Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) cekkk válasza gorbep (#15298) üzenetére


cekkk
veterán

Ő tudod mikor derülne ki, hogy tényleg volt-e javulás? Ha oda raknád a te géped. Eddig pl nagy szakik is azt mondták, hogy a HTPC képe meg sem közelítheti pl a popi képét és lást itt van Ed iszonyat jó tv-vel aki szerint sokkal jobb lett a kép mint amilyen popival volt. Szóval erre mondom azt, hogy lehet nem volt ott semmi új, meg ha lehetne fokozni szerinted csak egy kis magyar csapat tudná ezt meg tenni, nem kerülne ki a netre stb? Én ez a spanyol viasz feltalálásának vélem, hogy hintik az embereknek, van aki hisz benne és elhiszi, hogy jobb van aki nem. Tudod a drága nem egyenlő a jobbal, viszont egyenlő a hittel már ;) :B

(#15302) python1 válasza cekkk (#15301) üzenetére


python1
veterán

+1 :K

Viszont találtam egy gyöngyszemet,aki használ MPC-HC-t annak kötelezően ezt javaslom,hogy próbálja ki.Projektorról filmezek,valami elképesztően jó ezekkel a beállításokkal a kép,természetesen más megjelenítővel is odabsz.

[ Szerkesztve ]

(#15303) Tonyo válasza python1 (#15302) üzenetére


Tonyo
őstag

Ehhez viszont kell egy jó ICC profile nem? Laptopon ati hd5470-es kártyával elég fakó..

(#15304) python1 válasza Tonyo (#15303) üzenetére


python1
veterán

Sajnos lejárt a szerk idő.
Így van,nekem is fakó volt,míg ki nem próbáltam a madVR alkalmazást, MPC-HC alatt,azóta minden zsír.
Kicsit lehet a beállításokkal játszani,de a végeredmény magáért beszél!

[ Szerkesztve ]

(#15305) #03969024 válasza cekkk (#15301) üzenetére


#03969024
törölt tag

Remélem, ezt a nagy szakik is olvassák! Viszont, ha ez igaz, (és miért ne lenne az?) akkor talán mégsem olyan nagy szakik! :DD

(#15306) Tonyo válasza python1 (#15304) üzenetére


Tonyo
őstag

Erről tudsz nekem kicsit részletesebben írni? Akár privibe is, hogy miket érdemes beállítani? Köszi! :K

(#15307) slashing


slashing
senior tag

Hát én nem tudom, 2 napot pepecseltem a madVR + lav filterrel 720p 1080p videókat hasonlítottam össze két különböző lejátszóban, 1-1 képkocka mentése váltogatása, kalibrált monitoron és nálam elenyésző különbség volt kb. ott jött jól a madvr lavfilter eredménye ahol kezdett szétesni a kép bizonyos színátmeneteknél de azt is csak azért vettem észre mert váltogattam a két képet, színben meg kb. ugyan azt kaptam. Viszont nálam a madvr lavfilter szaggat full screenen, biztos nem bírja a HD-3000 igp vagy nem tudom, prociban nem terhel. MadVR-nél érdemes játszani a cromafilterel meg az imageupscale downscale-el de ahol már úgy éreztem hogy látok különbséget ott kaptam kb. 15 képkockás sebességet...

(#15308) python1 válasza slashing (#15307) üzenetére


python1
veterán

Jól kell beállítani!

PL nekem, gamma korrekciónál a 2,2-es iszonyat jó képet produkál projin,ja és minden fut tökéletesen.

[ Szerkesztve ]

(#15309) Peak válasza #03969024 (#15305) üzenetére


Peak
addikt

Szép lassan kiderül, hogy a király valóban meztelen. :R
Viva la HTPC! :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15310) drdr válasza canniball (#15290) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem FullHD 3D (3840x1080) frame by frame A6-3500-zal élvezhetetlenül szaggatott. A8-3870 viszi. Bár itt is találkoztam olyan BD50-nel ami egyes részeken belassítja... de csak épp egy kicsit.
A proci nincs lassítva, nincs alul feszelve semmi. Minden pörög ahogy a rendszer igényli. A proci 800-3000MHz...

Szóval, meglepne ha a fenti felbontású 3D-t a Brazos vinné...

[ Szerkesztve ]

(#15311) Ed Parker válasza gorbep (#15295) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ajha,akkor erre rálesek,kössz az infót.

(#15301) cekkk :ezt fenn is tartom továbbra is,jobb a kép,és nem placebo,mert most ilyenem van,mert ha szar lenne,akkor veszek mást.
elötte volt 3 média playerem.

[ Szerkesztve ]

(#15312) Ed Parker válasza Peak (#15309) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hogy összegyűltünk itt a htpc topicban :D

nem meztelen,de közeltsincs annyi ruha rajta,amennyit ráhazudnak ;]

(#15313) slashing válasza python1 (#15308) üzenetére


slashing
senior tag

Persze hogy jól, mondom szerintem az hd-3000-es cpu vga a gyenge pont...
kép

meg mondom szöszöljetek kicsit a scaling algolitmussal a madvr settingben
pl.
chroma upscaling: softcubic: softness 100
image upscaling / downscaling: lanczos 4 taps activate anti-ringing filter-el és ugyan ezt 8 taps-al

vagy chroma upscaling is legyen lanczos szintén 8 taps-al anti-ringing-el

A madvr nem csak annyi hogy belövöm az mpc-t hogy használja van ott még elég sokminden amin állítani lehet sőt kell is hogy minél jobb legyen...

(#15314) xtevo válasza canniball (#15296) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi! Én is erre gondoltam.

(#15315) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem az XMBC, aztán az iphone-ra az xmbc remote-ot. Müködik is minden de nem szedi le a filmekhez az infokat. Bórító stb....
Tudtok segíteni?

(#15316) python1 válasza slashing (#15313) üzenetére


python1
veterán

Ja igen,elbeszéltünk egymás mellett.
Valszeg a proci lehet hozzá gyenge.

(#15317) cekkk válasza Ed Parker (#15312) üzenetére


cekkk
veterán

Ebben egyet értünk, kb én is így gondolom, de nagyon nagyon sok dolog szimplán átverés határát súrolja :U :B

(#15318) cekkk válasza muzsikpeti (#15315) üzenetére


cekkk
veterán

Mert amikor beállítod, akkor ki kell választani, hogy a mappában filmek vannak http://www.youtube.com/watch?v=KbaCdJ3qapE ez hátha segít.

(#15319) Ed Parker válasza muzsikpeti (#15315) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

be kell állítani a videorésznél hogy a movie database-ről szedjen infókat.

(#15317) cekkk az egész világ egy átverés,különben mikor vennél uj cuccokat?
:D

[ Szerkesztve ]

(#15320) NTX válasza hdcsaba87 (#15250) üzenetére


NTX
tag

Pc-n foobart javaslom lejátszó programnak, iPadre pedig a következő távirányítást:
http://wintense.com/plugins/foo_touchremote

(#15321) NTX válasza hdcsaba87 (#15250) üzenetére


NTX
tag

Ha Xbmc a lejátszó program akkor a Constellation appot tudom még ajánlani, csak kikapcsolás, sleep, stbre az Off remotet

[ Szerkesztve ]

(#15322) NTX válasza Ed Parker (#15270) üzenetére


NTX
tag

Van rá ios alkalmazás is, és tökéletesen működik! Tapasztalapból mondom, sokáig használtam. Amit az előbb is linkeltem:
http://wintense.com/plugins/foo_touchremote
Ezen a megoldáson kívül van MonkeyMote 4 Foobar2000 app, ami közvetlenül használható.

(#15323) cekkk válasza Ed Parker (#15319) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor csak tehetem nem veszek új dolgot :D ;]

(#15324) canniball válasza drdr (#15310) üzenetére


canniball
nagyúr

Elhiszem ezt is, de Peak azt mondja E450-n megy, márpedig miért állítana olyat ami nem igaz? Én pedig ha lehet szereznék személyes tapasztalatot E350-nel, szóval a kérdésem még áll. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15325) Ed Parker válasza NTX (#15322) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor azt kiprobálom köszi.

cekkk,nem mindig kell,de néha jó:D

(#15326) NTX válasza cekkk (#15301) üzenetére


NTX
tag

Ezek a htpck, amik a kiállításon voltak, tényleg nagyon jól meg vannak csinálva, hardveresen és szoftveresen is! Nem hit kérdése kép és hangminőségben is verik a média lejátszókat!

(#15327) cekkk válasza NTX (#15326) üzenetére


cekkk
veterán

Nana, tudod én még mindig nehezen hiszem el azt, hogy jönnek a magyarok és olyan világra szólóképet és hangot csinálnak hogy ihaj csuhaj :D De legjobban azt szeretem amikor újra feltalálják a spanyol viaszt. Érdekes, hogy a nagy fejlesztő csapatok akkor miért nem így adják ki a saját termékeiket, hiszen akkor még többen megvennék nem? :U

(#15328) Ed Parker válasza cekkk (#15327) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azért mert a magyarok találtak fel mindent a világon,ami fontos,gyufa,transzformátor,helikopter,villanymozdony stb...
szóval van azért itt sütnivaló.

(#15329) NTX válasza cekkk (#15327) üzenetére


NTX
tag

Én láttam, hallottam ezeket teszten, összehasonlítva a saját Dune média lejátszómmal, nemcsak a kiállításon volt velük tapasztalatom. Hidd el, tényleg sokkal jobbak, persze az áruk is sokkal magasabb!

(#15330) #03969024 válasza NTX (#15326) üzenetére


#03969024
törölt tag

Milyen gépekről van szó?

(#15331) cekkk válasza Ed Parker (#15328) üzenetére


cekkk
veterán

Voltak, fogalmazzunk úgy. :U Most azért vannak kétségeim. :B

(#15332) cekkk válasza NTX (#15329) üzenetére


cekkk
veterán

Én pont ma írtam, hogy egy Dühe nagyon max 20 ezer forintból jön ki sőt még lehet lehet kevesebb egy htpc ennek többszöröse már eleve. :U Én nem azt mondom, hogy nem jobbak, csak azt, hogy amikor egy világ cég dolgát valaki "optimalizálja" vagy javít rajta, akkor mond el nekem, hogy az a cég miért nem teszi meg ezt, hogy még többen vegyék meg tőle a terméket, mert nem hinném, hogy nem lenne rá képes. :DDD

(#15333) NTX válasza #03969024 (#15330) üzenetére


NTX
tag

Hétvégi házimozi kiállításon bemutatott média lejátszókról.

(#15334) NTX válasza cekkk (#15332) üzenetére


NTX
tag

Nekem a legdrágább Dunem volt, az akkori legjobb Sigma processzorral, nem a 20ezer ftos kategória, 100 felett volt az ára. Ez kb egy htpc árának felel meg.
Milyen világcég? Nem windows átírásáról van szó, hanem egyszerűen szoftveres beállításokról, és a wint alapból nem htpcre optimailzalták.
A Foobar 2000 meg ingyenes program és nem egy világcég fejleszti. Különböző pluginek dllek vannak hozzá, amit programozói tudással gyakorlatilag bárki írhat.
http://www.foobar2000.org/

(#15335) #03969024 válasza NTX (#15333) üzenetére


#03969024
törölt tag

"Ezek a htpck, amik a kiállításon voltak"
"kiállításon bemutatott média lejátszókról."

Csupán szeretnék képben lenni, tehát konkrétan?

(#15336) python1 Érdekes, ezt számtalanszor felhozzák itt a PH!-n érvként a HTPC ellen, de vajon mennyivel bonyolultabb, mint fórumozni?

[ Szerkesztve ]

(#15336) python1 válasza cekkk (#15332) üzenetére


python1
veterán

Szerintem egyszerű a válasz,de gondolom ezt te is tudod,nem kell pont neked ecsetelni.
Nem akar mindenki programozó lenni,sokan csak egyszerűen szeretnének egy médialejátszót,távirányítóval és kész.
Na ezeket szolgálják ki a "mediaplayer" gyártók,a high-end megoldások meg úgy is drágábbak,ott meg PC platformra építkeznek.

(#15337) cekkk válasza NTX (#15334) üzenetére


cekkk
veterán

Enyém is volt 100 ezer, attól a benne lévő alkatrészek nem értek többet, tuddo a gyár haszna szálítási költségek európai forgalmazó, itthoni nagyker, majd a kis kerek akik árulták, amikor a base került 100 fölött valamivel úgy tudom akkor a kiskereknek 10 vagy 15 ezres árréssel árulták... Innen vissza is lehet számolni.

(#15338) NTX válasza cekkk (#15332) üzenetére


NTX
tag

Ha te vagy ugyanezzel a névvel az Avforumon, te nyitottál neki topicot! :)
http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=11870
Erről a médialejátszóról, htpcről van szó.

(#15339) NTX válasza cekkk (#15337) üzenetére


NTX
tag

Htpc esetében nem így van? Ha már ár összehasonlítást végzünk! Attól még 100 ezer a kiskereskedelmi ára, a processzorok, alkatrészek anyagköltsége sem annyi amennyiért megvesszük.

[ Szerkesztve ]

(#15340) #03969024 válasza NTX (#15338) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én érdeklődtem, s volt olyan sejtésem. hogy a CV-ről van szó. Ti megnézhettétek a hátulját is, vagy ott is titkosítva volt? Amikor szóba került itt valahol, már akkor volt olyan sejtésem, hogy valami PC-s dolog lehet, azért rejtegetik a "fenekét".

(#15341) NTX válasza #03969024 (#15335) üzenetére


NTX
tag

Erről van szó:
http://www.crystalvision.hu/

(#15342) cekkk válasza NTX (#15339) üzenetére


cekkk
veterán

Nem persze, de nézd meg a számítógépes árréseket iszonyat kicsit nem akkorák mint a Dunenel. Hidd el több és jobb minőségű anyag van a htpc-kben mint egy Duneben vagy popiban. :DDD

Én, és itt van a fórumon az egyik fejlesztője vagy tulaja :U Ricsiiii :DDD Bár nem tudom, hogy ezt a topicot olvassa-e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15343) cekkk válasza #03969024 (#15340) üzenetére


cekkk
veterán

(#15344) NTX válasza cekkk (#15342) üzenetére


NTX
tag

Kisebbek az árrásek, de a 100 ezerből akkor sem lesz 20! Ekkora különbség nincs. Én is azért váltottam htpcre, mert ár/érték arányban jobb! A lényeg viszont az, hogy a média lejátszónál adott a szoftver, és a hardver is, nem tudsz rajta módosítani, ha adnak ki firmware frissítést, akkor változhat, viszont még a legdrágábbaknál is inkább csak a szolgátatásokat fejlesztik, nem a kép- és hangminőséget, ami a fő szempont lenne. Nekem volt sokféle Dvico tvix 6500-tól kezdődően, C300-ig. Képminőségben egyedül a PH C300 mutatott sokkal jobbat, mint a többi, de hangminőségben az is hasonló volt, mint a többi. A htpct szoftveresen és kiegészítő hardverekkel célirányosan lehet fejleszteni.

(#15345) cekkk válasza NTX (#15344) üzenetére


cekkk
veterán

Már hogy a viharba ne lenne(ezért is mondtam, hogy lehet még kevesebbe is kerül a benne lévő elektronika :B ), azért ne feled a szoftvert is kifizeted a MM játékosnál, a HTPC árát akkor számold majd plusz win s a többi alkalmazás árával. :U

(#15346) #03969024 válasza cekkk (#15343) üzenetére


#03969024
törölt tag

Igen, olvastam akkor a mozis topikban, csak nem volt kedvem beleszólni. Azért kissé röhejes, hogy rejtegetik a gépet hátulról. Ha megveszem, nem mutathatom meg senkinek? Vagy szégyen felturbózott PC-t árulni?

(#15347) cekkk válasza #03969024 (#15346) üzenetére


cekkk
veterán

Nem hát :D Atombunkerben élvezheted csak a magad magányában :D Tudod ezek a titkolózások amik az ilyen cégeket előre viszi, és a hit :B

(#15348) NTX válasza cekkk (#15347) üzenetére


NTX
tag

Ezzel is vitatkoznék, amint írtam nem hit kérdése, full passzív, hangtalán, mint egy média lejátszó, ugyanazokkal a kényelmi funkciókkal (távirányítás, hálózati lejátszás stb), mégis minőségben sokkal jobb.
Előttem nem rejtegették a hátsó részét sem. :)

(#15349) #03969024 válasza cekkk (#15347) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nézd, vannak gyártási titkok, ami rendben is lenne, de az ezekhez hasonló esetekben úgy érzem, szeretnének palira venni. Azt pedig nem csípem.

(#15350) Ed Parker válasza cekkk (#15347) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem erről van szó, de gondolom egy pl 1M lejátszónál nem szeretnél olyannal szembesülni,hogy 68 ezer ftbol megvan az egész,plusz ház :)

Különben joggal gondolhatod hogy itt valami barbatrükk van :D

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.