Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17301) Prien válasza Adama123 (#17300) üzenetére


Prien
addikt

Csak azt felejtették el sajtóközölni, hogy közben meg kikerül 10 csatorna, ráadásul a jobbakból.

A kevés is több a semminél.

(#17302) Adama123


Adama123
tag

Frissült ma az ÁSZF:

Az ÁSZF „E.1” Mellékletében feltüntetett csatornakiosztás az alábbiak szerint módosul:
- A 2019. december 2. napján már közzétett tájékoztatónk szerint a Megamax csatorna – annak
megszűnése miatt - a teljes szolgáltatási területen kikerül a műholdas csatornakiosztásból.
- A Sport1, a Sport1 HD, a Sport2 csatornák - 2019. december 2. napján már közzétett tájékoztatónk
szerint - a teljes szolgáltatási területen kikerülnek a műholdas csatornakiosztásból.
- A CBS Reality, az AMC, a Spektrum, a Minimax, a TV Paprika és a Film Café csatornák bekerülnek a
műholdas csatornakiosztásba.
- A JimJam és a HGTV csatornák bekerülnek a műholdas csatornakiosztásba.
3. Az ÁSZF „H” Mellékletének X. pontja az alábbiak szerint módosul:
Az AMC, Minimax, Spektrum és TV Paprika csatornák bekerülnek a csatornalistába.

(#17303) Prien válasza Adama123 (#17302) üzenetére


Prien
addikt

Ez is valami, de nyilván fájó a Sport1- Sport2 elvesztése.

A kevés is több a semminél.

(#17304) matthews


matthews
aktív tag

Én szinte csak azokat nézem... De nem gáz. Majd lecserélem másra a DIGI-t..

"No brain, no problem"

(#17305) kzse83


kzse83
csendes tag

Mégis maradnak a sportcsatornák :) Digi facebook oldalán írták :)

(#17306) rosszcsont88 válasza Prien (#17303) üzenetére


rosszcsont88
tag

válvánvaló hogy amc tulajdonosa árat szeretett volna emelni uj év,uj szerzödés alapján és gondolom digitvnek nem tetszett, vagy esetleg továbbitás HDba történt volna mpeg4 eszközökkel lehetséges ez se tettszett a sporolos digitvnek ...régota mpeg2be bohockodnak kábeltv és müholdon, upc direct kezetfogva, sok csatorna még mindig mpeg2be tolja még bixen is az adást kábeltv szolgáltatoknak, magas hitel miatt amit digitv felvett amerikából azt vissza kell fizetni , gondolom ezzel csökenti le a kábeltv üzletágat hogy magas kamat miatt vissza tudja fizetni a hitelt,pénzre van szüksége az adott szolgáltatás fentartásához

[ Szerkesztve ]

(#17307) Prien válasza rosszcsont88 (#17306) üzenetére


Prien
addikt

Azért az AMC-nek is az az érdeke, hogy a csatornáit nézzék, elérhetőek legyenek az országban. A Digis (+ugye az Invitel) malőrrel az ország 30%-a maradt volna Sport1-Sport2 nélkül, azért ezt ők is megérezték volna.

A kevés is több a semminél.

(#17308) lszlogal válasza kecsawi (#17283) üzenetére


lszlogal
senior tag

Öm. Most hagy kössek beléd egy kicsit. Nem CI modul. Tudom, sokan használják ezt a helytelen meghatározást. CI= Common Interface, ami a TV-d ben van. A modul amit beleteszel, valójában CAM modul (Conditional Access Module). Abba teszed a kártyát. Szóval a CI csak egy intetfész, amibe bele tudod dugni a CAM modult, amibe megy a kártya. :)

(#17309) Anonymus23


Anonymus23
veterán

BÚÉK!

Sziasztok,
Másnál mindenkinél mennek a csatornák?
Apóséknál szinte az összes csatornára azt mondja, hogy hozzáférés megragadca, 1-2 csatorna megy pl ATV.
Számla fizetve, kártyát kivettem, visszaraktam, reseteltem a beltérit, megtalált minden csatornát, de továbbra is semmi.
Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#17310) kecsawi válasza lszlogal (#17308) üzenetére


kecsawi
senior tag

Semmi gond, akit foglalkoztat, az a valóban smart cam modult értette alatta, pontatlan volt a megfogalmazásom, de az értelmén nem változtat. Neked IS B.U.É.K.

(#17311) Panthera válasza Anonymus23 (#17309) üzenetére


Panthera
őstag

Helló, jelezzétek telefonon a hibát. Nálunk decemberben volt ilyen, távolról kellett újraaktiválni a kártyái. Gyorsan javították.

(#17312) Diák66


Diák66
őstag

Ez az új sportcsatorna? :C :W ;]

(#17313) Anonymus23 válasza Panthera (#17311) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, köszönöm, ezt csináltuk, csak nem volt meg a számla, de megoldottuk :)
5-10 percen belül ment is minden.

;) - The Power of the Light Side

(#17314) lszlogal válasza kecsawi (#17310) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem kukacoskodni akartam, cssak leírtam. :) Búék!

(#17315) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Megvan a megállapodás [link] .

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17316) fer


fer
őstag

Sziasztok! 3 hónapja köttettem be 2 tv-re a műholdas digit, és hol gyakran, hol 2 hetente előjön a " 24 smart kártya nincs rendesen behelyezve" hibaüzenet, van mikor áramtalanítok, és rendbe jön, van amikor a kártyát kell újra betenni. Mindkét készüléknél fenn áll a probléma.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17317) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Nekem is pont ugyanez a problémám, én kihúztam a kártyát majd visszadugtam
egy darabig bírta, most úgy 1hónapja nem csinálja megjavult.Szerintem valami
kontakt hiba lehet a kártyánál.

(#17318) Clever0 válasza bacsaba (#17317) üzenetére


Clever0
senior tag

Korábban volt egy olyan ötlet is, hogy a túl vékony kártya mellé bedugtak valamit, hogy vastagabb legyen, az is kicsit javított az érintkezésen.

(#17319) fer


fer
őstag

Már azok sem működtek, itt a melegedéssel lehet a gond, mert most, hogy kicsit megemelkedett a hőmérséklet (a lakásban is), gyakoribb lett a probléma! Egyébként most ment el a szerelő, kicserélte mindkettőt, remélem ezekkel már nem lesz gond, sokkal vastagabb az alja, picit nehezebb is, mint a régiek, és a lábai is magasabbak, az egész egy kicsit masszívabbnak tűnik, a csatornaváltás is gyorsabb egy picit!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17320) Winnie The P válasza fer (#17319) üzenetére


Winnie The P
őstag

Tudomásom szerint mind használt/felújított készülék.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17321) fer válasza Winnie The P (#17320) üzenetére


fer
őstag

Az előzőek lehettek használtak, de ezeket most bontotta ki a dobozából, és érződött rajtuk bekapcsoláskor az a fura új szag.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17322) Winnie The P válasza fer (#17321) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nálam amikor cseréltek akár sd akár hd beltérit mindig használtat kaptam. Ekkor mondta a szerelő, hogy nincs új készülék, csak felújított. Lehet azóta változott, bár a digi a spórolásáról híres volt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17323) draco31 válasza Winnie The P (#17322) üzenetére


draco31
veterán

Nekem 2 éve, amikor utoljára cserélték az SD beltérit, azt mondta a szerelő, hogy SD már csak javított van, de HD az van új.
Egyébként nem értem minek erőltetik még ezt az SD-HD külön dolgot.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17324) fer


fer
őstag

Azért csak változtattak valamit, és remélem nem hiába, már ez elején feltűnt, hogy a csatlakozók máshová kerültek!
Ilyen volt:

És ilyenre cserélték:

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17325) snooze válasza fer (#17324) üzenetére


snooze
veterán

ez milyen nevü beltéri?

GO Gunners!!!

(#17326) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Minden a TV2 csoporthoz tartozó csatornán ugyanaz a sz@r megy! Ez hogy lehet???

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#17327) Clever0 válasza Winnie The P (#17326) üzenetére


Clever0
senior tag

Promó, vagyis egy új műsoruk bemutatása. Én is túlzásnak érzem és szerintem több haragos nézőt szereznek vele, mint jövőbeni rajongót.

(#17328) sarkan válasza Clever0 (#17327) üzenetére


sarkan
aktív tag

Sziasztok, lecseréltem a tv-met. HDMI-vel csatlakoztatom a beltérit és érdekes módon a magyar HD (M1, M2, Duna M4, M5) adásoknak nincs hangja. Az összes többi hd adásnak van. Mi lehet az oka?

bocsi, nem válasz akart lenni hanem új kérdés

[ Szerkesztve ]

(#17329) snooze válasza sarkan (#17328) üzenetére


snooze
veterán

lehet nem ártana egy uj csatornafrissitést..

GO Gunners!!!

(#17330) robogo81 válasza snooze (#17329) üzenetére


robogo81
aktív tag

Erről a csatornafrissítéstől meg kiver a víz,a régi(sd) beltéri boxoknál egyszerű, van rá sima menü pont,a hd-knél(digi kaon hd boxok) meg marad az alapra mindent,mint első indításkor ,nem mintha 3 perc lenne,de akkor is.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#17331) Clever0 válasza sarkan (#17328) üzenetére


Clever0
senior tag

Hang beállításoknál MPEG és AAC szavakat keress a tv-nél és a box-nál is! Esetleg az a baj, hogy a térhatású hangot nem keveri le sztereóra.

(#17332) pistap


pistap
újonc

Sziasztok
Müholdas digim van egy kaon beltérivel. Ùjabban sajnos bohóckodik a kaon és az istenért se akar bekapcsolni. A kijelzö csak 4 db nyolcast mutat 8888.
A tv-ben van egy CI egység és talán a CAM modul segítségével müködtethetném a digit kaon nélkül. Létezik ilyen modul? El tudja olvasni a tv? Fogalman nincs a NAGRAVISION-ról.
Common Acces ID:0x1802 (6146)ECM ID:18ac (6316)System:Nagravision Common Acces ID:0x1880 (6272)ECM ID:18ad (6317)System:Nagravision
Elöre is köszönöm

(#17333) lszlogal válasza pistap (#17332) üzenetére


lszlogal
senior tag

Nem, mert a Narga vagy boxhoz, vagy CAM modulhoz van párosítva. A DIGI már nagyon régen megszüntette a CAM modulos műholdas előfizetését. Talán még van egy pár működő azoknak, akik anno kötöttek.

Csak kártyát jelen pillanatban csak a UPC Direct ad, amihez venned kell egy modult.. De ha olyat kötsz, akkor az antennaszerelést és vásárlást, kábelezést neked kell állnod.

[ Szerkesztve ]

(#17334) Diák66 válasza lszlogal (#17333) üzenetére


Diák66
őstag

Szerencsére nálunk majdnem csak azok vannak. Jobb megoldás, mint a box.....csak az egyszerű júzernek fingja sem volt hogyan hangolja be a tévéjét, a support meg tehetetlen volt, hiszen az ügyfél TV-jlt nem ismerheti. Gondolom emiatt szüntették meg.

(#17335) fer


fer
őstag

Sziasztok!
Van már megoldás arra, hogy a kedvencek közül ne te tűnjön el néhány csatorna? Visszaolvastam, de nem találtam megoldást rá, úgy vettem észre, hogy csatorna frissítés után csinálja, mintha az eltűnt csatornáknak megváltozna a frekvenciája, és frissítés után ezért kerül ki a kedvencek közül.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17336) Panthera válasza fer (#17335) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!
Melyik szokott eltűnni? Én eddig nem vettem észre ilyet.

(#17337) fer válasza Panthera (#17336) üzenetére


fer
őstag

Mikor melyik, változó.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17338) Panthera válasza fer (#17337) üzenetére


Panthera
őstag

Lehet resetelni a dobozt?

(#17339) fer válasza Panthera (#17338) üzenetére


fer
őstag

Majd a következő csatornafrissítéskor le írom melyik tűnt el! A resetnek ehhez semmi köze, mivel nem a doboznak van baja!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17340) Panthera válasza fer (#17339) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem az egyik csatornán a felirat ragadt be. Egyszer bekapcsoltam és hibába kapcsolom ki, nem jegyzi meg.

A legzavaróbb az, hogy mtva csatornák jóval halkabbak mint a többi. Szerinted ezen lehet állítani automatikusan valamit?

(#17341) doberman


doberman
senior tag

"tányéros" digi: RTL nincs kép és nincs hang, RTL HD kép van hang nincs...
kikapcs, bekapcs, csatorna frissítés megvolt, továbbra is fennáll a hiba - a többi csatorna jó...
ötlet?
:F

8lnu

(#17342) Adama123 válasza doberman (#17341) üzenetére


Adama123
tag

Várni. Az RTL-nél van a hiba, minden szolgáltatónál szar.

(#17343) Bence008 válasza doberman (#17341) üzenetére


Bence008
tag

A hiba nem nálad van, elosztói szinten van gond. Átvágtak egy optikai kábelt, több szolgáltatónál is sötét az RTL Klub.

(#17344) doberman válasza Adama123 (#17342) üzenetére


doberman
senior tag

Köszi.. akkor nem nyüstölöm a beltérit.. :R

(A Mindig TV-nél van kép és hang is.. akkor házi stream szerver + KODI kombó ..)

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#17345) kovy79


kovy79
őstag

Van valakinek ötlete, hogy a HD9240-es beltéri miért nem rögzít?
Rengeteget használtam a funkciót, de ma nem rögzített. A régebbi felvételei sem játssza vissza a pendrive-ról, csak fekete kép van.
Gyári visszaállítás megvolt, kb. 10 pendrive-ot kipróbáltam, de semmi.
Oké, hogy gariban majd cseréltetem, de hátha van valakinek ötlete.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17346) Nahki válasza kovy79 (#17345) üzenetére


Nahki
csendes tag

Szerintem várjál vele kB egy hetet, estére hagyd készenlétben. Lehet a frissítse lett elrontva a központban. Ha nem gyógyul akkor jelentsd be, de nem biztos hogy 9240-et kapsz. Ha lehet válogatni akkor ajánlom a KI3S szériás NA1000-et helyette.

(#17347) kovy79 válasza Nahki (#17346) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ. :R
Várok vele, nem sürgős.
A másik 2 beltérink NA1000, azokkal tökéletesen megy a felvétel/lejátszás.
Ezt is el tudják cseszni távoli frissítéssel??
A 9240-hez ragaszkodnék az analóg kimenet miatt. Bár HDMI bemenetes capture kártyám van, de jó az, ha a 3 beltéri közül egyen van azért analóg kimenet. Majd megpróbálom "leszervezni" a szerelővel. :)
Ezt a KI3S szériát miért ajánlod?

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17348) Nahki válasza kovy79 (#17347) üzenetére


Nahki
csendes tag

Ha analóg kimenet kell, KC1S, KI2S, KI1S-on van scart kimenet, ha KI3S-t kapsz akkor kérdezd meg a szerelőt van-e hozzá 9-pines adaptere, valószínű hogy nem lesz de egy próbát megér.

A KI3S széria a legjobb, elég modern, annyira nem lassú mint az előző szériák és talán a legmegbízhatóbb HD beltéri a diginél. Onnan ismered fel hogy a hátuljában van a kártya olvasója. Ebből már újat nem adnak, de nyugodtan fogadd el használtan. Jobb mint a KI4S ami neked van. Használtan is.

(#17349) kovy79 válasza Nahki (#17348) üzenetére


kovy79
őstag

Nagyon köszi a sok értékes infót! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#17350) LiktorS


LiktorS
friss újonc

sziasztok
lenne egy kérdésem, mint teljesen laikusnak. értsd: eddig csak használtam a DIGI-t, sosem érdekelt, hogy és miért működik.. :DD
Szóval a gondom az, hogy elromlott a régi SD beltérim.
mivel nem otthon élek, az a cím meg, ahol anno be lett kötve már rég nincs meg. vagyis megvan ,csak nem én lakom ott :P
Tehát, DIGI-ponton nem tudják kicserélni, csak szerelő tudná, a megadott címen, vagy esetleg más megadott címen, de..nincs olyan ismerősöm, akinél műhold lenne.
Nem is ez a lényeg, ez csak a körítés :)
A kérdés(ek):
- A kártyával működhet másik beltéri is?
- Ha pl veszek egy akármilyen SmartCard-képes beltérit.
- Esetleg jó lehet egy akármilyen SmartCard-kápes HD-Boxszal is, vagy kifejezetten csak a DIGItől kapott egységekkel megy az egész?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.