Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Sziasztok! Csatlakozom én is a klubhoz. Az erősen korrosodó Lexmark Z612 nyomim kiváltására vettem egy használt DX3850 multit. Vettem bele utángyártott patronokat, (390ft volt akcióban ;] ) WOX színeseket és ORINK feketét. A patronokat gyárinak ismeri fel, és szép és színhelyesek a nyomtatott fotók.

(#552) gyalogh3


gyalogh3
csendes tag

Végre találtam a neten egy leírást az EPSON STYLUS C43SX printer hulladék tintagyűjtőjének tisztításáról. A link:

http://www.fixya.com/support/r883355-ink_absorber_pads_cleaning

Ez lépésenként írja le a tisztítás lépéseit és psmerteti a tisztításhoz szükséges eszközöket. (angol).

gyalogh

(#553) #47492352


#47492352
törölt tag

Üdv!

Van nekem egy Epson DX7450-es nyomtatóm.Lassan kiürül benne az eredeti gyári fekete,így majd venni akarok utángyártottat bele.Az érdekelne,hogy tényleg ki kell cserélnem a színeseket is,utángyártottra?Nem lehet az hogy csak a feketét cserélem ki?Mert a nyomtassolcson.hu-n azt irják,hogy első alkalommal az egészet ki kell,majd utánna lehet egyesével...
A másik,hogy muszáj chip-es patront vennem?vagy mitől függ??Attól függ hogy mikor gyártották a nyomtatót?És azt honnan tudom meg?

Köszi!

(#554) Kzo


Kzo
tag

Hi!

Szereztem gyári epson tinta patront a nyomtatómba EPSON DX 7450 csak az a baj hogy azt írja, hogy nem kompatibilis a gépemmel pedig rendes gyári ua. mint ami benne volt eddig is.Azt mondták hogy valahogy lehet frissíteni a chipet vagy vmi hasonlót kellene csinálni hogy jó legyen.Ötlet hogy lehet megoldani a problémát?

(#555) goodace


goodace
csendes tag

Sziasztok!

Epson s20 3 nappal ezelőtt gond nélkül nyomtat, majd tegnap este üresnek jelzi és "nem kompatibilisnek" írja az eredeti patronokat, amelyek vásárlás óta vannak benne. Driver újratelepítés már megvolt, de semmi változás. Mit javasoltok? :F

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#556) wid22


wid22
aktív tag

Epson BX300F nyomtató/másoló/lapolvasó/fax 12 hó 24 020 Ft
Ismeri valki? Milyen ? Érdemes megvenni?

(#557) localhost válasza wid22 (#556) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mit szeretnél még tudni ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#558) MeJack


MeJack
csendes tag

Sziasztok.

Ismétcsak gond van a DX8400 as nyomtatóval. Az a hiba lépett most fel újabban, hogy nem hajlandó csak fél oldat nyomtatni. Hiába van A/4 es lap beállítva lap méretnek és hiába probálunk A/4 es oldalnyi szöveget nyomtatni, nem nyomtatja ki a teljes oldalt, csak az oldal felső felét és utána a paprít sem tolja ki hanem 3/4 nél megálla papír kiadással. Volt már valakinek hasonló problémája? Mi lehet a gond? Előre is köszönöm a segítséget.

(#559) chaser83 válasza MeJack (#558) üzenetére


chaser83
csendes tag

Üdv!
Nekem még nem volt ilyen hibám (Nekem is ez a típus van). Patroncsere volt a nyomtatódban?

(#560) Maeg


Maeg
tag

Sziasztok!

Van egy DX5000 "csodaketyerém", allinone meg elmosogat meg minden f*om... (bocsi, már kicsit elegem van belőle)

Kifogyott belőle a színes, és nem volt hajlandó fekete-fehéret nyomtatni, állítólag, hogy kímélje a fejet, vagy mi. Jó, elfogadom. Amíg utánajártam a patronoknak, egy darabig még állt a csodagép, úgy, hogy a gyári fekete még 3/4ig volt kb., a színesek üresek.

Vettem bele patront, a utángyártottat (tudom, sikeres ember nem lehetek). Azt mondták, vegyek fekete patront is, mert a gyárival az utángyártott összeakadhat. A színes gyönyöűen megy. A fekete az Istennek se. Kijelzi, hogy full, de ha szöveget akarok nyomtatni, vagy bármit feketén, abba egyszerűen nem tesz feketét...

Csináltam fejtisztítást, talán 2-t, leszívta a patronok 3/4edét (!), rendesen feltúrta az agyam :W :W :W
Leszívta a fekete patron 3/4edét is, sőt, abból még többet, mint a színesből. Feketét továbbra sem nyomtat.

Próbáltam már alkoholos fültisztítóval, és vizessel a patronokba belenyúló tüske lukait is letisztogatni, azt a részt lepucoltam, mennie kéne.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Tud rá valaki valami megoldást? Nagyon-nagyon-nagyon hálás lennék!

Előre is köszönöm!
Maeg

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#561) Stirlitz válasza Maeg (#560) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Kövezzetek meg, de már anyian írták elöttem, vagy csak gyári patront használsz, vagy csak utángyártottat. Ne keverd őket. Nem hinném, hogy olyan drága egy db fekete patron. 800Ft? :( Amit írtál, hogy próbáltad tisztítani, az jónak tünik.

Én pont ezért tudtam, használtan, 6000Ft-ért megvenni az én multimat. 4gyári színes mellé egy darab utángyártott fekete volt berakva. nyomtatni az sem nyomtatott, egy betűt sem, csak a tintát szívta, gondolom, hogy ne száradjon be. Kicseréltem az összes patront utángyártotra, és voilá,mindenféle fejtisztítás nélkül azonnal elkezdett szépen nyomtatni. És szépek a fotó papírra készült képek. Élénkek a színek, nincs semilyen hiba bennük. Ezek után, nem értem miért kell trükközni a patronokkal. Ha kifogyott a gyári, vagy eredetit használsz továbbra is, vagy egyszerre cseréled utángyártottra. Itt nézz körül patron ügyben, megbízhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#562) zoli970


zoli970
csendes tag

Sziaszok.
Mit tudok csinálni ha fejtisztítás után is csikosan nyomtat a nyomtató.
Ha valaki tud segítsen :Y sx 405-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#563) zoli970 válasza zoli970 (#562) üzenetére


zoli970
csendes tag

Az előbb lemaradt. Valami RE névre keresztelt utángyártott patront használok. Lehet, hogy csak G&G patront érdemes használnom?

[ Szerkesztve ]

(#564) Stirlitz válasza zoli970 (#563) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Feketéből az Orink, ezt más is írta, hogy bevállt és én is megerősitem, színesből G&G vagy Wox "márkáju" biztos nem csinálja ezt. De az is előfordulhat, hogy kifogtál egy roszat. Szellözö lyukacskáról eltávolitottad a lezáró matricát? A patron tetején van.

[ Szerkesztve ]

(#565) zoli970 válasza Stirlitz (#564) üzenetére


zoli970
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Volt már G&G patronom is de azzal az volt a bajom, hogy a chip letiltotta de még félig volt festékkel. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszúl?

[ Szerkesztve ]

(#566) Stirlitz válasza zoli970 (#565) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Mert nem a patron valódi festék tartalmát mérte, hanem csak egy "közelitöleg számolt" festékszintet. Ez azért jó,mert amikor üresnek jelzi, és a user nekiáll fejet tisztitgatni meg ilyenek továbbra is, akkor is tud még festéket szívni azért. És nem lesz levegős a fej, ergo, nehezebben is szárad be. Előfordulhat az is, hogy a mostani patronod valóban ki is fogyott, és levegőt szívot már. Lentebb írtam, honnét rendelj patront, minden epson-os ismerősöm innét veszi, hozzám hasonlóan mki elégedett a patronjaikkal. Egy esetben volt gond a patronokkal, bő egy éve történt, az akkor vadi új DX8400 nem ismerte fel az akkori sorozatot, de szó nélkül visszadták a pénzt. Azóta ez már nem probléma, újabb chip van már a patronokon, és gyárinak ismeri fel vele a nyomtató a patronokat. Az sx405 is, tudják mit kell adniuk hozzá, hisz árulják is ezeket a multifunkciósokat.

[ Szerkesztve ]

(#567) zoli970 válasza Stirlitz (#566) üzenetére


zoli970
csendes tag

Köszönöm a választ :C

(#568) Stirlitz válasza zoli970 (#567) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nincs mit, megnéztem, majd dupla kapacitása van az általuk forgalmazott patronnak, a gyárihoz képest. Láttam náluk proba nyomatokat kirakva, ua a kép DURABrite patronnal, és utángyártottal kinyomtatva ugyanolyan papírra ua.-al a nyomtatóval. A színek árnyalataiban volt némi eltérés, de nem zavaró mértékben, és kitünő minőségű volt a nyomat. De gondolom ezt a színeltérést egy egyszerű fotószerkesztő programmal is ellehet tüntetni.

(#569) adamtotti10


adamtotti10
csendes tag

hi

epson dx6000 nyomtatót hogyan tudom kiüttetni hogy elfogadja az utángyártott, utántöltött patronokat?

(#570) handballer


handballer
csendes tag

DX4400-asnál kicseréltem a patronokat és jelenleg csak üres oldalt nyomtat.Mi lehet a probléma oka és megoldása?

(#571) Stirlitz válasza adamtotti10 (#569) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Megfelelő utángyártott patront kérj hozzá. Enyi. A nyomtatón semmit nem kell átalakitani. Megmondod a nyomtatód pontos tipusát, és biztos megfelelőt kapsz.

(#572) Stirlitz válasza handballer (#570) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Az összes patront egyszerre cserélted? Mind gyári vagy utángyártott? Ne legyenek benne vegyesen. Olvass kicsit vissza.....

(#573) handballer válasza Stirlitz (#572) üzenetére


handballer
csendes tag

Az összeset cseréltem és most mindegyik utángyártott!

(#574) Stirlitz válasza handballer (#573) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Patronok márkája? Mindegyik érintkezik rendesen? Probáld meg kiszedni, és újra visszatenni őket. Előfordulhat az is, hogy a tetején lévő kis levegöző matrica nincs leszedve. Patronok behelyezése után egyből nem nyomtatott?

Mégvalami, a patronon lévő chipnél nem látsz véletlen egy kis felíratott, hogy v5 vagy valami ehez hasonlót? Bármit ami a chip verziójára utal?

[ Szerkesztve ]

(#575) adamtotti10 válasza Stirlitz (#571) üzenetére


adamtotti10
csendes tag

utángyártott tintapatront kértem, biztos hogy jó hozzá mert eggyezik a szám (NE - T0714 Y stb..stb..),de berakom a nyomtatóba és mégse fogadja el..

ez a kép fogad!

(#576) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Sziasztok!
Akinek problémát okoz az EPSON nyomtatóknál ( DX - SX ) TO711-714 nyomtató patronjának nullázása , chip reset írjon !
Van még 2 db resetelőm ami UTÁNGYÁRTOTT 3.1 és 5.1 chip-pel ellátott patronokat garantáltán nullázza .
A patronok akárhányszor nullázhatók , utántölteni pedig sokkal egyszerűbb mint az eredetit.
Elvileg az eredetit is nullázza de én nem próbáltam.
MAXXUM120@FREEMAIL.HU :DD

(#577) Stirlitz válasza adamtotti10 (#575) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szia! Olyan ez mintha a színesek közül az egyik nem érintkezne rendesen. Nem is mutatja a töltötséget, csak a fekete patronét. Szinte biztos, hogy vagy nem érintkezik rendesen az egyik színes, vagy hibás a rajta lévő chip.

(#578) v.viki


v.viki
csendes tag

Mit jelenz az, hogy hányadik generációs a tinta?
Most cseréltem először persze utángyártottra és a 4ből csak 2-t ismer fel, a másik 2re azt írja h kifogyott.
Pedig nem!!!!!!!!!!
Mit lehet ilyenkor csinálni???
Vagy ezek a generációk nem jók??? Egyformát vettem egyszerre. Mégis van amit elfogad van amit nem.
A tintapatron csere segédprogram vagy mi meg azt írja, hogy nem kompatibilis.
Mit csináljak?
:O :O :O :O

(#579) v.viki válasza maxxum120 (#576) üzenetére


v.viki
csendes tag

Szia!
Nagyon hülye vagyok ehhez az egészhez de minek a csip resetelő???
Mire jó, mi az konkrétabban??
És mennyibe kerül?

(#580) Maeg válasza Stirlitz (#561) üzenetére


Maeg
tag

Egyszerre cseréltem.

Annyi még hozzá tartozik, hogy egy Pelikan típusú fekete volt benne anno a gyáriak mellett, ami még drágább volt, mint az eredeti patron, de pillanatnyilag csak azt tudtam beszerezni...

P.S.: köszi, hogy egyáltalán válaszoltál :R

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#581) Stirlitz válasza Maeg (#580) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Most akkor már müködik a nyomtató? Választ please! Nem kell köszönni semmit, elvégre ez a forum lényege azt hiszem....

(#582) Stirlitz válasza v.viki (#578) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Megprobálom összefoglalni. A patronokon van egy chip. Innét tudja a nyomtató, hogy milyen szinű festék van a patronban, és kb mennyi festék található benne. A chip tartalmazz egy kódot is. Ha a nyomtató ismeri ezt a kódot, akkor használja a patront. Ha nem ismeri, akkor nem használja. Itt nem a patron tipusára gondolok, mint például T711, hanem a patron chipjének kódjára. Tehát, ha a Te nyomtatód a példaként emlitett T711-es patront használja, de újjabb kodal, mint ami a patron chipjében van, akkor hiába is teszed be, nem fog müködni a nyomtató. Nem írtad, pontosan milyen epsonod is van, ez ahhoz lenne jó, hogy tudjunk segíteni abban, milyen patront vegyél. Chip resetelő annak szükséges, aki nem akkar utángyártott patront venni, és cserélgetni, hanem saját maga újratölti a patront otthon. Így még olcsóbb lehet a nyomtató üzemeltetése. De szükséges a patron chip-jének nullázása, mivel hiába töltöd fel festékkel a patront, attol a nyomtató még üresnek érzékeli, és nem fogja használni. Ehhez kell a chip reset-elő. Álltalában pár ezer ft szokott lenni. A használatuk egyszerű. Remélem sikerült segiteni. De ha nemvagy biztos a dolgodban, inkább vidd be a nyomtatót a boltba, ahol a patronokat vetted, és kérj tölük segítséget. Ha normális boltban vetted, biztos, hogy nem utasitanak el.

(#583) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Akinek gondot okoz milyen patron kell a nyomtatóba , vegye meg az 5.1-es chip-pel ellátottat.
Mivel ez a legújabb ez már jó az SX szériákba , de tökéletesen megeszik a régi DX sorozatok is !
Ha kérdésetek van írjatok nyugodtan .
Még ey rosz hír ami remélem nem igaz.
Azt hallottam az EPSON nyomtatókban van egy másik chip is ami kb 5000 oldal nyomtatása után javasolja a nyomtató szervízbe szállítását ezt a chip-et még nem találtam , de dolgozom rajta hogyan lehet őt is nullázni.

[ Szerkesztve ]

(#584) Stirlitz válasza maxxum120 (#583) üzenetére


Stirlitz
senior tag

SSC service utilty, erre való (többek közt), vagy tévednék? ;)

[ Szerkesztve ]

(#585) maxxum120 válasza Stirlitz (#584) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Hali !
A tudásod már nagyobb mint az enyém , gőzöm nincs mi az .
Nem értem mi az " SSC " .

(#586) Maeg válasza Stirlitz (#581) üzenetére


Maeg
tag

DX5000, és nem megy sajnos.
Hogy tudja leszívni a fejtisztításnál a patron 3/4-ét, ha utána nyomtatni nem nyomtat?
Ez azt jelentené, hogy a fej tiszta, csak más gubanc van a dologgal? Pl. driver hibája, oprendszer bekavar, ilyesmi...?

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#587) lula_girl


lula_girl
csendes tag

Sziasztok!
nekem epson dx 4450 nyomtatóm van, tavaly november körül vettem tán. :))
Igazából többet volt szervízben mint itthon, folyton festék bajok voltak vele.
most rendeltem [link]innen patronokat bele, azt írták egyedileg tesztelt mind, tehát bíztam bennük. a három színes ismeretlen (lehet h még jók is lesznek) de a fekete az G&G gyártmányú, amivel nekem nem működött eddig sem, ráadásul azt írták, hogy CSAK EGYFORMA gyártmányúak legyenek benne egyszerre. hát ez jó... :W
szóval nem merem kipróbálni, mert megint szervíz lesz a vége. szerintetek?

egyébként van 5 db G&G patronom 2 fekete 3 színes, az enyém nem ismeri föl. kb jan.dec óra áll, de a fejét celluxal leragasztottam, nem tom mennyit ér.. szóval akinek kell baráti áron írjon rám.
lula_girl@freemail.hu

(#588) maxxum120 válasza lula_girl (#587) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Szia !
http://bolthely.hu/tintapatron/lista/45a4f01cbe78d&lepes=11
Én innen veszem DX4400-asom van gond nélkül megeszi , a legolcsóbb univerzális tintával töltöttem semmi gond .

(#589) Stirlitz válasza maxxum120 (#585) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Kicsit olvas vissza. Vagy google és keres rá arra amit írtam. Ez egy szervíz program, amivel nagyon sokmindent tudsz csinálni a nyomtatódal, többek közt azt a számlálót lehet vele lenullázni, amiröl írsz. Nevezetesen, egy bizonyos menyiségű nyomat készitése után tílt a nyomtató. De csak ésszel használd.

(#590) Stirlitz válasza Maeg (#586) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Merre laksz?

(#591) Maeg válasza Stirlitz (#590) üzenetére


Maeg
tag

A BME mögött, Karinthy-Budafoki kereszteződésnél

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#592) fiatalember válasza Maeg (#591) üzenetére


fiatalember
csendes tag

én is pont itt lakom :P

(#593) lula_girl


lula_girl
csendes tag

Egyébként szerintetek mennyire jók még ezek a patronok három hónap után? leragasztottam ugyan celluxszal a fejét, de jó lehet még? én nem merem kipróbálni, mert 3.1 es chipek vannak benne, ami után szervízelhető is a nyomtató.

(#594) Stirlitz válasza Maeg (#591) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Sajnos nagyon messze vagyunk egymástól. Pedig arra gondoltam, személyesen nézném meg. Nem tudom mi lehet a baj. De ha fénymásolsz vele és akkor sem nyomtat, kizárható a driver hiba. Probáltál másolni vele? Akár színes, akár fekete-fehérben?

(#595) Stirlitz válasza lula_girl (#593) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Fene tudja. Mindenestre ha berakod, rázd fel őket azért. Mirre gondoltál, amikor azt írtad, hogy 3.1es chip után szervizelni kell?

(#596) F1girl


F1girl
csendes tag

Sziasztok!

Én még nagyon új vagyok itt, de lenne egy kérdésem, hátha vki tud segíteni: van egy dx4400-ás nyomtatónk, nemrég kellett benne patront cserélni, azóta nem nyomtat feketével, csak keveri a színeket. Ha úgy állítjuk be, h csak feketével nyomtasson, nem nyomtat semmit, csak kidobja üresen a lapot. Lehet, és remélem, h csak mi nem értünk hozzá, elég amatőrök is vagyunk ezekhez, de ha vki tud, légyszi segítsen, mert nem bírom tintával.... :)

Előre is köszi, bárkinek is...:)

(#597) gibae válasza Stirlitz (#584) üzenetére


gibae
csendes tag

Sziasztok!
Van egy EPSON DX500-es készülékem.
Nem tudom mi történt vele, este még nyomtatott, reggelre azt üzente kifogyott a tinta...
Csere, de nem volt hajlandó elfogadni az új patronokat sem...
Mozgatás, piszkálás, patron ki-be..
Az utolsó széria patron utángyártott volt,de még kb. félig voltak,mikor a hibaüzenetet kaptam.A készüléket nem egészen 2 éve vettem,3-4 alkalommal cseréltem benne patronokat,mindig szettben,felváltva használtam eredeti és utángyártott patronokkal.

A patront cserét jelző lámpa pirosan világít, a sz.gép patron cserét ir ki...
A patronok félig vannak...

Mit lehet vele csinálni? Kuka, vagy van valamilyen megoldás? Köszönöm!

(#598) Deadhero


Deadhero
csendes tag

Ide is, hátha valaki...

A probléma a következő.:
A napokban vásároltam egy Epson Stylus SX 200-as multis nyomtatót.
Amennyiben ha a nyomtatót önállóan, külön használom, fénymásolásra, semmi probléma, szép minőségű másolatot kapok a scannelés után.
Ám ha rákötöm a gépre USB-n… (3 USB-t használok. (billentyűzet, egér, epson nyomtató)) Feltelepítettem a hozzá kapott nyomtatódrivert és a scan progit (epson scan) – Windows Xp SP3.
Maga a nyomtatás része hibátlan, ám ha az epson scan programmal akarok egy képet bescannelni, a következő hibaüzenetet(ket) kapom.:
„Nincs kommunikáció a lapolvasóval. Ellenőrizze, hogy a lapolvasó be van-e kapcsolva, megfelelően van-e beállítva, és megfelelően van-e csatlakoztatva. Ha SCSI-csatlakozást használ, indítsa újra a számítógépét” – Az On led villog az olvasófej esetleg 1 cm-t mozdult ki.
Az előkép választásnál ugyan ez a jelenség.
A képolvasó és fényképezőgép varázslójánál. – az olvasófej el s vissza végigmegy – várakozás a képolvasóra – hibaüzenet.: „Hiba történt az előkép megjelenítése közben. Ha a képolvasó használatba van, várjon, míg befejezi a feladatot, majd kattintson az Előnézet gombra.”

Ugyan itt a beolvasásra kattintva az olvasófej kb. a feléig fut, majd egy fél centit vissza, ON led villog, hibaüzenet: „ Az adott kép másolása sikertelen volt, ha átszeretné másolni a képet, kattintson az ’újra’ gombra. A másolás leállításához kattintson a ’mégse’ gombra.” És ennyi.
Ha rá van kötve a gépre a nyomtató és úgy fénymásolok, úgy is működik rendesen.
Próbáltam már frissebb driverrel és a windows újrainstallálásával, egyik sem vezetett eredményre.
Várom az ötleteket, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#599) Stirlitz válasza Deadhero (#598) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ehhez nagyon hasonló problémája már volt két epson tulajnak, de nem írták meg, mi lett a megoldás. Sajnos nem tudom mi lehet a baj. Itt panaszolták ők is, hogy nyomtatni tudnak, de scannelni nem. Ugyanakkor a fénymásolás müködik. Driver uninstall és install volt náluk is, de nem hozzott eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#600) Stirlitz válasza gibae (#597) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Szia! Azt hiszem a nyomtatód beadta az unalmast. Van azért egy tippem, nem tudom menyire vagy otthon a számítástechnikában? Írj privit, vagy végy fel msn-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.