Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16201) Anonymus23 válasza Voice24 (#16200) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mindig is az volt ;]

;) - The Power of the Light Side

(#16202) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Próbálnék egy friss csatornalistát feltölteni a smart kártyás tévére, és olvastam hogy a 12111-es frekvenciát törölni kéne hogy a 11958 működjön. Kérdésem, hogy lehet törölni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16203) #94529552 válasza dethroner (#16202) üzenetére


#94529552
törölt tag

Rémlik valami ilyesmi nekem is. Szerintem valahol a csatorna hangolás környékén megkeresed a transzponder listát, és ott. Legalábbis nálam van törlés és hozzáadás is.

(#16204) dethroner válasza #94529552 (#16203) üzenetére


dethroner
veterán

Megvan a tp lista, felvenni tudnék újat, de törölni nem találok lehetőséget.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16205) #94529552 válasza dethroner (#16204) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos nem ismerem a Samsung tévék műholdvételes programozását, talán országváltással lehet, hogy mást is enged. Esetleg egy lehetőség, hogy átírod a törölni kívánt TP értékeit, az újabbra és mented. De ez is csak tipp.

(#16206) foxymaci


foxymaci
senior tag

Másnál van digi? Nálam 10 perce nincs jel előtte meg akadozott szét esett..

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#16207) dethroner válasza #94529552 (#16205) üzenetére


dethroner
veterán

Átírni sem lehet. Vannal a fixen benne lévők, meg lehet újat felvenni. A meglévőket sem módosítani, sem törölni nem lehet.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16208) #94529552 válasza dethroner (#16207) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát ez érdekes, a Samsung baromsága megint, és ha szolgáltató országot váltanál?
Akkor most nem is nézhető az RTL Gold, vagy melyik csatorna is volt az. Factory reset is volt már?

(#16209) dethroner válasza #94529552 (#16208) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, és pont innentől válik nehézzé. Ugyanis ez a muterék tévéje, ami tőlem az ország másik végében van. Múlt héten náluk voltam, akkor akartam az új csatornákat behangolni, plusz az elmúlt hónapok csatornaátrendezésének eredményeként eltűnt csatornákat újrahangolni. De az a francos 12111 megszívat. És most hogy már nem vagyok ott, az ősök nem is tudják behangolni, csak majd ha telefonon mondom nekik mit hová nyomjanak, aztán csatornalistát emailben átküldik, én itthon megszerkesztem, visszaküldöm és ők feltöltik a tévére. Csak az így leírva még egyszerű is, ám mindezt végigcsinálni, ha sikerül is, borzasztó meló lesz.
Szolgáltató ország váltáshoz vajon elég pár gombnyomás, vagy az egészet újra kell telepíteni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16210) #94529552 válasza dethroner (#16209) üzenetére


#94529552
törölt tag

Samsungnál fogalmam sincs, de azt ki tudod próbálni a sajátodon. Csak azt tudom, hogy az LG tévéken nem kell mindent újra rakni, ezért hátha azon se.

(#16212) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Ha valaki elhagyja a smart kártyát, mennyit kell fizetni a diginek érte?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16213) Tibi1977 válasza Fuvaros (#16212) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

6000 vagy 10000. Válassz!

[ Szerkesztve ]

(#16214) Fuvaros válasza Tibi1977 (#16213) üzenetére


Fuvaros
senior tag

köszi.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16215) hacsa


hacsa
tag

Sziasztok. Új TV vásárlás után a magyar HD (M1, M2, DUNA, M4) adások hangereje jóval hangosabb a többinél és csak a TV távirányítójával tudom szabályozni. Valahol azt olvastam hogy a DTS vagy Dolby jeltovábbítás zavar be. Azt is olvastam hogy az Autó hangerő beállítás segít ezt megszüntetni. Valakinél hasonló?

(#16216) Voice24 válasza hacsa (#16215) üzenetére


Voice24
őstag

Hát, nálam meg pont ezek halkabbak a többinél... ;]

(#16217) Inhouse válasza Voice24 (#16216) üzenetére


Inhouse
őstag

Érdekes, nálam is a HD változatok a halkabbak. A DunaWorld meg ordít a többihez képest. Azt szerettem a régi SD beltérin, hogy csatornánként lehetett a hangerőt állítani, nagyjából ki lehetett őket szintezni...bár már akkor is volt olyan csatorna, amit még így sem, anélkül, hogy a többit nagyon halkra állítottam volna.

Üdv Inhouse

(#16218) Piwi válasza Voice24 (#16216) üzenetére


Piwi
addikt

szintén :D

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16219) hacsa válasza hacsa (#16215) üzenetére


hacsa
tag

A "Beállítások"-"AV beállítás" menüben minden hanghoz kapcsolódó dolgot átállítottam PCM-re és most már megszűnt a különbség. Talán az előttem szólók többségéhez kapcsolódva még halkabb is lett az SD-hez viszonyítva.

(#16220) dethroner válasza #94529552 (#16210) üzenetére


dethroner
veterán

Megérkezett a samsung hivatalos válasza a TP törlés kérdésemre.
Idézem: Engedje meg, hogy tájékoztassuk, hogy a műholdas transzponderek gyárilag vannak beállítva a készülékekbe, így ezek törlésére nincs lehetőség
Na akkor hogy legyenek meg az új csatornák a diginél, ha nem lehet törölni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16221) frovery válasza dethroner (#16220) üzenetére


frovery
senior tag

Írd át azt, amit törölni szeretnél. Szerkeszteni lehet az adott TP-t.

(#16222) dethroner válasza frovery (#16221) üzenetére


dethroner
veterán

Nem lehet szerkeszteni sem a meglévőket, sem törölni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16223) frovery válasza dethroner (#16222) üzenetére


frovery
senior tag

ChanShort-al sem lehet?
Küldj át egy kimentett csatilistát.

(#16224) Clever0 válasza dethroner (#16222) üzenetére


Clever0
senior tag

Ne a TP-t töröld, hanem a lekeresett csatikat!

(#16225) #94529552 válasza Clever0 (#16224) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért, mi változott azóta? TP törlésről olvastam én is itt, nem a csatornáról, és nálam ez megoldotta a problémát. De a csatorna törlés se megy nála szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#16226) Clever0 válasza #94529552 (#16225) üzenetére


Clever0
senior tag

Ok. Lebuktam. Ez csak egy ötlet volt, nem próbáltam. :R Azon csodálkoznék, ha a lekeresett csatikat nem lehetne törölni, ha máshogy nem, akkor külső programmal.

(#16227) dethroner válasza frovery (#16223) üzenetére


dethroner
veterán

Chanshort-ot nem ismerem, a samschanneleditor-t használom, abban nem találtam ilyen lehetőséget. Küldtem privátban csatornalistát.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16228) sz.9


sz.9
tag

Sziasztok!
Szeretnék Digi tv-s lenni, viszont vagy egy olyan problémám, úgy néz ki, hogy a vételi vonalba, irányból egy a ház előtt álló fa ága beleóg. Mik a tapasztalataitok ilyenesetben? Felejtsem el így vagy van remény?
MEnnyire kritikus?

Előre is köszönöm!

Az a baaaj...

(#16229) frovery válasza sz.9 (#16228) üzenetére


frovery
senior tag

Majd a szerelő eldönti ránézésre, vagy műszerrel.

(#16230) luke30


luke30
tag

Valaki tudja esetleg hogy az Eurosport HD 2-n miért nem adják a bundás ligát? Mert csak az SD-n jön(Eurosport 2 Hu címen)

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#16231) doberman válasza sz.9 (#16228) üzenetére


doberman
senior tag

sajnos ha belóg, akkor csak a fűrész segít ha ragaszkodsz ahhoz a szerelési ponthoz. olyan picike jelszintekkel dolgozik a fej...

8lnu

(#16232) dethroner válasza luke30 (#16230) üzenetére


dethroner
veterán

Apám ugyanebbe futott bele múlt héten. Eurosport2-ből több is jön műholdon, rejtély hogy miért nem a HD verzión jön a magyarországra szánt adás.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16233) Atomantiii válasza dethroner (#16232) üzenetére


Atomantiii
őstag

A jogok miatt van így, ezért is volt átmenetileg egy másik eurosport 2 míg ment a tenisz.

(#16234) #94529552 válasza Atomantiii (#16233) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van egy ilyen verzió:

Igen, az Eurosport 2-n lehet követni idén is, ahogy a fórumtárs is írja. Viszont ha Digi-s vagy és műholdas előfizetésed van, akkor csak az Eurosport 2 SD csatornáján tudod nézni a Bundesliga meccseket, a HD-n nem, mert a HD csatorna szlovák verzióját továbbítják itthon az előfizetőknek. Csakhogy a szlovákoknál ettől az évtől más csatornához került a Bundesliga közvetítési joga, így a szlovák Eurosporton nem lehet követni náluk. Vagyis műholdas Digisként itthon szívás van emiatt, mert HD-ban nem lehet követni...

Ha összekavarták, akkor tennék helyre a műsorokat, de ott is a trükközés megy, ahogy látjuk. Nézhetjük a gagyi SD-t még ki tudja meddig. A 2 Euro HD csatornán többször is láttam egy időben kerékpárt, vagy snookert. :F

(#16235) Atomantiii válasza #94529552 (#16234) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen fel kellene adni külön a magyar HD verziót, de ugye a spórolás megy, mert nincs hely.

(#16236) dethroner válasza Atomantiii (#16233) üzenetére


dethroner
veterán

Jogok? Kábelen miért tudja a Digi ugyanazt az eurosport2HD-t adni, ami ki van írva pl a port.hu-n? Nálam az van és persze hogy a bundásliga megy rajta.

És még valami. Műholdason ti milyen frekvencián fogjátok a Discovery-t?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16237) Clever0 válasza dethroner (#16236) üzenetére


Clever0
senior tag

A magyar műholdas Digi csomagban nincs Discovery.

(#16238) #72010496 válasza dethroner (#16236) üzenetére


#72010496
törölt tag

Szia!

Discovery Channel Hungary: 12.563 MHz (H), SR 27500, FEC 3/4,
Set-top-box csatornaszám: 65.

(#16239) Clever0 válasza #72010496 (#16238) üzenetére


Clever0
senior tag

Bocs, lemaradtam. Mikor DIGIMINI-re váltottam, akkor még nem volt, azóta nem követtem a változásokat. :R
Amúgy innen leolvashatók az adatok, az egeret a név felett tartva: Csatornakiosztás

[ Szerkesztve ]

(#16240) dethroner válasza #72010496 (#16238) üzenetére


dethroner
veterán

Köszi.
Aki kártyát használ és nem boxot, megtenné hogy a Discovery adatait a tévéből kinyert csatornalistából megnézné a Chanshort programmal? TS ID, Service ID, Video PID értékeket szeretném megtudni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16241) Clever0 válasza dethroner (#16240) üzenetére


Clever0
senior tag

Te is megtalálhatod a szükséges adatokat pl. innen: http://hu.kingofsat.net/pos-0.8W.php SID: 2570, VPID:587

(#16242) #94529552 válasza dethroner (#16236) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mondjuk, hogy más jogok tartoznak a kábeles, mint a műholdas terjesztéshez?

(#16243) luke30


luke30
tag

Na most már elmennek a jó édes .... Most már a Eurosport2Hu -n sincs jel nem hogy meccs.
A T-kom is így kezdte 1,5 éve, akkor telt be a pohár mikor kivették a Eurosport2-öt, és hagytam őket a francba, gondolván milyen jó lesz majd a Digi-n a Premier League meg a Bundesliga ..nesze neked :W
U.I.
Közben megjött a jel az SD-n

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor beszélj ha a mondanivalód értelmesebb a csendnél." - Mahatma Gandhi.

(#16244) dethroner válasza luke30 (#16243) üzenetére


dethroner
veterán

De erre nincs valami törvényi hatáskör? Mármint ha Magyarországon előfizetsz a szolgáltatásra, ami tartalmazza az eurosport2 adót, és ugye idehaza ez a csatorna nyerte el a bundás meccsek jogát, akkor ezt kellene adnia? Mert így akár berakhatna Új-Zélandi eurosport2-őt is és akkor 0-24-ben nézhetnél birkanyíró versenyt és akkor az is rendben lenne?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16245) gabor9991


gabor9991
őstag

Kaon na1000hd box 5éves, egy fura dolgot produkál nálam.
Amikor a kép oldalra mozog, szemmel látható amint laggol.
Ez akkor a legszembetűnőbb, amikor mondjuk a képernyő alján egy szöveg fut, rendesen remeg a szöveg.
A lassú mozgásokat hibátlanul megjeleníti.HD minőség nagyon szép.A tv kdl40ex520 ami ugyan csak 50Hz-es, de azért nem hinném, hogy azt látnám szaggatásnak.Volt esetleg másnak hasonló problémája?

(#16246) Watt25 válasza gabor9991 (#16245) üzenetére


Watt25
veterán

Márpedig ez az LCD technológia hátránya. (Főleg, akkor jelentkezik, ha csak 50Hz-et tud a tévé.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16247) Anonymus23 válasza gabor9991 (#16245) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem egymás mellett van egy LG 60 Hz-es TV és egy 144Hz-es monitor, amit te leírtál az tipikusan a lassú paneles TV-k és monitorok bűne, ez ilyen 50 Hz-el megspékelve a szemed hamar rááll az ilyenekre.

;) - The Power of the Light Side

(#16248) Cabaye89


Cabaye89
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna küldeni egy Digi Műholdas csatorna listát . Samsung chanel editorral megszerkesztem és visszatöltöm tv-re akkor vajon működni fog?

Digi Cam-en keresztül jön adás, és hiába keresek rá csatornákra, nem hozza be az összeset. Próbáltam átírni vagy törölni TP-t nem lehetséges.

Tehát olyan csatlistára lenne szükségem amit tv-ről mentettek le.

Köszi: Bando

(#16249) dethroner válasza Cabaye89 (#16248) üzenetére


dethroner
veterán

Tartok tőle hogy ez nem lehetséges. Minden tévé tesz egy kis jelet a kimentett csatornalistába és másik készülékre ez nem tölthető fel. Én is próbálkoztam ezzel és hiába neveztem át úgy az SMC fájt ahogy a tévém megkívánta, nem ment fel. Ez Samsung tévé volt, lehet hogy más modellnél működik, de nálunk nem ment.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#16250) Cabaye89 válasza dethroner (#16249) üzenetére


Cabaye89
csendes tag

Samsung H6500-as smart tv-m van. Ha esetleg valakinek ugyan ez a típus lenne, szerintem működne a dolog. Egyik ismerősömnek is ugyan ilyen tv-je van és én szoktam neki csatornalistát frissíteni, úgy hogy sajátomat rámásolom pendrive-re és feltelepítem az övére. Tehát elviekben működhetne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.