Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16301) Artika válasza gabor9991 (#16300) üzenetére


Artika
aktív tag

K..ják be... egyik szolgáltató se problémázott ha le volt törve véletlen a távirányító...amúgy új létesítésnél új készülékeket szoktak vinni...

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#16302) gabor9991 válasza Artika (#16301) üzenetére


gabor9991
őstag

Ja, sajnos ilyen helyen élünk, hogy a szolgáltatónak szüksége van egy használt távirányítóra meg használt kábelekre... :D
Új bekötésnél lehet tényleg új cuccokat adnak, viszont, ha én holnap bejelentem, hogy nem működik a távirányítóm, akkor a szerelő ingyen hoz nekem egy működőt, ez lehet egy használt is.Nyilván ezért szeretnék visszakapni olyan állapotban, hogy azt másnak még ki lehessen adni.

(#16303) vpanangin válasza Artika (#16299) üzenetére


vpanangin
senior tag

Üdv!
Kifizetted már? Nekem van felesleges és nem törött. Ha kell, a tiéd.
Peace.

(#16304) Artika válasza vpanangin (#16303) üzenetére


Artika
aktív tag

Oh :R Megköszönném....még nem fizettem ki.

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#16305) draco31


draco31
veterán

És olyankor mi van, ha nekem a szerelő lenyúlta a HDMI kábelt, és a SCART is a sajátom. Képesek lennének ezt behajtani rajtam, ha felmondanám a szerződést?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16306) gabor9991 válasza draco31 (#16305) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha rajta van a papíron, hogy átvetted és aláírtad, akkor igen.

(#16307) Winnie The P válasza gabor9991 (#16302) üzenetére


Winnie The P
őstag

Visz, igen 2.500 Ft-ért!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16308) draco31 válasza gabor9991 (#16306) üzenetére


draco31
veterán

Akkor annak utána nézek, mert már nem emlékszem. Ha meg rajta van, akkor max ebay-ről rendelek valami legolcsóbb vacakot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16309) Prien


Prien
addikt

A Kaon beltéri elektromos csatlakozója másnál is sípol kikapcsolt állapotban? :D
Nagyon halkan, de azért lehet hallani :U

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#16310) gabor9991 válasza Winnie The P (#16307) üzenetére


gabor9991
őstag

Nyilván, ha csak elemet kell cserélni, azért nem működik, akkor kifizettetik veled a kiszállás költségét :)
Amúgy nekem a szerelő hozott már és nem kellett fizetnem, mondjuk 2006 februárjában ő szerelte fel az antennát, azóta ismerem.
Szerintem, ha nem működik, és nem rongálás miatt ment tönkre nem kérhetnek pénzt a cseréért, hiszen a távirányító is a szolgáltató tulajdona, ha hibás, ki kell cserélje.Amikor a box ment tönkre azt is kicserélték ingyen.Szerintem így lenne logikus.

(#16311) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Digi-t készülök bekötni műholdas tv-t 1 db boxal. (1db ingyenes ha jól tudom).

1 év hűséggel lenne, 3300 ha jól értem (1 hónapban nem kell fizetni ha jól tudom).

Jelenleg UPC műholdas TV van bekötve, csak a beltéri egységet kell visszaadnom, tehát a tányér, fej, vezeték stb az megvan. ( nem tudom a diginek ez jó e)

Ebben az esetben mekkora bekötésre számíthatok, illetve 6000 ft a bekötés hűséggel fixen, ez mellé az anyagköltség ami jöhet, de ebben az esetben ha megvan minden mekkora költséggel számolhatok?

Illetve a műsorok minősége milyen? Nekem sokszor ujraindult a Kaon beltéri magától a mostani upc..

[ Szerkesztve ]

(#16312) Winnie The P válasza gabor9991 (#16310) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálunk 3 beltéri van (1 hd, 2 SD). Egy idő után (évek) kezdett a hd beltéri meghalni. Telefon üsz-ra, majd jön a szerelő hoz egy másikat. Ez nem volt jó, ugyanis hetente kellett aktiváltatni. Újra telefon üsz-ra itt azt mondta a nagy tudású, hogy 2500ft a kiszállás! Addig beszéltem emelt hangon még azt nem mondta, hogy nincs kiszállási költség. Most a hd jó, viszont az egyik SD távirányítója adta meg magát. Volt elemcsere de semmi, nem érzékeli az sd. Írtam emailt és azt írták a legközelebbi üsz-i irodán díjmentesen cserélik, vagy küldenek szerelőt 2500-ért.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16313) draco31 válasza Winnie The P (#16312) üzenetére


draco31
veterán

Nekem 3 évesek a cuccok, az SD beltérit kellett pont 3 évesen cserélni, mert csinált furcsa dolgokat. A szerelő nem is foglalkozott vele, nagyjából csak annyit kérdezett, hogy hol van, és cserélte is ki azonnal.
Amit hozott helyette, azon néha megáll a kép és a hang. De még nem bántom. :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16314) gabor9991 válasza Winnie The P (#16312) üzenetére


gabor9991
őstag

Elhiszem, ettől függetlenül te igénybe veszel egy szolgáltatást amit ő nyújt, ha a távirányítóval nem tudod váltogatni a csatornákat akkor valami nem működik megfelelően.Lehet ingyen kicserélik a távirányítót az ügyfélszolgálaton, de ha mégse az volt rossz akkor pénzért jön ki a szerelő?
Ennek a hibának az elhárítása nyilván a szolgáltató feladata, ezért normális esetben biztosan nem kérhet egy fillért sem :)

Invitel ügyfélszolgálat is azzal szokta fenyegetni a hibabejelentőket, hogy kimegy a szerelő, de ha mégis user error,
az 7000 forintba kerül.A mezei ember meg ugye honnan tudja, hogy miért nem megy a zinternet :) akkor inkább nem jelenti mégse be a hibát nehogy még neki kelljen fizetni

[ Szerkesztve ]

(#16315) Inhouse válasza Winnie The P (#16312) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos az SD beltériknél szokott olyan hiba lenni, hogy nem veszi a távirányító jelét, de nem a távirányító a rossz. Nézd meg a telefonoddal, hogy villog-e az infra LED a távirányító elején, ha nyomod a gombokat! Ha nem volt mostanában áramtalanítva a beltéri, akkor egy ilyen elkövetésekor már lehet, hogy nem fog elindulni...táp halódás, kondi száradás... :)

Üdv Inhouse

(#16316) Winnie The P válasza Inhouse (#16315) üzenetére


Winnie The P
őstag

Szia! Holnap mennek a család hölgy tagjai Szegedre és beviszik a beltérit a hozzá tartozó távirányítóval.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16317) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Digi műholdas Tv-jéről?

Ilyet kötnék be UPC műholdas tv helyett, 6 e ft-ot írtak beszerelésnek, + anyagköltésg de a upc anyagai maradnak, (kábel, fej, stb.) lehet nem kell számolni olyan magas anyagköltséggel..

Első havi 3300ft-ot elengednék, 1 év hűséggel+ filmmix csaomag első 3 hónapig.

(#16318) frovery válasza Inhouse (#16315) üzenetére


frovery
senior tag

"Sajnos az SD beltériknél szokott olyan hiba lenni, hogy nem veszi a távirányító jelét, de nem a távirányító a rossz. Nézd meg a telefonoddal, hogy villog-e az infra LED a távirányító elején, ha nyomod a gombokat!"[/I

Nagyjából jó is ez a teszt. Viszont ha leejtessz egy távot, akkor a quarc elállítódik, így másik freqin működik az infra. Simán villogni fog a teló kameráján de más freqin, ami már nem működteti a beltérit.

(#16319) Inhouse válasza frovery (#16318) üzenetére


Inhouse
őstag

Ilyet én még nem tapasztaltam, bár nem ezzel foglalkozom, de pár távirányító átment már a kezemen. Mondjuk ezekben inkább rezonátor van, mint kvarc, de még nem kellett cserélnem ilyet, ill. ennek a cseréjétől nem javult meg egy sem. Építettem már vezetékes IR hosszabbítót, amikben TSOPXXX vevők vannak és igazából a 36 és 38kHz-es is veszi a másik frekvenciáján adó távadót. Nincs akkora jelentősége, a kimenetén ott a demodulált jel, elég közeliek a frekik, mással meg nem kellett próbálkoznom. Van egy USB-n keresztül PC-n programozható távom, azzal eddig mindent megetettem és betanítottam.
Ha fényképezővel leteszteli már előrébb van. Ha nem villog, akkor tuti, hogy távirányító baj.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16320) cunnir


cunnir
tag

Sziasztok! a kérdésem ha vennék a tv-hez Conax cam-ot akkor csak simán behelyezem a digi-s kártyát és működik a dolog??? mert voltam Budaörsön az üsz-nál és jelenleg nincs :( köszönöm :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16321) vpanangin válasza cunnir (#16320) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem.

A Digi kártya, ami az ő általuk adott beltériben van, az párosítva van azzal a beltérivel amivel adták. Emiatt nehogy vegyél Conax modult! Amúgy sem Conax kódolást használ a Digi, de teljesen mindegy is. Régebben adott a Digi "csak" kártyás előfizetést, de adott is hozzá modult (Nagravision kódolásút), ott a kártya és modul volt összepárosítva. Már több mint egy éve nem ad modul+kártya tip. előfizetést, mert nagyon kevés TV-ben és beltéri egységben működött tökéletesen ez az összeállítás, így inkább felhagytak vele.

[ Szerkesztve ]

(#16322) cunnir válasza vpanangin (#16321) üzenetére


cunnir
tag

Köszönöm :R és esetleg lehet venni saját beltérit mert amit adtak az.... sajnos a felvétel opció nagyon gáz!

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16323) gabor9991 válasza cunnir (#16322) üzenetére


gabor9991
őstag

A kártya párosítva van a beltérivel.
Így egy adott kártya nemhogy saját boxban nem működik, hanem egy másik digis boxban sem.

(#16324) vpanangin válasza gabor9991 (#16323) üzenetére


vpanangin
senior tag

Pont.

(#16325) vpanangin válasza cunnir (#16322) üzenetére


vpanangin
senior tag

Kérj, ha nem az van, HD-s KAON beltérit! Azzal működik a felvétel. Én legalább is egy 64GB-os pendrive-t használok hozzá, gond nélkül.

(#16326) cunnir válasza gabor9991 (#16323) üzenetére


cunnir
tag

Ez nem jó hír :( akkor felejtsem el a felvételt?? próbáltam 3 pendrivot: 32gb Sandisk,64gb Hama.8gb Kingston.
mindet leformázta kb egy felvétel sikerült,de újra bekapcsolásnál formázni akarta mindig!
(#16325) vpanangin : Ha minden igaz akkor Kaon hd az enyém is

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16327) vpanangin válasza cunnir (#16326) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nem találkoztam ilyen jelenséggel.
Ha egyszer hazaérek, megnézem a beállításokban milyen beállítás okozhat ilyet.

(#16328) cunnir válasza vpanangin (#16327) üzenetére


cunnir
tag

Most újra tesztelem! 64 gb pendrivot leformázta és most megy a felvétel.majd jelenkezem hogy mi a helyzet :R
kb 2 hónapja próbálkoztam utoljára,lehet hogy azóta megjavult.

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#16329) vpanangin válasza cunnir (#16328) üzenetére


vpanangin
senior tag

ok

(#16330) castiels


castiels
addikt

van itt valakinek műholdas tv-je?

(#16331) vpanangin válasza castiels (#16330) üzenetére


vpanangin
senior tag

Nekem van.

(#16332) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Távirányító baj volt. Ki lett cserélve az üsz-on.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#16333) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Nagyszüleimnél adott 2 kaon hd beltéri értelem szerűen 2 tv-re kötve.
Most hívtak, hogy pirosan villog mindkét beltéri, a tv-n pedig csatorna frissítése szöveg van, de 0 %-on áll már negyed órája. Mi a teendő? Azt javasoltam nekik, hogy húzzák ki a tápot a beltériből, dugják vissza 1-2 perc után, várjanak kicsit, majd kapcsolják be. :R

(#16334) vpanangin válasza #04441088 (#16333) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ez így első lépésnek tökéletes.

(#16335) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

a digi online-hoz. akkor ha jól értem. a tv előfizetésen kívül kell digi net előfizetés is?

(#16336) #04441088 válasza vpanangin (#16334) üzenetére


#04441088
törölt tag

Meg is oldódott a probléma. :R

nagysandor79: Igen.

[ Szerkesztve ]

(#16337) Harkovz válasza #04441088 (#16336) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Lenne egy kérdésem.Van a családban egy Digi előfizetés 3 boxxal,ebből 2 HD,egy régi Scartos Sd.Azon elég rossz a kép minőség Led tv-én,javasoltam,hogy cseréltessék azt is hd-re de állítólag azt mondták a diginél,hogy csak 2 lehet hdmi csatis beltéri a harmadik nem.Ez igaz lehet és még mindig így van?

(#16338) AtHoS válasza Harkovz (#16337) üzenetére


AtHoS
nagyúr

DIGI oldalán mit találtál erről?

read-only mode on the forum

(#16339) Tibi1977 válasza Harkovz (#16337) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Régebben úgy volt, hogy kettőt lehetett bérelni, a harmadikat meg kellett vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#16340) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Muholdas digi van bekotve, 3 belteri van a hazban. Most beszerzesre kerul 1 uj tv amire szinten jo lenne ha lenne rajta digi. A kerdesem az lenne, hogy lehet 4 tv-re kotno 1 lakasban? Az uj tv-hez nem kellene belteri mivel tudja a dvb-s-t igy Digi Smart Cam- mal szeretnem . Lehetseges ez?

A valaszokat koszi#

Mi az az ekezet dragasag??

(#16341) Tibi1977 válasza kenwood3 (#16340) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Max. 3 beltéri bérelhető. További eszközök vásárlásra nincs lehetőség. Műholdas konstrukciónál Smart CAMot már nem lehet igényelni.

http://digi.hu/muholdas-media-eszkozok-konstrukcioi

[ Szerkesztve ]

(#16342) kecsawi válasza kenwood3 (#16340) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szerintem legrosszabb esetben második előfizetéssel és a fejegység cseréjével működhet az elképzelésed, de a digi csatornáit csak stbox-on keresztül éred el.

(#16343) draco31


draco31
veterán

Azon gondolkozom most, hogy már 3 éve bérlem a HD beltériket, vagyis majdnem kifizettem már az árukat. Akkor sem fog nálam maradni, ha pl 1 év múlva felmondanám?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16344) dsd1 válasza kenwood3 (#16340) üzenetére


dsd1
tag

Ennyi tévé esetében nem valószínű hogy egy időben lennének használva a beltérik, így esetleg valamilyen AV modulator is amolyan pótmegoldás lehet. Tehát az egyik Kaonból az euroscarton kijövő jelet küldené ahhoz a tévéhez, amelyiken a legkevésbé szempont a HD minőség.

(#16345) kecsawi válasza draco31 (#16343) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nyílván nem, a bérlet nem ad tulajdonjogot.

(#16346) kenwood3


kenwood3
őstag

Koszi fiuk!

Mi az az ekezet dragasag??

(#16347) Inhouse válasza kenwood3 (#16346) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha a meglevő, épp nem használt beltéri jelének átküldése elfogadható számodra, akkor én azt javasolnám, hogy a vezeték nélküli jelátlövőket hanyagold... Sajnos nincs jó tapasztalatom velük, bizonytalan vétel, mindenre érzékenyek, többfélét is próbáltunk. Ami bevált megoldás az a vezetékes kapcsolat. Kell egy AV modulátor, itt csak a barkács kedved/érzéked, és a pénztárcád szab határt. Bontott videóból magad is megoldhatod, de lehet kapni készen is, akár HD-set is (DVB-T-be pakolja). A távirányításra is lehet kapni vezetékes átlövőt, onnantól gyakorlatilag, mintha ott lenne a beltéri.
AV modulátor
Infra hosszabbító vezetékes
Ez utóbbi csak néhány méter vezetékkel rendelkezik gyárilag, de simán működik 20-30m toldással is. Jack dugós, úgyhogy még forrasztanod sem kell, lehet kapni hosszabbítót.
HDMI-s verzió távirányítással együtt

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16348) Inhouse válasza Inhouse (#16347) üzenetére


Inhouse
őstag

(#16349) Inhouse válasza Inhouse (#16348) üzenetére


Inhouse
őstag

Modulátor jó áron.

Üdv Inhouse

(#16350) Nahki válasza Harkovz (#16337) üzenetére


Nahki
csendes tag

Hali, lehet a 3. beltéri HD, de nem tudod megvásárolni már őket. Érdemes bejelenteni hogy rossz az SD, (pl. két óránként lefagy és áramtalanítással jön helyre). Bérleti díjak : 0,300,500 beltéri típustól függetlenül az új ajánlatuk szerint.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.