Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17651) Predator2 válasza draco31 (#17650) üzenetére


Predator2
addikt

Leírtam pedig :B

3, Hmm, nekem ez fura. Mitől van az, hogy jóvalta melegebb a beltéri bekapcsolt állapotban, mint kikapcsoltban? Kétlem, hogy az az egyetlen led okozná.
4, Ha folyamatosan megy a beltéri, akkor hogyan frissít? Csak mert ha 2 hét után sem frissít akkor "lelövik" nem? Ha jól tudom ilyenkor ellenőrzi a felhasználót a rendszer, vagy valami ilyesmi.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17652) Diák66 válasza draco31 (#17649) üzenetére


Diák66
őstag

Nem kell rajta csodálkozni, egyre kevesebb szerelő, tetemes adósság, lassú ügyintézés jellemzi mostanság a Digit. Csak egy áthelyezés, ami maximum plusz kábelt fog igényelni, esetleg másik antennatartót. Ha a környéken van antennaszerelő, lehet hamarabb meglesz vele. ;)

(#17653) draco31 válasza Predator2 (#17651) üzenetére


draco31
veterán

Ha valami be van kapcsolva, az működik, hőt termel, ebben mi a furcsa?
Bekapcsolva, folyamatosan dolgozza fel a műhold jelet.

1 hónapja volt áramszünetem, akkor indult utoljára újra a beltéri. Miért kellene állandóan frissítenie?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17654) Prien válasza draco31 (#17653) üzenetére


Prien
addikt

Ha bekapcsolva tudna frissíteni, akkor miért frissít, amikor kikapcsoljuk? :D
Nem értek hozzá, csak kérdezem.

A kevés is több a semminél.

(#17655) AtHoS válasza Predator2 (#17648) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igen, 2db kaon1000HD működik nálunk. Mindkettő csak kikapcsoláskor frissíti a csatikat, ilyenkor auto az 1-es csatornával indul utána

Nem tudom mit művel kikapcsoláskor, ugyanis anno mikor Kaon-okra lett lecserélve a korábbi kétkártyás Hunyadi, akkor bekapcsoláskor majd 1 perc kellett mire képet dobott a TV-re. Pár éve egy FW frissítés után ez az idő kb. 2 másodpercre csökkent -> ergo tuti nem kapcsol ki, valami alvó módba válthat ilyenkor.
De ezt meg is nézheted, ha áramtalanítod és onnan kapcsolod be mennyi idő múlva lesz kép a TV-n

A kikapcsolás funkció aktiválásakor gondolom lefut egy rutin ami ellenőrzi van-e változás a beltérin lévő adatokhoz képest és ha észlel változást, akkor frissít.

De mondom évek óta nem találkoztam "bekapcsolt" állapotban történő frissítéssel (de lehet ám, hogy sosem, mert valahogy nincs ilyen az emlékeimben). Kikapcsoláskor, mikor frissít villog a piros ledecske

Hőfokokat nem vizslattam sosem, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom

Szerk.

Egyébként nálad a Kaon elejébe vagy a hátuljába kell a kártyát dugni? Ami nálunk van annak az elején van a kártyanyílás

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17656) #72806656


#72806656
törölt tag

Nagyieknal kikerult az izaura tv a kinalatbol. Mik a lehetosegek szerzodes bontasra? Nem erre szerzodtek.

(#17657) AtHoS válasza #72806656 (#17656) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerződésben van a titok nyitja, ha hűség nélküli, akkor semmi probléma.

Viszont csináljatok egy gyári visszaállítást a beltérin, nehogy hamarabb cselekedjetek, mint gondolkodtok
[link] Több, mint 2 hete megoldódott a linkelt probléma és elérhető mindkét csatorna most is. Esetleg gyári visszaállítás szükséges lehet a csatornák újra kereséséhez

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17658) #72806656 válasza AtHoS (#17657) üzenetére


#72806656
törölt tag

Koszi szepen. Megprobaljuk

(#17659) Predator2 válasza AtHoS (#17655) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Nekünk a hátuljában van a kártya.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17660) AtHoS válasza Predator2 (#17659) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor az más típus/széria. Lehet azért eltérő a frissítés attól, amit a nálunk lévők produkálnak :B

read-only mode on the forum

(#17661) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Új előfizetőknek mennyi most 2 tv-re a bekötés?
Oldalon ezt írják:A szolgáltatás kiépítésének kedvezményes szerelési díja: 6000 Ft 1 db eszköz, 8000 Ft 2 db...
Szomszéd idős család szeretné.
Aki volt régen ügyfél ugyanúgy lehet megint ugye?Csak mert azt mondták ők voltak és nem lehetnek Digisek megint.Mondtam ez butaság. :D
A Kalásznet van most (az vette meg a régi kábel tv hálózatot.)
Botrányos a szolgáltatás.A régi kábel tv csapat sem volt piskóta de most a Telekommal közösen jött a Kalásznet és rendszeresen nincs adás.
Most pl tegnap délután óta semmi tv adás.
Hívtam őket azt mondják elvágtak valami optikai vezetéket.
De ismerős azt mondja amúgy is rendszeresek a hibák...
Nekünk is műholdas Digi van már 10-en éve és szinte 0 hibával megy minden.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17662) miroon válasza Orlin (#17661) üzenetére


miroon
aktív tag

arra készüljetek fel,hogy nem lesz valami gyors a bekötés... :N hozzánk tavaly november óta nem értek ide, pedig kb 2 hetente hívogattam őket, csak azt mondogatták,hogy kivan adva a munkalap a szerelőknek, de többet nem tudnak tenni, februárban meguntam és beköttettem máshonnan - a digit kíváncsiságból nem mondtam még vissza,hogy ugyan mikor jut eszükbe ideérni, de azóta sincs semmi :DDD

iPhone 13 Midnight Black

(#17663) Orlin válasza miroon (#17662) üzenetére


Orlin
addikt

Az igen. :Y
Mondjuk szerintem nekik lehet UPC is jó lesz ,vagy ami most van helyette csak menekülnének a kalász nettől.
Amúgy nem is gondolná az ember ennyien kötnek még műholdast!?
Vagy a szereplők mást akár kábelt is szerelnek?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17664) istnag válasza miroon (#17662) üzenetére


istnag
addikt

Nálunk is ugyanez van, tavaly február óta várjuk....

(#17665) Diák66 válasza Orlin (#17663) üzenetére


Diák66
őstag

A szereplők (a filmben) azt kötnek amit akarnak (mondjuk pulóvert). De a műholdas szerelők csak a műholdas ügyfelekkel foglalkoznak. Viszont az új bekötéseket hanyagolják..... meg van, hogy nincs is mit bekötni. Emiatt nagy csúszások vannak.

(#17666) Orlin válasza Diák66 (#17665) üzenetére


Orlin
addikt

Telefonról írtam sorry,de köszi a javítást nem vettem volna észre!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#17667) draco31 válasza istnag (#17664) üzenetére


draco31
veterán

Ti merre vagytok? Én egy antenna áthelyezést kértem nem olyan túl régen, 3 nap múlva jöttek is a hivatalos szerelők.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17668) Diák66 válasza draco31 (#17667) üzenetére


Diák66
őstag

Áthelyezéshez max. kábel kell, az van náluk mindig. A box a kérdéses, mert sokat cserélnek ügyfélnél (vacakok gyakran pusztulnak meg, ráadásul a többségük javított, felújított).

(#17669) istnag válasza draco31 (#17667) üzenetére


istnag
addikt

Ajka mellett.

(#17670) miroon válasza Orlin (#17663) üzenetére


miroon
aktív tag

Nekünk is végül UPC lett (vagyis hát már directone a nevük), én azt az infót kaptam a sráctól aki jött felrakni a upc-s tányért, hogy a diginél elvileg nincs elég beltéri készleten azért ilyen lassúak... nem tudom igaz-e, de itt a topicban is olvastam már erről

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#17671) draco31 válasza Diák66 (#17668) üzenetére


draco31
veterán

Na ezt nem tudom, 2 éve kellett utoljára beltérit cserélni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17672) pwo8we


pwo8we
friss újonc

Sziasztok!

Következö kérdésem lenne:
Aktuálisan UPC elöfizetésünk van upcs beltéri nélkül. Mindkét TVben upc smartcard egy evo cam modulban van az pedig a tvben. Külön csavar, hogy unicable kábelezés van a házban ezt pedig ugye a beltérinek illetve nálunk a tv-nek is támogatnia kell. Gondolkozunk a digire váltáson de eddig sokminden nem világos illetve nem találok hiteles infót. A digi nem kínal csak kártyás megoldást ez igaz? Ha megveszek 2 digis beltérit müködne belölük a kártya a mostani evo cam modulokban vagy csak a digis beltérin futnak? ha csak digis beltéri megy akkor az támogatja az uncable kábelezést?
köszi elöre is!

(#17673) Diák66 válasza pwo8we (#17672) üzenetére


Diák66
őstag

Sajnos a Digi Smart cardok csak társított boxal, vagy smart CAM modullal működtek. Ilyen CAM modult meg már nem ad a DIGI. Marad a box. Unicable szerintem nem gond.

(#17674) pwo8we válasza Diák66 (#17673) üzenetére


pwo8we
friss újonc

A smart CAM modul nem lenne gond merrt az ugye van, de ha a karty össze van házasitva a boxal akkor az sem segit.
Eddig sajna biztos infot nem talaltam ami az unicabelt illeti... A Kaon NA1000HD ról nem talaltam infot hogy tamogatna... ott ugye be kellene allitani a beltérin hogy melyik cimet/csatornát használja az unicabelban hogy a ket beltéri két külön cimen fusson és erre utaló infot meg nem sikerült szereznem, hogy ez lehetséges azon a beltérin, de ahogy neztem nincs opcio erre ezt beállitani...

(#17675) Diák66 válasza pwo8we (#17674) üzenetére


Diák66
őstag

Van többféle HD-s boxuk, valamelyikben csak nincs tiltva ez a funkció. A boxhoz adott kártya viszont biztosan csak a boxal megy. Volt régen kártya moduljuk is, nekem is az van, de már nem forgalmazzák.

(#17676) snooze


snooze
veterán

hali.kaon hd-s box-al hdd-re felvett adást hogyan lehet törölni?vagy hol?thx

GO Gunners!!!

(#17677) Vasti74


Vasti74
aktív tag

Sziasztok!
Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de digi tévét még is nem láttam ;-) És nem is csak digis a kérdés, de talán belefér.
Egy ismerős költözött, és be kellene izzítani a tányéros tévét.
Az első kérdésem: eddig egy boxot használtak, és olyan LNB van fent, amire egy kábelt lehet dugni, de a közeljövőben 2-3 szobában szeretnék használni. Tudnak-e a digis boxok Unicable rendszerrel működni? Mert akkor venne egy Unicable fejet, és arra fűznénk fel a boxokat. Új építésű a ház, egy kábel van egyelőre felhúzva a padlásra, az megy a technikai helyiségbe, meg a szobákból is oda vezetnek természetesen a kábelek, nem nagyon férne be a csőbe még 2-3 koax kábel... Jó lenne így megoldani.
A másik kérdés: Astra 19.2E-t is szeretne nézni, és természetesen az igazi az lenne, ha egy tányér lenne fent a tetőn, a megfelelő tartóban (ha van olyan) két Unicable-es LNB, és egy kábelen jönne le a digi is, meg az Astra is, egy kábelen jutna el a szobákba, a tévéknél szétválasztva a boxnak és a tévé antenna bemenetének. Ezt meg lehet oldani valahogy?
Előre is köszönöm, üdv: Vasti

(#17678) fer


fer
őstag

Sziasztok!
A Mozi+ és a Digi Life nálam mostanában egyre jobban kezd kockásodni, leellenőriztem az antenna beállítást, de teljesen jó.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17679) draco31 válasza fer (#17678) üzenetére


draco31
veterán

Lehet kell neki egy újraindítás. Nálam az EuroSportHD volt úgy, hogy a kép csak diavetítés, a hang meg hibátlan. Ki-be kapcsolás után megjívult, bár csak 2-3 percet néztem azóta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17680) fer


fer
őstag

Sziasztok!

Használ valaki Inverto Black Ultra Twin fejet, nálam nem jön be jó néhány adó, mozi+ Digi Life, meg még néhány, másik fejjel tökéletes, de ezzel nem, már vissza is küldtem egyet, de a csere fejjel is ue. a helyzet. Az érintett frekvenciák: 12687.00 (H), 12130.00 (H), 12723.00 (H)

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17681) gregory91 válasza fer (#17680) üzenetére


gregory91
senior tag

Lehet az antennát újra kell állítani.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17682) Lajosnagy17 válasza gregory91 (#17681) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Szerintem is beálltási probléma.

(#17683) fer


fer
őstag

Az antenna joool van beállítva!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17684) gregory91 válasza fer (#17683) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha jól lenne akkor a többinek is jönnie kellene,még egy pár centi elmozdulás is sokat számít.Ebből következtethető az is, ha egy tányéron több fejet akarsz használni egyszerre egy pozícióra akkor nem lesz teljes a siker.

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#17685) csucsu54 válasza fer (#17680) üzenetére


csucsu54
tag

Anno egy Invacom fejjel volt hasonló gondom,évekig gond nélkül tette a dolgát és egyszer csak a vertikális frekvenciákat már nem hozta egyik műholdnál sem,a horizontálisakat vszont gond nélkül,kidobtam!

[ Szerkesztve ]

(#17686) fer válasza csucsu54 (#17685) üzenetére


fer
őstag

Na ez van nálam is csak a horizontálisak nem jönnek, Az az érdekes, hogy pár napig jó volt, utána meg nem. Visszaküldtem gariba küldtek egy másikat ugyan olyat felrakom nem jó, visszarakom a másik fejet jön minden. Kipróbáltam ami csak lehet, antennacsere, kábel csere, de semmi, azaz érdekes, hogy a strong beltérivel gond nélkül működik, pl. az u tv a stronggal bejön, a digis beltérivel már nem.

Ha pontos akarok lenni, akkor nem az összes horizontális adó nem jön, hanem csak azokon a bizonyos frekvencián lévők, egyre biztosabb vagyok benne, hogy a digis beltéri és a fej nem komálják egymást.

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17687) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Az rtl klub hd hangját (sd jó), mikor akarják már szinkronizálni a képhez?
Több napja csúszik. A duna world meg olyan halk lett, hogy mindig növelni kell a hangerőt, ha odakapcsolunk. :(((

(#17688) csucsu54 válasza fer (#17686) üzenetére


csucsu54
tag

Az apóséknak a Digis beltérihez egy Triax fejet tettem fel,gond nélkül működik,próbáld meg!

[ Szerkesztve ]

(#17689) draco31 válasza Mikiller (#17687) üzenetére


draco31
veterán

M4 is majdnem 2x annyi hangerőt igényel évek óta, mint minden más, azzal sem foglalkoznak.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17690) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Digi online miért nem működhet Microsoft Edge-n? 87-es verzió.
Windows 10(legutolsó build) . Esetleg abban lehet a hiba? Céges gép, úgyhogy mást nem tudok rá telepíteni. IE van még rajt, de az értelemszerűen szintén nem megy..

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

(#17691) fer válasza csucsu54 (#17688) üzenetére


fer
őstag

Most nekem is Triax fej van fent.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17692) csucsu54 válasza fer (#17691) üzenetére


csucsu54
tag

Azt kihagytam,hogy 120-as tükör van!

(#17693) dokee78


dokee78
félisten

Hali.
Műholdas Diginél már nincs a kínálatban az Izaura TV?
Pároméknál el tűnt.
Ez a régi fajta Kaon beltéri van,35-ösön volt az Izaura TV,de újra hangolás után is a 34-ről 36-ra vált.
Ki hagyja el a 35-öt amin az a csatorna volt.

[ Szerkesztve ]

(#17694) fer válasza dokee78 (#17693) üzenetére


fer
őstag

Az IzauraTV nálam a 43-on van.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#17695) draco31 válasza fer (#17694) üzenetére


draco31
veterán

Nálam is 43.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17696) dokee78 válasza fer (#17694) üzenetére


dokee78
félisten

Itt 43-on a Spiler TV van.
Itt a régi HYUNDAI HSS-1160NA beltéri van még.

[ Szerkesztve ]

(#17697) AtHoS válasza Dicker (#17690) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó kérdés....

Verzió: 97.0.1072.55 (Hivatalos build) (64 bites)

AMC -> Bűnvadászok gond nélkül megy MOST vele

read-only mode on the forum

(#17698) Dicker válasza AtHoS (#17697) üzenetére


Dicker
őstag

Elindítok egyet, és megfeszül a csatorna kezdőképnél.
Adtam már neki flasht is, de nem segített. Néztem, hogy miben lehet más mint a többi hasonló stream. De nem jöttem rá hol lehet a hiba.
Mert az érdekes, hogy minden más megy. Netflix, TvGo, stb. Csak ez az egy nem.

(#17699) draco31


draco31
veterán

Eurosport 1 HD-n másnál is vacakol a hang néha, vagy csak nálam van gond?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#17700) draco31


draco31
veterán

Egyik ismerősnél eldurrant a HD beltéri tápja. Járt már így másnál is?
Nekem 6 éve hibátlan mindkettőnek.
Bár neki fizikailag kisebbek mint nekem a tápok. Azok valami noname, nekem meg mindkettőhöz Samsung van, amit nem is értek első perctől kezdve, és van rajta 1 zöld led is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.