Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) raczandris válasza v.attis (#1731) üzenetére


raczandris
tag

V.attis szia
Hogy jobban értsd :
A műholdas adás sugárzása vizszintes ( HORIZONTÁLIS) vagy
függőleges VERTIKÁLIS antennával történik . Vizszintesen sugárzott adást csak vizszintes polarizációjú antennával lehet fogni . És ez érvényes a vertikálisra is .
Az összes magyar adás vizszintes polarizációjú antennával történik .
Egy kivétel van a HÁLÓZAT tv ami kisérleti stádiumban van és ezért csak függőleges polarizációjú antennával sugároz. Ha az első készülék a magyar adokat nézi akkor az antennát a vevőfejben átállitja vizszintesre automatikusan . Ilyenkor kizárt dolog ,hogy vertikális pol. adókat tudjon fogni az antenna és 2. beltéri .
Ha az első készüléket egy VERTIKÁLIS adóra állitanád csak akkor tudná a második készülék is fogni a vertikálisan sugárzott adókat.
De ebben az esetben nem tudod a magyar adókat fogni mert azok csak HOR. polarizációba állitott fejjel lennének foghatók .
Egy adó miatt feláldoznád a többit ?
Ha csak egy készüléked lenne pl: az első akkor lehetséges váltani hiszen mindig abba az állásba kapcsol a polár váltó amelyiket nézni akarod.
Ha elinditod a menüben az automatikus műholdkeresést ( csatorna keresést ) akkor találsz HOR.és VERT adókat is köztük a HÁLÓZAT tv-t is .

Ez a magyarázat a hálózat tv vételi akadályára .
Ha már nem kisérleti adás lessz átkerül egy HOR. frekvenciára és megszűnik a probléma .
Üdv: Rácz András antennaszerelő
[link]

Ha valakinek Bp.en kell Digi tv és sajátmaga fel tudja szerelni vagy van meglevő antennája akkor tudok segiteni ,hogy hamarabb nézhesse a digi-t .
T: 06 70 248 8485

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1752) raczandris válasza pjtr (#1734) üzenetére


raczandris
tag

Peti szia
Örülök ,hogy tudtam segíteni a beltéri cserében .
ha kell másik hívjál fel . Ha lehetséges miért várjon 3 hónapot .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1753) v.attis válasza raczandris (#1751) üzenetére


v.attis
őstag

Köszönöm részletes válaszodat, így már teljesen érthető, hogy nálam miért megy és ahol két beltéri van ott miért nem...
Mindenki másnak, aki a minőségben bizonytalankodik: Én egy nagyképernyős 100 Hz-es Panasonic tv-n nézem, teljesen jó. A hang néhol elég gagyi, de ez nem azt jelenti, hogy élvezhetetlen, hanem inkább azt, hogy nem dvd minőség; teljesen érthető, nem recseg, nem zajos. A kép nállam nagyon szép, pixelesedés tényleg csak viharban ( az is az elején, nem tudom miért... ), különben ajánlott mindent kikapcsolni (áramtalanítani!) ilyenkor, a túlfeszültség miatt. Ezért, amikor elmult a vihar és a szomszédnak elfüstölt a tv-je mert ő nézni akarta feltétlen, én csak bedugom a konnektorba és nézem tovább. Mi nem adnánk semmiért oda a Digi-t, még a legelején kötöttük be és azóta észrevehetően javul a minőség. Szerintem a csatorna felhozatal nagyon jó, még ezt sem nézzük mindet, de még ha néhe bővül is áremelés nelkül, akkor főleg jó! De ez csak a mi tapasztalatunk...

Még egy dolog: nincs véletlenül itt Békés megyéből (Szeghalom környéke) valaki, aki tudna adni egy beltérit és kártyát? Szerelőre gondolok, bővíteni kéne a rendszert a másik szobára is...

(#1754) tojsz™ válasza raczandris (#1751) üzenetére


tojsz™
aktív tag

na igen
de nekem pont a fő beltéri nem tudja fogni a vertikális adókat
a másodikkal semmi gond

(#1755) raczandris válasza tojsz™ (#1754) üzenetére


raczandris
tag

Csinálj egy csatorna keresést . A keresés idejére vedd külön a két beltérit .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#1756) kano


kano
nagyúr

Nekem meg abból kezd nagyon elegem lenni, hogy a Nat. Geog. délelőttönként kb. 2 percenként meghal. :((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1757) tojsz™ válasza raczandris (#1755) üzenetére


tojsz™
aktív tag

elméletileg szerelés után ugy lett keresve
de ha a második beltéri (az infrás szett) 18V-n van akkor az első nem fogja a 14V-t
pedig fordítva kéne lenni nem :F (dualos hyundai-om van)

(#1758) Lala6 válasza tojsz™ (#1757) üzenetére


Lala6
őstag

Biztos, hogy az a második nem első beltériként van bekötve?

(#1759) tojsz™ válasza Lala6 (#1758) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát a rajz alapján az 1. szoba interfésznek az LNB bemenetébe jön a fejtől a koax és a LOOP-jából át a 2. szoba LNB-jébe
holnap felcserélem hátha úgy lesz a jó bár szerintem így a helyes

[Szerkesztve]

(#1760) KovácsGéza


KovácsGéza
tag

Csak egyet!

Nem sokat, csak egyetlen egy olyan napot szeretnék, nyavajás 24 órát, amikor semmilyen probléma nincs a Digi TV-vel.

Egyetlen nap csak, olyan nagy kérés ez?

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#1761) Lala6 válasza KovácsGéza (#1760) üzenetére


Lala6
őstag

Tegnapi TV2/RTL-re gondolsz? :)
Nat Geo is akadozik néha.

(#1762) Kiskutya válasza Lala6 (#1761) üzenetére


Kiskutya
veterán

na bazze tegnap mi a picsa volt? tv2/rtl/sport1/sport2 22-ora utan behalt...... bar most meg nem neztem hogy van e de azert ez durva. az ok hogy ha vihar van rossz a minoseg vagy nincs is kep de ilyen adaskimaradasok kabelen kb 15 eve voltak.....
es kezdek felni mert kozeledik az f1..
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#1763) sam63


sam63
csendes tag

Nagy vihar volt a lakhelyem környékén az elmúl éjszaka. Mivel nekem van városi kábelem és Digim is, kiváncsi voltam a vihar alatt melyik hogyan viselkedik. A kábel tv adásának megszünésével egy időben ment el a Digi is és kb. 2 percel előbb jött vissza a kábel képe. Én ennyi pénzért meg vagyok elégedve a digivel . Számomra a szolgáltatás elfogadható szintű semmi gondom vele !

(#1764) Latency válasza sam63 (#1763) üzenetére


Latency
senior tag

Az egy dolog, hogy milyen a vétel. Amikor hetekig rossz egy csatorna hangja, vagy 10 percenként szétesik a kép, stb. akkor már közel sem vagyok vele elégedett. Jól írták már előttem, hogy nincs olyan nap, hogy valami ne lenne rossz. Aki ezek után elégedett, az nem is nézi (vagy nem érdekli) ...

Amíg az emberek úgy állnak hozzá, hogy ez olcsó jó lessz ez is, addíg nem is lessz komoly fejlődés a televíziózás terén itthon. 2700 Ft-ért nem lehet normális minőségű szolgáltatást nyújtani nem hogy itthon, de sehol a világon sem.


[Szerkesztve]

(#1765) csibor válasza Latency (#1764) üzenetére


csibor
őstag

Azért már volt olyan nap,hogy semmi bajom nem volt vele.De az is igaz mostanában nem nézem :)

(#1766) KovácsGéza válasza Lala6 (#1761) üzenetére


KovácsGéza
tag

Igen, pontosan!
Még jó, hogy darab dróttal meg tudtam nézni a Tények estét.

Monsieur! Azonnal kovessen engem, bitte!

(#1767) Kiskutya válasza sam63 (#1763) üzenetére


Kiskutya
veterán

az rtl meg a tv2 tuti nem vihartol volt mert
1 nalunk nem vol vihar(nyiregyhaza)
2 a tobbi csatorna ment.

amugy nekem sincs vele bajom minden nap de erdekes modon amikor csak ugy bekapcsolom es nezegetem akkor mindig jo multkor meg ami erdekelt is az f1 most meg tv2-on elkezdtem nezni valamit akkor tuti beszarik.

[Szerkesztve]

hmm...

(#1768) cyberjohn_


cyberjohn_
tag

Most 1 éves a digim! szeretnék a meglévő 1 db beltérim mellé mégegyet.
Most milyen beltérit adnak?
Nekem a 2 kártyás nem kell, ha adnának mégegy Hunyadi-t, vagy esetleg egy értelmesebbet az lenne a tuti.
valami infótok van erről?

Mert olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#1769) hoby36 válasza cyberjohn_ (#1768) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem kb 2 hónapja adtak még 1 hyundai-t.Akkor járt le az 1 év.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1770) veber2


veber2
csendes tag

HI

HA a beltéri amit kihelyeztek meghal mennyi időn belül kell nekik kicerélni, az új hyundai kétkártyás cucc?????????? :Y :Y :Y :Y :Y

toki

(#1771) Füleske válasza veber2 (#1770) üzenetére


Füleske
addikt

Beviszed a forgalmazóhoz és ha van beltérijük akkor 10 perc alatt.

(#1772) tojsz™


tojsz™
aktív tag

mi a baj az új két kártyás hyundai beltérikkel :F :Y


[Szerkesztve]

(#1773) pumpaduda


pumpaduda
csendes tag

Bocsi de nem tudná valaki megmondani Pécsen hol vehetek twin fejet?

az élet habos oldala..

(#1774) csibor válasza tojsz™ (#1772) üzenetére


csibor
őstag

Semmi,csak macerásabb elhelyezni, a két szoba között az infra kábelét.

(#1775) tojsz™ válasza csibor (#1774) üzenetére


tojsz™
aktív tag

hát nemtudom...... :U
nekem kívűl vezettük el a panel illesztésénél tehát nem volt macera
meg hát a koaxot is ugyan úgy be kell húzni ha nem két kártyás a beltérid
és az a 2eres telefonkábel nem oszt nem szoroz :(

(#1776) Bandus99 válasza pumpaduda (#1773) üzenetére


Bandus99
őstag

Sok helyen van bolt pecsen ahol arulnak pl van egy a Szigeti uton ahol lattam, van bolt a buzater felett.

Egy dologban azonosak, mind ettol a boltbol rendeli az elado arujat

www.wolfsat.hu [link]

Javaslom te is toluk rendelj.
Idonkent jonnek pecsre, akkor ingyenesen elhozzak neked, csak annyi a teendo, hogy egy megbeszelt helyre elmesz erte.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1777) Atom Maki


Atom Maki
tag

Hali!
Régebben olvastam már erről csak elfelejtettem, hogy mit kell akkor csinálni, ha több, mint 1 hete nem kapcsoltam be a digit, és most smart card lejárt?

[Szerkesztve]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1778) tojsz™ válasza Atom Maki (#1777) üzenetére


tojsz™
aktív tag

betelefonálni hogy aktiválják újra........ :F :U

(#1779) o.gaby


o.gaby
tag

Hello!

Nincs valakinek valami nagyon jó és nagyon tuti leírása képekkel (fejnek, hogyan kell állni), ami segítségével betudnék lőni egy digis antennát pesten?

(#1780) Lala6 válasza o.gaby (#1779) üzenetére


Lala6
őstag

Csak linkelem, mert nagyobb a kép: [link]
Erre gondoltál, vagy, hogy az antennának merre kell álnia?

(#1781) csibor válasza tojsz™ (#1775) üzenetére


csibor
őstag

Én upc-ről váltottam,a lakás teljesen be van kábelezve,csak 1 sat osztót kellet cserélni.A két beltéri között ~10m távolság van.2 eres kábelhez fúrni faragni kellene,ami nem megoldás,tavaly lett felújitva a lakás.Tehát nem mindenkinek jó a 2 kártyás beltéri,mégha a beltéri önmagában jó is.

(#1782) pumpaduda válasza Bandus99 (#1776) üzenetére


pumpaduda
csendes tag

Köszönöm akkor megrendelem csak az átvétel nehéz mert nem igazán vagyunk otthon napközben.

az élet habos oldala..

(#1783) o.gaby


o.gaby
tag

Köszi Lala!

Addig eljutok hogy a FEC-nél néha a 3/4 van, de még sincs jel, tehát valószinü szarul csinálok vmit.

(#1784) Lala6 válasza o.gaby (#1783) üzenetére


Lala6
őstag

Azzal egyenlőre ne foglalkozz, a beállítás menübe menj és a műhold keresést próbáld. Milyen beltéri?

(#1785) o.gaby válasza Lala6 (#1784) üzenetére


o.gaby
tag

hyndai

(#1786) Bandus99


Bandus99
őstag

Nalatok van most adas?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#1787) szabi9811 válasza Bandus99 (#1786) üzenetére


szabi9811
tag

Jelenleg nincs

(#1788) Picike69 válasza Bandus99 (#1786) üzenetére


Picike69
tag

Nincs. Párom morog is rendesen. :)

...

(#1789) Yossarian222 válasza Bandus99 (#1786) üzenetére


Yossarian222
csendes tag

Nálunk megy minden.
HBO MaxPak is.

(#1790) zolforg


zolforg
tag

Június 15.-e óta a MusicMax/MusicMax Adult adása sugároz az Intelsat 10-02-ről, a Digi TV 12,563(V) GHz-én sugárzott multiplexében az SVC9 nevű csatornán.

A csatorna egyelőre még nem vehető előfizetői kártyákkal.

(#1791) Lala6 válasza zolforg (#1790) üzenetére


Lala6
őstag

Ha nem vehető, akkor honnan tudod? :D
[link]

Amúgy nem értem, hogy miért ilyen vacak csatornákat kell betenni, ráadásul olyat ami fent van másik holdon FTA-ként.

(#1792) Latency válasza Lala6 (#1791) üzenetére


Latency
senior tag

Azért, mert van olyan, akinek van olyan kártyája ami nyitja :D
[link]

Amúgy nem értem, miért kell az M2 amikor az is FTA és még normális műsor sincs rajta :DDD

(#1793) Lala6 válasza Latency (#1792) üzenetére


Lala6
őstag

M2, dunaTV más tészta, közszolgálati, m2-őn megy pl. a parlamenti közvetítés is.
A musicmax-on videoklippek mennek, alul meg a sor kúszik, hogy hova tudod küldeni az emeltdíjjas sms-t.

Annyi más magyar nyelvű csatorna van amit belehetne tenni a digi kínálatába(csak néhány: tv paprika, axn-ek, zone club, filmmúzeum...)

(#1794) Rent


Rent
senior tag

legjobb, hogy sok falun mikor keresztul megyek, a legelso es legutolso hazak (ahol altalaban a kissebbseg lakik) az ablak helyett folia van felszogelve, es bevan rogyva a haz, viszont a teton ott figyel a digitv antenna, es ez nem vicc. durva! :D

(#1795) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Még télen sikerült beállítanom az antennát 67%-ra(Humax)és minden jó volt.Esőben igaz elment az adás,meg szélben is.De nem zavart nagyon.Viszont az elmúlt egy hétben süt a nap szélcsend is van sokszor volt,hogy az adás rosszul jött.A jel is lement 17 % körülire.Gondoltam elállítodott az antenna,akárhogy próbálgattam nem jött 37%-nál jobban a jel.Kipróbáltam a régi UPC(antenna+fej)-el azzal sikerült 56%.Akkor vissza a Digi szett és megpróbáltam azzal is még1x ezt is sikerült beállítani 56%-ra.De amint átváltottam a csatornát már 10% körül jött.Igaz az adás normálisan jött!De a társbeltérin(Hyundai) 30% alatt jön és néhány csatorna lassan jön be.
Remélem tudtok segíteni,hogy miért van ez :R

(#1796) Lala6 válasza grabber (#1795) üzenetére


Lala6
őstag

Vagy nincs jól beállítva az antenna, vagy elgörbült valamelyik elem(tükör, fejtartó).

(#1797) zolika76


zolika76
csendes tag

Alig megy pár csatorna pedig vihar sincs :O :O

(#1798) grabber válasza Lala6 (#1796) üzenetére


grabber
addikt

Csomó csatorna jön 50 felett,van ami 0 egy pillanatra,de utána 10 körüli és mégis jön.A tükör nem tünt ferdének és a fejtartó sem.

(#1799) Lala6 válasza grabber (#1798) üzenetére


Lala6
őstag

Én megpróbálnám az antennát állítani.

Kábel rendben? Nincs megtörve valahol?

(#1800) Rick4 válasza Bandus99 (#1786) üzenetére


Rick4
félisten

Nalatok van most adas?...na többek között ezért takarítottam ki a digit....t-kábelemen most is van adás, mint mindig... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.