Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16251) repvez


repvez
addikt

valaki tudja, hogy a digi mikor teszi bele a csatornái közé a viasat3 hd verzióját?

esetleg azzal kapcsolatban van valakinek infója, hogy a kaon 1000 beltérinél milen beállitással lehet ha lehet egyáltalán plusz csatornákat behozni ami nema digi csomag része, de azzal a mühold állással befogható és esetleg extra hd tartalom vagy jobb müsorok érhetőek el mint alapbol.

A régi beltérivel legalább 3 mühold csatornáit lehetett fogni, de ennél a beltérinél nem találok ilyen beállitásokat eléggé le van korlátozva a személyes beállitások lehetősége.

(#16252) gabor9991 válasza repvez (#16251) üzenetére


gabor9991
őstag

Szerintem itt már nem lesz HD csatorna bővítés.Digisport 3 sincsen csak sd-ben.
A kaon box pedig nem alkalmas tudtommal a szabadon fogható csatornák vételére.

[ Szerkesztve ]

(#16253) Kiváló


Kiváló
újonc

Vásároltam egy Samsung Smart LED Televíziót, ehhez a DIGI lecserélte a régi beltérimet egy Kaon NA1000 HD -re. Mivel a leírás szerint képtelen vagyok beállítani a felvenni kívánt műsort a 32 GB-s pendrive-re. A Tv-ről a földi adókról símán rögzíteni tudom a műsort.
Kérem, ha valaki tudná lépésről lépésre leírni a beállítási menetet, nagyon hálás lennék érte. Lehet, hogy a beltéri a hibás?
:R

(#16254) vpanangin válasza Kiváló (#16253) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ugye nem a TV-be dugott pen-re akarod a Digi-s beltéri műsorát rögzíteni?

(#16255) Kiváló válasza vpanangin (#16254) üzenetére


Kiváló
újonc

Nem, nem. A beltéri USB aljzatba. Ha a Tv-be dugom a pendrivet, akkor a földi (Mindig TV szabad adásai közül) műsorokat tudom felvenni. Pl. tegnap a Forma 1 futamot, előtte a szabadedzést sikerült felvennem, kiváló minőségben. Csak a beltérivel van gondom. :F

(#16256) vpanangin válasza Kiváló (#16255) üzenetére


vpanangin
senior tag

Miután a beltéribe dugod a pen-t, leformázod?

(#16257) Kiváló válasza vpanangin (#16256) üzenetére


Kiváló
újonc

Igen, leformázta a beltéri. Amikor rádugtam a Pent, automatikusan felhívta rá a figyelmemet, hogy leformázza, és ami rajta van netán, letörlődik. Tehát újra formázta a rendszer a pent. Az a tapasztalatom, hogy be tudom állítani előjegyezni a felvenni kívánt műsort, de ezután semmi sem történik. azaz, nem indul el a felvétel. A leírásban két lépést javasol, semmi cicó nincs vele, de "NEM INDUL EL A FELVÉTEL" :Y Nagyon tanácstalan vagyok. Nincs a közelemben olyan szakember, akinek a segítségét kérhetném. A DIGI meg magas ívben beles@...k az egészbe. :F

(#16258) Atomantiii válasza Kiváló (#16257) üzenetére


Atomantiii
őstag

Próbáld ki merevlemezzel vagy másik pendrive-al.

(#16259) Kiváló válasza Atomantiii (#16258) üzenetére


Kiváló
újonc

Köszönöm a tanácsodat, számomra hasznosnak tűnt, mivel egy másik Pennel megpróbáltam, azzal sikeres volt a próbafelvételek. Visszatértem a korábbi 32 GB-re, de nem lett sikere. De!!! A felvétel utén egy útba igazító ablak felhívta a figyelmemet, hogy a PVR-ra való felvételt állítsam be a Média menü Beállításokra. Na, itt olyan menüsorra lépkedtem, hogy formatálni akarom-e az USB eszközt. Persze, hogy IGENT választottam.
Nos, ezután, már minden lépés adta magát, sikeült próba felvételt készíteni, és mivel ezt nem akartam megtartani, TÖRÖLNI is tudtam! :C :DD
Csak megjegyezném, hogy az örömöm nem ok nélkül határtalan, mivel nem vagyok informatikus, és 7x felett, már kicsit bonyolultnak számítanak ezek a dolgok. De nem adom fel!!! :R :U

(#16260) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

x év után szoftver frissítés érkezett az 1000 éves beltérire. csak lestem mikor a muter szól , hogy valami van a beltérivel. nem is néztem hogy van-e változás .de szerintem semmi.

(#16261) AtHoS válasza nagysandor79 (#16260) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Na és melyik is az amire frissítés érkezett? (nehogy azt írd, hogy a muteréra :DDD )

read-only mode on the forum

(#16262) #94529552 válasza nagysandor79 (#16260) üzenetére


#94529552
törölt tag

Lehet, hogy az új csatornák miatt.

(#16263) DFlash válasza #94529552 (#16262) üzenetére


DFlash
tag

Vannak újak?

(#16264) nagysandor79 válasza AtHoS (#16261) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

https://digi.hu/muszaki_eszkoz/belteri_egyseg_dth/11

(#16265) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Üdv urak!!

Ha megrendelem ( veszek) digis beltérit és utána azt máshol szeretném használni , esetleg kiviszem magammal külföldre akkor is müködik??

üdv

(#16266) Atomantiii válasza nagyfejü (#16265) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha oda ahova menni akarsz van rálátás a digis műholdra akkor természetesen működni fog.

(#16267) draco31


draco31
veterán

Mik ezek az új csatornák?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16268) nagyfejü válasza Atomantiii (#16266) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszönöm a választ!
melyik müholdrol sugároz a digi?

(#16269) Atomantiii válasza nagyfejü (#16268) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nyugati 1 fokról.

[ Szerkesztve ]

(#16270) #94529552 válasza draco31 (#16267) üzenetére


#94529552
törölt tag

A dtvnews-t olvasgasd, ott találtam ezt is, és már működik pár napja.

(#16271) draco31 válasza #94529552 (#16270) üzenetére


draco31
veterán

Elolvasva a blablát, és megnézve a műsort, hát ööö biztos hogy ugyanarról írtak? :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16272) Grincs11 válasza Storms (#16139) üzenetére


Grincs11
csendes tag

Sziasztok! Engem is érdekelne a Kaon na9240 frissítésének elindítása. 2 beltérim van, az egyiken kockásodik a hd a másikon jó. Ha megcserélem őket, akkor is ugyanazon a beltérin gyenge a jel, amelyiken régebbi sw van. Nem frissül magától

(#16273) nagyfejü válasza Atomantiii (#16269) üzenetére


nagyfejü
őstag

köszi!

(#16274) #94529552 válasza draco31 (#16271) üzenetére


#94529552
törölt tag

Egy darabig együtt futnak, aztán kiveszik a 2 AXN-t, így tudom. Most is megy a Sony Movie Channel

(#16275) Janaboy


Janaboy
veterán

Nektek a duna world jol mutatja a musorujsagot?
Nekem mindig csak az aktuálist meg a kovit mutatja.

Janaboy

(#16276) mrx1212


mrx1212
tag

Lenne egy kérdésem tőletek valaki tud valami erről?

Hívtam az ügyfélszolgálatot 1db Cam modult és 2db beltéri egységet használok jelenleg.Mivel vásároltam egy új televíziót gondoltam lecserélem az egyik beltérit egy újabb Cam modulra.

Az ügyfélszolgálaton azt a választ kaptam hogy már nem adnak ki Cam modult műholdas televízióra ez valós lehet??? Vagy az ügyintéző nem volt képben? Mi a javaslat?

Ez elég gáz mivel nekem kényelmesebb lenn ,de miattuk nem tudom használni!

(#16277) Anonymus23 válasza mrx1212 (#16276) üzenetére


Anonymus23
veterán

Már nem adnak ki CAM modult... :(

;) - The Power of the Light Side

(#16278) Watt25


Watt25
veterán

CA Modul...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16279) #94529552 válasza mrx1212 (#16276) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt mondják, de a helyedben megpróbálkoznék azzal, hogy beviszem a beltérit valamelyik üfsz-hez, pl. Bp. Váci út 3., és kérem helyette a modult, hátha... Amúgy Smart cam-nek hívják a Diginél.

(#16280) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Gondolkozok Digi műholdas tv bekötésen.

Milyen bekötési dìjjal kalkuláljak?

Megbìzható?

(#16281) draco31 válasza castiels (#16280) üzenetére


draco31
veterán

Hány tv lesz, mennyi kábel fog kelleni, ilyenekkel kell számolni.
Nekem 3 éve 10e volt a bekötés, aztán később jött egy csekk 10e környékéről, ami az antennát, fejet, állványt, vezetéket tartalmazta. Ja meg a tipli is fel volt benne tüntetve. 3 TV-re kötöttem be, azóta is ez van. Nagy viharban vacakol csak, szóval évente kb 7-8 órát nincs csak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16282) kecsawi válasza castiels (#16280) üzenetére


kecsawi
senior tag

A megbízhatóság nem szolgáltató, hanem időjárásfüggő.

(#16284) castiels válasza draco31 (#16281) üzenetére


castiels
addikt

és ha jelenleg is van műholdas tv nevezetesen upc minden be van vezetbe lényegében akkor is ennnyi a költség?

(#16285) #94529552 válasza castiels (#16284) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor szerintem nem lesz komplett beüzemelési költség, legfeljebb egy műszeres mérés, ami talán még dokumentálni is kell.
De jobb lesz megkérdezni a Digitől, vagy néha jár erre frovery, aki talán ilyeneket szerel vagy szerelt[link].

(#16286) ibiza80 válasza #46372352 (#16283) üzenetére


ibiza80
csendes tag

Hali!

Kábel tv-s, valamint műholdas csatornákat minőség szempontjából nem érdemes összehasonlítani, mert a kábel tv esetében nincs sávszél korlát, azaz sokkal jobb a minőség mind az SD, mint a HD csatik terén.

[ Szerkesztve ]

LG 50 LB 650V

(#16288) Inhouse válasza #46372352 (#16287) üzenetére


Inhouse
őstag

A műholdas dobozos lesz, tehát HDMI megy a TV-be, a kábeles meg mehet a TV tunerjébe...bár Telekom kábelen felénk csak huszondarab SD adás jön, IPTV-je van, az meg másik doboz és szintén HDMI. Meg akkor a TV-jé mellé még 2 távirányító, esetleg egy sok az egyben. :)

Üdv Inhouse

(#16289) Clever0 válasza #46372352 (#16287) üzenetére


Clever0
senior tag

A két antennát lehet közösíteni és utána szétválasztani, két diplexer kell hozzá, de ezeknek van csillapításuk és akkor van értelme, ha a két kábel egy helyről, pl. a tetőről jön.

(#16291) unravel


unravel
őstag

hi

azt mondják nálatok van Spíler.....ez igaz?

¯\_(ツ)_/¯

(#16292) vpanangin válasza unravel (#16291) üzenetére


vpanangin
senior tag

hi

ezt kitől kérdezed?

(#16293) unravel válasza vpanangin (#16292) üzenetére


unravel
őstag

Gobbi Hildától
az itt topiklakó műholdas digisektől

¯\_(ツ)_/¯

(#16294) AtHoS válasza unravel (#16293) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Itt a műholdas csatorna lista [link] katt jobb felül a sport-ra és leszűri neked a sportcsatikat.

Nálam van spíler amúgy, de az MindigTV előfizuval jön ;]

read-only mode on the forum

(#16295) TXF370


TXF370
csendes tag

Hali!

Vállalva, hogy olyan kérdést teszek fel, amelyet már lehet nemegyszer megválaszoltatok bevallom töredelmesen, hogy nem böngésztem végig a töméntelen előzményt... Mea culpa. ;)

Szóval részemről a kérdés a Digi csatornalista rendezésre vonatkozna...

Miután házhozjött a hatványozott fénysebesség üvegszálon, a beltériegység cserét követően beszereztem egy DVB-C tunerrel súlyosbított (4100-as szériájú) Phillips LED tévét is, amelyen némi molyolást követően sikerült is behoznom az elvárt számú digitális csatornát.

Eztán vettem észre, hogy amit a Samsungom eddig alaphangon tudott, azzal az elvárt funkcióval itt nem élhetek, a csatornák a Digi szája íze szerint sorjáznak... Gépkönyv online átnyálazása, "titkos" szervízkód felhajtása, mindenféle további menüpontokkal megtörtént, de most tanácstalan vagyok e témában...

Hoyan tovább? Ugyanilyen típusú tévé szerkesztett csatornalistájának kajtatása? Csatorna-sorrend szerkesztő software-rel történő kísérletezés? Fohászkodás a felsőbb hatalmakhoz, és csodavárás? Mantrázás? Ráolvasás? Ördögűzés? :p

Minden megoldás érdekel, minden bölcs javaslatot szívesen fogadok, és örök hálával jutalmazok. :D

(#16296) AtHoS válasza TXF370 (#16295) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látom megtaláltad a kábeles topikot közben, szóval akkor nem linkelem neked :B

read-only mode on the forum

(#16297) #94529552 válasza TXF370 (#16295) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerintem a legjobb lenne, ha visszavinnéd azt a tévét, amíg még lehet. Vagy pedig további kínlódás is lesz még vele.

[ Szerkesztve ]

(#16298) Clever0 válasza TXF370 (#16295) üzenetére


Clever0
senior tag

Másik topikban egy hasonló problémára írtam:
Ez a hatósági előírás. Ha találsz LCN beállítást, azt kapcsold ki! Ha nem, akkor sajnos újra kell hangolni a tévét úgy, hogy nem adod meg a szolgáltatónál a DIGI-t. Ha ez kevés, akkor országnak nem Magyarországot választod ki.
Samsung tévéhez vannak csatornarendező progik, feltételezem, hogy Philipshez is.

(#16299) Artika


Artika
aktív tag

Üdv.

Kérdésem van: Felmondtam a Digi szolgáltatást és amikor visszaszolgáltattam a beltériket olyanon problémáztak hogy a távirányító elem tartó el volt törve és ki akarnak fizettetni 2000 forintot a távirányítóért... valakinek volt már ilyen tapasztalat? Azt hogy a scart és a hdmi kábelt kérték az meg sem lepett...

Köszi.

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#16300) gabor9991 válasza Artika (#16299) üzenetére


gabor9991
őstag

A kaon na1000hd dobozáért is 500 forintot számolnak fel, ha nem tudod visszaadni.Ezek után 2000 nem is sok a távirányítóért :) .Végülis az övék, ahogy a scart és a hdmi kábel is, így törötten kinek lehetne újra odaadni?Nekem biztos nem kellene ha jönne a szerelő bekötni és törött távirányítót adna...biztos elküldeném.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.