Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16151) frankstork válasza Watt25 (#16149) üzenetére


frankstork
aktív tag

Én pl olyan helyen lakom ahol a kábeltévé 15 évvel ezelőtt jár, amíg a műholdas digi stabil hd...

(#16152) Watt25 válasza frankstork (#16151) üzenetére


Watt25
veterán

Csak éppen én olyan hozzászólásra válaszoltam, ahol UPC kábeltévéről van szó...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16153) Watt25 válasza Clever0 (#16150) üzenetére


Watt25
veterán

Valószínűleg azért akar váltani, mert olcsóbb lenne
Persze. Csak éppen arra akartam felhívni a figyelmet, hogy szolgáltató és szolgáltató között minőségi különbség van. (Ami lehet, hogy nem mindenki számára evidens és csak akkor esne le neki, amikor meglátja a pixelhalmazt, de akkor már késő...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16154) frankstork válasza Watt25 (#16152) üzenetére


frankstork
aktív tag

Tényleg.. mea culpa. :R

(#16155) #94529552 válasza Watt25 (#16153) üzenetére


#94529552
törölt tag

A HD adások szépek itt is. az SD meg vegyes, de nem pixelhalmaz. A filmcsatornák minőségével én elégedett vagyok, a gagyi töltelékcsatornák meg nem számítanak. Nyilván nem is lehet olyan minőségű, az anyagi vagy technikai vonzata miatt, mint egy jó kábeles adás, de szerintem ne degradáljuk le a műholdas vételt. Ha rossz lenne, azonnal váltanék valamelyik kábelesre. Némelyik kábeles nagyon el van szállva az árakkal.
Van egyáltalán nálad valamelyik műholdas, és nyomon tudod követni?

(#16156) Watt25 válasza #94529552 (#16155) üzenetére


Watt25
veterán

Nálam nincs, de másnál látom. A HD-s csatornákkal általában tényleg nincs gond, csak éppen nem az teszi ki sajnos a kínálat nagy részét.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#16157) DonJoker


DonJoker
csendes tag

Sziasztok!
Előre is elnézést kérek, de láma vagyok a témához. :(
Lényeg a lényeg, hogy a szerelő kiépítette a Digit 2 tévére és a 3. boxot levittem a nyaralóba. A régi T-s parabolát levittem a lepke antennát lekaptam a helyére fel a parabola. Sajnos ezekkel a mobil telefonos appokkal nem igazán boldogultam. A szomszéd azt mondta próbáljam az övéhez belőni. X méter magasan nem volt egyszerű, a párom kiabált, hogy van kép meg hang. Mondom f...sza, megtéptem a csavarokat és a gyerek happy volt, mert volt mese. Sajnos nem jön az összes csatorna, csak a lista eleje. A kérdésem vegyek egy SatFindert és próbáljam maxra belőni a jelerősséget? Vagy most hogy itt olvasgatok lehet, hogy csak újra kellene kerestetni a csatornákat?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#16158) Atomantiii válasza DonJoker (#16157) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom milyen most a digis beltéri, van-e rajta jelerősség kijelzés valahol a menüben?

Mert ha igen akkor elég azt nézned, miközben kicsit megnyomod a tükröt balra majd jobbra, illetve felfele és lefele is kicsit és akkor látod, hogy merre kell korrigálnod, illetve a fejet is el kell a kellő mértékben fordítani, hogy jó legyen.

Sat findert szerintem felejtsd el, felesleges pénzkidobás.

Ha hd-s a beltéri akkor érdemes a digisportos frekvenciára hangolni és ott nézni a jelerősséget.

(#16159) DonJoker válasza Atomantiii (#16158) üzenetére


DonJoker
csendes tag

kaon na1000hd-t hoztak.
Ezen nincs külön antenna beállító menü. Az egyes csatornákon az info gombra teszik ki a jelerősséget. De gondolom ez csak azoknál a csatornáknál működik, amink mennek, a többinél nincs jel felirat van és kész.

(#16160) Atomantiii válasza DonJoker (#16159) üzenetére


Atomantiii
őstag

A többi boxon sincs? Vagy kérni egy bármilyen mezei beltérit valakitől addig?

De akkor is azt tudod csinálni, hogy ahol nincs jel odakapcsolsz és megnyomod kicsit mindkét irányba illetve fel és le is az antennát és akkor látod merre kell finomítani. Csaj ugye így kínlódás az egész ha nem látod hogy változik a jel.

(#16161) draco31 válasza Atomantiii (#16160) üzenetére


draco31
veterán

Haverom régen mindig átrakta az antennát valamiért. Ilyenkor fogta a TV-t meg a beltérit, kivitte hogy lássa hogy változik a jel. Szinte mindig tökéletesre lőtte be.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16162) Atomantiii válasza draco31 (#16161) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is így kezdtem az ipart annak idején.

(#16163) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Jó ez a 3 féle Eurosport2 dolog....megtévesztő kicsit...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#16164) Atomantiii válasza Fuvaros (#16163) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg csak átmeneti míg Wimbledonnak vége nem lesz.

(#16165) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok.

Tegnaptól Kaon HD box tulaj vagyok én is.
Van valahol akármilyen összefoglaló vele kapcsolatban amiket érdemes tudni a használatáról?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16166) AtHoS válasza Piwi (#16165) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Megvetted?

Különösebb nincs, csak a távirányítót tedd olyan helyre, ahol megtalálod, mert anélkül problémáid lehetnek ;]

Legfeljebb a kikapcsolás időzítést szabd testre benne, mert legalább most már kikapcsolható az időzítése

read-only mode on the forum

(#16167) Piwi válasza AtHoS (#16166) üzenetére


Piwi
addikt

nem,elsőre bérlés

ha másik tp-re raknak csatornát azt automatikusan frissíti pl?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16168) AtHoS válasza Piwi (#16167) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No akkor nem is vagy tulaj ;) át akarsz verni? ;]

Auto frissíti magát, ezzel szerencsére nem kell foglalkozni, de ha kedvenc listát kreáltál (mint pl. én), akkor onnan néha kikerül emiatt adott csatorna, így azt vissza kell dobni

read-only mode on the forum

(#16169) Piwi válasza AtHoS (#16168) üzenetére


Piwi
addikt

én kérek elnézést ;] :DD

szerkeszteni nem akarok semmit,bőven jó ez így elsőre :)
ám szombaton átállította a fószer éjjel nappalira a felnőtt csatornát,nah azóta egyáltalán nem megy ;]
ha összetöröm a beltérit az sokba kerül? :DDD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16170) bango válasza Fuvaros (#16163) üzenetére


bango
tag

ez 3 egyforma eu. sp2 vagy eltérő programmal?

nálam eleve csak kettő van

nagyon kevés hogy csak egy csatornán megy a wimbledoni közvetítés

(#16171) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok

Beltérin hogyan lehet kézzel keresni tp-re?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16172) #94529552 válasza Piwi (#16171) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sehogy. De miért nem hívod fel újra a szolgáltatót, hogy elbaltáztak valamit, ha hiányzik egy-két csatorna. Addig zaklasd őket, amíg meg nem oldják.

(#16173) Piwi válasza #94529552 (#16172) üzenetére


Piwi
addikt

megtörtént,csak 20 percet kellett várjak egy ügyintézőre...nyomtam egy gyári beállítást aztán most jó lett

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16174) #94529552 válasza Piwi (#16173) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Azt csak azért nem mondtam, mert hogy biztos azzal indítottál, de hát nem. A lényeg, hogy minden ok.

(#16175) Piwi válasza #94529552 (#16174) üzenetére


Piwi
addikt

nehéz szülés volt...de most már azért örülök ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#16176) daropeter


daropeter
csendes tag

Sziasztok! A gyári boxokon új frekvenciáról jön a Viasat 3 és a Viasat 6. A Viasat 6-on másnak is azt írja ki, hogy nem jogosult a csatorna megtekintésére?

(#16177) Prien válasza daropeter (#16176) üzenetére


Prien
addikt

Nálam semmi gond, jól megy a Viasat 6.

A kevés is több a semminél.

(#16178) bence188


bence188
tag

Sziasztok! Digi előfizetők vagyunk, nem szeretnénk visszamondani, de mindenképpen nézni szeretném a premier league-t. Kérdésem az lenne, hogy a mindig tv extrában, akinek az van esetleg, milyen a minősége a spíler tv-nek? Érdemes arra előfizetni, vagy esetleg van valami más alternatívátok? Ezelőtt évben mindig streammel próbáltam nézni, de egy idő után mindig váltogatnom kellett meccs közben a streameket, szal elég idegesítő volt, mindig lemaradtam valamiről. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#16179) AtHoS válasza bence188 (#16178) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nézhető....de nem fogsz hasraesni tőle. Minden esetre kevésbé érzékeny az időjárási viszonyokra

Ha FULL HD vagy afölötti a TV-d, akkor lesznek látható képhibák....tömörítési kockásodás

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#16180) bence188 válasza AtHoS (#16179) üzenetére


bence188
tag

Köszi szépen! De gondolom nem olyan rossz minőségű, mint a digi műholdas sd adásai...., vagy hasonló?

(#16181) AtHoS válasza bence188 (#16180) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Full HD TV-nél a spíler logo éleinél jól látható a mosottság. Digi SD adásai között elég nagy szórás van, én középmezőnybe tenném a spílert ezek között. Van tőle jobb és rosszabb is Digi SD-k között

read-only mode on the forum

(#16182) draco31


draco31
veterán

Ma kellemesen csalódtam a cégben. Délelőtt fél 11-kor hívtam őket, hogy az SD beltéri szeret szivatni, kártya érintkezési hiba, nagyjából naponta elmegy vele 5-6 perc. Volt már izopropil alkohol a kártyára, kompresszor a beltéribe, minden bevetve, ami szétszedés nélkül megoldható. 11-kor hív a szerelő, hogy úton van, fél óra. Meg is érkezett, kérdezte melyik a rossz, épp be volt kapcsolva egyébként. Vette ki a kocsiból az újat, cserélte is kifelé, nem foglalkozott vele. Nem teljesen ugyan az mint a régi, mert ebben van tetris játék, és kicsit más a hangerő ikon, a kaszni viszont ugyan az mint a régi.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16183) bence188


bence188
tag

Szerintetek, hogy most a digi felvásárolta az invitelt, lesz spíler tv? Mert az invitel csatornái közt bennt van.

(#16184) Prien válasza draco31 (#16182) üzenetére


Prien
addikt

Sajnos nekünk a kicserélt SD beltéri sem húzta sokáig, egyszerűen eljárt felettük az idő... előbb-utóbb válts HD-ra , nem fogod megbánni. Már csak az új csatornák automatikus megkeresése miatt sem.

A kevés is több a semminél.

(#16185) draco31 válasza Prien (#16184) üzenetére


draco31
veterán

2db HD beltéri van, harmadiknak csak SD-t lehetett amikor szerződtem, bár az lassan 1 éve lejárt már, vagyis 3 éve van már digi nálam.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#16186) kovy79


kovy79
őstag

Tudna valaki egy műholdas lefedettségi ábrát linkelni a digis műholdhoz (Thor-Intelsat 10-02)? Esetleg innen melyik a nekem releváns?
Ingolstadt környékére elég lenne egy 80cm-s antenna? Jelenleg 100cm-s van, minden szuper, de költözés után kisebb kellene.
:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16187) vpanangin válasza kovy79 (#16186) üzenetére


vpanangin
senior tag

Erről a három nyalábról vehetőek a csatornák:

http://www.lyngsat-maps.com/footprints/Thor-6-K2.html

http://www.telenorsat.com/satellites-teleports/satellite-fleet/thor-5-t2-2/#Thor5T2

http://www.lyngsat-maps.com/footprints/Intelsat-10-02-Spot-3.html

Peace.

(#16188) kovy79 válasza vpanangin (#16187) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi! :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#16189) vpanangin válasza kovy79 (#16188) üzenetére


vpanangin
senior tag

Szívesen.

(#16190) Tibi1977


Tibi1977
csendes tag

Sziasztok!

Ma délelőtt cseréltek nálam egy boxot és egy KAON NA9240-est kaptam. Az M5HD-n olyan a hang, mintha valami űrlények "beszélgetnének". :) Minden más csatornán jó, mind SD-n, mind HD-n. Beállítási gond lehet vagy megint szerelőt kell hívni?

[ Szerkesztve ]

(#16191) Tibi1977


Tibi1977
csendes tag

Tévedtem, mert több HD-s csatin ilyen a hang. :(

(#16192) frovery válasza Tibi1977 (#16191) üzenetére


frovery
senior tag

Csinálj egy gyári visszaállítást, hátha meggyógyul a hang. Ha nem, akkor sajna szerelő.

[ Szerkesztve ]

(#16193) Tibi1977 válasza frovery (#16192) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Az is megvolt már. Közben kipróbáltam egy másik tv-n, ott rendben volt minden. Mindkét esetben LG tv volt. Ma írtam az LG-nek is, hátha ők tudnak valamiben segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#16194) Anonymus23 válasza Tibi1977 (#16193) üzenetére


Anonymus23
veterán

Amelyiken rossz volt a hang, ott próbáltad másik aljzatba bedugni a HDMI-t?

;) - The Power of the Light Side

(#16195) Tibi1977 válasza Anonymus23 (#16194) üzenetére


Tibi1977
csendes tag

Igen próbáltam. Sőt másik kábellel is.

(#16196) Tibi1977


Tibi1977
csendes tag

Még annyi, hogy ez csak akkor van ha csatornákon léptetve kapcsolok HD-s adóra. Ha beírom a csatorna számát és úgy lépek oda, akkor jó a hang.

(#16197) alext111


alext111
csendes tag

sziasztok.kaon digi műhold vevővel lenne problémám.szolgáltatót hivtam de nem jutottam előbre.epg idegen karakterekkel jelenik meg,olvashatatlanul.infó gomb megnyomására a beltéri ujra indul.szolgáltató szerint mindenképpen fizetnem kell 2500ft kiszállási dijjat ha 15 percen belül nem jelentkezik a hiba,amikor a szerelőjük kint van nálam.igen ám de ez a hiba változatos időpontokban jön elő!!!az epg hiba állandó,az ujraindulás meg mikor hogy...esetleg nem lehet fw hiba?hogy lehet ezt műholdról frissiteni?előre is köszi a választ. :R

Taki

(#16198) frovery válasza alext111 (#16197) üzenetére


frovery
senior tag

Gyári visszaállítást csináltál már?
Az epg fapados, azon sokat nem lehet javítani.
Az info gombra pedig nem szabadna restartolni a gépnek.
Ingyen kell cserélniük, nem kiszállási díjért.

(#16199) alext111 válasza frovery (#16198) üzenetére


alext111
csendes tag

szia.igen visszaállitás is volt többször is,de nem lett jobb.epg-re ők is azt mondták hogy központi hiba,és dolgoznak rajta(évek óta).

Taki

(#16200) Voice24


Voice24
őstag

Az Rtl Klub mindenhol sz@r? A sima kevésbé, a hd nagyon szaggat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.