Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60751) Geller72 válasza rokarudi (#60750) üzenetére


Geller72
veterán

Nagyobb átmérőjű tépőzáras szalaggal. :D.

(#60752) varadigabor válasza rokarudi (#60750) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hosszabb battery strappel szokták.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#60753) rokarudi válasza Geller72 (#60751) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Igen, azt gondoltam :-) Csak ha tudom, hogy nem éri át a normál hosszúságú, akkor rendelek valahonnan hosszabbat. De akkor megpróbálok szerezni itthon valahonnan. Hol árulnak ilyesmit?

(#60754) SpydeR3412 válasza rokarudi (#60750) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mondjuk szerintem én elég elvetemült vagyok és nem mindig jó követni a példáimat :DDD, de ilyen esetben én 2-ből csináltam egy hosszabbat (tűzőgéppel és néha ragasztóval is rögzítettem őket egymáshoz).

(#60755) varadigabor válasza SpydeR3412 (#60754) üzenetére


varadigabor
senior tag

Majd rá jössz ha kirepül az akku, keresheted a gépet meg az akkut is :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#60756) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Még egy kérdésem lenne, ami független az akksis szalagtól. Mennyire bonyolult 3 cellás akkuból 4 cellásat csinálni? Van 3 darab 3 cellás akkum, amiket gyakorláshoz vettem. Nekem a 3 cella már kicsit lassú a 210-es géphez és szeretnék 4 cellán repülni. Gondoltam, ha nem veszélyes/bonyolult, akkor csinálnék belőlük 2 db 4 cellás akkut. Ha nagy hülyeség, akkor előre is bocsánat érte :D

(#60757) SpydeR3412 válasza varadigabor (#60755) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Soha nem esett szét, ugyanúgy tart, mintha csak az eredeti lenne. Különben le sem mertem volna írni ilyet (pedig én megtépem rendesen).

(#60758) Peaceliker válasza rokarudi (#60756) üzenetére


Peaceliker
addikt

felejtős, max mínuszolni lehet cellát azt is leginkább akkor ha szélső.

"Oh my Goa'uld!"

(#60759) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#60758) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Szerintem lehet felfele is, és miért is ne lehetne? Azonos cellákkal annyit lehet egymásmellé rakni, amennyire szükség van, és nem is bonyolult. Talán már csináltam is.
Úgy kell felfogni, mintha ceruzaelemeket raksz páthuzamba. Mindig a negatívra kötsz pozitívot, aztán a két vége legyen egy plusz és egy mínusz (másképpen jön ki, akkor valamit elrontottál) és az az összeadott feszültségek kétpólusa. Ja, és ugye a balanszkábelek megfelelően leválasztva.
Köztes cellát is ki lehet szedni a sorból, csak ugye elég komplikált, mert össze vannak préselve is, és azt megbontani eléggé macerás, és lutri, mert van rá esély, hogy valamelyik celláról leszakad a fülecske, amivel egybe vannak kötve.
Arra mindenképp figyelj, hogy a közelben gyúlékony anyag ne legyen, esetlegesen tűzálló takaró, ha van sem árt, és poroltó. A kezed is időben kapd el, ha valami gebasz lenne! Jó, ha óvatos az ember ilyen produkciónál!

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#60760) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#60759) üzenetére


Peaceliker
addikt

Forrasztas miatt nem igazán lehet. Alu a fül amit nem tudsz forrasztani. És ha leszedsz egy szélső cellát akkor csak az egyik fülén van annyi cin hogy mellé tud forrasztani az akku szélső fülnek. Aztán akkor nem tudsz merítő kábelt forrasztani rá. És igen, ha bontás közben letörik a fül akkor kuka az a cella. Nem ér ennyi szarakodást szerintem, jobb eladni és venni 4s t

"Oh my Goa'uld!"

(#60761) Watt25 válasza AMDaZERG_1 (#60759) üzenetére


Watt25
veterán

mintha ceruzaelemeket raksz páthuzamba. Mindig a negatívra kötsz pozitívot,
Tudom, hogy szitokszó, de én akkor is úgy tudtam eddig, hogy ezt SOROS :) kapcsolásnak hívják... (Talán ezért hívják 3S, 4S, stb aksiknak? Nem tudom. Lehet. Nem értek hozzá...)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#60762) Peaceliker válasza Watt25 (#60761) üzenetére


Peaceliker
addikt

Jól tudod ;)
Párhuzamos kapcsolás esetén feszültség marad csak kapacitás nő. Pl pár autós akku 2s2p. Az 4db cella de 2s fesz :)

"Oh my Goa'uld!"

(#60763) vandor01


vandor01
őstag

szolgálati közlemény! :D

KORZO DRONFESZTIVAL? [link]

Szeptember 15 Szombat Obuda Auchan parkolo!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#60764) SpydeR3412 válasza vandor01 (#60763) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Még annyit fűznék hozzá, hogy az egy egyetemistáknak készült rendezvény lesz (persze lehet nézelődni), quadkopter versennyel, meg technikaival.
Viszont a lényeg, hogy lesz mellette egy kissebb elkeritett rész, ott is lesz verseny. Arra bárki nevezhet a helyszínen, de csak kis gépekkel (max 3inch). 9-17/18 óráig fog tartani. :))

(#60765) varmi2


varmi2
nagyúr

Vettem egy Eachine E012 2800ft-ért, remélem ennyit meg ér. Tanulni szeretném a drónozást, később majd veszek komolyabbat is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60766) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

GearBestes FuriBee F36 drónhoz honnan tudok jó áron 2-3 akkut rendelni?

(#60767) SpydeR3412 válasza varmi2 (#60765) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Azt neked kell eldönteni, hogy mi éri meg. Szerintem igen. :)
Vagány kis gép, én nagyon szerettem. Nem egy vadállat, ezért kezdésnek pont jó. A ledek is jól látszanak rajta, viszont a szelet kevésbé szereti, mint a nagyobb társai (e010/e011/m80s). És egy antenna tuningot érdemes végezni rajta, mert a hatótáv az elég gyenge.

(#60766) chatran: Azt most így fejből nem tudom, hogy melyik aksi hol olcsóbb, de ami biztos, hogy ez kicsit lendít a teljesítményén.

[ Szerkesztve ]

(#60768) HornedReaper válasza chatran (#60766) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Talán Alin a legolcsóbb. Én most 280-300mAh körüli akksikat hajtok olcsón télapós drónhoz, kevés sikerrel..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#60769) SpydeR3412 válasza HornedReaper (#60768) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Mi az olcsó? 900ft-ert dobálják a 250es hv-kat.

(#60770) HornedReaper válasza SpydeR3412 (#60769) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Az drága, új Furi F36 drón volt 4 USD is korábban :C

Egy linket azért dobhatnál ;)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#60771) syler123 válasza HornedReaper (#60770) üzenetére


syler123
veterán

Pl Charsoon. Én ezt használom, teljesen rendben van, pláne amennyit én repülök...

[ Szerkesztve ]

(#60772) AMDaZERG_1 válasza Watt25 (#60761) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igen, elírtam, de a kötéseket jól írtam, és inkább az a lényeg. Ja, és azon sem változtat a tény, hogy lehet növelni a cellák számát.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#60773) SpydeR3412 válasza HornedReaper (#60770) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Pedig olcsóbban nem nagyon fogsz kapni. Ráadásul ez hv.
Ilyen esetben az Ebay-t ajánlom, csak ott meg elég rizikós, hogy egyáltalán megkapod-e és mikor.

[ Szerkesztve ]

(#60774) varmi2 válasza SpydeR3412 (#60767) üzenetére


varmi2
nagyúr

Van leírásd az antenna tuningról, vagy egy link? Mondjuk még kb 3 hét mire ide ér.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60775) HornedReaper válasza syler123 (#60771) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Charsoon-t meg faragni kellene a Furibee / télapós JJRC alá hogy elférjen :(

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#60776) SpydeR3412 válasza varmi2 (#60774) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

YT-on találsz egy rakással (quadcopter antenna tuning).
De amúgy annyi, hogy kivezeted a gép antennáját alul vagy felül. Ha még nagyobb hatótávot akarsz, akkor pedig a távirányítóból is.

harveszter: Én levettem a tetejét a gépnek, raktam rá 2db postás gumit keresztbe, ami fogja az aksit felül és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#60777) SpydeR3412 válasza varmi2 (#60774) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Vagy csinálhatod így is.
Ez a legbonyolúltabb és a leghatásosabb és egy ilyet kell beszerezni hozzá.

(#60778) Geller72


Geller72
veterán

..bevallom férfiasan, hogy amióta összeállt szépen a Snapper 7 nekem, a tiny woop kategória nálam itt ki is merül, szinte alig repültem kefés géppel.. :B . Napi átlag nyolc akkut kirepülök vele, ha van időm. És általában van. Nem kell hozzá nagy hely, a feeling megvan. Nem kell több, itt. És nincs is többre időm. Sétálok 30 métert és a "pályán" is vagyok. :D. A szélre ez sem érzékeny nagyon, a kisebb szél nem érdekli, de egy kefés már "elkapar" kis szélben is. Egyre jobban kedvelem. Annyira, hogy a "Bétáéktól" (is) jön az utánpótlás.

(#60779) SpydeR3412 válasza SpydeR3412 (#60777) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Ez lemaradt :DDD........ meg egy ilyet.

(#60780) SpydeR3412 válasza Geller72 (#60778) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Nem is csodálom, ennél most nincs jobb gép (ha cserélted a vázat), talán csak a 6os bl.
Én is most repültem keféssel és gyengének éreztem.
Jó hogy olyan sokat tudsz repülni. Én max heti 1-2 és 7 aksi (3 hulla, 4 jó).
Bétáéktól mi lesz, csak nem a 2s? ;] :DDD

(#60781) varmi2 válasza SpydeR3412 (#60779) üzenetére


varmi2
nagyúr

5dB antennám van itthon, az a kis forrasztás semmiség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#60782) SpydeR3412 válasza varmi2 (#60781) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Akkor meg 500Ft-ot szerintem simán megér.

(#60783) chatran válasza HornedReaper (#60768) üzenetére


chatran
őstag

Ez például jó lehet az F36-ba?
Ez tűnik a legolcsóbbnak és még shipping sincs. Mondjuk alig van pár rendelése, de ahogy látom van köztük két bátor honfitársunk. :D
30C; 45C mit jelentenek ezek a jelölések?

(#60784) syler123 válasza HornedReaper (#60775) üzenetére


syler123
veterán

Faragtam én is, mi a probléma? 1 perc, kivágod ollóval. Ha ilyenen fennakadsz...
Én ma megint pl multiprotocol modullal szívtam, fel is adtam, órákat csesztem el a semmiért (többször), azt senki nem fogja vissza adni nekem :D De legalább befejeztem a kínlódást és próbálok megnyugodni, ez egy ilyen hobbi :D

Ezekkel az átkozott whoopokkal van mindig a legtöbb macera. A Racerekkel csak repülni kell, azokkal nagyon régen nem volt semmi gond, pedig párszor azért zuhantam velük és ott súly is van.

[ Szerkesztve ]

(#60785) Geller72 válasza SpydeR3412 (#60780) üzenetére


Geller72
veterán

Gondolkodtam azon a a 2s-es gépen is, de egyelőre nem fogott meg.
Több minden jön, de a legfontosabb az új FC és az új kamerájuk, valamint a legújabb 0703-as mocijukból is rendeltem, mert kíváncsi vagyok, hogy a gyári Snapper 7-es motorhoz képest milyenek. Van pár vázam, így a másik garnitúra 0703-as tartalék snapi 7 moci garnitúra is lehet hogy megépítésre kerül a Béta mellet és a már meglévő S7 mellett. Rendeltem propokat is, 3-as 40-est és 4-es 40-est, azt is meg akarom nézni milyen eltérések vannak. Gondolkodtam azon a 0802-n is, de számolgattam és az sem vonz annyira. Akkuból is jött GNB még, ezen az áron nagyon jó, a 3x2-es akcióban igen olcsón megvannak és jók is. Kíváncsi vagyok, meddig fognak menni. Kezdem a snapit is kiismerni, míg eddig OSD szerint 3.2-nél max leszálltam, kimértem és az landing után még simán 3.6V volt, így tovább nyújtom a dolgot és most már 4 perc fölé lehet vele menni majdnem mindig. Erősebb köröknél alatta marad picivel, de nyugisabb körözgetésnél bőven felette van. A legutolsó 3.5-ös flash után én jobbnak érzem az FC-t is, nem egyszer azon kaptam előtte, hogy rebootolgatott random. Az újabb Beta FC-k már eleve Frsky komp. jönnek, mert ha hazaérek, várni fog az Xlite is. Közben elcsíptem egy multi modul és egy 900-as modul készletet BG-n, így a long range project is talán elindul 6"-on a TBS cuccokkal. A VTX-et már most ki fogom próbálni, ha hazaérek, átrakom az 5"-os gépbe, mert arra is megjöttek az Avan propok, mint 6"-ra, így azzal is lesz talán időm tesztre. Förtelmesen keveset repültem a nagyobb géppel idén. Igaz, ez részben a TW-nek is köszönhető. :D.

A propok nem csak a 0703-ra jöttek, hanem kínlódtam 8520-on is a jó/nem "lejövős" propokkal, és mivel a 0703-nak is 1.0mm a tengelye, így a 8520-ra is patent. Az M80 is kint van velem, azon már a snapi 40-es propjai vannak és ég és föld. Megnézzük, mit tud majd a 4-es 40-es proppal az is és a 0703 is. Poénból jön egy garnitúra 48-as 4-es prop is, mert a 1020-as moci is 1.0mm-es és azzal is cumi van, mert ugye jicsin a QX105 is és annak is hullanak a propjai. Meguntam a ragasztgatást, mennek rá ezek a propok és megszűnik a gond.

(#60786) SpydeR3412 válasza Geller72 (#60785) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Szépen betermeltél. :DDD
Majd ird meg azokat is, hogy alakulnak.
Pár napja teszteltem egy régi 250es Charsoon akkuval a S7-et és visszanézve láttam, hogy már 2.6v-nál jártam. :DDD
Azt az aksit kicsit kevésnek éreztem, most a 300ason gondolkodom.
Melyik gnb van 3x2-es akcióban?
Meg egy linket dobjál légyszíves a 40/4-es propphoz.

(#60787) Geller72 válasza SpydeR3412 (#60786) üzenetére


Geller72
veterán

A 260-as akkukat olyan szinten lerántja az S7, hogy szinte azonnal beesnek és leteszi a seggét. Az nem erre való.
Az Frsky váltást már terveztem egy ideje, a LR meg amúgy is egy vonal volt, ami érdekelt régóta, ráadásul a repülők miatt is fontossá vált. Jött egy Volantex Ranger 757-4 PNP is, az mindenképpen LR-ben képzelem, mert igen tele lehet aggatni FPV cuccokkal és a rep ideje is elég brutál tud lenni, mert pakolható nagy akkuval is. Van kép másik repcsi, de ez itt ugye már nem drón kateg (bár...).

Itt vannak az akkuk, bár az akció már nem él, visszament 7.75 Euróra párban ennek ellenére a 3-as akció még van rá, úgy lemegy 7.42-re a 3x2 db 2db-os ára.
10 garnitúránál 7.31 Euró/garnitúra, 30-nál 7.22. :D.
Akcióban alapból volt 6 valamennyi, bár szerintem a 10%-os app kuponod ha van, az él rá és akkor már 6.68 euró/2db árnál leszel, (3x2db esetén) ami már megint jó ár, 3.34 körül jön ki darabra. Ez majdnem a 260-as ára.

Nálam az S7 2.7V-nál fog talajt. :D.

40/4-es prop.
2.5 USD egy szett, de a 40/3-ból a 4-es szett 8 dollár.
Közben megnéztem a rendelést és a 48-as prop az 3-as.
Csak mert ez a prop jó a 85-ös vázukba, amibe meg belemennek a 8520-as motorok. És simán alárakják az 550-es akkukat. :D. Mert jön innen lite fc is most éppen. :D.
Csinálhatnának 85-ös vázat 0703-ra is, hogy oda is fel lehetne rakni a 48-as propokat. :D.

[ Szerkesztve ]

(#60788) SpydeR3412 válasza Geller72 (#60787) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Én 2 percig repültem egy nagyon pufi 250es, hulla aksival. De az tényleg nem oda való.
Köszi az akku linket. Ezt ismertem, csak én azt hittem, hogy 3at adnak. :DDD Amúgy a Snapper7 gyári aksijai nekem jobban bejönnek, mint a gnb-k. De azt meg nem találtam sehol, úgyhogy az Infinity-re neveztem most be. Papíron ez magasabb c-vel bír, de kicsit nehezebb is (viszont kissebb :F).

[ Szerkesztve ]

(#60789) Geller72 válasza SpydeR3412 (#60788) üzenetére


Geller72
veterán

Csak az a 3 euros posta ne lenne. :(

(#60790) SpydeR3412 válasza Geller72 (#60789) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

De még azzal együtt is kb. 1150Ft/db, szerintem még nem vészes. Főleg ha nem csak papíron tudja azt a +45% c-t. :DDD

(#60791) ezoltan


ezoltan
tag

Munka utáni "gyorsankikénemenniegyetrepülni" relax a Hókkal:
NewSpot

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#60792) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az efféle táskák "vízállóságában" mennyire lehet bízni? Pl evezéskor bele merjem tenni a madarat egy ilyenben a ladikba?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60793) varadigabor válasza ezoltan (#60791) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nagyon belejöttél :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#60794) SpydeR3412 válasza ezoltan (#60791) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

:C

(#60795) HornedReaper válasza chatran (#60783) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Igen, az biztosan jó az F36-ba.

Én a 260-as akksit faragtam bele, ollóval csak az akksitartó elejét vágtam ki, előre hajtottam hogy beférjen. Így a 150-es és 260-assal is használható. Ilyen lett, de a nagyobb akksival kültéren van hogy néha kibillen az egyensúlyából, ha az ember "elveszi a gázt" (súlypontja is magasabbra került a kamera miatt)

Jön már télapós JJRC is, ami erősebb, de sajnos 260-as akksit nem találok hasonló jó áron :D

3-as propellerrel állítólag tovább repül, lehet olyat is rendelek kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#60796) ezoltan válasza t72killer (#60792) üzenetére


ezoltan
tag

Várjál,akkor te magadban nem bízol,nem a táskában. :D

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#60797) ezoltan válasza varadigabor (#60793) üzenetére


ezoltan
tag

Dánke uraim.
Bár több idő lenne gyakorolgatni...

Rendeltem a szemüvegre a gyáriak helyett Aomway Leaf Clover-t és egy Realacc Triple Feed Patch-et.Még nem jöttek meg,de az az érzésem hogy ezesetben már a Flit10 lesz a szűk keresztmetszet,annyira jók a stock cuccok is. :)

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#60798) Geller72 válasza HornedReaper (#60795) üzenetére


Geller72
veterán

14.6 euro az ot db 45c- BG-n es ebbol a 10% meg lejon azaz 13 euroert ot db sztem jo ar. Van majdnem fele ennyiert szinte ot db zop de az ingyen sem kellene.

(#60799) t72killer válasza ezoltan (#60796) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az nem kifejezés, sztem 1km-t nem tudnék úgy evezni, h ne álljon a víz a csónakban. Persze, ez vízfüggő is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#60800) Geller72 válasza t72killer (#60799) üzenetére


Geller72
veterán

Egy megáradt Tiszára sem vinném már el a gépet, nem hogy egy laza raftingra. Egyébként ha vízi-sportokat űzöl, elvileg eléggé ismerned kellene azokat a kiegeket, amik szerves része a vízhatlan tárolóeszközök is. Már egy Dechatlon is tele van ilyenekkel. ;). Én soha nem úgy pakolok a kenuba, hogy attól tartok, befröccsen a víz, hanem mi van, ha borulok kompletten és percekig víz alatt van a cucc. Nem beszélve a rögzítésről. Mert hiába nem ázik át, ha elmerül/elveszik. :U

ON: Ma is kiment eddig 12 akku, tegnap 13 de ma is és tegnap is feltámadt a szél, mikor máskor ugrik ki elém egy fém kapufa, ha nem egy olyan fordulóban, ahol szélirány váltás van. :D.
Ma még azt a 4 feltöltött akkut kirepülöm azért, de egy vázam elpukkant. Átraktam/visszaraktam ideiglenesen a gyári vázra a cuccokat. Ennek már ki kell bírnia azt a 3 hetet, amíg itt leszek. Olyan hatalmas mezőt találtam egy hegy nyergén, hogy van vagy 30 ha. :D. Ide már kelleni fog az 5", mert már az első akkunál folyamat 10A peakon vergődött a snapi, pedig csak körülnéztem a mezőn. :D. Totál le van kaszálva, lucerna volt rajta, be is hordták, a snapi is látszik már messziről simán. Na majd a kövi hónapban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.