Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16401) Atomantiii válasza #94529552 (#16400) üzenetére


Atomantiii
őstag

"Az RF hangolás a tévénaz megint csak minőségromlással járna"

Ez igaz, de te írtad, hogy koax-al csatlakoznak a tv-hez, ezért gondoltam arra, hogy az RF kimenetet használják.

Szóval még mindig nem egyértelmű, hogy nincs jel vagy nem tudják a beltérit a tv-hez kötni és azért nem látnak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#16402) #94529552 válasza Atomantiii (#16401) üzenetére


#94529552
törölt tag

koax-al csatlakoznak a tv-hez

Azt a kérdező írta, nem én. :P Régi képcsöves tévén elmegy, de a lényeg az lenne, hogy az új digitális tévén, digitális adást tudjanak nézni, és nem csak a képminőség, hanem az egyszerűség miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#16403) Atomantiii válasza #94529552 (#16402) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen nem neked akartam válaszolni csak félrement.

Természetesen a HDMI kábel lenne a legjobb erre a célra.

(#16404) schlaci


schlaci
csendes tag

Hogy mit jelent a jelerősség, azt értem. De mit jelent a jelminőség? Milyen %-ok a tipikusak az egyiknél és a másiknál? A 90 %-os jelerősségből és a hozzá tartozó 40 %-os jelminőségből mire lehet következtetni? Nekem megfelelő vétel esetén ezek a jellemző értékek azoknál a problémás HD csatornáknál, amelyeknél legelőször szűnik meg a vétel, ha rosszra fordul az időjárás. Adás megszűnéskor nem tudom, milyenek lesznek ezek a paraméterek, mivel a Kaon beltéri olyankor nem ír ki semmit. Amíg csak SD adásokat néztünk, semmi gondunk nem volt. Amióta HD-t is, állandó a probléma.

(#16405) matthews


matthews
aktív tag

Műholdas Digisek figyelem!
Nálam egyik beltérin sincs jel sok csatorna nem jön be csak egy kettő az is kockásodik mintazállat... Nálatok mi a helyzet?

"No brain, no problem"

(#16406) Prien válasza matthews (#16405) üzenetére


Prien
addikt

Nálam minden oké, pedig havazik!

A kevés is több a semminél.

(#16407) matthews válasza Prien (#16406) üzenetére


matthews
aktív tag

Köszi. Itt csak felhős. Akkor vhol máshol van probléma. Ráadásul végigkattintottam az összesen és van amelyik szépen megy...

"No brain, no problem"

(#16408) jegenye77 válasza matthews (#16405) üzenetére


jegenye77
addikt

Nálam is ez van pedig épp, hogy esik az eső.
Nagyobb esőzésnél is még simán beszokott jönni az összes csatorna HD kivételével.
Tegnap óta ilyen.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16409) kecsawi válasza jegenye77 (#16408) üzenetére


kecsawi
senior tag

Nálam kisebb röccenéseket kivéve minden szépen nézhető.

(#16410) jegenye77 válasza kecsawi (#16409) üzenetére


jegenye77
addikt

Nem tudom mi lehet.
Már újra indítottam többször, kártyát kivettem - vissza raktam. Egy gyári állapot visszaállítást is csináltam már.
Utána bejött kb 3 csatorna. A többinél azt írja ki, hogy nincs jel.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16411) draco31 válasza jegenye77 (#16410) üzenetére


draco31
veterán

Nálam minden okés, tegnap sem volt gond.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16412) jegenye77 válasza draco31 (#16411) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor nem tudom mi lehet.
Ma még megnézem de sajnos ma is esik az eső :(

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#16413) educhi73 válasza jegenye77 (#16412) üzenetére


educhi73
csendes tag

szia!
sikerült valahogy megjavítani? tegnap nàlam is ugyanezt produkàlta,ma ràengedtem egy gyàri visszaàllitàst,most meg egy csatornàt se talàl,keresèst ir ki de a %-ok nem mennek felfele :-(
ha vmit sikerült,ird meg lègyszi,előre is köszi!

(#16414) AtHoS válasza educhi73 (#16413) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Téli időszakban lehet a tányér+fej körül kellene keresgélni, hátha csak kontakt hiba van a fejnél. Rosszabb esetben meg is adta magát, de gyorsan lehet orvosolni ha tényleg a fejjel van a gond

read-only mode on the forum

(#16415) Orlin


Orlin
addikt

"Életjeleket mutat a Digi új mobilhálózata."

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16416) Watt25 válasza Orlin (#16415) üzenetére


Watt25
veterán

Ugye ezt nem új hírként próbálod eladni? Már júliusban látható volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16417) Orlin válasza Watt25 (#16416) üzenetére


Orlin
addikt

Ugye nem te fogod szabályozni mit írhatok a fórumba?
Bocsi ,hogy nem néztem vissza egészen 2017-07-25-ig minden hírt és én balga meg akartam osztani nem eladni egy erre hívatott fórumon...
Azért beszarás hogy kapásból bele kell kötni az emberbe.És vegyél vissza ebből a stílusból!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#16418) Watt25 válasza Orlin (#16417) üzenetére


Watt25
veterán

Látom, az offtopic gomb használata sem megy. ;] ;] ;]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16419) kenwood3


kenwood3
őstag

Sziasztok!

Van info azzal kapcsolatban, hogy elerheto lesz-e meg valaha a diginel a muholdas smart card? Egyaltalan miert nincs mar ? Volt vele valami gond?

Koszi!

Mi az az ekezet dragasag??

(#16420) Watt25 válasza kenwood3 (#16419) üzenetére


Watt25
veterán

Valószínűleg sok egyszerű felhasználó számára problémát jelentett a használata, ezért inkább beszüntethették. Az is csak tipp, hogy nem lesz újra elérhető, de ez is olyan dolog, hogy halandó ember ezt nem tudhatja... Ilyen tuti infók sosem ismertek előre.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16421) kenwood3 válasza Watt25 (#16420) üzenetére


kenwood3
őstag

Szomoru dolog ez .... :(

Mi az az ekezet dragasag??

(#16422) #94529552 válasza Watt25 (#16420) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem csak az volt a gond vele, hogy az ékezeteket nem jól kezelte a műsorújságban, de ez asszem a műholdas Upc-nél is ilyen.

(#16423) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Vettem egy új tv-t, és nem tudom, hogy ehhez is szükséges a DIGI-s box-ot használni? A tv tudja a dvb-s-t is és tuneres.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#16424) Watt25 válasza VANESSZA1 (#16423) üzenetére


Watt25
veterán

Olvass vissza 4 hozzászólást, kérlek. Köszönöm!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16425) Voice24 válasza #94529552 (#16422) üzenetére


Voice24
őstag

A Kaon sem kezeli jól az ékezetes betűket... Vagyis szerintem úgy általában a műholdas Digi...

(#16426) kecsawi válasza VANESSZA1 (#16423) üzenetére


kecsawi
senior tag

A kártya a box-al van párosítva, lesznek csatornáid ha behangolod, de a digit csak a boxon keresztül tudod elérni.

(#16427) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Jelen felállás szerint, 2 darab beltéri, amiből az egyik egy ős Hyundai a másik egy Humax digi iii+ és egy Digi tányér, single fejjel. Hyundai-ba csatlakozik a fej, majd onnan slave kimeneten jön át a Humaxra. Esőben, szarabb időben gyenge a vétel, továbbá horizontális és vertikális nem lehet különszedni és nem nézhető így sok csatorna, csak ha a Humax pl áramtalanítva van.
Megoldás mi lenne a vétel javuláshoz? Egy twin fej vásárlása?

(#16428) Clever0 válasza adamka16 (#16427) üzenetére


Clever0
senior tag

A vétel nem lenne jobb, csak a két boxon eltérő polarizáltságú TP-ket is tudnál fogni. Jobb, nagyobb tartalékkal történő vétel pontosabb antenna beállítással vagy nagyobb antennával lehetséges.

(#16429) adamka16 válasza Clever0 (#16428) üzenetére


adamka16
őstag

És twin fejekből mik azok a márkák ami ajánlott kategóriát képviselnek?

(#16430) Clever0 válasza adamka16 (#16429) üzenetére


Clever0
senior tag

Az ismertebb márkák megfelelnek: Inverto Black Ultra, Inverto Red extend, Hirschmann CS 320, Gold Twin, Opticum Red Rocket. Kell még jó minőségű 3x vagy 4x árnyékolású kábel és krimpelős vagy kompressziós csati, de gondos kivitelezéssel a rácsavarós is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#16431) #94529552 válasza adamka16 (#16427) üzenetére


#94529552
törölt tag

Twin fej, jó beállítás, és még HD beltérik is kellenének, ha HDMI-s tévék vannak.

(#16432) Prien válasza adamka16 (#16429) üzenetére


Prien
addikt

Kb.3 ezerért visz neked a Digi szerelője twin fejet és fel is teszi, hozzá 2 db HD beltéri és ennyi.

A kevés is több a semminél.

(#16433) Anonymus23 válasza adamka16 (#16429) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én sem kínlódnék vele, Karácsony előtt jött a szerelő apámék, lecserélte a két kőkorszaki beltérit HD beltérire (az egyik TV le lett cserélve LCD-re, a másikhoz is jó volt a HD beltéri, mert RCA-val megy a HD beltériről is), kicserélte a fejet, megműtötte az eltört fejtartót, 3 eFt volt a szerelés (igaz nem kellett második kábelt behúzni, mivel az már megvolt), plusz kapott egy kis mákosbeiglire valót.
Sokkal szebb a kép a HD beltérivel (LCD-n nem kérdés), és nem utolsó sorban sokkal kevesebbet is fogyaszt.
A másik meg, ha a tányér van elállítódva, akkor neki van hozzá spéci profi eszköze amivel fullra be tudja lőni, míg te csak kínlódni fogsz!

;) - The Power of the Light Side

(#16434) Inhouse


Inhouse
őstag

Szaisztok!

Faternál már a második Kaon HD beltérit cserélték, bár az újak már nem úgy néznek ki, kis tömzsi beltéri felirat nélkül. A hibája az volt, hogy el-elment a kép, kiírta, hogy nincs jel, fekete háttér. Mivel ezzel az új beltérivel is csinálta, gyanús lett, hogy nem azzal lesz a gond. A TV egy Samsung felső kategóriás, nagy, ívelt, UHD, természetesen HDMI-vel összekötve. Keresztkérdésekkel próbáltam kideríteni, hogy vajon a megjelenő üzenetet a TV, vagy a beltéri adja-e, de az öreggel ezt nehéz volt megoldani, én meg nem ülhettem ott órákig. Kicsit meg is vezetett az infókkal, de a végén már olyan üzenetről is beszámolt, amit nem tudtam hova tenni...valami ventilátor leállt és ki fog kapcsolni a készülék... :Y Belenéztem a TV beállításaiba és a HDMI opciónál kikapcsoltam a HDMI Cec Anynet+ lehetőséget.
Jelezte még, hogy a közszolgálati HD adásoknak nincs hangja, a többinek mindnek van...és valóban, bár az M1HD-nak volt. Újra TV menü és a hangnál PCM-ről, ill. autóról Digital-ra állítottam, és lett hang.
Azóta nem ment el az adás, örül az öreg. :) Valamiért összeveszett a beltéri és a TV Hdmi-n keresztül az Anynet opció miatt? És mi lehetett a titokzatos ventilátoros üzenet? Én nem hinném, hogy bármelyik készülékben lenne ilyen... :) Ja, a TV egyébként külön dobozkával bír, amibe lehet csatlakozni, minden csatlakozási pont ezen van...ha valaki még nem látott ilyet. Én is csak nála élőben eddig.
Samsung One Connect Box
Hátha hasznos lesz másnak is az infó, és nem cserélnek feleslegesen kétszer Digi boxot a szerelők...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16435) kecsawi válasza adamka16 (#16427) üzenetére


kecsawi
senior tag

Ha később akarnál még egy készüléket (vagy átvihetőnek a harmadik szobába) akkor érdemes quadrót szereltetni, és kábelt húzatni a tervezett helyre.

(#16436) Inhouse válasza Inhouse (#16434) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja...mivel mihamarabbi pozitív változást akartam elérni, nem volt időm minden változtatást egyesével kipróbálni, a HDMI4-ből át is dugtam HDMI1-be (ahova emlékeim szerint az első beltérije dugva volt, csak egy cserénél átdugták a másikba hátha, de nem ez volt a baj).

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#16437) #94529552 válasza Clever0 (#16430) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálam Globo nevű quad fejet raktak fel, az is jó volt. Bár most már üzemen kívül.

(#16438) tomic


tomic
addikt

Igaz az a hír szerintetek,hogy a digitől elveszik a BL közvetítéseit?
Kicsit furcsálnám de kis hazánkban minden lehetséges.

(#16439) vpanangin válasza tomic (#16438) üzenetére


vpanangin
senior tag

Melyik sportág?

A foci BL már nincs a Diginél. A SportTV és az M4 adja.

[ Szerkesztve ]

(#16440) tomic válasza vpanangin (#16439) üzenetére


tomic
addikt

Focira gondoltam igen.
SportTV és az M4 benne van a Digi csatorna szolgáltatásában. Tehát tudom nézni.
Arra gondolok,hogy mint pl a Moto GP átmegy a Spiler tv-re és azt ugye a Digi nem adja.

[ Szerkesztve ]

(#16441) vpanangin válasza tomic (#16440) üzenetére


vpanangin
senior tag

Ha megveszi a Spíler TV a BL jogokat, akkor szívás lesz.

Legalább is a Digiseknek.

[ Szerkesztve ]

(#16442) tomic válasza vpanangin (#16441) üzenetére


tomic
addikt

Ezt találtam most: [link]
M4 elvileg adja őket.
A Spíler tv-t a UPC adja ugye ha jól tudom. A UPC műholdja is ugyan azt a műholdat nézi mint a Digi? Ha igen akkor egy esetleges szolgáltató váltásnál csak a boxot kell cserélni ugye?

(#16443) vpanangin válasza tomic (#16442) üzenetére


vpanangin
senior tag

Igen.

(#16444) tomic válasza vpanangin (#16443) üzenetére


tomic
addikt

Képminőségről tudsz valamit? Van olyan mint ez?

(#16445) vpanangin válasza tomic (#16444) üzenetére


vpanangin
senior tag

Van.

(#16446) #94529552 válasza tomic (#16442) üzenetére


#94529552
törölt tag

Adja a Upc, de csak SD minőségben, mint itt a Sport2, és sajnos a Digi Sport3 se HD a Diginél, ami elég gáz. Ráadásul drágábban, és ugye Upc-nél a Digi Sportok sincsenek meg. Ott se HD a Sport2 [link]
Igen, csak a boxot kell cserélni, de kérhetsz Mediacard-ot is helyette, és akkor nem kell a box.

(#16447) tomic válasza #94529552 (#16446) üzenetére


tomic
addikt

Ami nekem fontos lenne az,hogy tudjam nézni a Moto GP-t ide kell Spilertv(eddig streamen szenvedtem),az M4-et(F1 miatt,esetlegesen foci Bl).A retek tv-t és a Sport1-et a spanyol bajnokik miatt. Többi engem nem érdekel.
Ha a spanyol bajnoki is átkerül a Digitől olyan csatornára amit nem ad, akkor sajna muszáj lesz váltanom.
Sajnálnám mert amiket nézek azok itt jó minőségűek.

Tv-m egy Pana ST60.Elvileg támogatja. Ezt amúgy úgy kell használni,hogy az antennából kapott koax kábelt bedugom a tv koax csatijába plusz et a kártyát a tv-be és már megy is? Mert akkor ugye egy táv felszabadulna.

(#16448) #94529552 válasza tomic (#16447) üzenetére


#94529552
törölt tag

Pont ezek miatt is váltottam én is a Digi műholdasról 3 év után kábeles tv szolgáltatásra. Itt az SD adások minősége alapból sokkal jobb, és 35 db HD csatorna van, és végre a műsorújság is normálisan jelenik meg.

Igen, a koax kábel mehet majd a tévébe, Smart kártya:
Kizárólag smart TV, vagy saját mediabox esetén, minimum feltételek: CI+ modu
l( ezt venni kell majd hozzá) és legyen DVB-S tuner a tévédben.[link]

(#16449) tomic válasza #94529552 (#16448) üzenetére


tomic
addikt

Sajna nálam itt nincs lehetőség kábelesre.
És sajna nincs a tv-ben ilyen tuner. Marad a box.

(#16450) frovery válasza #94529552 (#16448) üzenetére


frovery
senior tag

---

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.