Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15101) dabadab válasza san2000 (#15099) üzenetére


dabadab
titán

Ha csak a rendszernek kell, akkor felesleges az SSD, kirakod az openELEC-et egy pendrive-re, aztan arrol elfut.

(#15098) canniball: ezt nem teljesen ertettem, de ha az a gond, hogy a taviranyitoval nem tudtad felebreszteni sleepbol, akkor az erdekes, mert az OS-tol teljesen fuggetlen dolog, a taviranyito meg a BIOS intezi.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15102) san2000 válasza canniball (#15100) üzenetére


san2000
tag

Játszani nem igen. :N

A későbbiekben fontos lehet a 3D lejátszás ezért jó lenne 1.4 HDMI.

Csak XBMC-re használnám. :K

A méret nem számít ,de azért jó lenne ha nem lenne nagyobb a szokásos Hi-Fi méretnél.

Ezért gondoltam az ATX-re abból is jó lenne passzív kis táppal és pici SSD-vel gigabytes LAN-al.

Szóval nem egyszerű.

(#15103) san2000 válasza dabadab (#15101) üzenetére


san2000
tag

van elfekvőben egy 30 Gb itt polcon és a sata csak gyorsabb az USB-nél. :K

(#15104) szabi__memo válasza slashing (#15097) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan igy van ahogy mondod. De ez mar nagyon OFF. Es nagyon gaz..

(#15105) hétalvó válasza san2000 (#15102) üzenetére


hétalvó
addikt

pont tudom mert most teszem össze magamnak. asrock h61-itx 18k + Celeron G550 10k + 2GB 3k+ Silverstone SG06 32k, ez összesen 63, de liano-val is csak pár ezressel drágább. 3D hez is jó, jó persze csak 24p, de én úgy is csak 120Hz-en használom a projektorommal.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#15106) canniball válasza dabadab (#15101) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a taviranyitoval nem tudtad felebreszteni sleepbol..."
Nem készenlétből, hanem kikapcsolt állapotból. Mert ha a távirányító power gombját nyomtam akkor nem készenlétbe ment, hanem kikapcsolt. Erre is jöhet ötlet ha van. :R

san2000!
Ha lesz 3D akkor inkább Trinity. Az ATX viszont a ház szempontjából necces, válasz inkább mATX-et*, és hozzá CPU-t*.
Passzív kis táp...az nem lesz olcsó... Hacsak nem házzal együtt veszed mint pl. ez, de itt meg kell nézni az alaplap méretét és a CPU is legyen egy 65W TDP-s példány.

* Nem tudom mi a csöcs van de Firefoxban nem jó link, IExplorerben viszont működik. :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15107) san2000 válasza canniball (#15106) üzenetére


san2000
tag

Sokat segítettél.

Big THX. :R :R :R

(#15109) cekkk válasza canniball (#15106) üzenetére


cekkk
veterán

Van okos telód? :D Akkor esetleg érdemes lenne a WOL-al próbálkozni :D

(#15110) Garold válasza canniball (#15106) üzenetére


Garold
senior tag

Én pedig ezt ajánlom.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#15111) cekkk válasza Garold (#15110) üzenetére


cekkk
veterán

Pont ő ajánlotta ezt nekem ma :P

(#15112) slashing


slashing
senior tag

nekem még xbmc-ben sose sikerült működésre bírni a wake on lan-t hogy bekapcsolja a nas ahogy indul pedig jól írom a mac címet ip címet forwardoltam már 7-es 9-es port is semmi sehogy fel is adtam, mard a kézzel bekapcsolás vagy desktop gépről magic packet sender-el ami meg felébreszti...

(#15113) Gabesz26 válasza NTX (#15047) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A hűtő - a hogy a PH-s tesztben is írták - hangos. A tápot önmagában nem tudtam megnézni, mert a hűtő hangja dominál, másik hűtőm pedig, amit zárt háznál is tudnék használni jelenleg még nincs :( . (nekem egyelőre így is megfelel. Ahonnan zenét hallgatok, filmet nézek onnan csak akkor hallom, ha csend van a szobában, mert még nem indítottam el a lejátszani kívánt médiafájlt)

(#15114) sb válasza canniball (#15106) üzenetére


sb
veterán

Kikapcsolt állapotból olyan USB port kell a távnak, ami ebben az állapotban is aktív.
Plussz mintha azt olvastam volna, hogy spec táv is kell hozzá, bár szerintem a fenti elég kellene, hogy legyen, ha biosban az USB wake up bekapcsolva és kap áramot a port.

Androidra van XBMC távirányító app, amiben WOL menüpont is van, én azzal szoktam bekapcsolni, ha messze van a 3m. :DDD

(#15115) jeni


jeni
félisten

tudomásom szerint ezt a BIOS-ban beállítható ,mint a laptopoknál és a PC-s(?) gépeknél,hogy az adott USB kapun folyamatosan legyen meg az 5V-t.

(#15116) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Na, össze is raktam a gépet.
Asrock fm2a75 pro
AMD A6 5400K
Kingston hyperx 2400
WD 2,5" 500gb

Megy szépen a rendszer,viszont a lap csak 1333-nak látja a ramokat,pedig 2400-ig kellene támogatnia a doboz szerint is.
Van valami tippetek?

(#15117) jeni válasza Ed Parker (#15116) üzenetére


jeni
félisten

Biosban kell állítani és van hozzá valami Asrock progi is.
Amúgy alapból minden 1333Mhz-n megy csak tuning esetén tudod ,hozni az 1600MHz (2133MHz) feletti értéket.

(#15118) Ed Parker válasza jeni (#15117) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Őő, es ott hol?

A könyv szerint az A2 B2 sorba kell őket rakni,ha gyorsabban akarok mint 1333, de ugyanaz :W
De majd holnap átnézem.

(#15119) NTX válasza Gabesz26 (#15113) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm az infot. Én végül is maradok a paneltápos megoldásnál. Hűtőben ha váltani akarsz, a csend kedvéért, nehéz lesz ilyen alacsonyat találni, ahogy nézem ide csak a nemrég megjelent Noctua L9 hűtők férnek be. Intelnél még csendes a Slim X3, amdnél én sem találtam igazán megfelelőt.

(#15120) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Van egy olyan gond is hogy nem minden bd 25 vagy 50 fut akadásmentesen.
A hang dts HD Master,az jól szól,de a kép picit szaggat.
Nem tudom mi a gyenge láncszem.
A NAS vagy a Pc?
A NAS popi a300-nak simán tolta a bd50-et HD hanggal,semmit nem akadt.
Akkor lehet ez az A6 5400k-s proci miatt?
Kell a 4 mag?

(#15121) rudi77


rudi77
tag

Ma megbolondult az xbmc! (win7)
Elindul de menü nem jelenik meg rendesen.
Menü feliratok helyet csak kric-krac található.
Volt reinstall de nem akar megjavulni.
Ötlet?

(#15122) agent11 válasza rudi77 (#15121) üzenetére


agent11
tag

Próbáld meg XP SP3 compatibility módban indítani. Nekem is ez volt most a gondom, igaz Win8 64bit-en, de ez ideiglenesen megoldotta a problémát. Nekem a Catalyst 12.11 Beta4 óta van ez a gondom...

(#15123) agent11 válasza Ed Parker (#15118) üzenetére


agent11
tag

Nekem is ez volt a gondom és a hozzáértők tanácsolták, hogy manuálisan állítsam be az SPD értékeket! Azóta minden frankó és 1866-on pörög a memó!

(#15124) cekkk válasza Ed Parker (#15120) üzenetére


cekkk
veterán

Elmondom mi a gyenge láncszem :P

Nem jó a winfosos HZ beállításod :P

Állísd 23Hzra a winen belül, mivel amdnél 23Hz=23.976al, xbmcbe meg automatikusra és így nem lesz semmi gondod. Nálam is így oldódott meg. a dolog, annyi a baj, ha megnéztem a filtem vagy sorozatot az xbmc kisebb méretre vált. :U

(#15125) Ed Parker válasza cekkk (#15124) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt hol kell megadni?

(#15126) san2000 válasza hétalvó (#15105) üzenetére


san2000
tag

Nagyon jó kis gép lesz ez ! :C

Silverstone-ba nekem ezt tetszik.

Szerinted ebbe is beleférne az alaplapod ? :F

(#15127) Gabesz26 válasza NTX (#15119) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Azért ennél szerencsére jobb a helyzet hűtők terén még AMD vonalon is. Tegnap linkeltem ide egy párat, a lista alapján jelenleg is kb 5-6 hűtő közül lehet már választani. Pl.: Scythe Kozuti, Xigmatek Preaton és Apache II, Titan TTC-NC25 és TTC-NC35, Evercool HPL 815.
A legnagyobb gondom, h egyelőre egy elfekvő mATX konfigot raktam a gépbe, és a régi Asrock lapnál nem igazán sikerül a ventit szabályozni, ami így ~2900 RPM-el pörög :O , szval ezért is ennyire hangos... (egy E4300-as procit egyébként így kis terhelés/net, zenehallgatás mellett 32 °C-on tart, 21 °C-os szobahőmérséklet mellett)

(#15128) cekkk válasza Ed Parker (#15125) üzenetére


cekkk
veterán

Képernyőfelbontás->Speciális beállítások->Monitor és ott lesz hogy mennyi HZ legyen :D

(#15129) hétalvó válasza san2000 (#15126) üzenetére


hétalvó
addikt

Jól néz ki ez is :) ebbe még nagyobb matx-es alaplap is befér.
Annyi a lényeg, hogy a cpu hűtő 37mm magas lehet csak. Arra viszont ninncs ötletem miből van ekkora.
azaz találtam egy gelid-et, a lényeg 1u magas lehet csak : gelid

egyébként véleményem szerint ez egy hatalmas tepsi, ami pont nem illik be a hifibe a szélességével, ha 43 széles lenne akkor ok lenne nekem is talán.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#15130) hétalvó válasza hétalvó (#15129) üzenetére


hétalvó
addikt

vagy a silverstone amit lehet is kapni

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#15131) san2000 válasza hétalvó (#15129) üzenetére


san2000
tag

Tényleg !

Most látom ,hogy csak 39 cm és nem 43. :W

Kész vagyok . :F

Már kezdet örülni ,hogy a ház megvan már legalább. :W

Azt hiszem elmegyek 11-én a Hiltonba a Hi-fi Show-ra.
Hátha látok valami okosat.
Ott mutatják be a Popcorn A400. :C

(#15132) sb


sb
veterán

Látom nagyon komoly ez a ház téma.

Nekem egy kis táppal együtt 12k-s Modecom 202 házam van, de elég jól elvan a helyén. A UPC box mellé is pont illik :D és szerintem amúgy sem néz ki rosszul. Eddig nem nagyon volt aki PC-nek nézte volna. Anno én is kerestem egy ideig ezt is úgyhogy tudom, hogy nem könnyű a dolog.

Ilyen árak mellett viszont én inkább rejteném el a boxot vmi zárt szekrényben és meg van oldva a probléma vagy keresnék más működő megoldást. Jóval olcsóbban és könnyebben, minthogy a komplett rendszerhez illeszkedjen árnyalatra, anyagra és milliméterre. (Bár ez egyébként is opció nálam a többi boxra nézve is a hang miatt).
A másik - de ez is részben egyéni preferencia - hogy szerintem ezekkel a vékony házakkal hűtésben is nagyon meg kell küzdeni. Egy kocka ilyen szempontból jobb választás, főleg komolyabb gépnek.

A mostani Ion-om elvan a vékony házban, de a következő erősebb konfiggal esetleg több hdd-vel a fentiek alapján valószínűleg kis kockába kerül, lehetőleg rejtve.

Csak gondolatébresztőnek írtam le... ez is egy út.

(#15133) slashing válasza san2000 (#15131) üzenetére


slashing
senior tag

És mi lenne ha mondjuk teljesen eldugnád a box-ot pl. van ez lukacsos kis kocka ház(M350) elég olcsó azt pl. fel lehetne rakni a tv vesa rögzítő helyére, már ha nincs falon a tv. Bár akkor az atx méretet el kell felejteni.

(#15134) lipido


lipido
senior tag

Erről vélemény?

(#15135) Ed Parker válasza lipido (#15134) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Was kostet?

(#15136) lipido válasza Ed Parker (#15135) üzenetére


lipido
senior tag

Nojnhundertnojncigáktcvájcvájáktcvájcváj :)

Ennyibe

(#15137) Tonyo válasza lipido (#15136) üzenetére


Tonyo
őstag

Egész jó áron van!

(#15138) cekkk válasza Tonyo (#15137) üzenetére


cekkk
veterán

Hé csak nem te is HTPC-t akarsz építeni?:P ;]

(#15139) Ed Parker válasza Tonyo (#15137) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te itt? :D

Lipido: a németed picit bajoros :D

[ Szerkesztve ]

(#15140) slashing


slashing
senior tag


lian li q05

ez is tök jó lenne ha nem thin mini itx lenne, értem én hogy kicsi legyen de hogy már egy szabvány mini itx-et se lehet belerakni csak annak is az alacsonyabb verzióját az már nonszensz....

(#15141) Tonyo válasza cekkk (#15138) üzenetére


Tonyo
őstag

Érlelem a gondolatot egy ideje..:D Most egy 200 k-s laptopról megy minden, kicsit luxus..
Viszont hiányozna a teljesítmény, ha egy brazost tolnék egy ilyen házba.

Parker:Én mindenhol:D Csak nem szoktam írni:D

[ Szerkesztve ]

(#15142) cekkk válasza Tonyo (#15141) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor ott a Trinity, nem kell Brazors, nekem is Llano van. :DDD

(#15143) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Ma hirtelen otlettol vezerelve feltelepitettem az openelec-et az asus e450 lapomra, (elotte win7-en volt az XBMC) de nem tudok hangot beallitani. Gyanitom hogy a linuxba kisse melyebben bele kell nyulni, de sajna eziranyu ismereteim kisse hianyosak....
Optikai kimeneten hasznalom (hasznalnam), de a hdmi es az analog beallitasokon is nema a gep.

Van valami titkos varazslat a beallitasra? Koszi elore is

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#15144) Tonyo válasza cekkk (#15142) üzenetére


Tonyo
őstag

Az kapható már?

Amúgy még egy jó nas-t kéne beszerezni, csak hát a hifi elszívja a pénzt ;] :U

(#15145) rbalint88 válasza lipido (#15134) üzenetére


rbalint88
addikt

jónak tűnik. mondjuk nekem az eggyel kisebb jobban bejön [link]
100juróért eddig ez tűnik a legjobb vételnek, főleg, hogy táp is van hozzá (és az is szimpatikus, hogy német cég)

illetve találtam 2,7cm! magas procihűtőt :)
totál kínai, ebayről lehet rendelni. pwm-es 8cm venti, réz mag, alu borda. 22juro postával együtt.

support INTEL LGA 775/1155/1156.
Parameters:
Product Dimensions:93(L)x86.5(W)x27(H)mm
Weight: 195±5g
Bearing: One Ball
Rated Voltage :12 VDC
Rated Current:0.03-0.13±0.02Amp
Air Flow:12-35 CFM
Noise:16-25 dBA±10%
Fan Speed:1000-2700 RPM ±10%
Life:40,000 Hours

(#15146) cekkk válasza Tonyo (#15144) üzenetére


cekkk
veterán

Persze :P Már egy ideje :P

Nasnak ott a HP micro 5 vinyót is beletudsz rakni :D rátolsz egy openmediavaultot vagy free nast és készen is van, nem kell 100 ezrekért synology nassokat venni ;]

(#15147) lipido válasza Ed Parker (#15139) üzenetére


lipido
senior tag

;] ;] :P :DD

(#15148) Ed Parker válasza Tonyo (#15141) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En is trinity-t vettem, teljesen jo.
200k luxus?:)
En is annak tartottam az i7-es noteszemet erre a célra :D

(#15149) Tonyo válasza cekkk (#15146) üzenetére


Tonyo
őstag

Ismerem ezt a Hp-t, csak ez annyit zabál, mint egy brazos gép. Ha lenne nas az 0-24-ben menne.

Parker: Igen luxus, ha azt nézed, hogy 70 k-ból ki lehet hozni egy olyan gépet, amit ugyanazokat a funkciókat ellátja:)

Más kérdés, hogy akkor még nagyobb luxus lenne, ha a 200 k-s laptop a fiókban pihenne. ;] Micsoda gondok?! :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#15150) cekkk válasza Tonyo (#15149) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam kb 1500 forintot egy hónapban, ha ez sok akkor legyen sok... Persze ugye a 200K laptopra telik, de a fogyasztás sok :D Soha nem értettem én az ilyet :DDD Meg persze a hifi ;]
De nem kapsz ennyiért ilyen jól szerelhető masinát az tuti. :P

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.