Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) sb válasza gorbep (#16298) üzenetére


sb
veterán

Megnézem majd.
Csak amikor keresgéltem mindenhol azt hozták ki, hogy a cpu kevés hozzá általában. Túl sok a számítás, és épp a gpu-nak fekvő párhuzamos számításokról van szó ebben az esetben is.

A TV-k is interpolálnak... legalábbis minden gyártónak van rá vmi megoldása, elég elterjedt a dolog. Két kép közé számolnak egy vagy több köztes képet. És ahogy írod a számítás pontatlansága miatt articaftolnak is ugyanúgy.

Majd megnézem amit linkeltél...

szerk: Q6600-on? :Y Ezt vehetjük a cpu nem elég hozzá kategóriának továbbra is. :)
Kevesen használnak ilyet sima playback-re, sőt még otthoni általános gépnek is. Meg ki tudja mennyire "egyszerűsített" a rajta futó interpoláció.

Ha lesz egy kis időm kipróbálom majd mit tud ez meg az az 1-2 gpu-s cucc.

[ Szerkesztve ]

(#16302) gorbep válasza sb (#16301) üzenetére


gorbep
senior tag

A TV-kben lévő interpoláció harmatos mint a lepkefin@... csúnyán artifact-ol és eléggé lerontja az amúgy jó képminőséget is.... Emiatt rohan el mindenki sírva (pl. BBéci is ;] ) ha csak meglátja az Interpoláció szót.... mert még nem láttak jót! :K

Pedig a mai TV-k árába beleférne egy becsületes GPU/CPU, mégis kispórolják, arra hivatkozva hogy túl sokat fogyaszt.... :(((

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16303) cekkk válasza gorbep (#16302) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor egy hungraian leírást csinálhatnál is :D Nincs kedvem most angolul kínlódni :D

(#16304) gorbep válasza cekkk (#16303) üzenetére


gorbep
senior tag

1. minden uninstall

2. natúr MPC-HC install, és csak a 32 bites!

3. ffdshow telepítés, szintén a 32 bites!

4. avisynth telepítés (2.5x)

5.Mvtools telepítés

6 Multi threading letöltése és
MT.ddl bemásolása Avisynth\plugins könyvtárba Avisynth.dll a c:\windows\system32 -ba

7. ffdshow megnyitása Avisynth engedélyezése (pipa)

9. script bemásolása:

SetMemoryMax(4096)
SetMTMode(5,8)
ffdShow_source()
SetMTMode(2)
LanczosResize(1228,int(1228*height/width/2)*2)
super=MSuper(pel=1, hpad=0, vpad=0)
backward_1=MAnalyse(super, chroma=false, isb=true, blksize=16, blksizev=16, searchparam=3, plevel=0, search=3, badrange=(-24))
forward_1=MAnalyse(super, chroma=false, isb=false, blksize=16, blksizev=16, searchparam=3, plevel=0, search=3, badrange=(-24))
backward_2 = MRecalculate(super, chroma=false, backward_1, blksize=8, blksizev=8, searchparam=0, search=3)
forward_2 = MRecalculate(super, chroma=false, forward_1, blksize=8, blksizev=8, searchparam=0, search=3)
MBlockFps(super, backward_2, forward_2, num=60, den=1, mode=0)
SetMTMode(1)
GetMTMode(false) > 0 ? distributor() : last

10. Disable 'add ffdshow video source' és disable YUY2 ,RGB24 és RGB32. (csak az YV12 maradhat!)

11. Buffer back/ahead -et bejelölni 0/10 értékekkel

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16305) cekkk válasza gorbep (#16304) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, köszi :D :R
Majd akkor egyszer ezt is kipróbálom :D

(#16306) Ed Parker válasza gorbep (#16300) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A 4 terás dologgal már megvagyok, meg is telnek lassan. :B

(#16307) dabadab válasza gorbep (#16298) üzenetére


dabadab
titán

"A TV nem igazán interpolál, általában csak ismétli a frame-eket."

De, interpolal, a frame ismetlesnek LCD-n meg plazman egeszen konkretan nulla hatasa lenne.

DRM is theft

(#16308) sb válasza gorbep (#16302) üzenetére


sb
veterán

Mint írtam nem másztam bele a témába, de amit eddig olvastam abból nem az jön le, hogy vas probléma lenne... legalábbis a PC-n kívül, mert ott mint írtam azért van némi ilyen felhangja is.
Inkább algoritmus. TV-ből minden gyártónak van jobb-rosszabb eredményt adó interpolációja. PC-re viszont alig akad 1-2 megoldás.

Az artifactolás meg eléggé egyedi problémakör és ez is inkább algoritmusfüggő. Artifact nélküli megoldás nemigen van, mivel 2 (vagy több, tök mindegy, sőt... talán még rosszabb több képből) képből kiszámolni egy köztest kb. lehetetlen kategória. Információelmélet: ami hiányzó információ egy adatfolyamban azt elég nehéz utólag belevarázsolni pontosan. Ez nem (csak) vas kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#16309) gorbep válasza sb (#16308) üzenetére


gorbep
senior tag

Most már fáradt vagyok ezt kifejteni, de nem lehetetlen, csak sávszélesség és mintavétel kérdése, pont úgy, mint ahogy a CD diszkrét mintáiból elő állítod a köztes hiányzó mintákat egy kvázi "ideális" aluláteresztő szűrővel........ :U

Mintavételezési tétel ( Shannon Koternyikov) pont ma vezettem le villanytan előadáson.... :DDD

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16310) dabadab válasza gorbep (#16309) üzenetére


dabadab
titán

A CD az mas, mert ott jatszik a Shannon-Nyquist, mozgasinterpolacional meg nem.

DRM is theft

(#16311) gorbep válasza dabadab (#16310) üzenetére


gorbep
senior tag

képfeldolgozáshoz nem igazán értek, de nem egyszerű mozgás detekcióról és interpolációról van szó. A képet a frekvencia tartományban is vizsgálja...... de a fejemet nem tenném rá.....egyszer volt egy cikk róla. Meg van olyan rész, ahol domain-enkénti polinomiális közelítést alkalmaz........ :U

Hátha van itt valaki, akinek ez szakterülete...... :F

Had tanuljunk :R

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16312) cekkk válasza gorbep (#16311) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a téma engem is érdekel, mert nem értek hozzá, így meg se merek szólalni :B :DDD

(#16313) TCr


TCr
veterán

Este azon filóztam, hogy ha az ASrock E350M1 lapon a gyári hűtő helyére beteszek egy 12 centis halk ventit, mi lesz akkor, ha azt elkezdem szabályozgatni BIOS-ból?
A BIOS mit szabályoz?
Magát a fordulatszámot, vagy feszültséget?
Mert ugye a gyári venti és a nagyobb 12 centis nem egyforma fordulatúak...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16314) canniball válasza #75912448 (#16271) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor tényleg nincs más hátra mint egy nagyobb venti; a követendő példát már láthattad is. :)

TCr!
Legjobb tudomásom szerint a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16315) TCr válasza canniball (#16314) üzenetére


TCr
veterán

Vagyis akkor a lap nem fogja 3000-et forgatni a nagyot, úgy ahogy a kicsit forgatja, ugye?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16316) sb válasza gorbep (#16311) üzenetére


sb
veterán

Sokat én sem értek hozzá, de az biztos, hogy itt eleve fordított a probléma.
- Hangnál adott egy frekvencia, amire megállapították, hogy nem kell több.
- Ehhez mérik a mintavételt (legalább 2x a mintavételi törvény szerint).
- És utána ebből a mintavételből állítják vissza az eredeti hangot, ami a törvény miatt kiadja jó közelítéssel az eredeti hangot.
Egyszerű az elv: a mintavétel ahhoz van belőve, hogy milyen jelfrekvenciát akarsz visszaállítani a végén. Mivel minden visszaállítottra jut 2 mintavétel átlagban így nem lehet olyan jelszinted, ami ettől nagyban eltér.

Videónál viszont nincs meg a megfelelő mintavétel. Felveszik a mozgást 24fps-sel, miközben mondjuk 60-at szeretnél látni. Itt elveszik az infó nagy része, ami hangnál nem történik meg a kellően nagy mintavétel miatt. Utána pedig ebből az infóból akarsz többet információt előállítani.

Ezen felül abban sem vagyok biztos, hogy ha elégnek tekintjük a mintavételt akkor is ugyanúgy elő lehetne állítani a köztes képet (jelet), mint hangnál, mivel képi infónál kicsit más a helyzet: itt bármilyen képrész egy másik képrészt takarhat, ami tök független tőle. Tehát a fedésben levő infókat nem nagyon lehet előállítani csak ha egy másik képen (ezért kellhet több frame, vagyis több mintavétel, mint a két szomszédos) megtalálható. Ez meg megint a szerencsén múlik kb.

TCr: Nem fogja. A ventik max feszültsége 12V. Vagy feszültséggel vagy PWM-mel szabályoz a lap, de ez mindegy is, az fontos, hogy ugyanolyan legyen a két venti.
A lényeg pedig, hogy maxon annyit fog pörögni a venti, amennyi gyárilag meg van adva. A 4cm-es sokat, a 12cm-es keveset. És innen indul arányosan lefelé a szabályozás.
Vedd meg nyugodtan a ventit és utána kipróbálod milyen fokozatra kell állítani, hogy elég legyen. Az biztos, hogy többet nem fog pörögni a gyári értéknél.

[ Szerkesztve ]

(#16317) canniball válasza TCr (#16315) üzenetére


canniball
nagyúr

Az számomra elég elképzelhetetlennek tűnik, hogy egy teszem azt max. 1200-at forgó venti 3000-es fordulaton pörögjön. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16318) TCr válasza sb (#16316) üzenetére


TCr
veterán

"...az fontos, hogy ugyanolyan legyen a két venti."

Ezt hogy érted?
Az ASrock gyári procihűtőjét szeretném mondjuk egy ilyenre cserélni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16319) drdr válasza TCr (#16318) üzenetére


drdr
senior tag

fentebbi kérdésedre:

3 eset van:
- 2 v.3 pin-es csatlakozóval, fix 12V-ot kap a venti és annyit pörög amennyit megadnak, ha van 3. pin, akkor azon méri is és a biosban látható a fordulatszá
- 2 v. 3 pin, a hőmérséklet függvényében szabályozza az alaplap a 12V-ot...
- 4 pin,ekkor 12V-ot kap, és a vezérlő PWM jel alapján szaggatja a 12V-ot maga a ventibe épített elektronika.

A halk ventinél ugye meg van adva, hogy mennyi a zaj (dBA), és rpm...Viszont még egy fontos paraméter van és ez a szállított légmennyiség (CFM). Szóval az ok, hogy 850rpm, de ha ez annyi, mint egy lehellet, akkor nem lesz elégséges a hűtés. Pont ez a bajom, fentebb írtam a BeQuiet hangos ventijéről, 34CFM-et adtak meg az eredetire 34dBA mellett 3400-as fordulaton; nem találtam olyan 80x80x15-os ventit ami kisebb zaj mellett tud ekkora levegő mennyiséget (esetleg alacsonyabb fordulaton), márpedig meglehetősen meleg levegőt fúj ki a venti, amikor gyorsan pörög és hangos...

Szóval nem vennék rá mérget, hogy elég lesz a hűtés ez a Coolink mégis csak egy házfűtő.

[ Szerkesztve ]

(#16320) TCr válasza drdr (#16319) üzenetére


TCr
veterán

Ha így állunk, akkor tudsz esetleg valami elfogadhatóbb megoldást a zajcsökkentésre?
Írták itt, hogy az adott lap gyári hűtője elég hangos tud lenni.
Én viszont csak úgy építek HTPC-t, ha az nem, vagy alig hangosabb, mint a Popcorn lejátszóm (amit ma adok el), amiben csak a 2,5"-os HDD-nek volt némi (teljes csendben!) alig hallható hangja.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16321) #75912448 válasza TCr (#16320) üzenetére


#75912448
törölt tag

Első körben kipróbálom, hogy hagyom a gyári ventit (2500-on tartja 50 fok körül, így még nincs hangja), és a ház tetejére, ahol egy szellőzőrács található, ráerősítek egy 12-est befelé fújással, esetleg kifelé. Lehet, hogy baromság, de megpróbálom. Abban reménykedem ,hogy így nem kell terhelés hatására feljebb pörögnie a 4 centisnek, azaz rásegítek a nagyobbal.

Ha nem válik be, akkor keresek egy 8-ast a bordára, és valahogy ráteszem.

[ Szerkesztve ]

(#16322) TCr válasza #75912448 (#16321) üzenetére


TCr
veterán

Mi történik, ha csak a gyári pörög 2500-ön, 12-es nélkül?
Nyilván jó meleg lesz bent, de azért megfőni gondolom nem fő meg...?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16323) #75912448 válasza TCr (#16322) üzenetére


#75912448
törölt tag

Most 21 fokos a szoba, igaz, hogy a cpu 53 fokos, de a magok 70, a vga 75 körül. Ha melegebb lesz, akkor az 53 fok tartásával a gyári felmenne 4000-ig Nekem már a vga 73-75 fok is nagyon soknak tűnik hosszútávon. Ezért a 45 fok körüli célhőmérsékletet látnám indokoltnak, azt kéne valahogy tartani, max 50. ezzel valószínűleg csökkenne a többi érték is, de ez gyárival lehetetlen. A borda újrapasztázása még sokat javíthatna, de azt kihagyom, mert szerelésnél 3x3 centis darabokra törnék mindent, ahogy ismerem magam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#16325) drdr válasza #75912448 (#16323) üzenetére


drdr
senior tag

Esetleg nagyobb bordát feltenni, hőcsöveset, mint amilyet az Asus csinált?
Akkor elég lenne egy kisebb ház venti esetleg a bordára tenni egy vékony ventit?

Konkrét títusokat nem tudok, de ezen a fórumon is hangzottak már el ilyenek emlékeim szerint, talán egy féléve, éve...
Olvastam olyat, hogy Scythe 40x40-essel próbálkozott valaki, halk volt, de alig fújt levegőt.

Itt egy link 80 és 92mm-es ventikre. Ezek általában 25mm-esek, kérdés hogy ez beférne-e...

De van 120mm-es is pl. Sharkoon Silent Eagle 1000 (120mm), ez előző oldalon látszik, hogy 36CFM elég tekintéjes és igen jó helyen is végzett. Gyanítom egy olyan azért elég lenne. Ezen a teszten a 7-8-9 oldalt szemrevételezve, lehetne választani...

Összehasonlítási alapom annyit, -amit fennt is írtam-, hogy a BeQuiet táp 34CFM-es ventije teker maxon. 30CFM szerintem kell az E350-nek is szerintem (persze ez max.)..

Hm. Nos nézem az adatait a Coolink ventinek amit fentebb írtál, ~60m3/h, az átszámítva, olyan 35CFM lesz.

Hát ezek szerint az is jó lehet a hűtésre ha sikerül felszerelni, mindezt olyan 17 dBA zajjal...

Mindesetre itt is pár venti adat:
http://www.modthebox.com/review452_1.shtml

(#16326) TCr válasza drdr (#16325) üzenetére


TCr
veterán

17 dBA?
Az a Coolink 8,5 dBA, nem véletlenül néztem ki azt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16327) drdr válasza TCr (#16326) üzenetére


drdr
senior tag

Ja, bocs. 11dBA a teszt szerint, másika néztem... Én annak jobban hiszek, a gyártók mindig elfogultak a termékeikkel..., de ha 17dBA lenne pl. a tápon hangja, nagyon örülnék neki ;)

(#16328) TCr válasza drdr (#16327) üzenetére


TCr
veterán

Igen, Te kicsit másképp közelíted meg a dolgot. :)
Nekem nem az a lényeg, hogy egy "átlag" asztali géphez képest halkabb legyen, hanem az, hogy a Popcorn A210-hez mérten ne legyen jelentősen hangosabb.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16329) dabadab válasza TCr (#16313) üzenetére


dabadab
titán

"A BIOS mit szabályoz?
Magát a fordulatszámot, vagy feszültséget?
"

A feszultseget. Egyebkent en a helyedben azt csinalnam (illetve a magam helyeben konkretan ezt csinaltam), hogy ahelyett, hogy hagynam a BIOS-t onalloskodni, inkabb valami ventiszabalyzo-programmal levennem fixen ugy 600 rpm tajara a ventit, aztan nem aggodnek tobbet.

DRM is theft

(#16330) madgie válasza TCr (#16328) üzenetére


madgie
titán

"hanem az, hogy a Popcorn A210-hez mérten ne legyen jelentősen hangosabb"

Itt nálam bukott eddig minden project. Olyannyira, hogy ugye a Popiból is kikerült a HDD, így abszolút nulla lett a hangja :D

(#16331) rbalint88 válasza madgie (#16330) üzenetére


rbalint88
addikt

paneltáp, venti nélküli procihűtő, sőt hőelvezető ház, bebugyolált hdd.
csak mondjuk brazosnál többe fog kerülni ez, mint maga a "vas". bár ami htpc-hez reális hardverigény, ahhoz képest mindnél drágább lesz :)

(#16332) dabadab válasza madgie (#16330) üzenetére


dabadab
titán

Akkor rosszul csinalod. Paneltap, HDD a szerverbe / NAS-ba, leszabalyzott halk ventillator. Mind a ket Ion es a Llano is hallhatatlanul halk (ami nalam azt jelenti, hogy ejszaka, csendben 1 meterrol nem hallom es nem hallok valtozast, amikor kikapcsolom).

(#16331) rbalint88: miert kerulne tobbe? Egy egyszerubb paneltapos mitx haz kijon 15k-bol, valami PWM-es ventillator meg 2-3k.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16333) madgie válasza dabadab (#16332) üzenetére


madgie
titán

Paneltáp most ott van a Popiban, HDD a NASban, mit is csinálok rosszul? :)

Volt már pár csendesített ventim (Noctua, Scythe szintűek), azért mindet hallottam éjszaka, egy méterről. Mondjuk bőven vállalható az a minimális "zja", sőt, a mai kor gyermeke már kínosan érzi magát a "süketszobában" (saját tapasztalat)

(#16334) dabadab válasza madgie (#16333) üzenetére


dabadab
titán

"Volt már pár csendesített ventim (Noctua, Scythe szintűek), azért mindet hallottam éjszaka, egy méterről."

Mert gondolom alap fordulatszamon hasznaltad oket. Le kell szabalyozni a felere, akkor tenyleg elmegy a hangja (es kiderul, hogy milyen hangos a monitor / TV / energiatakarekos ego :) ).

"a mai kor gyermeke már kínosan érzi magát a "süketszobában" (saját tapasztalat)"

Suketszobaban mindenki kinosan erzi magat, nem csak a mai kor gyermeke, ha ez megvigasztal valamennyire.

DRM is theft

(#16335) madgie válasza dabadab (#16334) üzenetére


madgie
titán

Nem-nem, Noctua-khoz eleve jár két "madzag", de a Scythe-jaim és a mostani ventijeim is mind-mind fordulatszám-szabályozón vannak, minimális (épp hogy beindul boot-kor) fordulaton.

A süketszobát nem feltétlenül képletesen értettem, múltkor például elment az áram, és olyankor az ember kényszerűen mókol valamit (akár egy filctoll kupakját csattogtatja).

[ Szerkesztve ]

(#16336) cekkk válasza dabadab (#16334) üzenetére


cekkk
veterán

energiatakarekos ego

Akkor ezt nem csak én hallom? ;] :P
Bár közel hozzá füllenem de csak hallom én hogy van ezeknek egy kis hangja :DDD :DDD

(#16337) rbalint88 válasza dabadab (#16332) üzenetére


rbalint88
addikt

ha mutatsz nekem olyan hőcsöves házat, ami paneltáppal megvan ennyiből, azonnal veszek belőle egy konténerrel és meggazdagszom rajtuk :)
totál hangtalan csak akkor lesz, ha semmi nem mozog benne, ez meg csak így valósítható meg, ebben egyetértünk,nem? az már más kérdés, hogy van-e ennek értelme vagy sem, film közben úgyis elnyomja a hang, de engem nem zavar eleve az a kis ventisurrogás.

@cekkk: én is hallom, na az viszont idegesít. a frekvenciája miatt valószínűleg. meg a tudat is :)

[ Szerkesztve ]

(#16338) dabadab válasza madgie (#16335) üzenetére


dabadab
titán

A suketszobat en teljesen szo szerint ertettem, egy jol sikerult darabban baromi kenyelmetlenul erzi magat akar egy-ket perc utan is, nem embernek valo az.

(#16337) rbalint88: ne viccelj, Brazoshoz minek hocsoves haz? Meg semmi ertelme "total csendes" gepet epiteni (az elektroniakanak maganak meg mindig lehet valami hangja), gyakorlatban ugyis csak az erdekes, hogy hallod-e.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16339) sb válasza rbalint88 (#16337) üzenetére


sb
veterán

Totál hangtalan nem lesz, de ki akar olyat? Max akinek ez a rögeszméje.
Gyakorlati példákat adunk gyakorlati megvalósításra. És a gyakorlatban egy csendes szoba annyira csendes, hogy a gyakorlatban 1-2m-re lévő gépből nem hallatszik ki hang. Se venti, se más.

Azt már ne is említsük, hogy egy keservesen összerakott passzív házból is kicirpelhet a táp vagy a vga... és máris oda a ventilátor- és mozgó alkatrészmentesség öröme.

Én pl. nem 20cm-ről nézek TV-t és egyáltalán nem hallatszik a venti. Nem kis ventisurrogás van, ami nem hallatszik hanem NINCS. 1m-ről sincs, meg 20cm-ről sincs. Ilyen szempontból a "hangtalanság", nem fizikai értelemben relatív. Egy szálló papírdarabnak is biztos van hangja fizikailag, de nem nagyon számít.
Erről írt a kolléga.

[ Szerkesztve ]

(#16340) madgie válasza dabadab (#16338) üzenetére


madgie
titán

"A suketszobat en teljesen szo szerint ertettem, egy jol sikerult darabban baromi kenyelmetlenul erzi magat akar egy-ket perc utan is, nem embernek valo az."

Tudom, én is utáltam, szintisként/gitárszintisként örültem, hogy nem kellett bent ülnöm a felvételek alatt :)

[ Szerkesztve ]

(#16341) rbalint88 válasza sb (#16339) üzenetére


rbalint88
addikt

írtam is, hogy az más kérdés, hogy értelme van-e totál csendes gépet építeni.

nekem egy régi (és szar) tápom van, illetve gyári intel procihűtő és nincs fenn hátlap a házon, ami a kuckójából pont felém veri vissza így a hangot. így hallom csendben a gépet kb 1,5-2 m-ről.

(#16342) sb válasza rbalint88 (#16341) üzenetére


sb
veterán

Én a freen hdd-t hallom ki belőle. Valami történt vagy a hdd-vel vagy a felfogatással, mert ezelőtt 1m-nél távolabb már nem hallottam ki. Most kb. 2-3m-ről is hallható csendes szobában.

Az egy szál scythe 800rpm slim venti nem hallatszik ki 1m-en belül sem. Mármint HDD nélkül értem, nem úgy, hogy most az elnyomja. :)

(#16343) #75912448 válasza drdr (#16325) üzenetére


#75912448
törölt tag

Valószínűleg első körben ezt fogom kipróbálni: link Jár hozzá 4db zajcsökkentő gumi rögzítő, ezekkel megpróbálom felfogatni a ház hátlapján található rácsra.

(#16344) drdr válasza #75912448 (#16343) üzenetére


drdr
senior tag

Próba szerencse....

Elég halknak tűnik és 24 CFM... majd számolj be mit tapasztalsz, főleg hogy milyen hangosnak tűnik a gyárihoz képest és hogy alakul a proci hőmérséklet...

[ Szerkesztve ]

(#16345) rbalint88 válasza sb (#16342) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem 2,5" hdd van, ráadásul nincsen csavarozva a "házba", hanem úgy rögzül, hogy ez egy külső winchester volt, megtartottam belőle a keretet és a keret van egy centis szivacs közbeiktatásával a házba ragasztva. így nem viszi át a rezgéseket, csak ha odakucorodok a gép elé és felpörög a hdd, akkor azt lehet hallani, ahogy "lendületet vesz".

(#16346) drdr válasza sb (#16339) üzenetére


drdr
senior tag

Egyetértek, 1m-ről halk surrogás v.enyhe vinyó hang nem gáz szerintem sem, viszont a ciripelő táp az őrületbe kergetett. Én a Bequiet hangját hallom 3-4m-ről is (zavaró, tényleg hangos, majd mint a gyári amd venti (Liano) max fordulaton). Ez akkor van, ha ment egy kicsit a gép pl. egy félórát film v. egyéb netezés.... Ekkorra már a proci hője is kellően "felizzított" a környéken mindent (habár a Scythe big suriken hangtalan).
A mai napig nem értem, mért kell a tápventinek a pc amúgy is meleg levegőjét szívnia és melegíteni saját magát (és ezért hangos valsz)... jobb lenne ha egy tényleg halk rendszer venti oldaná ezt meg, a táp meg oldalról v. alulról levegőzne hátrafelé... Csinálni fogok egy tesztet, mi van ha kiveszem a tápot, akkor is bemelegszik-e...

(#16347) rigo88


rigo88
aktív tag

bár az imént Mercutio_ kollégával már privátban megosztottam a tapasztalataim, ide is be kell másolnom:
a történet úgy kezdődött, hogy vettem tőle egy asus at3iont-i deluxe-t. beraktam a egy mini itx házba amiről most persze nem találok képet.. de ha hazamegyek lefotózom. már persze ha valakit érdekel.. :)

szóval NYILVÁN NEM Mercutio_ kolléga hibájából hanem az enyémből mivel azt hittem hogy a passzív alaplap azt jelenti, hogy nem kell venti hozzá nem is raktam rá, és szerintem ezért sülhetett kicsit meg a cucc a viszonylag szűkös házban, mint utólag kiderült a bios-a keveredett el némiképp. ekkor írtam asusnak, majd leleveleztem velük (mindenféle számlalevél vagy papír nélkül), egyik hétfőn INGYEN feladtam nürnbergi központi címre, onnan szerdán megérkezett prágába, aznap megcsinálták, és másnap délután azaz csütörtökön - alig 72 órával a feladást követően - a kezemben volt a megjavított cucc úgy, hogy fél európán át utazott. és mindez egy centbe se került.
ebből tanulva egy silent piros-fekete ventit hajgumiztam a bordára így is legalább ugyanolyan hangtalan mint azelőtt de legalább hűs.

hwconfig: at3iont-i deluxe, 2x2g ram, tevii s471, 1.5tb hdd, harmony 650, yamaha rx-v550, lg 50pa6500, és egy magnat monitor 990 szett. (persze mindez egy 6nm szobában.... van értelme ám!)
azóta fut rajta egy netinstallos ubuntu+xbmc-pvr hts, egy lxde backend amit a munkahelyemen használok csak hogy a proxyt átlépjem, és ne baszogassanak a netezés miatt...

tehát ubu, xbmc, cccam, oscam, hts, ezen nézek hdtv-t hd filmet, hd zenét :D szóval mindent.mindazonáltal nem vagyok teljesen megelégedve az xbmc addonokkal. pl itt van mindjárt a music scraper. sehogy nem tudom rávenni hogy megtalálja a zenéim.
sehogy = könyvtárstruktúrát átnyálaztam, id3 tagokat töltöttem, id3v2-tagokat töltöttem, semmi.
a filmeket a kettőspontot tartalmazó filmcímektől eltekintve többnyire megtalálja, és mindenféle elfogultságot mellőzve a port.hu scraper bizonyult a leghasználhatóbbnak. háóevör a programozója elég támadó stílusban válaszolt amikor próbáltam tanácsot kérni/nyújtani a nem megtalált filmekkel kapcsolatban.

röviden.. :)

Dirr

(#16348) rigo88 válasza rigo88 (#16347) üzenetére


rigo88
aktív tag


íme. a tévé környékén az a sok kis biszbasz maci, ékszer, ládikó stb... sejthető h kinek a műve :D
megj. a tvállvány 20 eur volt.
a dreambox már csak nosztalgiából van ott. néha bekapcsolom h ne száradjon ki, és eladható maradjon.
jó jó a bill+egér nem túl dizájnos ott de nem fér máshová...
akinek feltűnt volna a bal oldalon az a nagy üres hely, már érkezik a töltelék egy ps2 slim formájában :)

Dirr

(#16349) Peak válasza rigo88 (#16348) üzenetére


Peak
addikt

garantáltan többen fogják irni, hogy az erősítő nagyon szűk helyen van, és meg kéne cserélned a centerrel.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#16350) cekkk válasza Peak (#16349) üzenetére


cekkk
veterán

Most vagy én vagyok vak vagy nem de az a két hely kopra egyforma :B
Mondjuk a csere inkább azért, hogy a center legyen felül, a hangok miatt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.