Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17451) Inhouse válasza Samanbacsii (#17450) üzenetére


Inhouse
őstag

Már csak Chuck Norris tud új modult igényelni a Digi-től.

Üdv Inhouse

(#17452) Diák66 válasza Lajosnagy17 (#17449) üzenetére


Diák66
őstag

Ha megfelelő a műhold jelszintje a jelenlegi rendszeredben, semmi akadálya annak, hogy megtartsad. Az antenna méretbe még beleköthet, mert 80-as alatt nem kötnek rá meglévő rendszerre.

(#17453) Panthera válasza Samanbacsii (#17450) üzenetére


Panthera
őstag

Nem vagy vele egyedül, sokkal jobb lenne a tv-ben. Utálom én is, kezdve azzal a gagyi távval, amit adnak hozzá...

Azt nem tudjátok, hogy a beltéri kikapcsolás után mi a fenét csinálhat, mikor 4 vonal van a kijelzőn?

(#17454) Diák66 válasza Panthera (#17453) üzenetére


Diák66
őstag

Csatornalistát frissít, firmware frissítést keres (utóbbi nincs igazán) és hasonló finomságokat.

(#17455) rosszcsont88 válasza Predator2 (#17423) üzenetére


rosszcsont88
tag

Rj45,usb le van tiltva semmi nem jó ! nincs müholdon a mediabox ,akkor deaktivalódik benne a kártya...diginél nem tudom melyik frekrencia updateli a kártyát ...digi figyeli az kicsit vicces gondolat ...kártyának van 30 napos lejárata másik szolgáltatónál 15 nap, mint egy demo program ugy müködik . az idö alatt kapja adatokat a kártya müholdról, kifizeted havidijat akkor megkapja következö honapi adatokat

[ Szerkesztve ]

(#17456) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
A koaxot hogyan tudom meghosszabbítani a szobába?
Milyen csatlakozóval!
Ahogy most van lehozva nem ér el a szoba másik végébe.
A szobát meg át kell rendelkezni majd...
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17457) AtHoS válasza Orlin (#17456) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Természetesen, hogy hasonuljon a szobátokra előirányzott tevékenységhez: átrendelkező csatlakozóval :DDD

Amúgy meg bemégy egy híradástechnikai boltba, elmondod az eladónak mit is szeretnél és kábellel együtt megkapod a szükséges toldót is hozzá.

De Google is barátod: koax toldó vagy F toldó kulcsszavakkal megtalálod képileg összehasonlítva mire van szükséged

read-only mode on the forum

(#17458) Inhouse válasza Orlin (#17456) üzenetére


Inhouse
őstag

F toldóval lesz a legegyszerűbb, ehhez mindkét kábelvégre kell egy kézzel szerelhető (fel kell tekerni) F csatlakozó. Egy dolog fontos hozzá, a toldandó kábel(ek) átmérője, ehhez való belső átmérőjű legyen a dugó. Ritka a sodrott erű, reméljük azzal nem találkozol. Egy szike kell, meg esetleg egy csípőfogó, de lehet, hogy ollóval is menni fog.
Arra kell ügyelni, hogy annyira tekerd fel, hogy ha belenézel a belső szigetelés éppen szintben legyen a dugó belsejében levő nyílással. Az árnyékolás elemi szálai ne kerüljenek a melegpont (középső ér) közelébe, ami max 2mm-rel lógjon túl a dugó végén.

Üdv Inhouse

(#17459) Orlin válasza Inhouse (#17458) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönöm!

Ezt kerestem.Ilyent használtak anno a Digisek is a padláson amikor összekötöttek két koaxot.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17460) Nahki válasza rosszcsont88 (#17455) üzenetére


Nahki
csendes tag

11785 H jön a kártya update. A kártya központból van vezérelve és egy halom egyedi azonosító alapján dönti el a beltéri hogy mi van. Okosítani nem fogod tudni sehogy. Az ethernet csatlakozó neked nem fog semmit csinálni. Az USB-be raksz egy üres pendrivet és arra fel tud venni neked adást és vissza is tudja játszani de lekódolja így csak az a bizonyos beltéri tudja lejátszani, tehát se a PC-d de még egy ugyanolyan beltéri se. Felvétel közben csak azt tudod nézni amit éppen felvesz.

Egyébként ez saját vélemény de ha bajod van akkor 1272, ha nem jó a dekóder akkor másik szolgáltató, nagyon nem tudsz mást tenni vele.

(#17461) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

kedden volt a szerelő. kicserélte a beltérit egy újabbra(de használt) , de este megint elment a jel. kb 3 óra múlva jött vissza, viszont a 2 beltérin semmi gond nem volt. Szerdán felhívtam a szerelőt, mondom neki mi a probléma. azt tanácsolta , hogy nézzem meg a fej csatlakozást, és ha megint előjön a hiba hívjam fel és kijön megnézni.

(#17462) zolyma válasza nagysandor79 (#17438) üzenetére


zolyma
csendes tag

A fejnél cseréld már meg a 2 kábelt.

(#17463) doberman


doberman
senior tag

szervusztok.
lenne egy kérdésem. a felállás: dual fej, 2 beltéri. mindkettő működik. mindkettő kaon, az egyik csatorna kijelzős, a másik nem. a csatorna kijelzősön nézve egyes csatornákon pl a viasat6 adását csúszik a hang. ugyanakkor a másikon nem csúszik.. (mivel viszonylag ritkán nézek tévét más példát nem tudok mondani - este a két pasi meg egy kicsi alatt biztos.) ötlet?

8lnu

(#17464) Winnie The P válasza doberman (#17463) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam is csúszik, sztem központi dolog lesz. De ha elkapcsolok, majd vissza akkor jó lesz (kaon).

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17465) nagysandor79 válasza zolyma (#17462) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

megcserélem, de akkor van esély rá , hogy a másik beltérin megy el az adás.

(#17466) zolyma válasza nagysandor79 (#17465) üzenetére


zolyma
csendes tag

Így van. Ha ott megy el az adás, akkor kábel kizárható, marad a fej, érted?

(#17467) nagysandor79 válasza zolyma (#17466) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

értem, de lehet olyan hogy csak a fej egyik kimenete kínlódik?

(#17468) zolyma válasza nagysandor79 (#17467) üzenetére


zolyma
csendes tag

Azt tudnom kellene hány kimenetes a fejed?
Ha nem 2, akkor a rosszalkodó kábelét dugd át a 3.4.5.6.7.8. csatlakozóba.
De először meg kellene cserélni, hogy biztos nem e a kábel a ludas.

(#17469) zolyma válasza nagysandor79 (#17467) üzenetére


zolyma
csendes tag

Most fogtam fel, lehet csak 2 kimenetes a fejed és azért kérdezed, hogy lehet e csak az egyik rossz.
Igen! Nekem is van egy ilyen fejem.
2 kimenetes és a 2.csak akkor megy ha az elsőre bekötött beltéri be van kapcsolva és ad tápot neki.

(#17470) doberman válasza Winnie The P (#17464) üzenetére


doberman
senior tag

igen, én is elkapcsolok majd vissza. utána egy darabig jó... (nem lehet központi hiba, hisz a másik beltérin jó.. )

8lnu

(#17471) Winnie The P válasza doberman (#17470) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam 3 beltéri van 1 hd és 2 sd, a hd-n és az egyik sd-n biztos ilyen.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17472) nagysandor79 válasza zolyma (#17468) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

igen csak két kimenetes a fej, egyelőre nem cseréltem meg mert eddig hibátlanul megy.

(#17473) Predator2


Predator2
addikt

Helló

4 kimenetes fejem van, milyen "nagyobb, több férőfejes". Fej van a diginek, illetve milyen árban?

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17474) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

ez már kész "röhej". tegnap este elment a jel szokás szerint csak egyik beltérin, de utána ráadásul a hozzáférés megtagadva szöveg jelent meg- Ma hívtam a szerelőt rendes volt, kérte hogy sms-ben küldjem el a kártyaszámot .

(#17475) tibibi


tibibi
őstag

Sziasztok az normális,hogy 1,5 hónap után se jelentkezett szerelő, új igény beadása óta?

(#17476) zolyma válasza tibibi (#17475) üzenetére


zolyma
csendes tag

Nem normális, de sajnos ez megy a diginél. Nincs elég hd box.
Ha jól tudom 90 nap van megadva, hogy jelentkezzenek, de volt itt már akinél fél év után se...

(#17477) rosszcsont88 válasza zolyma (#17476) üzenetére


rosszcsont88
tag

mecs miatt mindenki digire fiztet,és elfogytak a boxok .. (tipmix stb)

(#17478) rosszcsont88 válasza nagysandor79 (#17474) üzenetére


rosszcsont88
tag

fej csere , beázott a fej amilyen idő van mostanában.
fej [link]

[ Szerkesztve ]

(#17479) istnag válasza tibibi (#17475) üzenetére


istnag
addikt

Nálunk február óta nem jelentkeznek...
Azt gondolom nem is akarnak már műholdas tv-t telepíteni.

(#17480) tibibi válasza istnag (#17479) üzenetére


tibibi
őstag

Csak ezt nem mondják az ügyfélszolgálat meg ígérget, eredmény meg semmi.

(#17481) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nálunk az egyik szobába rendszeresen a "nincs jel" üzenet fogad bizonyos csatornákon.
De a többi megy hibátlanul.Ezt csinálja több hete.
Megigazítom a beltérinél a koax csatlakozást akkor visszajön.
Eltelik pár nap is megint produkálja megint csak azoknál a csatornáknál.
Egy újabb igazítás megint megoldja a problémát.
Mi lehet a baja?
Az én szobámban okés minden.
Köszönöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17482) Santino válasza Orlin (#17481) üzenetére


Santino
aktív tag

Én először a kábelvégi koax csatlakozót cserélném ki vagy szerelném újra. Szerencsétlenebb esetben az aljzattal van gond, akkor vagy házilag javítani vagy cseréltetni.

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#17483) Orlin válasza Santino (#17482) üzenetére


Orlin
addikt

Én is ezt csináltam.
Vágtam vissza blankoltam és a csatlakozót újra feltettem.
Kiderül...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17484) zelikocc válasza tibibi (#17475) üzenetére


zelikocc
senior tag

És azt tudja valaki, hogy a DIGI Mobilt addig nem is lehet igénybe venni, amíg nem jönnek ki telepíteni a műholdast? :F

(#17485) zelikocc válasza zelikocc (#17484) üzenetére


zelikocc
senior tag

Sajnos jól sejtettem, rákérdeztem náluk és csak miután már bekötötték, azután mehetek be személyesen SIM-eket kérni.

Van valamilyen tapasztalatok a weboldalas műholdas igényléssel kapcsolatban? Hívnak telefonon, vagy felkeresnek emailben véglegesíteni a bekötési igényemet, vagy innentől már csak a szerelőt kell várnom?

(#17486) zebranyull


zebranyull
friss újonc

Sziasztok.

KAON NA1000HD beltérihez létezik univerzális távirányítós kód?
A távirányító megmakkant, és az ügyfélszolgálaton azzal bíztattak, hogy pár hónap múlva talán lesz.

(#17487) 4Grider válasza zebranyull (#17486) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a beltéri (és így a távirányító is) a szolgáltató tulajdona, addig az adott vételi helyen nem tud szolgáltatni, amíg nem pótolja a távirányítót. Ergo az adott vételi pontért nem fizetsz, ha pedig az egyedül van (nincs második/harmadik tunered), akkor még kötbér is jár.
Egyébként pedig az univerzális távirányítók többsége tud detektálni...

(#17488) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Akinek csak tányéros ( műholdas) digi tv előfizuja van az tud digi-online regisztrációt csinálni? Azaz tud online tv-zni?
Vagy ahhoz kábeles tv vagy digi net kell?

(#17489) zolyma válasza mexel (#17488) üzenetére


zolyma
csendes tag

Tud!

(#17490) draco31


draco31
veterán

Antenna áthelyezés mennyibe fáj? A kábel az lehet elég, nem kellene toldani-cserélni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17491) e90lci válasza mexel (#17488) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Digi internet előfizu is kell hozzá,anélkül nem fogsz tudni online tv-t nézni.

[ Szerkesztve ]

(#17492) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a válaszokat! Akkor önmagában a tv előfizu kevés, a honlapon is megtaláltam, és így értelmezem.
Műholdas tv+internet vagy mobilnet előfizu.

(#17493) AtHoS válasza mexel (#17488) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nálam műholdas TV volt, míg tavaly novemberben kihoztam egy teszt SIM-et. Akkor a korábbi műholdas előfizut megszüntették és helyette egy másik előfizut aktiváltak. Onnantól van Digi Online a Digi fiókba belépve és tudom is használni. Előtte nem volt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17494) mexel válasza AtHoS (#17493) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, megmondom az illetőnek. Vajon ha januárban visszaadja a sim-et akkor megszűnik a kód is a digionline-hoz?

(#17495) gregory91 válasza draco31 (#17490) üzenetére


gregory91
senior tag

Fúróeszköz+sok fizikai munka,akár némi antennaforgatásba is ha maga a "rúd állasa" 45-90°-al tér el az előző helyétől.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17496) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

Vajon működik a digi személyes ügyfélszolgálat Debrecenben?
A decemberi és januári csekket is el...
Az egyik 4790ft a másik 4100ft pedig semmi se változott.
A diszpécser azt mondta kivizsgálják az esetet

(#17497) Nahki válasza zebranyull (#17486) üzenetére


Nahki
csendes tag

kb 2500-ért kapsz kaon távirányítót neten.

(#17498) Nahki válasza draco31 (#17490) üzenetére


Nahki
csendes tag

Alap munkadíj 5000 újonnan, függetlenül attól hogy mit kell csinálni, erre megy rá az anyag költség ha van.

(#17499) Nahki válasza zelikocc (#17485) üzenetére


Nahki
csendes tag

Nincs visszajelzés állítólag. Ha már nem kell a bekötés akkor majd ha a szerelő hív le tudod mondani, ha mégis kell akkor érdemes rákérdezni telefonon.

(#17500) yanna


yanna
őstag

Srácok!
Tele van a mindenem ezzel a gyökér smartkártyával. Állandóan elqródik a retkes csatorna lista. Gusztustalan........
Visszaviszem ezeknek hamarosan. Adnak helyette normális beltérit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.