Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Allegra válasza Balinov (#149) üzenetére


Allegra
csendes tag

Csak a fejtisztítást ajánlgatja, azt meg csináltam néhányat... Mintha még rosszabb lenne.
De köszi.

(#152) kikitaki


kikitaki
csendes tag

Sziasztok,

Egy Epson R200-as nyomtatóm van. A problémám a következő: Lapra frankón nyomtat CD/DVD lemez esetén behúzza a tálcát, majd kidobja a tálcát. A fehér pozícionáló minták tiszták, tehát valószínűleg az érzékelő a fejen nem OK. Ki tudna ebben nekem segíteni?

Előre is köszike

[ Szerkesztve ]

"A világon 10 féle ember létezik. Azok, akik értik a bináris számokat, meg azok, akik nem. ..."

(#153) miuska


miuska
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 2000 óta van Epson C42 SX nyomtatóm, és ezidáig semmi bajom nem volt vele. Viszont tegnap óta nálam is ugyanez a hiba áll fenn: felváltva villog a piros-zöld és mindenáron ragaszkodik a szervízhez. A probléma orvoslására adott cuccot én is letöltöttem, viszont kb. semmit sem ér, mert kommunikációs hibát is észlel, holott mindent átnéztem, működnie kellene. Tesztoldalt se nyomtat, sőt, meg se mozdul, teljes halott a gép. (Épp nyomtatási feladatból állt le.)
Elolvastam az előzményeket, de tényleges segítséget sehol nem találtam. Ha valakinek sikerült egy ilyen jellegű hibát elhárítania, megköszönném, ha megosztaná velem is, hogy csinálta. Nem akarom kikukázni a nyomtatóm.
Minden segítségért előre is köszi!

(#154) RoyalFlush válasza Allegra (#151) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Vedd ki a patronokat, rázd fel (ha a sárgát, feketét nem használja szerinted, akkor ezt a kettőt), előtte egy pzs-vel, vagy valamivel szorítsd le azt a részt ahol a tinta kifolyhatna. nehogy a festék mindent beterítsen :)

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#155) RoyalFlush válasza Allegra (#147) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Nekem Epson DX3800 nyomtatóm van, de ugyanilyen problémám olykor nekem is adódott, sőt 3850-nél is jelentkezett. Ez nekem megoldotta.

A 3850 -es azt játszotta, hogy olykor nem húzta be teljesen a lapot, de nyomtatni nyomtatott. Na most ez egy több száz oldalas doksinál elég kellemetlen, mert felügyelni kellett, hogy minden oldalt kinyomtatott e, vagy közben 1-2-5 oldal valahol kimaradt ..

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#156) Allegra válasza RoyalFlush (#155) üzenetére


Allegra
csendes tag

Köszi, megpróbálom. Jelentkezem.

(#157) RoyalFlush válasza Allegra (#156) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Rendben, kíváncsian várom. Ha elsőre nem oldódna meg, próbáld meg mégegyszer. A patronban lévő tinta mennyisége viszont meg fog csappani, ne lepődj meg ..

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#158) RoyalFlush válasza Allegra (#156) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Egyébként eredeti EPSON gyári patront használsz vagy utángyártottat ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#159) goli11


goli11
tag

Sziasztok!
Nekem egy EPSON DX5000-em van, és az lenne egy kérdésem.
Hogy lehet a tinta mennyiségét állítani nyomtatáskor, mert teljesen eláztatja a papírt. Egy teljes oldalas nyomtatásnál szinte meghullámosodik a papír a sok tintától. Ráadásul fogy is rendesen a tinta. Kb 20 lap (DVD borító) kinyomtatása után a nyomtatóhoz adott szines patronok szinte már üresek.
Lehet egyáltalán állítani a "piszkozat, szöveg, szöveg és kép" stb. beállításokon kívül ??

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#160) RoyalFlush válasza goli11 (#159) üzenetére


RoyalFlush
őstag

"szöveg" beállításnál is eláztatja a papírt ? :Y :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#161) goli11 válasza RoyalFlush (#160) üzenetére


goli11
tag

Szinte már csak abban használom, és így is áztat.
A tinta nem fog ha kézzel hozzányúlok, csak a szárítani kell, hogy "normális" legyen a papír. Egyébként Xerox 80g-os papírt használok.

Minden jo, ha vége .... azaz még működik.

(#162) Mewryck


Mewryck
tag

áhoj!
dx 5050-es (multifunkciós)nyomtatóm van,a probléma a következő:ha szürkeárnyalatos nyomtatást végzek,akkor is fogyasztja a szines patront-nromális ez?? :F továbbá ha számitogép nélkül használom fénymásolás céljára,bármilyen fekete szinnel készült dokumentumot akarok vele másoltatni,akkor is használja a szines patronokat-ez is normális lenne?ha igen,nemértem hogy miért kell fekete nyomtatáshoz illetve fénymásoláshoz szines tinta :F (eredeti patronokkal használom és sajnos elég hamar kifogy a tinta a patronokbol)

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#163) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok!

A múlt héten vettem egy DX7400-as mulitnyomit. A hozzá kapot patronokkal 28db A4-es fotót/DVD borítót nyomtattam ki. Amig a gyári patronok voltak addig minden oké volt. Aztán beleraktam utángyártottat és az első tapasztalat az volt hogy hiányzott a magenta és a sárga. Aztán néhány fejtisztítás után elkezdett csíkosan nyomtatni. Ez után még néhány tiszítítás és akkor meg beszólt hogy kevés a tinta. Erre kivettem és még javába lötyögött a patronokban egy jókora mennyiségű tinta. Majd vissza raktam és most meg azt mondja, hogy nem kompatibilis a patron. A gyáriakkal miket már le sztornózott azokra nem háklis.

Szóval ma veszek 3-4x-es áron gyári patronokat és ha nem lesz jó akkor gariba beadom. A lexmarkot meg elvadászom. (csak előbb össze kell raknom)

Viszont azért elszomorít, hogy az utángyártottak ilyen sz**ok. Persze a nyomi se egy hűha.

Amúgy amíg szépen dolgozott akkor még gyorsabb is volt mint a Lexmark-om. Az igaz, hogy a lexmark-ba meg csak egyszerüen belefecskendeztem a tartályba egy kis tintát és mehetett a print tovább.
Ha itt is működne a dolog még ha ki chippelős módszerrel akkor ez is jó lenne.

Szóval ha valaki bármi buhert tud a DX7400-hoz akkor feltétlen írja be ide.
Köszönettel előre is!
Tamás

(#164) RoyalFlush válasza TomiFiu (#163) üzenetére


RoyalFlush
őstag

üdv.

Aztán beleraktam utángyártottat és az első tapasztalat az volt hogy hiányzott a magenta és a sárga. Aztán néhány fejtisztítás után elkezdett csíkosan nyomtatni.

#154. hsz

Ez után még néhány tiszítítás és akkor meg beszólt hogy kevés a tinta

Fejtisztítás során az EPSON nem takarékoskodik a tintával így a művelet többszöri elvégzését követően bizony jelentősen megcsappanhat a patronban lévő tinta mennyisége.

"Majd vissza raktam és most meg azt mondja, hogy nem kompatibilis a patron"

Nem nyúltál hozzá esetleg a patron ezen részéhez ? :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#165) TomiFiu válasza RoyalFlush (#164) üzenetére


TomiFiu
tag

Nem értem hozzá emlékeim szerint. Viszont ezek az után gyártott patronok nekem feketék és ha nem figyelek akkor a sárgát akár a cián helyére is be tudnám rakni. Ezzel szemben a gyáriak ugye drappok és nem lehet fel cserélni a színeket.
Szóval most azt szeretném elérni hogy valahol egy chipelő okosságot beszereznék és akkor magam tölteném.

Amúgy vettem gyári patronokat 8000-ert és azokkal minden rendben van.

Lenne még egy kérdésem.
Ha most kiveszem a gyári patronokat és kisérletezek az utángyártottakkal akkor nem cseszi el nekem a gyáriakat? (kevesebb tintát mutat esetleg mikor vissza rakom)

(#166) RoyalFlush válasza TomiFiu (#165) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Ha az eredeti patronok helyére utángyártottat teszel, majd az eredetit visszateszed, valamivel kevesebb tinta lesz a patronokban a nyomtató által cserénél elvégzett művelet következményeként.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#167) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Az Epson Stylus DX3800 nyomtatómhoz ezeket az utángyártott patronokat szoktam vásárolni 6-700 Ft -ért. Olykor előfordulnak a korábban említett problémák, de az ott leírtak szerint orvosolhatóak is.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#168) IRON STORM


IRON STORM
őstag

ma jött meg az R285 ös nyomtatóm. Feltelepítettem, nyomtam egy tesztoldalt és be is gyűrte a papírt :F Most a papír típusa vagy mi nem tetszik neki?

Csak a TDi!

(#169) IRON STORM válasza IRON STORM (#168) üzenetére


IRON STORM
őstag

A papír nem tetszett neki. Most már jó.

Csak a TDi!

(#170) RoyalFlush válasza IRON STORM (#169) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Milyen papírt használtál / használsz ?

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#171) IRON STORM válasza RoyalFlush (#170) üzenetére


IRON STORM
őstag

Tesco-s papír, egyebet nem tudok róla. :)

Csak a TDi!

(#172) IRON STORM válasza RoyalFlush (#170) üzenetére


IRON STORM
őstag

Xerox papírt vettem ,ezzel nincs gond, nem gyűri be.

Csak a TDi!

(#173) Caps_Lock


Caps_Lock
csendes tag

Sziasztok ! Epson ? Piros-Zöld villogás ? Old meg a problémát othon és ne vidd szervizbe !
Ismerös a hiba. Én fél év után most jöttem rá a hibamegoldásra. Nekem c43Sx em van és ugyanezt a problémaát észleltem rajta. Szétszedtem a gépet és a hátuljában van egy tintagyüjtő vászon amit kiszedtem és kimostam :-) a kezem 3 napig fekete volt de megérte...
Most olyan mintha eredeti lenne 1 csepp tinta sincs benne. Jah meg szétszedtem a tintapatron alat lévő "edényt" az is kitisztítottam tintamentesre és egy kicsit még azt az izét is letisztitottam amiben a tintapatronok vannak. Összeraktam igaz a hibát ugyanugy jelezte de letöltöttem a SSC-t. Hú ezzel vagy 3 orát szenvedtem mire sikerült "lenulláznom" a számlálót. De még mindig semmi javulás. Kikapcsoltam mérgembe a gépet, a nyomtatót meg feltettem a szekrény tetejére. Másnap reggel felkeltem levettem a nyomtatót és bekapcsoltam ekkor a hiba nem jelentkezett :-) Megjavult !!! Lehet hogy a magaslati levegő tett vele valamit ?! :)
Nah mindegy az a lényeg hogy megjavult. 1-2 csavart kihagytam belölle + 1-2 helyen eltört de ez nem számit...
Jah 1 nyomtatás elött vagy 3 szor meg kell tisztitatni a tintafejeket mert nagyon nehezen kezd el nyomtetni.
Ui.: utángyártott patronnal használom... Azota már fotot is nyomtatott :)
Sok szerencsét nektek is ! Javitsd meg othon mert nem éri meg szervizba vinni ott ez a hibamegoldás kb. 7000 Ft- lett volna ( megkérdeztem )
06-70-192-21-12
Üdv mindenkinek : Caps Lock / Félegyháza /

Caps

(#174) öregrocker


öregrocker
csendes tag

Sziasztok!
Nekem RX520-asom van közel 2éve.Eddig utángyártott patronokat használtam(PROCOLOR)problémamentesen. Most ezeket töltöm újra, mivel az eredetit macerás újratölteni.(Ha valaki tud egyszerű megoldást, azt megköszönném).A patronokhoz a CHIP-resetelőt és a tintát itt[link] rendeltem. :Y

(#175) TomiFiu


TomiFiu
tag

No! A helyzet az hogy a nyomtassolcson.hu-n kicserélték a patronokat és bár elsőre ez sem ment és csak lassan kezdett el mindegyik szín nyomtatni, végső soron elkezdett nyomtatni rendesen.
Szóval most jó utángyártottal is!!!

Viszont érdekes, hogy pik-pak leapadt a szineseknek a színtje 1/4-re a fekete meg csak 3/4-re. (2-3 fejtisztítás és 2db A4-es fotó után)
És ennek ellenére most már nyomtattam nem is keveset és úgy látom az 1/4-énél nem megy egyenlőre lejebb.

Szóval remélem jó lesz....
És remélem az eredeti patronok amibe tinta még van, majd a későbbiekben felhasználhatók lesznek. Mindenesetre celluxal jó erősen lezártam a tinta nyílást és a másikat amelyiken a letépendő sárga matrica volt. Így talán nem szárad be.

(#176) Allegra válasza RoyalFlush (#157) üzenetére


Allegra
csendes tag

Szia!

némi kényszerszünet után tudtam csak a géppel foglalkozni.
Már kétszer csináltam, a kép jelentősen javult, úgy tűnik, hogy már keveri a színeket. De az ütemes (most sárga) csíkok még látszanak. Remélem nem sérült meg a fej.

Egyébként utángyártott patronok.

(#177) RoyalFlush válasza Allegra (#176) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Nem lesz azzal probléma, lehet a következő patroncserét követően már teljesen megszűnik ez a jelenség. Kiderül.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#178) bnorci71


bnorci71
addikt

Sziasztok!

D68/88/88PE
DX3800/3850/4200/4250/4800/4850 nyomtatóba valaki próbált már meg patront utántőlteni??
Ma vettem utángyártott patronokat és ezeknek utánlehetne tőlteni, mivel van lyuk a tetejükön. Kell a töltés után valami okosságot csinálni a patronnal pl chippelni :F
Valakinek tapasztalat???

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#179) snerbalu válasza bnorci71 (#178) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Szia!

Kell hozzá "chip reseter", mert így hiába töltöd meg a készülék üresnek fogja érzékelni.

Itt lehet venni:

http://www.nyomtassolcson.hu/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=216

Már annyira olcsó az utángyártott patron, hogy szerintem nem éri meg töltögetni.

http://www.nyomtassolcson.hu/advanced_search_result.php?keywords=t061

Remélem segítettem.

NyomtassOlcson.hu

(#180) snerbalu válasza TomiFiu (#175) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Sajnos a chip-ek ilyen szempontból nem tökéletesek, egyes készülékek a tintaszintet elég "önhatalmulag" kezelik. A gyártók mindent megpróbálnak annak érdekében, hogy a gyári kelléket vegyük meg.:((( Szerintem meg kéne felezni az árat és azzal sikerülne :)

NyomtassOlcson.hu

(#181) zuza


zuza
csendes tag

Hi!
Mit lehet csinálni akkor, ha a DX4450-es nyomtatóba kicseréltem a patront, persze utángyártott, és most nem nyomtat. Továbbra is azt jelzi, hogy üres. Megőrülök!!!!
:W :W :W :W :W :W

(#182) snerbalu válasza zuza (#181) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Ez egy trükkös nyomtató. Valószínűleg nem 3. generációs chip van a patronon.
Próbáld ki ezt! KLIKK

NyomtassOlcson.hu

(#183) zuza


zuza
csendes tag

Köszi!!

:R

(#184) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Sziasztok!

Az a problémám, hogy van egy C66os nyomtatóm és valamiért begyűri a lapokat.Eddig tökéletesen működött, de egy ideje nem akarja behúzni se. A mechanika erőlködik, ahol betöltöm a lapokat-van egy görgő vagy valami hasonló(felhold alakja van és gumírozott), ami meggyűri a lapot és nem továbbítja a lapot a nyomtató fejhez. Ilyenkor próbál nyomtatni.

Olvastam feljebb, hogy lehet,h a papír a hibás.Találomra kipróbáltam az itthon fellelhető papírjaimmal,de nem oldódott meg a probléma.

A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#185) IRON STORM


IRON STORM
őstag

R285-be merjek venni utángyártott patront? Működni fog?

Csak a TDi!

(#186) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

UP!

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#187) snerbalu válasza IRON STORM (#185) üzenetére


snerbalu
csendes tag

Sajnos az a tapasztalatunk, hogy egyelőre nem.
A gyártók tájékoztattak, hogy egyelőre nem jó ezekhez, és pár "bátor" próbálkozó ki is próbálta....sikertelenül.

NyomtassOlcson.hu

(#188) Neurotoxin válasza Neurotoxin (#184) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Valaki kérem írjon valami információt ezzel kapcsolatban.Vagy kuka? :F

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#189) Vidori válasza Neurotoxin (#188) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Használd a keresőt! :D
[link]

(#190) Neurotoxin válasza Vidori (#189) üzenetére


Neurotoxin
őstag

THX :D

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#191) IRON STORM válasza snerbalu (#187) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ok rendben. Akkor marad az újratöltés egyelőre.

Csak a TDi!

(#192) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Epson DX7450, a fekete gyári után egy utángyártottat vettem, most azzal nyomatom, eddig problémamentes, csak feketét nyomtatok és a színeseket is üresnek érzékeli. ez általános dolog vagy csak velem szvrakodik?

(#193) RoyalFlush válasza Pee-Tee (#192) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Úgy érzékeli üresnek a színes patronokat, hogy eddig még egyetlen oldalt sem nyomtattál velük ? :U

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#194) Pee-Tee válasza RoyalFlush (#193) üzenetére


Pee-Tee
tag

Igen. Kezdte a kék, most a sárga is felkiáltójeles, a kéket pedig üresnek veszi, így letilt.

(#195) RoyalFlush válasza Pee-Tee (#194) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Fejtisztítást nem végeztél mostanában ? Azért kérdezem, mert ezen művelet többszöri elvégzését követően szokott erősen megcsappanni a festék mennyisége, de tisztító műveletet bekapcsolásnál is végez. Ha a Beállításoknál nincs bepipálva a csak fekete tinta, akkor nyomtatásnál színes festéket is használ. Legalábbis DX3800 típusnál ezt figyeltem meg.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#196) Pee-Tee válasza RoyalFlush (#195) üzenetére


Pee-Tee
tag

Amit tisztításkor nyomtat az szinte semmi . . . csak vékonyka csíkok. Abba nem lenne szabad elfogynia. Mindegy lett utángyártott 4pack 3e Huf. most nyomatok dvd borítót kíváncsiságból . . .

(#197) MAC72


MAC72
tag

Helló!
Van valaki, aki találkozott már olyan problémával, hogy a nyomtatója nem fogadta el az eredeti patront ?
Vettem egy epson dx5000-et. Most fogyott ki a hozzá mellékelt eredeti patronok közül a fekete. Vettem bele egy eredeti feketét, betettem és nem fogadja el. Azt mondja nem kompatibilis a nyomtatóval (a**ád gondoltam). Mi van ilyenkor? Mit lehet tenni?
Bármilyen segítség jól jön, csak gyorsan még mielőtt megnézem, hogy visszapattan-e
ha földhöz vágom.
Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#198) RoyalFlush válasza Pee-Tee (#196) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Nem a kinyomtatott néhány csíktól csappan meg a tinta mennyisége, hanem annak a tisztító műveletnek a következtében, melyet előtte végez.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#199) RoyalFlush válasza MAC72 (#197) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Eredeti patronnal nekem nem fordult elő hasonló, utángyártottal viszont 1x igen. Személy szerint megváltam tőle (kuka), a következő alkalommal vásárolt sárga patronnal semmi probléma nem volt.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#200) Pee-Tee


Pee-Tee
tag

Ez igaz. bár csodálom, hogy 2x tisztítottam és elfolyt a festék. :(
De a nyomtató saját szoftverében is be kell állítani, hogy mit akar az emberfija nyomtatni, mert ha a szöveg és kép, vagy kép van beállítva hiába akarok csak szürkeárnyalatos képet nyomtatni akkor is keverte a színeket :(
Érdemes ilyenkor csak szöveget beállítani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.