Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) hpsafl


hpsafl
tag

Convoy L2 koppincs réz pillel.

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17702) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

1 éve árult valaki innen PH-ról eneloop elemeket jó áron, de nem találom most. Nem emléxetek ki volt az? Esetleg tudtok valami forrást ajánlani rá?

(#17703) erik365 válasza AndrewTdi (#17702) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
Szerintem kérdezd meg őt:adyka

1.4 T-jet M32

(#17704) AndrewTdi válasza erik365 (#17703) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Úgy láttam nála nincs Eneloop.

szerk: #17705) erik365 : megkérdeztem, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17705) erik365 válasza AndrewTdi (#17704) üzenetére


erik365
aktív tag

Oda van írva a végére hogy stb...stb, amúgy ezek a varták szerintem már nem rosszabbak.
Egy kérdést megér hogy esetleg nem tud e beszerezni belőlük.

1.4 T-jet M32

(#17706) Auratech


Auratech
őstag

A FastTechtől rendelt dolgaim végül rendben megérkeztek.
Napelemes hátsólámpa, Nitcorei4 töltő és a Ruinvo602 akku-ház.
A Nitecore töltő doboza elég megviselt, fel is van tépve. Szerintem kipróbálták, hogy nem csak egy műanyag ház-e telerakva tiltott li akkuval. Amúgy minden működik.
A ruinvohoz kaptam csavarhúzót és egy rakat tartalékcsavart, műanyag gyűrűt..

Auratech Field Recording

(#17707) erik365 válasza Auratech (#17706) üzenetére


erik365
aktív tag

Mikor rendelted őket? Sokat utaztak?

1.4 T-jet M32

(#17708) Auratech válasza erik365 (#17707) üzenetére


Auratech
őstag

Gyakorlatilag egy hónapja rendeltem meg. Július 21-én.
Az egyik termék nem volt készleten, emiatt várnom kellett pár napig.
Kérhettem volna a készleten lévő dolgok azonnali postázását de nem volt annyira sürgős.
Aug 2-án került a csomag a Singposthoz, miután minden beérkezett a csomagolóba. Tehát 20 napot utazott. Mivel 6-14 napot írtak a tengerentúli kézbesítésre (overseas, bár talán szerencsésebb volna kontinensen túlit írni....) rákérdeztem, mi a helyzet pár napja.
Szóval örülök, hogy kézben van minden.

A töltőt gyorsan próbára tettem. Hibátlanul működik. A zöld pana 3400-as akku is szépen (épp) elfér benne.
Most néhány régi nmh fotóakkut kínoztam vele. Ebben is jó lett...

A Ruinvo 602 akku ház még tartogat egy kérdést. A próba után derül ki valójában, hogy a pcb-je ténylegesen tudja-e a 2.1A áramot az almás jelű usb kimenetén. (volt ilyen post) Ha nem, akkor a gyári kábellel az iPad4-t nem fogom gyorsan tölteni vele... A fórumon látott egy-két csalódott üzenet után a rendeléskor direkt kértem, hogy a 2.1A képes pcb kell. Ez az iPad3-4 esetén lényeges, ahol a gyári töltő jó 10W-os, a nagy akku miatt...

A napelemes villogót meg kitettem napozni. Jóval erősebb fénye van, mint számítottam...

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#17709) Konflikt válasza Auratech (#17706) üzenetére


Konflikt
addikt

a rendelestol szamitva hany nap alatt ert hozzad a fasttech-es csomag? koszi
edit: ok mar latom, write only voltam sry:d

amugy kar hogy ez a Ruinvo 602 csavaros, neztem en is egy darabig. de nekem mar a 6 akksis nem ferne bele a kis bringas taskamba, igy egy 4-esre es egy D4-es nitecore-ra varok 1 hete

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17710) szaboger


szaboger
tag

Sziasztok éjszakai horgászathoz keresnék kifejezetten pici csiptetős lámpát, emberi árban, a lényege az lenne hogy max 2-3 m re lévő spicceket kellene folyamatosan megvilágítani, tudnátok ajánlani valami ehez hasonlót?[link]

[ Szerkesztve ]

(#17711) erik365 válasza szaboger (#17710) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
Gondolom feederbothoz kell, én ehez hasonlót használok és szépen látom mind a 2 spiccet ha oldalra teszem.

1.4 T-jet M32

(#17712) hpsafl válasza Auratech (#17706) üzenetére


hpsafl
tag

A Nitecore töltőbe belefér a védett 18650-es akku?

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17713) Auratech válasza hpsafl (#17712) üzenetére


Auratech
őstag

igen még marad is 0.5 mm.. :)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#17714) hpsafl válasza Auratech (#17713) üzenetére


hpsafl
tag

Az nem sok, de épp elég :)

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17715) szaboger válasza erik365 (#17711) üzenetére


szaboger
tag

Szia erik365 ! igen feederekhez kellene, fejlámpák is ahhoz hasonló amit linkeltél van, de kifejezetten ilyen kéne hogy menjen egész éjjel illetve szürkületkor amikor még nem igazán jó a fejlmpa. Az amit linkeltem kb 20 órát megy egy gombelemmel ezért sem lenne mellékes a fogyasztása.

(#17716) SchumiBácsi

Érdekes kérdés következik :D

Lesz a Fenix-éknél új csúcsmodell valamikor? Csak mert nézegettem pár adatot, mostanság mondjuk igen sokat és arra jöttem rá, hogy az új TK75 (2900lu, 120kcd, 690m) szinte utoléri az rc40-t (3500lu, 126kcd, 710m). Egyedül árban nem éri utol, ami nem is gond, csak ki fog venni rc40-t ha az új tk75 ennyire közel van hozzá teljesítményben?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#17717) hpsafl válasza SchumiBácsi (#17716) üzenetére


hpsafl
tag

Egy TK61 XP-L-lel dedomolva 7.5A-en tuti lenne ;]
Vagy egy RC40 ugyan így dedomolt XP-L-lel, de csak ledenként 4A-en :DDD

Szép is lenne, de ez megmarad a moddolóknak.

Milyen jó is lenne egy TK61 foncsor méretű budget host :U

Blogom: http://gearbest.blog.hu/ Egyedi kupon: gbkupon@gearbest.com

(#17718) SchumiBácsi válasza hpsafl (#17717) üzenetére

Hány amper lehet a TK61 alapból egyébként?
Igaz egy led, de az a csöppnyi borda is alig melegszik fel. A TK75 ellenben sütni tud pár perc múlva... tervek vannak további borda felvitelére valahogy, bár bicón menetszéllel nem melegszik annyira :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#17719) setom


setom
tag

Sziasztok!

Szeretnék bicajozáshoz egy lámpát venni, ami szépen megvilágítja az utat előttem, tehát fontos, hogy jól terítse a fényt.
A fórumot böngészve akadtam rá az Ultrafire Sh98-ra , ami elméletileg jó minden szempontból. Egy bajom van ezzel a Fasttech-en árul lámpával, mégpedig az, hogy csak 3 fokozatot tud: stroboszkóp<közép<magas. Nekem pedig jobb lenne 3-4 normális fokozat (stroboszkópra nincs szükségem).
Találtam a banggodon egy hasonló lámpát aminek nem sh98 a neve, kinézetre viszont a fogantyún lévő mintán kívül megegyeznek.
Szerintetek ez a Banggod-os verzió megegyezik a fastechessel a fényerő és a terítés tekintetében?

(#17720) erik365 válasza setom (#17719) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem vegyél egy Convoy S2-őt
ez tökéletesen megfelel erre a célra. Igaz kicsit drágább de minőségibb.

1.4 T-jet M32

(#17721) Latency


Latency
senior tag

Üdv.

Szerintetek melyik lehet a jobb: ez az SK68 vagy pedig ez. Az első azt mondja magáról, hogy Cree Q3 a másik pedig, hogy Q5. Otthonra szeretnék egy lámpát, ha pl. a sötétben fel kell menni a padlásra, stb. Mivel csak ritkán használnánk nem akarok 18650-est mert nincs se akksim se töltőm hozzá és óriási távokat sem akarok vele megvilágítani.

(#17722) erik365 válasza Latency (#17721) üzenetére


erik365
aktív tag

Szia!
Én ezt venném, de tudnod kell hogy ezek sem adnak akkor fényerőt AA elemmel mint 14500-as lithium akkuval.

1.4 T-jet M32

(#17723) DrDante666 válasza setom (#17719) üzenetére


DrDante666
tag

Zoomos lámpa nem tudom mennyire jó választás kerékpárra, de ha belefér a keretbe, én is inkább egy Convoy S2-t vagy S2+-t javasolnék, azoknak egyszerre van egy közepes spotja az útra, ugyanakkor köré is terítenek, minőségben is jobban ott vannak, ráadásként még vízállók is, ami nem árt, ha elkapna egy eső. (Sőt mivel teljesen henger alakúak szerintem felfogatni is egyszerűbb és gyorsabb.)

Ha mégis maradnál annál, amit kinéztél, a fokozatokkal kapcsolatos igényed egy megfelelő driver cserével valószínűleg összehozható.

(#17724) setom válasza DrDante666 (#17723) üzenetére


setom
tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek.
Azért gondoltam zoomos lámpára mivel így biztos elegendő terített fényt lehetne kihozni belőle.

Akksival kapcsolatban melyiket ajánlanátok? Ahogy olvastam a Panasonic a legjobb de a felára is jelentős mondjuk egy Sanyo-hoz képest, ami szintén jónak tűnik.

(#17725) kowik válasza setom (#17724) üzenetére


kowik
tag

Hol szeretnéd használni?
Itt írtam a foncsoros és a zoomos lámpák előnyeiről és hátrányiról.
Magában egyik sem tökéletes.

(#17726) setom válasza kowik (#17725) üzenetére


setom
tag

Köszi! Elsősorban város lenne a felhasználási terület. Van még egy másik fejlámpára rakható lámpám ( akik korábban a bikemag fórumon aktívak voltak azok lehet ismerik: hozé lámpa) ami elég szép fényt ad viszont nem terít túlságosan.
Erdőben a kettőt használnám együtt, városban meg gondolom (remélem) elég lenne a zoomos is.

(#17727) erik365


erik365
aktív tag

A mai nap furcsa dologra lettem figyelmes, a nitecore i2 töltőm az egyik sanyo cellát 4 századdal kevesebbre töltötte, ne se baj gondoltam biztosan már a cella hibája.
De a kíváncsiság miatt rámértem a töltőre multival és azt tapasztaltam hogy a baloldalon 5.2 volt van míg a jobb oldalon 5.1 volt a feszültség, ez vajon mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

1.4 T-jet M32

(#17728) thenorthface


thenorthface
csendes tag

Sziasztok segítségre lenne szükségem van egy Fandyfire STL-V6-os lámpám ami 3 üzemmódot tud de nekem csak egy módra lenne szükségem.Lehtséges-e az átalakítása?A Fasttech-en néztem különböző driver-eket de nem igazán tudom,hogy meg lehet-e oldani a cseréjét vagy milyen való hozzá.

(#17729) erik365


erik365
aktív tag

Ez lemaradt:BalJobb

1.4 T-jet M32

(#17730) Konflikt


Konflikt
addikt

ugynez ki a DX-en is kezdodik..:(

Thanks for ordering from DX.com.

We’re writing to inform you that the package [..] from your order [..] has failed to pass the airline security check as it contains lithium batteries/knives or products that contain liquid which are now under extra scrutiny in world air cargo services.

We therefore have switched it to another delivery channel to ensure the order is sent to you as soon as possible.

Here is the new package tracking number [..].

We will follow the package and strive to make sure the items reach you smoothly and safely.

Your understanding and patience are highly appreciated.

Should you have any questions please feel free to contact us via Live chat or Customer Service Ticket.

Your sincerely,

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17731) erik365 válasza Konflikt (#17730) üzenetére


erik365
aktív tag

Szerintem ha nem szükséges mindenképpen a védett cella, itthon is lehet beszerezni jó áron iparit.

1.4 T-jet M32

(#17732) Robyka


Robyka
aktív tag

Attól lehet baja a litium pana akkunak ha pár másodpercig töltöttem lifePO4 módba?

(#17733) erik365 válasza Robyka (#17732) üzenetére


erik365
aktív tag

Nem.

1.4 T-jet M32

(#17734) Robyka válasza erik365 (#17733) üzenetére


Robyka
aktív tag

Miért nem?

(#17735) erik365 válasza erik365 (#17733) üzenetére


erik365
aktív tag

Mert a lifepo nagy vonalakban csak annyiban különbözik hogy nem 3.6v a cella feszültsége hanem 3.3v.
Azért semmi baja nem lehet a liponak ha kisebb árammal kezdted el tölteni.

1.4 T-jet M32

(#17736) Robyka válasza erik365 (#17735) üzenetére


Robyka
aktív tag

Én is erre gondoltam. Hogy a kisebb V csak nem bassza nekem tönkre a védett akkut.

Más: amikor beraktam a 3 panát akkor a töltő szerint: 3,66V és az 5 töltöttségjelző lapkából pedig semmi , tehát első 1 villogott csak Gondolom akkor lemerültek teljesen.

(#17737) erik365 válasza Robyka (#17736) üzenetére


erik365
aktív tag

Gondolom hogy lemerültnek érzékelte, bár nem tudom milyen töltővel töltesz, hogy 3.6v nál lemerültnek érzékeli az akkukat.

1.4 T-jet M32

(#17738) zoli03 válasza erik365 (#17737) üzenetére


zoli03
őstag

3,6V-nál a legtöbb Li-Ion akku már le van merülve.

(#17739) erik365 válasza zoli03 (#17738) üzenetére


erik365
aktív tag

Végülis igazad van, mivel 4.2V töltött állapotban.

1.4 T-jet M32

(#17740) d4d válasza zoli03 (#17738) üzenetére


d4d
tag

3.6V-os cellában még hosszú órákra is lehet elég tartalék, ha megelégszik az ember kisebb fényerővel. Panasonicnál 2.5V a minimum megengedett, az már tényleg lemerült állapot, 3.6V a névleges feszültség, gyárilag 3.62V-tal jönnek.

elemlampa.blog.hu

(#17741) setom


setom
tag

A banggood-ról mostanában érkezett valakinek akksi?

(#17742) zoli03 válasza d4d (#17740) üzenetére


zoli03
őstag

De pl a 2600-as Sanyoban 3,6V-on nagyjából semennyi kapacitás sincs. A Panasonicokban van még kb 30%, de 3,3V-on már azokban sincs semennyi. Én 3,6V körül mindig cserélem az akkukat, tovább nemigen szoktam bennhagyni. Ezek terhelés nélkül értendő feszültségek.

(#17743) d4d válasza zoli03 (#17742) üzenetére


d4d
tag

Igen a Sanyo 2600as névleges feszültsége (meg szinte minden másé ami nem Panasonic) 3.7V, gyárilag 3.77-78V körül jönnek, a minimuma is 2.75V. Panasonicot használok többet és normális esetben én se engedem 3.6V alá, de tárolásnál mindig a gyári értéket veszem alapul.

elemlampa.blog.hu

(#17744) blash válasza Konflikt (#17730) üzenetére


blash
tag

az osszes litiumos aksival ezt csinaljak?

(#17745) erik365 válasza blash (#17744) üzenetére


erik365
aktív tag

Nagy valószínűséggel igen :( :(

1.4 T-jet M32

(#17746) Konflikt


Konflikt
addikt

csak egy gyors jelentes: megjottek a fasttech-es rendeleseim:
-nitecore D4 - brutal. sokkal nagyobb mint kepzeltem. gyorsan bele is pakoltam 4 akksit, baromi reszletesen kiir mindent: toltes tipusa, toltoaram, feszultseg, toltesi ido..
-elso cree led-es lampam (XML U2). hat most napsutesben is durva, alig varom hogy kiprobaljam elesben a bringan.

@blash: sztem igen.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#17747) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Végre meghozta a postás a SolarStorm T3 -as lámpámat.
Kipróbálni még nem nagyon tudtam mert a 3D-s nyomtatómat szerelem éppen össze.
Kb két percig tesztelgettem a lámpát, az első benyomásom hogy jó minőségű, széttekeréskor jó hosszú a menet rajta, a gumi gyűrü szorosan zár, fogásra nekem jobban bejön mint a Skyray king, mert nem olyan vastag.
A bekapcsoló gombot ha megnyomom egyszer akkor kb 1másodpercig felvillan , hogy folyamatosan világítson kb 2 másodpercig nyomva kell tartai a bekapcsoló gombot(a véletlen bekapcsolás szinte kizárt).
Mikor világít akkor a módok között egy rövid nyomással lehet váltani, mindig max fényerőröl indul. Max-mid-low fokozatai vannak.
Kikapcsolni a gombot hosszan nyomva tartva lehet.

Zsolt

(#17748) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Viszont feleslegessé vált Skyray King clone lámpám.
Fekete karcmentes állapotban ,4 akkuval adom ,a doboza is megvan.
Ha érdekel valakit akkor 9000-ért megválok tőle.

Zsolt

(#17749) erik365 válasza Zsolt74 (#17747) üzenetére


erik365
aktív tag

Kíváncsian várom, róla a részletes beszámolót és a képeket, mert nekem is nagyon szimpatikus darab :DD

1.4 T-jet M32

(#17750) M_o_g_y_i válasza Konflikt (#17746) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Épp be akartam én is írni egy "szösszenetet", a D4-ről. :DDD
Csak röviden: akinek elég a max. 750mA-es töltőáram (2 akkuval ugye, 4-nél csak 375mA), és sokféle cellával rendelkezik, az nyugodtan számításba veheti, nagyon tuti kis töltő! :K
Kisütés-funkciót rakhattak volna bele, ha valaki le akarná tesztelni az akkuk kapacitását, de egyébként rendben van a cucc! :K :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.