Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16551) Atomantiii válasza Mezcal (#16549) üzenetére


Atomantiii
őstag

Azt nem a beltérinek kellene kezelnie és az küldi tovább a tv-nek?

(#16552) Mezcal válasza Mintaka666 (#16550) üzenetére


Mezcal
addikt

Nálam a szerelő szaki, aki beüzemelte szólt, hogy a tévém az általad is felsorolt csatornákon nem kezeli a hangot. Elmondta, hogy vannak tévék, melyek nem képesek kezelni, bőven a jobbak között is. Dolgoznak rajta, legalábbis ezt mondta. Azért szar, mert pont az m4 HD kéne nagyon, és azon nincs hang. Scartról nem tudom, nekem hdmi-n megy a tévé, de nem is szeretném scarttal rákötni, mert akkor lőttek a HD adásoknak és a képminőségnek.

Atomantiii:Ezek szerint nem, a beltri tudja, csak egyes tévék nem képesek rá. Nálunk három szobában van beltéri, kettőn jó, az egyiken nem megy a hang. Átvittem azt, amivel nem ment a hang, a másik tévén akkor is volt hang. A szerelő mondta, hogy a tévé a ludas.

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16553) AtHoS válasza Mezcal (#16552) üzenetére


AtHoS
nagyúr

m4 HD műholdas sugárzás tech infója [link]

DolbyDigital 384kbps formában sugározzák a hangot

Scart és RCA kimeneteken analóg hangot küld a beltéri, tehát a DD-t átalakítja, így ott nem lesz gond a hanggal, de ugye a HD képnek "lőttek". Ennyi erővel lehet nézni nem HD-ban is az m4-et (ahol hangosabb is ez a csatorna)

read-only mode on the forum

(#16554) Clever0 válasza AtHoS (#16553) üzenetére


Clever0
senior tag

A beltériben nincs olyan beállítási lehetőség, hogy AC3 downmix, vagy hasonló?

(#16555) AtHoS válasza Clever0 (#16554) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Elképzelhető, hogy van, de nálam nem jelentkezett ilyen hiba, így nem is keresgéltem ezen területen, de most hogy mondod, érdemes lehet utánanézni, hátha...

read-only mode on the forum

(#16556) Mintaka666 válasza AtHoS (#16553) üzenetére


Mintaka666
újonc

Ez a KAON 9240HD beltéri RCA-ra semmilyen hangot nem ad ki az említett adóknál. Így viszont kizárásos alapon vagy nem képes feldolgozni a hangot, vagy csak HDMI-n adja ki (na de annak meg mi értelme, meg akkor minek az RCA lehetőség ugyebár).

(#16557) Clever0 válasza Gyurka6 (#16548) üzenetére


Clever0
senior tag

Minden Digis TP a felső (11.700-12.750 GHz) sávban van. Régen minden magyar adó H poláros TP-kről jött, csak néhány zene csati és a Fashion TV volt V-s, ezért nem okozott gondot a felfűzés vagy osztás. Most már a TP-k fele V-s, ezért könnyen kialakulhat az, hogy az egyik boxon H-s, a másikon V-s TP-n lévő műsort akarnak nézni, ami nyilván nem lehetséges.

(#16558) AtHoS válasza Mintaka666 (#16556) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Így meg aztán pláne érdekes egy öszvér ez a típusú KAON (bár lehet, hogy az 1000-es verzió is ilyen)

read-only mode on the forum

(#16559) Gyurka6 válasza Clever0 (#16557) üzenetére


Gyurka6
őstag

Mintha ezt írtam volna, de általában, nem csak a digi esetében....

Gyurka

(#16560) Clever0 válasza Gyurka6 (#16559) üzenetére


Clever0
senior tag

Én a "mitol lehet?" kérdésre válaszoltam. Mindegy, hogy mi volt régen, manapság ez a módszer csak korlátozásokkal ("A siker kb 85%") használható.

(#16561) Gyurka6 válasza Clever0 (#16560) üzenetére


Gyurka6
őstag

Én meg arra, hogy egyidőben egy box lrhet, ez nem igaz.

Gyurka

(#16562) Clever0 válasza Gyurka6 (#16561) üzenetére


Clever0
senior tag

Tulajdonképpen igazad van. :R
Akkor átfogalmazom úgy, hogy nem kényelmes 1 kábellel két vevőt használni, mert hatnak egymásra és akár sötét kép lehet az eredmény. (Van persze unikábel, de az nem a mi árkategóriánk és két vevővel nem éri meg.)

(#16563) Mezcal válasza AtHoS (#16553) üzenetére


Mezcal
addikt

A normál m4-et nézem, kénytelen vagyok, mert a tévém nem játssza le a hangot hdmi-n keresztül. Ez a kicsi, kocka Kaon. Próbálkoztam már mindenféle beállítással, semmi eredmény, de a szerelő mondta is, hogy nem is lehet, ők is keresik a megoldást.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16564) AtHoS válasza Mezcal (#16563) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Belenéztem a menübe. HDMI AUDIO-nál ezeket lehet választani: Auto vagy PCM vagy Digital

Nálam LG 32LG3000 és Samsung UE40C6000 TV-ken nincs gond a HDMI hanggal, a fenti beállítás AUTO értéken van

read-only mode on the forum

(#16565) Mintaka666 válasza Mezcal (#16563) üzenetére


Mintaka666
újonc

Az RCA kimenetekre sem adja ki a 4 magyar HD csatorna hangját, tehát maga a beltéri nem mozdul rá. Akkor ez egyelőre így marad.

(#16566) Mintaka666 válasza Mezcal (#16563) üzenetére


Mintaka666
újonc

Ez a szerelős dolog akkor érdekes, mert a szájbatekert ügyfélszolgálaton egy szót nem szóltak, hogy a beltéri egységeik okozzák a problémát.

(#16567) Mezcal válasza Mintaka666 (#16565) üzenetére


Mezcal
addikt

Nem fog menni, mert oylan tévéd van, ami nem kezeli. Nekem is csak azért mondta el a szerelő, mert elég nyilvánvaló volt, amikor odakapcsoltam:) Marad így, amig nem cserélsz tévét, vagy meg nem oldják a diginél.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16568) Mintaka666 válasza Mezcal (#16567) üzenetére


Mintaka666
újonc

Oké, de akkor még mindig ott tartunk, hogy ennél a 4 adónál RCA-n sem jelenik meg a hang. Az RCA-ra meg ugye ráköthetek egyszerű aktív hangfalat is és mennie kell a hangnak, viszont ha a beltéri ide sem ad ki hangot, akkor annak vajmi kevés köze lehet a TV-nek. Ugyanis a beltéri RCA-ja süket, nem a TV-é. Miért kellene a TV-nek újra dekódolnia a hangot amikor a beltéri azt már elvégzi?

(#16569) Mezcal válasza Mintaka666 (#16568) üzenetére


Mezcal
addikt

De rákötöttem a másik tévére, és ott volt hang. Tehát nem a beltérivel van a gond. Engem csak az m4 HD zavar a 4-ből, de az nagyon.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16570) Inhouse válasza Mintaka666 (#16566) üzenetére


Inhouse
őstag

Egy általam ismert szerelő is azt mondta, hogy vannak gondok a Digi-s beltérik és az újabb TV-k közötti kapcsolattal. Valami szabványon belüli difi van, máshol olyan is előfordul, hogy fekete kép (se kép, se hang) aztán helyrejön. Én faternál a HDMI-CEC részt kikapcsoltam és azóta jó...de lehet, hogy csak véletlen.
A két Kaon 1000-es beltéri annyira hasonló, hogy még a távirányításuk is ugyanaz...de talán már van egy harmadik fajta is...nem? Az első volt a lapos és SCART-os, aztán jött ugyanaz a miniDin AV kimenettel és most már kis zömök doboza van.

Üdv Inhouse

(#16571) Mintaka666 válasza Mezcal (#16569) üzenetére


Mintaka666
újonc

Na, akkor megoldódott a probléma. A bejelentésemre ma felhívott a szerelő, 14 órakor ki is jött. Hozott 2 db NA1000HD beltérit és megjött az említett adók hangja. Azt mondta, tud mindenki a problémáról a Digi-nél, így ha azzal etetnek, hogy a TV a hibás, akkor el kell hajtani a faszba az illetőt. A beltéri dolga dekódolni a hangot és kiadni a beltéri analóg kimenetére is, nem a TV készüléké. Abban a pillanatban, ahogy nem jelenik meg a beltéri analóg kimenetén a hang, a beltéri a ludas!

(#16572) Wilk919 válasza renegat1 (#16547) üzenetére


Wilk919
csendes tag

Szintén Smart Cam és ugyanez a helyzet. Discovery, Spektrum, ATV, Sport1HD, Sport2 szevasz. Hiába frissítek a megadott frekvenciákon. Gyakorlok még rajta pár napot, de ha nem boldogulok, akkor nincs mese, kihívok egy digis mastert. Pedig már vagy 6 éve van SC-m, és mindig meg tudtam oldani a problémákat.

[ Szerkesztve ]

(#16573) Atomantiii válasza Mintaka666 (#16571) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ezért volt furcsa számomra is a dolog és ezért kérdeztem én is korábban, hogy mi köze a tv-nek ahhoz a hanghoz, amit a beltérinek kellene lekezelnie. Mivel megfordult már egy-két beltéri egység a kezemben, olyan volt, hogy egyes adókon nem volt hang de az azért volt, mert a beltérin lévő szoftver nem ismerte az adott hangtípust, általában AAC-vel volt probléma, igaz nem digis cuccon, hanem máson.

(#16574) Prien válasza Mintaka666 (#16571) üzenetére


Prien
addikt

Milyen beltérit vitt a szerelő? Elől vagy hátul megy be a kártya? Csak kíváncsi vagyok.

A kevés is több a semminél.

(#16575) Mezcal válasza Mintaka666 (#16571) üzenetére


Mezcal
addikt

Érdekes, mert nekem a szerelő váltig állította, hogy nem a beltéri a hibás, ezért nem is cserélte. De nálam a másik két beltérivel sincs hang, hiába cserélgetem.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16576) Mezcal


Mezcal
addikt

A Kaonnal rögzített felvételek le lehet játszani valami módon PC-n?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#16577) renegat1 válasza Wilk919 (#16572) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Én megoldottam. Automatikus keresés. Betett vagy 850 csatornát. Utána fél napig csak a sorrendet állítgattam.

(#16578) Wilk919 válasza renegat1 (#16577) üzenetére


Wilk919
csendes tag

Én egyszer arra véletlen nyomtam rá, a Digisek felmenői sztem addig a fél napig masszívan csuklottak. Nem örülnék, ha csak ez a radikális módszer működne :(

[ Szerkesztve ]

(#16579) jui válasza Wilk919 (#16572) üzenetére


jui
csendes tag

Szevasz!
Próbáld meg így lekeresni 11785 H 27999 nekem így találta meg az LG tv.

(#16580) dethroner


dethroner
veterán

Smart kártyás műholdas digi és nincs sport2. TP 11785 keresésnél nulla csatorna. Mi a franc?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16581) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok .
Műholdas tv adást ,hogy tudok 4 db tv.-n nézni ? :) Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#16582) Clever0 válasza pelenka35 (#16581) üzenetére


Clever0
senior tag

4 kimenetes fejtől 4 kábelt levezetve a 4 tévéhez.

(#16583) vpanangin válasza Clever0 (#16582) üzenetére


vpanangin
senior tag

De csak 3 beltérid lehet tőlük. Vagy 2 előfizetést kell kötnöd. Vagy egy beltérin nézett adást megosztod két tévére, de akkor azon a két tévén ugyanazt az adást tudod nézni.

(#16584) Clever0 válasza vpanangin (#16583) üzenetére


Clever0
senior tag

Csak a technikai minimumot írtam, mert korábban szó volt itt a kábel osztásáról is, a 3-as korlátozásra nem gondoltam. Keresni kell egy ismerőst, akinek csak 1 vagy 2 készüléke van és oda kérni +1 boxot.

(#16585) pelenka35 válasza vpanangin (#16583) üzenetére


pelenka35
őstag

Kösz.
Beltéri izé mindenképp kell ? (tv.-k elég modernek)(lehet ez buta kérdés volt )
Digi kábel előfizum van ,de ahova költözünk ott nincs sajnos , így marad a műholdas megoldás .
Digi szerint nem tervezik a családi házas övezetbe a kábeles tv-t :(

Az internetet külön a vidanet fogja szolgáltatni kábelen ,de az ő tv+internet+telefon csomagjuk elég húzós árban

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#16586) Clever0 válasza pelenka35 (#16585) üzenetére


Clever0
senior tag

Diginek már nincs csak kártyás megoldása, mindenképp boxot adnak.

(#16587) Watt25 válasza pelenka35 (#16585) üzenetére


Watt25
veterán

Digi szerint nem tervezik a családi házas övezetbe a kábeles tv-t
Ez azért ebben a megfogalmazásban távol áll a valóságtól, lévén most is van olyan hely, ahol családi házba bekötik a kábeles Digi-t. Bár valóban inkább a lakótelepekre mentek rá. Meg gondolom ez téged nem vigasztal. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16588) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Kaon na1000hd-ra meg mindig nincs fw frissítés?

(#16589) doberman válasza Watt25 (#16587) üzenetére


doberman
senior tag

nálam: vidék, megyeszékhely... detto, belváros és a lakótelepek optika, de a városperem és a kertvárosi részek kimaradtak a nagy fejlesztésből. :O

8lnu

(#16590) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Lehet korábban már valaki kérdezte, sőt biztos vagyok benne, hogy meg is válaszoltátok, csak nem tudom miként keressek rá.

Szóval adott egy Digi CI , másképp talán SmartCam modulnak nevezett eszköz. Doboz helyett ezzel használjuk a tévét, ami egy LG WebOS 2-es darab.

A kérés pedig a következő:
Régebben box segítségével a csatornafrissítés nagyon egyszerű volt csak egy gombnyomás. Ez CI modullal miként lehetséges anélkül , hogy mindenféle nemkívánatos csatornával rakná tele a TV-t. Csak azok kellenének amik a Digi honlapján is fent vannak a csatornakiosztásban.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16591) g0dl


g0dl
addikt

Volt valami változás az elmúlt hetekben? Az M1 Duna esetén azt írj a beltéri, hogy "Nincs jel, vagy gyenge a jel", miközben más adók rendben jönnek.

(#16592) renegat1 válasza Gergosz2 (#16590) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Nekem nem sikerült az új frekvenciákon megtalálni az adókat kézi kereséssel, így kénytelen voltam automatikus keresést lefuttatni. Utána ChanSort-tal rendszereztem arra a sorrendre, ami a beltérinél is van, illetve az SD csatornák helyére bekerült a 15 HD csatorna is.Régebben pedig működött a kézi frissítés is.

(#16593) Gergosz2 válasza renegat1 (#16592) üzenetére


Gergosz2
veterán

Esetleg nem tudod megosztani a .TTL fájlt?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16594) renegat1 válasza Gergosz2 (#16593) üzenetére


renegat1
tag

Privátban bárkinek szívesen elküldöm.

(#16595) dethroner válasza renegat1 (#16594) üzenetére


dethroner
veterán

De hát ez nem tv specifikus? Vagyis amit a te tévéd listaként ment, azt nem lehet másik tévére feltölteni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16596) renegat1 válasza dethroner (#16595) üzenetére


renegat1
tag

Nekem LG tv van 32". WebOS 2 van rajt, így Gergosz2-nek is biztos jó lesz a tll fájl.

(#16597) dethroner válasza renegat1 (#16596) üzenetére


dethroner
veterán

Nem biztos. Én ugyanolyan típusú samu tévéről kaptam listát és nem engedte feltölteni. A samuk tesznek egy jelet a lista fájlba, ami egyedivé teszi. Olyan mint a tévével rögzített műsor. Csak azon a tévén játszató le, ami rögzítette. De legyen szerencséd :) Muternak se jön kb 8 csatorna az átrendezés óta és a kézi keresés nem talál csatornát a keresett TP-n.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16598) Gergosz2 válasza dethroner (#16597) üzenetére


Gergosz2
veterán

Gond nélkül ment minden.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#16599) #04441088 válasza #04441088 (#16588) üzenetére


#04441088
törölt tag

Valaki? :R

[ Szerkesztve ]

(#16600) jui válasza dethroner (#16597) üzenetére


jui
csendes tag

Szevasz!
SmartCam-el használom a tv. Próbáld meg így lekeresni 11785 H 27999 nekem így találta meg az LG tv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.