Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Travelos


Travelos
őstag

Egy EPSON STYLUS CX3200-as nyomtatót kaptam a minap használtan, de sajnos nincs hozzá kábel, eltűnt.
Ez egy olyen USB kábel, aminek az egyik vége négyzet alakú. Biztos tudjátok milyen :)

Az a kérdésem, hogy ez teljesen egyedi kábel ehhez a nyomtatóhoz, vagy lehet kapni ilyet?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#802) lamiki válasza Travelos (#801) üzenetére


lamiki
senior tag

Ez most komoly, vagy ugratás?
Szokványos és szabványos pár száz forintért kapható USB nyomtató kábel.
Még talán a sarki fűszeresnél is kapsz ilyet:)
Nem vicc!!!
Én legutóbb a Plus-ban vettem, talán 300 Ft-ért.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#803) davidc


davidc
csendes tag

Hi

Van egy Epson cx4700 nyomtató nincs install cd és a driver-el nem tudom felrakni !
Epson oldalán letöltöttem a legújabb drivert hozzá.
-Kipróbáltam minden telepítési módot. /Összekötöttem a gépet, nem kötöttem össze a gépet telepítésnél a nyomtatóval/

De mindig ugyan ott lyukadok ki, amikor csatlakoztatom a nyomtatót kiírja hogy ismeretlen eszköz. Halmozzatok el tanácsokkal.

(#804) maxxum120 válasza davidc (#803) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Kezd az egészet azzal , hogy total commander ,prancsok , keresés
írd be epson és keresés a merevlemezen .
Törölj ki mindent amit talál az epsonra ,mert hiába keritesz megfelelő drivert ha már egyszer bedugtad a nyomtatót a gép felismerte valaminek , és amikor telepíted a drivert és a gép kéri hogy csatlakoztasd a nyomtatót hiába dugod össze a masina várja hogy te valami ujjat csatlakoztass . Mivel már látta azt a nyomtatót így azt nem érzékeli új eszköznek .
Már én is jártam így , nekem segített ez a megoldás.

(#805) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!

Epson DX4400 multis nyomihoz

tudtatok Win7 x64-es drivert szerezni valahonna?

Lécci linkeljétek be van vmi róla!

Köszi

(#806) davidc válasza maxxum120 (#804) üzenetére


davidc
csendes tag

Oksa, megpróbálom. Sőt amit csak írtok, mert már ott tartok, hogy valami vudu varázslót hívok. xD

(#807) davidc válasza djbahool (#805) üzenetére


davidc
csendes tag

Sajnos nem működött.
Amikor rádugom a nyomtatót kiírja, hogy új hardver de azután 2 másodperc múlva azt is, hogy ismeretlen eszköz. Nem nagyon keresgeti a drivert :)

(#808) davidc


davidc
csendes tag

Szerintem elromlott a nyomtató mert azt írja ki hogy "Az USB eszközt nem lehet felismerni"

(#809) rencsy87 válasza Travelos (#801) üzenetére


rencsy87
csendes tag

Nekem dx4450-nem van/volt másfél éve vettem,és én már ahhoz se kaptam usb kábelt. De azt más tényleg szinte mindenhol lehet venni.

(#810) rencsy87 válasza tarBubbles (#776) üzenetére


rencsy87
csendes tag

Hahó!
Egyszer én is jártam így a dx4450-es nyomtatómmal, de akkor nekem azt írta az útmutató, hogy szedjem ki vele együtt az összeset, és újra rakjam be mind a 4et, és kapcsolajm ki. Majd újra kapcsoljam be. Ezt csináltam én is, és utána jó volt. Szerintem próbáld meg ezt.

(#811) lamiki válasza davidc (#808) üzenetére


lamiki
senior tag

Próbáld meg másik printer kábellel esetleg, nekem már volt ilyen amikor nem akarta felismerni a nyomtatót egyik USB portban sem, 1 másik noname kábellel meg gond nélkül felismerte.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#812) lamiki válasza davidc (#807) üzenetére


lamiki
senior tag

Úgy csináld, hogy az Epson telepítőjét indítsd csak el, úgy, hogy a nyomtató nincs bekapcsolva, de az USB kábellel csatlakoztatva van a géphez, ha van vírusirtód, akkor kapcsold ki addig. Elkezdi a telepítést, és ne soká szól, hogy most kapcsold be a nyomtatót. Hiába ismeri fel új hardvernek, ne törődj vele, csukd be azt az ablakot, a telepítő magától detektálja 1-2 perc alatt a nyomtatót, és feltelepíti a meghajtó programot. Ezután indítsd újra a gépet, úgy, hogy a nyomtató be van kapcsolva.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#813) lamiki válasza djbahool (#805) üzenetére


lamiki
senior tag

A Vista X64 drájverét próbáltad?
[link]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#814) davidc válasza lamiki (#812) üzenetére


davidc
csendes tag

Kösz a tanácsot sajnos nem jött be. Amikor bekapcsoltam a nyomtatót ugyan az volt és az az idegesítő , hogy az eszközkezelőbe "ismeretlen eszközként" van az usb közt.
Meg nem is keresi a drivert
- új hardver;
- ismeretlen eszköz;
- az új hardver teleíptve van használatra kész;
ez a folyamat megy bármit csinálok.
De várom még az ötleteket full patron van benne :D

(#815) Dr. COPY. válasza davidc (#814) üzenetére


Dr. COPY.
tag

Szia!

Ha Xp-t használsz, akkor a nyomtató hozzáadása parancsal telepíts fel egy bármilyen tetszőleges nyomtatót. Ha feltelepült nyomj rajta egy jobb egérgombot, majd a speciális fülön add hozzá direktbe az Epson cx4700 driverét, a portok fülön meg jelöld ki a megfelelő portot.

(#816) davidc válasza Dr. COPY. (#815) üzenetére


davidc
csendes tag

Csak a portok fülnél van a probléma; mert nem látja az USB portot, ahogy már írtam "ismeretlen eszköz" van helyette

(#817) lamiki válasza davidc (#816) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha ismeretlen eszköz. akkor tuti, hogy az USB kábel lesz a ludas, próbáld másikkal, vagy másik gépen, mert nekem ami gondot okozott kábel, másik gépen működött.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#818) lamiki válasza davidc (#814) üzenetére


lamiki
senior tag

Keresd meg, hogy hová csomagolta ki magát az Epson telepítő, töröld le az eszköz kezelőbe az ismeretlen eszközt, majd indítsd újra a gépet, ekkor újra keresni kezdi, mutasd meg neki a kicsomagolt telepítő könyvárát, és elvileg így is fel kell telepítenie.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#819) davidc válasza lamiki (#818) üzenetére


davidc
csendes tag

Azt írja hogy "A megadott hely nem tartalmaz adatot a hardverről"
Próbáltam másik gépen igaz csak 1-szer. Lehet egy másik kábellel próbálkoznom.

(#820) mr_ricsi válasza davidc (#814) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Indítsd az Epson telepítőjét, és amikor kéri, hogy csatlakoztasd és kapcsold be a nyomtatót, akkor másik USB portba dugd be, ne olyanba, amit már eddig próbáltál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#821) davidc válasza mr_ricsi (#820) üzenetére


davidc
csendes tag

Már próbáltam. Holnap felrakok egy linuxot, ha ott nem tudom összehozni, akkor kidobom xD

(#822) Anfield


Anfield
csendes tag

Hello. Arra van valami mod, hogy ha a fekete üres, valahogy lehessen nyomtatni a többi szinnel? Mert nem akar szineset nyomtatni, vagyis hát semmit. DX 4400.

(#823) lamiki válasza Anfield (#822) üzenetére


lamiki
senior tag

Nincs mód, ha 1 szín kifogyott akkor nem nyomtat.
Esetleg ha van chip nullázód és kifogyott a tinta akkor tudod nullázni az utángyártott patront, a gyárit csak akkor ha 20 % körüli tinta van benne, különben letilt, ezután meg tudod tölteni a patront egy fecskendővel.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#824) Anfield


Anfield
csendes tag

Ok, köszönöm. Eddig ki volt fogyva a szines patronok, most vettem bele. ki is irja hogy jo, de sajnos a fekete-t is öresnek jelzi, pedig mig nem tettem bele mindet addig ugy mutatta h van még benne, igaz nagyon kevés. de ez mas marka mint a szinesek. sajnos nem tudok olyat venni mint a szinesek, de holnap ha tudok veszek egy masik feketet. azzal van esély h menni fog, ha mas a marka mint a szineseké?

(#825) lamiki válasza Anfield (#824) üzenetére


lamiki
senior tag

Ha utángyártott, akkor valószínű nem lesz gond, csak a gyári Epson és az utángyártott nem szereti egymást. A tesómék nyomtatójába 3 különböző márkájú a 4 patron, és nincs gond. Az történt neked, hogy a patron cserekor tisztít a nyomtató, és fel tölti a fejet is tintával, ezért fogyott ki a fekete is. Egy jó tanács: az üreseket ne dobd ki, ragaszd le a légző nyílását és ahol a tinta befolyik a fejbe szigetelő szalaggal, hogy ne száradjon be. Ha esetleg valamikor patron töltésre adod a fejed, jó lesz alapanyagnak, és kisérlezezni.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#826) pappi


pappi
csendes tag

Sziasztok!
Kérem segítsetek! Egy hónapja vásároltam SX105-öt, igaz -e, hogy nem lehet semmiképpen nullázni a patront? T0891

(#827) maxxum120 válasza pappi (#826) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Nem igaz !!!!!!!!!!!

Ha veszel utángyártott patront , vagy már azt használsz van megoldás .

http://www.printymax.hu/catalog/product_info.php/products_id/589

[ Szerkesztve ]

(#828) pappi válasza maxxum120 (#827) üzenetére


pappi
csendes tag

Köszönöm szépen, de az általad küldött listában nem szerepel a T0891-es.

(#829) Stirlitz válasza pappi (#828) üzenetére


Stirlitz
senior tag

891 nem kompatibilis a 711 v6.0 chipessel? Maxxum esetleg vélemény?

(#830) lamiki válasza Stirlitz (#829) üzenetére


lamiki
senior tag

A T0711-es gyári Epson 7,4 ml tinta töltetű, a 891-es meg 5,8 ml.
Az SX nyomtató családba mindkettő jó. Szerintem csak a spórolás miatt csinálta az Epson, az SX100-105-ötöt ezzel adják ki, az SX200-205 és drágább nyomtatókat meg a T0711-714-es patronokkal, bár szerintem amit gyárilag adnak a nyomtatókkal abban alig van tinta, mert csak demo patronok.
Nekem amit vele adtak a nyomtatóval kb 15 oldalt bírt ki, ebben volt pár fotó, meg egész oldalas fénymásolás főleg, de pl. amit most használok után töltöttet, ezzel már jóval többet nyomtattam, és csak kb 6-oda fogyott még csak ki a patronnak

[ Szerkesztve ]

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#831) mr_ricsi válasza lamiki (#830) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"bár szerintem amit gyárilag adnak a nyomtatókkal abban alig van tinta, mert csak demo patronok."
Azok is teljes töltésű patronok, csak mindig a legelső patron tintája tölti fel a nyomtatófejeket, és az a tintamennyiség örökre benne is marad a fejben, a nyomtató nem engedi sem kinyomtatni, sem fejtisztításkor eltávolítani, mert ha a fejből kimegy a tinta, akkor percek alatt beszárad.
Emiatt tűnik az első patron csökkentett kapacitásúnak. De ha legelső alkalommal is utángyártott patront tennél bele, ugyanúgy a vártnál kevesebbet tudnál nyomtatni. (Csak ne a növelt kapacitású vörös dobozos patronnal próbáld, hanem a gyárival egyező, mondjuk G&G-vel.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#832) maxxum120 válasza Stirlitz (#829) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Epson T0711 (5. gen) utángyártott patron
Használható a következö nyomtatókhoz:

* Epson Stylus Office BX300F
* Epson Stylus CX7300
* Epson Stylus D120
* Epson Stylus D78
* Epson Stylus D92
* Epson Stylus DX4000
* Epson Stylus DX4050
* Epson Stylus DX4400
* Epson Stylus DX4450
* Epson Stylus DX5000
* Epson Stylus DX5050
* Epson Stylus DX6000
* Epson Stylus DX6050
* Epson Stylus DX7000F
* Epson Stylus DX7400
* Epson Stylus DX7450
* Epson Stylus DX8400
* Epson Stylus DX8450
* Epson Stylus DX9400F
* Epson Stylus Office B40W
* Epson Stylus Office BX600FW
* Epson Stylus S20
* Epson Stylus SX100
* Epson Stylus SX105
* Epson Stylus SX200
* Epson Stylus SX205
* Epson Stylus SX400
* Epson Stylus SX405
* Epson Stylus SX600FW

Tehát a T0891-894 kicserélhető T0711-714 patronra amik már garantáltan nullázhatók , tölthetők .
De én is azt üzenem amit már a fórumon rengetegen írtak , hogy ha valaki másik típusú patront cserél először mind a négyet cserélje azután lehet egyesével .

(#833) pappi válasza maxxum120 (#832) üzenetére


pappi
csendes tag

Köszönöm!
Így már egyértelmű.

(#834) Anfield


Anfield
csendes tag

Hát nem is tudom...ez az epson nem a legjobb azt már tudom. sürgősen kellett uj nyomda, azert vettem kb 6-7 honapja, nem volt tul vészes. de nem a legjobban müködik. eddig HP-m volt, az nyomtattott csak feketével is, ha ki is volt fogyva a szines. ez meg semmi. almomba nem gondoltam h ilyen is van. meg amiket itt irkodtok, h nem hasznalja el az összes tintát, meg hogy ezt vedd meg hozza meg azt.
asszem én inkabb összesporolok egy masik markaju nyomdara, mert amennyit rákölthetnék abbol mar megveszem. visszatérek hp-hez, semmmi gondom nem volt vele.
bocsi csak azert irtam, mert latom ti összevasaroltok mindent hozza, de egy jo véleményt sem olvastam még itt.

(#835) lamiki válasza Anfield (#834) üzenetére


lamiki
senior tag

Egy 2000 Ft-os chipreseter szerintem nem olyan nagy befektetés, egy teljes töltés pár száz forintos költsége, vagy akár egy egész garnitúra patronért 2000-2500 Ft. Te tudod, biztos olcsóbban megúszod a HP-nál

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#836) mr_ricsi válasza Anfield (#834) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"eddig HP-m volt, az nyomtattott csak feketével is"
Mert abban a nyomtatófej össze van építve a patronnal -ezért is olyan drága-, és van külön színes és külön fekete. Ezek függetlenül is működnek.
Az Epsonban viszont csak a tintát tartalmazó dobozt cseréled, a fej marad. A fejben mind a 4 szín együtt van, és ha bármelyik szín kifogy, akkor tovább nem használható, mert az üres fej azonnal beszáradna, és nem működne többé.

"asszem én inkabb összesporolok egy masik markaju nyomdara, mert amennyit rákölthetnék abbol mar megveszem"
Bocs, de 4 db utángyártott patron 3000-5000Ft, ennyiből nem veszel HP nyomtatót, és a későbbiekben a HP-ba ennyiből nem veszed meg a 2 patront sem.
Most vegyél egy garnitúra utángyártott patront, cseréld ki az összeset, és ha rendben működik, vegyél még egy garnitúrát, hogy mindig legyen a nyomtató mellett tartalék. Legközelebb már csak azt a színt kell cserélned, ami kifogy, csak ahelyett kell másikat venni.
A HPval eseteg akkor jársz anyagilag jobban, ha kizárólag fekete nyomtatásra kívánod használni. (De talán ekkor sem, mert a HP Eco patronban csak 10ml tinta van, míg az Epson piros utángyártottban 15ml.)

"visszatérek hp-hez, semmmi gondom nem volt vele."
Az újjal majd lesz! A gyári patron mocsok drága, de chip van benne, ezért az utántöltés nem működik, utángyártottat nem egyszerű beszerezni, ráadásul a fotónyomtatóknál a chipnek lejárati dátuma is van, és akkor is letilt, ha teljesen tele van még. (És van még benne régiókód is, hogy az Indiában olcsón megvett patront ne lehessen az európai piacra gyártott printerben használni.)
Ráadásul az a DX4400 egy kifejezetten rohadt jó multifunkciós.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#837) lamiki válasza mr_ricsi (#831) üzenetére


lamiki
senior tag

Ezzel azért vitába szállnék veled, mármint, hogy azért lehet olyan keveset nyomtatni az első patron garnitúrával. Szerintem legalábbis köztudott, hogy a vele adott patronok csak un. beetető patronok, amíg próbálgatod az új nyomtatót mikor megvetted, már ki is fogyott, és vehetsz tinta patron garnitúrát újat, majdnem a nyomtató áráért, ha nem nézel körbe milyen más lehetőségek vannak a gyári patronokon kívül. A nyomtató gyártóknak ez az üzlet, a gyári patron eladás, mert a belépő szintű és olcsóbb nyomtatókat max. önköltségen vagy jóval alatta tudják csak eladni.
Abban igazad van, hogy fel kell tölteni legelső alkalommal a fejet is tintával, de ez minimális mennyiség, szedtem már szét jó pár fejet, de szerintem negyed-maximum fél ml-nél nem fér bele több tinta színenként.
Egykébbként amikor bele teszed az új patront az új nyomtatóba, akkor tisztítás és feltöltés után is majdnem telének kb 98%-osnak látja, de nyomtatol 2-3 A4-es fotót és lemegy a tintaszint 75 %-ra. Szerintem ez csak úgy lehetséges, ha kevesebb tinta van a patronban
Amikor átmosok 1 fejet fejtisztítóval és kifújom sűrített levegővel, akkor a fej teljesen üres, nincs benne semmi tinta, és ilyenkor mégsem fogy ki a tinta pár nap alatt.
A nagyobb kapacitásról meg annyit, hogy hiába van 12-15 ml is a patronban, mivel az utángyártottnál nem bonyolult kamra szerkezettel, és levegőztető rendszerrel oldották meg, hogy a tinta a patronba maradjon, hanem legtöbbször 1-2 egyszerű szivaccsal, ezért a tinta jelentős részét sosem tudod kinyomtatni, az a szivacsban marad.
1 kiürült utángyártott patronba ritkán lehet belenyomni 5-7 ml tintánál többet. Persze az is lehet, hogy az utángyártott patronon lévő chip ugyan úgy 7,4 ml-ig számol mint a gyári, és utánna a tinta egy rész benne marad, ezt nem tudom.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#838) maxxum120 válasza lamiki (#837) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Én azt mondom mindenkinek igaza van !
Egy a lényeg ne marják a fórumtagok egymást hanem mindenki segítse a másikat ahogyan tudja .
Aki nem akar bajlódni a patronok töltésével vegyen utángyártottat , találtam egy helyet ahol már 488 Ft-ért adják a T0711-714 patronok darabját , ezért az árért már nem biztos hogy megéri utántölteni , lehet hogy jobb rendelni 2-3 garniturát és amikor valamelyik szín ürül cserélni .

http://patronbirodalom.hu/product_info.php?products_id=21805

Én továbbra is minden Epson tulajdonost arra biztatok tartson ki ennél a márkánál ,mert nekem is van HP nyomtatóm és az csak porosodik míg az Epson dobálja a fotót stb .

(#840) lamiki válasza maxxum120 (#838) üzenetére


lamiki
senior tag

Nem állt szándékomban marni a másikat, eddig is segítettem akinek tudtam, legalább is megpróbáltam, ezután is azt teszem, amúgy nagyrészt egyet értek veled.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#842) davidc


davidc
csendes tag

Aki nem követte az a #803 post :D
Odáig jutottam, hogy a BIOS-ba látja hogy USB eszköz és felismeri hogy az epson az xD
De bárhogy teleptem mindig ismeretlen eszközként kezeli és

"USB Device->Ismeretlen eszköz->Új hardver telepítve van, használatra kész.->USB eszközt nem lehet felismerni"

állandóan ezt kapom.
Valami tipp? A bios hogy-hogy látja hogy az egy USB eszköz, de a winfos nem ismeri fel az USB Virtual Print portot.
Minden ötletre vevő vagyok és köszönöm előre is.

(#843) lamiki válasza davidc (#842) üzenetére


lamiki
senior tag

Próbáltad már másik USB kábellel?
Megpróbálhatod esetleg, hátha feltölti neked, valamelyik fórum társ a gyári telepítő Cd-ről nyomtató meghajtó részt, ez nem olyan nagy 30-50 MB körül lehet csak, nekem már küldtek így nyomtató meghajtó programot.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#844) mr_ricsi válasza lamiki (#837) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ezeket a beetető patronokat csak a köz hiszi, de még sosem bizonyosodott be a létezésük, különben már per lenne a gyártó ellen.
Vegyük a témához a porral működő nyomtatókat is, mert azoknál ugyanez a közhiedelem.

Én próbáltam ennek utánajárni, tehát a céges büfében :) volt már a mérlegen a vadi új nyomtatóhoz mellékelt, és az általunk beszerzett azonos típusszámú toner és nyomtatópatron is, de még nem sikerült megbuktatnom egyik multit sem.

De mivel a próbálkozásaim száma oly kicsi mintát ad, írnék néhány észérvet is:
- a mellékelt és a gyári cucc dobozán nem találtam semmi eltérő cikkszámot, márpedig a számítógépes raktározás korában valamivel jelölni kell, nehogy összekeveredjenek.
- a gyártó a honlapján feltünteti a patron számát és a beletöltött tintamennyiséget. Ha a nyomtatóhoz adott patronba kevesebbet tesznek, ezt bármelyik fogyvédő szervezet észreveheti, és megbüntetnék a gyártót

Ez a beetető patron legenda onnan eredhet, hogy legelső alkalommal akár tintával, akár porral fel kell tölteni a nyomtató belsejét (bizonyos típusoknál), vagy ahol többféle kapacitású patron is létezik, ott a gyártó mindig a legkisebbet csomagolja a gép mellé. (Néhány példa: HP-nál a normál és a nagy kapacitású tintapatronok, Lexmarknál a 16-17 és a 26-27 patronok, Xeroxnál a 013R00601 és a 013R00606 tonerek.)
Te pedig azért tapasztaltad ezt, mert a gyári patronoknál csak a 711 fekete van 7,4ml tintával megtöltve, a 3 színes darabonként csak 5,5ml tintát tartalmaz. (Utángyártottban a G&G egységesen 9ml-t, a piroska pedig 13-at. Nem a reklám helye, de ezeket használtam már.)

"akkor tisztítás és feltöltés után is majdnem telének kb 98%-osnak látja, de nyomtatol 2-3 A4-es fotót és lemegy a tintaszint 75 %-ra. Szerintem ez csak úgy lehetséges, ha kevesebb tinta van a patronban"

A fúvókákon kinyomott tinta mennyiségét számolja a nyomtató, patronon belül nem képes érzékelni a tintamennyiséget. Ha 98% után 75%-ot jelez ki, akkor 5.5ml x 23%= 1,26ml tintát kinyomtattál valahova.

"Persze az is lehet, hogy az utángyártott patronon lévő chip ugyan úgy 7,4 ml-ig számol mint a gyári, és utánna a tinta egy rész benne marad, ezt nem tudom."

Szerintem a nyomtató számol, nem a chip, de ezen nem veszünk össze. Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott, hogy a 13ml mind kijön-e belőle, és hogy amikor üreset jelez a nyomtató, nem kellene-e egy patroncserét végigcsinálni, anélkül, hogy valóban kicserélném.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#845) mr_ricsi válasza maxxum120 (#839) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szia!

Nem jó ötlet, hogy nyilvánosságra hoztad a levelét, mert a hozzájárulása nélkül ez levéltitok-sértés, még ha neked is írta. (Nézd meg pl. a PH! Fórum Alapelveit, az "Amit tiltunk" részben benne van az itteni privát üzenetekkel kapcsolatban. Alulról a 8. pont.)

Szerintem szólj a Modiknak, és töröltesd a hsz-ásod!

Egyébként neked adok igazat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#846) mr_ricsi válasza davidc (#842) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Átvinném másik gépre, amihez még nem volt csatlakoztatva soha, elindítanám a telepítőprogit, és csak amikor kéri, akkor dugnám rá a nyomtatót.
Ha a másik gépre sikeresen feltelepül, akkor a nyomtató és a kábel jó, ergo: a gépednél kell a hibát keresni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#847) lamiki válasza mr_ricsi (#844) üzenetére


lamiki
senior tag

Ok szerintem zárjuk le a vitát, mert hitelt érdemlő bizonyítékot én sem tudok, nem mértem le a patront mielőtt betettem a nyomtatóba, hogy 26 gr, vagy esetleg kevesebb, csak azt tapasztaltam, hogy pillanatok alatt kifogyott, holott az utángyártottal már többet nyomtattam és még alig fogyott belőle tinta, ennyi, ez így csak szubjektív vélemény. :R

Patron cserét magában hiába csinálsz, de ha az utángyártottat csak simán kinullázod, és nem töltöd meg akkor is még jó sokat tudsz vele nyomtatni, ha a nyomtató ugyan úgy 7.4 ml és 5.5 ml után üresnek látja, és a sok tinta még benne van. Tehát ezért tudtam én a patronokba csak 5-7 ml tölteni mindig.

Amúgy tényleg igazad van az 5,5 ml-ben, az Epson multipak T0715 vagy mi a száma 23,9 ml
Ez csak úgy jön ki, hogy 7,4+3*5,5= 23,9 ml, eddig még sosem figyeltem :R

További szép napot! :)

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#848) lamiki válasza mr_ricsi (#846) üzenetére


lamiki
senior tag

Nekem volt olyan nyomtató kábelem, amin keresztül nem ismerte fel a nyomtatót csak az egyik USB porton, azt is csak akkor ha kedve volt, szkennelni egyáltalán nem tudtam vele.
Ugyan ez a kábel másik gépben azóta is tökéletesen működik, hogy az enyémben miért, mi nem tetszett neki azóta is rejtély. A számítógépek világában van ilyen, amikor a válsz: csak

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#849) davidc válasza lamiki (#843) üzenetére


davidc
csendes tag

Oks megpróbálok szerezni egy másik kábelt.
Akkor meg is hirdetem:

Epson Stylus cx4700 nyomtatóhoz kell Telepítő CD Image. Ha megvan valakinek a gyári cd csak írjon privátba és a részleteket megdumáljuk.

(#850) davidc válasza mr_ricsi (#846) üzenetére


davidc
csendes tag

Tesóm gépénél is ugyan ez a probléma mint nálam. Mivel a BIOS-ba láttam, hogy felismerte usb eszközként a nyomtatót csak ezért harcolok, meg FULL tintapatronok vannak benne :D
De azért kösz és várom a további tanácsot :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.