Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) doberman válasza frovery (#16100) üzenetére


doberman
senior tag

hogy miért? talán az elmúlt 35-40 év rádióamatőrsége miatt... magam szeretem csinálni az ilyesmit. Visszatettem a régi fejet, 80% jelerősség 78% minőség - de működik. A beltéri lehet, hogy cserére szorul tényleg. Hogy is működik ez? Tizenéve meg kellett venni, most mik a lehetőségek?

8lnu

(#16102) ht42


ht42
senior tag

Nálam eltűntek a HD csatornák. Maradt 5 db.
Nálatok is?

(#16103) Minstrel válasza ht42 (#16102) üzenetére


Minstrel
senior tag

Kaon beltéri? Nálam is, sat.hu fórumon azt írják valami központi hiba van.

(#16104) ht42 válasza Minstrel (#16103) üzenetére


ht42
senior tag

Kaon.
Közben felhívtam őket, központi hiba van (és még lesz is egy darabig)
A megoldás: Menüben gyári alapbeállítások, csatornakeresés, utána kikapcs. Megvárni amíg már nem villog a piros led, aztán lehet bekapcsolni

(#16105) kecsawi


kecsawi
senior tag

Nálam is már kétszer meg kellett csinálni :O
A másik box nincs kikapcsolva sem, így nincs izaura+társai, de megy stabilan.

(#16106) Voice24 válasza ht42 (#16102) üzenetére


Voice24
őstag

Én most kapcsoltam be a Kaon boxot, az 56 kedvencből csak 29-et lát... :C

(#16107) szaby1818


szaby1818
újonc

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a képen látható hd beltérit(kaon) sueretném megosztani másik tv-re az adást. hogy lehetne kivitelezni?köszi előre is

(#16108) AtHoS válasza szaby1818 (#16107) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"HDMI elosztó, mikor van erre szükség?
Ha egy jelforrás (dvd lejátszó set up box ...) képét szeretnénk több TV-n nézni, akkor egy HDMI elosztó segítségével eloszthatjuk a jelet. Ebben az esetben az összes képmegjelenítőn, TV-n ugyanaz a műsor lesz látható"

read-only mode on the forum

(#16109) Inhouse válasza szaby1818 (#16107) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha az analóg videó kimenetre gondoltál:
A Kaon minidin bekötése

Üdv Inhouse

(#16110) szaby1818 válasza AtHoS (#16108) üzenetére


szaby1818
újonc

Hello! köszi a választ.ha a hdmi elosztom, de viszont a másik led tv a másik szobában van, akkor annak is lesz ott elég jelerőssége?egyszerre mindkét tv-re leadja a jelet?

[ Szerkesztve ]

(#16111) Voice24


Voice24
őstag

Még mindig fennáll a központi hiba?
Tegnap este egy gyári visszaállítással jó lett, megjött minden csatorna. Erre most bekapcsolom, normálisan behozza a kedvencekben lévő első csatornát, az rtl hd-t, de nem ment még egy percet sem, megakadt, egy pillanatra behozta a digisportot, majd átváltott a tv2 hd-re. Így megint csak azok a csatornák látszanak, amik tegnap a hiba idején is.
Boldogság, ha most megint meg kell csinálnom mindent, a kedvencek beállítását és annak rendezgetését is.

(#16112) szaby1818 válasza Inhouse (#16109) üzenetére


szaby1818
újonc

köszi. megmondom nem értek hozzá, csak azt szeretném hogy az egyik szobában lévő beltériről átvezetni a másik szobába lévő tv-re a jelet azt hogy milyen formában(kábel) azt nem tudom abba is segítséget kérnék.nyilván azt tudom h mindkettő tv adás megegyezni fog.

(#16113) AtHoS válasza Voice24 (#16111) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ma elkezdte nálunk is a hülyeséget az egyik beltérin. A másikkal nincs egyelőre gond.

Viszont amelyikről eltűntek a csatornák azon gyári visszaállítás után 64 csatornát talált meg háromszor is egymásutánban (megvolt a kikapcsolás mindhárom csatornakeresés+mentés után) ekkor áramtalanítottam, majd ismét gyári visszaállítás + csatikeresés -> 119 csatornát talált, tehát itt már látszott, hogy valami másként működött és meg is lettek a hiányzó csatornák

szaby1818
10m-ig nem lesz vele gond, de afölött lehet, hogy jel-erősítőt is kell majd használni pl. [link]

read-only mode on the forum

(#16114) szaby1818 válasza AtHoS (#16113) üzenetére


szaby1818
újonc

Azt olvastam hogy képen látható hdmi elosztó csak egyszerre egyiknek ad jelet a másiknak nem, de nekem olyan kellene amelyik mindkét jelnek adna egyszerre.

(#16115) AtHoS válasza szaby1818 (#16114) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez pl. egyszerre küldi minden kimenetre a jelet és erősíti is őket [link], de ehhez talán ....ha van.... megfelelő szakmai topikban kellene segítséget kérni. Én pl. nem konyítok a témához csak hallottam, hogy vannak ilyen eszközök, amire szüksléged lenne

read-only mode on the forum

(#16116) #94529552 válasza szaby1818 (#16114) üzenetére


#94529552
törölt tag

Volt a diginél dual beltéri is, az pont erre való. Hogy van-e még ilyen, azt nem tudom.

(#16117) draco31 válasza AtHoS (#16113) üzenetére


draco31
veterán

Jó akkor nem kap 230-at a KAON közvetlenül, pedig már azon gondolkoztam, ha tovább szórakozik. 4 nap alatt már 5x kellett a kedvencek listát újra összerakjam.
De én nem csinálok gyári visszaállítást vele, kikapcsolom, majd rögtön vissza be, ekkor automatikusan csatorna listát frissít, és meg is van minden, de persze a kedvencek az marad foghíjas. :W

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16118) pusi1981


pusi1981
aktív tag

[uj konkurencia]
Havi 4000 ft !!! - Internet,Tv,Telefon

(#16119) Inhouse válasza draco31 (#16117) üzenetére


Inhouse
őstag

Amíg ki nem javítják a hibát, ne kapcsold ki (ha most épp jó) és nem fog elmenni.

Üdv Inhouse

(#16120) draco31 válasza Inhouse (#16119) üzenetére


draco31
veterán

Ki szoktam kapcsolni, mert van rákötve egy régi 40 gigás vinyó, és eléggé hangos tud lenne éjszaka, ha minden ki van kapcsolva.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16121) Khaal válasza Inhouse (#16119) üzenetére


Khaal
őstag

Köszi a tippet, kezdett elég rendesen felhúzni, hogy harmadszorra csinálom meg a retkes kedvenclistát, de következő bekapcsolásra eltűnik a csatornák fele.

(#16122) luke30 válasza pusi1981 (#16118) üzenetére


luke30
tag

Aha,tróger bagázs, ahány címet beírtam, sehol nem volt elérhető, kivéve apámékat ahol persze van kábeles digi. Eddig is azt csinálták, hogy ha megjelent egy új szolgáltató , akkor ők is adták ugyanannyiért, ha belengetted hogy otthagyod őket. :((

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#16123) Voice24


Voice24
őstag

Tök jó! A második tévénél, amit eddig nem érintett ez a csatornaelveszős mizéria, most bekapcsolásnál minden csatornánál azt írja ki, hogy a smart kártya lejárt (9). :W

(#16124) frankstork


frankstork
aktív tag

Sziasztok. Nincs valakinek chansort exportja véletlenül? Párocskám elnyomott valamit, most minden csatorna látszik... Mire kigyomlálom megőszülök.. :R

(#16125) frovery válasza frankstork (#16124) üzenetére


frovery
senior tag

(#16126) frankstork válasza frovery (#16125) üzenetére


frankstork
aktív tag

Nem a program kellett, hanem digi csatorna lista export. De ma délután megoldottam. :C

(#16127) Voice24 válasza Voice24 (#16123) üzenetére


Voice24
őstag

Én nem tudom, mi lett ezzel a beltérivel (Kaon).
Ma este betelefonáltam a hiba miatt, 5 perc alatt meg is oldották, elindult az m1 (aztán persze minden adó)
Erre később neki akartam állni újból létrehozni a kedvencek listát (még a hiba miatt csináltam egy gyári visszaállítást), és ettől megbolondult a box. Elkezdtem hozzáadogatni az adókat a kedvencekhez, de pár léptetés után előbb csak meg-megfagyott pár másodpercre a box, majd ki is kapcsolt. Visszakapcs után folytatta, ugyanabban a menüben pár léptetés, és kikapcs. Ezt eljátszotta legalább 7-8-szor, a végén már csak 3-4 csatornát mertem bántani, majd mentettem, hogy legalább így apránként megmaradjon, amit csinálok.
Nem tudom, mi történhetett a box-szal? Nem volt eddig semmi gond vele.

(#16128) frovery válasza frankstork (#16126) üzenetére


frovery
senior tag

Ehhez nem árt ilyenkor közölni, hogy milyen készülékre is szeretnéd.
Milyen sorrendben.
Egyébként miért nem csinálsz mentést a kész listádról? Ilyenkor milyen jól jön az.
Másik pedig, hogy az én ízlésemnek megfelelő csatorna sorrend nem biztos, hogy neked, vagy másnak tettszene. Én ezért nem szoktam kérni, mert ugyanúgy átkell variálni.
Egy csatorna sorrendet távval 1-2 óra alatt megoldok a 0-ról, azután penre kimentem és a pc-n tárolom. :))

(#16129) frankstork válasza frovery (#16128) üzenetére


frankstork
aktív tag

Mindegy milyen készülék, nem? Csak a mentésnél kell ügyelni. 0-ról indulva egy nem az én izlesemnek megfelelő sorrend is jobb mint a semmi. Sorbarakom mentem kész. Na de mindegy is. Mostmár elmentettem több helyre is, nem lesz legközelebb baj.

(#16130) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Hi!
Az újratelepítéses buli nálam is megvolt 2x, de 2 napja a viasat3 néha kikockásodik. Minden más csati ok. Tapasztalt vki ilyet? Van jel ingadozás, de máshol is, még sincs gond....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#16131) Tibi1977


Tibi1977
csendes tag

Üdv!

Nálatok nem akadozik az HBO-n a hang? Néha lehet hallani egy kis akadást, de az is eléggé zavaró.

(#16132) Tibi1977 válasza Quqesz (#16130) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

A Viasat nálam is ilyen. De a UPCD-nél is panaszkodnak, így valószínű a csatornánál lehet a hiba.

(#16133) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

A szolgáltatás használatához mindenképp szükséges a beltéri, vagy elég egy kártya a CI+ foglalatba?
Vagy csak ez olyan tv-vel kivitelezhető melyben van DVB-S vagy DBV-S2 tuner?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#16134) Khaal válasza Inhouse (#16119) üzenetére


Khaal
őstag

Ma beszéltem velük, állítólag még valamikor múlt hét végén kijavították a hibát. Újraindítottam a beltériket, azóta nálunk sincs gond.

(#16135) Clever0 válasza odrif (#16133) üzenetére


Clever0
senior tag

A "kártya a CI+ foglalatba" lehetőség megszűnt.

(#16136) odrif válasza Clever0 (#16135) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Tehát a szolgáltatás igénybevételéhez mindenképpen szükséges beltéri?

20 éve a Prohardveren

(#16137) Clever0 válasza odrif (#16136) üzenetére


Clever0
senior tag

Igen. Sem tévével, sem saját beltérivel nem nézhető.

(#16138) g0dl


g0dl
addikt

Ma egy kikapcsolás után minden csatornám eltűnt egy régi humax digi+ IV beltériből.
Újra kerestem mindent, és meg is találta a csatornákat, de pl. a kedvenc listák nevei megmaradtak, de üresen.

Lehet, hogy haldoklik a beltéri? ( ez egy nyaralóban van, úgyhogy nincs folyamatos üzemben használva ) Ilyenkor ingyen cserélik?

Igazából azt sem tudom, hogy ez bérelt-e, digi mini csomagért havi 1700-at fizetek. Eredetileg egy ma már nem létező nyaraló csomagban került telepítésre ( 6 hónap évi 10.000Ft -ról indult), mostanában szüneteltetni szoktam télen.

(#16139) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Kaon NA9240 HD beltéri szoftverfrissítését hogy lehet elvégezni, hogy lehet vele kerestetni új szoftvert? Nemrég erre cserélték a régi Hyundai HSS7160na-t.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#16140) doberman


doberman
senior tag

srácok?
cserélték a beltérimet humax volt a régi, az új kaon. merre találom benne az antenna beállításra vonatkozó menüpontot? mert van olyan, hogy beállítások de ebben nem lelem.( nyelv,idő,letiltás vez.,AV,OSD,Média,gyári visszaállítás,rendszer info)
merre van benne pl antenna jel,térerő?

8lnu

(#16141) Inhouse válasza doberman (#16140) üzenetére


Inhouse
őstag

Minden csatornánál mutatja a jelerősséget és minőséget az info gombra.

Üdv Inhouse

(#16142) doberman válasza Inhouse (#16141) üzenetére


doberman
senior tag

:W
(vakegér vagyok... külön menüpontot kerestem, mint más műholdvevőknél van antenna beállítás menüpont..)
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#16143) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
A Kaon na1000hd boxon van menüből elérhető jelerősség kijelzés az antenna pontos beállításához?
Amennyiben igen, hol találom?
Azt látom, hogy minden csatornánál mutatja az info gombra, de azt olyan gyorsan elkapja. :-(
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16144) doberman válasza DonJoker (#16143) üzenetére


doberman
senior tag

én is ilyesmit kerestem...

8lnu

(#16145) AtHoS válasza DonJoker (#16143) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor nyomj még egyet az info gombra és nem fog utána eltűnni magától

read-only mode on the forum

(#16146) draco31 válasza AtHoS (#16145) üzenetére


draco31
veterán

Vagy be lehet állítani azt hiszem, hogy mennyi ideig legyen látható az az infó rész, és akkor nem tűnik el hamar.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16147) Franco001


Franco001
újonc

Sziasztok!

Jelenleg UPC Internet és Tv szolgáltatás van bekötve a házamba.
A jel koax kábelen jön be.
Szeretnék váltani Digi Tv-re, de az Internet maradna UPC.
Kérdésem, hogy a házon kívül a bejövő kábelre rá lehet-e kötni a Digi Tv parabolla antenna jelét, úgy hogy Digi Tv legyen, illetve UPC-s internet is megmaradjon?
Ha nem, akkor csak az a lehetőség maradt, hogy a parabolla antenna jelét a ház központi részébe el kell vezetni kábelen? (ez fúrással jár és a kábel is itt ott látszódna, vagy el kellene takarni, szóval ezt szeretném elkerülni)

Köszi

(#16148) dsd1 válasza Franco001 (#16147) üzenetére


dsd1
tag

Naná hogy külön lehet csak. Sőt, minden egyes beltérihez külön kábelt kell az antennától bevezetni a változó polaritás miatt, finnyás cuccok ezek a régi analóg tévékhez képest :-D

(#16149) Watt25 válasza Franco001 (#16147) üzenetére


Watt25
veterán

Meg én qrvaerősen elgondolkodnék azon, hogy váltanék-e kábelről műholdra... [link] (Persze, ha csak régi analóg tévéd van (vagy rossz a szemed), akkor nem annyira gond.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16150) Clever0 válasza Watt25 (#16149) üzenetére


Clever0
senior tag

Valószínűleg azért akar váltani, mert olcsóbb lenne. Nekem is UPC internet és Digi műhold van. (Amikor én kötöttem, akkor 2 boxot adtak felár nélkül.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.