Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) Ed Parker válasza #75912448 (#16200) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En pont tegnap próbáltam a cat6-os kábelt a NAS rúterem htpc között 31MB/s,de ennyi volt cat5-tel is.
Ez a sebesség igazából minden lejátszására elég.

(#16202) cekkk válasza #75912448 (#16198) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem a Llanohoz 2*2giga van és bőven elég, sőt videózáshoz még lehet ez is sok :B

(#16203) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!

Szerintetek kb. 20k-ból ki lehet hozni egy mITX/mATX htpc-t? (Persze használt is játszik, ennyiért...) Semmi sincs, kivéve egy 250GB sata vinyót...

(#16204) cekkk válasza xtevo (#16203) üzenetére


cekkk
veterán

Esélytelen :(

(#16205) #75912448 válasza cekkk (#16197) üzenetére


#75912448
törölt tag

Jobb bizony, a friss ropogós lejátszójuk duplázott rammal is kiválóan kezeli a hang formátumokat. :D ;]

(#16206) xtevo válasza cekkk (#16204) üzenetére


xtevo
őstag

Sejtettem... :((( Mennyivel kéne emelnem a tétet? Esetleg aprón?

(#16207) cekkk válasza xtevo (#16206) üzenetére


cekkk
veterán

30-35 :U Talán.

(#16208) xtevo válasza cekkk (#16207) üzenetére


xtevo
őstag

Áh, az már eléggé a határon van... De nézzük meg légyszi. Mi lenne jó vétel 30k-ért? Te/Ti mit állítanátok össze ennyiből?

(#16209) Ed Parker válasza xtevo (#16203) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Általában a lap kerül ennyibe procival,sztem gyűjtögess még.

(#16210) canniball válasza xtevo (#16208) üzenetére


canniball
nagyúr

ASRock E350M1 + ram, táp-ház igény/pénztárca szerint.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16211) xtevo válasza canniball (#16210) üzenetére


xtevo
őstag

Egy brazos rendszer meghajtására ez mennyire jó: katt ?
Nem szerettem volna ennyit költeni, de ez igényes, feltéve ha elbírja, egyedüli hátrány a 2,5" hdd... :(((

(#16212) canniball válasza xtevo (#16211) üzenetére


canniball
nagyúr

Tökéletes (sőt tartalék is marad benne bőven); de a külső adaptert ne felejtsd el hozzászámolni (cca. 3-5k).

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16213) xtevo válasza canniball (#16212) üzenetére


xtevo
őstag

Ohh, tényleg! Köszi az infót!

(#16214) cekkk válasza xtevo (#16208) üzenetére


cekkk
veterán

Én semmit :B
De nézegesd az aprót, lehet ott kifogni 30 körül komplett gépet ha szerencséd va, de ez tényleg nagyon álom határ és mázli faktor is szükséges hozzá. :K

(#16215) rbalint88 válasza cekkk (#16214) üzenetére


rbalint88
addikt

és emiatt jó pár kompromisszum is

(#16216) cekkk válasza rbalint88 (#16215) üzenetére


cekkk
veterán

Na igen, de ha ennyi van rá neki szán van akkor ennyi, én gyűjtögetnék még hozzá :D

(#16217) rbalint88 válasza cekkk (#16216) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem is lókosztban jött ki 50 körül, plusz ugye barkácsolás, de hát kinek hogy... szerintem ha max 30 van rá, érdemesebb egy médialejátszót venni. akár használtan, 10-15 körül.

(#16218) madgie válasza rbalint88 (#16217) üzenetére


madgie
titán

Csak félve írom le, hogy vagy két hónapja 25-ért adtam el a Brazost (vinyó nélkül, de házzal, rammal, stb), mert 30-ért sem ugráltak érte.

(#16219) xtevo válasza cekkk (#16216) üzenetére


xtevo
őstag

Sajnos szorít a keret, de feszegetem :P Így képzelem el most:

AL+CPU: AsRock Fusion E350M1
RAM: DDR3 Kingmax 1333MHz 2GB (+2gb később)
HDD: Samsung SATA2 250GB

ez a képlékeny tényező:
HÁZ/TÁP:
CFI A6719 150W
LC Power Case-1380BMI Mini-ITX 75W
Codegen MX31-A2 Mini-ITX 300w

(#16220) cekkk válasza xtevo (#16219) üzenetére


cekkk
veterán

Ez rendben lesz így.

(#16221) Vladi válasza xtevo (#16219) üzenetére


Vladi
nagyúr

20 k nagyon kevés, de használt cuccokból, értelmes kompromisszumokkal össze lehet hozni.

Valaki (én) hirdette is a gépét 20 alatt :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16222) cekkk válasza Vladi (#16221) üzenetére


cekkk
veterán

Csak vga kimemet, és stereo adioval csatlakozik a tv-hez.

Ezért nem tudod eladni :B

(#16223) Vladi válasza cekkk (#16222) üzenetére


Vladi
nagyúr

Most épp van egy komoly érdeklődőm, lehet elviszi.
Egyébként hd lejátszóm meg hdmi-n csatlakozik, a világon semmi különbséget nem tapasztaltam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16224) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
szerintetek mennyit ér egy használt Zotac ION 330 AE alaplap (külső tápegységgel)
opcionális 2 x2 gb DDR2 rammal?

köszi

(#16225) cekkk válasza Vladi (#16223) üzenetére


cekkk
veterán

Persze, lehet hogy tv-n nincs, de egy erősítőnél van, ha gondolod gyere át és megmutatom, Debrecenben vagyok én is. Vagy is itt a legnagyobb gond, ha valakinek erősítője van, csak sztereó hangot tud ráküldeni :B

(#16226) cekkk válasza cekkk (#16225) üzenetére


cekkk
veterán

Meg most nézem az én két éves tévémen sincs már se vga se dvi bemenet, ez is gond sajnos már :(((

(#16227) Ed Parker válasza cekkk (#16226) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bakker neked de új tv-D van,nekem még van rajta,pedig csak 1 éves :DD

(#16228) cekkk válasza Ed Parker (#16227) üzenetére


cekkk
veterán

Annyiért lehet is rajta, de ahogy nézeget az én ár kategóriás tvmen már spórolják is le, de végül is jogosan, mert tök felesleges :D Egyébként az nem service rsr 232 ami van rajta mert nálam arra van :D

(#16229) Vladi válasza cekkk (#16225) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor már csak egy erősítőt, néhány hangfalat és egy új lakást kell szerezni, hogy kiélvezhessem. :DD

Azért köszi a meghívást. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16230) Ed Parker válasza cekkk (#16228) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Közben ujra megnéztem,rosszul emlékeztem,csak a Sony LCD-n van,már erről is lespórolták.

(#16231) cekkk válasza Vladi (#16229) üzenetére


cekkk
veterán

Biztos nem rossz kis gép, de sajnos a mai kor csatlakozói hiányoznak róla, bár ha lehetne belerakni valami jó videó kártyát akkor életképessé válna a dolog :DDD

(#16232) xtevo válasza cekkk (#16220) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi! :R Szerinted házban melyiket lenne érdemes választani? Mindenképp fekvőt szeretnék, azt már eldöntöttem.

(#16233) cekkk válasza xtevo (#16232) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem ismerem ezeket a házakat, így inkább nem alkotnék véleményt róluk?

(#16234) #93966848


#93966848
törölt tag

Hogyan csináljam meg, hogyha ismét bekapcsolom a laptopot, akkor ne a tv-n akarja megjeleníteni a képet?:SNem akarom ki-be húzkodni a HDMI-t.Elsődleges képernyő a laptop

(#16235) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus AT3N7A-I alaplapom van, 4 GB rammal.
Házimozi célra használom, de úgy tűnik, hogy a digitális tuner kártya (DVB-C) már sok neki, nagyon lassan kezeli, a csatorna váltás nagyon lassú.

Tudnátok olyan konfigot ajánlani, ami, amellett, hogy a fogyasztása alacsony, megoldhatja ezt a problémát?
Amire használnám, az csak filmnézés, éspersze a digitális tunerkártya működtetése.

Csak akkor cserélnék, ha van olyan megoldás, ami tényleg megéri a váltást.

(#16236) dabadab válasza Ciripke (#16235) üzenetére


dabadab
titán

A lassu csatornavaltas nagyon ugy hangzik, mint ha a tunerkartya sajat baja lenne. Mas gepben probaltad?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16237) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!
Mi okozhatja az XBMC-n, hogy feltelepítés és elindítás után, betűk nélkül jelenik meg a szokásos XBMC ablak? Vajon mit hiányol?
Windows 7 x64 Ultimate friss telepítés, az XBMC 11 és 12 béta Frodo, mindkettővel ezt csinálja.
Köszönöm!

Ja, még valami! MPC-HC-hoz mi kell még, hogy megcsinálja a tévé frekvenciaváltását? Már mindent beállítottam a progiban szerintem amit kell, de nem csinálja meg. van valami segédprogram, vagy mi kell hozzá?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16238) valden


valden
csendes tag

Sziasztok,
pár napja már valaki kérdezett a Thermaltake Element Q házról. Én kb fél éve használom, a házzal teljesen meg vagyok elégedve, remekül össze van rakva, szép és nagyon kicsi. Azonban a tápja elég zajos. Induláskor szinte teljesen hangtalan, azonban kb egy perc után felpörög a ventilátor és később már nem is veszi le a fordulatszámot. Ezért is gondoltam, hogy lecserélem a tápot egy BeQuiet SFX-300 vagy SFX-350-re.
Van valakinek ezzel tapasztalata? Egyáltalán Be Quiet tápokkal?
Egy LLano A6-3500-as van benne, elvileg a fogyasztás 150W körül kellene, hogy legyen. Mennyire számít ha a táp nincs nagyon kiterhelve? Az eredeti táp 200W-os.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv

(#16239) drdr válasza valden (#16238) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem van 300-as... sajnos a tápról nem mondható, hogy csendes lenne. Bekapcsoláskor ez is halk, de később elkezd pörögni rendeen. Film közben nem zavaró, mert az elnyomja, de sima netezéskor hangos. Simán hallatszik 3-4 méterről is. Nem hagyott a kíváncsiság,és szétszedtem. Egy 80x80x15 méterű fix fordulatú kétvezetékes venti van benne. Max. fordulata 3400 rpmés 34dBA ill. 34CFM levegőt mozgat meg.
Ezeket az adatokat találtam róla. A táp magának szabályozza a venti fordulatát, de amikor hangos, akkor meglehetősen meleget fúj ki, a terhelés 25-30-40-50 W körül -> film.

A probléma az, hogy ekkora légmennyiséget hajtó ilyen 15mm-es venti nem igazán kapható, legalábbis nem találtam ami zajban is kevesebb lenne... Megoldás lehet, hogy a táp házán a ventinyílást ki kell vágni és egy 80x80x25-ös szabványos ventit kívülről felrakni... esetlegesen ennek fordulatszám érzékelőjét az alaplapra rádugni...

Egy nagyobb méretű tápot keress inkább. Nekem volt HKC-m SFX 430W-os, az halk volt kb. 10-12cm-es ventivel. Viszont ott meg az elektronika ciripelt... Hatásfoka nem olyan jó, kb. 5W különbség film közben a BeQuiet javára...

Mivel a BeQuiet garija ugrott a szét bontás miatt, lehet a belsejét á0tteszem a hkc nagyobb méretű tápjába.

Állítólag a BeQuiet belseje FSP, szóval ha ez így van, akkor attól sem lehet többet várni gyanítom :(

Ha sikerül találnod halk SFX méretű tápot, írd meg légyszi, érdekel a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#16240) dabadab válasza valden (#16238) üzenetére


dabadab
titán

Annak az A6 3500-os rendszernek a fogyasztasa minden bizonnyal 70 W alatt van. Ha halk tapot szeretnel, akkor vegyel egy picoPSU-t + egy kulso kockat, az teljesen passziv, szoval semmi hangja sincs, raadasul hot leginkabb csak a kulso kocka ad le, igy a hazat sem futi.

DRM is theft

(#16241) Ciripke


Ciripke
tag

sziasztok!

Az lenne a kerdesem, hogy egy. i3 vagy i5 (vagy Amd-s tarsai) konfig okosan osszerakva fogyasztasban osszehasonlithato-e egy integralt processzoros, htpc be szant megoldassal? (pl ionos konfig, stb.) Meert gondolom teljesitmenyben joval jobbak.

(#16242) Warter


Warter
őstag

Nah, kint van az XBMC 12.0 Beta 2, lehet tesztelni. :D

(#16243) cekkk válasza Warter (#16242) üzenetére


cekkk
veterán

Hajrá ;] :P

(#16244) TCr válasza Warter (#16242) üzenetére


TCr
veterán

Telepítés után nem vész el az előző "adatbázisa"?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16245) sb válasza Ciripke (#16241) üzenetére


sb
veterán

Egy i3-2100 alapfeszen teljes terhelésen kb. 75-80W. Alulfeszelve 60-65W körül megállhat, de mivel nem a legjobb az IGP-je, ha HTPC célokra kell akkor kellene bele egy vga is, ami még +10-15W.

- Tehát i3-2100 vga-val kb. 70-75W körül alulfeszelve.
- I3-2100 vga nélkül (mert cpu-ból is lejátszik mindent úgyis) 60W alulfeszelve.
- G5xx-G8xx kb. -10W, tehát kb. 50W vga nélkül, 60-65W vga-val.
- Llano/Trinity-ből alulfeszelt A4-A6 jön ki talán hasonló fogyasztási adatokkal.

Az idle 25-30W körüli lehet mindegyiknél, a filmlejátszás kb. 35-45W körül. Ezek paneltáppal értendő fogyasztások, normál táppal ennél jóval több lesz.

Egy Ion kb. 20-25W idle és 30W lejátszás közben és ennyi kb. a full load is. Brazos is hasonló.

Az látszik, hogy idle és HTPC-ként (lejátszásban) nincs nagy különbség, ha terheled akkor viszont nem hasonlítható a fogyasztásuk egy Ion/Brazos-hoz. Inkább 2-2.5x több. Viszont sebességben 3-5x gyorsabbak kb.
Vagyis ha kell az extra teljesítmény akkor érdemes lehet ebben gondolkodni mert többet hoz, mint amit visz. Míg a normál HTPC feladatoknál meg kb. ugyanúgy teljesít.

Alulfeszelés nélkül Intelnél +10-15W-tal lehet számolni, AMD-nél +15-20W-tal.
A gond az, hogy azzal már kezd kiesni a fenti összes konfig a paneltápos megoldások közül. 80-90-100W-ot már nehéz megoldani. Normál táppal meg még plussz fogyasztással kell számolni (no meg zajjal). Bár látom az i5 is felmerült. Ha erre van szükség akkor normál tápban is lehet(kell) gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#16247) dabadab válasza Ciripke (#16241) üzenetére


dabadab
titán

"Az lenne a kerdesem, hogy egy. i3 vagy i5 (vagy Amd-s tarsai) konfig okosan osszerakva fogyasztasban osszehasonlithato-e egy integralt processzoros, htpc be szant megoldassal? (pl ionos konfig, stb.)"

Igen, filmlejatszas kozben egy alulfeszelt Llano vagy Trinity paneltappal ugy 30 W tajan eszik, az Ion meg a Brazos meg olyan huszonvalahanyat (szinten paneltappal, normal feszultsegen).

[ Brazosom nincs, a tobbi sajat meres. ]

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#16248) sb válasza Enszuke (#16246) üzenetére


sb
veterán

Tudom, nekem is 150W-os van, abból az i5 is kijön, de nem ez a jellemző.
Se külső, se belső tápból nem egyszerű ezt összehozni.
A 60-70W viszont kis odafigyeléssel könnyen megoldható.

(#16249) szabi__memo válasza dabadab (#16247) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valami osszehasonlitasi adatok nincsenek veletlenul amiket ossze lehetne vetni, hogy milyen teljesitmenye van egy ilyen alulfeszelt llano/trinity gepnek egy brazossal?
Ennek tudnek orulni ;)

(#16250) dabadab válasza szabi__memo (#16249) üzenetére


dabadab
titán

Az alulfeszeles a teljesitmenyt nem erinti, ugyanolyan gyors marad.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.