Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) Inhouse válasza nagysandor79 (#16774) üzenetére


Inhouse
őstag

Jött azóta számla? Kell fizetni a plusz HD beltériért?

Üdv Inhouse

(#16802) nagysandor79 válasza Inhouse (#16801) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

szia.
pont ma jött meg a köv számla ezen is még 3800ft van feltüntetve mint eddig. fiz határidő 11.30

(#16803) Tibi1977 válasza nagysandor79 (#16802) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Nekem is így volt mikor a második HD-s beltérit kaptam. Egy év után 2×500 ft jelent meg a számlán. Ekkor felhívtam őket, és a következő számlán már "csak" 2×300 ft volt számlázva. Ezen a számlán jóváírták a bejelentés időpontjától túlszámlázott forintokat. (Mivel hó közepén készül a számla és ekkor vettem észre, hogy több lett, mindjárt felhívtam őket, így 16.-tól számolták napra visszaosztva a 2×300 ft-ot.) Azóta is (2017 június) 2×300 ft.

(#16804) AtHoS válasza Tibi1977 (#16803) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Most nézem a DIGI weblapját és ott bizony ez olvasható:

BÉRLÉSES KONSTRUKCIÓ

Első box: 0 Ft
Második box: 300 Ft
Harmadik box: 500 Ft

Maximum 3 db beltéri egység bérelhető.
(További eszközök vásárlására sincs lehetőség.)

Persze az oldal tetején ott figyel ez is: ÚJ ELŐFIZETŐINK RÉSZÉRE

Nekem kezdetektől fogva 2x500 Ft-ot számláztak a 2db HD KAON-ra, így 4300 Ft + 300 Ft (DigiFilm) a számlám.

ÁSZF alapján teljesen jól számláznak [link] 18. oldal teteje:

"HD beltéri egység havi bérleti díja 500 Ft
SD beltéri egység havi bérleti díja 300 Ft
DIGI Smart CAM bérleti díja 200 Ft"

Te mire hivatkoztál a betelefonáláskor, hogy jóváírtak neked és azóta is 300 Ft/db számláznak HD beltérire?

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16805) Tibi1977 válasza AtHoS (#16804) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Amikor a 2. HD-s beltérit kaptam (SD csere), akkor a szerelő mondta, hogy 1 évig díjmentes, ha vállalok 1 év hűséget. Ezt vállaltam. Mikor lejárt és megemelkedett a havidíj, felhívtam az ügyfélszolgálatot, és elmondtam mi a helyzet. Ekkor jeleztem, hogy szeretnék újabb évet vállalni, gondoltam, akkor továbbra is 500 ft marad a 2 beltéri díja a 2×500 helyet. Azt mondta, hogy azt nem lehet, de 2×300-ért meg tudja oldani. Mondom rendben, legyen. És itt hűséget sem kellett vállalni. :)

DIGI csomag + HBO MaxPak + Film Now (DIGI Film) + 1db SmartCam + 2db HD-s KAON = 5900HUF

(#16806) robogo81 válasza Clever0 (#16800) üzenetére


robogo81
aktív tag

Az lett a vége hogy ma anyámnak épp dolga volt a város azon részén, ahol a helyi digi központ van,bement mondta mi a steiß,délután már a szerelő hozta az "új" ugyanaz beltérit,és azzal minden rendben volt,negyed óra volt mindennel együtt.A szerelő még ilyennel nem találkozott,hogy 1 csatorna nem volt jó,a többi meg ment.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16807) Voice24 válasza AtHoS (#16804) üzenetére


Voice24
őstag

Én a 2 db hd-s beltérire és a Film Now-ra 4200-at fizetek.

(#16808) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák másnál sem jó a box-nál az idő? Az még hagyján, kézzel be tudom állítani, hogy már csak +1-be vagyunk, de az műsorújság rész baromira rosszat ír ki, hogy épp mi van műsoron. Ott még kellene egy -1 órát valahogy állítani. Valami fix rá? Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#16809) Gyurka6 válasza KaiotEch (#16808) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ma volt az óra átállítás, sz.tem egy-2 nap és jó lesz.

Gyurka

(#16810) nagysandor79 válasza KaiotEch (#16808) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nyári időszámítás kikapcs. nálam bevált.

(#16811) KaiotEch válasza nagysandor79 (#16810) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azt csak akkor engedi, ha kézire állítom, de nem változott semmi amúgy, az az érdekes :F

(#16812) AtHoS válasza KaiotEch (#16811) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam a nyári/téli időszámítás kézi állításával semmi gond a kijelzett aktuális műsorral. Teljesen jól mutatja mi megy éppen a csatornán.

Mindegyik csatin problémás nálad a kijelzés vagy csak 1-2-n?

read-only mode on the forum

(#16813) KaiotEch válasza AtHoS (#16812) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az összesen, már áramtalanítottam is, szoftvert is kerestem, hátha..., EPG-t nem tudtam force-olni.

(#16814) AtHoS válasza KaiotEch (#16813) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam így van belőve és jó a kijelzés:

Idő: kézi, Időzóna GMT +1, Nyári időszámítás: ki

read-only mode on the forum

(#16815) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Digi TV van rákötve a droidos philips pus6561re, a guide csúszik egy órát. Az óra jól mutat, de minden csatorna el van csúszva, egy órával hamarabbra írja mint ahogy valójában kezd.

Mi lehet a baj? Próbáltam a müsorfüzetet netre, ill szolgáltatóra is, az orát, kézi, országfüggő, auto módba de mindig ez van. Ugyanitt samu tévé jól veszi az adatokat, nincs csúszás vele..

szerk: Látom másnak is probléma, nálunk nincs box csak a TV-be megy a koax, és mégis az egyik tv-n rossz a programtábla a másikon nem... :F

[ Szerkesztve ]

(#16816) KaiotEch válasza AtHoS (#16814) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Most nálam is így van, és pl CoolT -n most megy a Szemfényvesztők sorozat, a TV újság meg Gyilkos elméket ír, ami csak utána jönne. :F

(#16817) AtHoS válasza KaiotEch (#16816) üzenetére


AtHoS
nagyúr

És közben az óra megfelelő időt mutat?

read-only mode on the forum

(#16818) Kroni1 válasza AtHoS (#16817) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen, ez a baj nálam is! Az óra jó de a guide el van csúszva... Tehát ami 18h-kor kezdődik azt 17h-ra írja.. Olvastam régebbi kommenteknél, h digi ezt produkálja bizonyos tvkkel a téli idöszakban, valakinek a finnországi régióra állás megoldotta, de az én tvmen nincs ilyen opció sajnos. Nem vágom a digi miért nem tudja ezt orvosolni, de nem új a dolog.

(#16819) KaiotEch válasza AtHoS (#16817) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen az óra jót mutat. Annyi, hogy nekem nem közvetlen TV-be van kötve az antenna, hanem set top box-om van.

[ Szerkesztve ]

(#16820) VigO


VigO
tag

Sziasztok!

Következő konfigon: digis ikerfej, két külön kábel két KAON1000HD-ra kb 2 hete félóránként-óránként 2-5 percre leugrik a jelerősség és a jelminőség is 0-ra 70-80-90 % állandóról. Nincs 30-40-50, hanem a szokásos 70-80-90 -ről rögtön 0-ra. Néha ugrál fel-le, néha jó darabig 0-án áll.

Lehetne a nap miatti interferencia, de annak már el kellett múlnia október 15-16-a környékén. Azért írok ide, hogy hátha rossz firmware verzióval magyarázható. Tapasztalt már ilyet valaki mostanában KAON1000HD esetén?

Amúgy gondolom az antenna el nem állítódhatott, hiszen általánosan megvan a 70-80-90%. Megnéztem, hogy hátha eltörte a szél. Volt már ilyen másnak, de fixen áll, mint állat a tányér és a fej is. Meg is töröltem a fejet.
Még esetleg állatra tudok gondolni, pl madarak. De azok meg sötétben nem repülnek. Ja, akkor denevérek. :)

Ha van egyéb ötlet, szívesen fogadom...

(#16821) Atomantiii válasza VigO (#16820) üzenetére


Atomantiii
őstag

Fa nincs a közelben? F csatlakozó jól rá van tekerve a helyére? Mindkét ágon ugyanezt csinálja mindkét koax kábellel? (esetleg cseréld meg a kettőt a fejnél, hogy akkor is csinálja-e).

(#16822) draco31 válasza AtHoS (#16814) üzenetére


draco31
veterán

Nálam sincs így gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16823) KaiotEch válasza KaiotEch (#16819) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tegnapra megoldódott.

(#16824) Hunter3060


Hunter3060
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem vki segíteni abban, hogy hogyan tudom a digi kábelről felvett TS filékat PC-n lejátszani vagy átkonvertálni nézhető formátumra.

köszi előre is

(#16825) Atomantiii válasza Hunter3060 (#16824) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ts fájlt lejátssza szinte bármelyik pc-s videólejátszó, pl a vlc, vagy media player classic is.

(#16826) Hunter3060 válasza Atomantiii (#16825) üzenetére


Hunter3060
csendes tag

Köszi, de úgy látom, hogy kifog a VLC legfrissebb verzióján is. Egyszerűen nem lehet lejátszani. Lehet a dekóder TS-nek nevezi el, de valójában nem is az. Sem konvertálni sem lejátszani nem tudom PC-n. Csak a dekoder viszi.

(#16827) Atomantiii válasza Hunter3060 (#16826) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehet hibás a felvétel és azért nem játssza le.

Vagy esetleg mkv toolnix-al át tudod alakítani mkv-ra konvertálás nélkül.

(#16828) AtHoS válasza Hunter3060 (#16826) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha Digi-s cuccal vetted fel, akkor nagy a valószínűsége, hogy csak azon az eszközön lehet lejátszani, amin a felvétel készült.

Amúgy meg rossz topikban vagy, mert ez a műholdasok "társasága". A kábeles topikban többen vannak, akik ugyanazt a szolgáltatást használják, mint Te [link], így adja magát, hogy saját tapasztalataik is lehetnek a témában ;)

read-only mode on the forum

(#16829) Hunter3060 válasza Atomantiii (#16827) üzenetére


Hunter3060
csendes tag

A felvétel rendben van. A dekóder lejátssza hibátlanul.
Ezt írja a MKVToolNix GUI v28.2.0: "The file was not recognized as a supported format (exit code: 0)."
Szóval nem támogatott formátumként kezeli. Ejj ez a digi.

(#16830) Hunter3060 válasza AtHoS (#16828) üzenetére


Hunter3060
csendes tag

Köszi. Átnézek.

(#16831) Atomantiii válasza Hunter3060 (#16829) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor meg valószínű, hogy le van védve, hogy ne lehessen más eszközön lejátszani.

(#16832) Hunter3060 válasza Atomantiii (#16831) üzenetére


Hunter3060
csendes tag

Igen, más magyarázat már nem maradt. Köszi.

(#16833) VigO válasza Atomantiii (#16821) üzenetére


VigO
tag

Hello! Köszi a tanácsot, fejcsere lett. Jó lett. Azt mondta a szerelő, hogy jellemzően áramszünet után, amikor visszajön a táp, akkor túlfeszt küld a set-top box a fejnek és kinyírja. Általában a set-top box is tönkre szokott menni. Persze nem biztos, hogy ez történt, de a fej elromlott. Érdekes, hogy többnyire működött és csak néha volt rossz az adás.

(#16834) VigO válasza Hunter3060 (#16832) üzenetére


VigO
tag

Két digis KAON NA1000HD-m van azonos (iker)fejről. Még egymás felvételeit sem játszák le. Csak azzal a kártyával megy, amivel felvetted. A kártya meg össze van kódolva a set-box-szal. Legalább ezek nincsenek összekódolva a fejjel. :D

(#16835) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Egyik német rokonom kb 1 évig nálam fog lakni és szükségem lenne Német csatornákra.
A Telekomnál kb 5 német csatornára lehet előfizetni de azt mondták hogy valahogy a műholdon be lehet hozni többet.

Tudnátok-e segíteni, mellyek a legnépszerűbb német csatornák, és milyen antenna kell hozzá, hogy hozzá lehessen férni?

(#16836) Atomantiii válasza maglew (#16835) üzenetére


Atomantiii
őstag

19.2 E pozícióban rengeteg ingyenesen fogható német csatorna van.

Egy kb 60 cm-s antennával simán nézhető. Bár ugye ennek nem sok köze van a digi tv-hez.

[ Szerkesztve ]

(#16837) Inhouse válasza maglew (#16835) üzenetére


Inhouse
őstag

Az új firmware-ekkel nem alkalmasak a Digi-s műholdvevők egyéb (hiába ingyenes) csatornák vételére.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16838) bohoc71


bohoc71
aktív tag

Hali! Adott eg, Kaon 1000 hd beltéri. Egyes csatornákta azt írja ki,hogy hozzáférés megtagadva (pl: Epic drama,a viasat ismeretterjesztő csatornái...) Beltéri áramtalanítás mwgvolt,csatornák újra keresése megvolt... Mit lehetne még csinálni? Köszi a válaszokat.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#16839) AtHoS válasza bohoc71 (#16838) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Felhívni az ügyfélszolgálatot már próbáltad?

read-only mode on the forum

(#16840) draco31 válasza bohoc71 (#16838) üzenetére


draco31
veterán

Gyári visszaállítás is volt? Ha az sem, akkor ügyfélszolgálat.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16841) feri1


feri1
aktív tag

Üdv!

A Kaon beltéri nem ismeri fel a pendrive-ot és a külső HDD-t sem.
Ezen nem lehet filmeket nézni?

(#16842) draco31 válasza feri1 (#16841) üzenetére


draco31
veterán

Nem, csak azt hajlandó lejátszani, amit felvett.
És ha jól tudom ha felveszed az egyiken, és másikba dugod be, akkor sem játssza le.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16843) zharmat


zharmat
csendes tag

Sziasztok,
Elnézést, ha már ki volt vesézve az alábbi téma, de a rengeteg hozzászólásból nehéz kibogarászni az infót...
Szóval két dolog érdekelne DIGI CI kártya használatával kapcsolatosan:
Samsung TV műsorújságjában hogyan lehet elérni azt, hogy az ékezetes karakterek normálisan jelenjenek meg?
Másik kérdés: van-e arra mód, hogy az aktuális csatorna listát ne kézzel kelljen felvenni, hanem az automatikusan frissülne változás esetén? Most a TV-n ha elindítok egy csatorna keresés funkciót, akkor lehoz több száz csatornát, amiből aztán a feleslegeset kézzel kukázhatom, a mardékot meg sorba rendezhetem. Ez így nagyon kőbalta módszer. Tudom, hogy van rá egy PC-s program, amivel ezt a munkát fel lehet gyorsítani, de ez így is nagyon kényelmetlen...

(#16844) yanna válasza zharmat (#16843) üzenetére


yanna
őstag

Elsőt úgy rémlik régió váltással meg lehet oldani, valamelyik balti állam sejlik az agyamban.
Második kérdésre legjobb tudomásom szerint csak a pc-s módszer van. Sokan örülnének, ha lenne egyszerűbb.

(#16845) zharmat válasza yanna (#16844) üzenetére


zharmat
csendes tag

Köszönöm, próbáltam az észtet állítani. Felemás az eredmény. Átállítom, akkor egy része megjavul a másik elromlik. Mondjuk csak átátllítom, de újra nem hangolok. Csak TV ki, és bekapcs.

(#16846) vpanangin válasza zharmat (#16845) üzenetére


vpanangin
senior tag

Finn?

(#16847) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok!
Most cserélték a beltérit nálam a simáról hd-sre, KAON na 9240 lett belőle,és azt szeretném tudni,hogy hogyan lehet csatornákat a kedvencek közzé rakni,és hogyan lehet beállítani hogy csak a kedvencek látszódjanak,az sd-n csak a piros gombbal kiválasztottad a csatornát,és megint pirossal csak azok látszódtak, vagy sárgával visszaállítottad hogy mind látszódjon.
Na ez hogyan megy a KAON na 9240-esen?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16848) AtHoS válasza robogo81 (#16847) üzenetére


AtHoS
nagyúr

1000-es típuson menüben lehet a kedvenceket szerkeszteni, majd ha ezzel megvagyunk, akkor alap állapotban a piros gombbal bejövő menüben lehet kiválasztani mit mutasson (mindent, kedvencek közül melyik szerkesztett csoportot, stb...)

read-only mode on the forum

(#16849) robogo81 válasza AtHoS (#16848) üzenetére


robogo81
aktív tag

Köszi,sikerült megoldani,a menüben még ki kellett választani egy kedvenc listát a kedvenc mappában,és ahhoz hozzáadni,utána már a piros gombbal lehet választani a sima meg a kedvenc között ,ahogy mondtad.
Én is néztem a programlistát,de csodálkoztam hogy nem engedi hozzáadni,de az al listát nem figyeltem,hogy az különálló. :R

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#16850) Gergosz2 válasza zharmat (#16843) üzenetére


Gergosz2
veterán

Fúú a régi szép idők: [16683] [16686] [16690]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.