Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16951) volandy válasza #45553408 (#16950) üzenetére


volandy
senior tag

Húha! Akkor az én rendelésem még gyerekcipőben jár!
Jó pár évvel ezelőtt amikor szintén kavarás volt az angol foci, bajnokok ligája közvetítéssel. Fél évet vártam mire bekötötték.
Engem sem hívtak egyszer sem, hogy elnézést vagy valami, kb fél év múlva felhívott egy szerelő, hogy kb 2 óra múlva arra jár. Ha jó akkor megcsinálja, ha nem akkor nem tudja, hogy mikor jön felénk újra. Mondtam ez vicc mert én most dolgozom, de inkább kikértem magam a melóhelyről és hazajöttem. Meg is csinálta, de bizonyos csatornák később nem jöttek. Kijöttek megnézték és kiderült, hogy nem jó állította be az irányt a műholdra.

[ Szerkesztve ]

(#16952) cantus


cantus
tag

Digi műholdon a Tlc csatorna tud magyarul? Illetve a műholdas verziót bárhová bekotik? Nem látom a honlapon, hogy itt volna cimkereső. Várjak márciusig? Mintha azt olvastam volna, hogy picit olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16953) AtHoS válasza cantus (#16952) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aha, magyar.
Bárhová szvsz. nem kötik be, mert azért vannak olyan helyek, ahol olyan árnyékolású a terep, hogy nincs megfelelő erősségű-minőségű jel, szóval magas domb északi oldalán előferdülhet jelhiány

read-only mode on the forum

(#16954) volandy


volandy
senior tag

Azt hiszem most már örülök, hogy ilyen lassan dolgoznak. "a UPC Direct csatornakínálatában február 1-jétől megtalálható lesz a Spíler2 TV sportcsatorna".

(#16955) tkomlosi válasza volandy (#16954) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Diginel is van. Mindkettőnel SD

(#16956) volandy válasza tkomlosi (#16955) üzenetére


volandy
senior tag

Igen! Már van, de ott sem volt! Ezért akartam átmenni! Ki gondolta volna, hogy hamarabb megegyeznek a Digi-vel mint a UPC-vel.

(#16957) Gyurka6 válasza cantus (#16952) üzenetére


Gyurka6
őstag

D-23° Ny irányban 31° magasságban szabad kilátás az "ég" felé esetén látható a műhold kb.

Gyurka

(#16958) rfszabi


rfszabi
tag

Szerintetek mi a teendő akkor, ha a SlágerFM-nek nem állították át az új frekvenciáját (95.8), hanem a régi 103.9-et lövik fel műholdra, ahol ugye sistergés hallható, mind a DIGI mind a UPC Direct kínálatában?
Mindkét szolgáltatóhoz ment a kérdés ezzel kapcsolatban, ugyanaz a válasz : "Az említett rádió nem képezi kínálatunk részét, ezzel kapcsolatban nem tudunk további intézkedéseket tenni". Ötlet?

(#16959) Gyurka6 válasza rfszabi (#16958) üzenetére


Gyurka6
őstag

Ezek a földfelszìni freqik, 98,5 ről mentek 95,8ra.

Gyurka

(#16960) Inhouse válasza Inhouse (#16937) üzenetére


Inhouse
őstag

Na, megjött a levél a számlával. 3600Ft lesz nekem is, úgy, hogy 3300+SD+HD beltéri. :( Ennyi erővel kérhetk majd a gyerekszobába is HD beltérit és akkor is ennyinek kellene lennie. Tehát az van, hogy nincs részletezve, hogy SD vagy HD. A fura az, hogy amikor dual SD volt (gyakorlatilag 2db SD), akkor nem volt külön díja. Ha lenne nekik dual HD, akkor megint így lenne...vagy valami nem logikus. Mindegy, 200Ft-al kevesebb lesz a havidíj, amit a kérelemtől számítottan lebontottak a számlán, forintoztak ide-oda. Elnézés kérés nincs, arról sem szól a fáma, hogy ha valaki nem veszi észre, akkor az miért fizet többet...
Anno választható volt, hogy kell-e a Sport1+Sport2+még valami, ha nem akkor 2700 és nem 3000, azóta ez elmúlt, meg 3300 lett? Egy kollégám állítólag 3300-at fizet egy SD+HD beltérivel és még FilmNow is van neki... kiért i ezt?

Üdv Inhouse

(#16961) Voice24


Voice24
őstag

Na bepakolták a fantáziadús elnevezésű Jocky-tévét (Isaura-tévé után szabadon) és a Moziverzumot. Mondjuk ez utóbbi még akár jó is lehet. :)

(#16962) anonim80


anonim80
csendes tag

Sziasztok, segìtsetek! Szinte màr naponta visszaàll gyàri alapàllapotra a tv-m, ìgy az újrahangolàst minden egyes alkalommal muszàj vagyok elvégezni. Jàrtatok màr ìgy, vagy ez a tv (LG) hibàja?

[ Szerkesztve ]

-spicc-

(#16963) rosszcsont88 válasza Inhouse (#16960) üzenetére


rosszcsont88
tag

azért mert 1 alapcsomag 3300FT +2 beltéri egység 200ft/db függ hogy milyen beltéri van raktáron HD vagy SD
jó lenne ha az SD beltériket(mpeg2) már leselejteznék , és HD beltérit (mpeg4) adnának, de ha nincs HD beltéri akkor vagy olyan gyártót keresni aki tudná ezt biztosítani ,nagravision kártyával :) :K

[ Szerkesztve ]

(#16964) Inhouse válasza rosszcsont88 (#16963) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem 200Ft, hanem 300Ft a második beltéri és ezek szerint mindegy, hogy SD+HD, vagy SD+SD, vagy HD+HD.

Üdv Inhouse

(#16965) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok!
Akinek Kaon hd1000-es beltérije van, be tudná linkelni a hozzá adott adapter képét?
Elkeveredett, ill. összecsréltem.
Köszönöm!

(#16966) Pazolini válasza Pazolini (#16965) üzenetére


Pazolini
senior tag

Amúgy egy Memup Kiosk LS 500GB usb3 külső hdd adapterével keverhettem össze, amely így nézhetett ki, van rajta egy zöld indikátor LED is:

Ha a DigiTV Kaon NA1000 hd beltéri egység hálózati adaptere nem ilyen, akkor tényleg összekeverhettem őket,s azért baj, mert már leadtam pár hete a készüléket a Diginél Dunakeszin.
Amúgy őket el lehet érni közvetlenül? Tud vki elérhetőséget?

:R

(#16967) Voice24


Voice24
őstag

A Viasat3 epg-je délutánonként köszönőviszonyban sincs a valósággal. Párom tegnap és ma is nézné kedvenc sorozatát, a Szellemekkel suttogót, de hiába írja az epg mindkét nap 16 órára, a Castle megy. A Viasat3 honlapján természetesen a rendes műsor van írva, a Digi nem tudom, honnan szedi ezt le. 17.05-től az epg Döglött aktákat ír, de a hivatalos honlap szerint akkor is Castle lesz. ;]

(#16968) Santino válasza Pazolini (#16965) üzenetére


Santino
aktív tag

Szia!

Nekem ilyen táp van hozzá, 12 V 1,5 A a belseje a +
.

[ Szerkesztve ]

Asus RT-N18U & FreshTomato Firmware 2020.6 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP

(#16969) Pazolini válasza Santino (#16968) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszönöm, akkor tényleg elcserélhettem. Írtam a Diginek, hátha megtalálják, bár sok reményt nem fűzök hozzá. Hálisten a specifikációjuk közel azonos, úgyhogy a digis táppal is működik a HDD. :B

(#16970) AtHoS


AtHoS
nagyúr

PREMIER LEAGUE ÚJRA A DIGI SPORTON! [link]

read-only mode on the forum

(#16971) kecsawi


kecsawi
senior tag

supertv2-n van kép nálatok?

(#16972) kecsawi válasza kecsawi (#16971) üzenetére


kecsawi
senior tag

Na most rendben, de az, hogy egy adónál gond van, a többi jó azt jelzi, hogy a szolgáltatónál volt valami hiba.

(#16973) draco31


draco31
veterán

Hello!

Hyundai HSS-5160NA ma már 3x is lefagyott, ilyenkor áramból ki majd vissza be és újra megy egy ideig. Adjak neki egy resetet, vagy haldoklik?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16974) bango


bango
tag

ezüst analóg beltérin vajon miért nincs Epic Drama? csináltam egy gyári visszaállítást, hozzádobott pár csatornát de ez valamiért kimaradt.

(#16975) Clever0 válasza bango (#16974) üzenetére


Clever0
senior tag

Talán azért, mert a 12687 V TP DVB-S2, amit nem fog a beltérid. De akkor a többi HD csati sem jön?

(#16976) bango válasza Clever0 (#16975) üzenetére


bango
tag

nincs HD egy sem jelenleg, úgy rémlik pedig hogy régebben volt (egy adó két példányban volt meg) de ez nem 100%. Akkor a Hyundai eleve nem tudja fogni a HD-ket?

(#16977) Clever0 válasza bango (#16976) üzenetére


Clever0
senior tag

Nekem fekete Humax Digi IV boxom van, az sem hdmi-s, de fogja az S2 TP-ket is. Ezek a TP-k érintettek: 11823H, 11843V, 11977H, 12456V, 12687V.
Itt látod, hogy melyik műsorok vannak rajtuk: Csomagok: Digi TV HDTV

[ Szerkesztve ]

(#16978) Clever0 válasza Clever0 (#16977) üzenetére


Clever0
senior tag

Sajnos rosszul írtam. Természetesen a Humax is SD box és nem veszi a HD-s adásokat. :W

(#16979) Formaster válasza bango (#16976) üzenetére


Formaster
addikt

Esetleg ismer valaki szerelőt Pest megye Kistarcsa környékén?

[ Szerkesztve ]

(#16980) rosszcsont88 válasza bango (#16974) üzenetére


rosszcsont88
tag

HD vevőt kell kérni és látni fogod az adott adást

DVB (S) mpeg2 SD adás - amit most is nézel
DVB (S2) mpeg4 -HD logóban az igazi HD , HD-s mpeg4 beltéri kell (DVB S2)

DVB-S2 HEVC/UHD ---------4K vevő - S2 HD jelen megy ,1-2 adás van műholdon ,
thor 6-on nincs ilyen csatorna Digi ,UPC szolgáltatónak ,de összefognának akkor bizony lenne !!
persze beltérit kell cserélni 4K mediabox-ra pl lengyeleknél (nc+, polsat , orange)

nagy sávot/helyet/kapacitást foglalnak a 4K csatornák
travel XP, DIGI 4K, Fashion 4K, Sport TV 4K, HBO 4K, Stingray 4K

4K vevők: Amiko A4, Amiko A5 , Vu+ ZERO 4K, Vu+ DUO 4K, Vu+ ultimo,4k, dreambox 900,920,
OCTAGON SF8008, Protek 4K UHD,ferguson 4K,
[link]

(#16981) lszlogal


lszlogal
senior tag

Sziasztok!

Ha rendelek egy DIGI műholdas TV csomagot, akkor lehet kérni olyan beltérit, ami felvenni is tud?

Mennyi szerelési díjat / anyagköltséget szoktak felszámolni? Az antennát, és a fejegységet is meg kell vásárolnom?

[ Szerkesztve ]

(#16982) kecsawi válasza lszlogal (#16981) üzenetére


kecsawi
senior tag

Mindegyik tud felvenni, csak venned kell pendriveot, vagy mobilwinyót az usb csatlakozó után.
Régen nem volt költsége, 4 éve már ki kellett fizetni, de nem volt vészes árban, és ha lemondod azok tulajdonban maradnak, míg a bérelt stb-t kell a tartozékaival visszaszolgáltatni.
Ha több tv-n néznéd (3-tól), érdemes nagyobb fejegységet kérni az elején, hogy ne legyen + szerelés +fej költség később.

(#16983) lszlogal válasza kecsawi (#16982) üzenetére


lszlogal
senior tag

Köszi a gyors választ. :) és ezt gondolom az első havi számla terhére fogják írni

gondolom csak azt a csatornát lehet felvenni, amelyiket épp nézem

ha régebbről megmaradt egy DIGI-s parabola, akkor gondolom nem kell újat venni

[ Szerkesztve ]

(#16984) kecsawi válasza lszlogal (#16983) üzenetére


kecsawi
senior tag

Érdemes új antennát rakatni, ha fejegység sem mindegy, ill, ha a HD adásokat néznéd, és a régebbi tányér kisebb. Szereléskor nem kértek külön pénzt, valóban kiszámlázták később.

(#16985) Formaster válasza kecsawi (#16984) üzenetére


Formaster
addikt

Nálam még 60-as antennával épphogy nézhető, igaz ha nagy a vihar akkor a tv2 HD kuka. Tervezem cserélni legalább 80-ra

(#16986) tkomlosi válasza Formaster (#16985) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nálam egy jó minőségű fej van, nem amit adtak és nincs vele baj, pedig nekem is kicsi tányér van

(#16987) Formaster válasza tkomlosi (#16986) üzenetére


Formaster
addikt

Igen ezt kifelejtettem, nálam is minőségi fej van. Elég komoly viharnak kell lennie, hogy elszálljon, ott is többnyire csak a tv2HD megy el először, aztán ha durbul a helyzet a többi HD, de már eszemet se tudom mikor volt olyan, hogy minden elszállt volna. Ettől függetlenül tervezek egy 80 körüli tükröt felrakni.

(#16988) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Anyósoméknál digis parabola van fent, a régi tv-hez adtak set-top-boxot. Most vettek egy új tv-t, DVB-S2 képes. Elég ha bedugom a tvbe a kábelt és elindítom a scannelést, vagy van valami plusz teendő? Gondolom a STB-t vissza kell adni akkor?

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16989) AtHoS válasza updog (#16988) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A BOX-ban van egy kódkártya, így elképzelésed nem megvalósítható, mert a TV-be nem tudod azt a kártyát berakni egyéb technikai eszköz hiánya és időközben kifuttatott szolgáltatási lehetőség miatt, tehát mindenképpen BOX fog maradni

read-only mode on the forum

(#16990) updog válasza AtHoS (#16989) üzenetére


updog
senior tag

Köszi! Remek... CI+ is van a tv-n, az nem jó nekik? Vagy ez az a SmartCAM konstrukció, amit már nem adnak?

(nem az enyém :) csak érdeklődök, holnap megyek anyósomékhoz beüzemelni a tv-t). Mondjuk a régi tv-n már megszokták, csak kicsit furcsa lesz beadni nekik, hogy hiába költöttek számukra jelentős összeget lapostv-re, ugyanúgy két távirányító kell...

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#16991) AtHoS válasza updog (#16990) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Aha a SmartCAM megoldással lehetett, míg volt kínálatban, de jó ideje beszüntették ezt a lehetőséget (akik igényeltek korábban és megkapták használhatják jelenleg is, de újat nem lehet igényelni). A CI+ csak előfeltétele a használatának a készülékben.

Én ajánlom, hogy a régi analóg rendszerű STB-t cseréltessék le digitálisra, így elérhetőek lesznek a HD adások is. Én nem problémázom sokat a távirányítóval, mindössze a Be- és Kikapcsoláshoz használom a TV-ét (no meg, ha váltok másik bemenetre), többit rendezem a beltériével

read-only mode on the forum

(#16992) Watt25


Watt25
veterán

A box-ban lévő kártya párosítva van a box-hoz. SmartCAM műholdas előfizetés esetén 2014. április 1-től 2016. szeptember 1-ig volt elérhető. Azóta nincs.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16993) kovy79 válasza Watt25 (#16992) üzenetére


kovy79
őstag

Vajon miért vezették ki?
A beltéri bérleti díja miatt? Ezért nincs már ingyenes beltéri sem?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16994) Watt25 válasza kovy79 (#16993) üzenetére


Watt25
veterán

Részben mert az emberek nagy része nem képes értelmezni azt, hogy a tévé befogja a műhold összes csatornáját és nekik kell kiválogatni belőle a Digi csatornákat.
Üfsz-t gondolom leterhelte.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16995) rosszcsont88 válasza kovy79 (#16993) üzenetére


rosszcsont88
tag

gondolom el kelett volna olvasni tv használati útmutatóját,hogyan lehet lekeresni az adásokat
persze TP listát behangolni a tv készüléken és mediaboxon plusz csatornákat rendezni
DIGI TP

[ Szerkesztve ]

(#16996) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Mivel Digit használok, talán passzol ide a kérdés.
Tévét cseréltünk, és az újban van műholdas vételi lehetőség, kipróbálnám, milyen adókat talál meg. Nyilván nem a Digi csatornáira gondolok, hanem az fta adókra. Ez milyen módon lehetne a legegyszerűbben kivitelezhető? A KAON beltérin nincs out csatlakozás, a tányértól nem szeretnék még egy kábelt behúzni. Az megoldható, hogy a bejövő kábelre még a Kaon előtt ráteszek egy egyszerű kábelelosztót? Ilyen módon látni fogja a tévé az fta adókat?

[ Szerkesztve ]

(#16997) Formaster válasza Voice24 (#16996) üzenetére


Formaster
addikt

Nem megoldható, a fej csak 1 frekvenciára használható egyszerre.

(#16998) kovy79 válasza Watt25 (#16994) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi mindkettőtöknek a választ.
Ilyen alap dologra nem gondoltam.
Szuper, ha pár tudatlan/elkényelmesedett miatt szívhatunk...

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16999) Voice24 válasza Formaster (#16997) üzenetére


Voice24
őstag

A tányérnál lévő fejre gondolsz? Nem vagyok nagy szaki műholdas témában, de akkor hogyan tudok nézni a két meglévő beltérin eltérő műsorokat? Én eddig úgy tudtam/gondoltam, hogy a bejövő kábelen parasztosan mondva jön minden, fizetős, fta egyben, és a beltéri válogatja ki a beállításainak megfelelően, hogy ebből a párszáz adóból miket jelenít meg.

(#17000) kecsawi válasza Voice24 (#16999) üzenetére


kecsawi
senior tag

A tányérnál lehet 1-2-4 egységes a fej, így nekem mikor 3 helyre húzattam a kábelt a tányéros fejegységet is 4-esre kellett cseréltetnem. (új bekötésnél érdemes a 4-est rakatni alapból, ha több mint 2 szobában használnád) Igaz 2 boxot használunk, de így könnyű átvinni másik szobába az stb-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.