Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) gibae válasza Stirlitz (#600) üzenetére


gibae
csendes tag

Ide is válaszolok: Infot tanítok, a párom szerel is, úgyhogy valamennyire otthon vagyunk a számítástechnikában!
Előre is köszi! gibaeva@gmail.com

(#602) Stirlitz válasza gibae (#601) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ment PM

(#603) gibae válasza Stirlitz (#602) üzenetére


gibae
csendes tag

Várom nagyon, még nem kaptam meg!
E-mail: gibaeva@gmail.com talán könnyebb!

(#604) gibae válasza gibae (#603) üzenetére


gibae
csendes tag

Megvan köszi!

(#605) Dluinet válasza gibae (#603) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem kötekedni akarok, de ha így kiírod a címed, akkor tele lesz a postaládád spammal.
Az címed így rakd ki a netre: gibaeva kukac gmail pont com :K

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#606) gibae válasza Dluinet (#605) üzenetére


gibae
csendes tag

Kösz a tanácsot, nem tidtam mi a bevett szokás!

(#607) F1girl


F1girl
csendes tag

Légyszi vki segítsen, mert megőrülök már! Ért vki az epson dx4400-ás nyomtatóhoz? Nem nyomtat feketét, pedig van a patronban, csak keveri a színeket. :O

(#608) cibu57


cibu57
csendes tag

T. Mindenki!

2006-ban vásároltam egy EPSON C-45-ös tintasugaras nyomtatót. Az idén kiirta, hogy vigyem szervizbe. A számítógépes szaküzletekben azt mondták: dobjam a kukába!
Balga módon 2008-ban ismét vásároltam egy EPSON DX 4400 típusú másoló-nyomtatót!
Az idén már nem ismerte fel az eredeti patront sem!
Még szerencse, hogy a jótállási idő letelte előtt történt.

SOHA TÖBBET EPSON NYOMTATÓT!!!

:W

[ Szerkesztve ]

Üdv.: cibu57

(#609) Stirlitz válasza cibu57 (#608) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Gratulálok!

Remélem veszel valami menő cuccot és azt is a kukába dobod.... Miután a szervízes azt fogja mondani valószínű. Lehet, hogy egy egyszerű szervíz programal javítani lehetett volna a nyomtatód.

[ Szerkesztve ]

(#610) Stirlitz válasza F1girl (#607) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nyomtatási beállításoknál, kattints egyett a reset defaults-ra. Gondolom egyszer kifogyott a fekete, és felajánlotta, hogy kikeveri színesből, azóta lett új fekete patron, és még mindig keveri. Ugye így volt?

(#611) nesa válasza Stirlitz (#561) üzenetére


nesa
veterán

Hy nekem R285 van es biztos ami biztos alapon megvettem az osszes szint de a vilagos magenta patront csereltem csak es siman elsore elfogadta :C ugy hogy csak azt csereltem ki,eddig jonak tunik a dolog majd szep lassan kihasznalom oket ugy hogy negyedig legyenek azt elcsomizom hatha kell gariztatni 1x a gepet.

Ja es Orink patront vettem.

(#612) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Sziasztok !
Elfogytak a resetterek , dolgozom az ügyön , ha lesznek újak jelentkezek .

(#613) Stirlitz válasza nesa (#611) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Mert vannak olyan patronok, amiket gyárinak ismer fel a nyomtató. Nálam az Orink és Wox patronokat eredetinek ismeri fel. De nem minden patronnal van ez így szerintem. Ezért javaslom én is, egyszerre cseréljék ki. Persze ha valaki ért a hardverekhez, mint pl Te is, nyugodtan probálja ki elöbb.

Tudom, nem ma történt, de még egyszer köszönöm az őnfeláldozó segítséget, amit Tőled kaptunk egy hdd hiba során.

[ Szerkesztve ]

(#614) nesa válasza Stirlitz (#613) üzenetére


nesa
veterán

De igy hogy felismerte igen gazdasagos cucc:)
Nem emlekszem a HDD dologra :(

(#615) Stirlitz válasza nesa (#614) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Igen, erősen gazdaságos az epson nyomtató szerintem is. :D

Nem mostanában volt. Őreg quantum winyo vezérlő elektronikáa halt meg. És te adtál egyett, amin olyan elektronika volt.

(#616) F1girl válasza Stirlitz (#610) üzenetére


F1girl
csendes tag

Köszi a választ, megpróbáltam, de még így is keveri a színeket sajnos. De úgy volt, ahogy írtad, h tavaly kifogyott a fekete, megkérdezte, h keverje-e a színeket, rákattintottunk, azóta lett új patron, és még mindig keveri :W Pedig visszaállítottam az alapértékeket. Most viszont már nincs tele egyik patron sem, holnap lesznek újak, azzal is megpróbálom, amit írtál, remélem sikerül! Ha nem sikerül, esetleg más megoldás is van?

Köszi

(#617) Stirlitz válasza F1girl (#616) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Hát nem tudom, kell hogy legyen megoldás. Talán segítene, ha újratelepítenéd a nyomtatót. Milyen op. rendszert használsz? Van több driver is a 4400hoz az epson oldalán, javaslom a legfrissebbet. Tehát driver uninstall, és a legfrissebbet pedig telepíteni. az én nyomtatóm nem pont olyan mint a tied, csak nagyon hasonló. 2008. októberi a legutolsó driver, 6.54 a verziószáma, legalábbis 32bites xp alatt.

[ Szerkesztve ]

(#618) F1girl válasza Stirlitz (#617) üzenetére


F1girl
csendes tag

Köszi a gyors választ! Win Xp-m van. Egyszer már újra telepítettük a nyomtatót, mikor most cseréltünk benne patront, ugyanis nem eredetit vettünk bele, hanem utángyártottat. A többit nem is nagyon értem, amit írtál, úgyhogy hétvégén jön az egyik ismerősünk, ő jobban ért a számítógépes nyelvhez, mint én. Ő majd megnézi, amit írtál, hátha az segít, de őszintén szólva nem nagyon hiszem... :F Nem azért mert azt nem hiszem el, amit te írsz, hanem már ezen az egyen kívül mindent kipróbálunk és semmi. A szervízesek aranyosak voltak, azt mondták, vigyem be Pestre a gépet... Jó fejek, nehogy segítsenek így... :((( És ez a hülye gép még most is üresen dobja ki a lapot, ha az jelölöm be, h csak feketével nyomtasson. Ha előre tudom, h ez lesz abból, ha egyszer kevertetem a színeket, akkor inkább hagyom az egészet! :W Egyébként meg fogy a fekete is, nem csak a színesek....És nekem tök lassú is a gép, nem hogy 1 perc alatt nem nyomtat 24 (fekete-fehér) v mennyi oldalt, hanem kb. másfél perc, amíg EGY oldalt kinyomtat! Ez normális?

(#619) Stirlitz válasza F1girl (#618) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Nem! Nyomtatási tulajdonságok=> Main fülnél a legyen draft vagy text kiválasztva, papír tipusa pedig plain papers. Ugyanitt Maintenance fülnél a speed&progress gombra kattints, és legyen bepipálva a high speed copies. Ha esetleg nem lenne... Nézd meg őket, ok?

[ Szerkesztve ]

(#620) F1girl válasza Stirlitz (#619) üzenetére


F1girl
csendes tag

Szia!

Próbáltam beállítani, amiket írtál, de inkább leírom, mijeim vannak, mert nem mindent találok. A fő beáll.-oknál van a min. típ. az szöveg, de van piszkozat, fénykép, szöveg és kép, legjobb fénykép. Papírbeáll.-nál típus norm. papírok (de vannak különböző epson fajták is), méret A4 és a szegélyek van bejelölve. A nyomtat.-i beáll.-oknál van photo enhance, fordított sorrend és nyomtatási kép, ezekből nincs semmi kiválasztva. Írásirány=>álló és van még a tintaszint kijelző. A speckó beáll.-oknál van, h gyors, az eddig is ki volt pipálva, mégis ilyen tetű lassan nyomtatott. És a karbantartásnál (ha ez a maintenance fül) vannak olyanok, h status monitor 3, fúvókák elllenőrzése, fejtisztítás, nyomtatófej beigazítása, tintapatron cseréje és papírvezérlő megtisztítása (verzió 6.51), de speed&progress-t nem találtam.....

(#621) Maeg válasza Stirlitz (#594) üzenetére


Maeg
tag

Nem, még nem, de mindenképpen megpróbálom! Köszi!

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#622) Stirlitz válasza F1girl (#620) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ugyanaz mint nálam, csak angolul. Akkor marad a driver csere. De legalább kiderült, hogy a tiednél van újabb driver a géphez. Akkor szoritok, hogy az megoldja a problémát.

(#623) gibae


gibae
csendes tag

Sziasztok!
Epson DX3850-be belefolyt a tinta. Mikor meghozták a radiátorra tettem és ottfelejtettem vagy 2 napig, szétfolyt benne a tinta.
Lehet vele valamit kezdeni? Egy tisztítással megoldható a dolog?
Köszi! Éva

(#624) rozsas.gyula


rozsas.gyula
csendes tag

Hali.

Tud valaki segíteni abban hogy az epson dx5000-en hogyan lehet kikapcsolni a tintapatron kompatibilitás ellenörzését?????

(#625) Stirlitz válasza gibae (#623) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ki kell probálni. Ilyet még nem láttam.

(#626) RoyalFlush válasza cibu57 (#608) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az idén már nem ismerte fel az eredeti patront sem"!

Ezek szerint valamilyen utángyártott patronnal használtad.

"Még szerencse, hogy a jótállási idő letelte előtt történt."

És az is, hogy az üzletben ahol vásároltad ezt nem mesélted el. Feltételezem az eredeti patronokkal vitted vissza.

Én is utángyártott patront használok az Epson Stylus DX3800 típusú nyomtatómhoz, de nem fogom a fejemet a falba verni, ha emiatt esetleg egyszer meghibásodik vagy tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#627) nkati02i


nkati02i
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám, remélem tudtok segíteni. EPSON Stylus DX3800 Series nyomtatóm van. Nemrég fogyott ki minden patron, és csak feketét tettem bele, mert arra van főleg szükségem. Viszont nem enged nyomtatni. Mindig azzal jön, hogy hiányoznak a színesek is, és ez elég idegesítő. Tudnátok segíteni, mit kell beállítanom?Vagy kell minden patron, hogy működjön??
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#628) Stirlitz válasza nkati02i (#627) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Minden patron kell bele, és festék is kell legyen a színesekben, különben nem enged nyomtatni. Nem tudod kikerülni ezt.

(#629) wid22


wid22
aktív tag

DX4400 m va n cseréltem sárga festéket is meg a többit is fölismeri mindegyiket csak a sárgát nem ugyan ilyen után gyárrtotak voltak eddig is. Mit csináljak hogy fölismerje a sárgát is? Kösz

(#630) speeding


speeding
csendes tag

Sziasztok! van egy régi öreg Epson stylus color 200asom.. a problémám ott van, hogy hiába telepitem xp-n, (kiválasztom a tipust a listából)azt irja hogy kész a telepités, de tesztoldalt már nem nyomtat.... kiirja jobb alul hogy "ezt a dokumentumot nem lehetett nyomtatni" a nyomtató amugy bekapcsol, csak semmire nem reagál semmit a telepités ellenére. hogyan telepitsem akkor? help

(#631) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Hirdetni a Hardveraprón kell !

[ Módosította: philoxenia ]

(#632) RoyalFlush válasza wid22 (#629) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Sajnos már én is jártam így. Ugyanabból a tipusból egy másik utángyártott patronnal működött. Esetleg tehetsz egy próbát azzal, hogy megtisztítod az érintkező felületet. Nekem a patroncsere jelentette a megoldást.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#633) maxxum120


maxxum120
csendes tag

Az Epson DX-SX nyomtatókkal kapcsolatban kérdezzetek bátran .
Van megoldás az utántöltésre .

A TO711-714 patronok UTÁNTÖLTHETŐK !!!!
:C

(#634) regvoltrossz válasza speeding (#630) üzenetére


regvoltrossz
tag

. Nézd meg, hogy mi van elsődleges nyomtatónak kijelölve! Ismertesd fel ujra az elsődleges nyomtatóportot. Előfordul, hogy átvált microsoft document writer, vagy valami hasonló dologba és persze oda akar nyomtatni, nem a nyomtatóra.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#635) zlaszlo0 válasza HoReSz1975 (#2) üzenetére


zlaszlo0
csendes tag


Ez a hibajelzés jön, ki tud küldeni reset programot? zlaszlo0@freemail.hu kösz!

zolipapa

(#636) Stirlitz válasza zlaszlo0 (#635) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Innét tudod letölteni.

(#637) dojiko


dojiko
csendes tag

[P][/P]Sziasztok!Kaptam egyepson stylus dx5050 nyomtatot de akitöl kaptam azt mondta hogy ő neki sem adtak telepitő lemezt ő azt mondta rádukta a képre és rögtön elfogadta neki .nálam meg meg sem mukkan.hol tudnám letölteni a telepitést vagy van valakinek jobb ötlete? segitsetek krlek!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#638) Dluinet válasza dojiko (#637) üzenetére


Dluinet
nagyúr

dx5050

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#639) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Egy barátom hívott fel azzal a problémával, hogy:

DX8450 nyomtatóról van szó.

Borítékot címezget fekete szöveggel a fenti nyomtatóval és az a probléma merült fel nála, hogy a színes patronok elég hamar kifogynak, miközben a fekete még majdnem tele van.

Én picit meglepődtem ezen, mivel fekete nyomtatásához minek használja a színeket. Először arra gyanakodtam, hogy valami "érdekes" dolgot tett bele a nyomtatandóba, de elmondása szerint beírja a név-cím részt a kitapasztalt részre word-ben, majd nyomtat. Betűszín feketére van állítva. Tintatakarékossághoz piszkozatra van állítva és "be van pipálva" a Csak fekete használata opció is.

Valami ötlet?

read-only mode on the forum

(#640) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Egy kérdés:

Ki milyen utángyártott patront használ olyan Epson nyomtatóba, amibe a
T0711, T0712, T0713, T0714-es patronok mennek.
Most Redbox van benne, de fotonyomtatásokor a kinyomtattott kép undorító lilás lesz.

Ez az első Epsonom, úgyhogy kérném a tippeket
Míg egy párat végigpróbálnék az egy vagyonba kerülne.

(#641) Gabtech2000


Gabtech2000
csendes tag

Epson DX7450 multifunkciós készülékem van. Kiírta hogy a kék patron kifogyott, cseréljem ki. Kivettem, megráztam és még elég rendesen lötyögött benne a tinta. Visszaraktam, kiírta, hogy nem kompatibilis a patron, utána ki és megint be utána elfogadta, de akkor is üresnek ismerte fel. A végén az lett, hogy kicseréltem másikra, egy újra.
Felbontottam a patront és 6ml tintát mértem. Normális?!?

(#642) gajszi


gajszi
csendes tag

Segítsetek légyszi! Hogyan lehet - ha egyáltalán lehet - tölteni a T0711 - T0714 es patronokat? Ja és kifogyott a cián patronom, csak fekete nyomtatásra esetleg lehetne korlátozni a nyomtatót, vagy vennem kell patront?? Köszi a segítséget... Ja DX4400 a ketyere.

[ Szerkesztve ]

(#643) Badi82


Badi82
tag

Sziasztok!

Van nekem egy Epson Stylus Dx4850-es nyomtatóm, ami nem nyomtat, mert kb. 6 hónapig elfelejtettem vele nyomtatni, és beszáradt a fej.

Mit lehetne tenni vele, ami nem a kukával kapcsolatos? :W

Előre is köszi! :R

Nec Arte Nec Marte

(#644) Dluinet válasza Badi82 (#643) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Leadod elektronikus hulladékként! Véletlenül sem kerülhet a kukába.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#645) Badi82 válasza Dluinet (#644) üzenetére


Badi82
tag

Köszi a tippet.

Esetleg valami más alternatíva? Pl. valahogy nem lehet kitisztítani?

Nec Arte Nec Marte

(#646) regvoltrossz válasza Badi82 (#645) üzenetére


regvoltrossz
tag

Keresd [link]hanka topiktársat. Ő foglalkozik Epsonok javításával, tisztításával. Nekem is ő csinált meg egyszer egyet ami nem akart sárgát nyomtatni semmi áron.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#647) Badi82 válasza regvoltrossz (#646) üzenetére


Badi82
tag

Okés, köszi a tippet! :R

Nec Arte Nec Marte

(#648) regvoltrossz válasza Gabtech2000 (#641) üzenetére


regvoltrossz
tag

Eléggé egyértelműen rá van írva minden patronra, hogy ne rázogasd, mert nem arra van kitalálva.
Amúgy meg minden patronnál egy kicsit hamarabb kijelzi, hogy cseréld ki mint mielőtt ténylegesen kifogy. Így ha nagyon sürgős nyomtatnivalód van, akkor még tudsz nyomtatni 20-30-40 oldalt attól függően hogy állítottad be a nyomtatót és nem akkor szembesülsz azzal, hogy ideje patront venni amikor egy "öt perc mulva legyen a főnök asztalán" típusú dolgot kezdesz nyomtatni.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#649) Gabtech2000 válasza regvoltrossz (#648) üzenetére


Gabtech2000
csendes tag

Nincs magyar nyelven ráírva, hogy ne rázzam fel! A nyomtatópatron cserélő segédprogram pont az ellenkezőjét javasolja:

Nem egy hete van nyomtatóm, nagyon jól tudom, hogy egy "kicsit" előbb jelzi ki, hogy kifogyott. Én 6ml-t, azaz hat mililitert írtam, hogy annyit folyattam ki belőle. Maximális töltőtömege 13ml. Ez 1ml-rel kevesebb mint a fele. Annyit kérdeztem, hogy normális-e? Szerintem nem.
Ha azt írja, hogy kifogyott, akkor már nem enged 1-et sem nyomtatni, nem hogy 20-at, 30-at...
Mielőtt még teljesen hülyének néznél, mindig van itthon két garnitúra patronom, hogy éppen ne akkor kelljen venni, mikor kifogy.
Köszönöm szépen a "tanácsod", de inkább arra kérnék választ amire az eredeti kérdés szól!

[ Szerkesztve ]

(#650) King Charles


King Charles
tag

Sziasztok

Két hete vettem egy nyomtatót mert sürgősen kellett. Egy sx205 öst választottam. Azóta csak rosszakat olvastam róla és tapasztaltam.
Az első kérdésem az lenne ,hogy 5000 oldalnyi nyomtatás után valóban kiirja , hogy vigyem szervízbe akkor is ha nincs baj vagy ez kacsa? Nem lehet ezt valahogy kicselezni ha igaz?
A második ,hogy amikor nyomtattam kiirta, hogy kifogyot a patron pedig még volt a patronban. Próbáltam keresni chip resetelőt de nem találtam a t0711-0714 patronokhoz. Tudnátok segíteni hogy hol kapok hozzá ilyen resetelőt vagy chipet?

köszönettel Dudo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.