Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) cekkk válasza TwentySix (#15900) üzenetére


cekkk
veterán

Beállítások majd megjelenés majd felszín és ott lesz az :)

(#15902) Ed Parker válasza cekkk (#15889) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most felraktam ezt a madvr-t brutál lett a kép, nem tudom blu ray játszom tud e ilyet? :D
Tényleg jobb az xbmc-nél viszont a proci is 60%-on dolgozik.
Szóval ez már brazos cuccon nem tudom mennyire menne.

(#15903) Warter válasza cekkk (#15901) üzenetére


Warter
őstag

Valóban, de ha le akarok pluszban tölteni az a lista meg valamiért üres.

(#15904) sb válasza Ed Parker (#15902) üzenetére


sb
veterán

Írtam, hogy nekem oc-s Atomon (2GHz 1.6 helyett) ment a killa sample vele. Majd megnézem mennyit eszik belőle.
(Igaz csak mpc-hc-ben próbáltam.)

(#15905) #75912448 válasza Ed Parker (#15893) üzenetére


#75912448
törölt tag

...olyanon nem gondolkoztál hogy egy friss mostani olcsó konfigot összerakj és a médiajátszókat kihajítod az ablakon?...

Dehogynem, pont ezen gondolkozom :D Csak épp nem lesz olcsó mulatság, előtte feltétlenül ki akartam, akarom próbálni. Nekem a Brazos ereje kevés, az A10-es konfig pedig nem 2 fillér, ablakon nem szívesen dobálom ki a pénzt.

Nem tartozom azok közé, akik látatlanban fikáznak mindet. Divat itt-ott szidni a a HTPC-k képét-hangját a dedikált eszközökhöz képest. Eddig a házimozi képalkotásról a BD és MP jutott eszembe, HTPC még véletlenül sem. Mivel olyan sokan dicséritek, gondoltam én is belevágok, ráadásul szükségem van hálózati meghajtóra és egyebekre.

Szerencsére úgy néz ki a gondomat egy másik HDMI bement megoldja, a többi már a szoftverek finomhangolásán és a tv kalibrálásán múlik.

[ Szerkesztve ]

(#15906) cekkk válasza Warter (#15903) üzenetére


cekkk
veterán

De ott van, hogy több beszerzése vagy angolul nem tudom more valami lehet a jobb felső sarokban :DDD

(#15907) cekkk válasza Ed Parker (#15902) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam már működik az, hogy bejön az xbmc majd berakok a dvd meghajtóba egy dvd akkor a külső TMT indítja is :D Szóval így akár neked is mennének a 3D filmek és nem kell a winbe mókolni :D

(#15908) Warter válasza cekkk (#15906) üzenetére


Warter
őstag

Igen, az meg van, de az a lista üres. :)
Lehet nem a Beta 1-et kéne használnom? :)

(#15909) TwentySix válasza Warter (#15908) üzenetére


TwentySix
aktív tag

Nekem is ures..... 1-2 hete mikor meg telepitettem a beta1-et, meg tele volt a szokasos skinekkel, akkor tettem ra a nox 3.6-ot, most teljesen ures..... Fogalmam sincs miert, 2 gepemen is ez van. Az egyiken win8+beta1(repack, a masikon win7+beta1.

Hangsulyozom par hete meg meg voltak a skinek.

Nagyon nem izgat a dolog, csak a nox 4.0-ert neztem ra. Nem tud valaki egy zip-ben letolthetot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#15910) Ed Parker válasza sb (#15904) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor jó, nekem 3,6ghz-es trinity van, de dolgozik vele,az xbmc alatt 10-14% csak.

(#15911) Warter válasza TwentySix (#15909) üzenetére


Warter
őstag

script.randomandlastitems-1.2.5.zip-et fel kell rakni a skin telepítés előtt különben nem megy fel. Ha esetleg más beleütközik ebbe remélem hasznos lesz. :)

(#15912) Ed Parker válasza #75912448 (#15905) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem az a10 kellően drága ahhoz hogy tök felesleges legyen megvenni egy htpc-be.
Most hogy 2-3 hete össze raktam a gépet es több progit kipróbáltam, nincs ami leakassza a két magos A6 5400-at, az összes formatummal kipróbáltam ami van nekem m2ts, mkv, bd3d, még extrém 150Mbps-es felvételekkel simán megbirkózik, háttérben működnek letöltő funkciók, tulajdonképpen amit a popi tudott, csak ez stabilabb es jobban hangolható.
A madvr beállítás után meg végképp kijelenthetem, simán lever egy médiajátszót képminőségben.

(#15913) Ed Parker válasza cekkk (#15907) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha berakok ég lemezt akkor nekem is a tmt5 indul automatikusan.
Most is azzal nézem az új Batman-t.
A 3D filmek is ugyanígy indulnak.

(#15914) Peak válasza Ed Parker (#15912) üzenetére


Peak
addikt

"Ed Parker: A madvr beállítás után meg végképp kijelenthetem, simán lever egy médiajátszót képminőségben."

Ez botrány! SKANDALLUM!!! Hát hogy mondhatsz ilyet?!?!?!
Se Sigma nincs benne, se OPPO, se HDI Dune, se Krell... hát mit képzelsz te magadról, hogy ilyeneket állitasz??!?!?! :Y

:DD :DD :DD :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15915) Ed Parker válasza Peak (#15914) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bekaphatod :DDD

Tényleg jobb, persze milliós hiend cinemasterhez nem tudom hasonlítani vagy oppo105-höz, de már nem is akarom.
A kapott kép kellően kiváló es finom, hogy ezt még fokozni lehessen.

Figyeld meg, egyre többen fognak építeni :))

(#15916) Peak válasza Ed Parker (#15915) üzenetére


Peak
addikt

Nyáron, úgy június magasságában volt egy soros posztom erről, hogy milyen érdekes, hogy a HTPC-s topikban csak elégedett felhasználók vannak, akik élvezik a használatot, mig az asztali topik pörög a sok sirástól, anyázástól a firmwarek és bugok miatt. Előbb-utóbb mindenki rájön erre az egyszerű megoldásra. Én is imádtam az asztali cuccokat az elején, aztán folyamatosan szivtam velük, aztán 1,5 év szenvedés után elegem lett belőlük. :)

jut eszembe DarkKnightRises egyszerűen fenomenális! hangja 12/10 pontos!

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15917) Ed Parker válasza Peak (#15916) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Egyébként így van, 2008-ban megvettem a wdtv gen 2-t, olcsó jó playa volt, akkor, de aztán váltottam popi a210-re majd 300-ra es nekem is elegem lett a szívásból.

Durva sztem is az új Batman, ami nem tetszik, hogy a center halkabb picit.
Amúgy komoly.

(#15918) #03969024 válasza Peak (#15916) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, ilyesmit én is írtam, aztán el lettem küldve valahová... (Nem általatok!)

(#15919) Ed Parker válasza #03969024 (#15918) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ki volt az a gonosz?:)

(#15920) Peak válasza Ed Parker (#15917) üzenetére


Peak
addikt

Uh pont ez tetszett nekem a hangban! :) Végre nem a center uralta a szobát, hanem a térhang...
Most nézem a werkfilmeket, egyszerűen az államat keresem, ahogyan felfedik előttem azokat az eszközöket, amivel engem, mint nézőt úgy terelgettek az élményben, ahogyan csak ők akarták. Mester mű ez, én mondom nektek.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15921) Ed Parker válasza Peak (#15920) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

No igen, de nekem vannak szomszédaink, így is le kellett kapcsolni a subot:)

De tetszett nekem is,de történetre a sötét lovag sztem jobb volt.

(#15922) cekkk válasza Ed Parker (#15913) üzenetére


cekkk
veterán

Azért megy 60%kon mert nem kapcsoltadbad a LAVban a DVXA-t, kapcsold be és akkor kisebb lesz gpuból oldja meg és nem cpuból :D
Bár én még nem vagyok vele megelégedve :DDD

(#15923) cekkk válasza Peak (#15916) üzenetére


cekkk
veterán

Mi is pont most néztük meg, nem is tudtam, hogy tud így szólni a rendszerem :DDD :DDD

Nálam az utóbbi évek legjobb filmje, végre azt mondom, hogy tudnak még ha akarnak jó filmet csinálni :))

[ Szerkesztve ]

(#15924) Ed Parker válasza cekkk (#15922) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Es ott melyiket?
Dxva2 copy back
Dxva native

(#15925) liszi70


liszi70
nagyúr

Tudnátok segíteni abban, hogy milyen szoftvereket telepítsek a HTPC-re videólejátszáshoz? Nem csak konkrét lejátszók érdekelnek, hanem az 1080p és kadenciahelyes lejátszást segítő segédprogramok, codec-pakkok, mittudomén, stb. Például ezek kellenek?:
AC3Filter 2.5b
HD Pack 2.7
SmartDVB 0.2.5
Core avc
Direct X (hányas?)

Szóval, ha valaki összefoglalná, hogy milyen szoftvercsomag biztosítja a zökkenőmentes lejátszást roppan hálás lennék, mert azért (is) hiúsult meg az előző HTPC-projectem, mert az istennek sem tudtam úgy összehozni a programokat, hogy minden simán menjen.

Amit szeretnék használni:

XBMC 11.0 Eden
MPC-HC.1.6.4.6052.x64
PotPlayer1.5.34665-x64
Power DVD 11
(Ezekben vannak kodekek, ez elég, vagy kell még más is?)

A rendszer:
Windows7 x64
Gigabyte GA-MA78LMT-US2H
AMD AM3 X3 445
Kingston 4GB DDR3 1333MHz KIT
Asus EAH6450 SILENT/DI/1GD3/LP

Köszönöm!

(#15926) cekkk válasza Ed Parker (#15924) üzenetére


cekkk
veterán

Native szerintem :D

(#15927) Peak válasza Ed Parker (#15921) üzenetére


Peak
addikt

Tudom, mindenki másképp éli meg a filmeket, de nem választható külön a "Rises" az előző részektől, t.i. ez alapjában egy komplex egység. Nolan teljesen újraalkotta a karaktert, felépítette a hőst egy új, a régiektől eltérű aspektusban.

És a HDTrackson fent van a 24bit/192kHz OST is !!! Hanz Zimmer egy isten. Na jó, félisten. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15928) Warter


Warter
őstag

Aki esetleg hozzám hasonlóan boot képernyőt akar módosítani Windows 8 alatt, az az alábbi scripttel bizonyos fokig megteheti.

(#15929) #75912448 válasza Ed Parker (#15912) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ráment az egész napom, de XBMC-vel sikerült, nagyjából... :D

Szóval, AMD Control Center: a létező összes pipát kivettem mindenhonnan, azaz a képjavító funkciók száma nulla. YCbCr 4:4:4. Arra nem jöttem rá, hogy miért ugrik vissza mindig a 23Hz beállítás 24Hz-re a szoftverben, ez vajon így természetes?

Másik HDMI bementet kellett választanom a tévén, és ezzel lehet szórakozni tovább, hiszen már tudom PC és "normál" módban is küldeni a tévé felé a jelet, ugye a tévé képjavító funkciói miatt ez sem mindegy.

Gyakorlatilag sikerült egy médialejátszóhoz viszonyítva 90%-os képet elérnem. Utolérni, túlszárnyalni most már csak szoftveres baxakodás, ill a tévé beállításán múlik, ehhez több idő szükségeltetik. Hang kezdetektől fogva OK, HD audio is megy tökéletesen. Be kell valljam sokkal kényelmesebb kezelni, mint egy médialejátszót. Rengeteget csapongok filmek között, nekem ez kánaán :D

Egy dolog zavar, bizonyos ideig tökéletes a lejátszás, majd el szeretnék indítani egy filmet és diavetítés lesz belőle. Akármit csinálok úgy marad, restartolnom kell, hogy megjavuljon.

Az XBMC testreszabhatósága kiváló, nagyon bejön. A függőleges szinkronizálás menüpontra még nem jöttem rá mire jó.

Köszönöm a tippeket, privi segítségeket. Eddig nem igazán hittem, de világos, hogy van létjogosultsága a htpc-nek, még a legkiválóbb media és BD playerek mellett, vagy helyett is.

(#15930) rbalint88 válasza #75912448 (#15929) üzenetére


rbalint88
addikt

na meg ugye az se mindegy egy htpc-nél, hogy attól függetlenül, hogy a főprofil a médialejátszás, megmarad teljes értékű gépnek.

(#15931) Ed Parker válasza Peak (#15927) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem az utolsó 3 Batman sokkal nagyobbat üt, mint az előző részek.

Hans Zimmer meg tényleg az, van pár albumom tőle :)

Cekkk: ok azt akkor kiprobálom.

[ Szerkesztve ]

(#15932) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
Volna pár kérdésem. Adott egy használaton kívüli PC.
Alaplap: Gigabyte GA-P31-DS3L
RAM: 2GB
CPU: Intel Dual core 3GHz
VGA: GeForce GT430
A célom az lenne, hogy egy VGA-SCART átalakítóval hozzákössem a TV-hez és ki tudjam használni a pc összes funkcióját (Internet,játék,film...). Van olyan Windows alapú program ami mégis csak erre a célra való, mert eléggé távol van a TV a nézőponttól így megerőltető a kis ikonok nézése.

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#15933) Ed Parker válasza #75912448 (#15929) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam a tv-n van minden kép javító funkció kikapcsolva.
Viszont a catalystban nem.

Sztem is könyebb kezelni, én is ezért szeretem.
A hang az nálam is komoly, az asszony folyamatosan rám szól hogy HANGOS :DDD
A kép is utoléri a mp-t, délután leírom hogy mi hogy van beállítva nálam.

Ez a diavetítés új, nem tudom mire gondolsz.

Sztem a htpc igénytől függ, hogy kinek jön be.
Aki divx-ezik, vagy mkv-t néz, azt viszi a tv is vagy a legtöbb mp, blu ray játszó.
A htpc ezután jön aki ezeknél többet akar.
Én minimum egy szintre, de inkább magasabbra tenném a htpc-t.

(#15934) cekkk válasza #75912448 (#15929) üzenetére


cekkk
veterán

Winbe rakd a 23Hz ne CCCbe.

Melyik XBMC-t használod?

(#15935) #75912448 válasza Ed Parker (#15933) üzenetére


#75912448
törölt tag

...Ez a diavetítés új, nem tudom mire gondolsz....

Megy minden tökéletesen, egyszer csak gondol egyet az XBMC, majd többé semmit nem hajlandó lejátszani. Azaz hajlandó, de szinte kockánként rakosgatja a képet, diavetítés szintű akadással. (talán energiagazdálkodási beállítás miatt)

XBMC-n belül:

renderelés: auto
dxva2: engedélyezve
képfrissítés frek ig. : engedélyezve
deinterlace: auto
mentesítés: auto
képskálázás: dxva

(#15934) cekkk

xbmc-12.0-Frodo_beta1-repack.exe 16-Nov-2012 + win7 x64

...Winbe rakd a 23Hz ne CCCbe...

Most nincs előttem, hamarosan megnézem. Képernyőfelbontás/speciálisnál lesz valahol?

(#15936) cekkk válasza #75912448 (#15935) üzenetére


cekkk
veterán

Az lesz az, na akkor én ajánlom neked a 11et amihez vannak hd Hangok, én sokszor megszívattam már magam ezekkel a bétákkal, meg alphákkal én nem ajánlom ezek használatát. innen letudod tölteni.

(#15937) #75912448 válasza cekkk (#15936) üzenetére


#75912448
törölt tag

m2ts és vagy mkv-n belül található feliratok pozícióját lehet valahogy változtatni film nézése közben?

(#15938) cekkk válasza #75912448 (#15937) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor elindítod videót és ott van a beállítás ha mondjuk az egeret mozgatod vagy nem is tudom melyik billel hozható elő és ott valamit lehet állítani, de azt nem tudom, hogy pozíciót lehet-e, nem emlékszem.

(#15939) canniball válasza #75912448 (#15937) üzenetére


canniball
nagyúr

Lenyomod az [Enter]-t, a jobb oldalon kiválasztod a hang ikont és ott lehet állítani a feliratokat is; hogy pozíciót lehet-e azt nem tudom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15940) #75912448 válasza canniball (#15939) üzenetére


#75912448
törölt tag

Így próbáltam, de pozi nincs ennél a lehetőségnél.

(#15941) liszi70


liszi70
nagyúr

Tudnátok ebben segíteni?
Vagy hová forduljak? Egy összefoglalás kéne a feltétlenül feltelepítendő szoftverekről a HTPC-hez.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#15942) Gabesz26 válasza liszi70 (#15941) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Azt szerintem sokan megköszönnénk, ha valaki összefoglalná a témát (a programokat; azt hogy a programokon belül pontosan mit és hogyan kell beállítani stb.) akár egy 1. hozzászólás, vagy egy Logout bejegyzés formájában, mert van egy olyan érzésem hogy egyre többen térnek majd át HTPC-re, vagy építenek már eleve azt a többi megoldás helyett ;]

[ Szerkesztve ]

(#15943) tendetiti


tendetiti
tag

Urak!
Komolyabb mértékű szájbarágós segítségre lenne szükségem.
Megjött a távirányítóm
Win7, XBMC 11 alatt szeretném átírni a keyboard.xml-t, úgy, hogy a piros gombbal felirat be/ki, zöld felirat léptetés, sárga audio léptetés legyen.
Az XBMC-n belül kell átírni a keyboardot, vagy újat kell létrehozni a roaming mappában? Milyen programal lehet szerkeszteni? Melyik szakaszába pontosan mit kell beírni?
Ugyanakkor kérdezném még, hogy a win7-nél hogyan oldható meg, hogy egyes gombokra ne a win médiacenter reagáljon, hanem az XBMC, pl. nagy zöld win gombra az XBMC induljon el, ne a médiacenter.
Bocs az amatőrségért, és köszi a segítséget.

(#15944) cekkk válasza liszi70 (#15941) üzenetére


cekkk
veterán

Miért kell neked a PowerDVD és a MPC-HC menüs BD filmeket akarsz nézni esetleg, szükséged van a menükre?
Ha nincs akkor csak az xbmc elég neked, ha nem akkor majd xml-ben kell átírogatni pár dolgot hogy legyen külső lejátszó. Vagy te hogy képzeled el ezt az egészet?

A dune nem vált be? :B

(#15945) slashing válasza #75912448 (#15940) üzenetére


slashing
senior tag

Ha jól emlékszem akkor a felirat pozícióját ott tudod beállítani ahol a képernyőt kalibrálni(menüben). Van egy ilyen kalibrálás hogy a képernyő négy sarkát húzd ide oda, legyen négyzet alakú stb... nah ott nekem úgy rémlik az utolsó lépés a felirat pozíciója....

(#15946) cekkk válasza tendetiti (#15943) üzenetére


cekkk
veterán

PSPad szerkesztéshez, a már meglévő xml-t kell szerkeszteni a vár leütés helyére beírni azt amit a táv küldki magából olyankor amikor azt a gombot nyomod meg.

Semmilyen szoftvert nem adtak hozzá?

(#15947) Peak válasza #75912448 (#15929) üzenetére


Peak
addikt

A diavetités a függőleges szinkronizálás bekapcsolva hagyásától lehet.
Azt tartsd mindig kikapcsolva.
Gyakorlatilag ugyan az, mint a 3D játékok alatt VSYNC. Az overlay sebességét, ritmusát hangolja hozzá képfrissitéshez. Elsőnek lőj be mindent tökéletesre nélküle, aztán lesz rá idő mókolni azzal is.

A 23 vs 24 Hz problémája... egyszerűen azért teszi vissza 24re, mert nincs 23Hz-es desktop frissitési szabvány, 24Hz a legkissebb. De nem is kell.
Desktopon hagyod 60Hz-en, igy az XBMC menüje is gördülékenyebb, és bekapcsolod a forrásfilmhez való igazítását a képfrissitésnek.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15948) tendetiti válasza cekkk (#15946) üzenetére


tendetiti
tag

Nem. Plug and play volt.

(#15949) Ed Parker válasza #75912448 (#15935) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam ez mindaddig volt míg a win-t át nem állítottam 60-ről 23Hz-re.
Utána minden simán futott.
Sztem ott is az lesz a baj.

(#15950) slashing válasza slashing (#15945) üzenetére


slashing
senior tag

Jól emlékeztem: Rendszer/képkimenet/képernyő kalibrálása

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.