Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) cekkk válasza dabadab (#15200) üzenetére


cekkk
veterán

Nem szoktam én ebben ilyen mélyen turkálni, bár lehet lecserélem inkább egy openelecre, ha külső lejátszót nem fogok használni :D

Most kipróbáltam, így és ugyan az a helyzet :D :((
Na majd este akkor próba újra.

[ Szerkesztve ]

(#15202) slashing válasza cekkk (#15199) üzenetére


slashing
senior tag

nem biztos de szerintem ez úgy van hogy behúzod indítópultba ott jobb klikk tulajdonságok az xbmc-n aztán a felugró ablakban ahol van az elérési útvonal csinálsz egy " / -fs " vagy valami hasonlót lehet nem kell a / jel de oda kell írni az biztos..

sőt ott van olyan hogy futtatás: teljes ablakban hátha elég az is

[ Szerkesztve ]

(#15203) canniball válasza cekkk (#15195) üzenetére


canniball
nagyúr

Esetleg még a feladatütemezőt megpróbálhatod. Néha nálam is ezt csinálja, de nem mindig és nem tudtam rájönni miért. Talán akkor amikor más progi még utána indul vagy nem tudom.

"A regeditben írjam be ezt vagy az indítópultba behelyezettnél írjam be ezt valahova?"
Szvsz utóbbi.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15204) cekkk válasza slashing (#15202) üzenetére


cekkk
veterán

Ha normál ablak, akkor látszik a tálca, ha teljes akkor levágja magát, ha meg utána írnám a -fs akkor nem érvényes :DDD

A probléma megoldva :D

Köszönöm Warternak :D

Létre kell hozni egy új parancsikon abba bele írni, hogy: "C:\Program Files (x86)\XBMC\XBMC.exe" -d 10 vagy nem kell az (X86), így vár kicsit, és akkor elindul utána rendesen :D

[ Szerkesztve ]

(#15205) slashing válasza cekkk (#15204) üzenetére


slashing
senior tag

szerk. akkor már tárgytalan....

[ Szerkesztve ]

(#15206) sb válasza dabadab (#15198) üzenetére


sb
veterán

Ez nem biztos, hogy segít. Nekem is volt startup-ban és néha vmi miatt lecsukja a tálcára. Akkor is ha fullscreen, mivel egy alt-tab-nak felel meg.

Gyanítom vmi egyéb startupban lévő progi veszi el a fókuszt tőle. Szerintem egy késleltetett indítás lehet inkább a megoldás.

szerk:
Ehh, megint olvashattam volna a válasz előtt. Tényleg a késleltetés lett a megoldás.
De legalább elméletben megoldottam. :D

[ Szerkesztve ]

(#15208) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Lehet nem jo helyre irok ha igy van bocs érte .Lenne nekem egy codegen mx-31-a2 tipusu mini atx vagy milyen házam,amiben van egy kártya olvasó,távirányitóval.Én igy vettem egybe,de láttam hogy opcionálisan lehet vásárolni hozzá.Valaki tudja hogy lehet használni?Vagy hol találok drivert vagy valamit hozzá hogy müködjön?világit de mást nem csinál.Az eszközkezelöben pedig van egy ilyen ami nincs telepitve pci egyszerü kommunikácios vezérlő,nem tudom ez lenne a kártyolvasó?Ha valaki esetleg használ ilyen házat leirhatná hogyan birjam müködésre köszi:R

itt látszik alul a kártyaolvasó is

[ Szerkesztve ]

(#15209) drdr válasza sb (#15206) üzenetére


drdr
senior tag

Nekem időnként film közben is előjön a desktop és az xbmc a tálcán lesz. Van hogy 10 perc után van hogy csak 1óra után. Nem sikerült rájönnöm eddig mi okozhatja, esetleg mi indul el tétlenség alatt vagy időzítve.

Van Avast vírusírtó, Comodo tűzfal, Daemon tools és nagyjából ennyi ami fut folyamatosan. Semmi mással nem történik ez csak az Xbmc-vel...

Esetleg valakinek hasonló és sikerült vmi megoldást v. okot találnia?

(#15210) NTX válasza drdr (#15209) üzenetére


NTX
tag

Próbáld meg, hogy az üzenetközpontban mindent arra állítasz, hogy üzenetek és ikonok elrejtése.

(#15211) rbalint88


rbalint88
addikt

Meguntam, hogy a pci-e hosszabbítóra várok, úgyhogy leszedtem a hátlapot és a vga-t a helyére állítva beüzemeltem a gépet.

Azóta bekerült a hifipolcba, szép urasan elfér, egyelőre a bakelit helyén.
Felmászott rá a windows, a képet átméreteztem, hogy ne lógjon ki a képernyőből (pedig PC bemenetre kötöttem az erősítőn). Lassan, de biztosan települnek a driverek, egyebek, aztán jön az xbmc is :)
Jippijáé!

ja meg kell egy taccspados billentyű, mert ez így nem állapot...

ennél már csak akkor lesz nagyobb az örömöm, ha be tudom zárni a dobozt, mert megjön a pci-e fordító kártya.

(#15212) #03969024 válasza rbalint88 (#15211) üzenetére


#03969024
törölt tag

Na, így kell ezt csinálni, s nem siránkozni, hogy drága a Hi-Fi-hez illeszkedő doboz! Gratulálok! :R

(#15213) Ed Parker válasza rbalint88 (#15211) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagány a cucc,nekem kedden jön a házam.

(#15214) Godefroy válasza rbalint88 (#15211) üzenetére


Godefroy
senior tag

A DVD miért van külön :F

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15215) rbalint88 válasza Godefroy (#15214) üzenetére


rbalint88
addikt

az csak a windows telepítéséhez kellett, egyébként nem képezi a rendszer szerves részét :)
úgy voltam vele, hogy ez biztosan működik, míg a két usb-t igénylő külső nem 100%, aztán ahogy felsurrant a w7, azonnal ki is szedtem a gépből. van rendes bluray lejátszó, az ilyen irányú hajlamaimat azon élem ki.
kizárólag winchesterről történő lejátszásra lesz használva a jószág, a másik ok pedig, hogy nincs benne optikai meghajtó, hogy nem fér el szépen (vagyis a gyári helyen nyílva)

(#15216) rbalint88


rbalint88
addikt

az viszont mitől van, hogy ha megy a gép, akkor sistereg a rádió? valami gebasz van a táppal vagy ez csak amiatt van, hogy nyitva van a gép? bezárni sajna nem tudom...

ellenben, ha a gépről játszom le, akkor nincs sistergés. ki érti ezt... talán az árnyékolt hangfalkábel :P

[ Szerkesztve ]

(#15217) Godefroy válasza rbalint88 (#15216) üzenetére


Godefroy
senior tag

Van külön HiFi rádiód és az sistereg?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15218) rbalint88 válasza Godefroy (#15217) üzenetére


rbalint88
addikt

Így egyszerűbb, mint magyarázni :)

a tetőn egy Samsung UE40D5500, bal felső polcon hdd-k, jobb felső polcon az agyonhasznált Pioneer BDP-120, alatta egy Onkyo TX-SR608, bal alul pedig a HTPC, valamint az iPod, ami az erősítőhöz kapcsolódik dokkolóval.
A hangszórók Canton Fonum 300-as típusúak, Cordial kábellel csatolva.
Nem egy high-end rendszer, de nekem megfelel. (meg a szomszédoknak is remélem ;] )

(#15219) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Van egy olyan gondom, hogy a kép néha árnyalatnyit világosodik, sötétedik.
Nem mindig veszem észre, de sötétebb jelenetnél igen.
Ez mitől lehet?
Xbmc beallitasi gond?
tapasztalt már valaki ilyet?

(#15220) canniball válasza rbalint88 (#15218) üzenetére


canniball
nagyúr

A hangszóró állvány pedig designed by Ikea. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15221) rbalint88 válasza canniball (#15220) üzenetére


rbalint88
addikt

Ed Parker
Kapcsold ki a dinamikus kontrasztot a tv-n

ahogy mondod :) az egész lakás kb.
jokkmokk fantázianevű étkezőszettből van a szék, két ilyen szettet vettünk, íróasztalnak, ami igény szerint étkezőasztallá alakítható és így ugye 8 szék van hozzá, szóval kettő simán nélkülözhető volt belőle ideiglenes hangszóróállványnak, na ez az ideiglenesség egyelőre egy éve tart :B

[ Szerkesztve ]

(#15222) canniball válasza rbalint88 (#15221) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy ez az író-étkezőasztal mekkora ötlet! És hogy ez nekem anno nem jutott eszembe...

Ha ez megnyugtat: az ideiglenesség tud sokkal több évig is tartani. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#15223) Ed Parker válasza rbalint88 (#15221) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:D

semmilyen képjavító bizbasz nincs bekapcsolva és csak a htpc-val csinálja, a pio bd-vel vagy a popi a300-al,amim volt,azzal sem csinálta.

(#15224) rbalint88 válasza Ed Parker (#15223) üzenetére


rbalint88
addikt

Akkor passzolom, nekem tegnap ugyanez volt a probléma, a dinamikus kontraszt kiiktatása megoldotta. Egyébként a poén az egészben az, hogy nem én kapcsoltam be! :Y úgyhogy egy próbát megérhet

(#15225) Ed Parker válasza rbalint88 (#15224) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nem tudom hogy a plazmán van e ilyen?
de megnézem.

(#15226) Ed Parker válasza rbalint88 (#15221) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazad volt,dinamikus kontraszt volt,de nem a tévén, a catalyst-ben volt egy ilyen pipa alapból be nyomva. :R

(#15227) cekkk válasza Ed Parker (#15226) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor erre rákeresek én is :P

Köszi, hogy megoldottat :P

(#15228) Ed Parker válasza cekkk (#15227) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazán nincs mit,de nem az én érdemem :)

(#15229) Godefroy válasza rbalint88 (#15218) üzenetére


Godefroy
senior tag

Ha jól sejlem akkor ezek szerint az Onkyoban lévő rádió sistereg. ;)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15230) rbalint88 válasza Godefroy (#15229) üzenetére


rbalint88
addikt

Bingo!
HTPC tápkábel cseréje se oldotta meg a dolgot.

(#15231) Peak válasza Ed Parker (#15226) üzenetére


Peak
addikt

Ez villogtatta a képet? :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15232) Ed Parker válasza Peak (#15231) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen :)

(#15233) Godefroy válasza rbalint88 (#15230) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem 600 asom van :)

Próbáltad más aljzatba dugni HTPC-t mint az erősítőt?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15234) cekkk válasza Peak (#15231) üzenetére


cekkk
veterán

Nálam is megoldotta a gondot :D
Most meg a színes képformátumot állítottam át YCbCr 4:4:4-re és hát nem kicsit lett jobb :DDD

(#15235) rbalint88 válasza Godefroy (#15233) üzenetére


rbalint88
addikt

eleve úgy volt :F

(#15236) Peak válasza cekkk (#15234) üzenetére


Peak
addikt

ez pontosan igy van. a 4:2:2-ről 4:4:4re állitásnál szélesebb lesz a szintartomány, nagyobb a fényerő, a fehér fehérebbé válik, a szinek élénkebbek...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15237) cekkk válasza Peak (#15236) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem 4:2:2ről hanem RGBről váltottam :B ;]
Egyébként mondtam, ilyet, hogy a fehér fehérebb lett? :DDD :F

[ Szerkesztve ]

(#15238) Peak válasza cekkk (#15237) üzenetére


Peak
addikt

nem. én mondom, hogy nálam látványos a külömbség, és én igy láttam. ezért irtam azt le.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15239) cekkk válasza Peak (#15238) üzenetére


cekkk
veterán

Én azt hittem irónia volt :B , minden esetre a kép nekem tetszetősebb lett mint RGB 4:4:4nél volt!

(#15240) Ed Parker válasza cekkk (#15239) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nálam részletezőbb lett a kép, jobbak a szinek :D

(#15241) cekkk válasza Ed Parker (#15240) üzenetére


cekkk
veterán

Majd kimászik valami a TVdből a végén :P

(#15242) Ed Parker válasza cekkk (#15241) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Durva ez az AMD proci :D

[ Szerkesztve ]

(#15244) rbalint88 válasza Godefroy (#15233) üzenetére


rbalint88
addikt

Na most próbálkoztam kicsit. ugyanabba az elosztóba dugva borzasztó volt. Ha csak be van dugva a gép, nincs bekapcsolva (nincs kapcsoló a tápon), akkor is zavarja a rádiót, úgyhogy valami a táppal lesz, mert gyanús volt a wifi stick és a vezetéknélküli billentyűzet adóvevője is.
Vagy a táppal, vagy a tápkábellel kezdenem kell valamit. gyanús a táp, mert másik tápkábellel is csinálta. FSP 250-50SAV táp van a gépben.

(#15245) Peak válasza cekkk (#15239) üzenetére


Peak
addikt

Én azért próbálgattam, mert a HK AVR460 Faroudja processzora valahogy furcsán engedi át magán a HDMI videojelet, és 4:4:4 pixelformat esetén az alapértelmezett beállitásokkal a TVn homályzónát, pixeléletlenségett okozott, összehasonlitva ha direkt kötöttem a TVhez a HTPCt.
Külön hozzá kellett állitani a TV pixelélességet, a szineket és egyéb paramétereket a 4:4:4hez via HK-AVR460.

De pl. a Full RGB és a 4:4:4 között már nem láttam semmi külömbséget filmeknél.
Viszont játszani ( pl. WoW, Diablo3, Trine2, stb. ) a Full RGB pixelformattal volt jobb, szebb, élesebb.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#15246) Godefroy válasza rbalint88 (#15244) üzenetére


Godefroy
senior tag

zavarszűrős elosztód van?

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15247) rbalint88 válasza Godefroy (#15246) üzenetére


rbalint88
addikt

nem úgy tűnik. :( azt hiszem első körben veszek egy olyat, az soha nem árthat. ha az nem segít, akkor jöhet a tápcsere...

EZ jónak is tűnik és kb 4ezerért mérik

[ Szerkesztve ]

(#15248) Godefroy válasza rbalint88 (#15247) üzenetére


Godefroy
senior tag

van ilyenem, épp ott használom a HiFinél. Szerintem jó lesz, van belőle 6 os is. Azért nem tudok abban segíteni serceg-e az Onkyo rádiója mert nálunk semmit sem lehet szinte fogni így a rádió részét nem használom. (igaz az erősítő részét sem nagyon már)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#15249) cekkk válasza Peak (#15245) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekes ez a HK, nálam a 255nél nincs ilyen gond, bár lehet azért ,mert olcsóbb kivitelezés :D
Játékhoz a RGB filmezéshez a másikat ajánlják.

Na majd kipróbálom köv hétvégén én is mennyivel másabb a képe ha direkt a tvre kötöm. :DDD

(#15250) hdcsaba87


hdcsaba87
aktív tag

Sziasztok!

Az iPadomat szeretném olyan "távirányítóként" használni, hogy a merevlemezen lévő zeneszámokat és borítókat a tablet kijelzőjén lássam, és arról tudjam elindítani azokat.

Másik elvárásom az lenne, hogy a PC-s szoftvert az iPadról is el lehessen indítani, tehát ne kelljen odamennem a számítógéphez, vagy a tévét ne kelljen azért bekapcsolnom, hogy zenét tudjak hallgatni.

Milyen megoldásokat tudtok javasolni?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.