Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kiskutya válasza raczandris (#46) üzenetére


Kiskutya
veterán

persze igaz amit irsz en inkabb csal a kiszallasi dijra irtam hogy remelem azt nem kell kulon fizetni mivel 5km sincs a szerelok meg a haz kozott.
es azt en sem varom el hogy ha nekem 30m kabel kell akkor nekem azt ingyen adjak vagy + falitarto erosebb vagy jobb.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

hmm...

(#52) Bandus99 válasza raczandris (#46) üzenetére


Bandus99
őstag

Teljesen igazad van es megertheto a dolog.

Egyeduli nagy gond, hogy errol digi nem szol nyomatekosan mikor a regisztraciot felveszik.
Innen kezdve az atlag ember rogton atveresre gyanakodik es elkezdi utalni a szerelot, mert neki azt mondtak ingyenes lesz.

Ugye azon sincs vita, ha a nagy atlagot nezzuk letezik jopar szerelo aki jocskan atveri a kuncsaftokat (nem csak parabolara gondolok csak, hanem akar tv akar huto mosogep szerelo..)

Ezek utan ne csodalkozzon senki ha nem akar fizetni es ugy van vele, majd hiv masik szerelot. Aki remenyei szerint ''nem veri at'' esvaloban ingyenesen felszereli.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#53) Slax válasza Kiskutya (#49) üzenetére


Slax
senior tag

Van egyáltalán más digis szerelő? Mert engem is érdekel, azt a céget elkerülöm ha lehet.

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#54) raczandris válasza raczandris (#46) üzenetére


raczandris
tag

Folyt:
A számla ellenében kifizetett 5-6 ezer Ft -ból valóban lejöhet a 30 km ig esedékes kiszállás díj ( de nem az adóból ) kb 2500 Ft . A maradék 3-3500 Ft ból a könyvelő levonja a mindenkinek kötelező 40 % körüli T.B.járulékot ,( Nyugdij járulékot , egészségügyi hozzájárulást , vállalkozói külön adó , iparűzési adó , stb... ) .
Ezek után a maradék megmaradt 60 % kb: 2000 Ft a vállalkozó jövedelme , amiből még levonják a 36 % jövedelem adót !

Az eredmény = a nettó jövedelem ami kb: 1000-1500 Ft szerelésenként .
Ezek után ne csodálkozzatok:
ha nem akarnak a szerelők ugrani a távoli cimekre .
ha két óránál tovább van egy cimen már veszteség számára ,
ha a plusszmunkát ki akarja fizettetni .
Sőt néha még hirdetni (fizetni is kell ) ha dolgozni szeretne .
R.A.
''Legjobb a vállalkozóknak .''



[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#55) Kiskutya válasza raczandris (#54) üzenetére


Kiskutya
veterán

azert annyira nem mehet rosszul nekik ha 2honap utan se tudnak pontos datumot mondani hogy mikor jonnek es ahogy mar irtam en nem 30km-re lakom!

hmm...

(#56) Yossarian222


Yossarian222
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy olvastátok e már, de a 'Humax II' beltérire ismét elérhető a szoftverfrissítés az 1.00.04 szoftver verzióra! ;)
Ha tudtatok róla, akkor elnézést kérek az információ duplikálásáért! :W

Esicy, a 2007. 01. 27. 21:35:44 időponttal elküldött hozzászólásában leírta a frissítési módszert - [link]. :R :C

Üdv.: Yossarian222

[Szerkesztve]

(#57) Rick4 válasza Kiskutya (#55) üzenetére


Rick4
félisten

nekem van egy háztartásigép- szerelő haverom. a garis javításokhoz ki kell menni helyszínre, asszem egy címért 1500at kap a kiszállásra, plusz minden feltárt hibának megvan a megadott ideje: pl egy pöcökcsere 20 perc, egy dobcsere másfél óra. ennek megfelelően kapja a pénz, amit egyeztetnek, számláznak. namost, a nyáron mentem vele pár napot. mivel ő logikus gondolkodású ember, a címek meg adottak voltak, azt mondta, ha 6-7 cím belefér egy napba, akkor már neki jó, a 6 címért kapott 9ezrest( csak km pénzre), és nem sírt, hogy hány km, össze vissza kijött neki 80km-ből, és még vidék is volt neki. gondolom a digi szerelők sem ülnek a telephelyen ölbe tett kézzel, hátha befut egy hívás szerelésre. senki sem korlátozza őket abban, hogy mikor hova menjenek, nyilván nem is feltételezem róluk, hogy minden szerelés után visszamennek ülni a székre. nem megyek abba sem bele, hogy miért mennyit kapnak, mennyit tudnak megcsinálni. azt mondom, ami nem közelező, azt nem kell csinálni. ha valakinek nem felel meg az adott feltétel, (asszem a digi 8K+áfát ad egy szerelésre) és nem képes 60 perc alatt felfúrni egy fali tartót, vagy egy meglévő rúdra feltenni az antennát, az ne szereljen digit. én nem értek az autószereléshez, nekem egy alkatrész kicserélése fél napba is beletellhet, míg egy szerelő, akinek van szerszáma, és még ért is hozzá, megcsinálja 20 perc alatt. Sőt, mivel én közvetlenül a szerelőt hívtam, és nem a központot, még valami ezrest is kap azért, mert ő szerezte az ügyfelet.

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#58) Rick4 válasza raczandris (#54) üzenetére


Rick4
félisten

ha két óránál tovább van egy cimen már veszteség számára ha egy szerelőnek két óránál tovább tart egy alapszerelés, akkor azt mondom, az a szerelő menjen el kapálni...ha meg nem alapszerelés, azt kiszámlázza nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#59) raczandris válasza Rick4 (#58) üzenetére


raczandris
tag

OKÉ ezt kitárgyaltuk .
R.A.

http://antennaszereles.tvn.hu

(#60) Locutus


Locutus
veterán

Nekem reggel óta bejön a roxy rádió, vagy ez eddig is volt csak nem vettem észre?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#61) Rick4 válasza raczandris (#59) üzenetére


Rick4
félisten

látom máshol is az én véleményemet osztod:

A szerelői igazolvány kiadásakor nem kértek semmilyen pl: szakmát igazoló iratot . Sok munkaközvetitőben toborzott ''szerelő '' kapott egynapos kiképzést és utánna 4 db villáskulcs ,2 csavarhuzó és a digis beltéri segitségével már dolgozhatott is . Még iránytű sem jutott . Habár az nem kell egy szerelőnek . Annál pontosabb az Astra iránya .
R.A.


vagyis aki már kapálni sem volt jó, még antennaszerelő simán lehetett belőle.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#62) Kiskutya


Kiskutya
veterán

valaki meg azt mondja meg nekem hogy miert nem adjak ki a szerelomnek a szamat? ha a nyiregyi kozpont nem tudja megmondonai mikor jon a szerelo akkor miert nem engedik hogy a szerelovel beszeljek lehet o tudna valami konkret vagy legalabb kb idopontot adni mert amit most csinalnak azt kb 20 evvel ezelott elkepzeltem volna de nem most. pofatlansagnak tartom hogy amikor regisztralom magam akkor megigerik hogy januar elejen kotik utana januar elejen telefen akkor januar kozepe januar kozepen szinten telefon akkor januar vege januar vegen szinten telefon most /pill valamikor februar de konkretan semmi.......

hmm...

(#63) mogyesz válasza Locutus (#60) üzenetére


mogyesz
aktív tag

Már egy pár hete újra működik :DD

(#64) raczandris válasza Rick4 (#61) üzenetére


raczandris
tag

Igen sajnos igy van . Nem csak szakmabeliek szerelik az antennát .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#65) ropi21


ropi21
tag

jaj.. látom mit váltottam ki.. hát.. maradtam volna csendben :]
nehéz amugy konkrét dolgokat mondani, hisz minden szerelő máshogy dolgozik.. amíg van,aki 8at kér egy árbócért, van,aki 15öt.. valamint van,aki nem közvetlen digivel szerződik, így abból az 5-6ezerből pl csak 3ezer jön egy címért..
na mindegy, gondolkodjatok középútban, egy konkrét cím nem hal bele 2ezer forintba, és a szerelő se fog meggazdagodni...

kis vicces apróság: ezentúl sms-ben lehet aktiválni a kártyát... azaz töltsem fel a kártyám, és arról küldözgessem.. zsír.. nem az a 20forint, hanem az a sok20 forint... és ugye 2-3ezer ft-nál kezdődik egy feltöltés... tudom, tudom.. megoldás = előfizetéses kártya.. jó is volna, ha rendeszeresen kapnánk fizetést.

(#66) kano válasza raczandris (#54) üzenetére


kano
nagyúr

Kedves Rácz Andris!

Nem akarok Önnel vitatkozni de az a helyzet, hogy ez az elmélet amit itt felvázolt nekünk. Ez elméletben így működik csak nem a gyakorlatban. Magyarországon vagyunk és így a vállalkozók egyáltalán nincsenek rossz helyzetben. Nagyon sok vállalkozó ismerősöm van és mindenki nagyon jól megél a dologból (csak papíron nincs jövedelmük). Miért járnak pl. a pesti 0 jövedelemmel rendelkező kisvállalkozóink terepjárókkal és miért vesznek 80milliós villákat?
Nem mondom, hogy mindenki ilyen de ma Mo-on divat a törvények és adójogszabályok kijátszása.
A benzin költségelhető (sőt az APEH benzinára 259Ft/l és ehhez hozzájön az amortizáció is ami teljesen legálisan elszámolható és leírható az adóból + a gépkocsik fogyasztása is nagyon bőségesen van megállapítva).
Kérem, hogy ne tekintse ezt kötekedésnek - én is voltam vállalkozó.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#67) raczandris válasza kano (#66) üzenetére


raczandris
tag

Röviden válaszolva :
Valóban vannak vállalkozók akik terepjáróval járnak .
De én nem is róluk irtam . Azok a kis vállalkozók akik az alvállalkozói lánc végén vannak
azok nem járnak terepjáróval . Akik a (lánc végén ) a kétkezi fizikai ,effektiv munkát végzik nem fognak sohasem terepjáróval közlekedni .
Főleg nem akik a köztudomásuan nagyon gyengén fizető Digi -forgalmazóktól 3 hónap mulva kapják meg bérüket.
Ha másképp lenne nem vállalnák a digi tv szerelését.
A benzin költségelhető ? igen de ahhoz előbb ki kell fizetni .
(Amit kifizetünk költségekre az csökkenti a bevételt vagyis a 6000 Ft -ot .
Tehát ez annyit jelent mintha : 3.5 - 4 e Ft lenne a munkabéred .)
Valóban a g.k költség elszámolható ,de csak abból a digi forgalmazó által fizetett kb 6000 ft ból amit majd 3 honap mulva kap meg . A költség levonása után megmaradt összeg -ből T.B. -majd adó levonás amit előzőekben leirtam .
Mivel a Digi csak számla ellenében fizet átutalással amit az APEH ellenőriz , igy nem titkolhat el semmit a digi által fizetett bevételből .
Ha olyan jól menne a szerelőknek 10 szer ennyien szerelnék és nem kellene várni 3-4 hónapot a Digi tv-re.
De sajnos kevés a szerelő és hosszú a várakozási idő .
Üdv: R.A.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#68) zolforg válasza kano (#66) üzenetére


zolforg
tag

Kedves Kano!

Van külömbség vállakozó és vállalkozó között,korántsem mindegyikük
jár terepjáróval és vesz 80 millás villát ezt azért látni kéne.

(#69) raczandris válasza zolforg (#68) üzenetére


raczandris
tag

A magyarországi dolgozók 2/3 -a vállalkozóként dolgozik .
Ha a vállalkozóink fele terepjáróval járna és 80 Milliós villája lenne akkor svájc-ból ide disszidálnának az emberek .

http://antennaszereles.tvn.hu

(#70) zolforg válasza raczandris (#69) üzenetére


zolforg
tag

Ez így van és mint látjuk egyenlőre nincs nagy tolongás a határnál
kivéve amikor a vendégmunkások hazafelé tartanak. :)

(#71) Bandus99


Bandus99
őstag

Ugye a gidi kinalataban, vagy akar a tukor forditas nelkul meg foghato fta adok kozt egy sincs ami nem mono v sztereo?
Magyaran nincs ertelme s/pdif csatlakozon keresztul rakotni az erositore?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#72) FreeMan60 válasza Bandus99 (#71) üzenetére


FreeMan60
tag

Szia!
Kevés olyan FTA csati van, aminek DD hangja van.
Az Astra-n (19.2E) van pár német...
[link]
Esetleg próbáld meg a Canal+ HD hangját a Thor-on.

[Szerkesztve]

Alcatel Idol-X+ Wayteq x960bt

(#73) zolforg


zolforg
tag

Az egyik fórumon olvastam,hogy akár egy hét is lehet az új kártyák
élesítése.Tudtok erről valamit?

(#74) cigam válasza zolforg (#73) üzenetére


cigam
félisten

Nekem megvan a 2. beltéri. Pénteken vettem át, ma már működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#75) cigam válasza Bandus99 (#71) üzenetére


cigam
félisten

Van értelme. Ha nem a matricát/emblémát(mono/stereo/AC3) figyeled, hanem a hangminőséget, hamar meghallod mire gondolok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76) zolforg válasza cigam (#74) üzenetére


zolforg
tag

Szerencsés vagy , Én is pénteken vettem át ,de egyenlőre még nem történt semmi. :F

(#77) Locutus válasza zolforg (#73) üzenetére


Locutus
veterán

Nekem az egyik 60 órába telt... a másik kicsit előbb megvolt, úgy 40 óra után volt műsor.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#78) Bandus99 válasza FreeMan60 (#72) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom. Megnezem majd ezt a csatit, ha otthon leszek.

Cigam: tapasztalatbol mondod, vagy csak mert elviekben jobbnak kell lennie?


Azert feszegetem a kerdest, mert az erosito messze van a belteritol, a szoba tulso vegen.
Csak egy teszt erejeig, eleg draganak tartom venni egy 10 meteres 75 ohm-os koaxalis kabelt.


[Szerkesztve]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#79) Bandus99 válasza zolforg (#76) üzenetére


Bandus99
őstag

En azt tettem, egyik nap megkaptam a belterit es masnap este felhivtam a kozponti szamot es erdeklodtem, hogy ez es ez a szamu belteri mikor fog aktivalodni.
Ekkor kozolte a telefonos, sajnos meg nem kuldtek be hozzajuk, igy nem tehet semmit.

Azt akarom ebbol kihozni, hogy nem mindig csakis a kozpontban van a hiba, lehetseges sok a terep munkaja a szerelonek es meg nem volt ideje leadni a szamokat, meg nem is jelent meg a kozpontba. Igy ne vard, hogy tortenjen barmi is.

Termeszetesen tisztelet a kivetelnek, mert nem minden szerelo huzza el a dolgot.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#80) Locutus


Locutus
veterán

Ma reggelre a jelszinten 10%-ra csökkent, tehát semmilyen adó nem jön be a digitv-n.
Ez normális ilyen szélviharban (ami még betonkerítéseket meg fákat is kidöntött errefelé), vagy elmozdulhatott a lavór?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#81) mogyesz válasza Locutus (#80) üzenetére


mogyesz
aktív tag

szvsz. elmozdult.

(#82) bunny válasza Yossarian222 (#56) üzenetére


bunny
csendes tag

Aztán mit tud a frissítés? Én nagyon megbántam, hogy lefrissítettem a beltérit az eredeti proggyról, jó lenne tudni, hogy pontosan mit javítottak.

(#83) Kiskutya válasza bunny (#82) üzenetére


Kiskutya
veterán

miert bantad meg?

hmm...

(#84) electrician


electrician
tag

Bocsi, de hogy felkerüljön a listámra az új topic írni kell bele. :R

(#85) mogyesz válasza bunny (#82) üzenetére


mogyesz
aktív tag

ha nem is tudod mit javítottak benne, akkor a változásokat sem vetted észre? mert ha nem, akkor miért bántad volna meg? :F

(#86) beard válasza electrician (#84) üzenetére


beard
tag

Meg van bocsájtva! :))

( ezzel nekem is felkerült! :R )

(#87) LazzL


LazzL
tag

Az itteni szerelőről csak annyit, hogy egy láma. :D :(

Feltette a tartókart nálunk, a panelház erkélyének a falára. Mivel a felső lukat a tartó jobb oldalán rossz helyre fúrta, nem csavarozta be. Aztán az alsó lukat a jobb oldalon nem tudta befúrni rendesen, mert vasat talált a betonban, ezért ott sincs csavar. A mai szélben meg képzelhetitek, hogy mennyire hintázott az antenna, vétel 0%. :(((
Ja, és az a szép benne, hogy elkért 3000Ft-ot a szerelésért, és még számlát sem kaptam. :(
Aztán francnak sem volt kedve kihívni a szerelőt és várni 3-4 napot, mire kiér, és megjavítsa, ha meg tudja, vagy még jobban szétfurkálja a falat, inkább fúrtam másik lukat a fali tartóba, meg a falba, és megoldottam.
Ennyit erről.
De biztos vannak becsületes szerelők is! :)

Üdv.: -= LazzL=-

(#88) raczandris válasza LazzL (#87) üzenetére


raczandris
tag

Szia
Csak nem azt a gyenge tartozék lemez fali tartót rakta fel a falra ???,
Ha nem azt ,hanem a horganyzott talpas kart tette fel akkor csak annak az árát kérte el munka dijat nem kért külön .
R.A.

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#89) kano válasza zolforg (#68) üzenetére


kano
nagyúr

Kedves Zolforg!
Ha figyelmesen olvasod az írásomat akkor olvashatod benne, hogy én sem mindegyik vállalkozóra értettem -> Van különbség vállalkozó és VÁLLALKOZÓ között. ;) Tehát én is látom én, de itt kisvárosi szinten is látom, hogy mik mennek akkor mik mehetnek pesti szinten?

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#90) kano válasza Locutus (#77) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem még az átvétel nap estéjén aktiválódott. De már sokszor leírtam, hogy miért is van egyeseknél ez a csúszás.(Bandus99 #79)

[Szerkesztve]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#91) LazzL válasza raczandris (#88) üzenetére


LazzL
tag

A horganyzott cuccot kaptam, akkor nem is panaszkodom az ár miatt. De a munka minősége viszont kifogásolható. De mondjuk mit várjon az ember 0FT-os bekötés esetén... :Y Bár inkább fizettem volna érte valamennyit, ha normálisan felszereli, és nem nekem kell utána gányolnom. :(

Üdv.: -= LazzL=-

(#92) sb válasza beard (#86) üzenetére


sb
veterán

sőőőt. :D

(#93) kano válasza LazzL (#91) üzenetére


kano
nagyúr

Épp ez a baj Magyarországon. Ha úgy van meghírdetve, hogy 0 Ft a szerelési költség akkor csinálják meg normálisan ingyen vagy mondják az, hogy ha s**rt akarsz akkor 0Ft, ha meg jót akkor 4k. Ez lenne a tisztességes.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#94) raczandris válasza kano (#93) üzenetére


raczandris
tag

Nem régen hivtak a digitől ,hogy van egy ügyfél akinek a viharos szél kimozditotta a falbol az antenna tartóját . Meg kellene javitani . Aki felszerelte már nem dolgozik igy nem érhető el .
Kiderült ,hogy a felszereléskor nem akarta a szerelő által javasolt erősebb falikart kifizetni .
Igy más nem lévén az ingyen adott tartozék ,lemezből kialakitott falitartót fúrta fel a szerelő ,ahol a furatok távolsága és a felfekvési felület kb 4 cm .
Most amikor a javitásért fizetni kellene azt mondja az ügyfél ,hogy Ő már fizetett egyszer .
Igen de a nagyobb tartót akkor sem fizette és most sem akarja .
Ingyenes a szerelés ezt hajtogatja , de én saját pénzemen nem veszek neki 3000 Ft -ért tartót .
Mit csinálnátok a helyemben ?
Az antenna meg lifeg a tartozék tartón az ablak alatt , mig valakinek a kocsijára rá nem esik .
R.A.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://antennaszereles.tvn.hu

(#95) LazzL válasza raczandris (#94) üzenetére


LazzL
tag

Az alap tartóra is érvényes a garancia, nem? :F Akkor rakj fel egy uyan olyat, aztán kész.

Üdv.: -= LazzL=-

(#96) LazzL válasza raczandris (#94) üzenetére


LazzL
tag

Illetve a szolgáltatót kéne arról megyőzni, hogy az alap fali tartó nagyon gyenge, és ezért érdemes lenne az erősebb tartót mindenhova feltenni.
Ugyan ez pénzbe kerül, de akkor így is hirdessék a honlapon, és az árlistákban.

Üdv.: -= LazzL=-

(#97) pista1 válasza raczandris (#94) üzenetére


pista1
csendes tag

Miért?
Ha 0 Ft-ért hirdetik (ami ugye nincs ingyen, mert ingyen semmi sincs, ennek árát máshonnan szedik) az azt jelenti, hogy nem lesz jó?
Nevetséges! Tessék úgy megcsinálni, hogy a szél ne fújja el. Ha ez extra szolgáltatás, extra árért, akkor úgy egyenes, BECSÜLETES, hogy 0 Ft-ért csak olyant csinálunk, amit elfúj a szél.
Hát ez még a balkánibb balkánon is érdekes lenne.

pista1

(#98) kano válasza raczandris (#94) üzenetére


kano
nagyúr

Ez teljesen jogos. Ha többször kell kimenni az természetesen díjköteles legyen.
A falitartó tényleg egy kalap ****, nem is foglalkoztam vele egyből szereltettem fel a szerelővel egy 40cm talpasat. Ezzel a nagy szelek idején sincs semmi gondom. Sajnon mindig lesz olyan ügyfél akit nem lehet meggyőzni, hogy ez már nem garanciális javítás és nem a szerelő hibája, ha a Digi nem megfelelő minőségű alkatrészeket ad a csomagba.
Inkább hirdetnék, hogy 5k a szerelés de akkor tisztességes minőségű munka és eszközök járnának az ügyfélnek.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#99) pista1 válasza kano (#98) üzenetére


pista1
csendes tag

''lesz olyan ügyfél akit nem lehet meggyőzni, hogy ez már nem garanciális javítás és nem a szerelő hibája, ha a Digi nem megfelelő minőségű alkatrészeket ad a csomagba. ''
OK, nem a szerelő sara, viszont valaki eladja, az vállal rá garanciát, a szerelésre meg a szerelő.
Szerintem a parabola kültéri rész, természetes, hogy fújja a szél. Ha olyan minőségű, vagy úgy van felszerelve (persze a megrendelő kifizette, ahogy kell) hogy a szél elfújja, azért talán nem a vevő felel.

pista1

(#100) sb válasza pista1 (#97) üzenetére


sb
veterán

Ez hülyeség, már ne is haragudj. Különböző minőségű alkatrészek különböző áron.

Ha 5 féle cucc van különböző minőségben és különböző áron, akkor nyilván nem fogják mindet ugyanannyiért adni. Az elején tisztán megmondták mi kerül 0ft-ba és mi az ami extra áras. Lehetett választani...

Ha egységár lenne, akkor nyilván mindenki a legjobb cuccot kérné és akkor nyilván kénytelenek lennének a legjobb cucc árán adni.... már ha nem ajándékszolgálat a Digi.

Innentől meg annak a 10-ből 8 embernek sírna a szája, akiknek jó lenne a gyengébb cucc is olcsóbban.


András: Sztem a képlet egyszerű: ha garanciális, akkor gondolom a Digié a költség. Addig, ha az ügyfél nem kér mást, ugyanazt kell feltenni... Aztán majd valamelyik fél egyszer megunja és a 10. elhajlás után el fog gondolkodni az ügyfél és a Digi is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.