Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16051) jegenye77 válasza Punisher15 (#16050) üzenetére


jegenye77
addikt

" Most lett cserélve egy újra"
Majd próbálok rajta fordítani kicsit.
Csak az az érdekes, hogy a többi csatornánál most már háromnegyedig is felmegy a csík, ami nem jön be ott meg nulla.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16052) Fuvaros válasza jegenye77 (#16051) üzenetére


Fuvaros
senior tag

milyen fejet vettél? bár egy 3 ezer ft os Triax is tökéletes, én azt vettem
pl nálam az M1HD Q96 nál van minőségben

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16053) frovery válasza jegenye77 (#16051) üzenetére


frovery
senior tag

M1HD-ra finomítsd be. 11823 H 30000 5/6

A fej elforgatása nagyon fontos. Szemben állva a tányérral az óramutató járásával ellentétesen forgasd el, kb: 17fokot. Tehát a fejtől kivezető koax kábel jobbra álljon a 6 órától :)

A tányért pedig mögötte állva próbáld meg a két szélén megfogni és jobbra, illetve balra csak megfeszíteni, hogy a jelszinteket közben figyelve változik e. Ugyanezt le-fel irányba is. Csavarokat ne lazítsd meg addig. Ha látod, hogy valamelyik feszítés irányába növekszik a jel, akkor meglazítot finoman a csavart és arra mozdított. Figyelj, mert 1mm-er is sokat számít.

(#16054) frovery válasza Pazolini (#16046) üzenetére


frovery
senior tag

Régebben volt egy TP-Link routerem, amin volt egy külső merevlemez. Sajna ez jó pár éves volt, megadta magát. Most egy egyszerű, kis fogyasztású pc van erre a célra a padláson. 2 db 1tera merevlemez. Ezeket osztottam meg minden kütyüre, így bárki eléri, akár kívülről is.
Erre megy a rögzítés egy linuxos/enigmás és egy androidos beltériről, amin LibreElec fut. A rögzítés sd és hd is. Epg-be állítom be előre, amit rögzíteni akarok. TS vagy mpg formátumban rögzítenek, semmilyen kódolás nincsen az adatfolyamban. Rögzíti ha van több audio, felirat is az anyagban.
Ezeket utána pc-n megvágom a VideoRedoval és átnyomom mkvtoolnixal.
Mehet feltöltésre torrentre, vagy archiválásra.
Ide jönnek le a torrentek is és a seed is non-stop megy.
Router most egy TP-Link 941ND van, ez elbírja ezt a forgalmat bőven. Persze ddwrt van rajta, nem gyári firmware.

Hogy kerülöd ki a HDCP-t vagy a Cinavia protectiont?
Ez mi, nem is ismerem? :D

Milyen saját boxaid vannak? Gondolom azok minősége és/vagy tudása a döntő a rögzítés kérédésében..
Igen, a boxokon sok múlik. A ma kapható egyszerű boxokon egy védelem van gyárilag(valami jogi procedúra végett). A kódolt adókról rögzített anyagot csak abban a készülékben tudod visszanézni, amivel rögzítetted.
Ezért kell androidos vagy linuxos/enigma készüléket venni. Ezek kicsit húzósabbak, de kínából elég olcsón beszerezhetőek.
Van egy bő 10 éves sd Nokia Dbox 2 enigma1-es kütyü.
1 Cloud Ibox 1-es (Vu+ Uno) kínai klón, Enigma2-es. Majd 4 éve vettem aliexpresszről, azóta szinte non-stop megy.
K1 Plus amit 4 hónapja szintén kínából vettem. Ez androidos de dual bootal jelenleg LibreElec fut rajta. Műholdas/Földi digitális tunerekkel.

(#16055) jegenye77


jegenye77
addikt

Azért lett új fej vásárolva mert 2 felé osztottuk a szomszéddal. 6 ezer körül lett véve.
De ma reggelre már lett minden csatorna. Gondolom frissített egyet vagy nem tudom. A lényeg hogy müxik most már rendesen.
Köszönöm a segítséget!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16056) Pazolini válasza frovery (#16054) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R

Én egy Oppoval kerülöm ki, pontosabban egy specális firmware-rel; az Oppo akár felkonvertál 1080p-re és 36bitre (Marvell Qdeo procival); és egy Avermedia HD capture kártya figyel az egyik HTPC-mben, az viszont belenyúl az adatfolyamba, sima streamet nem tud felvenni sajnos. Az eredmény viszont nagyon jó.
Amúgy a protection kikerülése - egy jóval olcsóbb - HDMI-Component (1080p) átalakítóval is megoldható, nem kell hozzá CFW-s Oppo BD-játszó. Ezt a Conradtól rendeltem jó pár éve...

A te megoldásod viszont zseniális. Grat! :C

(#16057) jegenye77


jegenye77
addikt

Ezt nem értem már.
Megint nincsen pár csatorna. TV2 se.
A jel 80% os vagy kicsit felette.
HD csatik is bejönnek. Digi sport HD k is.
Mitől lehet, hogy megint nincs pár csatorna? Azt írja ki, hogy nincs jel.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16058) frovery válasza jegenye77 (#16057) üzenetére


frovery
senior tag

Ügyfélszolgáltatot fekhívod, szerelő 72 órán belül kijön és megoldja.

(#16059) jegenye77 válasza frovery (#16058) üzenetére


jegenye77
addikt

Ide biztos nem jön ki ;)
Az a poén, hogy megint működik minden rendesen. Van az összes csatorna.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16060) frovery válasza jegenye77 (#16059) üzenetére


frovery
senior tag

Akkor gondolom nem a telepített helyen használod. :)

Viszont akkor át kellene nézni minden kontakt problémát. Lehet csak egy kontakt probléma az F csatlakozóknál, akár kábel megtörés, éles kanyar a koax kábelben.
Sajnso ezt csak tesztelgetéssel lehet kideríteni, így távlatból.

(#16061) jegenye77 válasza frovery (#16060) üzenetére


jegenye77
addikt

hát nem éppen :)
De ilyen problémáknál az lehet, hogy a csatornák 90%-a teljesen tisztán bejön és pár csatorna meg egyáltalán nem?
Úgy értem ha a vezetékkel van a baj akkor a többi, hogy jó? HD csatornák bejönnek de a sima meg nem.
Ja és nem is mindig van ez a probléma!

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16062) Clever0 válasza jegenye77 (#16061) üzenetére


Clever0
senior tag

A 11823H TP kényes a pontos beállításra, mert kevés hibajavítást tartalmaz (FEC 5/6). Itt van a Digi Sport 1 HD, TV2 HD, M1 HD, Digi World HD, Digi Sport 2 HD.
Most olvasom, hogy neked pont fordítva van. Akkor passz.

[ Szerkesztve ]

(#16063) jegenye77 válasza Clever0 (#16062) üzenetére


jegenye77
addikt

És most estére megint van minden. Nem értem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16064) Fuvaros válasza jegenye77 (#16063) üzenetére


Fuvaros
senior tag

szerintem probálj ki egy új fejet.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16065) tsteve válasza jegenye77 (#16063) üzenetére


tsteve
senior tag

szüntesd meg a jel szétoszását a szomszéd felé pár percre, amikor hiányoznak a csatornák, ha ettől megjavul akkor fejcsere... vagy antennacsere

(#16066) frankstork


frankstork
aktív tag

Magyarország...
Lejárt a hűségidőm, erre megnövelték a havidíjat 1200 ft-al.
Indoklás, az eszközökre járt a kedvezmény, mostmár bérelnem kell őket, 1000 ft a 2 beltéri, 200 ft a cammodul.
Kérdeztem én, hogy ha nem akarok váltani, maradok, fizetek rendesen akkor ez most mi?
Új szerződést 3 hónapig nem köthetek, Tehát a hűségidő újraindítása nem járható út.
Ugyanarra a címre 8 nappal a felmondás után köthető más néven szerződés, és 30 nap a bekötési idő.
Azt mondja a csaj, hogy ki lehet így játszani a rendszert.
Könyörgöm, nem kijátszani akarom, csak a hűségemért cserébe áremelést adnak.
Kérdeztem, hogy miért éri meg a Diginek, hogy ha átmegyek a UPC-hez?Azt mondja, hogy megtehetem ha annyira kell az az 1200 ft. Még a lábam is ökölben volt. Nem az 1200 ft a lényeg, hanem ez elvi kérdés...
Sosem késtem, fizettem rendesen erre.... :W :W :W :W :W

(#16067) Anonymus23 válasza frankstork (#16066) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk ez a kommunikáció felháborító.
Mi az már, hogy ha ennyire kell az az 1200 Ft. Mit képzel ez a nő? Egyrészt milyen jogon kotorászik a pénztárcádban, és a Diginek miért kell "ennyire" az az 1200 Ft????

Kihasználják, hogy még mindig az egyik legolcsóbb megoldás műholdas TV-nél...

;) - The Power of the Light Side

(#16068) Prien válasza frankstork (#16066) üzenetére


Prien
addikt

Valahogy ezt a havi 500Ft "bérleti díjat" nekem is nehéz megemésztenem. Nem azért, mert olyan hatalmas összeg, de 2 beltérinél már a havidíj 30%-a körül mozog csak a bérlet!

Szerintem én meg fogom vásárolni előbb-utóbb. 2.5 év alatt megtérül. Ha bérled, 5 év alatt kifizetsz 2 db Kaon készüléket a szolgáltatónak (30e Ft) és még mindig nem a tiéd a beltéri.
Én nem gondolnám,hogy ezek a a Kaonok olyan sűrűn elromlanának, de ennyi kockázatot érdemes vállalni, főleg, aki nem tervez szolgáltató váltást.

[ Szerkesztve ]

A kevés is több a semminél.

(#16069) frankstork válasza Prien (#16068) üzenetére


frankstork
aktív tag

Ha megveszed, újat adnak, garanciával, nem a régi marad.
Igen, egyébként jó lenne megvenni, csak azért ez gyomorforgató...

(#16070) frovery válasza frankstork (#16066) üzenetére


frovery
senior tag

Rossz ügyfélszolgát fogtál ki, vagy rossz napja volt.
Ilyenlor 1-2 órával, vagy akár 1 mappal is de ismét felhívod és elmondod mi a problémád. Hidd el, hogy ha te is higgadtan beszélsz, akkor simán kialkudod ugyanazt az összeget, ami eddig is volt.
Olvass körbe más szolgáltatók topikjában, tök ugyanezt fogod elolvasni, akár Invitel, akár UPC, akár Tarr.
Mindenhol az új ügyfél a lényeg, nem a meglévő.

Prien@
Valahogy ezt a havi 500Ft "bérleti díjat" nekem is nehéz megemésztenem. Nem azért, mert olyan hatalmas összeg, de 2 beltérinél már a havidíj 30%-a körül mozog csak a bérlet!
Szerintem én meg fogom vásárolni előbb-utóbb. 2.5 év alatt megtérül. Ha bérled, 5 év alatt kifizetsz 2 db Kaon készüléket a szolgáltatónak (30e Ft) és még mindig nem a tiéd a beltéri.
Én nem gondolnám,hogy ezek a a Kaonok olyan sűrűn elromlanának, de ennyi kockázatot érdemes vállalni, főleg, aki nem tervez szolgáltató váltást.

Gondolom te sem voltál más szolgáltatónál. Invitelnél alapból 1000Ft/hó egy box bérlése. Ahány box, annyi 1000Ft.

Megvásárolni is érdemes lehet, viszont ha elromlik, neked kell fizetned a kiszállásért, javításért, cseréért és ha cerélik, már nem a tiéd lesz abox, hiába vetted meg. Azért nem olyan jók azok a Kaonok sem, hogy ne romolnának el 1 éven belül. Minden mai kínában legyártott termék igencsak hulladék.
Ha meg lemondod 2 év múlva a hűség lejárta után a szerződésedet, vagy akár hamarabb ha kipakolnak neked értékes csatornákat, mit csinálsz azzal a kaon boxal???
Max ajtókitámasztónak lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#16071) Prien válasza frovery (#16070) üzenetére


Prien
addikt

Én értem a dolgot és igazad is van.
Egyik Kaon már 2016. Február óta megy nálam, elég stabilan működik. persze ,mint minden, ez is elromolhat és akkor borul a bili, ez is igaz.
Mondjuk akkor sem lennénk beljebb,ha a szolgáltatásba építenék be az eszközök bérleti díját, de talán jobban emészthetőbb lenne. :) Mert lassan kikopnak a régi SD beltérik mindenhonnan.

A kevés is több a semminél.

(#16072) DFlash válasza frankstork (#16066) üzenetére


DFlash
tag

Én meg szerettem volna a hűség nélküli szerződésemre hűséget vállalni, azt sem hagyták, a Kaon-ra külön kell havidíjat fizetni, egyelőre maradt az SD beltéri..

(#16073) frovery válasza DFlash (#16072) üzenetére


frovery
senior tag

Nem tudom, hogy ti hol érdeklődtök de valami nagyon nem stimmel.
Mi az, hogy nem vállalhatsz hűséget???
Hívd fel még 1× vagy menj be egy forgalmazóhoz.
A boxokra mindenhol kell fizetni bérleti díjat, vagy megveszed. Pár 100Ft-ért még a Diginél a legolcsóbb a havidíj. Azért ma már lapos tv-n gagyi SD boxal tv-t nézni, hát.....

[ Szerkesztve ]

(#16074) DFlash válasza frovery (#16073) üzenetére


DFlash
tag

Személyes ügyfélszolgálat, bementem megérdeklődni, KAON-t szeretnék és hozzá hűséget, (akkor elvileg nincs havi díj.)
De ez így nem megoldott. Még szereltetni is akar meg fejet cserélni, hiába mondtam nem kell semmi ilyen. :DDD

(#16075) frovery válasza DFlash (#16074) üzenetére


frovery
senior tag

Azért akart szereltetni, mert ma már nem adják ki a kezedbe a csre boxot. Viszont ha ott megrendelted volna, a szerelő × időn belül kimegy a Kaonnal, és ő látja, hogy nem kell semmit szerelni. Kifizetsz neki asszem 4000Ft kiszállási díjat és ennyi.

Ma már így megy, sajna. Próbáld meg és meglátod, vagy kérdezz rá.

(#16076) #94529552 válasza frovery (#16075) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor megrendeli a Kaon HD beltérit, és majd a szerelőnél tud új hűséget kötni 1 vagy 2 évre, ha jól értelmeztem az írásodat.?

(#16077) Janaboy válasza frovery (#16073) üzenetére


Janaboy
veterán

Nekunk is lejart a huseg, nem lehet ujabbat (erdekes hozzaallas). Csak ha felmondod es 3 honap mulva ujrakotod.
Igy lett 2800bol 3800Ft..

Janaboy

(#16078) Watt25 válasza Janaboy (#16077) üzenetére


Watt25
veterán

Igy lett 2800bol 3800Ft..
Vagyis így lett csak 190Ft-tal olcsóbb, mint a UPC Direct hasonló csomagja... (Ott csak az első 4 hónapban olcsóbb.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16079) Anonymus23 válasza Watt25 (#16078) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez igaz, viszont ott már bejátszhat 190 Ft-ért a jobb minőség.

Ennek kapcsán én is meglestem már, hogy ha emelne nekem is a Digi, akkor mit tudnék csinálni, és meglepve láttam, hogy a kábelszolgáltatóm (ahol most a net és a telefon is van) 27 HD csatornával + 87 digitális adással is 4790 Ft ami már nincs messze az emelt díjas Digitől, főleg ha azt veszem, hogy ezt annyi TV-re kötöm be, amennyire akarom, plusz nincs box sem, igaz én anno megvettem a Kaont még a legelején, amikor elkezdték forgalmazni, igaz nekem most már nincs húzó cím, mivel az angol labdarúgás kikerült a Digisportról...

Mondjuk az Invitel is hülye, csak kíváncsiságból megnéztem, ha új előfizetőként kötnék 100 Mb netre plusz a családi TV-re, akkor az akciósan 11.490 Ft/hó.
Ha külön bekötöm a TV-t az 4790 Ft
Ha külön beköttetem a netet az 4990 Ft.
Azaz összesen 9780 Ft, azaz 1710 Ft/hó-val kevesebb, mintha csomagban "nagy" előfizetőként kérném :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#16080) afecto


afecto
csendes tag

Sziasztok ,
légyszi segítsetek abban ,hogy ha Smart cam-mal rákeresek a 11,958 -ra (,polarizáció V , 28000 ,DVB-s )nem találok új adókat.
Se M3 se RTLII semmi.
Izaura TV is nagyon hiányzik.... :))
TP-t már töröltem ,majd újra létrehoztam ,de semmi.. :W

Smart cam-mal valaki megnézné ,hogy mennek-e neki ezek a csatornák?

[ Szerkesztve ]

(#16081) Clever0 válasza afecto (#16080) üzenetére


Clever0
senior tag

Másik fórum szerint töröld a 12111-et, mert az azonos csatornaadatok galibát okoznak.

(#16082) afecto válasza Clever0 (#16081) üzenetére


afecto
csendes tag

Sikerült ezer köszönet! :R

[ Szerkesztve ]

(#16083) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Nem jelent meg a jelzett transzporderen a Film+2 adó:

11957 V 28000

ötlet?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16084) DFlash válasza Fuvaros (#16083) üzenetére


DFlash
tag

11958-at próbáltad?

(#16085) Fuvaros válasza DFlash (#16084) üzenetére


Fuvaros
senior tag

jaja azt is feltettem késöbb...de látom hiányzik több adó is...

bár lehet az lesz, mint fél éve, mikor csak késöbb aktivizálódott az adó

bár most is találtam egy csomo új adót (már vagy 520 van!) de nincs köztük a film+2

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16086) DFlash válasza Fuvaros (#16085) üzenetére


DFlash
tag

Nálam megvan a 11957 v 28000-ra beadta mindet és az infora kattintva írja 11958-nak

(#16087) #94529552 válasza Fuvaros (#16083) üzenetére


#94529552
törölt tag

Clever0 leírta a megoldást, kettővel előtted.

(#16088) Fuvaros válasza DFlash (#16086) üzenetére


Fuvaros
senior tag

LG Tv menüjét laptopról nem lehetne szerkeszteni?

pl hdmi kábelen vagy wifin

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16089) Fuvaros válasza #94529552 (#16087) üzenetére


Fuvaros
senior tag

köszi!

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16090) Fuvaros válasza DFlash (#16086) üzenetére


Fuvaros
senior tag

na előkerült a film+2 (és gondolom a többi is)

lehet le kéne törölni pár felesleges transzpordert és csatornát a tvről...

de ahhoz kéne egy naprakész pontos-egyszerü lista...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16091) hemo válasza Fuvaros (#16090) üzenetére


hemo
tag

Olyan hibát nem tapasztaltatok, hogy néha leáll a digi sugárzás? SNR: 0%
Mikor jó akkor olyan 62% egy UPC mondjuk 90%
Időjárás? de ma is leállt pedig ma jó idő volt..

(#16092) #94529552 válasza Fuvaros (#16088) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem, a tévék menüje zárt, azt nem lehet, de a csatorna listát igen, nézd meg itt[link]. TP lista itt is van, a DIGI oldalán is, és a többi műholdas adással foglalkozó oldalon, mint Kingofsat, Digitalbitrate, stb.

(#16093) Fuvaros válasza hemo (#16091) üzenetére


Fuvaros
senior tag

de igen. nálam rossz időben, barátnőmnél sosem. erre cseréltem fejet (3eFt) és azóta jó.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16094) gabor9991 válasza frovery (#16070) üzenetére


gabor9991
őstag

Nálam a kaon hd 1000 box több mint 4 éve működik rendesen.Én is megvettem.Nálam már pluszban van az egyenleg akkor is, ha ma tönkremegy.

”Minden mai kínában legyártott termék igencsak hulladék”

Ez így nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#16095) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Adott egy ilyen beltéri

A probléma az, hogy automatikus hangolással nem tölti le 11957-es frekvencia csatornáit, ha kézzel hozzáadom akkor meg csak ennek a frekinek a csatornáit menti el és törli az összes többit.

A menüben nem találom, hogy hol lehet egyetlen transzpondert hozzáadni a listához. A box firmware verzióját per pillanat nem tudom (nem nálam van a box).

(#16096) Fuvaros válasza m.zmrzlina (#16095) üzenetére


Fuvaros
senior tag

nem kéne ezt újabbra cserélni?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16097) Clever0 válasza m.zmrzlina (#16095) üzenetére


Clever0
senior tag

Nincs rajta gyári visszaállítás?

(#16098) m.zmrzlina válasza Clever0 (#16097) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

De. Ez volt a megoldás.

Utólag is köszi.

:R

(#16099) doberman


doberman
senior tag

Urak.
Ilyen beltérim van. (ez van, tudom már vannak sokkal modernebbek is, de az elmúlt kb 12-13 évben megfelelt - a tv-m is analóg.)
pár hónapja már írtam ide, hogy el-el tünnek a csatornák. Kábel átnézve, 50 centi levágva, új f csatik, miatyánk...stb. nem javult meg. ma vettem egy új fejet -hátha.. de nem lett jó. de annyira nem hogy az új fejjel
semmi jel nincs. a régit visszarakva volt jel. egy párszor cserélgettem oda vissza de már a régivel sincs jel.
(antenna pozíció rendben), megmérve a fejre kiérkezik a 18,5 volt.
(míg írok közben a vételi szint felugrott 80%-ra a minőség 79%-ra, és egy kockákkal terhelt kép meg is jelenik szakadozott hanggal. persze ez kevés az üdvösséghez...)

felül a régi (7éves) fej alul az új fej.
a beállításokban univerzális LNB van beállítva.
a tápegység kb 5 éve volt cserélve, púpos kondit nem látni benne.
hol a manóban lehet a hiba?
esetleg döglődik a beltéri?

[ Szerkesztve ]

8lnu

(#16100) frovery válasza doberman (#16099) üzenetére


frovery
senior tag

Miért te szenvedsz ezzel és nem a Digi szerelő?
Kihívod, 72 órán belül megoldja.
De szerintem a beltérid halódik táp szinten. Elég öregecske már. Cseréltesd ki az új Kaonra, méghacsak régi típusú a tv-d, akkor is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.