Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Füleske válasza szabi9811 (#1250) üzenetére


Füleske
addikt

Nemsokára a tesztek után újra fogják osztani a csatornákat így a magyarok átkerülnek H polárra. Ez eddig is mindig így volt.

(#1252) szabi9811 válasza Füleske (#1251) üzenetére


szabi9811
tag

Köszönöm a választ, és várom az új csatikat.

(#1253) gandalf válasza Lala6 (#1249) üzenetére


gandalf
tag

hol jön az axn scifi és crime?
én hiába kerestetek ujra, semmi :)

Gandalf The Grey

(#1254) o.gaby


o.gaby
tag

Másnak sincs magyar hangsáv az axn-en? Mert nekem csak angol lett hirtelen. Ja amugy tudnám mindenkinek ajánlani a www.axn.ro oldalt mert ott lesz az a műsor amit mi látunk. Mivel köztudott, hogy a román axn-t nézzük. Magyar hangsávval (már ha van).

(#1255) Lala6 válasza gandalf (#1253) üzenetére


Lala6
őstag

Milyen beltérid van?

(#1256) Lala6 válasza o.gaby (#1254) üzenetére


Lala6
őstag

Az AXN-nél van a hiba, nem a digi-nél. Néha elfelejtik a hangsávokat. Ezt már többször elismerték, a UPC-nél is eredeti nyelven megy a film.
NEM román AXN-t nézünk, hanem magyart. Elég csak a reklámokat megnézned és láthatod, hogy magyar szövegek vannak benne, még akkor is, ha angol nyelven megy az előzetes(következik, hamarosan, ez a képen van, nem felirat, nem kapcsolható ki). Román hangvivő nincs is a csatornán, csak román felirat.
A műsor teljesen megegyezik a port.hu-n levővel, most is.

(#1257) o.gaby


o.gaby
tag

Ha a magyar axn oldalt nézed ott a Lost van, a románon pedig a Jericho ami most megy. Mi a magyarázat?

(#1258) Lala6 válasza o.gaby (#1257) üzenetére


Lala6
őstag

Az nem a Lost volt?

szerk.: Valóban, magyarázatom nincs. De ezt kivéve minden úgy van ahogy írtam. Magyarok a szövegek, délután magyar volt.

[Szerkesztve]

(#1259) o.gaby


o.gaby
tag

Nem a Jericho volt, ja és a reklámok szövege is román.

(#1260) Lala6 válasza o.gaby (#1259) üzenetére


Lala6
őstag

Amúgy lehet, hogy most megkevertek valamit a digi-sek, mert nagy fejlesztésben vannak.

(#1261) kano válasza Lala6 (#1255) üzenetére


kano
nagyúr

Én sem találom őket (Humax II).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1262) kano válasza kano (#1261) üzenetére


kano
nagyúr

Már megvan.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1263) Lala6 válasza kano (#1262) üzenetére


Lala6
őstag

Most éppen nem megy rajta semmi.

(#1264) Lala6 válasza o.gaby (#1259) üzenetére


Lala6
őstag

Na utánna jártam. Neked volt igazad. Tényleg az AXN románia-t adja a digi, de azt nem értem, hogy a feliratok miért magyarok a reklámoknál. A UPC az AXN CE-t adja.
digi: [link] UPC: [link]

(#1265) Lala6 válasza Lala6 (#1264) üzenetére


Lala6
őstag

Ezekre a feliratokra gondoltam:
[kép]

(#1266) o.gaby


o.gaby
tag

Megjelent a csatornák között a Halózat tv, és a két új Axn. De sajna hozzáférés megtagadva. Remélem már nem kell sokat várni rá. Most már csak egy Nickelodeon kellene és akkor tökéletes lenne. Ja és a két PPV csati magyaroknak is.

(#1267) Palika71 válasza o.gaby (#1257) üzenetére


Palika71
őstag

LOST: Eltűntek. :) Én is utánuk nyomozom.
A román műsorban márciusban, mindig szerdánként volt az új rész, nálunk meg vasárnap. Most 8.-a az a dátum, amikor mindketten ígérik. Ráadásul asszem ők előttünk járnak egy órával.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#1268) Lala6 válasza o.gaby (#1266) üzenetére


Lala6
őstag

Melyik az a PPV, a digi film1-2?

(#1269) o.gaby


o.gaby
tag

Igen a Digi Film1-2 a PPV. Ja nemtudja valaki hogy tudom az újonc feliratot eltüntetni a nickem mellől, mert már 1 éve ott van.

[Szerkesztve]

(#1270) Bandus99 válasza o.gaby (#1269) üzenetére


Bandus99
őstag

[link]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1271) gandalf válasza Lala6 (#1255) üzenetére


gandalf
tag

hyunday

Gandalf The Grey

(#1272) gandalf


gandalf
tag

egyébként létezik olyan pc-s sat kártya ami kezeli az ilyen remekbeszabott smartcard-okat?

Gandalf The Grey

(#1273) Lala6 válasza gandalf (#1271) üzenetére


Lala6
őstag

Egyenlőre még csak a Humax-ról csináltam leírást, hétvégén meglesz a Hunyadi is.

PC-s kártya nincs.

(#1274) gandalf válasza Lala6 (#1273) üzenetére


gandalf
tag

oks..

külön kell baxtatni vagy mi?

;)

Gandalf The Grey

(#1275) Lala6 válasza gandalf (#1274) üzenetére


Lala6
őstag

Igen. Új Transzponderen van. Ez amúgy még nem a végleges helye, mert V poláron jön, nekünk meg H polár a jó. Reméljük átteszik és beteszik a magyar csomagba is. Semmisem biztos még.

(#1276) gandalf


gandalf
tag

Én is remélem..az ÜSZ-es kapcsolattartó csóka elárulta, hogy tervezik, csak nem tudják mikor..
De szép is lenne a nagypofáju UPC-t beelözni :D

Anno én is elö akartam fizetni az UPC-re, ráadásul egy ismerösöm állitólag tudta valami pénzért frissiteni a kártyát (ehhez én nem értek), de a hirdetéshez képest olyan baromi árat mondtak, inkáb maradtam a kábelnél, mig hirtelen észre nem vettem tavaly év elején a neten a digi tv-t, egyböl elö is fizettem :)

no várom majd az adatokat :)

üdv

:R

Gandalf The Grey

(#1277) sb válasza raczandris (#1118) üzenetére


sb
veterán

Sziasztok.

Nekem is 1-2 gondom. Adott a 110-es tükör, Humax II beltéri és egy általam lecserélt Globo twin fej. Állítgattam az antennát, csavargattam a fejet de nálam is ilyen 65%-os jel és 70% körüli minőség volt a maximum bármit is csináltam. Előtte a digis fejjel is kb ennyi volt.

A másik problémám már nem digis jellegű lenne: Astára szeretnék ráállni másik antennával (a megmaradt digis tükörrel és fejjel).Van ehhez valami útmutató, leírás? Még nem csináltam ilyet. :)

(#1278) gandalf válasza sb (#1277) üzenetére


gandalf
tag

nekem UPC-s kis tükörrel, és most dual fejjel, 85%-os a jel és 80-85%-os a minöség, bár csatornánként azért változik..

mondjuk szakember állitgatta.. :B

[Szerkesztve]

Gandalf The Grey

(#1279) Lala6 válasza sb (#1277) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem sem megy 70% fölé a jel. Eleinte próbálgattam egy csomót, vagy 2-3 órán keresztül állítgattam az antennát(motor is van rajta), de nem lett jobb. Aztán beletörődtem, teljesen jó így is a kép.
A múltkor volt nálam egy új Hyundai beltéri, azzel meg 90% felett volt a jel, persze ugyanazzal az antennával, nem nyúltam hozzá.

Antenna bekötése:
Csinálok neked egy leírást, képekkel. De itt a fórumon már volt róla szó, ebben, vagy az előző topicban. Ha sürgős, akkor keresd itt.

Itt szenvedek, mert sok a szabadidőm: [link] :)

(#1280) zolforg válasza sb (#1277) üzenetére


zolforg
tag

Én most raktam fel egy 100-as tükröt Sharp twin fejjel 80%-os és 98%-os a jel.

(#1281) JohnnyX válasza Lala6 (#1279) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Gratula az oldalhoz! :C

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#1282) Füleske válasza Lala6 (#1279) üzenetére


Füleske
addikt

Hyundai kissé túlméri a jelet , a humax 2 reálisabbat mér.
Nekem 75/85 % eredeti digis cuccal humax 2 - vel.

(#1283) Lala6 válasza JohnnyX (#1281) üzenetére


Lala6
őstag

Köszi, csak gondoltam csinálok egy pár leírást és megosztom mindenkivel. Még nincs kész, csinálom az oldalakat.

(#1284) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Én is azon gondolkodom ,hogy valamilyen műholdas adást szeretnék fogni.
A Fibernetes kábeltévét visszamondtam...kell a f@aszomnak 5000 Ft-ért havonta.

Veszek 1 saját tükröt ( 90 cm-es offset ) kirakom az erkélyre.
Veszek bele egy jó Twin-fejet.
Egy beltéri lehet a Digi-TV-s lenne ....

Egy másik pedig....nos ebben kellene segítség !!!

Ugyanis szeretnék nagyfelbontású műsort nézni...tudom csak külföldi van , de legalább HD-adás.

Milyen beltérit lenne érdemes vennem vagy mit ajánlotok...akinek van 1 kis tapasztalata.
Esetleg 1-2 link ,hogy hol nézzek szét ezügyben.

Tehát lenne 1 komplett saját szettem illetve egy Digis beltéri.

Remélem érthető voltam.
Szerelés nem gond...éveken át szereltem egy vállalkozóval ilyen berendezéseket.
Fusiba :D

Bye.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1285) Lala6 válasza Borisz76 (#1284) üzenetére


Lala6
őstag

Én nem túl sok ingyen nézhető HD csatit találtam. Itt ilyen témáról több infot találsz: [link] (Fórum)

(#1286) Borisz76 válasza Lala6 (#1285) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm !

Nézem is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1287) Borisz76 válasza Lala6 (#1285) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]

Nos itt 4 db HD vételre alkalmas beltéri van.

Egész jók. Még azért keresgélek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1288) Lala6 válasza Borisz76 (#1287) üzenetére


Lala6
őstag

Nézz be ott a fórumba.

(#1289) kano válasza Lala6 (#1288) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Nagyon tetszik az oldalad (szavaztam is).
Ne sértődj meg de az egyenlőre az nem egyenlő az egyelőre szóval. ;)
Ha ezt kijavítod akkor :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1290) kano


kano
nagyúr

A Hálózat TV már megy. A magyar hangvivő spanyol név alatt fut. :)

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1291) Lala6 válasza kano (#1289) üzenetére


Lala6
őstag

Javítom :B Lehet, hogy van még ilyen...

(#1292) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Sziasztok!

Jelenleg egy beltérink van, de szeretnénk még egyet.
Ez mennyibe fájna?
Mert hallottunk már havi 500 forintos dijról, meg egyszeri 6000esről is. :F

(#1293) Bandus99 válasza (Kolombusz) (#1292) üzenetére


Bandus99
őstag

Ha az elozo belteri a tulajdonodban van es minden reszlete ki van fizetve akkor igenyelhetsz masodik belterit.
Ennek a koltsege egyszeri 6K. Ez a belteri nem kerul a tulajdonodba, elofizetes megszunese eseten vissza kell adni a szolgaltatonak.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1294) andiba


andiba
csendes tag

Sziasztok!

Segitsetek legy szives digi TV temaban. Masfel hete rendeltem meg ket kulonbozo cimre a szolgaltatast. A kertes hazban torteno szerelest jovo het kedden meg is ejtik (ket TV-re). Vegig bongesztem a forumot, de nem lettem sokkal okosabb, bar vannak infok, amit meg en is megertek:). Valaki segitsen, es szamitson a teljesen muszaki analfabetizmusomra. Milyen falat furnak szet, mit raknak fel? Az uszi csak annyit mondott, hogy nyugati-delnyugati fekvesu legyen az ingatlan. Mit tartalmaz a csomag, beallitjak-e, stb? Es mindenkeppen szuksegem lenne a velemenyetekre, hogy megeri-e (nem anyagilag gondolom). Ket nagyon idos ember hasznalna a ket tevet, es nem feltetelezem, hogy barmelyikuk is nekiallna szerelni, allitgatni. Vagy ha igen, rosszabb lenne, mint volt:). Tenyleg csak akkor szereltetnem fel nekik, ha megbizhato szolgaltatast kapnak, mert nincs idom ilyenekkel foglalkozni, foleg ugy, hogy Budapesten kivul laknak, es ugye odarohangalni, ha valami elallitodik... Elore is koszonok minden segitseget.

(#1295) raczandris válasza andiba (#1294) üzenetére


raczandris
tag

Szia Andiba
Ha két idős fogja kezelni a beltériket akkor én nem javasolnám a beszerelését .
Előfordulhat olyan '' egyébként apró '' probléma amivel nem tudnának megbirkozni .
Pl: lefagyásra gondolok ,vagy véletlenül '' elnyom egy gombot '' és már nem tudják nézni .
Azért minimális kezelési ismeret szükséges a stabil TV-zéshez .
/ez a privát váleményem /

Megrendeltél egy szolgáltatást és nem tudod mit fogsz kapni , mit kell felszerelni ?
Fel kell szerelni ( felfurni ,csavarokkal rögziteni egy konzolt ) amire felteszik a 80 cm -es
parabolaantennát a vevőfejjel . A parabolától el kell vezetni egy koaxkábelt a TV -ig ahol elhelyeznek egy műholdvevőkészüléket . Ez bizony fúrásokkal jár .Az antennabeállitás a szerelők dolga . A felhasznált + anyag az ügyfél költsége .
Tehát fúrás elkerűlhetetlen .

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1296) andiba válasza raczandris (#1295) üzenetére


andiba
csendes tag

nagyon köszönöm a gyors választ. Fél pillanat alatt sikerült elriasztanod. Azt hiszem, akkor megmarad a T-Kábeles előfizetés nekik.

(#1297) Füleske válasza andiba (#1296) üzenetére


Füleske
addikt

Annyit hozzáteszek és ez nem csak neked szól hogy akkor érdemes digit rendelni ha tudod hogy kell egy antennát/fejet beállítani vagy utána tudsz/akarsz olvasni hogy hogyan kell.
Hiába állítják be a szerelők egyszer valahogy , ha elmozdul , alkalmanként 5-6 ezerért állítják be újra.
A beltérit szintén meg kell ismerned , a menüket , kezelést , tp - ket hogy tudsz keresni stb. Ha elállítódik , szintén 5-6 ezer a beállítás alkalmanként.
Ha elromlik a beltéri (nekem eddig 2 - szer) vissza kell vinned a forgalmazóhoz cserére.

(#1298) Crizal válasza Füleske (#1297) üzenetére


Crizal
tag

Na azért ennyire ne dimenziónáljuk túl a Digi tv használatot. :))
Azért vannak akiknek, előképzettség nélkül is sikerül megbirkozni vele! :C

(#1299) sb válasza Lala6 (#1279) üzenetére


sb
veterán

Köszi a leírást előre is. :R

A múltkor kezdtem a szerelést. A digis antennán lecseréltem a fejet twin-re. Feltettük a másik antennát a digis fejjel, be lett kábelezve: 1. beltéribe megy a digi tükörről a kábel, a 2. beltéribe (ha meglesz) megy diseqc-el a két tükör.

Már ''csak'' a 2. tükröt kéne belőni az Astra-ra, de mivel nem csináltam még ilyet, így fogalmam sincs hogy kezdjem. :) A szögeknek utána néztem, de okosabb nem lettem. :)

Ja és frankó az oldal! :R

(#1300) sb válasza raczandris (#1295) üzenetére


sb
veterán

Egy elég fontos kérdés - tőled is raczandris:
Most hoznám el a második beltérimet (Hyundai, de vmi olyasmit mondtak, hogy új tjpusú - van ilyen?), de figylemeztettek, hogy ha én hozom el és szerelem be, akkor semmiféle garanciát nem vállalnak rá.

Felhívtam az üsz-t és ott is ezt mondták, de nem értem, ez hogyan lehetséges!?
Egy rohadt kábelt kell bedugni, és emiatt fizessem a 2. beltéri díjában nyilvánvalóan (felháborító, de megszokott módon) nem szereplő kiszállászi és ''szerelési'' (3 sec kábel összedugási) munkát?

Elvileg minden műszaki cikkre garancia járna tudtommal. Bér ez csak bérlet, nem megvétel, de akkor is hozzátartozik a szolgáltatáshoz és ugye lehetőség sincs más úton megoldani a készülékszerzést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.