Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) Patice válasza stahlhelm79 (#55598) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én nem találtam a linken, meg a gyártó lapján sem ezt a 12V tápcsatit.
Ez sima ATX tápot kér, ebbe egy PicoPSU és azt lehet 12V-ról etetni.
A proci 10W TDP, lappal, RAM-mal, SSD-vel együtt 15-20W körül kérhet durván....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55602) kelna91 válasza kelna91 (#55591) üzenetére


kelna91
senior tag

Erre valaki?

(#55603) Calogero válasza Patice (#55601) üzenetére


Calogero
addikt

A régi gépem lazán elment egy ilyen táppal : Chieftec 120W CDP-120ITX de még a 85W-assal is, csak az elhalálozott egy vihar után.

Asrock J5005 ITX + 8 GByte DDR4 2400MHz
Samsung SSD840Pro 128 GByte
WD RED 3TByte
Pioneer Blu-Ray Író

[ Szerkesztve ]

(#55604) Patice válasza Calogero (#55603) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem anno egy N3150-es lap ment hasonló körítéssel egy 60W-os paneltápról. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55605) szasanyi


szasanyi
félisten

Udv mindenkinek, egyuttal BUEK!

Szeretnek ajanlasokat hardverekhez, melyek osszeepitve ITX meretu MiniPC-t eredmenyeznek normalis minosegben es lehetoleg koltseghatekonyan. A felhasznalasi cel 4K filmek es sorozatok, bongeszes es letoltes, OFFICE alkalmazasok. Dedikalt VGA nem lesz, 512GB 2,5” SSD mar van.
Lapnak egy ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/AC -etn, CPU -nak AMD Ryzen 5 3400G jo lenne. Esetleg jobb alternativa van-e, ami nem - vagy csak jelentektelen mertekben - dragabb? Es persze kell haz megfelelo tappal es RAM is.

A segitseget elore is koszonom!

(#55606) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok!

Kérdésem volna!
HTPC, sajnos alaplapi VGA nélkül.

Régi konfigomat cseréltem le, megmaradt alkatrészekből épül amik a következők:

FX8320 Vízzel hűtve, viszont alul lesz feszelve amennyire csak lehet, így talán passzívban is elég lesz.
Thermaltake Hamburg 530W
Kingston HyperX Fury 2133MHZ DDR3 16Gb
4Db 2 vagy 3 Tb HDD

Kizárólag HDMI- n keresztül filmnézésre kell a VGA FullHD felbontásban. Egyelőre nem lesz 4K TV a közeljövőben (remélhetőleg nem szarik be a kb 8 éves Samu :DD )
Milyen VGA ami illeszkedik itt a képbe? Új, és Használt is lehet és MAX 15K

Előre is köszönöm a válaszotokat!

https://www.twitch.tv/thronks_

(#55607) Balerik


Balerik
aktív tag

Sziasztok!
Melyik megoldás lenne jobb pc csatolására TV-hez (második kijelző)?
- DisplayPort/HDMI kábel;
- HDMI elosztó-HDMI kábel?
Milyen márkájú kábel ajánlott 5m hoszban?

Elmúlik.

(#55608) Gombinyó válasza Balerik (#55607) üzenetére


Gombinyó
őstag

Displayport-hdmi. Bármelyik nagyobb kínai jó lehet, ami specifikációban tudja ami neked kell. Ugreen, baseus, vention...

(#55609) Balerik válasza Gombinyó (#55608) üzenetére


Balerik
aktív tag

Köszönöm.

Elmúlik.

(#55610) jonyibandi


jonyibandi
csendes tag

Sziasztok!
Egy Intel G4400-as procival szerelt gép displayport-ján be tudnám üzemelni a HDMi-CEC funkciót? Samsung TV-nk van csak HDMI portokkal és OneRemote távirányítóval. Arra gondoltam egy Displayport-HDMI átalakító segíthetne a dolgon. Elviekben ez az iGPU támogatja a CEC-et. Vagy nagyon el vagyok tévedve? :)
Köszönöm a segítségeteket!

4ndris

(#55611) kelna91 válasza kelna91 (#55591) üzenetére


kelna91
senior tag

Megválaszolom magamnak, hátha valakinek még segít.
A madVR-ral nem volt baj, nem az élesítette a képet. A TV volt elállítva. És ez azért kerülte el a figyelmemet, mert azt hittem, hogy a madVR állította át a TV beállításait. De valójában az történt, hogy a változó bemenet hatására (madVR exkluzív full screen) a TV átállt egy másik módba (ami addig korábban nem is volt elérhető, amíg csak a "sima" PC-s képet kapta), és ebben a módban túl volt húzva az élesítés és a kontraszt. Eddig ezekhez a beállításokhoz nem nyúltam, mert azt hittem, hogy a madVR átvette az irányítást (kicsit belenyúltam egyszer, és nem láttam változást). De átállítva Movie módba, a csúnya artifaktok eltűntek, minden fain.

(#55612) devil-k


devil-k
nagyúr

Nem tudtok véletlenül valami fasza kiegészítőt a borítók/fanartokhoz, mert amiket berak a Kodi.... annak a felbontása, minősége egy-két esetben több, mint okádék.

- mozi bolondéria -

(#55613) zsozso1 válasza devil-k (#55612) üzenetére


zsozso1
tag

Nem Kodi kiegészítő, de hátha kedvet kapsz hozzá, Ember Media Manager, vagy MediaElch.

(#55614) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Van egy mini PC-m amiről szó lesz:
antek isk 110
Gigabyte B450i aorus pro wifi
Hyperx 2x4GB 3200 ram
Noctua NH-L9A
Athlon 3000G

Gondolkodom az apu cseréjén egy nagyobbra. 3400G.
A gond, hogy az Antec beépített psu-ja képességét már így is súrolom alulró.

Szerintetek működhet az a megoldás, hogy szerzek egy 150W-os külső tápot a mostani 90-es helyett, és a 12V-ot az APU-nak közvetlen a gépházban érkezés után veszem le, nem pedig a PSU panelról, ahogy az jelenleg van?
Elvileg mennie kell azt gondolom, de egyet nem tudok, mégpedig, hogy van-e bármi szerepe a panelnek azon kívül, hogy van rajta egy 12V-os viszonylag kis teljesítményű (12V-60W) szabályzás, ami jelenleg korlátpzza a felhaaználható APU-kat.

Update: sajnos most látom, hogy az elgondolásom hibás, mert az antecnek 19V-os külsò tápja van...

Esetleg van más ötletetek? Pico-PSU-s megoldás annyira nem tetszik, nagyon gyengéket lehet csak kapni illetve túlzóak szerimtem a rájukírt adatok.
Azt se bánnám ha nem kerülne soktíz ezerbe.
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#55615) devil-k válasza zsozso1 (#55613) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mit lehet ezekről tudni pontosan? :)

- mozi bolondéria -

(#55616) djnice válasza devil-k (#55612) üzenetére


djnice
veterán

Ha valami a TMDb-n kisebb felbontású, az máshol sem érhető el jobb minőségben.

(#55617) devil-k válasza djnice (#55616) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt hittem 2021-ben vagyunk. :) Ritka sz@rul mutat a vásznon a 800x600 felbontás.

- mozi bolondéria -

(#55618) djnice válasza devil-k (#55617) üzenetére


djnice
veterán

Melyik filmről van szó?
Mert vannak fent 4K-s háttérképek is: [link]

(#55619) devil-k válasza djnice (#55618) üzenetére


devil-k
nagyúr

Braveheart (1995) :D

- mozi bolondéria -

(#55620) djnice válasza devil-k (#55619) üzenetére


djnice
veterán

Abból is van 4K-s és 1080p-s is, valahol belehet állítani a Kodi-ban vagy a scraper-ben a felbontást, majd megkeresem.

(#55621) devil-k válasza djnice (#55620) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm szépen! :R Én nem találtam első blikkre.

- mozi bolondéria -

(#55622) djnice válasza devil-k (#55621) üzenetére


djnice
veterán

Megvan, Kodi-nak kell egy advancedsettings.xml, így lehet állítgatni: [link]

(#55623) Patice válasza gordonfreemN (#55614) üzenetére


Patice
Topikgazda

Pico-PSU-ban szerintem korrekt darab a HD-Plex 200W-os modellje.
Annak utána kell járni, hogy összehozható-e az Antec külső 19V-os kockájával, mert ez is 19V-ot kér kívülről.
Ezzel nem lennél annyira limitálva.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55624) gordonfreemN válasza Patice (#55623) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Húha ütős! Köszönöm. Azt ki kell deríteni az isk110be beférne-e? De gyanús. Plusz ehhez még kell külső ac-dc táp is, ajjajj :)

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#55625) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

ITX lapot szeretnék HTPC házba építeni. Asztali lap i3 processzorral, 1 db SATA SSD. Csak zenére lesz, dedikált VGA egyelőre nem kell benne, később esetleg sima HD-s filmek kezelése lehet opció. Kinéztem egy Aerocool CS-101 házat. Ez 112 x 300 x 427mm méretű, a mélysége lehetne kisebb. A belépő kategóriában van más alternatíva? Sokkal többet nem szánok rá. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55626) bnorci71 válasza Panthera (#55625) üzenetére


bnorci71
addikt

valaki nem tud valami oldalt ahol a 4k HDR lejátszáshoz szükséges videókártyák fel vannak sorolva?
összefoglalóba nem lehetne betenni a CPU igény után?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#55627) Rollee válasza bnorci71 (#55626) üzenetére


Rollee
aktív tag

[link] Ott olvasd el a téma összefoglalót, talán segít.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#55628) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mit vegyek?
Van egy Ugoos am6 plus androidos tv boxom. Ezt szeretném kiváltani egy hasonló tudású HTPC-vel. Az ok ami miatt váltani szeretnék a hangrendszer kalibrációja mikrofonnal. Ezen kívül nagyon szeretem és nagyon elégedett vagyok a box-ommal.
A tvbox mind harverben mind szoftverben igen jónak számít. Így ez az elvárásom a htpc-től is.
Tehát amit szeretnék:
- tényleg halk működés,
- gördülékeny, pörgös, megbízható üzemelés
- hang terén 7.1 AVR kiszolgálása Dolby Atmos és DTS-X trueHD hangzás
- a box tudja a Dolby Vision-t is de ez most még nem elvárás. Az AVR is támogatja.
- az AVR-re lenne kötve HDMI bemenetre hang és videó egy elvileg hdmi2.1 kábellel.
- van légegerem, azzal használnám
- extra vagyis jó lenne ha: álló haza lehetne és egy 17cm széles és 33cm magas és 35cm mély helyre elférne. Ez nem zárt tér így a szellőzés nem probléma elvileg.

Mire használnám:
- Online video streaming real debrid szolgáltatással Kodi alól
- van egy hdd-m a gyerekeknek mesékkel, így ezeket onnan néznék Kodi-val
- a hdd-n van egyéb adat ami samba-val van megosztva illetve erre megy a letöltés is amit jelenleg a Box végez, tehát ez is a htpc feladata lenne.
- usb-n kapcsolódna rá egy nyomtató ami a hálózaton meg van osztva
- képernyő tükrözése telefonról
- Spotify zenehallgatás
- tvbox-on jelenleg a smart YouTube next-et használom hogy a gyerekek miatt ne legyen reklám.

Használt szoba jöhet, sőt. Árat nem írok, mert fogalmam sincs mennyi az annyi. Szeretnék jó ár-érték arányt és hogy a fenti elvárásaimat megbízhatóan tudja, de nem szeretnék a szükségesnél többet rákölteni. Néztem a hardveraprót de fogalmam sincs melyiket érdemes megvenni.

Jah és játékra nem használnánk!

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#55629) bnorci71 válasza Rollee (#55627) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
én inkább olyanra gondoltam ahol felsorolják, sajna aki nem HW guru/nem követi a piacot fogalma nincs a gyártók idióta számozása miatt, hogy az RX460-tól az RX470/480 vagy 570 újabb vagy régebbi....
Próbáltam a gyártók oldalán megnézni a tulajdonságokat 4K HDR utalást sehol nem találtam sajna ezért is merült fel, hogy jó lenne összeszedni a konkrét chipeket amik megfelelőek, ha csak vidólejátszás a cél úgy se a legújabb kártyát keresi az ember.
Volt linkelve ide is anno egy weboldal ami felsorolta a HW igényeket CPU Ram VGA de sajna nem találom.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#55630) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Milyen HW (es esetleg SW) kivanalmakat kellene allitanom, h egy HDR-es film valoban ugy funkcionaljon ahogyannak kell(ene)

Adott egy HDR kepes 4K-s TV, egy minosegi hdmi kabel (itt azert nem vagyok 100%-ig biztos a dologban) tovabba egy "standard" Win10-el operalo kis HTPC (i5 van rairva) de ranezesre legalabb 2-3 eves. (gondolom a kabel utan ez a masik buktato)

Egy baratomnak segitenek miutan beszerzett v.mi referencia filmet amivel szeretne kiprobalni, h mit is tud az uj TV. Az igazat megvalva kicsit olyan Vaklarma feelingem van :DDD O semenyire nem ert a dolgokhoz engem meg csak hobby szinten.
Egyaltalan jol gondolom, h a HDR-hez is kellenek extra eszkozok a filmen es a TV-n kivul?
(a 60Hz-et nem is eroltetjuk mert az tutira nem fog menni nala egy megfelelo 2.0-as hdmi kimenettel rendelkezo alaplap/videokartya nelkul)

(#55631) bnorci71 válasza No.01 (#55630) üzenetére


bnorci71
addikt

Ha a Tv tudására kíváncsi egyszerűbb a TV lejátszóját használni akkor egy USB meghajtón kívül semmi nem kel,

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#55632) No.01 válasza bnorci71 (#55631) üzenetére


No.01
őstag

A konkret tipust nem ismerem (Sony egyebkent) de nem vagyok bizyos benne, h a h.265-s formatummal nem fog-e elhasalni.
Nekem Samsung van, de en meg soha nem probaltam sem a mostani (95T) sem a korabbis modelnel a gyari lejatszot. V.hol olvatam, h a feliratokkal voltak gondok rendesen.

(#55633) bnorci71 válasza No.01 (#55632) üzenetére


bnorci71
addikt

próba cseresznye :)

én nagyon sokáig a TV lejátszóját használtam, csak meguntam a gép>HDD másolgatást meg a feliratok tényleg érdekesen kezelte sajnos, akkor lett HTPC na meg így a torrent is megy 24/7 mondjuk a kép viszont frankó volt még a felskálázott is ,de ez egy 10éves Samu C650 még csak FHD

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#55634) joydrv


joydrv
tag

HTPC-hez keresgélek alaplapot. Ezzel most találkoztam először Asrock J4125-ITX [link]
Az elképzelés az lenne, hogy windows és alatta kodi futna rajta. A filmeket (4K), zenéket nasról olvassa be és 4k tv-n néznénk. A hang - zene sztereó erősítőn keresztül is.
Ez a lap-proci páros elég lehet erre?

[ Szerkesztve ]

(#55635) Patice válasza joydrv (#55634) üzenetére


Patice
Topikgazda

HDR-t nem tudja, így a 4K+HDR tartalmak nem színhelyesen fognak megjelenni.
Kodi-ból van HDR Edition, ami egy nem tudom mennyire frissen tartott alverzió.
Egyszer próbáltam, akkor még eléggé bug-os volt.
Kodi 19 RC1 a napokban jött ki, még nem próbáltam.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55636) djnice válasza joydrv (#55634) üzenetére


djnice
veterán

Ha csak Kodi futna rajta, akkor miért nem jó egy olcsóbb médialejátszó?

(#55637) joydrv válasza Patice (#55635) üzenetére


joydrv
tag

Patice -
De akkor a windows-kodi-4k filmek futtatásához elegendő a proci, ha jól értem. HDR-nek még utána járok.

djnice-
Jelenleg azt használok. Próbálgattam coreelec-kel, androiddal is.

Igazából én is kíváncsi vagyok milyen lesz az új kodi 19 és az android 10 is. A kettő együtt, hogy fog működni. Meg, hogy milyen tv-boxok kellenek majd alájuk.
De közben elgondolkodtam ezen a windowsos vonalon is, hogy ne kelljen folyton új boxot venni.

Fél év alatt már kettőt vettem, előbb egy s912-es tanixot. De aztán kiderült az ng szériás dolgokhoz újabb kell, így lett egy s905x3-as is.
De, ahogy láttam, az első android 10-es már s905x4-esen jött. Ha félévente 20-30 ezret kell tv-boxokra költeni, már jobban megéri venni-összerakni egy egyszerűbb windowsos gépet.
(És akkor még a kicsit komolyabb - 25-50 ezres - tv-boxok szóba sem jöttek...)

[ Szerkesztve ]

(#55638) djnice válasza joydrv (#55637) üzenetére


djnice
veterán

S905X3 még sokáig jó lesz, már van Kodi 19 RC-t tartalmazó CoreELEC is.
Egy 40$-os cucc HDR10+-ig bezárólag mindent tud.
Akkor kell csak tovább lépni, ha kell az AV1 vagy a Dolby Vision.

[ Szerkesztve ]

(#55639) ratkaics válasza djnice (#55638) üzenetére


ratkaics
senior tag

Én azért használok HTPC-t, mert az erősítőm nem tud 4K-t a TV viszont igen. Így ha a "komolyabb" hangkódolásokat is élvezni szeretném, amit az erősítő ismer kénytelen vagyok két HDMI-t használni.
Erre a feladatra létezik valamilyen TV-box?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#55640) Patice válasza joydrv (#55637) üzenetére


Patice
Topikgazda

4K felbontás megy neki, a HDR sem gond, csak ugye nem lesz színhelyes a kapott kép. HLG-vel, meg DV-vel nem volt dolgom HTPC-n, mert a TV-m viszi a beépített lejátszójával bármelyiket. :D
Mostanában nincs sajnos időm filmet sem nézni, arra a pár alkalomra pont elég a TV sajátja.
Amlogic boxból van egy nálam is üzemben, nagyrészt FullHD tartalmakhoz a régebbi TV-k felokosítására.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55641) joydrv válasza joydrv (#55637) üzenetére


joydrv
tag

Megnéztem mi a helyzet.
HDR az Intel 7. generációs core i3-as procijától van támogatva az inteles procikban.
Tehát minimum core i3-7100 kell a HTPC-be.

(#55642) Patice válasza joydrv (#55641) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, meg olyan lejátszó szoftver, ami ki tudja tolni a PC-ből is a HDR-t.
Eddig asszem erre a MadVR képes, meg fizetősen a PowerDVD.
Kodi19-et ki kell még próbálnom, lehet ma megnézem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#55643) joydrv válasza Patice (#55642) üzenetére


joydrv
tag

Kíváncsi leszek az új Kodira én is. Majd írd meg mire jutottál.

Kodi 18.9-et használom most is windows 8.1 alatt egy régi pc-n - core i3-4160 ez még.
Nyilván ez nem tudja az újdonságokat kezelni.

Viszont teszteltem a film- és zenegyűjteményemmel.
Az amlogicos boxok már elkezdtek szaggatni feliratos filmeknél, ha minden be volt tallózva.
kb. 650-700 film/40-45 sorozat/350-400 zenei album - mindez poszterekkel-infókkal-fanartképekkel , Aeon Nox Silvo illetve Arctic Zaphyr 2 teljes részletességű, szép felszínnel. Ez a mennyiség már úgy láttam sok volt nekik (s912/s905x3). Egy darabig még simán ment a lejátszás, de ahogy egyre több mindent tallóztam be, elkezdtek akadni coreelec-kel és androiddal is.

Párszor bevittem a tv mellé tesztelgetni a fenti windowsos gépet. Mindent felraktam arra is, Kodi ugyan azokkal a beállításokkal, de meg se kottyant neki.
Ezért akarok egy jobb, erősebb procival szerelt kis gépet windows alatt. Hiszen ez a gyűjtemény azért szép lassan tovább bővül majd.

[ Szerkesztve ]

(#55644) mikrofon válasza joydrv (#55643) üzenetére


mikrofon
addikt

Az Amlogic S922XJ tvbox-okkal nem lehet probléma...

(#55645) joydrv válasza mikrofon (#55644) üzenetére


joydrv
tag

55 + vám áron [link] nem biztos, hogy megkockáztatom, hogy jó vagy sem.
Egész pontosan ezért nem: [link] Látható, hogy egy 8. generációs csökkentett teljesítményű/fogyasztású "U" szériás i3-as agyonveri.
Itt van egyébként ilyen procival Intel NUC [link]

(#55646) mikrofon válasza joydrv (#55645) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha német raktárból rendeled se van se áfa hiszen EU-s....

Lehet hogy agyon veri mindenben is.... Bár ugye a legfontosabb ezen a téren a rajta levő OP rendszer és annak optimálisa. Ebben pedig az ugoos androidja verhetetlen...
Az enyémen viszont gond nélkül megy a Dolby Vision a 4k60Hz HDR képileg a hang pedig szintén dolby Atmos-szal DTS-X hd-true minőséggel bezárva nem okoz problémát. Pont ezzel egyszintű Windows 10-es htpc-t kerestem párt HSz-szel korábban. De egyenlőre nem találtam. Úgy tűnik nem is létezik. Ha te tudsz olyat ami a korábbi hsz-emben lévő igényeimnek megfelel szívesen olvasom! Jah és nem muszáj 55e alatt lenni azért 100e is lehet csak szolgálja ki az igényeimet...

[ Szerkesztve ]

(#55647) joydrv válasza mikrofon (#55646) üzenetére


joydrv
tag

A Te boxod az egyik legjobb. Hasonló tudással csak a MINIX U22-XJ van - csak ez a kettő Dolby Vision képes CoreElec/android alatt, amlogic vonalon. (De majd kijavítanak, ha van több is)

TV boxok között egyébként szerintem jelenleg talán a legjobb az NVIDIA Shield TV Pro 2019 [link] [link]
Fórumokon érdeklődöm, hogy ez mekkora állományok kezelésére képes, de még nem tudtam belőni. (Talonban tartom a listámon.)

Addig marad a HTPC tervezés.
Készen még én sem láttam minden szempontból megfelelőt.
Azt a linkelt Intel NUC-ot tekintem egyelőre alapgépnek. Kiegészítésnek biztosan kell hozzá egy USB-s DAC nekem. Analóg, jó minőségű hangot szeretnék sztereó erősítőbe, optikait a tv-hez és bluetooth a füleshez. (Több csatornás hanggal nem tudom mi a helyzet, sztereóra váltottam egy ideje.)
Programokat össze kell majd hozzá szedni. OS-nek bármi lehet, Windows, android, vagy ubuntu is. Attól függ milyen lejátszó menne rajta, ami képes kezelni az újabb szabványokat HDR, DV, stb. Jelenleg nekem a Kodi bejön.
Hamarosan elkészül a Kodi 19. Béta verzióban már teszteli itt is Patice kolléga és néhány fórumtárs, más oldalakon. Kíváncsian várom a véleményüket.

[ Szerkesztve ]

(#55648) joydrv válasza joydrv (#55647) üzenetére


joydrv
tag

Úgy néz ki, hogy jó lesz ez az Intel NUC + windows + kodi 19
Egyéb kiegészítő programokra nem is lesz szükség előreláthatólag.

Olvasgattam a Kodi hivatalos fórumát és ezt használják tesztelésre a fejlesztők is.
[link]

(#55649) mikrofon válasza joydrv (#55647) üzenetére


mikrofon
addikt

Én a szoba kalibrációt (REW és Cavern) szeretném kipróbálni. Így én csak akkor cserélném le a box-omat, ha a Windows-os htpc tudja mindazt amit a box-om. Ezért jó lenne ha majd megosztanád a tapasztalataidat.

[ Szerkesztve ]

(#55650) #86354688


#86354688
törölt tag

Sziasztok, ide irányítottak a gépépítős topikból, remélem ti többet tudtok segíteni.

Asus VivoMini P50 (AMD R5 4500U) és Intel NUC 10 (i5 10210U) van tapasztalatotok? Ha több évig szeretném használni mint egy asztali netezős, médiafogyasztós gép, melyik fogja tovább bírni?

Mennyire zajosak ezek a pici gépek? Cserélhető a venti bennük valami utángyártott nagyon halk verzióra?

Jól sejtem, hogy a NUC-nak jobb az anyaghasználata, de a VivoMini erősebb hardvert vonultat fel (AMD miatt)?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.