Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16351) Nahki válasza castiels (#16317) üzenetére


Nahki
csendes tag

Digi-nek nem lesz jó a UPC-s tányér ha a kicsi van neked. Ha a nagyobb fajta akkor valószínű hogy fejcserével megúszod. Ha ne makarsz fizetni akkor kérheted hogy használják fel azt ami még münködik de aláíratják veled hogy nincs rá garancia. Tehát ha amiatt megy ki a szerelő mert az alulméretezett UPC-s tányér miatt felhők alatt szaggat a beltéri, akkor kiszállási díjat is kell fizetned az új antennán felül.

(#16352) draco31 válasza Nahki (#16350) üzenetére


draco31
veterán

Nekem a rossz SD helyett hoztak egy másik SD-t. Nem volt opció egy harmadik HD beltéri.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16353) Prien válasza draco31 (#16352) üzenetére


Prien
addikt

Ez mikor volt?
Mert mi meg HD-t kértünk az SD meghibásodásakor és azt is kaptunk.

Szerk: ja, hogy harmadik készülék...az más.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#16354) VIPowER válasza Prien (#16353) üzenetére


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Két beltéri között (felfűzött), hány méter lehet a max távolság? Eddig 10 méter volt a táv, tökéletesen működött is, de másik szobába akarom tenni, ezért vettem 20 méter Koax kábelt, amit a boltban ehhez ajánlottak, de mégsem megy. Konkrétan nincs jel.

Szerk : Nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

(#16355) kecsawi válasza VIPowER (#16354) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nekem minden beltérihez külön jön le a kábel a fejegységtől, így lesz a jel a legjobb.

(#16356) VIPowER válasza kecsawi (#16355) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem ezt volt a kérdés, nálunk egy fejes van, és most nem tudok szülni két fejest. A távolság a kérdés. 10 méternél 80% volt jelerősség, 92% volt a minőség. A kérdés még mindig adott.

(#16357) Atomantiii válasza VIPowER (#16356) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nálam 48 m van a beltéri és a fej között, tökéletesen működik.

De ha felfűzöd az egyik beltérit a másikra akkor csak azon a poláron lesz jeled a másik beltérin, amin éppen az első van.

[ Szerkesztve ]

(#16358) VIPowER válasza Atomantiii (#16357) üzenetére


VIPowER
senior tag

De ha felfűzöd az egyik beltérit a másikra akkor csak azon a poláron lesz jeled a másik beltérin, amin éppen az első van.

Igen, ezzel tisztában vagyok.
Egyébként már működik.
Annyi volt a kínja hogy a kártyát ki kellett venni, majd visszatenni.

(#16359) Atomantiii válasza VIPowER (#16358) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ok, de akkor nem is a jelszinttel volt gondod.

(#16360) Nahki válasza draco31 (#16352) üzenetére


Nahki
csendes tag

Kb. Egy hónapja lehet bérelni három HD boxot, tehát legközelebb kérd nyugodtan harmadiknak a HD-t.

(#16361) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Az lenne a kérésem, hogy ha két beltérit bérelek, akkor mindkettőben lesz külön kártya?

(#16362) AtHoS válasza Kenderice (#16361) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen :K

read-only mode on the forum

(#16363) Anonymus23 válasza Kenderice (#16361) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, vagy ha dupla beltéri, akkor meg 2 kártya van benne.

;) - The Power of the Light Side

(#16364) draco31 válasza Nahki (#16360) üzenetére


draco31
veterán

Nem gond nekem, mert csak képcsöves tv-kel operálok. Illetve apu használja az SD-t, mér megszokta a távirányítóját.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16365) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok:

Egy KAON HD boxot kellene egy hagyományos CRT TV-hez applikálni, és olyan gondunk van, hogy azon a beltérin ilyen SCART csatlakozó van:

Szerintetek honnan lehetne ilyen csatlakozójú SCART kábelt szerezni? Vagy mi ennek a neve, ami alapján lehetne rákeresni a neten?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

;) - The Power of the Light Side

(#16366) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni?
Arról lenne szó, hogy egy házba ugyebár lehet két TV-re "rendelni" a szolgáltatásukat.
De ez hogy menne végbe? Egyáltalán mennyi többlet költséggel jár az ilyen?
Egyszerre még így is egy havi díjat kell fizetni?
Kell külön havonta fizetni azért hogy két TV-re megy az adás?
:R

Press "F" to pay respects.

(#16367) vpanangin válasza Imilenni (#16366) üzenetére


vpanangin
senior tag

Digi TV honlap mit ír erről?

(#16368) Imilenni válasza vpanangin (#16367) üzenetére


Imilenni
addikt

Melóból írok, korlátolt mobil nettel :D
Mire az betölt :(

Press "F" to pay respects.

(#16369) AtHoS válasza Anonymus23 (#16365) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ehhez nem kellett volna egy megfelelő átalakítót találnod a beltéri dobozában?

Imilenni

Nálam ez így néz ki:
1 havi díj van + 2 HD beltéri bérlet díja 500 Ft/db/hó

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16370) Inhouse válasza Anonymus23 (#16365) üzenetére


Inhouse
őstag

Elvileg a szerelőnek lennie kellene hozzá, akikkel én beszéltem, azoknak nem volt, sőt nem is hallottak róla.
Sokat keresgéltem, Minidin 9p a neve, de ez csak az egyik fele...van ahol kicsit másképp vannak a pinek ugyanezzel a névvel, sőt a bekötés az meg külön megér egy misét. Neked már nem kell végigszenvedned ezt a tortúrát, itt a kész megoldás...
Itt ebben a topicban... Bekötési rajz a HE-n.
A dugót a helyi alkatrészboltban rendeltem, hogy ők honnan? Passz. Ügyelni kell rá, hogy tényleg így nézzen ki, mert sok elfajzása van, és persze, hogy ez a fajta lelhető fel a legritkábban. Az, hogy bemész a boltba és veszel egy ilyen kábelt készen szerintem reménytelen, még a nagyságos eBay-ről is olyan érkezett, ami csak külsőleg látszott annak, a bekötése egy másik elgondolás szerint volt kivitelezve.
Dugó talán itt,a másik helyen csak aljzat van...vigyázat!!! pl. ez nem jó!!! Szívott itt más is vele már...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16371) Inhouse válasza Inhouse (#16370) üzenetére


Inhouse
őstag

Az egyetlen hely, ahol biztosan a Kaon NA1000HD-hez való kábelt árulnak.

Üdv Inhouse

(#16372) tigipuf válasza Inhouse (#16370) üzenetére


tigipuf
senior tag

Akkor azok pancser szerelők voltak :((( nálunk amikor meglátta,hogy crt tv van kapásból szedte elő a táskájából a speckó scart kábelt.Egyébként már nem is használjuk tv csere volt hdmi -re váltottunk :D

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16373) Anonymus23 válasza AtHoS (#16369) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem az enyém, ismerősöm kérdezett, hogy nem-e tudnék segíteni neki.
Egyébként odaadja anyjáéknak a cuccost, és nekik csak CRT TV van még. Hivatalosan a Digi szerelő fogja átszerelni.

Utánanéztem neten, és amikor láttam, hogy ez azért nem annyira egyszerű, hívtam és mondtam neki, hogy hívja fel a Digi-t, és kérdezzen rá, megtette, ahol is mondták neki, hogy fáradjon be a legközelebbi irodába és adnak neki egyet, szóval megoldódik.
De köszönöm mindenkinek az ötleteket és segítséget, később még jól jöhet.
A román oldalon legalább annyit látok, hogy milyen néven is kellene rákeresni, nem tudtam ennek a csatlakozónak a nevét :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#16374) Inhouse válasza tigipuf (#16372) üzenetére


Inhouse
őstag

CRT TV-hez minek rak HD beltérit, amikor van SD is? ;)

Üdv Inhouse

(#16375) #94529552 válasza Imilenni (#16366) üzenetére


#94529552
törölt tag

3 300 Ft/hó, +
Első box: 0 Ft
Második box: 300 Ft
Harmadik box: 500 Ft
[link]

(#16376) Anonymus23 válasza Inhouse (#16374) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mint írtam, ismerősömé, neki LCD TV-je van ahhoz volt neki a HD box, most kábelest köttet be, ezt pedig odaadja a pár házzal arrébb lakó szüleinek, ő fogja fizetni, hivatalosan áttelepítteti a Digivel, meg is csinálják neki, csak SCART kábele nem volt, de már kap a Digitől. Nincs ebben semmi extra vagy különleges, pusztán ilyen az élet :)

;) - The Power of the Light Side

(#16377) Inhouse válasza Anonymus23 (#16376) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem rád gondoltam a kérdéssel, ha megnézed, nem is neked szólt. :)
Örülök, hogy megoldódik a problémád.

Üdv Inhouse

(#16378) Anonymus23 válasza Inhouse (#16377) üzenetére


Anonymus23
veterán

:DDD
Nem nekem volt probléma, de megoldódott :)

;) - The Power of the Light Side

(#16379) tigipuf válasza Inhouse (#16374) üzenetére


tigipuf
senior tag

Bocsi most válaszolok.Nem crt-hez lett rendelve ,azóta fullhd-s tv-n üzemel.Akkor pillanatnyilag éppen egy öreg 72-es samsung volt amire csatlakoztatni lehetett a beltérit.
Nem ez lett volna a lényege a mondandómnak hanem az,hogy ennél a szerelőnél alapból volt a speckó scart kábel,remélem most érthetőbb lett amit akartam írni. :U

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16380) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

hogy lehet el érni azt,hogy a kaon beltéri bekapcsolja a tvt. ha pl egy beállított műsor kezdődik. vagy ez nem megoldható?

(#16381) draco31


draco31
veterán

A 2-3 hónapja kicserélt SD beltérin néha megáll a kép vagy a hang. Vagy mind kettő együtt. Ekkor csatornaváltással megjavul. Gondolom ezzel nem nagyon foglalkoznak, vagy igen?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16382) nagysandor79 válasza draco31 (#16381) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nekem is volt anno ilyen gondunk.kb 2 éve nyarán. felhívtam őket, az ügyfeles, ezt csináljam, azt csináljam. a tv és beltérivel. majd abban maradtunk hogy jön a szerelő. meglátta a képet, Azt mondta ezen ilyen szar a kép? miért nem szóltunk hamarabb?szét szedte, és pár kondit, meg egyéb kis valamiket kicserélt a beltéribe, azóta nincs gond, azt mondta hogy kiszáradhatnak a kondik vagy mik.
mostanság havi szinten előjön egyszer-kétszer a hiba, ha szaporodna újra hívom őket.

(#16383) draco31 válasza nagysandor79 (#16382) üzenetére


draco31
veterán

Itt a kép jó, csak néha megáll. Ha kondi azt megoldom én is, bár a lezáró matricával lehetnek gondjaim. Mindegy, várok még vele, hogy milyen irányba megy, rosszabbodik-e vagy sem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16384) Watt25 válasza nagysandor79 (#16380) üzenetére


Watt25
veterán

Általánosságban:
Egy tévére kötött eszköz tudtommal két módon tud bekapcsolni egy tévét:
1. SCART csatlakozón keresztül. A 8-as érintkező a lényeg. (Tehát ez be legyen kötve a SCART kábelben.)
2. HDMI kábelen keresztül akkor, ha mind az eszköz, mind a tévé támogatja a CEC-et és az mindkettőn be is van kapcsolva!

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16385) nagysandor79 válasza Watt25 (#16384) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

a tvsamsung ue40es6100 a beltéri kaon
ma este megpróbálom megnézni hogy műxik e a dolog valahogyan.

(#16386) AtHoS válasza nagysandor79 (#16385) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kerestem ilyen lehetőséget én is korábban, de nem akadtam rá a megoldásra. Egy másik eszköz (K1 plus médialejátszó) viszont gond nélkül kapcsolja a TV-t....

read-only mode on the forum

(#16387) hunmadar válasza draco31 (#16383) üzenetére


hunmadar
csendes tag

Most jelentsd be a hibát,felesleges kondizni,ingyen van a csere. Ne kockáztasd,hogy karácsonykor nyiffanjon ki a készülék.

(#16388) draco31 válasza hunmadar (#16387) üzenetére


draco31
veterán

Hát akkor biztos hogy darabokban kapják meg...

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16389) Nahki válasza draco31 (#16388) üzenetére


Nahki
csendes tag

Beltéri kártérítési ára 15, a kártya 10.

Tehát jobban jársz ha szólsz nekik hogy szar, és amikor megjön a szerelő akkor megkéred hogy HD-t adjon.

[ Szerkesztve ]

(#16390) draco31 válasza Nahki (#16389) üzenetére


draco31
veterán

Az szép...
Nem létszükség a HD, mert nincs hozzá TV, ami ki is tudná használni. Meg azt a távirányítót szokta meg már apu.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16391) nyuuul


nyuuul
újonc

Sziasztok!

Évek óta DIGI műholdas szolgáltatásom van, és Smart CAM-ot használok.
Az elmúlt napokban bosszantóan sűrűn előforduló probléma, hogy elmrgy a kép.
Az esetek többségében azt írja ki, hogy nem vagyok jogosult a csatorna megtekintésére, fizessek rá elő, vagy azt, hogy a kártya nincs behelyezve.
Csatornaváltást követően hosszabb-rövidebb időre helyreáll. Tegnap este inkább rövidebbre, max egy két percre!
Jelszint 74% körüli például a TV Paprikán, Viasat6-on, 90%-os az Rtl Klubon, Tv2-n.
Ez most, per pillanat is ennyi, de nem megy el a kép.

Kérdésem az lenne, okozhatja-e ezt légköri zavar - bár nem volt sem vihar, sem eső -, vagy a kártyával, a modullal, esetleg a szolgáltatással van probléma? Illetve más is tapasztalta-e?

(#16392) AtHoS válasza nyuuul (#16391) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Tudom, túl triviális lesz a válasz, de ha másik eszközben is ugyanezt produkálja, akkor nem a TV-vel lesz a probléma és hívd az ügyfélszolgálatot

read-only mode on the forum

(#16393) nyuuul válasza AtHoS (#16392) üzenetére


nyuuul
újonc

Sajnos csak egy CI+ os televízióm van, így nem tudom másikban kipróbálni.
Van még egy Humax sd boxom, az nem produkálta a hibát.
Lehetséges, hogy az jobban tolerálja a légköri zavarokat? Már amennyiben az a gond!

(#16394) yanna válasza nyuuul (#16393) üzenetére


yanna
őstag

Nálam kb. 2-3 heti rendszerességgél jön elő, nem tudom mi lehet az oka, de szerintem a gyenge jelnél kockásodna a kép meg prüttyögne a hang. Megoldásra az áramtalanítás fél percre jött be.

(#16395) renegat1 válasza nyuuul (#16391) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Nálam is Smart CAM van kb. február óta. Talán ha kétszer fordult elő ilyen hiba. Kivettem a kártyát, kicsit megtöröltem és működik rendesen tovább. Lehet, hogy a hőmérséklet ingadozás miatt csinálhatja. Ugyanis van amikor csak késő délután van befűtve, amikor hazaérek a melóból.

[ Szerkesztve ]

(#16396) Draken


Draken
őstag

Sziasztok!

Adott egy HYUNDAI HSS-7160NA beltéri egység. Most lett lecserélve a tv ismerősnél. A felállás ugyanaz volt, beltériből coax a tv-be, de azt írta ki nekik, hogy nincs jel. Mi lehet a hiba? Esetleg a kártya és az antenna is egyből tv-be mehetne?
köszi!

(#16397) Clever0 válasza Draken (#16396) üzenetére


Clever0
senior tag

A kártya a beltérivel párosított, ezért nem teheted a tévébe. Miért koax kábellel vannak összekötve? Scart vagy még inkább HDMI kábellel jobb képminőség lenne.
Ha tényleg antennakábellel vannak összekötve, akkor a tévét be kell hangolni a beltéri által sugárzott csatornára. De ehelyett 3 RCA végű kábellel kössétek össze a videó és sztereó ki és bemeneteket, ha nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#16398) Draken válasza Clever0 (#16397) üzenetére


Draken
őstag

Elvileg az adott beltérin nincs hdmi (?), nem voltam ott helyben, így csak elmondás alapján tudtam én is tőletek kérdezni! köszi!

[ Szerkesztve ]

(#16399) Atomantiii válasza Draken (#16398) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most akkor látják a beltéri képét a tv-n és kiírja, hogy nincs jel? De ha meg így van akkor a hibának semmi köze a tv-hez.

De itt a Hyundai HSS-7160 leírása.

De ha meg az a baj, hogy nem látják mit ír ki a beltéri, akkor a tv-n le kell keresni azt a csatornát amire a beltéri kiadja a jelet talán a 36-os alapból ha jól emlékszem.

(#16400) #94529552 válasza Draken (#16396) üzenetére


#94529552
törölt tag

A legjobb lenne, ha lecserélnék Kaon HD box-ra a beltérit, és HDMI-vel csatlakoznának a tévére. A képminőség sokkal jobb lesz. Kártyát sajnos nem lehet a tévébe, mert amúgy is kellene egy kártyafogadó modul is hozzá még +ban, amit nem valószínű, hogy adnának ki hozzá.
Én ugyan most adtam le az eszközeimet(kábeles szolgáltatásra váltottam), és kérdeztem, hogy kiadják-e a Cam modult másoknak, de nem valószínű, mert hogy sok probléma volt állítólag, de érdekes módon a többi szolgáltatónál nincs ilyen korlátozás, sőt most 3 db kártya+modul kombót kaptam.

Clever0, Atomantiii Az RF hangolás a tévén(digitális jelet analóg csatornára), az megint csak minőségromlással járna szerintem. Crt-n még ok, de LCD-n nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.