Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) rbalint88 válasza Ed Parker (#16600) üzenetére


rbalint88
addikt

a mélységével, meg az árával :) széltében és magasságban elférne.
38-ért, amennyi a csifi az interstorenál, megkapom a lian li-t táppal együtt (300w sfx, 80+ bronze).

(#16602) TCr válasza gorbep (#16596) üzenetére


TCr
veterán

Hogy a fenébe ne tudná, máskülönben a sample rate tesztnél nem hallanám.
Meg ugyebár a zenéknél sem.

drdr: nagyra értékelem azt, hogy segíteni próbáltok, de könyörgöm, ne fussuk már le újra és újra ugyanazokat a köröket.
Hogy a francba ne tudna egy Denon 1908 AV erősítő DD-t és DTS-t dekódolni?
Többször leírtam, hogy tegnapelőtt még hallottam a DD és DTS teszteknél mind az 5 csatornát szólni (sub-om nincs), tegnap meg már nem.

Elmondanád kérlek, hogy XBMC-ben hol van ez a 2 beállítás?
Én csak egyiket találtam.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16603) cekkk válasza TCr (#16602) üzenetére


cekkk
veterán

A 12ben van ilyen a 11ben amit te használsz csak egy van.
Tuti valami szoftveres gond lesz, de nem értem én se, hogy mitől :Y
Egyébként az erősítőd nem tudja levenni hdmiről a hangot?

(#16604) drdr válasza Ed Parker (#16600) üzenetére


drdr
senior tag

Nah, kipróbáltam és új dolgokat tapasztaltam.

A fenti beállításoknál a dts-re v. DD-re állva, a teszt gombra kattintva, valóban az erősítő átkapcsolt DTS-re ill. DD-re. Ez számomra meglepő, korábban nem volt ilyen nálam... vagy a driver lehetett régebbi????

192kHz-re nincs semmi hang....

(#16605) Ed Parker válasza rbalint88 (#16601) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sajnos ez van,akkor azt kell megvenni.

Dr dr: akkor a hiba az ön készülékében van:)

[ Szerkesztve ]

(#16606) drdr válasza TCr (#16602) üzenetére


drdr
senior tag

Beállítások/Rendszer/Hangkimenet

Viszont ha 11-es verziót használod, akkor abban még nincs benne. Inkább a legutóbbi nightly buildet kellene használni
http://mirrors.xbmc.org/nightlies/win32/

vagy Frodo Beta-t (nekem ezzel most gondjaim akadtak...)

Viszont, hogy bebizonyosodott, hogy van dts és dd hang a "Teszt" gombon, ha az sem megy, akkor vmi tényleg nem kóser.

[ Szerkesztve ]

(#16607) #75912448 válasza TCr (#16602) üzenetére


#75912448
törölt tag

Win reinstalll előtt edd fel a 12-es xbmc-t, ezt: xbmc-12.0-Frodo_beta1-repack, hátha elbarmoltál valamit a beállításokban. Nekem a friss XBMC beta nem vált be, bizonyos m2ts fájloknál visszatekerésnél is előre teker :) Amit ajánlottam nálam az működött a legjobban, igaz mindkét kiment HDMI plusz WASAPI

(#16608) rbalint88 válasza Ed Parker (#16605) üzenetére


rbalint88
addikt

Főleg, hogy egy kisker forgalomban 13ezres FSP táp van benne :)
Még meg kell győzzem magam róla, hogy ez jó lesz nekem, de ha innen nézzük, "csak" 25ezer a ház :B

(#16609) Ed Parker válasza rbalint88 (#16608) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam a táp plusz 11ezer volt.
Halk,erős,jó.

(#16610) drdr válasza Ed Parker (#16609) üzenetére


drdr
senior tag

Milyen tápod is van? A "halk" szó megütötte a fülem, egy olyanra fáj a fogam nekem is.

(#16611) Ed Parker válasza drdr (#16610) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ott van az adatlapomon a pontos típus,de amit linkeltem képet,azon is látszik.
Ctg400W80p

(#16612) TCr válasza #75912448 (#16607) üzenetére


TCr
veterán

Semmi nem változott.
Feltettem a Frodo-t, beállítottam a passtrough-t is a REaltek HD-re, kuss van DD és DTS tartalomnál.
Holnap Win reinstall.

Egyelőre visszasírom az A210-et...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16613) #75912448 válasza TCr (#16612) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez szomorú. Biztosan valami szoftveres gubanc, nálam tökéletesen OK minden.

(#16614) Ed Parker válasza TCr (#16612) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Rakd ujra a wint,megfelelő hangkártya driverrel es csak az xbmc-t rakd fel.
Ott válaszd ki a rendszer fülben a hangoknál a kimeneteket.

(#16615) jeni válasza Ed Parker (#16611) üzenetére


jeni
félisten

ugyan olyan ajánlott a Chieftec CTG 500-80P is legtöbb pc gépbe árban ezt veszik.
gyereknek is ilyen van , ÉN IS EZT TERVEZZEM ISMÉT MEGVENNI.

[ Szerkesztve ]

(#16616) Ed Parker válasza jeni (#16615) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem nem kell akkora teljesítmény,sőt igazából ekkora sem,halk tápot kerestem,lehetőleg nagy ventivel es nem kommersz cuccot,ami ciripel.

(#16617) #75912448 válasza jeni (#16615) üzenetére


#75912448
törölt tag

HTPC-be minek ekkora táp, negyede elég lenne.

(#16618) Ed Parker válasza #75912448 (#16617) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Amúgy meg a "van"-tól nem kell félni,akkor van gond,amikor valami kevés. :)

(#16619) jeni válasza #75912448 (#16617) üzenetére


jeni
félisten

igen,tény nem is kell több,de csak 1-1500 Ft-al drágább.
ha pedig nagy HTPC házban lesz akkor tök mindegy a méret és a nagyság.

(#16620) dabadab válasza Ed Parker (#16618) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a zaj meg a feleslegesen disszipált hő olyan dolgok, amikből jobb, ha kevés van.

DRM is theft

(#16621) TCr válasza Ed Parker (#16614) üzenetére


TCr
veterán

Hát épp ez az, hogy 3 napja pontosan ezt csináltam, aztán másnap bekapcsolás után már nem volt többcsatornás hangom.
Mindegy, este Win7 reinstall.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16622) rigo88


rigo88
aktív tag

szerintetek az ms-tech mc-10-itx-hez tartozik riser-card-hely? nem találtam sehol normális leírást. és kezdek megbarátkozni a riserrel. és ebbe ahogy számoltam még pont beleférne a kb 5cm "marmagasságú" ion hűtőbordája. viszont a tetejére már szerintem a silent 2cm vastag ventit már nem tudom rárakni így kell szereznem egy csendes ventit az oldalába, és/vagy a táp helyére.
persze ez esetben a normál írót is le kell cserélnem egy slimre. -.-
cserébe ócsó a ház...

Dirr

(#16623) Digger válasza Ed Parker (#16618) üzenetére


Digger
senior tag

Ez nem egészen így van!
Sokan a HTPC építésénél figyelünk a fogyasztásra is. Egy PC kapcsolóüzemű táp tud nagyon jó hatásfokú lenni és tud ilyen szempontból rossz is lenni! Ha már a kis fogyasztás a cél, akkor a tápot is úgy kell méretezni, hogy 70-80%-ra le legyen terhelve! Ha csak 20-30% a terhelés, akkor ezek a tápok nagyon rossz hatásfokkal dolgoznak!

[ Szerkesztve ]

(#16624) sb válasza Digger (#16623) üzenetére


sb
veterán

Ráadásul egy 4-500-as táp mellett még 20-30% is csak max load mellett lesz. Az is csak akkor, ha viszonylag erős a konfig. Egyébként meg idle, lejátszásnál jó ha 10% körül lesz ahol még gyengébb a hatásfok. Ráadásul arra nem ad korlátot a táp minősítése sem talán csak a Platinum.

(#16625) drdr válasza Digger (#16623) üzenetére


drdr
senior tag

Egy 80, 82, 85plus-os tápnál nem feltétlen a hatásfok az aggasztó, ezek 20-100% terhelésen 80% felett teljesítenek, legalábbis a gyártók szerint. Más kérdés hogy a htpc 30-40W-os fogyasztása beleesik-e ebbe a tartományba. Egy brazos biztos nem, Liano és trinity hamarabb. De sokkal inkább a készenléti v. kikapcsolt állapotban kérdéses, volt itt egy teszt, ami sfx tápokat mért, kikapcsolva a gépet is, 8w-ot fogyasztott...

Ha egy film közben 25-40W-ot mér az ember egy Liano v Trinity mellett, akkor szerintem az elfogadható szám és ott a táp hatásfok is elég jó még...

(#16626) Ed Parker válasza dabadab (#16620) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hidd el hogy halk, nem hangtalan,mert nem passzív.
Amit meg termel hőt, az lófütty, sem a proci, sem a ház venti fordulata nem emelkedik.
Ami a házban a legzajosabb, az a gyári AMD hűtő, majd azt esetleg valamire lecserélem, de jelenleg nem zavar.

(#16627) sb válasza drdr (#16625) üzenetére


sb
veterán

Épp ezt írtam én is. A 80+os tápoknál a Platinumot kivéve 20%-ig garantált a hatásfok, alatta viszont elég meredeken (nem lineárisan) csökkenni szokott.

És még egy nagyobb Llano-Trinity sem éri el ezt normál használatban a 20%-ot, csak ha teljesen terhelve van (ami meg nem a klasszikus HTPC felhasználás). Inkább 10% az átlag ekkora tápoknál. Saccra tápfüggően a 80%-ból 65-70% lesz.

(#16628) Ed Parker válasza Digger (#16623) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem nagyon érdekel a htpc fogyasztása így az érved nálam lényegtelen.
Nálam az volt a cél, hogy média player helyett kapjak egy kompromisszumoktól mentes hálózati lejátszót es zene szervert, nem az hogy ultrabook-okat megszégyenítő fogyasztást érjek el.
De este megmérem mi az a rettenetes energia ami miatt aggódtok:)

(#16630) Ed Parker válasza Enszuke (#16629) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Szinte hideg levegőt fúj a házhűtésem.

(#16631) #75912448 válasza Ed Parker (#16630) üzenetére


#75912448
törölt tag

Látod látod, ha kisebb tápod lennem most szárazjeget fújna. :)

(#16632) Ed Parker válasza #75912448 (#16631) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az az igazság, picit megváltoztattuk a fűtést a nappaliban, a plazma es az avr egész jól befűti, ha csukva van az ajtó,a radiátor minimumra van tekerve;)
A htpc itt már nem sok vizet zavar :D

(#16633) #75912448 válasza Ed Parker (#16632) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ne is mondd, télen visszasírom a régi Onkyo-t, mindig hozott plusz 2 fokot :)

(#16634) rigo88 válasza Ed Parker (#16632) üzenetére


rigo88
aktív tag

plazma nem is meleg! :) legalábbis az enyémen nem tapasztalom. a régi 32" orion lcd melegebb volt.

hmm?

Dirr

(#16635) Ed Parker válasza #75912448 (#16633) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gondolkozom is rajta, lehet hogy kivágom a 1,5kW-os toroidot az arcam-ból azt lecserélem valami kisebb kapcsolóüzemüre hogy ne fűtsön :D

(#16636) sb válasza Enszuke (#16629) üzenetére


sb
veterán

5-10(-15)W maga a táp, de ha ilyen a hozzáállás akkor lehet, hgoy a tápra sem figyel az ember milyen hatásfokú, az még lehet +10-15W. Aztán a többi alkatrésznél ez ugyanígy előjöhet... kicsit nagyobb proci, kicsit több ram, hdd, stb... ha nem figyel az ember rá akkor egy 20-30-40W-os HTPC-ből lesz egy 40-80-100W-os valami.

Persze ízlések és pofonok. Én nem ítélem el azt akinek nem számít. Nekem meg más nem számít másnak lehet, hogy épp fontos. Nincs ezzel gond.
De az biztos, hogy HTPC-nél nem ez az általános felfogás. A hely, ház, hő, hangtalanság miatt fő szempont szokott lenni a fogyasztás. Nagyon nagy extra munkát és pénzt lehet megspórolni azzal amit nem kell feleslegesen megoldani a fenti 3 témakörben.

(#16637) kilozsul válasza TCr (#16612) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Én az XBMC Ubuntuval kombinált beta-ját tettem fel, és változó időközönként nincs hang... :F

A HTPC-ről a kép hdmi-n megy a tévére, a hang meg optikán az erősítőbe. Néha megy az erősítőre a hang, néha nem. Hdmi-nél ugyanígy, egyszer megy, egyszer nem a hang a tévéről... Az érdekes az az egészben, hogy akármelyik beállítás esetén a menü léptetésének a "kattogása" még átmegy akár az optikán, akár a hdmi-n, de egy film elindítása után kuss van. A film hangja sem jön, és utána a menü "kattogása" sem hallatszik már...

Frodóban van egyébként valamilyen online frissítési lehetőség, vagy csak teljes rendszer reinstall-al lehet majd az újabb stable verzióket felvarázsolni?

(#16638) zsola32 válasza sb (#16636) üzenetére


zsola32
őstag

igazad van, mindenkinek más a fontos

nekem a némaság-hangtalanság a vesszőparipám, meg hogy a htpc jól megférjen a többi HI-fi komponens mellett.

(#16639) kilozsul válasza zsola32 (#16638) üzenetére


kilozsul
aktív tag

+1 :) Egy HTPC akkor jó, egy csendes vinyó hangja is idegesítően hallatszik benne :D

(#16640) zsola32 válasza kilozsul (#16639) üzenetére


zsola32
őstag

ION - Brazos szinten nem nehéz ezeknek a kritériumoknak megfelelni.
erősebb gépeknék jön az igazi kihívás "pénztárca felé is"

(#16641) Ed Parker válasza kilozsul (#16639) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

És lehetőleg 4000Ft-ból meg lehessen építeni 7W fogyasztással ;]

Viccet félretéve, nekem pl fontos a későbbi bővithetőség, gyors működés, rugalmasság, jól szellőző ház es nem utolsósorban a dizájn.
Más ezekre tesz, csak hogy keveset fogyasszon.
Mások az igényeink.

[ Szerkesztve ]

(#16642) Champipi


Champipi
senior tag

Raspberry Pi Beta-val van tapasztalat? Viszi USB diszkről FullHD mkv-kat?

(#16643) dabadab válasza Champipi (#16642) üzenetére


dabadab
titán

RPi-vel az a tapasztalat, hogy az USB (es igy az Ethernet is, mert az is arra van rakotve) vezerlo nagyon megfogja a processzort es nagyobb bitrate-u filmeknel egyszeruen nem birja az iramot (a GPU amugy birna a dekodolast), szoval HTPC-nek nem ajanlott.

DRM is theft

(#16644) rigo88


rigo88
aktív tag

a világot áttúrtam egy ms-tech mc-10 "BACK" képért, de semmi.
de az a tapasztalat hogy ha beírok kulcsszavakat és az a bármi létezik, akkor van kép/találat is.

kiv.: GOD :D

Dirr

(#16646) Gabesz26 válasza rigo88 (#16644) üzenetére


Gabesz26
senior tag

(#16647) Gabesz26 válasza Gabesz26 (#16646) üzenetére


Gabesz26
senior tag

sorry most vettem észre, h rosszat linkeltem :( (sajna én sem találtam semmit)

[ Szerkesztve ]

(#16648) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv!
Van egy kijelzős htpc házam, azt szeretném kérdezni, hogy milyen programot ajánlotok arra a célra, hogyha nem szeretném bekapcsolni a tv-t hanem csak a kis kijelző legyen aktiv és onnan lehessen vezérelni??Windows7 vagy Windows 8 alatt??

(#16649) slashing válasza rigo88 (#16644) üzenetére


slashing
senior tag

ez a maxiumum amit találtam hely még csak csak van ott egy low kártyának(vinyó alatt) de hogy nyílása van-e azt nem tudom....

(#16650) cekkk válasza #96630784 (#16648) üzenetére


cekkk
veterán

És mit jelent az, hogy egy kis kijelző? :F :Y
Netán ilyen? ;] Miért nem írod le, hogy ne keljen találgatni :K :R

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.