Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) canniball válasza jeni (#16550) üzenetére


canniball
nagyúr

Fogalmam sincs milyen minőségű a Sipre-ben lévő táp, annyit tudok róla amit itt lehet olvasni. Ha fontos a táp akkor a Silverstone SG05 vagy SG06 házakat tudom ajánlani, azok beférnek ebbe a magasságba és FSP táp van bennük. Bár egy "kicsit" drágábbak.

Avagy mivel azt írod lehet szélesebb keresgélj a klasszikus HTPC házak között (nekem pl. ilyen van, ez csak 15cm magas). Ezekben bőven van hely a szellőzésnek és általában táp nélkül árulják így olyat raksz bele amilyen tetszik. Az áruk mondjuk újonnan elég húzós is lehet, de aprón lehet lőni olcsóbban. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16552) TCr


TCr
veterán

Srácok, segítsetek kérlek.
Egyik napról a másikra elment a hang, pontosabb nincs DD és DTS hangom.
A sztereó anyagok megszólalnak, de a többcsatornás nem.
Mi lehet a gond?
A Win7 hangbeállításoknál sem szól, nem csak az XMBC-ben.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16553) cekkk válasza TCr (#16552) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor elnyomkodtál valamit hangkártya beállításoknál :DDD :DDD

(#16554) Gabesz26 válasza rigo88 (#16536) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A GMC házzal kapcsolatos dolgokra leírnám a tapasztalataimat.
A kijelző valószínű esztétikai okok miatt van elrejtve a lehajtható ajtó mögé, de ahogy előttem is írták semmit sem befolyásol, mert azon a részen átlátszik, szval a kijelző használatát, láthatóságát nem zavarja az ajtó.
Nekem pont emiatt tetszett meg egyébként a ház, hogy az általam ritkán használt előlapi csatlakozókat elrejti (nyilván aki sűrűn használ külső HDD-t, vagy pendrive-ot annak ez a megoldás kevésbé lesz praktikus).

Az iMON kezelőfelületén be lehet állítani, hogy a gép kikapcsolt állapotban mutassa az időt. Kipróbáltam, működik. Én a kijelzőt elsősorban a zenehallgatás miatt szeretem, mert így semmilyen kijelzőt nem kell bekapcsolnom hozzá (bár ez már telefonos vezérléssel is megoldható).

A házat egyébként november elején vettem az Iponnál, de azóta már sehol nem találni. Az ár alakulásából sejtettem, hogy már nem sokáig lesz kapható, de meglepett, h kb. egy héttel a vásárlás után már eltűnt a polcokról.

(#16555) TCr válasza cekkk (#16553) üzenetére


TCr
veterán

Semmit nem nyomkodtam el az egyébként kurvakevés beállítási lehetőség közül.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16556) cekkk válasza TCr (#16555) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig ez szoftveres gond lehet. És ha újra telepíted a hang driverét?

(#16557) san2000


san2000
tag

Sziasztok !

Felteszem itt is a kérdésemet hátha valaki tud válaszolni.

üdv

san2000

(#16558) #03969024 válasza cekkk (#16556) üzenetére


#03969024
törölt tag

Az nem biztos, hogy segít, inkább végig kéne néznie, hogy mi az alapértelmezett hangeszköz, nincs-e némítva, stb.

(#16559) jeni válasza canniball (#16551) üzenetére


jeni
félisten

köszi már tisztább a kép merre is induljak.

az SG06 az jobb is lenne mivel lehet betenni notis optikai meghajtót és táp is van mellékelve.
bár ennél korlátozott az alaplap mikéntje,gondolom.

A SPM210B 300W elegendő lenne,kérdés mennyire lenne zsúfolt és az alaplapi deszka esetén mi is tehető be? Meg az Iponon is írva,hogy külön venti nem tehető be,.,csakis a CPU és a táp ventije keringeti benne a levegőt.

A tiednél Silverstone SST-GD04B USB 3.0 Grandia Desktop - black-34000 Ft a ház esetén viszont alapból mindenben jobb,bár ott a plusz táp vétele ami esetleg dobna az áron közel 8000 Ft-t, a SG06 38000 Ft -hoz képest,de cserébe bármely ATX táp mehet bele és szélesebb lapot is betehetnék oda.

[ Szerkesztve ]

(#16560) cekkk válasza #03969024 (#16558) üzenetére


cekkk
veterán

De ha némítva lenne akkor sztereo hang se lenne nem? :U

(#16561) TCr válasza cekkk (#16556) üzenetére


TCr
veterán

Realtek driver újratelepítve (letöltve az ASrock oldaláról).
Annyi változott, hogy a hangeszközök között már nem Realtek HD audio-t mutat, hanem Digital Audio (S/PDIF)-et.
A supported formats-nál már a 192 kHz is szól (eddig az nem szólalt meg), viszont a DD és DTS még mindig nem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16562) cekkk válasza TCr (#16561) üzenetére


cekkk
veterán

És a wines hangkezelésben valamit nem piszkáltál? :B

(#16563) #03969024 válasza TCr (#16561) üzenetére


#03969024
törölt tag

HDMI-ről veszed le a hangot?

(#16564) TCr válasza cekkk (#16562) üzenetére


TCr
veterán

De hiszen ott nem is lehet semmit elpiszkálni.

Lancer: optikán.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16565) #03969024 válasza TCr (#16564) üzenetére


#03969024
törölt tag

A "támogatott formátumok" fülön kipipálva a DD és DTS? Ott tudod tesztelni is. (Audio eszközök-Realtek digital output-tulajdonságok.)

(#16566) canniball válasza jeni (#16559) üzenetére


canniball
nagyúr

"az SG06 az jobb is lenne...bár ennél korlátozott az alaplap mikéntje,gondolom."
Nem tudom milyen korlátozásra gondolsz, mITX és mDTX lapot eszik.

"A SPM210B 300W elegendő lenne,kérdés mennyire lenne zsúfolt és az alaplapi deszka esetén mi is tehető be?"
Milyen az az alaplapi deszka? :) Itt megtalálod mi szerelhető bele.

"...Iponon is írva,hogy külön venti nem tehető be,.,csakis a CPU és a táp ventije keringeti benne a levegőt."
Nem kell mindent elhinni... Igaz gyárilag nincs oda tervezve, de oldalra belefér egy 120-as venti is. ;)
SPCR teszt az ikertesóról.

"A tiednél Silverstone SST-GD04B USB 3.0 Grandia Desktop - black-34000 Ft..."
Mondtam hogy nézz körül az aprón, mindjárt itt az első találat...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16567) TCr válasza #03969024 (#16565) üzenetére


TCr
veterán

4 hsz-el ezelőtt írtam, hogy ott sem szólal meg.
Egyszerűen hihetetlen, hogy egyik napról a másikra így elszáll.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16568) Ed Parker válasza TCr (#16567) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

En ezt már végigszoptam 4x nem irigyellek.

A hangkártya driver tud keverni,egyedül ennél az utsó összerakott htpc-nél nem ment el a hang.

(#16569) TCr válasza Ed Parker (#16568) üzenetére


TCr
veterán

Hát ez kurvajó.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16570) jeni válasza canniball (#16566) üzenetére


jeni
félisten

köszi az aprót meg se néztem,csakis az új bolti árakat figyeltem :R

megérdemelnél jó nagy korsó sört a segítségért,vagy többet.

ezzel egy táp árát lehetne megspórolni.

(#16571) #03969024 válasza Ed Parker (#16568) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem 3 gép van itthon, még nem volt gond, bár az AT3ION-nak az analóg része kissé érdekes...

(#16572) Ed Parker válasza TCr (#16569) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nézz körül a realtek driverében.

(#16573) #75912448 válasza TCr (#16569) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálam HDMI-n megy a hang, egyelőre nem volt ilyen gond. A kezdetektől fogva ügyeltem rá, hogy a legkevesebb szemetet telepítsem. Kihagytam egy rakat felesleges drivert. Az AMD oldaláról leszedtem az általános chipset drivert, catalyst drivert, előbbi felrakta az AHCI-t stb-t a S3 SSD-nek, utóbbi a HDMI-t és minden megy. Az Asrock oldaláról egyedül a LAN driver ment fel. Persze az optikai átvitelhez tuti kell Realtek driver is, én igyekeztem kihagyni.

Egyébként milyen a rendszer hangja (legalábbis amikor megy :D ), volt lehetőséged a Popi ellenében vizsgálni? Gondolok itt zenére, pl sztereó.

[ Szerkesztve ]

(#16574) Ed Parker válasza #03969024 (#16571) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én előtte noteszekkel próbálkoztam,ott valahogy sosem akart menni rendesen a hang,bár nekem a DD es a DTS megvolt, viszont a HD hangokat az isten ért sem akarta lejátszani.
De ezzel az új géppel minden elsőre ment.

(#16575) TCr válasza #75912448 (#16573) üzenetére


TCr
veterán

A hangja (XBMC) kicsit agresszívebb és mintha kevésbé lenne részletező.
Előbbi filmeknél (DTS demó videót próbáltam) talán jól jön, utóbbi viszont egyértelműen gáz a zenékre nézve.

Lehet holnap tolok egy Win7 reinstallt, bár kérdéses, hogy utána meddig lesz jó.
Jelenleg rettenetesen csalódott vagyok.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16576) canniball válasza jeni (#16570) üzenetére


canniball
nagyúr

Semmi jónak nem vagyok elrontója... :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#16577) jeni


jeni
félisten

Üdv
HTPC összerakóknak egy jó alternatíva DVD író-HD-DVD-Blu-ray olvasó kombó

(#16578) drdr válasza TCr (#16575) üzenetére


drdr
senior tag

Korábban az optikai kimenetet használtam én is, nem volt vele gond soha. Én közvetlen a Realtek-től töltöttem le a drivert.

Előtte csináld meg azt, hogy az Eszközkezelőben, a rendszereszközökből megkeresed a fában a realtek-et, majd jobb-klikk és eltávolítás vagy eltávolítás gomb. Lesz egy check box, hogy eltávolítsa-e a drivert, ezt ki kell pipálni, igen!. A rendszer újraindítása után már csak az alap windows drivert fogja feltenni a W7 vagy felkiálltójeles marad.... Ezután jöhet a relatek driver install....

Miután kész az installáció, újraindítás és a hangeszközöknél (vezérlőpult) a tulajdonságoknál lesz olyan beállítás, ahol a kimenet formátumát lehet beállítani... Azt 96kHz, 24bit-re kell. Ezzel visszakapja (valamilyen okból) a dinamikáját a hang. A többi fülön kiemelések meg hasonló "hangjavító" funkciókat ki kell kapcsolni, az az erősítő dolga legyen...

Én ezt Onkyo és Pioneer erősítővel kipróbáltam, használtam... bevált és jól működött... Gyanítom neked sem kell W7 reinstallt csinálnod...

[ Szerkesztve ]

(#16579) TCr válasza drdr (#16578) üzenetére


TCr
veterán

Köszi.
A Realtek oldalán az R2.70 driver van, ezt tegnap nekem fel sem akarta telepíteni.
De azért este megpróbálom, amit írtál.

Ahol a kimenet formátumát tudom beállítani... 96/24...
Arra a fülre gondolsz, amely alatt a felső boxban a DD, DTS és WMA van (bepipálhatók), az alsó fülön pedig a 44.1, 48... stb. kHz (szintén bepipálhatók), vagy arra a fülre, ahol legördülő menüből kell kiválasztanom a 2 csatornás hangokat?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16580) rbalint88


rbalint88
addikt

közvéleménykutatást tartok
ki milyen házat ajánl a következő paraméterekkel: max mélység 330mm, max magasság 210mm, max szélesség 460mm. mitx lapot tudjon fogadni és normális procihűtő tehető legyen bele. odd-hely nem szempont, viszont a minőségi kialakítás igen (ne rezegjen a gyenge anyag és megmunkálás miatt)
a6-3500, mitx lap, 1db notihdd lesz benne első körben, ha van benne táp, azt vigye el. később, ha a házba fér, 3,5"hdd(-k) fog(nak) bekerülni.
Ha tápos, jó minőségű legyen, gagyi tápért nem szeretnék pénzt adni.
Táppal 25e, táp nélkül 20e irányárak, ha gyári procihűtő elfér benne, akkor +5-6e.

Eddig Antec ISK300-150 és Lian Li Pc-Q09FNB állnak jól, csak egyiknek sem tudok semmit a tápjáról, meg a Lian Li 38ezer, ami azért jaj...
Az antec meg nem néz ki elég elitnek 25pénzért :)

(#16581) Champipi


Champipi
senior tag

Tudnátok mondani egy olyan MiniATX alaplapra épülő HTPC konfigot, amiben lenne kisfogyasztású videókártya integrálva a CPU-ba, de lenne benne egy kb. 30 000 Ft-os játékos videókártya is, ha játszani támadna kedvem?

(#16582) cekkk válasza Champipi (#16581) üzenetére


cekkk
veterán

Összeraksz egy ilyet magadnak, szerintem készen ilyen megoldások nincsenek. :(

(#16583) Ed Parker válasza rbalint88 (#16580) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az én házam picit drágább,cserébe a szomszéd is belefér.
itt az odd tetején levő WD scorpio helyére még befér egy 3.5" hdd.
viccet félretéve,ennyi minden benne van:

[ Szerkesztve ]

(#16584) rbalint88 válasza Ed Parker (#16583) üzenetére


rbalint88
addikt

ez tök jó, csak amellett, hogy 45e, még be se fér :) nem véletlen írtam, hogy max 330mm mély lehet ...

(#16585) Ed Parker válasza rbalint88 (#16584) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ja,nekem sem fért be elsőre,módosítottam a tv állvány hátlapját:D

(#16586) TwentySix


TwentySix
aktív tag

Sziasztok

Szeretnem a tapasztaltabbak segitseget kerni egy Blackgold 3620 DVB-T tv tuner kartya beuzemeleseben XBMC alatt....
Most ott tartok, hogy Windows 7 alatt a drivereket feltelepitettem, de itt megall a tudomanyom...
A gep egy allando HTPC, windows 7 alatt XBMC Frodo beta3 megy rajta allando jelleggel, tehat itt kell megoldani a tv mukodeset.

Melyik a legjobban hasznalhato backend es a frontend program, illetve a backend-et kell meg telepiteni a frodo alatt?

Koszi elore is

Samsung Galaxy S9+ / TomTom HD6000 HDTraffic / Garmin Montana 650T offroad/

(#16587) TCr


TCr
veterán

Eszközt töröltem a driverrel együtt, majd restart után telepítettem a legfrissebb R2.70 drivert.
DD és DTS hang változatlanul nincs. Van még valami kritikus beállítási lehetőség ezen az ablakon kívül?
(Most megyek, bekapcsolom a PS3-at és játszok egy kis Far Cry 3-at levezetésképp, mielőtt fogom és kibaszom az egészet a hóra)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16588) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
Valaki mondjon már egy épkézláb ötletet,hogy miért van az,hogy bármelyik xbmc-t felteszem ,a betűk helyett csak pontok vannak.
Valaki már érdeklődött ez ügyben,de most nem találom a hozzászólását.
Minden más lejátszó tökéletesen fut.
W7 64-es.köszi

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16589) drdr válasza TCr (#16579) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, a legördülőben a kétcsatornásnál, ezzel nekem sokkal teltebb, dinamikusabb a hang, sztereo, flac és többcsatornás zenékkel is...
A másik pipálósban -én emlékeim szerint- mindent bepipáltam.

Remélem segít majd. Egyébként, nem volt alkalmam még a Popcorn hangját megismerni, de nem csodálkoznék, ha végezne bármilyen korrekciót a hangon. PC-n ez nem történik meg (elvileg) ha ki vannak kapcsolva a "javító" beállítások. Így elvileg az eredeti stream megy ki, amit aztán az erősítő dolgoz fel. Szerintem ez a leginkább valósághű (az eredeti streamnek megfelelő) hangzás reprodukálása...
Lehet, ezért érezheted másmilyennek a pc hangját a popcorn után... (talán).

(#16590) drdr válasza TCr (#16587) üzenetére


drdr
senior tag

Mit és mivel játszol le hogy nincs DD és DTS? Lehet akkor a lejátszó beállításaival probléma...
XBMC?

Az előzőhöz:
Igen, 2.70-es realtek driver az, csak előtte tutira távolítsd el a meglévőt ahogy fentebb írtam. De az előtt még a "Programok hozzáadása és..." a vezérlőpultban, onnét is szedd le, ha még nem történt volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#16591) Ed Parker válasza TCr (#16587) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mivel játszod le a filmet?

(#16592) S-IW válasza Ed Parker (#16583) üzenetére


S-IW
tag

Szia

Tetszik nekem ez a ház. Tudnál adni egy linket róla? Köszi.

(#16593) drdr válasza tigipuf (#16588) üzenetére


drdr
senior tag

Az amd oldalán olvastam a 12.11-es béta driverben javítást az xbmc-hez, valami a fontokkal kapcsolatban volt... Lehet pont ez volt??? Én még a Frodo-val és 12.10-es catalysttel nem tapasztaltam ilyet.

(#16594) Ed Parker válasza S-IW (#16592) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

(#16595) TCr válasza drdr (#16590) üzenetére


TCr
veterán

Gyerekek, nem véletlenül szúrtam be azt a képet, tegnap óta ezt magyarázom, hogy ezen a mellékelt képen lévő DTS és DD teszt gombra nyomva sincs hang.
Tegnapelőtt még volt, ahogy az XBMC-ben is.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#16596) gorbep válasza TCr (#16587) üzenetére


gorbep
senior tag

Biztosan tudja az AVR-ed a 192 Khz-et?........ :U

Lehet hogy ez az oka, hogy a teszt sem megy........ :B

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#16597) drdr válasza TCr (#16595) üzenetére


drdr
senior tag

Emlékeim szerint ott a teszt nekem sosem adott ki DTS v. DD hangot. De a kérdés a képen nem is arra vonatkozik, hanem hogy mire kétes az erősítő. Ugyanis ha DD és DTS-t nem képes feldolgozni, akkor "lebutítja" downmixeli. Ez a realtek chip nem enkódol (bár lehet szoftveresen is megoldható).

Szóval szerintem a lejátszóbana hiba. xbmc-ben 2 helyen kell beállítani, egyik a "Hanglejátszás eszköze", a másik a "Közvetlen hangtovábbítás". Az előbbinél Directsound: Hangszórók, a másiknál: DirectSound: SPDIF

Ha ezzel sem meg a DTS és DD, akkor vmi más gáz van.

(#16598) drdr válasza gorbep (#16596) üzenetére


drdr
senior tag

Éppen ezért mondtam a 96/24 beállítást is. Nekem sosem ment a 192kHz, de nem az erősítő miatt, hanem a spdif és koax sem támogat akkora sebességet (tudtommal). Létezik valamiféle spdif extension, de a realtek nem támogatja (és valsz. az erősítő sem).
HDMI-n a 192kHz-et is be tudom állítani és megy is....

[ Szerkesztve ]

(#16599) rbalint88 válasza Ed Parker (#16585) üzenetére


rbalint88
addikt

nekem akkor se férne be :)

(#16600) Ed Parker válasza drdr (#16598) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Megenné a fene,ha nem tudna 192/24-et az spdif.

Rbalint88: a mélységével van csak baj?
Vagy más méretben is nagy?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.