (#400) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a MOD gomb nem véletlenül van a hozzászólásod felett, 4 percen belül azt használd.

(#402) Rage47 válasza localhost (#398) üzenetére


Rage47
veterán

ja igen epsont, én nem arra gondoltam :p
amúgy vettem G&G -t és teljesen jó, Logic-ot ne vegyetek.

(#403) localhost válasza fiatalember (#400) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Öcsibogár, ez megfontolásra méltó!
Úgy gondolom, hogy mostantól TE leszel a következő, akit innentől kezdve ignorálok! :C

"mert a fej egybe van építve a patronnal, ezért ha kifogy a patron a fejet is ki kell dobni"

Igen néhány nyomtatónál így van, de nem mindegyiknél!
Kábé annyi nyomtató fordult meg a kezem alatt, mint a Te életed napjainak száma :)

Arass csak okoskodásoddal babérokat egyedül, mármint ha szerinted így kell :)

fiatalember IGNORED!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#404) Marshall18 válasza localhost (#403) üzenetére


Marshall18
csendes tag

Ez a diktatúra tipikus alapja!

(#405) localhost válasza Marshall18 (#404) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez inkább nagyvonalúság, fegyvertelenekkel nem vívoK IQ-párbajt! :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#406) Thusor


Thusor
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Epson dx7450-es készülékem, ebben utángyártott patronok vannak. Hogyan tudnám a nyomtatót rávenni, hogy a patron kiürülése nélkül is középre tolja a patronkocsit, hogy az utángyártott patronokban meg tudjam igazítani egy tűvel a szivacsot, mert néha levegőzési problémák miatt csíkosan nyomtat. Legalábbis azt mondták a boltban ahol az utángyártott patronokat veszem, hogy ez a csíkosan nyomtatás a levegőzési problémák miatt van.

Segítségeteket előre is köszönöm.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#407) Marshall18 válasza localhost (#405) üzenetére


Marshall18
csendes tag

Szóval adott egy canon mp210-es nyomtató, amiben pg-50 és cl-51-es patronok vannak. Az egyik kérdés az az, hogy kb. hányszor lehet utántölteni ezeket a patronokat, mielőtt végleg szétmenne a fej?
A másik pedig, sehol nem találok választ arra, hogy a patron visszarakása után mit kell tenni a nyomtatóval, hogy ismét nyomtasson. Mert ugye megőrizte, hogy azt a patront már egyszer kivettem.
Jó lenne, ha lenne rá válaszod/ötleted! :R

(#408) Marshall18 válasza Thusor (#406) üzenetére


Marshall18
csendes tag

Szerintem úgy, hogy felnyitod a gépet, miközben bekapcsolod, és akkor ugye a fej mozog. Ha oda ér, ahol tudod cserélni a patront, akkor kihúzod a hálózatból. Kicsit durva, de hatásos.

(#409) Thusor válasza Marshall18 (#408) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi...ezt kipróbálom

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#410) Marshall18 válasza Thusor (#409) üzenetére


Marshall18
csendes tag

Sikerült megoldani?

(#411) Thusor válasza Marshall18 (#410) üzenetére


Thusor
őstag

Igen sikerült....drasztikus egy kicsit a módszer de sikerült. Köszi a segítséget.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#412) metre1


metre1
tag

Lenne egy szakmai kérdésem egy epson mátrixnyomtató XP alatt futó DOS-os (könyvelőprogramféle) programnak helyes beállításához. Típusát még nem tudom.

Mit kell beállítani és esetleg milyen konfig állományok szükségesek, hogy helyesen jelenjenek meg a nyomtatott papíron az adatok DOS-os programmal (XP operációs rendszerben)?
Sikerült nekik beüzemelni, csak a nyomtatás nem jól sikerül mert eltolódik vagy nem megelelő méretű, ezt nem tudom pontosan megmondani mert nem láttam még a problémát.
Ma délután el szeretném intézni, tudnátok ebben segítséget nyújtani részletes leírással és konfig állományok megfelelő sorával?

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#413) nyunyu válasza metre1 (#412) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennek igy se fule se farka, pontos program, pontos nyomtato nelkul nem tudhatjuk, mire van szukseg.

De mivel az ujabb Epsonok egymassal kompatibilisek, igy googlezol egy ESC/P kezikonyvet, amiben fel van sorolva az osszes vezerlo karakter, amivel a nyomtatot be tudsz konfiguralni (pl. hany sor hosszu a papir, hol legyen a margo, stb.)
Ha meg a jo oreg FX-1050 van ott (ami meg nem ESC/P nyelvu), ahhoz is talalsz kezikonyvet a nyomtatovezerlo kodokkal.

Mittudomen Esc t 18 kapcsolja 852-es kodlapra (magyar ekezetek) az Epson (&kompatibilis) POS nyomtatokat.
(Most nezem, ezt a parancsot meg az FX-1050 is ismeri...)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#414) nyunyu


nyunyu
félisten

Na jo, nem leszek kocsog.
ESC/P manual
ESC/POS manual (Hmm, a Startol? :Y Mostantol Epson T88-nak konfiguralom a Star TSP650-et :) )
FX-150 manual

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#415) metre1 válasza nyunyu (#414) üzenetére


metre1
tag

Megvan a nyomtató típusa:
Epson LQ-570+
ehhez kéne valami megoldást találni.

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#416) metre1


metre1
tag

Manuálja:
http://files.support.epson.com/pdf/lq570p/lq570pu1.pdf

Mely részeket kell megnézni (ugyanis sose állítottam be dos-ra xp alól mátrixnyomtatót)?
Meg köszönném!

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#417) nyunyu válasza metre1 (#416) üzenetére


nyunyu
félisten

LQ szerianal vezettek be az ESC/P-t, osszes vezerlokod benne van az elozoleg linkelt manualban, vagy az altalad linkelt 8. fejezeteben.

Hogy mit kell csinalni?

Mittudomen, teszemazt igy akarod beallitani a nyomtatot:
bal margo legyen a 4. oszlopnal: Esc l 4
jobb margo legyen 56-nal: Esc Q 56
13 sor fer ki egy lapra: Esc C 13
852-es kodlap: Esc t 18
Courier betutipus: Esc k 2

Hexaeditorral berhelsz egy txt-t, abban ez igy nezne ki:
1B 6C 04 1B 51 38 1B 43 0D 1B 74 1B 1B 6B 02

Program indulasa elott meg kimasolod az elozoleg keszitett txt-t a parhuzamos portra.

(ugyanis sose állítottam be dos-ra xp alól mátrixnyomtatót)?

En meg szinte naponta berhelek nyomtatokat DOS alatt :))

Igaz, legtobbszor eleg a rendszerunkbe epitett kb. 20 "driver", mivel a noname blokknyomtatok is ESC/POS-sal kommunikalnak, de amikor ugyfelnek lezernyomtato kellett, szemrebbenes nelkul osszeraktam egy uj drivert a szukseges kodokkal a HP PCL5 leirasbol, aztan a teszt DJ930C-men frankon is mukodott, ugyfel Kyocerajan mar kevesbe. :( (Kyocera ignoralja az osszes betutipus/meret parancsot :W )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#418) metre1 válasza nyunyu (#417) üzenetére


metre1
tag

Szia! Köszi a segítséged! :R
Probléma meg lett oldva, ott voltam az volt a baja hogy számok átmentek másik sorba nyomtatásban, és a program programozója megadta a paramétert amivel befért végig egy sor (szoftveres probléma volt).

Az volna a kérdésem, hogy melyek azok a lézernyomtatók amiket DOS nyomtatásra használhatók? USB-s nyomtatók net use paranccsal mennek? És azt hogy kell használni?

Pl. ezt találtam egy fórumban, hogy:
...
Úgy old meg, hogy a saját gépen megosztod a nyomtatót
Eztán net use lpt1 \\gépnév\megosztásnév /persistent:yes
Így meg is jegyzi, és nyomtatni is tudsz. A lényeg, hogy a helyi gép megosztását használd.
...
Ezt a net use parancsot a parancssorból kell futtatni?

Köszi a választ!

Samsung Syncmaster 740N, Gigabyte EP-35-DS3, Q9505, GSKILL 2*2GB DDR2 1000MHz, Galaxy GF9800GT, WD 320GB Caviar, Razer Diamondback egér és alátét

(#419) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Előkotortam a szekrény mélyéről egy régi Epson C60-as nyomtatót. Sajna nem voltak meg a kábelei, de felesleges USB, meg tápkábel azért akad itthon. Nyomtattam vele egy tesztoldalt a kb. 6 éves patronokkal, ami benne volt, csak úgy poénból. Szép halvány, alig látszó betűk, de ami fura volt, hogy a szöveg betűi csak félig voltak kinyomtatva, mintha egyszer nyomtatna a printer, egyszer meg nem. Nem tudom hány húzással nyom ki egy sor szöveget, de akárhány legyen is, csak minden második látszik.

Vettem hozzá utángyártott patront (a gyári valami 20 ropi lett volna), beleraktam és láss csodát, ugyan az a nyomtatási eredmény lett, mint a százévesgondolomféligbeszáradtrégi patronnal.

Mi lehet a gond a géppel?

(#420) nyunyu válasza metre1 (#418) üzenetére


nyunyu
félisten

Windows ala feltelepited az USB nyomtatot, megosztod valamilyen neven (csupa nagybetu, max 6 karakter)
utana dos parancssorba a program inditasa elott beirod: net use lpt1 \\gepnev\megosztasnev, aztan a program lpt1-nek latja a nyomtatot.
(persistent kapcsolot eddig nem ismertem.)

De egyszerubb keriteni egy jo oreg parhuzamos HP nyomtatot, illetve ujak kozul nemelyik Kyoceran talan van meg parhuzamos port.
Legalabbis az FS-720-on meg volt 3 eve. (HP kb. 5-6 eve nem gyart parhuzamos lezert)

Esetleg parhuzamos kartya a gepbe, aztan a mostani Epsont is tudod hasznalni, nem kell uj nyomtato.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#421) nyunyu válasza csudri (#419) üzenetére


nyunyu
félisten

Epson tintakopkodokben fix fej van, nem csereled a patronnal, mint HP-nal vagy Canon-nal.

Igy ha beszaradt, es a fejmosas sem segit rajta, akkor kuka.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#422) csudri válasza nyunyu (#421) üzenetére


csudri
őstag

Hohó, ezt nem tudtam! Hogy lehet "kimosni a fejet"?

(#423) spiercell


spiercell
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy miért nem adtak usb kábelt a DX7450-hez? Most speciel egy darab sincs itthon...Mindenki kapott?

(#424) nyunyu válasza csudri (#422) üzenetére


nyunyu
félisten

HP patronokat alkohollal szoktuk, tintakopkodos Epsont meg nem pucoltam, csak matrixot.

Kabel: adtak egyaltalan kabelt barmilyen nyomtatohoz az elmult 10 evben?
Mar a HP LJ 5L-bol is kisporoltak a kabelt, pedig az nem tegnap volt... ('95, ha jol remlik.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#425) csudri válasza nyunyu (#424) üzenetére


csudri
őstag

Na szétgányoltam, próbáltam kitakarítani, összeraktam, de most meg csak pirosan villog rajta az a kurv@ lámpa, úgyhogy kuka.

Tudom ez nem a "milyen nyomtatót vegyek", de mivel Te ahogy látom találkozol pár darabbal szemtől szemben, ezért kérdeznék azért.

Milyen tintasugaras nyomtatót ajánlanál? Főleg dvd-borítók nyomtatására kellene, tehát ha esetleg nagyon zabálja a színes patront, akkor olcsó legyen az utántöltés/csere.

Előre is köszi!

(#426) oszcar


oszcar
csendes tag

Hello mindenkinek!
Epson stylus photo 750 nyomtatóhoz kellenne gyári CD,ha van valakinek fölöslegbe.Esetleg honnan tudom letölteni? köszi.

(#427) 621


621
csendes tag

Hali!
Epson DX4450-es nyomtatóm van, most lesz egy éves. Eddig tökéletesen működött. Utángyártott patronokkal sem volt semmi gond. Tegnap előtt nyomtattam volna két oldalt...az egyiket kinyomtatta...a másik oldalt várom...csak várom..és semmi. Nem nyomtatott. Meg sem mukkant, nem volt hibaüzenet sem, a patronok sem fogytak ki. Fejtisztításos nyomtatást sem kezdi el...azóta egyszerűen sztrájkol. :O
Mi lehet ennek az oka?
Ha valaki tud segíteni, tippet adni, hogy mit csináljak, előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#428) RedApple45


RedApple45
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem van, hogy az utángyártott epson patronok ( TO7xx) a chip méri vagy számolja a tinta szintet? Az utánártott patronok töltése nagyobb általában a gyári patronnál így ha a gyári adatokhoz számolja a tinta mennyiséget lehet hogy üresnek jelzi míg van benne festék.
Köszi a választ

(#429) Fooler89


Fooler89
őstag

Helloztok!

Olyan kérdésem van, hogy van egy Epson DX4400 nyomtató és ha a feketét akarom kicserélni mert kifogyott akkor a többit is ki kell cserélnem?

A másik, milyen módszerekkel tudom a fejet középre csalogatni hogyha a stop gombbal nem megy?

(#430) 621 válasza Fooler89 (#429) üzenetére


621
csendes tag

hy!
nem kell minden színt cserélned, elég csak azt a patront amelyik kifogyott.
én nem a gombjával szoktam a patrontartót kihozni, hogy cserélni tudjam a patronokat, hanem a segédprogrammal. nyomtatási beállításokon-és a karbantartáson belül van és "tintapatron cseréje" a neve :)

(#431) abrahamdani


abrahamdani
csendes tag

Hali!
Nekem lenne egy olyan problémám, hogy az epson DX7400-hoz csak fekete tintapatronom van és nincs másik (4 kazetta hely van de nekem csak a fekete van) és a nyomtató kéri a festéket és mikor rányomom, hogy fekete-fehér nyomtatás nem csinál semmit :O (ugyan így fénymásoláskor) :( . Lehet hogy nem működik 1 patronnal hanem kell hozzá mind a 4? :W A választ előre is köszönöm szépen.

(#432) Fooler89 válasza 621 (#430) üzenetére


Fooler89
őstag

Köszi szépen. :R Sikerült

#431 A DX4400-ban van lehetőség hogy kikapcsolod a monitorozást a patronoknak.
Otthon leszek küldök printscreent.

(#433) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Srácok problémáim vannak az Epson Dx 4450-es nyomtatómmal. Idén januárban vettem meg és eddig csak a fekete tintám cseréltem ki benne. Először gyári fekete került bele majd utángyártott aminek használatakor kikapcsoltam a monitorfigyelést. Ment is ezzel is igaz a nyomtatási minőséget nagyobbra kellett állítanom mert különben csíkosan nyomtatott.

Kifogyott ez a patron is és megint gyári patront raaktam bele és most nem akar nyomtatni igaz most kifogyott két másik szín is és kéri ezek cseréjét is, de akkor sem nyomtat ha e két patront kiveszem és csak a fekete és a negyedik szín marad csak a gépben. de akkor sem ha csak a fekete van benne.

Próbáltam azt is hogy csak a fekete színnel való nyomtatást használom de akkor sem történt semmi.

Ugye nem romlott el a nyomtatóm és csak az van, hogy egyszerre mind a négy patronban kell festéknek lennie a nyomtató működéséhez.

Tartok attól hogy ha szervízbe kell vinni akkor visszadobják mert utángyártott patron volt benne.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#434) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#433) üzenetére


Bogyi007
veterán

Megnyugodtam bár egyben kissé fel is hűztam magamat. Itt a válasz annak aki esetleg ugyanígy járt mint én: [link]

A lényege mindig kell olyan patronnak lennie a nyomtatónak amiben van tinta máskülönben nincs nyomtatás.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#435) Airwolf00


Airwolf00
csendes tag

Helló!

Van egy Epson Stylus C45ös nyomtatóm, és a hulladéktintagyűjtője megtelt. Azt kitisztítottam mindent megcsináltam, de továbbra is villog a 2 led. Az SSC Service Utility programmal nemtudom hogyan kell resetelni, de ha véletlen meg is nyomtam volna, akkor kommunikációs hibát írt ki.
Tudna valaki segíteni?
Előre is köszi.

(#436) PIRIJANY


PIRIJANY
csendes tag

Sziasztok! van egy epson dx4000 tipusú nyomtatóm, ami eddig kifogástalanúl működött, míg patront nem cseréltem benne. már mindent megpróbáltam a fejtisztítástól kezdve , az ujratelepítésig mindent .A gond hogy nyomtatni nyomtat, csak pl a képen piros elmosódást nyomtat és egy kicsit olyan a nyomtatott kép mintha negatív lenne vagyis olyan hatású. Segítsetek valami beállítás baj van?Hol keressem?Előre is köszönöm! : :U

PIROSKA

(#437) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az SSC service utility a valós tintamennyiséget mutatja a patronokban, vagy ugyanazt, ami a nyomtató tujadonságainál van a grafikonban?
Epson stylus c48 nyomtatóm van (low-end, de amire nekem kell, arra elég). Mondjuk szöveg nyomtatásnál már volt olyan, hogy addig nyomatta, amíg már láthatóan halványonyodott, majd teljesen eltűnt a nyomat. Szóval akkor írta ki hogy elfogyott a tinta, amikor tényleg elfogyott a tinta, de előtte figyelmeztetett is. De ez patronfüggőnek tűnik, mert volt olyan is, mikor tökéletesnek tűnő nyomatnál is azt mondta, hogy elfogyott a tinta, adjak már neki másikat.

(#438) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Epson c43 nyomtatóm elkezdett kattogni. Csíkosan nyomtatott, így csináltam egy fejtisztítást, ami után helyrejött. Majd amikor a fej vissza akart térni a "nyugalmi" állapotába a doboz jobb oldali része alá, akkor elment a fekete patron feléig, majdott elkezdett kattogni. Azóta nem jó :(
Mit tegyek vele?
Miért mindíg vizsgaidőszakban romlik el??? :W :W :Y

[ Szerkesztve ]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#439) kiscsavo23 válasza HoReSz1975 (#6) üzenetére


kiscsavo23
csendes tag

sziasztok kelene nekem egy sony ericsson w 300 as készulék

(#440) Sdi válasza kiscsavo23 (#439) üzenetére


Sdi
addikt

Majdnem 3 éves hsz.-t néztél ki magadnak :( , nem zavar :F

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#441) fery02


fery02
addikt

Olyan gondunk van, hogy van egy 2008.10.21-edikén vásárolt Epson DX7450-es nyomtatónk, és rendeltük hozzá v5.0-ás T071x patronokat, mert a v3.1-es patronok nem működtek, ugyanis nem jöttek belőlük színek nyomtatáskor, maximum csak nagyon ritkásan egy pár színes csík. Sajnos ezeknél az v5.0-ös patronoknál is megmaradt ugyanez a gond, DE a fekete v5.0-ás patron tökéletesen működik. A fekete patronból nem volt v3.1-es utángyártott patronunk, abból csak eredeti (nyomtatóhoz adott) patront használtunk, tehát közvetlenül annak cseréjekor a v5.0-ás patront tettük bele.

(#442) tildy


tildy
nagyúr

Szintén dx 7450-es, raktam bele cián patront, mert az előző kifogyott, de..
Ez a hibaüzenet:

Visszaraktam a régit, és akkor arra is ezt a hibaüzenetet kaptam , pedig azzal gond sem volt:(
Nem értem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#443) tildy válasza tildy (#442) üzenetére


tildy
nagyúr

megoldódott, de fogalmam sincs mitől :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#444) regvoltrossz válasza regvoltrossz (#438) üzenetére


regvoltrossz
tag

Egy nagy kattanás után a helyére ugrott, így most működik megint...
Mindenesetre lassacskán már tényleg elviszem valakihez. Hat éve megvan és azóta csak patron volt benne folyamatosan cserélve illetve egyszer reseteltem a csipet a az SSC-vel. El tudom képzelni milyen vastagon állhat benne a trutyi :)) Lecserélni viszont nem nagyon akarom, mert egyrészt nálam nagyon bevált, másrészt ennél olcsóbb nyomtatási lehetőséget nemigen kínál semmilyen másik nyomtató sem. :C

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#445) geri173


geri173
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy Epson DX4400 nyomtatót. 3-4 oldal után kifogyott a fekete. Milyen patront vegyek bele? Az utángyártottat fel fogja ismerni? Vagy milyet, honnan vagyek/rendeljek, hogy felismerje?

(#446) nesh20


nesh20
aktív tag

Sziasztok

Vettem egy Epson DX7400-as multis készüléket.
Újonnan vettem nem használt. Behelyeztem a patronokat. Nyomtatnék erre hiányosan nyomtat.
Nem tudom mit kellene vele csinálni nem volt még nyomtatom. Hibás a készülék ?
Ilyet nyomtat. Többször kinyomtattam és mindig ugyan ilyen :(

[ Szerkesztve ]

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

(#447) regvoltrossz válasza nesh20 (#446) üzenetére


regvoltrossz
tag

Csinálj egy fejtisztítást. A nyomtató tulajdonságainál leled valahol ezt a funkciót..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#448) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy DX4400 multis gépet.
Csak azt szeretném megtudni, hogy mikor gyártású (mert ha 2008 aug utáni akkor 5.0-ás chip kell bele, de ha régebni, akkor a 3.1-es is jó)
Sehol sem találom a gyártási évet, se dobozon, de a gépen. :(
Felteszek két képet, hátha vkinek sikerül ebből rájönni.

1.

2.

(#449) Zé..


Zé..
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Epson Stylus Color 440-es régi nyomtatóm, amivel meg vagyok elégedve, nagyon olcsó bele a patron is stb... Én főleg csak szöveget nyomtatok vele, de most akadt vele egy kis gond. Nem hajlandó nyomtatni, hanem mind a 3 jelző piros LED, illetve a bekapcsolást jelző zöld LED folyamatosan villog. Van valami ötletetek mit kezdjek vele?

Üdv!

(#450) regvoltrossz válasza Zé.. (#449) üzenetére


regvoltrossz
tag

A megoldás az SSC program. Le kell nullázni a csipet, mert valószínűleg elérte a nyomtatásaid száma azt a méretet amit enged a nyomtató. Sajnos ez egy nagyon aljas dolog: egy idő után a számláló direkt "elrontja" a nyomtatót, hogy aztán vegyél újat.Egy ismerősöm szerint aki ezt kitalálta tuti magyar volt! :(( Olvass vissza a topikban és találsz hozzá mind linket mind leírást.
A programhoz itt a link: [link]

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.