Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16751) codi1993 válasza codi1993 (#16750) üzenetére


codi1993
csendes tag

+1
Kaon beltériről tv-n keresztül nem tudok felvenni, cam modulon keresztül képes lennék rá ? Köszi

(#16752) yanna válasza codi1993 (#16751) üzenetére


yanna
őstag

Tudtommal egy jó ideje (2 éve) már nem forgalmazzák.

(#16753) Inhouse válasza codi1993 (#16750) üzenetére


Inhouse
őstag

Hát, erősen ellene szól, hogy nem fogsz már kapni ilyet, kivezették. Marad a Kaon. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16754) codi1993 válasza Inhouse (#16753) üzenetére


codi1993
csendes tag

Ennyire rossz volt? Pedig ez lenne a jövő :/ köszi a választ

(#16755) Watt25 válasza codi1993 (#16754) üzenetére


Watt25
veterán

Nem volt rossz, csak az emberek értelmi szintje nem elég magas hozzá. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16756) tigipuf válasza Watt25 (#16755) üzenetére


tigipuf
senior tag

Azért nem lehet igy kapásból lehülyézni szegény digiseket :D .Szerintem sok minden összejött ez ügyben.Eleve sokan megigényelték régebben akciós készülékekhez, amikor még csak a magasabb árkategóriás tv-k tudták kezelni.(utána se néztek a dolgoknak).Meg állítólag nem minden tipuson futott zökkenőmentesen a csatornaváltás,stb.Szerintem csak nyűg volt a diginek ,ügyfélszolgálatnak,szerelőket küldözgetni. Ekkora előfizetői tételnél nekik filléres vacak ez a kis semmi kaon(sajnos tényleg az is,,),egyszerűbb lehet így az ügyintézés is.Kevesebb probléma, ha kell beltéri csere nem kell nyomozni szerencsétlenkedni miért nem passzol a tv modullal a kártya például.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16757) yanna válasza tigipuf (#16756) üzenetére


yanna
őstag

Pontosan. Az "okos" tv-k hülyék ehhez a megoldáshoz.

(#16758) Inhouse válasza tigipuf (#16756) üzenetére


Inhouse
őstag

Sok műszakilag gyenge képességű ember él, a Digisek között is. A saját szüleim, nagyszüleim, apósomék, de még a hasonló korú barátaim között is van olyan (vagy akár a feleségem), aki azt sem tudja megkülönböztetni, hogy amit éppen néz, az melyik bemenetről érkezik, SD vagy HD, stb... Napi szinten akadnak fel általam fel sem fogható problémákon. Ez van, nem vagyunk egyformák, én sem értek mindenhez, vannak más jellegű dolgok, amikben én lennék a béna.

Üdv Inhouse

(#16759) yanna


yanna
őstag

ATV mindenhol vacakol?

(#16760) gabor9991 válasza yanna (#16759) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam akadozik rendesen. :((

(#16761) tigipuf válasza Inhouse (#16758) üzenetére


tigipuf
senior tag

Akkor szerintem félreértettél,valahol erre akartam utalni,napi szinten vannak egy átlagos felhasználónak gondjai a beltéri kezelésével Én is Kezdek kissé ingerült lenni én is mivel 3 nap alatt -szor kellett újraindítani,beállítani a a beltérinek nevezett kaon néven futó nevetséget.Csatornák tünnek el,meg stb,csak az újraindítás segít.Annyit meg elvárnák minimum,hogy tudja kezelni ez a nevetséges beltéri az ékezetes betűket műsorújság és egyéb dolgokban is.Elvileg elég nagy piaci részesedéssel bír itt is magyarhonban.Ne tolja már a pofámba a román menüt,hibás magyar feliratokat mert nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16762) Inhouse válasza tigipuf (#16761) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy tudom, hogy a Digi nem fizet semmelyik Guide-ért azért olyan amilyen, csoda, hogy ennyi van...

Üdv Inhouse

(#16763) Janusz001


Janusz001
őstag

Digi kiszámlázza az anyagköltséget is telepítéskor? 1 évet vállaltam, a szerelési díj az oké, de arra nem számítottam, hogy minden szir-szar felhasznált anyagot is ki kell fizetni.

(#16764) kecsawi válasza Janusz001 (#16763) üzenetére


kecsawi
senior tag

Régen volt hogy az anyagköltséget nem fizettették ki, vagy benne volt a telepítésben, de már úgy tudom tételesen számláznak. Ha lemondod, akkor csak a beltérit kérik vissza a tartozékaival, a többit nem.

(#16765) Janusz001 válasza kecsawi (#16764) üzenetére


Janusz001
őstag

Ja, tételesen fel lett vezetve mi hány méter, hány darab stb. , azt hittem, hogy a telepítés ára tartalmazza ezeket, ha már a hűségnyilatkozatot aláírtam. Mindegy, nem vág földhöz, 1 karton jóféle sör ára :)

(#16766) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

milyen esetekben cseréli ki a beltérit a szerelő? ugyanis a régi humax-on egyre többször fagy le az adás. kb 2 éve lehet több már egyszer javították. most újból előjött a hiba.

(#16767) Tibi1977 válasza nagysandor79 (#16766) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Olyan esetben, amikor kéred. :)
Nekem még régebben többször lefagyott a bérelt Hyundai beltérim. Bejelentettem, jött a szerelő, minden egyéb kérdés nélkül kicserélte. Le sem ellenőrizte, hogy valóan hibás e a készülék. A csere ingyenes volt. Sőt előtte még a megvásárolt, saját tulajdonomban lévő, szintén meghibásodott Hyundai-t is ingyen cserélték. :)

Viszont ha nem hibás a készülék, csak SD-t akarsz HD-re cserélni, akkor ha jól tudom kell fizetni érte.

[ Szerkesztve ]

(#16768) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

akkor majd csörgök nekik.
két tv van két beltéri. az egyik már hd-s . a másik tv-re meg jó a sd-s is.

(#16769) Wilk919 válasza Watt25 (#16755) üzenetére


Wilk919
csendes tag

Egyrészt. Másrészt ennél is állandóan pakolgatják jobbra-balra a csatornákat. Némelyik fogja magát, és csak úgy eltűnik, majd megjelenik helyette pl. a HBO (RO) "nincs jogosultsága" üzenettel.

Most például a Natgeo HD, és az Eurosport 1 HD takarodott el, és hiába keresek manuálisan a kapcsolódó transzponderre, nem jön elő. Ugyanez volt 1-2 hónapja, és akkor is csak a teljes újrakeresés oldotta meg a problémát. Ami meg természetesen bontja a csatornalistát.

(#16770) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

meghalt a sd beltéri. bejelentettem. szerelő kijött . kicserélte egy hd-s boxra. kérdeztem hogy ez fizetős lesz?azt mondta hogy nem. akkor ez az jelentené,hogy nem fognak plusz díjat felszámolni a boxért?
a másik tv-re már korábban én kértem a cserét a hd-s boxra.

(#16771) kecsawi válasza nagysandor79 (#16770) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mivel a beltérit bérled, ezért a hibásodás esetén való cseréje ingyenes.

(#16772) nagysandor79 válasza kecsawi (#16771) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

azt értem, és tudom.
de az első boxnál amit én kértem hogy cseréljünk arra fizetem az 500ft/hó összeget, de erre a boxra ezt az összeget is felszámolják?

(#16773) Inhouse válasza nagysandor79 (#16770) üzenetére


Inhouse
őstag

Nekünk a hibás SD dualboxot cseréltek HD-sra, a másik szobába került egy SD box...azóta plusz 500Ft.

Üdv Inhouse

(#16774) nagysandor79 válasza Inhouse (#16773) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

oké. de nekem így már két hds lesz, az elsőt én kértem. a másik ami sd-volt azt Ő cserélte hd-ra . mert most már csak ilyet adnak azt mondta.

(#16775) Inhouse válasza nagysandor79 (#16774) üzenetére


Inhouse
őstag

Majd írd meg, hogy mi lett. Nahát, 2018 és már kezdenek bejönni a HD-s boxok és hozzá egy marék HD adás is, hihetetlen. :C

Üdv Inhouse

(#16776) protomi


protomi
újonc

Üdv! Egy problémával fordulnék hozzátok. Külföldön használjuk a Digi műholdas tv-t már 10 éve, eddig semmi gond nem volt vele, azonban egy ideje némely csatornák minősége nagyon leromlott, akadozik, bepixelesedik állandóan, van ami meg tökéletesen bejön, mint eddig. Mit tegyek?

(#16777) Clever0 válasza protomi (#16776) üzenetére


Clever0
senior tag

Ellenőrizd a fej-antenna-kábel rendszeredet! Sok TP- átköltöztettek az Intelsat 10-02-ről a Thor holdakra, azok még erősebbek is lettek.

[ Szerkesztve ]

(#16778) Gergosz2 válasza Watt25 (#16755) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azért ez elég meredek volt.

Nekem volt ilyenem, és egy trágya volt az egész. Ha neked is szarakodni kellett volna vele, akkor biztos vagyok benne, hogy nem írod le ezt a mondatot.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16779) yanna


yanna
őstag

Film+ -ra ránézne valaki? Egy jó órája szaraxik, előtte semmi baj nem volt. Jelerősség, minőség maximumon van.

(#16780) Winnie The P válasza yanna (#16779) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Nálam nem csak a Film+ sz@rakszik, hanem egy rakás más csatorna is. Sztem valami központi gond lesz.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16781) kecsawi válasza yanna (#16779) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nálam most nagyon sok adás töredezik, szaraxik, talán 2-3 adónál nem láttam hibát pár másodperc után, remélem csak a vételi viszonyok mostohák.

(#16782) yanna


yanna
őstag

Köszi srácok! Bár így sem megnyugtató, hogy nem egyedi, sőt...

(#16783) draco31 válasza yanna (#16779) üzenetére


draco31
veterán

Nem kapcsoltam be egy hete kb. most akartam volna nézni, erre egy gané az egész 90-95% os jel mellett....

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16784) Voice24 válasza Winnie The P (#16780) üzenetére


Voice24
őstag

Nálunk az ikszfaktor megy, 5-10 másodpercenként bekockázik, szétesik a kép, néha le is merevedik. De ez nem most kezdődött, múlt hétvégén az m4 hd ugyanezt csinálta, átkapcsoltuk az sd-re, az meg jó volt. Elvileg a jelszintek jók, tehát nem helyi hiba.

[ Szerkesztve ]

(#16785) yanna válasza draco31 (#16783) üzenetére


yanna
őstag

Most visszakapcsoktam a Film+ -ra 6-8 percre és jó volt. Bezzeg amit nézni szerettem volna kb 50%-ban volt látható.

(#16786) Prien


Prien
addikt

Én is tapasztalok pár nap óta ilyen töredezést, vételi zavart, több csatornánál is...esetleg valaki beszélt ügyfélszolgálattal, hogy mi lehet?

A kevés is több a semminél.

(#16787) Clever0 válasza Prien (#16786) üzenetére


Clever0
senior tag

UPC Direct-es topikban is panaszkodtak a mostani és az előző hétvégén vételi zavarok miatt. Az egyik tipp a Nap-Thor együttállás miatti interferencia.

(#16788) Inhouse válasza Clever0 (#16787) üzenetére


Inhouse
őstag

Este?

Üdv Inhouse

(#16789) Watt25 válasza Inhouse (#16788) üzenetére


Watt25
veterán

Lenyugszik a műhold is! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16790) Clever0 válasza Inhouse (#16788) üzenetére


Clever0
senior tag

Nem, inkább kora délután.

(#16791) Inhouse válasza Clever0 (#16790) üzenetére


Inhouse
őstag

Írták itt mások is és én is az X faktor alatt tapasztaltam...ott a nap nem annyira gáz már... :)

Üdv Inhouse

(#16792) Z.Leon válasza Prien (#16786) üzenetére


Z.Leon
csendes tag

Szia!

A DIGI oldalán találtam, az évszám még a tavalyi, de idén is ez a helyzet...Interferencia.. vagy még egy másik

Remélem segítettem!

Üdv!
Z.

[ Szerkesztve ]

(#16793) Prien válasza Z.Leon (#16792) üzenetére


Prien
addikt

Köszönöm, de az esti időpontokban észleltem... mindenesetre nem vészes a jelenség.

A kevés is több a semminél.

(#16794) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv. Cserélném a CRT tv-t egy LED-re, minőségben mennyit segít a HD box? A CRT-n, mivel kicsi a felbontás, elfogadható a jelenlegi kép, de mi a helyzet "lapos tv"-vel? Díjmentes a HD box csere (1 db beltéri összesen).

[ Szerkesztve ]

(#16795) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy fura kérdésem:édesanyámnak még a régi Hyundai HSS-11***** típusú beltérije van,nem mai darab,igaz volt már cserélve,de mindig ugyanolyan kinézetűt kap vissza.
Pár hónapja sokat nézi a galaxy csatornát(szereti a Poirot/kisvárosi gyilkosság krimiket),és egy ideje ez a csatorna elkezdett képkockákat kihagyni,mostmár olyan mintha diafilmet nézne sokszor,2s 1 képet is elérhet,néha kissé folyamatosabb,de nem az.
De ez csak ezen az egy csatornán van a többi jó,jó minőség,jó jelerősség.Próbáltam a kábelvégeket megigazítani,full reset,minden csatorna újrakeresés.A gép max langyos,még a nagy melegben se volt melegebb,jól szellőzik nem porosodik(nem hagyják) .
Az én beltérimen jó a galaxy,csak nem ugyanolyan típusú (Hyundai HSS-7160NA),"gyárilag" átalakított 2 kártyásat kaptam(1 jó bele,és scart,vagy az rbg jó,a tv input nem).
Lehet valahogy finomhangolni a csatornát,vagy törölni és kézzel beállítani a frekvenciát vagy valami hasonlót?
Vagy valami haldoklik?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16796) Clever0 válasza robogo81 (#16795) üzenetére


Clever0
senior tag

Nézd meg, hogy ugyanazt a csatit nézitek-e! Elvileg innen jön: 12130H

(#16797) robogo81 válasza Clever0 (#16796) üzenetére


robogo81
aktív tag

Ugyanannak tűnik, mindkettőn a 38 csatornán van,a beállítások/telepítés/tp szerkesztés_keresésben: műholdnév: intelsat1002
TP frekvencia: [3] 12,130 Ghz
polarizáció: vizszintes-18v
szimbólum sebesség 28,000 msps

Több csatorna is megy ugyanezen a frekvencián.
Sajnos a kézi beállítást soha nem csináltam,a gyári visszaállítás ha gond van,vagy az autó keresést használom ha jön újabb csatorna.Nem tudom hogyan kell csak 1 csatornát megkeresni.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16798) Clever0 válasza robogo81 (#16797) üzenetére


Clever0
senior tag

Jelentsétek az ügyfélszolgálatnak!

[ Szerkesztve ]

(#16799) robogo81 válasza Clever0 (#16798) üzenetére


robogo81
aktív tag

Várhatóan nem röhögnek telibe minket?Van 100+ csatorna,meg 20x rádió és csak 1 nem jó? :Y

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16800) Clever0 válasza robogo81 (#16799) üzenetére


Clever0
senior tag

Cseréld ki a két készüléket! Vidd el a tiédet a szüleidhez vagy az övékét magadhoz! Ha a hiba megmarad, akkor a készülék hibája, nem a többi összetevőé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.