Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) forten


forten
tag

Hello.

Lifenetwork adást szeretném nézni.Azt honnan tudom meg ,hogy szabadon fogható,vagy kártya kell hozzá?

"Hol volt,hol nem volt..."

(#16452) vpanangin válasza forten (#16451) üzenetére


vpanangin
senior tag

A kérdéses csatorna nem része a Digi műholdas csomagjának.

Telekom műholdas csomagjában elérhető, nem szabadon fogható.

[ Szerkesztve ]

(#16453) forten válasza vpanangin (#16452) üzenetére


forten
tag

Maximálisan igazad van, régebben volt,és való igaz meg sem néztem ,a mai csatornakiosztásban szerepel-e.
Köszönöm az infót! :)

"Hol volt,hol nem volt..."

(#16454) mikej95


mikej95
aktív tag

Ez a csodás KAON NA1000HD milyen formátumú videókat eszik meg külső merevlemezen?
Elég nagy kaland volt már működésre bírni a dolgot. MBR jó csak neki és csakis akkor, ha valóban Noé dobta ki a bárkából a cuccot. Fizikailag 2TB-nál nagyobb a HDD esetén már formatálás során lefagy a beltéri (aztán lehet a lemezt feltámasztani), előre "berendezett" háttértár esetén pedig fokozatosan lefagy a menürendszere.
Végül találtam 1 merevlemezt itthon ami megfelel neki. NTFS-t kapott, de semmit nem lát rajta a cucc. :O

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#16455) tigipuf válasza mikej95 (#16454) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nincs is médialejátszó funkciója,nehéz lesz rábirni ilyenekre :N

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16456) Anonymus23 válasza mikej95 (#16454) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amit felveszel vele, azt tudja lejátszani.

;) - The Power of the Light Side

(#16457) frovery válasza mikej95 (#16454) üzenetére


frovery
senior tag

Vegyél 10ezerért egy mediaplayert, jobban jársz.
Szolgáltatói boxok arra vannak, hogy amit ők adnak, azt nézd vele. Minden ami ennél többet tud, az már csak bónusz. :K

(#16458) freecylons


freecylons
újonc

Sziasztok,

Szerettem volna az új tévémbe műholdas smartcam modult venni, de sajnos már 2016 szeptember 1 óta erre nincs lehetőség az ügyfélszolgálat tájékoztatása szerint.

Emiatt a kérdésem az lenne, hogy mondjuk a különböző apróhirdetésekben árult pl. CONAX CI+ kártyaolvasókkal tudnám-e használni a digi-s műholdas előfizetésem? Vagy a digi valami speciális kódolást használ?

Köszönöm a választ előre is.

Üdv,

István

(#16459) Watt25 válasza freecylons (#16458) üzenetére


Watt25
veterán

[link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16460) freecylons válasza Watt25 (#16459) üzenetére


freecylons
újonc

:R :R :R

(#16461) Voice24


Voice24
őstag

Mostanában több adónál veszem észre, hogy bizonyos időközönként beszakadozik, szétesik a kép, majd megy tovább rendben. Most pl. a digisport1hd csinálja, és elég sűrűn. Elvileg a jellel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#16462) Piwi válasza Voice24 (#16461) üzenetére


Piwi
addikt

Szintén, nálam is

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16463) kecsawi válasza Voice24 (#16461) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nálam is előfordult, különböző tv-n, különböző adón is, vételi zavarra gondoltam.

(#16464) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Nagyfateréknál egy ideje DiGi van. Én intéztem nekik, mert az Invitel ~20-22 csatornáért, kábelesen fizettek ~ 7000 Ft-ot, ami már undorító.
A lényeg, hogy lett digi, Műholdas, 2 Kaon HD beltéri.
Az a gond, hogy a belső TV-t csak nagymamám nézi, oda van állítva egy adott csatornára, mert mindig ugyanazt nézi, a beltéri nincs kikapcsolva, csak a tv. Hogy egyszerűbb legyen neki is, csak tv-t ki-be kapcsolja és mehet is. Viszont van egy olyan probléma, hogy hiába van odaállítva a Duna HD-re a beltéri, annak a távirányítójához nincs nyúlva, nincs kapcsolgatva, még véletlenül se. Reggelre viszont vagy átvált másra, vagy maga a csatorna választó lista jön elő.
Ez mitől lehet?
Arra gyanakodtam, hogy mivel a 2 beltéri között ~ 3 méter különbség van, hogy esetleg az bezavarhatja..? :R

(#16465) #94529552 válasza #04441088 (#16464) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha másik szoba, akkor nem tud bezavarni a másik beltéri, vagyis inkább az, ha kapcsolgatják, mert egyforma a távirányító. De mindenképp érdemes kikapcsolni, mert feleslegesen megy, és így még valószínűleg nem is állítódik el. Ki kell próbálni.
Érdekes amit írsz az Invitelről(ami már elvileg szintén a Digi tulajdona), mert itt 94 csatorna, amiből 35 db HD minőségben jön 4190 Ft, és nem kell beltéri sem, mert kártyát is adnak. Egy ideje már kicsit észhez tértek, pont a magas árak miatt használtam én is Digi műholdas szolgáltatást kb. 3 évig.

(#16466) #04441088 válasza #94529552 (#16465) üzenetére


#04441088
törölt tag

Az a baj kis falun lakunk, Székesfehérvár mellett. Bár nem olyan kicsi, de falu. :D
Egy szolgáltató díjszabása pedig nagyon függ a területtől. Műszaki téren elég maradiak nagyfaterék, de ez, a jelenlegi Invitel ment régebben Falu TV néven, illetve utána Fibernet néven is. Anno igényeltél 16-17 éve és nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy miért, s mennyit fizettek. Csak nézték a TV-t és fizették a csekkeket. Viszont az elmúlt évben havonta 4-5 alkalommal biztos hallgattam, hogy ezek a köcs*gök megint kivettek pár csatornát, ezt nem tudják nézni, az nem elérhető már... Akkor megnéztem a területi csatornakiosztást és kiderült számomra, hogy tényleg huszonpár csatornáért fizetnek ~7 k-t. DiGi műholdast rögtön megrendeltem, Invitelt lemondtam. Bár érdekes volt, kiderült, hogy vagy 6 éve nincs hűség, de kisebb számolgatás és 3 különböző ügyintéző után kiderült, ha lenne hűség se csökkenne a havidíj. Próbáltak lebeszélni róla, hogy lemondjam a szolgáltatásukat, ígérgettek fűt, fát, de nem igazán hatottak meg. Itt sok sok évig csak ez a féle kábeles TV volt, aztán jött Telekom, UPC, DiGi, szépen sorban..
A lényeg, hogy most van több, mint 90 csatorna, digitálisan, szebb minőségben, ~3500 ért 2 TV-n, 21-22 csatorna 7k-ért helyett.

(#16467) Voice24


Voice24
őstag

Már megint hibával fordulok ide:
elég sűrűn bosszant az a jelenség, hogy pl. az rtlklubHD nézése közben egyszer csak megakad, szétesik a kép, majd utána úgy megy tovább, hogy jelentős csúszásba kerül egymáshoz képest a kép és a hang. Ha elkapcsolok egy másik adóra, majd vissza ide, akkor általában helyreáll. Másnál is van ilyen mostanában, vagy inkább helyi, akár beltéri hiba lehet ez? A kisebbik Kaon-nal csinálja.

(#16468) #04441088 válasza Voice24 (#16467) üzenetére


#04441088
törölt tag

Nálam is megvan ugyanez a hiba. Jelenleg is így nézem.

(#16469) Voice24 válasza #04441088 (#16468) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor valami központi bibi van, múltkor is írtam pl. a digisporthd-t.

(#16470) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Digi settopboxom van. Valahogy lehet csatornákat törölni, vagy elrejteni? Néhányra nincs szükségem.

Üdv: Csabee.

(#16471) kecsawi válasza Csabee. (#16470) üzenetére


kecsawi
senior tag

Kedvenceket kell használni.

(#16472) Csabee. válasza kecsawi (#16471) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Megnézem köszi

Üdv: Csabee.

(#16473) Csabee. válasza kecsawi (#16471) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szuperül megy. Végre ki tudtam szórni a felesleges csatornákat. :) maradtak a termèszet filmes ismeretterjesztők. Na meg a sport :D

Bár rengeteg kedvencet lehet létrehozni, de a listák közül nem tudom hogy lehet váltani.

Üdv: Csabee.

(#16474) Inhouse válasza Csabee. (#16473) üzenetére


Inhouse
őstag

Na meg a sport
Foci az...csak foci... :(

Üdv Inhouse

(#16475) AtHoS válasza Csabee. (#16473) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Bár rengeteg kedvencet lehet létrehozni, de a listák közül nem tudom hogy lehet váltani."

Nyomsz egy piros gombot és megjelenő menüből kiválasztod a neked tetsző kedvenc összeállítást a kedvencek közül

read-only mode on the forum

(#16476) Csabee. válasza AtHoS (#16475) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:) Köszi kipróbálom.

Üdv: Csabee.

(#16477) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Érdekes ez a Digi....

Az előbb lent voltam és ott Eurosport 2-n Wolfsburg - Byern München meccset adtak. Feljöttem az emeletre és a másik KAON készüléken Eurosport 2-n kerékpár közvetítés megy :F

Szerk.

Megvan a megoldás: a kerékpár közvetítést a HD verzión adják, míg a simán a focimeccset :B Jó tudni, hogy lehetnek így különbségek a műsorban. Most már csak műsorújságot kellene keríteni a HD verzióhoz

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16478) #94529552 válasza AtHoS (#16477) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez már régóta így megy, talán a jogosultságok, vagy jogdíjak miatt a szlovákoktól veszik át az Eurosport2 HD-t.

Ezt találtam még: Szlovákiában a Discovery mellett a Markiza vette meg a Bundesliga közvetítési jogainak egy részét (fordulóként egy meccs plusz a szuperkupa meccs-a Dvajton lesz az az egy meccs ) és az Eurosport2 HD verziója a Slovak Telekomtól jön, tehát emiatt volt a bonyodalom és valószínűleg bajnokság kezdetéig tisztázzák majd a Discovery-nél, hogy hogyan legyen. [link] Ezért is van a csatornánál szlovák műsorújság a diginél.

(#16479) vpanangin válasza #94529552 (#16478) üzenetére


vpanangin
senior tag

A következő idénytől kezdve Magyarországon már nem az Eurosport közvetíti a Bundesligát. Ha jól emlékszem talán a Sport Tv. De majd megerősít valaki, aki jártasabb ebben a témában.

(#16480) AtHoS válasza #94529552 (#16478) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kösz :R adtál is egy ötletet műsorújság kereséshez hozzá [link]

Tegnapra stimmel a műsor, így gondolom ez jó lesz későbbre is HD verzióhoz.
KAON-on nálam műsorújságnál nem hoz semmi infót Euro 2 HD-nél

read-only mode on the forum

(#16481) #94529552 válasza vpanangin (#16479) üzenetére


#94529552
törölt tag

A következő idényt nem tudom, mert elvileg minden évben változhatnak a jogok minden sport eseménynél. De most az van, amit írtam.

(#16482) vpanangin válasza #94529552 (#16481) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ha nem is évente, de általában három évente lehet újra licitálni a jogokra.

(#16483) 4Pocok


4Pocok
újonc

Sziasztok!
CI+ kártya egyszer csak azt írja minden csatornánál: Digi smart cam A smartkártya sosem volt párosítva(25) Lg 106cm smart tv.

(#16484) Szmtgp


Szmtgp
csendes tag

Sziasztok,

pár hete kaptam a kisebb Digi hD beltérit (Kaon ). Ezalatt az idő alatt kb hetente kiírja, hogy nincs rendesen behelyezve a smart kártya. Ekkor kiveszem, visszateszem és pár napig jó, majd ismétlődik.
Találkoztatok ilyennel ? (a box bekapcsolva van mindig)

(#16485) kismanobkv


kismanobkv
tag

Sziasztok!

KAON NA HD1000 beltéri egységem van.
Hogyan lehet rá élő tv adást felvenni?
Láttam,hogy van rajta USB port.
Pendrive elég?

Köszönöm a válaszokat!

(#16486) vpanangin válasza kismanobkv (#16485) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen, pendrive elég. Formáztasd le a beltérivel és kezdheted is használni!

(#16487) riczer


riczer
tag

Kaon NA1000HD beltérin az időt és az aktuális csatorna mutatását hogy lehet beállítani? Nálam egyiket sem mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#16488) AtHoS válasza riczer (#16487) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nincs ilyen funkció kivezetve rá

read-only mode on the forum

(#16489) riczer válasza AtHoS (#16488) üzenetére


riczer
tag

Akkor már csak azt nem értem hogy miért van a beltérin kijelzőfunkció ha még az aktuális időt sem mutatja illetve nem mutat semmit.

(#16490) vpanangin válasza riczer (#16489) üzenetére


vpanangin
senior tag

Most nem vagyok otthon, de úgy emlékszem, hogy az enyém mutatja az aktuális csatornaszámot.

(#16491) tigipuf válasza riczer (#16489) üzenetére


tigipuf
senior tag

Szüleimnél most cseréltek T-s beltérit.Eddig szép nagy beltérijük volt , kijelzett mindent,most ők is ilyen kis picsányit kaptak mint a digis kaon,két led,és kész.Szerelő szerint uniós előírás fogyasztáscsökkentés jelszóval.Nem tudom,hogy igaz-e,vagy csak a szolgáltatók spórolnak.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16492) riczer válasza tigipuf (#16491) üzenetére


riczer
tag

Fura egy módja a spórolásnak.azért mert tagja vagyunk hagy döntsem már el hogy akarok e spórolni vagy nem. A beltérin is megtehették volna így helyet és anyagköltséget is megtakaríthattak volna. A szolgáltató pedig inkább a minőség javításával lenne elfoglalva.

(#16493) tigipuf válasza riczer (#16492) üzenetére


tigipuf
senior tag

Igazad van,jeleztem is ,hogy a fene tudja mi okból van,de a tény az tény.Eddig azt hittem,hogy csak a digi spórol a beltéri terén (lassan akkora már mint egy gyufásdoboz :D ) ,de amikor megláttam a T is mire újított akkor nagyot néztem.Sokszor érezni,hogy csak nyűg ez már nekik,de csak nem engedik el a műholdas témát gondolom azért hoz még a konyhára nekik ez a szegmens is bőven.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#16494) mgaben válasza tigipuf (#16493) üzenetére


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Olyan érdekelne, hogy ha előfizetnék egy plusz set top boxra akkor PC-re rá tudom kötni valahogy.
Elvileg van plusz hdmi bemenetem a monitoromon, de nem működik normálisan a bemenet választó.
Egyébként nem tudom egyáltalán működne e így.
Szóval PC-be valamilyen kártya létezik e amibe bedugom a box HDMI kábelét és tudok pc-n tv-t nézni?
Kvázi valamilyen hdmi-s tuner kártyaféle érdekelne. Egyáltalán működik e így a dolog?

Köszi előre is a válaszokat.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#16495) Watt25 válasza mgaben (#16494) üzenetére


Watt25
veterán

Olyan nincs, hogy HDMI tuner kártya, egyszerűen értelmetlen ezt a két kifejezést egymás mellé rakni. Sőt, HDMI digitalizáló sincs, hiszen a HDMI digitális...
Van azonban HDMI bemenetű kártya, de nem fog működni, méghozzá a HDCP miatt.
Ellenben a monitor HDMI bemenete valószínűleg működne. Honnan tudod, hogy nem jó a bemenet választó?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16496) mgaben válasza Watt25 (#16495) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahh. Jogos amit írsz.
Onnan, hogy volt már több eszköz rákötve és semmi reakció a gombnyomásra. Menüben is minden be van állítva elvileg.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#16497) frovery válasza mgaben (#16496) üzenetére


frovery
senior tag

Lehet a boxon kellene a felbontással mahinálni, mert a monitor esetleg nem tudja azt a felbontást vagy képfrissítési freqvenciát.
Tehát boxon kisebbre venni.

(#16498) mgaben válasza frovery (#16497) üzenetére


mgaben
senior tag

Simán másik gép volt rádugva. Biztos nem jó. Ugyan ilyen monitor van melóban is és ott is az egyik jó, a másik nem. Pedig nincs is több eszköz rákötve. De terveztem szervizben megnézetni. Majd találok rá valahogy időt becipelni pestre.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#16499) Mezcal


Mezcal
addikt

Most cserélek Kaonra, hármat hoznak. A kérdésem az, hogy adnak hozzá HDMI kábelt?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16500) kecsawi válasza Mezcal (#16499) üzenetére


kecsawi
senior tag

Igen, de a legrövidebbet, amit majd le is kell adni a távoli jövőben. (Tartozék)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.