Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17401) Diák66 válasza Inhouse (#17398) üzenetére


Diák66
őstag

A Digi műholdnál még préselőst használ szerintem, kompresszióst annó UPC kábelhálózaton láttam, de nagyon rég. Itthon Én Cabelcon önkompressziós csatlakozókat használok, mondjuk nem is olcsók. :D A rácsavarós f csatlakozó sose volt jó semmire.

(#17402) Intruder2k5 válasza Diák66 (#17401) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"A rácsavarós f csatlakozó sose volt jó semmire."
Azért túlzásokba ne essünk, ha úgy adódott, hogy bele kellett nyúlnom itthon a koax hálózatba, bármikor szemrebbenés nélkül feltettem a tekerős f csatlakozókat, és sosem volt semmilyen műszaki probléma vele házon belül. Persze aztán ha valami miatt itt járt a UPC technikus az mindig lecserélte kompressziósra, de ettől a jelszinteken soha nem változott semmi.

(#17403) Diák66 válasza Intruder2k5 (#17402) üzenetére


Diák66
őstag

Próbálta volna meg ezt egy Mindig TV esetében.... a nedves helyen (mondjuk a tetőantennánál) szétrohad mind, ott is, ahol kontaktnak kellene lennie. Préselősnél igen ritkán, kompressziósnál meg egyáltalán nem jellemző, hogy a kontakt ponton is megjelenne a korrózió. Nálam minőségi javulást hoztak a kompressziós csatlakozók földi vételnél. (TV, FM, DAB+)

[ Szerkesztve ]

(#17404) Inhouse válasza Clever0 (#17400) üzenetére


Inhouse
őstag

Akkor ezt is el tudják rontani. :)

Üdv Inhouse

(#17405) Intruder2k5 válasza Diák66 (#17403) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja igen, mondjuk kültéren más a helyzet, ebben teljesen igazad van, én most csak beltérben gondolkodtam.

(#17406) Orlin


Orlin
addikt

Másnál is jött szoftver frissítés a Kaon HD beltérikre?
Nálunk mindkettő megkapta ma ,igaz sok változást nem tapasztalok.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17407) Winnie The P válasza Orlin (#17406) üzenetére


Winnie The P
őstag

:K

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17408) kecsawi válasza Orlin (#17406) üzenetére


kecsawi
senior tag

:K

(#17409) Prien válasza Orlin (#17406) üzenetére


Prien
addikt

:K

A kevés is több a semminél.

(#17410) doberman válasza Diák66 (#17401) üzenetére


doberman
senior tag

rádióamatőrként gumiperemes f csatikat szoktam használni 6-800 MHz felett még kültéren is. Ha nincs fizikai védelem akkor zsugor csővel (van mikor a ragadós fajtából). Még soha nem csalódtam bennük.. Nyilván egy-egy szaki haja az égnek áll sz ilyesmitől de ha nekem egy sdr vevőn megjelenik a QO-100 (Es'Hail) kellemes jelszinttel akkor "átment" a decibelvizsgán...

8lnu

(#17411) Inhouse válasza Orlin (#17406) üzenetére


Inhouse
őstag

Jött, de semmi nem tűnt fel...

Üdv Inhouse

(#17412) AtHoS válasza Inhouse (#17411) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ami eddig feltűnt, hogy a piros gombbal elérhető Rendez menü átkerült a zöld gombra

read-only mode on the forum

(#17413) Winnie The P válasza Inhouse (#17411) üzenetére


Winnie The P
őstag

Gyorsabban kapcsol be.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17414) Inhouse válasza Winnie The P (#17413) üzenetére


Inhouse
őstag

Az jó...nem szoktam kikapcsolni... :)

Üdv Inhouse

(#17415) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!

Szeretném lemondani a Digi műholdas szolgáltatást. A kérdésem az lenne, ha bemegyek egy ügyfélszolgálatra, akkor mit kell ehhez magammal vinnem? 40km-re van a legközelebbi, ezért nem szeretnék kétszer fordulni.
Tudom, hívjam az ügyfélszolgálatot, de én inkább a fórumban bízok, voltak már érdekes dolgaim más ügyfélszolgálatokkal.

(#17416) e90lci válasza Orlin (#17406) üzenetére


e90lci
senior tag

Kaon NA9240 re nem jött. :(

(#17417) Diák66 válasza kacsento1 (#17415) üzenetére


Diák66
őstag

Ha minden igaz a bérelt boxokat, benne a kódkártyával, a távirányítóit és kábeleit (Scart, hdmi). Antenna marad, mert azt a kábelekkel együtt megvetted.

(#17418) kecsawi válasza kacsento1 (#17415) üzenetére


kecsawi
senior tag

Lehet tudni mire váltasz?

(#17419) kacsento1 válasza Diák66 (#17417) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm.

(#17420) kacsento1 válasza kecsawi (#17418) üzenetére


kacsento1
senior tag

Persze, vissza megyek t-home-ra.

(#17421) kecsawi válasza kacsento1 (#17420) üzenetére


kecsawi
senior tag

Érdekes, beköttettem az iptv-t, (kellett az optika :B ) de nincs olyan jó képe mint a diginek, -érzésem szerint- de luxus mindkettő, így én is megválok a műholdtól és a topictól is. Minden műholdas társnak kevés felhőt kívánok. :R

(#17422) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, a beltéri egységet személyesen kell leadni, vagy kijönnek érte, ebben az esetben számolnak e fel kiszállási díjat? Köszi a válaszokat!

(#17423) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Elég amatőr kérdések lesznek, de remélem tudtok majd válaszolni.
Egy hete kötötték be a Digit a lakásban.

Kaon Na100HD típusú beltériket adtak hozzá.
Ilyet, csak nem, ezzel a távirányítóval:


[kép]

A kérdésem az volna, hogy a hátulján található csatlakozókat, egy átlagos földi halandó használhatja, ha igen mire? Médialejátszóként funkcionál?

RJ45 ETHERNET/ USB

A szerelő említett valami olyasmit, hogy a Digi figyeli, hogy mennyit ment/megy a beltéri, és ha azt érzékeli, hogy 2 hétnél régebb óta nem volt bekapcsolva, akkor lekapcsolja a szolgáltatást. Ebből mi igaz? Elég hihetetlennek tűnik a számomra.

A harmadik dolog, hogy megoldható valahogy, ha bekapcsolom a TV-t automatikusan kapcsoljon a beltéri is? Ne kelljen külön-külön kapcsolgatni őket?
Egy 2018-as Philips okos Tv-vel rendelkezem.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17424) kacsento1 válasza Predator2 (#17423) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nekem meg az lenne a kérdésem, hogy kaptál e hozzá valamilyen kábelt pluszba? Ma akarom leadni az én 2 boxomat ami ugyanez a típus, de már nem emlékszem, hogy volt e mellé hdmi vagy scart a dobozban, és nem akarom, hogy ott szívózzanak miatta.

[ Szerkesztve ]

(#17425) Predator2 válasza kacsento1 (#17424) üzenetére


Predator2
addikt

A srác egy hdmi-vel kötötte össze a beltérit és a tv-t.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17426) kacsento1 válasza Predator2 (#17425) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm!

(#17427) Inhouse válasza kacsento1 (#17424) üzenetére


Inhouse
őstag

Vagy-vagy.

Üdv Inhouse

(#17428) snooze válasza Predator2 (#17423) üzenetére


snooze
veterán

régebbi készülékeknél ha 5napig nem volt bekapcsolva,akkor tényleg telefonálni kellett,hogy aktiválják ujra,nekem is ilyen van beltérim van,nem tapasztaltam,de ugy oldottam meg,hogy mindennap kapcsoljon be automatán 10percre,és ki..

GO Gunners!!!

(#17429) Predator2 válasza snooze (#17428) üzenetére


Predator2
addikt

Ezt hol, és hogy lehet beállítani rajta?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17430) kacsento1


kacsento1
senior tag

Leadtam, kellett volna a 2 hdmi is a dobozokból, de persze kiszámlázták 1500-ért darabját. Úgy voltam vele, mire hazamegyek meg vissza (80km) ugyanott vagyok pénzben. Mindegy, legalább ez is megvan.

(#17431) snooze válasza Predator2 (#17429) üzenetére


snooze
veterán

menü-rendszer beállitások-idö,ott ébresztés,kikapcsolás idözitése..nincs eldugva egyáltalán..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#17432) petir


petir
senior tag

Sziasztok,

Van egy Samsung TV-m a specifikációja itt és itt is olvasható. Van benne DVB-T és DVB-C tuner is...

A régi képcsöves TV-hez ugye volt box mivel az másként nem ment. Ez a TV ugyan nem HD csak HD Ready de ha már Ready azt a kicsivel nagyobb felbontást had élvezzük :D arra gondoltam mivel van conax kártya foglalt boxból kiveszem a kártyát és beteszem a TV-be. De hangoláskor nem találok semmi adót.
Más tuner kell?
Vagy van valami trükk a beüzemelésben?

Vagy ha tányéron szeretnék HD adást azt külön kell rendelni?

Köszi a segítséget előre is:)

[ Szerkesztve ]

(#17433) e90lci válasza petir (#17432) üzenetére


e90lci
senior tag

DVB-S tuner kell,hogy legyen a tvben.De a Diginél már nem adnak kártyát külön.Csak olyat ami a boxal össze van rendelve.

[ Szerkesztve ]

(#17434) petir válasza e90lci (#17433) üzenetére


petir
senior tag

Akkor ez így bukta.
Mi a megoldás?
A jelenlegi régi SD scart csatis boxot cserélni kell újfajta HD boxra ?
Van ennek valami plusz költsége vagy egy az egyben ingyen cserélik?

(#17435) e90lci válasza petir (#17434) üzenetére


e90lci
senior tag

"A jelenlegi régi SD scart csatis boxot cserélni kell újfajta HD boxra ?
Van ennek valami plusz költsége vagy egy az egyben ingyen cserélik?"

Ezt nem tudom,de hívd fel a 1272 őt ott pontosan megmondják.

(#17436) Lacgo válasza Orlin (#17406) üzenetére


Lacgo
csendes újonc

Én azon kívül, hogy gyorsabban kapcsol be, azt is tapasztaltam sajnos, hogy a 90 napnál régebbi felvételeket nem engedi lejátszani! :(( :((( :((( Nem értem erre mi szükség volt...
Tud esetleg valaki ennek kikerülésére valami megoldást?

(#17437) Mezcal válasza Lacgo (#17436) üzenetére


Mezcal
addikt

Gondolom a 90 nap valami jogi dolog, olyan ez, mint a kölcsönzés. 90 nap miért nem elég? 90-szer nézheted meg nap mint nap. Szerintem nincs rá.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#17438) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

mi lehet a probléma? helyzet.2tv 2hd-s beltéri. egyik tv-n semmi gond, a másikon egy darab csatorna sincs, újra telepítés esetén se talál, de ha a "rosszat" átviszem a másik tv-re akkor ott semmi gond, vissza viszem működik. kábel gond lehet, vagy a fej egyik csatlakozása haldoklik? több mint 10 éves bekötés.

(#17439) rosszcsont88 válasza nagysandor79 (#17438) üzenetére


rosszcsont88
tag

fej vagy kábel kicsuszott fejböl :)

(#17440) nagysandor79 válasza rosszcsont88 (#17439) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

minden a helyén van! de valami más gebasz lehet ugyanis vissza jött az adás, tegnap és ma is tökéletesen működőtt kb fél hétig és hirtelen kép lefagy kiírja nincs jel. és kb 1- 1,5 óra múlva újra van adás, eközben másik tv-n hibátlan az adás

(#17441) rosszcsont88 válasza nagysandor79 (#17440) üzenetére


rosszcsont88
tag

kábel csere , vagy fej csere

(#17442) Unsign válasza nagysandor79 (#17438) üzenetére


Unsign
tag

Ugyanez a gond van nálam is tegnap óta. Egyiken pár mp után "nincs jel"-lel megáll a dolog. Én is megcseréltem egy másikkal, de az érintett "megáll". Lehet tudni, hogy lett-e illetve mi lett a megoldás? Bár gondolom csere..
Köszi előre is

(#17443) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Ismertek esetleg valami rafinériát amivel megoldható lenne, hogy 1 előfizetésen belül használni lehessen a negyedik csatlakozást is, azt mondta a szerelő, hogy 4db beltérit tud kezelni egy fej?
Említette a szerelő, hogy ha egy ismerős/rokon lemond az egyikről, és +300Ft-ért kapok egy társ beltérit. A gondom az, hogy nem a mi előfizetésünkhöz csapnák ezt a csekély összeget.
Mi lenne erre a megoldás?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17444) Diák66 válasza Predator2 (#17443) üzenetére


Diák66
őstag

Létezik 1-2-4-8 csatlakozásos fej is. Az antenna ilyenkor annyi beltérit tud kezelni, amennyi csatlakozása van. A rákötés pedig úgy működik, hogy az előfizető igényli, bekábelezik és bekötik a boxot. Ha nem a Te neveden van az előfizetés, kérni kell egyet a nevedre is és azt mondani van antenna, csak kábelezés kell tőle. Elvileg az antenna saját tulajdonú mindenkinél + a kábelek. Csak a box marad a digié. Az új box meg a Te előfizetéseden lesz.
Persze így nem +300 Ft/hó lesz. Az csak az eredeti előfizetőnek él a 3 meglévő bekötés mellé. Megoldás: kifizeted a másik előfizetőnek azt a havi +300 Ft-ot, ha beleegyezik.

[ Szerkesztve ]

(#17445) Prien válasza Diák66 (#17444) üzenetére


Prien
addikt

Lassan kinőjjük a twin fejes egységet, a Diginél csak quad fejet lehet kapni ezen kívül? Vagy van hármas is?

(Fogok majd telefonálni nekik, csak össze kell egyeztetnem a szabadidőmmel.)

A kevés is több a semminél.

(#17446) Diák66 válasza Prien (#17445) üzenetére


Diák66
őstag

Úgy gondolom hármas fej nincsn nem is létezik, mindig duplázódnak a csatlakozók. Diginél quad van max, de saját magad is vehetsz rá akár octo (8) lnb fejet.

[ Szerkesztve ]

(#17447) Watt25 válasza Diák66 (#17446) üzenetére


Watt25
veterán

Aminek semmi értelme...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#17448) Diák66 válasza Watt25 (#17447) üzenetére


Diák66
őstag

Ó, köszi, akkor már nem lehet 4 beltérit bérelni (régen lehetett, nekünk is 2 box és 2 smart cam van). Viszont az a megoldás továbbra is játszik, hogy a meglévő antennára kötitek az előfizetést. Sajnos viszont ez teljes értékű 1 boxos előfizetés lesz. Bár az lehet, hogy az antenna tulajdonostól majd hozzájárulást kérnek. De az antenna ugye mindenesetben a tilajdonba kerül. De amúgy nem lehet olyan vészes feltetetni még egy antennát, csak egyszer kell kifizetni.

(#17449) Lajosnagy17


Lajosnagy17
senior tag

Azt szeretém megtudni, mi várható, ha UPCDirect-em van és szeretném DIGI-re lecserélni. Quattro fejet használok, amely egy TRIAX 9x16T-be megy bele, amely szétosztja a földi és digáilis jelet. Szóval nekem csak 3db beltéri egység kellene, semmit több. A rendszert meg szeretném hagyni, ahogy most van, semmiféle új kábelezést nem akarok. Lehetésges?

(#17450) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Nem tudtok segíteni esetleg: digi sat CI kártyás megoldás érdekelne. Tudom megszüntették van előfizetésem, stb., de utálom a beltérit... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.