Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17351) AtHoS válasza LiktorS (#17350) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Párosítva van a kártya és az eszköz, innentől pedig kitalálhatod miért vagy szar helyzetben :(

read-only mode on the forum

(#17352) LiktorS válasza LiktorS (#17350) üzenetére


LiktorS
friss újonc

Na, közben lett egy kicsit több időm és visszaolvastam pár oldalt..
Ha azóta nem változott semmi, akkor kb mindenre a NEM a válasz...
Szóval csak azzal az egy SD-Beltérivel működik a dolog ,amit adtak a szerződéskötéskor...
Akkor valamit ki kell találnom...

(#17353) jbl válasza LiktorS (#17352) üzenetére


jbl
aktív tag

UPC kártya [link]

(#17354) LiktorS válasza jbl (#17353) üzenetére


LiktorS
friss újonc

a UPC honlapján azt írják, hogy ha megrendelem, felveszik velem a kapcsolatot és jön a szerelő....
Nos, nálam pont ez a gond,(külföldön használom) hogy nincs hová jöjjön a szerelő szerelni..xD

(#17355) jbl válasza LiktorS (#17354) üzenetére


jbl
aktív tag

Csak kártyát rendelj saját beltérivel. Oda nem kell szerelő.

(#17356) Nahki válasza LiktorS (#17352) üzenetére


Nahki
csendes tag

Bocsi nem olvastam a többi üzeneted. Ha külföldön vagy akkor haza kell hoznod. Viszont kérheted a központban hogy máshova jöjjön a szerelő. Aztán meg megbeszéled vele hogy hogy legyen amikor felhív egyeztetni.

[ Szerkesztve ]

(#17357) kovy79 válasza LiktorS (#17350) üzenetére


kovy79
őstag

Ha bejelented a hibát, megmondják, hogy a szerelő majd cseréli.
Te kérd, hogy előtte mindenképpen hívjon fel.
Ha felhív, megmondod neki, hogy éppen úton vagy, de nálad a beltéri.
Odamész, ahol ő van és kicserélitek.
Nálam ez kétszer bevált.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17358) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Tegnap érkezett a következő havi számla és elektronikus fizetés kedvezmény néven 200 Ft-al kevesebbet kell fizetnem. ÁSZF-ben nem találtam erre vonatkozó újítást, bár lehet korábban rakták ezt bele

read-only mode on the forum

(#17359) Clever0 válasza AtHoS (#17358) üzenetére


Clever0
senior tag

Téves.

[ Szerkesztve ]

(#17360) Tibi1977 válasza AtHoS (#17358) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

ÁSZF-ben nem szerepel. De aki a "jelenlegi helyzetben" elektronikus úton rendezi a számláját, 200 ft jóváírást kap.

(#17361) doberman


doberman
senior tag

Sziasztok.
Keresgélem a digi oldalán, hogy mint előfizető tudok-e második beltérit rendelni.. persze nem lelek erre utaló jeleket...Lehet, hogy nem is lehet elektronikusan intézni?
(twin fejem van felszerelve, a kábelezést már megcsináltam..)

8lnu

(#17362) Prien válasza doberman (#17361) üzenetére


Prien
addikt

Ha személyesen messze van, akkor telefonon próbáld meg.

A kevés is több a semminél.

(#17363) AtHoS válasza Tibi1977 (#17360) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót :R

read-only mode on the forum

(#17364) kecsawi válasza doberman (#17361) üzenetére


kecsawi
senior tag

Megrendelés, és kiviszik, max 3 beltéri lehet nálad bérelhető konstrukció keretében. Személyes átvétel nincs.

(#17365) doberman


doberman
senior tag

Köszönöm a gyors választ. :R
Mese nincs marad a sorban állás...

8lnu

(#17366) kovy79 válasza Nahki (#17346) üzenetére


kovy79
őstag

Gondoltam megírom, hátha másnak is hasznos:
Most ránéztem a felvételekre és tökéletesen lejátssza őket a beltéri.
Szóval valóban csak várni kellett.
Hihetetlen, hogy frissítésnél az ilyen funkciókba is beletúrnak...
Mindenesetre köszi mégegyszer! :R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17367) djozsi


djozsi
senior tag

Sziasztok! Úgy néz ki, hogy ahová ideiglenesen költözök ott digi műholdas tévé lesz elérhető és ezzel kapcsolatban lenne néhány nagyob alapvető, valószínűleg buta kérdésem. Előre is elnézést, még sose volt közöm műholdas tévéhez.

1. Jól gondolom, hogy alapvetően itt nem a tévével, hanem egy külső dobozzal hangolom be a csatornákat és külön távirányítóm lesz hozzá?
2. Tudok vinni magammal egy LG okostévét Magic Remote-al, ezt esélytelen összeszerelmesíteni a műholdas dobozzal, hogy egy távirányító maradjon?
3. Milyen a képminőség a kábelhez képest?
4. Tényleg rossz időben romlik a kép?
5. Van valami előnye a technológiának a kábellel szemben?

Köszönöm szépen a segítséget!

(#17368) kecsawi válasza djozsi (#17367) üzenetére


kecsawi
senior tag

1. Igen 2.igen 3. Gyengébb 4. Nem romlik, hanem kockásodik, vagy nincs, esetleg a kép kimerevedik. 5. Talán csak az, hogy a telepítés helye nem korlátozott.

(#17369) Prien válasza djozsi (#17367) üzenetére


Prien
addikt

A HD adások szépek, adás akkor áll meg,ha viharzóna kerül a műhold és a vevő antenna közé, ezzel nem lehet mit kezdeni. Kicsit vársz. :D
Nekem már 13 éve van Digi, én elégedett vagyok vele.

A kevés is több a semminél.

(#17370) Diák66 válasza djozsi (#17367) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos CAM modul már nincs, így ha alkalmas is a Smart TV műhold vételére, nem érsz el vele semmit. Esetleg lehet érdeklődni, hátha van újra Smart CAM. (nem valószínű, mivel HD box is alig akad a szerelőknél, meg mostanság tányér is hiányban szenved.) HD box helyet ne engedd felszerelni az SD-t! Inkább várj a HD boxra, bár lehet az hónapok kérdése. :DD

A minőség nem lesz olyan, mint a kábelen, hát még ha a gagyi boxokat is időnként cseréltetni kell (nehogy megvedd! butított ócskavas, hamar megkotlik, bérelni is lehet tőlük).

LG remote esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#17371) snooze válasza Diák66 (#17370) üzenetére


snooze
veterán

attol függ milyen tv,milyen táviránxito,mert van amelyik tudja a digi beltérit kezelni..

GO Gunners!!!

(#17372) doberman


doberman
senior tag

A minap voltam második box igénylés ügyben a helyi diginél. A hölgy 60 napot mondott... Nem bántom, de azért elgondolkodtató, hogy egy dobozka kihelyezése ennyi időbe kerül...
Mondjuk nem is értem, hogy miért nem használható saját beszerzésű beltéri ehhez a szolgáltatáshoz?

8lnu

(#17373) Diák66 válasza doberman (#17372) üzenetére


Diák66
őstag

Azért nem használható saját box, mert a kártyákat társítani kell a boxhoz. CAM modul pedig már nem kapható náluk. Utóbbit bele lehetne tenni saját boxba.

(#17374) doberman válasza Diák66 (#17373) üzenetére


doberman
senior tag

oké ez rendben, de miért is? Társítani kell, jó. De az egy telefonhívás, nem egy nagy varázslás.. CAM modult meg lehetne venni máshol..

8lnu

(#17375) Diák66 válasza doberman (#17374) üzenetére


Diák66
őstag

Nem, a telefonhívás csak az átlalad előfizetett csomag beállítására jó. A Nagravision 3 kódolásban rejlik az ok. A titkosítókulcs miatt kell az adott eszköz is és nem elég a kártya.

(#17376) rosszcsont88 válasza djozsi (#17367) üzenetére


rosszcsont88
tag

nagy tányér kell
100cm parabola
cam modul
vagy digi beltériegység
mást nem tudok ajánlani
upc kártya mpeg4 boxal
4K adáshoz 4K boksz kell (vuzero4k,amikoviper4K,dreambox900,)
DVB S2,DVB S2X tuneres box

[ Szerkesztve ]

(#17377) Inhouse válasza doberman (#17372) üzenetére


Inhouse
őstag

Sajnos a Digi régebben sem a gyorsaságáról volt híres. Manapság inkább csak rosszabb lett a helyzet. Függ a terület szerelővel való ellátottságától, a szabad készülékek számától (ebben is rosszul állnak), az adott terület igényléseinek számától, stb... A koronavírus sem javított ezen. Illetve a Digimobil sok erőforrást és pénzt emészt fel, és úgy néz ki prioritása van. A versenyképes ár/szolgáltatás miatt sokan kivárják, így nekik nem akkora gond ez.
Ettől függetlenül persze, a mai világban valóban sok, de simán lehet kevesebb, majd kiderül.
Apáink 5-10 évet is vártak egy Trabantra, Wartburgra, Ladára... :)

Üdv Inhouse

(#17378) doberman válasza Inhouse (#17377) üzenetére


doberman
senior tag

Köszi.
Mindegy is, nyár végére talán lesz belőle valami. Az [Oxid Smart Twin] fejet feltettem, kábelt behúztam, F csati feltéve, az egész kipróbálva a másik beltérivel... oszt várunk.

8lnu

(#17379) Zúzz


Zúzz
csendes tag

Üdv ! Valaki tudja ,hogy a Technisat Digit hd8s mükődik e a digi tv smartcammel ?

(#17380) rosszcsont88 válasza Zúzz (#17379) üzenetére


rosszcsont88
tag

igen CI modulos kellene ,beltéri milyen gyorsan nyissa passz,
nem értem minek kell párositgatni sim kártyát

[ Szerkesztve ]

(#17381) Diák66 válasza Zúzz (#17379) üzenetére


Diák66
őstag

Ha van benne megfelelő CI+ modul fogadó, elvileg igen. Csak SmartCAM-et már nem kapsz a Digitől.

(#17382) Castelejo


Castelejo
újonc

Technisat Digit Isio STC-t használok Digi CAM modullal. Illetve használtam, mert pár napja a kép lefagy, ha kihúzom a modult és visszadugom (vagy ki-be kapcsolom a beltérit) elindul, de 10 perc után ugyanez. A doboz nagyon felmelegszik, felhívtam pár szakit, senki nem vállalta, a Technisatnak semmilyen alkatrészellátása nincs idehaza. A fő gondom az, hogy nem tudom, a modul ment tönkre, vagy a beltéri. Ha vennék egy új dobozt, lehet ugyanígy járnék, új modult és ahhoz való kártyát a Digi nem ad már ki tudtommal. Marad a sz.r digis beltéri a gyengébb képpel. Ötlet esetleg? Köszönöm

(#17383) Inhouse válasza Castelejo (#17382) üzenetére


Inhouse
őstag

Bármi másik eszköz, ami műholdvételre alkalmas és CI-t tud fogadni nincs a környezetben? Egy műholdvevős TV pl.?
A vevőd tápjában kommersz alkatrészek vannak. Ami meg specifikus lenne (uP, Tuner), olyat meg úgysem cserélnek, meg nem kapnak...

Üdv Inhouse

(#17384) Nahki válasza Castelejo (#17382) üzenetére


Nahki
csendes tag

Úgy hangzik a digis CAM-nak nincs baja, ha felhívod őket akkor garantált hogy adnak egy HD boxot. Szerintem táp baja van. Felmelegszik, kifárad a tápja, nem tudja hajtani az LNB-t. LED-es kaon tápoknak, kétkártyás hyundaiknak szokott ilyen baja lenni még.
Ha tudsz akkor kérj kölcsön valakitől egy CAM képes eszközt tesztelni. Esetleg ha meleg az F-csati a kábelen valahol, érdemes megcsinálni jól, elméletileg kicsit tud neki segíteni.
Ilyenkor általában az STB táp haldoklik, de nagy ritkán lehet az LNB is, érdemes lenne azon is elgondolkozni.

(#17385) Castelejo


Castelejo
újonc

Megpróbált a modult a TV-ben: mind a modult, mind a kártyát felismerte, ennek ellenére a csatornahangolás után a kódolt digis csatornákat nem nyitotta meg. És fel is melegedett pár perc használat után a modul, nem tudom ez normális-e. Mivel a STB-t kártya nélkül járattam felmelegedés és lefagyás nélkül, hajlok arra, hogy a modullal van a gond, amit ugye nem cserelélnek (és senkit nem érdekel, hogy emiatt vettem meg 150e-ért a Tecnhisatot..). Ez van, a Digi sport és az olasz foci miatt kénytelen vagyok digis maradni. A Digi Kaon STB-ről van esetleg vélemény? Köszönöm

(#17386) Inhouse válasza Castelejo (#17385) üzenetére


Inhouse
őstag

A Digi Kaon STB-ről van esetleg vélemény?
Van belőle vagy 3 fajta.
Nekem jó, nem tudom, hogy mennyivel ad szebb képet neked a CAM modullal.
Amit utálok az enyémen, hogy az az 1 LED sem túl informatív. Kikapcsoltam? Bekapcsoltam? Újraindul? Nyomjam, ne nyomjam? :)

Üdv Inhouse

(#17387) Nahki válasza Castelejo (#17385) üzenetére


Nahki
csendes tag

7 tipus van.
KI1S
KC1S
KI2S
KI3S
KI4S (NA9240)
KI5S (NA9240)
KI6S (NA2000)
Mit kell tudni:
KI1,KC1,KI2 : régi HD beltérik, nincs velük baj, kicsit lassan kapcsol be, KC1-nek van csatorna kijelzője a dobozon.
KI3S : a legmegbízhatóbb régi HD beltéri, nem túl lassú
KI4S : ebből mindet javítani kellett, kártya olvasó és antenna kimenet az újakon soknak hibás volt, a rózsaszín zacskós, használtak elvileg jók
KI5S : nem tudja a magyar TV ősi hangformátumát, így az m1,m2,m4,m5,duna,dunaworld nincs a HD-n hang.
KI6S : nincs vele gond, gyors, új.
A kép minősége mindegyiken ugyanaz, a HD-k képe szép de TV-től függ igazán.

Edit: CAM modullal megegyezik a kép minősége mindnek.

[ Szerkesztve ]

(#17388) Inhouse válasza Nahki (#17387) üzenetére


Inhouse
őstag

A UPC kábelTV-s beltérijét is viszi a Digi Kaonos távirányítója. :)

Üdv Inhouse

(#17389) doberman válasza doberman (#17365) üzenetére


doberman
senior tag

25 nap és lett második beltéri...

8lnu

(#17390) pityuco


pityuco
tag

Sziasztok! Lehet volt mára róla szó, de nem szeretnék órákat tölteni a keresgéléssel. Az elkövetkező napokban jön az ember bekötni hozzám a műholdas lavrot, de szeretnék elöredolgozni, mert nem szeretném ha össze lenne barmolva a ház. Milyen koaxot húzzak be, hogy a HD csatornáknak is megfeleljen? Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát.

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#17391) pube111


pube111
senior tag

Hallottatok róla, hogy megszüntetik a müholdas tv szolgáltatást? Egy ügynök mondta maglódon.

(#17392) Intruder2k5 válasza pube111 (#17391) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom az előfizető kevés, és a transzponder bérleti díjakon nagyon tudnának spórolni.

(#17393) nagysandor79 válasza pube111 (#17391) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

és mi lesz helyette?

(#17394) Inhouse válasza pube111 (#17391) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem HOAX....reppent már fel. Nehezen tudnám elképzelni, hogy annyi előfizetőt eldobnának csak úgy. Ha kihúzzák a kábelt, akkor szívesen átállok rá...de alternatíva nélkül?

Üdv Inhouse

(#17395) Clever0 válasza pityuco (#17390) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a szerelési díjban benne van a koax kábel is, akkor nem érdemes előre dolgoznod. Ha mégis te akarod befűzni, akkor a réz jobb, mint a rézbevonatos (bár már alig kapható) és a 3-4x árnyékolású is jobb, mint a 2x-es. Ha hosszan megy kültéren, akkor a feketeszínű talán jobban bírja az UV-t, mint a fehér, de beltérben meg csúnyább. Sokat számít a csati: Jobb a krimpelős, mint a csavarós. Pár darabért nem érdemes szerszámot venni, ezt esetleg meghagyhatod a szerelőnek.

(#17396) pityuco válasza Clever0 (#17395) üzenetére


pityuco
tag

A krimpelést meghagyom neki, de ismerem a szolgáltató embereinek a "megoldásait" és nagyon nem vagyok velük kibékülve, emiatt oldanám meg inkább magam. Tehát a tömör réz huzalos, 120dB 4xshield elég neki. Hála az égnek van belőle kb 20m, ami elég is lehet. Köszönöm szépen a válaszod :R

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#17397) doberman válasza pityuco (#17396) üzenetére


doberman
senior tag

Én is előre dolgoztam.. twin fej, kábelezés.. sőt "rátekerős" F csati. A szerelő a 2 csatit levágta és krimpelt (azt mondta nekik kötelező fix csatlakozóval szerelni). a számla vége 80 azaz nyolcvan csengő királyi forint volt -a 2 F csati-, melyet csekken ki is számláztak.. ;] ..

8lnu

(#17398) Inhouse válasza doberman (#17397) üzenetére


Inhouse
őstag

Inkább kompressziós dugót használnak már minden szolgáltatónál (jobb is, a krimpelés nem sikerült nekik mindig jól). A 80Ft 2 dugóért nagyon baráti. :)

Üdv Inhouse

(#17399) doberman válasza Inhouse (#17398) üzenetére


doberman
senior tag

..kompressziós dugó.. - ma is tanultam valamit, már érdemes volt felkelni.. ;] :R .

8lnu

(#17400) Clever0 válasza Inhouse (#17398) üzenetére


Clever0
senior tag

Minden bedugós csatinál lutri, hogy a földelés csöve két árnyékolás közé megy vagy az egyiket felgyűri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.